gnome-system-monitor - en to pl translation catalogue (346 entries)

en: System Monitor
pl: Monitor systemu

en: View and manage system resources
pl: Wyświetlanie i zarządzanie zasobami systemu

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
pl: Monitor systemu to przeglądarka procesów i monitor systemu posiadający atrakcyjny, łatwy w użyciu interfejs.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
pl: Monitor systemu umożliwia wykrywanie, które programy używają procesora lub pamięci komputera, zarządzanie uruchomionymi programami, wymuszanie zatrzymania nieodpowiadających procesów i zmienianie stanu lub priorytetu istniejących procesów.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
pl: Wykresy wykorzystania sieci, pamięci i procesora dają szybki przegląd tego, co dzieje się w komputerze.

en: Process list view
pl: Widok listy procesów

en: Resources overview
pl: Przegląd zasobów

en: File Systems view
pl: Widok systemów plików

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: GNOME System Monitor
pl: Monitor systemu GNOME

en: View current processes and monitor system state
pl: Wyświetlanie istniejących procesów i monitorowanie stanu systemu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
pl: Monitor;System;Proces;CPU;Procesor;Pamięć;Sieć;Historia;Użycie;Zużycie;

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: Show help
pl: Wyświetlenie pomocy

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
pl: Otwarcie menu

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
pl: Wyświetlenie preferencji

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Zakończenie działania

[ctx: shortcut window]
en: Search
pl: Wyszukiwanie

[ctx: shortcut window]
en: Show Processes
pl: Wyświetlenie procesów

[ctx: shortcut window]
en: Show Resources
pl: Wyświetlenie zasobów

[ctx: shortcut window]
en: Show File Systems
pl: Wyświetlenie systemów plików

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
pl: Odświeżenie

[ctx: shortcut window]
en: Processes
pl: Procesy

[ctx: shortcut window]
en: Show dependencies
pl: Wyświetlenie zależności

[ctx: shortcut window]
en: Show process properties
pl: Wyświetlenie właściwości procesu

[ctx: shortcut window]
en: Memory maps
pl: Mapy pamięci

[ctx: shortcut window]
en: Open files
pl: Otwarcie plików

[ctx: shortcut window]
en: Send stop signal
pl: Wysłanie sygnału zatrzymania

[ctx: shortcut window]
en: Send continue signal
pl: Wysłanie sygnału kontynuacji

[ctx: shortcut window]
en: Send Terminate signal
pl: Wysłanie sygnału zakończenia

[ctx: shortcut window]
en: Send Kill signal
pl: Wysłanie sygnału usunięcia

en: Search
pl: Wyszukuje

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: _Processes
pl: _Procesy

en: Search processes and users
pl: Wyszukiwanie procesów i użytkowników

en: _End Process | _End Processes
pl[0]: Za_kończ proces
pl[1]: Za_kończ procesy
pl[2]: Za_kończ procesy

en: Process Properties
pl: Właściwości procesu

en: _Resources
pl: _Zasoby

en: CPU
pl: Procesor

en: Memory
pl: Pamięć

en: Swap
pl: Przestrzeń wymiany

en: Memory and Swap
pl: Pamięć i przestrzeń wymiany

en: Receiving
pl: Pobieranie

en: Total Received
pl: Łącznie pobrano

en: Sending
pl: Wysyłanie

en: Total Sent
pl: Łącznie wysłano

en: Network
pl: Sieć

en: Reading
pl: Odczytywanie

en: Total Read
pl: Łącznie odczytano

en: Writing
pl: Zapisywanie

en: Total Written
pl: Łącznie zapisano

en: Disk
pl: Dysk

en: _File Systems
pl: _Systemy plików

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
pl: Wyszukiwanie otwartych plików

en: Filter files by name
pl: Filtrowanie plików według nazw

en: Case insensitive
pl: Ignorowanie wielkości liter

en: Memory Maps
pl: Mapy pamięci

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files…
pl: Wyszukaj otwarte pliki…

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Help
pl: Pomoc

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: About System Monitor
pl: O programie

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: _Active Processes
pl: _Aktywne procesy

en: A_ll Processes
pl: _Wszystkie procesy

en: M_y Processes
pl: _Moje procesy

en: Show _Dependencies
pl: _Zależności

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Memory Maps
pl: _Mapy pamięci

