gnome-system-monitor master - en to sl translation catalogue (337 entries)

en: System Monitor
sl: Nadzornik sistema

en: View and manage system resources
sl: Pregled in upravljanje s sistemskimi viri

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
sl: Nadzornik sistema je program za ogled in nadzor sistemskih opravil.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
sl: Nadzornik sistema omogoča nadzor in iskanje programov in njihovo obremenitev procesorske moči in pomnilnika. Mogoče je tudi upravljati zagnane programe in jih po potrebi vsiljeno končati.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
sl: Možnost diagramov virov omogoča hiter pregled dogajanja v sistemu s prikazom omrežne in procesorske rabe ter zasedenosti pomnilnika.

en: Process list view
sl: Pogled opravil

en: Resources overview
sl: Pregled virov

en: File Systems view
sl: Pogled sistemskih datotek

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sl: Projekt GNOME

en: GNOME System Monitor
sl: Sistemski nadzornik za GNOME

en: View current processes and monitor system state
sl: Ogled trenutnih opravil in nadzor stanja sistema

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
sl: Nadzor;Sistem;Opravila;CPE;OPE;Pomnilnik;Omrežje;Zgodovina;Uporaba;

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sl: Odpre meni

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sl: Pokaže lastnosti

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Search
sl: Omogoči iskanje

[ctx: shortcut window]
en: Show Processes
sl: Pokaže opravila

[ctx: shortcut window]
en: Show Resources
sl: Pokaže vire

[ctx: shortcut window]
en: Show File Systems
sl: Pokaže datotečne sisteme

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
sl: Osveži podatke

[ctx: shortcut window]
en: Processes
sl: Opravila

[ctx: shortcut window]
en: Show dependencies
sl: Pokaže odvisnosti

[ctx: shortcut window]
en: Show process properties
sl: Pokaže lastnosti opravila

[ctx: shortcut window]
en: Memory maps
sl: Zemljevidi pomnilnika

[ctx: shortcut window]
en: Open files
sl: Odpre datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Send stop signal
sl: Pošlje signal za zaustavitev

[ctx: shortcut window]
en: Send continue signal
sl: Pošlje signal za nadaljevanje

[ctx: shortcut window]
en: Send Terminate signal
sl: Pošlje signal za končanje

[ctx: shortcut window]
en: Send Kill signal
sl: Pošlje signal vsiljeno zaustavitev

en: Search
sl: Poišči

en: Main Menu
sl: Glavni meni

en: _Processes
sl: _Opravila

en: Search processes and users
sl: Iskanje opravil in uporabnikov

en: _End Process | _End Processes
sl[0]: _Končaj opravila
sl[1]: _Končaj opravilo
sl[2]: _Končaj opravili
sl[3]: _Končaj opravila

en: Process Properties
sl: Lastnosti opravila

en: _Resources
sl: _Viri

en: CPU
sl: Obremenite CPE

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: Swap
sl: Izmenjevalni razdelek

en: Memory and Swap
sl: Pomnilnik in izmenjevalni prostor

en: Receiving
sl: Prejemanje

en: Total Received
sl: Skupaj prejeto

en: Sending
sl: Pošiljanje

en: Total Sent
sl: Skupaj poslano

en: Network
sl: Omrežje

en: Reading
sl: Poteka branje ...

en: Total Read
sl: Skupaj prebrano

en: Writing
sl: Poteka zapisovanje …

en: Total Written
sl: Skupaj zapisano

en: _File Systems
sl: _Datotečni sistemi

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
sl: Iskanje odprtih datotek

en: Filter files by name
sl: Razvrščanje zadetkov po imenu

en: Case insensitive
sl: Ne upoštevaj velikosti črk

en: Memory Maps
sl: Zemljevidi pomnilnika

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files…
sl: Poišči odprte datoteke …

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Help
sl: Pomoč

en: Keyboard Shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

en: About System Monitor
sl: O programu

en: _Refresh
sl: _Osveži

en: _Active Processes
sl: _Dejavna opravila

en: A_ll Processes
sl: _Vsa opravila

en: M_y Processes
sl: _Moja opravila

en: Show _Dependencies
sl: Pokaži _odvisnosti

en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: _Memory Maps
sl: _Karte pomnilnika

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: Open _Files
sl: Odpri _datoteke

en: _Change Priority
sl: _Spremeni prednost

en: Very High
sl: Zelo visoko

en: High
sl: Visoko

en: Normal
sl: Običajno

en: Low
sl: Nizko

en: Very Low
sl: Zelo nizko

en: Custom
sl: Po meri

en: Set _Affinity…
sl: Nastavi _raven pripenjanja …

en: _Stop…
sl: _Zaustavi …

en: _Continue
sl: N_adaljuj

en: _Terminate…
sl: _Končaj opravilo …

en: _Kill…
sl: _Uniči opravilo …

en: Open Files
sl: Odpri datoteke

en: Kill process
sl: Uniči opravilo

en: Privileges are required to control other users’ processes
sl: Za nadzor uporabnikovih opravil so zahtevana skrbniška dovoljenja

en: Renice process
sl: Ponovno oceni prednost delovanja

en: Privileges are required to change the priority of processes
sl: Za spreminjanje prednosti opravil so zahtevana skrbniška dovoljenja

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
sl: Nadzor;sistem;opravila;CPE;OPE;pomnilnik;omrežje;zgodovina;uporaba;zmožnost;naloge;upravljalnik;dejavnost;monitor;system;aktivnost;proces;memory;network;spomin;performanca;

en: Processes
sl: Opravila

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: _Update Interval in Seconds
sl: _Časovni razmik posodabljanja v sekundah

en: Enable _Smooth Refresh
sl: Omogoči _mehko osveževanje

en: Alert Before Ending or _Killing Processes
sl: Opozori pred končanjem ali _uničevanjem opravila

en: _Divide CPU Usage by CPU Count
sl: _Razdeli uporabo CPE na število enot

en: Show Memory in IEC
sl: Pokaži podatke pomnilnika v IEC

en: Information Fields
sl: Polja podrobnosti

en: Process information shown in list:
sl: Podatki o opravilih, prikazani v seznamu:

en: Resources
sl: Viri

en: _Chart Data Points
sl: _Podatkovne točke diagrama

en: Draw Charts as S_mooth Graphs
sl: _Izriši diagram delovanja kot krivulje

en: _Draw CPU Chart as Stacked Area Chart
sl: _Izriši diagram delovanja CPE kot naložen diagram

en: Show Memory and Swap in IEC
sl: Pokaži pomnilnik in izmenjevalni prostor v IEC

en: Show Memory in Logarithmic Scale
sl: Pokaži podatke pomnilnika v logaritemskem sistemu

en: _Show Network Speed in Bits
sl: Pokaži _hitrost omrežne povezave v bitih

en: Show Network _Totals in Bits
sl: Pokaži _promet omrežne povezave v bitih

en: File Systems
sl: Datotečni sistemi

en: Show _All File Systems
sl: Pokaži _vse datotečne sisteme

en: File system information shown in list
sl: Podatki o datotečnem sistemu prikazani v seznamu

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: Change _Priority
sl: Spremeni _prednost

en: _Nice value:
sl: Ocena _prednostni delovanja:

en: <small><i><b>Note:</b> The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.</i></small>
sl: <small><i><b>Opomba:</b> prednost opravila je podana z oceno prednostni delovanja. Nižja vrednost ustreza višji prednosti.</i></small>

en: Set Affinity
sl: Nastavi raven pripenjanja

en: _Apply
sl: _Uveljavi

en: Run on all CPUs
sl: Izvajaj z uporabo vseh CPE

en: A simple process and system monitor.
sl: Enostaven nadzornik sistema in dejavnih opravil

en: Show the Processes tab
sl: Pokaži zavihek opravil

en: Show the Resources tab
sl: Pokaži zavihek virov

en: Show the File Systems tab
sl: Pokaži zavihek datotečnih sistemov

en: Show the application’s version
sl: Pokaži različico programa

en: Device
sl: Naprava

en: Directory
sl: Mapa

en: Type
sl: Vrsta

en: Total
sl: Skupni prostor

en: Free
sl: Nezaseden prostor

en: Available
sl: Razpoložljiv prostor

en: Used
sl: Uporabljen prostor

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
sl: Izbor barve za »%s«

en: CPU%d
sl: CPE%d

en: Today %l∶%M %p
sl: Danes %l∶%M %p

en: Yesterday %l∶%M %p
sl: Včeraj, %l∶%M %p

en: %b %d %Y
sl: %d. %b %Y

en: Fraction
sl: Delež

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
sl: Odstotek za izbirnike barv v tortnem prikazu