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: Open _Files
pl: O_twarte pliki

en: _Change Priority
pl: _Zmień priorytet

en: Very High
pl: Bardzo wysoki

en: High
pl: Wysoki

en: Normal
pl: Zwykły

en: Low
pl: Niski

en: Very Low
pl: Bardzo niski

en: Custom
pl: Inny

en: Set _Affinity…
pl: U_staw koligację…

en: _Stop…
pl: _Zatrzymaj…

en: _Continue
pl: Ko_ntynuuj

en: _Terminate…
pl: Za_kończ…

en: _Kill…
pl: _Usuń…

en: Open Files
pl: Otwarte pliki

en: Kill process
pl: Usunięcie procesu

en: Privileges are required to control other users’ processes
pl: Wymagane są uprawnienia, aby kontrolować procesy innych użytkowników

en: Renice process
pl: Zmiana priorytetu procesu

en: Privileges are required to change the priority of processes
pl: Wymagane są uprawnienia, aby zmieniać priorytety procesów

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
pl: Monitor;System;Proces;Procesor;CPU;Pamięć;Sieć;Historia;Użycie;Zużycie;Wydajność;Zadanie;Zadania;Zadań;Menedżer;Menadżer;Manadżer;Manedżer;Manager;Aktywność;

en: Processes
pl: Procesy

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: _Update Interval in Seconds
pl: Częstość _odświeżania w sekundach

en: Enable _Smooth Refresh
pl: Płynne _odświeżanie

en: Alert Before Ending or _Killing Processes
pl: Ostrzeżenie przed _kończeniem lub usuwaniem procesów

en: _Divide CPU Usage by CPU Count
pl: _Dzielenie użycia procesora przez liczbę procesorów

en: Show Memory in IEC
pl: Pamięć w jednostkach IEC

en: Information Fields
pl: Wyświetlanie

en: Process information shown in list:
pl: Informacje na liście:

en: Resources
pl: Zasoby

en: _Chart Data Points
pl: _Punkty pomiarowe wykresu

en: Draw Charts as S_mooth Graphs
pl: Pły_nne wykresy

en: _Draw CPU Chart as Stacked Area Chart
pl: _Warstwowy wykres procesorów

en: Show Memory and Swap in IEC
pl: Pamięć i przestrzeń wymiany w jednostkach IEC

en: Show Memory in Logarithmic Scale
pl: Pamięć w skali logarytmicznej

en: _Show Network Speed in Bits
pl: _Prędkość sieci w bitach

en: Show Network _Totals in Bits
pl: Łą_cznie pobrano/wysłano w bitach

en: File Systems
pl: Systemy plików

en: Show _All File Systems
pl: W_szystkie systemy plików

en: File system information shown in list
pl: Informacje na liście

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Change _Priority
pl: Zmień p_riorytet

en: _Nice value:
pl: Wartość _nice:

en: <small><i><b>Note:</b> The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.</i></small>
pl: <small><i><b>Uwaga:</b> priorytet procesu jest określany przez wartość nice. Niższa wartość nice odpowiada wyższemu priorytetowi.</i></small>

en: Set Affinity
pl: Ustawienie koligacji

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: Run on all CPUs
pl: Działanie na wszystkich procesorach

en: A simple process and system monitor.
pl: Prosty monitor systemu i procesów.

en: Show the Processes tab
pl: Wyświetla kartę procesów

en: Show the Resources tab
pl: Wyświetla kartę zasobów

en: Show the File Systems tab
pl: Wyświetla kartę systemów plików

en: Show the application’s version
pl: Wyświetla wersję programu

en: Device
pl: Urządzenie

en: Directory
pl: Katalog

en: Type
pl: Typ

en: Total
pl: Łącznie

en: Free
pl: Wolne

en: Available
pl: Dostępne

en: Used
pl: Wykorzystane

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
pl: Wybór koloru dla „%s”

en: CPU%d
pl: %d. procesor

en: Today %l∶%M %p
pl: Dzisiaj o %H∶%M

en: Yesterday %l∶%M %p
pl: Wczoraj o %H∶%M

en: %a %l∶%M %p
pl: %a, %H∶%M

en: %b %d %l∶%M %p
pl: %-d %b, %H∶%M

en: %b %d %Y
pl: %-d %b %Y

en: Fraction
pl: Ułamek

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
pl: Pełne procenty dla kołowego wybieraka kolorów