en: Title
sl: Naslov

en: The title of the color selection dialog
sl: Naziv pogovornega okna izbire barv

en: Pick a Color
sl: Izbor barve

en: Current Color
sl: Trenutna barva

en: The selected color
sl: Izbrana barva

en: Type of color picker
sl: Vrsta izbirnika barv

en: Click to set graph colors
sl: Kliknite za nastavitev barv grafa

en: %u hr | %u hrs
sl[0]: %u ur
sl[1]: %u ura
sl[2]: %u uri
sl[3]: %u ure

en: %u min | %u mins
sl[0]: %u minut
sl[1]: %u minuta
sl[2]: %u minuti
sl[3]: %u minute

en: %u sec | %u secs
sl[0]: %u sekund
sl[1]: %u sekunda
sl[2]: %u sekundi
sl[3]: %u sekunde

note: Update label Translators: CPU usage percentage label: 95.7%
en: %.1f%%
sl: %.1f %%

en: not available
sl: ni na voljo

note: xgettext: "540MiB (53 %) of 1.0 GiB" or "540MB (53 %) of 1.0 GB"
en: %s (%.1f%%) of %s
sl: %s (%.1f%%) od %s

note: xgettext: Used cache string, e.g.: "Cache 2.4GiB" or "Cache 2.4GB"
en: Cache %s
sl: Predpomnilnik %s

en: %d open file | %d open files
sl[0]: %d odprtih datotek
sl[1]: %d odprta datoteka
sl[2]: %d odprti datoteki
sl[3]: %d odprte datoteke

en: %d matching open file | %d matching open files
sl[0]: %d skladnih odprtih datotek
sl[1]: %d skladna odprta datoteka
sl[2]: %d skladni odprti datoteki
sl[3]: %d skladne odprte datoteke

en: Process
sl: Opravilo

en: Filename
sl: Ime datoteke

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
sl: Začetek navideznega pomnilnika

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
sl: Konec navideznega pomnilnika

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
sl: Velikost navideznega pomnilnika

en: Flags
sl: Zastavice

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
sl: Odmik navideznega pomnilnika

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
sl: Nespremenjen pomnilnik

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
sl: Spremenjen pomnilnik

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
sl: Spremenjen skupni pomnilnik

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
sl: nespremenjen skupni pomnilnik

en: _Memory maps for process “%s” (PID %u):
sl: _Karte pomnilnika za opravilo »%s« (PID %u):

en: file
sl: datoteka

en: pipe
sl: cev

en: IPv6 network connection
sl: omrežna povezava IPv6

en: IPv4 network connection
sl: omrežna povezava IPv4

en: local socket
sl: krajevni vtič

en: unknown type
sl: neznana vrsta

en: Object
sl: Predmet

en: _Files opened by process “%s” (PID %u):
sl: _Datoteke, odprte zaradi opravila »%s« (PID %u):

en: Main window width
sl: Širina glavnega okna

en: Main window height
sl: Višina glavnega okna

en: Main Window should open maximized
sl: Glavno okno se mora ob zagonu odpreti razpeto

en: Show process dependencies in tree form
sl: Pokaži odvisnosti opravil v drevesnem diagramu

en: Solaris mode for CPU percentage
sl: Način Solaris za odstotek CPE

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
sl: Izbrana možnost omogoča delovanje programa v »načinu Solaris«, kjer je raba CPE razdeljena na skupno število enot procesorja. V obratnem primeru deluje v »načinu Irix«.

en: Show memory in IEC
sl: Pokaži podatke pomnilnika v IEC

en: Enable/Disable smooth refresh
sl: Omogoči/Onemogoči mehko osveževanje

en: Show warning dialog when killing processes
sl: Pokaži opozorilo pri med uničevanjem opravila

en: Time in milliseconds between updates of the process view
sl: Čas v milisekundah med osvežitvami pogleda opravil

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
sl: Čas v milisekundah med osvežitvami grafov

en: Whether information about all file systems should be displayed
sl: Ali naj bodo prikazani podatki o vseh datotečnih sistemih

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
sl: Ali naj bodo prikazani podatki o vseh datotečnih sistemih (vključno z vrstami kot so »autofs« in »procfs«). Uporabno za pridobivanje seznama vseh trenutno priklopljenih datotečnih sistemov.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
sl: Čas v milisekundah med osvežitvami seznama naprav

en: Time amount of data points in the resource graphs
sl: Časovna opredelitev podatkovnih točk v diagramih virov

en: Determines which processes to show.
sl: Določi, katera opravila bodo pokazana.