en: Title
pl: Tytuł

en: The title of the color selection dialog
pl: Tytuł okna dialogowego wyboru koloru

en: Pick a Color
pl: Wybór koloru

en: Current Color
pl: Bieżący kolor

en: The selected color
pl: Zaznaczony kolor

en: Type of color picker
pl: Typ wybierania kolorów

en: Click to set graph colors
pl: Kliknięcie umożliwia ustawienie kolorów wykresu

note: Translators: loadgraphs y axis percentage labels: 0 %, 50%, 100%
en: %.0f %%
pl: %.0f%%

en: %u hr | %u hrs
pl[0]: %u godz.
pl[1]: %u godz.
pl[2]: %u godz.

en: %u min | %u mins
pl[0]: %u min
pl[1]: %u min
pl[2]: %u min

en: %u sec | %u secs
pl[0]: %u s
pl[1]: %u s
pl[2]: %u s

en: not available
pl: niedostępne

note: xgettext: "540MiB (53 %) of 1.0 GiB" or "540MB (53 %) of 1.0 GB"
en: %s (%.1f%%) of %s
pl: %s (%.1f%%) z %s

note: xgettext: Used cache string, e.g.: "Cache 2.4GiB" or "Cache 2.4GB"
en: Cache %s
pl: Pamięć podręczna: %s

en: %d open file | %d open files
pl[0]: %d otwarty plik
pl[1]: %d otwarte pliki
pl[2]: %d otwartych plików

en: %d matching open file | %d matching open files
pl[0]: %d pasujący otwarty plik
pl[1]: %d pasujące otwarte pliki
pl[2]: %d pasujących otwartych plików

en: Process
pl: Proces

en: Filename
pl: Nazwa pliku

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
pl: Początek VM

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
pl: Koniec VM

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
pl: Rozmiar VM

en: Flags
pl: Znaczniki

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
pl: Przesunięcie VM

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
pl: Prywatna „czysta”

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
pl: Prywatna „brudna”

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
pl: Współdzielona „czysta”

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
pl: Współdzielona „brudna”

en: Inode
pl: I-węzeł

en: _Memory maps for process “%s” (PID %u):
pl: _Mapy pamięci dla procesu „%s” (PID: %u):

en: file
pl: plik

en: pipe
pl: potok

en: IPv6 network connection
pl: połączenie sieciowe IPv6

en: IPv4 network connection
pl: połączenie sieciowe IPv4

en: local socket
pl: lokalne gniazdo sieciowe

en: unknown type
pl: nieznany typ

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
pl: DP

en: Object
pl: Obiekt

en: _Files opened by process “%s” (PID %u):
pl: _Pliki otwarte przez proces „%s” (PID: %u):

en: Main window width
pl: Szerokość głównego okna

en: Main window height
pl: Wysokość głównego okna

en: Main Window should open maximized
pl: Główne okno powinno być otwierane zmaksymalizowane

en: Show process dependencies in tree form
pl: Wyświetlanie zależności procesów w postaci drzewa

en: Solaris mode for CPU percentage
pl: Tryb Solaris dla procentowego użycia procesora

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
pl: Jeśli wartość wynosi „true”, to monitor systemu działa w trybie Solaris, w którym użycie procesora przez zadanie jest dzielone przez całkowitą liczbę procesorów. Domyślnie działa w trybie systemu Irix.

en: Show memory in IEC
pl: Wyświetlanie pamięci w jednostkach IEC

en: Enable/Disable smooth refresh
pl: Włącza/wyłącza płynne odświeżanie

en: Show warning dialog when killing processes
pl: Wyświetlanie okna z ostrzeżeniem przy usuwaniu procesów

en: Time in milliseconds between updates of the process view
pl: Czas w milisekundach pomiędzy aktualizacjami widoku procesów

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
pl: Czas w milisekundach pomiędzy aktualizacjami wykresów

en: Whether information about all file systems should be displayed
pl: Określa, czy ma być wyświetlana informacja o wszystkich systemach plików

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
pl: Określa, czy ma być wyświetlana informacja o wszystkich systemach plików, włączając w to systemy takie jak „autofs” i „procfs”. Może być to przydatne do wyświetlenia listy aktualnie zamontowanych systemów plików.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
pl: Czas w milisekundach pomiędzy aktualizacjami listy urządzeń

en: Time amount of data points in the resource graphs
pl: Ilość punktów pomiarowych na wykresach zasobów

en: Determines which processes to show.
pl: Określa, które procesy wyświetlać.

en: Saves the currently viewed tab
pl: Zapisuje obecnie wyświetlaną kartę

en: CPU colors
pl: Kolory procesorów

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
pl: Każdy wpis jest w formacie (CPU#, szesnastkowa wartość koloru)

en: Default graph memory color
pl: Domyślny kolor wykresu pamięci

en: Default graph swap color
pl: Domyślny kolor wykresu przestrzeni wymiany

en: Default graph incoming network traffic color
pl: Domyślny kolor wykresu przychodzącego ruchu sieciowego

en: Default graph outgoing network traffic color
pl: Domyślny kolor wykresu wychodzącego ruchu sieciowego

en: Default graph disk read color
pl: Domyślny kolor wykresu odczytu z dysku

en: Default graph disk write color
pl: Domyślny kolor wykresu zapisu na dysku

en: Show network traffic in bits
pl: Wyświetlanie ruchu sieciowego w bitach

en: Show network totals in bits
pl: Wyświetlanie łącznie pobrano/wysłano w bitach

en: Show memory in logarithmic scale
pl: Wyświetlanie pamięci w skali logarytmicznej

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
pl: Jeśli wartość wynosi „true”, to monitor systemu wyświetla wykres procesorów jako skumulowany wykres warstwowy zamiast wykresu liniowego.

en: Show CPU chart as stacked area chart
pl: Wyświetlanie wykresu procesorów jako skumulowany wykres warstwowy

en: Show CPU, Memory, Network, and Disk charts as smooth graphs using Bezier curves
pl: Wyświetlanie wykresów procesorów, pamięci, sieci i dysku jako płynne wykresy za pomocą krzywych Béziera

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU, Memory, Network, and Disk charts as smoothed graphs, otherwise as line charts.
pl: Jeśli wartość wynosi „true”, to monitor systemu wyświetla wykresy procesorów, pamięci, sieci i dysku jako płynne wykresy warstwowe zamiast wykresów liniowych.

en: Show memory and swap in IEC
pl: Pamięć i przestrzeń wymiany w jednostkach IEC

en: Process view sort column
pl: Kolumna sortowania widoku procesów

en: Process view columns order
pl: Porządek kolumn widoku procesów

en: Process view sort order
pl: Porządek sortowania widoku procesów

en: Width of process “Name” column
pl: Szerokość kolumny nazwy procesu

en: Show process “Name” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny nazwy po uruchomieniu

en: Width of process “User” column
pl: Szerokość kolumny użytkownika procesu

en: Show process “User” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny użytkownika procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Status” column
pl: Szerokość kolumny stanu procesu

en: Show process “Status” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny stanu procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Virtual Memory” column
pl: Szerokość kolumny pamięci wirtualnej procesu

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny pamięci wirtualnej procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Resident Memory” column
pl: Szerokość kolumny pamięci rezydentnej procesu

en: Show process “Resident Memory” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny pamięci rezydentnej procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Writable Memory” column
pl: Szerokość kolumny pamięci zapisywalnej procesu

en: Show process “Writable Memory” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny pamięci zapisywalnej procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Shared Memory” column
pl: Szerokość kolumny pamięci współdzielonej procesu

en: Show process “Shared Memory” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny pamięci współdzielonej procesu po uruchomieniu

en: Width of process “X Server Memory” column
pl: Szerokość kolumny pamięci serwera X procesu

en: Show process “X Server Memory” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny pamięci serwera X procesu po uruchomieniu

en: Width of process “CPU %” column
pl: Szerokość kolumny % procesora

en: Show process “CPU %” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny % procesora procesu po uruchomieniu

en: Width of process “CPU Time” column
pl: Szerokość kolumny czasu procesora procesu

en: Show process “CPU Time” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny czasu procesora procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Started” column
pl: Szerokość kolumny czasu uruchomienia procesu

en: Show process “Started” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny czasu uruchomienia procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Nice” column
pl: Szerokość kolumny nice procesu

en: Show process “Nice” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny nice procesu po uruchomieniu

en: Width of process “ID” column
pl: Szerokość kolumny identyfikatora procesu

en: Show process “ID” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny identyfikatora procesu po uruchomieniu

en: Width of process “SELinux Security Context” column
pl: Szerokość kolumny kontekstu bezpieczeństwa SELinux procesu