en: Saves the currently viewed tab
sl: Shrani trenutno ogledan zavihek

en: CPU colors
sl: Barve CPE

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
sl: Vsak vnos je zapisan v obliki (CPE#, šestnajstiška vrednost za barvo)

en: Default graph memory color
sl: Privzeta barva grafa pomnilnika

en: Default graph swap color
sl: Privzeta barva grafa izmenjevalnega prostora

en: Default graph incoming network traffic color
sl: Privzeta barva grafa vhodnega omrežnega prometa

en: Default graph outgoing network traffic color
sl: Privzeta barva grafa odhodnega omrežnega prometa

en: Default graph disk read color
sl: Privzeta barva grafa hitrosti branja

en: Default graph disk write color
sl: Privzeta barva grafa hitrosti zapisovanja

en: Show network traffic in bits
sl: Pokaži promet omrežne povezave v bitih

en: Show network totals in bits
sl: Pokaži skupni promet omrežne povezave v bitih

en: Show memory in logarithmic scale
sl: Pokaži podatke pomnilnika v logaritemskem sistemu

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
sl: Izbrana možnost določa prikaz diagram delovanja CPE kot naložen diagram namesto črtnega diagrama.

en: Show CPU chart as stacked area chart
sl: Pokaže diagram delovanja CPE kot naložen diagram

en: Show CPU, Memory, Network, and Disk charts as smooth graphs using Bezier curves
sl: Pokaži diagrame delovanja CPE, pomnilnika in omrežja kot krivuljne diagrame

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU, Memory, Network, and Disk charts as smoothed graphs, otherwise as line charts.
sl: Izbrana možnost določa prikaz diagramov delovanja CPE, pomnilnika in omrežja kot krivuljne diagrame, namesto črtnih.

en: Show memory and swap in IEC
sl: Pokaži zasedenost pomnilnika in izmenjevalnega prostora v IEC

en: Process view sort column
sl: Stolpec vrste pogleda opravil

en: Process view columns order
sl: Vrstni red stolpcev pogleda opravil

en: Process view sort order
sl: Vrstni red vrste pogleda opravil

en: Width of process “Name” column
sl: Širina stolpca opravila »imena«

en: Show process “Name” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »imena«

en: Width of process “User” column
sl: Širina stolpca opravila »uporabnika«

en: Show process “User” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »uporabnika«

en: Width of process “Status” column
sl: Širina stolpca opravila »stanje«

en: Show process “Status” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »stanja«

en: Width of process “Virtual Memory” column
sl: Širina stolpca opravila »navideznega pomnilnika«

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »navideznega pomnilnika«

en: Width of process “Resident Memory” column
sl: Širina stolpca opravila »stalnega pomnilnika«

en: Show process “Resident Memory” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »stalnega pomnilnika«

en: Width of process “Writable Memory” column
sl: Širina stolpca opravila »zapisljivega pomnilnika«

en: Show process “Writable Memory” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »zapisljivega pomnilnika«

en: Width of process “Shared Memory” column
sl: Širina stolpca opravila »skupnega pomnilnika«

en: Show process “Shared Memory” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »skupnega pomnilnika«

en: Width of process “X Server Memory” column
sl: Širina stolpca opravila »pomnilnika strežnika X«

en: Show process “X Server Memory” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »pomnilnika strežnika X«

en: Width of process “CPU %” column
sl: Širina stolpca opravila »CPE %«

en: Show process “CPU %” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »CPE %«

en: Width of process “CPU Time” column
sl: Širina stolpca opravila »procesorskega časa«

en: Show process “CPU Time” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »procesorskega časa«

en: Width of process “Started” column
sl: Širina stolpca opravila »začeto«

en: Show process “Started” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »začetega časa«

en: Width of process “Nice” column
sl: Širina stolpca opravila »ocene prednostni delovanja«

en: Show process “Nice” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »ocene prednostni delovanja«

en: Width of process “ID” column
sl: Širina stolpca opravila »ID«

en: Show process “ID” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »ID«

en: Width of process “SELinux Security Context” column
sl: Širina stolpca opravila »varnosti SELinux«