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny kontekstu bezpieczeństwa SELinux procesu podczas uruchomienia

en: Width of process “Command Line” column
pl: Szerokość kolumny wiersza poleceń procesu

en: Show process “Command Line” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny wiersza poleceń procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Memory” column
pl: Szerokość kolumny pamięci procesu

en: Show process “Memory” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny pamięci procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Waiting Channel” column
pl: Szerokość kolumny kanału oczekującego procesu

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny „Kanał oczekujący” procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Control Group” column
pl: Szerokość kolumny grupy kontrolnej procesu

en: Show process “Control Group” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny grupy kontrolnej procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Unit” column
pl: Szerokość kolumny nice procesu

en: Show process “Unit” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny jednostki procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Session” column
pl: Szerokość kolumny sesji procesu

en: Show process “Session” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny sesji procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Seat” column
pl: Szerokość kolumny stanowiska procesu

en: Show process “Seat” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny stanowiska procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Owner” column
pl: Szerokość kolumny właściciela procesu

en: Show process “Owner” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny właściciela procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Disk read total” column
pl: Szerokość kolumny łącznych odczytów z dysku procesu

en: Show process “Disk read total” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny łącznych odczytów z dysku procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Disk write total” column
pl: Szerokość kolumny łącznych zapisów na dysku procesu

en: Show process “Disk write total” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny łącznych zapisów na dysku procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Disk read” column
pl: Szerokość kolumny odczytów z dysku procesu

en: Show process “Disk read” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny odczytów z dysku procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Disk write” column
pl: Szerokość kolumny zapisów na dysku procesu

en: Show process “Disk write” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny zapisów na dysku procesu po uruchomieniu

en: Width of process “Priority” column
pl: Szerokość kolumny priorytetu procesu

en: Show process “Priority” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny priorytetu procesu po uruchomieniu

en: Disk view sort column
pl: Kolumna sortowania widoku dysków

en: Disk view sort order
pl: Porządek sortowania widoku dysków

en: Disk view columns order
pl: Porządek kolumn widoku dysków

en: Width of disk view “Device” column
pl: Szerokość kolumny urządzenia widoku dysku

en: Show disk view “Device” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny urządzenia widoku dysku po uruchomieniu

en: Width of disk view “Directory” column
pl: Szerokość kolumny katalogu widoku dysku

en: Show disk view “Directory” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny katalogu widoku dysku po uruchomieniu

en: Width of disk view “Type” column
pl: Szerokość kolumny typu widoku dysku

en: Show disk view “Type” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny typu widoku dysku po uruchomieniu

en: Width of disk view “Total” column
pl: Szerokość kolumny „łącznie” widoku dysku

en: Show disk view “Total” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny „łącznie” widoku dysku po uruchomieniu

en: Width of disk view “Free” column
pl: Szerokość kolumny „wolne” widoku dysku

en: Show disk view “Free” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny „wolne” widoku dysku po uruchomieniu

en: Width of disk view “Available” column
pl: Szerokość kolumny „dostępne” widoku dysku

en: Show disk view “Available” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny „dostępne” widoku dysku po uruchomieniu

en: Width of disk view “Used” column
pl: Szerokość kolumny „używane” widoku dysku

en: Show disk view “Used” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny „używane” widoku dysku po uruchomieniu

en: Memory map sort column
pl: Kolumna sortowania mapy pamięci

en: Memory map sort order
pl: Porządek sortowania mapy pamięci

en: Open files sort column
pl: Kolumna sortowania otwartych plików

en: Open files sort order
pl: Porządek sortowania otwartych plików

en: Icon
pl: Ikona

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
pl: Nie można zmienić priorytetu procesu z PID %d na %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
pl: Nie można usunąć procesu z PID %d za pomocą sygnału %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
pl: Na pewno usunąć zaznaczony proces „%s” (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
pl: Na pewno zakończyć zaznaczony proces „%s” (PID: %u)?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Are you sure you want to stop the selected process “%s” (PID: %u)?
pl: Na pewno zatrzymać zaznaczony proces „%s” (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the selected process? | Are you sure you want to kill the %d selected processes?
pl[0]: Na pewno usunąć zaznaczony proces?
pl[1]: Na pewno usunąć %d zaznaczone procesy?
pl[2]: Na pewno usunąć %d zaznaczonych procesów?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the selected process? | Are you sure you want to end the %d selected processes?
pl[0]: Na pewno zakończyć zaznaczony proces?
pl[1]: Na pewno zakończyć %d zaznaczone procesy?
pl[2]: Na pewno zakończyć %d zaznaczonych procesów?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Are you sure you want to stop the selected process? | Are you sure you want to stop the %d selected processes?
pl[0]: Na pewno zatrzymać zaznaczony proces?
pl[1]: Na pewno zatrzymać %d zaznaczone procesy?
pl[2]: Na pewno zatrzymać %d zaznaczonych procesów?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
pl: Usuwając proces, można uszkodzić dane, przerwać pracującą sesję lub stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa. Powinno się usuwać tylko procesy, które przestały odpowiadać.

en: _Kill Process | _Kill Processes
pl[0]: _Usuń proces
pl[1]: _Usuń procesy
pl[2]: _Usuń procesy

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
pl: Kończąc proces, można uszkodzić dane, przerwać pracującą sesję lub stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa. Powinno się kończyć tylko procesy, które przestały odpowiadać.

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be stopped.
pl: Zatrzymując proces, można uszkodzić dane, przerwać pracującą sesję lub stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa. Powinno się zatrzymywać tylko procesy, które przestały odpowiadać.

en: _Stop Process | _Stop Processes
pl[0]: _Zatrzymaj proces
pl[1]: _Zatrzymaj procesy
pl[2]: _Zatrzymaj procesy

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
pl: Zmiana priorytetu procesu „%s” (PID: %u)

en: Change Priority of the selected process | Change Priority of %d selected processes
pl[0]: Zmiana priorytetu zaznaczonego procesu
pl[1]: Zmiana priorytetu %d zaznaczonych procesów
pl[2]: Zmiana priorytetu %d zaznaczonych procesów

en: N/A
pl: Niedostępne

en: Process Name
pl: Nazwa procesu

en: User
pl: Użytkownik

en: Status
pl: Stan

en: Virtual Memory
pl: Pamięć wirtualna

en: Resident Memory
pl: Pamięć rezydentna

en: Writable Memory
pl: Pamięć zapisywalna

en: Shared Memory
pl: Pamięć współdzielona

en: CPU Time
pl: Czas procesora

en: Started
pl: Uruchomiono

en: Priority
pl: Priorytet

en: ID
pl: Identyfikator

en: Security Context
pl: Kontekst bezpieczeństwa

en: Command Line
pl: Wiersz poleceń

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
pl: Kanał oczekujący

en: Control Group
pl: Grupa kontrolna

en: %s (PID %u)
pl: %s (PID: %u)

en: X Server Memory
pl: Pamięć serwera X

en: % CPU
pl: % procesora

en: Unit
pl: Jednostka

en: Session
pl: Sesja

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
pl: Stanowisko

en: Owner
pl: Właściciel

en: Disk read total
pl: Łącznie odczytów z dysku

en: Disk write total
pl: Łącznie zapisów na dysku

en: Disk read
pl: Odczyty z dysku

en: Disk write
pl: Zapisy na dysku

en: GNU CPU Affinity error
pl: Błąd koligacji procesora GNU

en: _Close
pl: _Zamknij

en: Select CPUs "%s" (PID %u) is allowed to run on:
pl: Wybór procesorów, na których „%s” (PID: %u) może działać:

note: Set check box label value to CPU [1..2048]
en: CPU %d
pl: %d. procesor

en: Running
pl: Aktywny

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Uninterruptible
pl: Nieprzerywalny

en: Sleeping
pl: Uśpiony

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
pl: %ut%ud

note: xgettext: days, hours (0 -> 23)
en: %ud%02uh
pl: %ud%02ug

note: xgettext: hours (0 -> 23), minutes, seconds
en: %u:%02u:%02u
pl: %u∶%02u∶%02u

note: xgettext: minutes, seconds, centiseconds
en: %u:%02u.%02u
pl: %u∶%02u.%02u

en: Very High Priority
pl: Bardzo wysoki priorytet

en: High Priority
pl: Wysoki priorytet

en: Normal Priority
pl: Zwykły priorytet

en: Low Priority
pl: Niski priorytet

en: Very Low Priority
pl: Bardzo niski priorytet