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »varnosti SELinux«

en: Width of process “Command Line” column
sl: Širina stolpca opravila »ukazne vrstice«

en: Show process “Command Line” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »ukazne vrstice«

en: Width of process “Memory” column
sl: Širina stolpca opravila »pomnilnika«

en: Show process “Memory” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »pomnilnika«

en: Width of process “Waiting Channel” column
sl: Širina stolpca opravila »kanala čakanja«

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »kanala čakanja«

en: Width of process “Control Group” column
sl: Širina stolpca opravila »nadzorne skupine«

en: Show process “Control Group” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »nadzorne skupine«

en: Width of process “Unit” column
sl: Širina stolpca opravila »enote«

en: Show process “Unit” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »enote«

en: Width of process “Session” column
sl: Širina stolpca opravila »seje«

en: Show process “Session” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »seje«

en: Width of process “Seat” column
sl: Širina stolpca opravila »večterminalnega odvoda«

en: Show process “Seat” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »večterminalnega odvoda«

en: Width of process “Owner” column
sl: Širina stolpca opravila »lastnika«

en: Show process “Owner” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »lastnika«

en: Width of process “Disk read total” column
sl: Širina stolpca opravila »Skupno prebrano z diska«

en: Show process “Disk read total” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »Skupno prebrano z diska«

en: Width of process “Disk write total” column
sl: Širina stolpca opravila »Skupno zapisovanje na disk«

en: Show process “Disk write total” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »Skupno zapisovanje na disk«

en: Width of process “Disk read” column
sl: Širina stolpca opravila »branje z diska«

en: Show process “Disk read” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »branje z diska«

en: Width of process “Disk write” column
sl: Širina stolpca opravila »zapisovanje na disk«

en: Show process “Disk write” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »zapisovanje na disk«

en: Width of process “Priority” column
sl: Širina stolpca opravila »prednosti«

en: Show process “Priority” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »prednosti«

en: Disk view sort column
sl: Stolpec razvrščanja pogleda diska

en: Disk view sort order
sl: Način razvrščanja pogleda diska

en: Disk view columns order
sl: Vrstni red stolpcev pogleda diskov

en: Width of disk view “Device” column
sl: Širina stolpca opravila »naprave«

en: Show disk view “Device” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »naprave«

en: Width of disk view “Directory” column
sl: Širina stolpca opravila »mape«

en: Show disk view “Directory” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »mape«

en: Width of disk view “Type” column
sl: Širina stolpca opravila »vrste opravila«

en: Show disk view “Type” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »vrste«

en: Width of disk view “Total” column
sl: Širina stolpca opravila »skupne porabe«

en: Show disk view “Total” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »skupne porabe pomnilnika«

en: Width of disk view “Free” column
sl: Širina stolpca opravila »prostega pomnilnika«

en: Show disk view “Free” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »prostega pomnilnika«

en: Width of disk view “Available” column
sl: Širina stolpca opravila »razpoložljivosti«

en: Show disk view “Available” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »razpoložljivosti pomnilnika«

en: Width of disk view “Used” column
sl: Širina stolpca opravila »uporabe«

en: Show disk view “Used” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila »uporabe virov«

en: Memory map sort column
sl: Stolpec razvrščanja pomnilnika

en: Memory map sort order
sl: Način razvrščanja pomnilnika

en: Open files sort column
sl: Stolpec razvrščanja odprtih datotek

en: Open files sort order
sl: Način razvrščanja odprtih datotek

en: Icon
sl: Ikona

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
sl: Ni mogoče spremeniti prednosti opravila s PID %d na %d.
    %s

en: _OK
sl: _V redu

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
sl: Ni mogoče uničiti opravila s PID %d s signalom %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
sl: Ali ste prepričani, da želite uničiti izbrano opravilo »%s« (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
sl: Ali ste prepričani, da želite končati izbrano opravilo »%s« (PID: %u)?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Are you sure you want to stop the selected process “%s” (PID: %u)?
sl: Ali ste prepričani, da želite zaustaviti izbrano opravilo »%s« (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the selected process? | Are you sure you want to kill the %d selected processes?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite uničiti %d izbranih opravil?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite uničiti %d izbrano opravilo?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite uničiti %d izbrani opravili?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite uničiti %d izbrana opravila?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the selected process? | Are you sure you want to end the %d selected processes?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite končati %d izbranih opravil?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite končati %d izbrano opravilo?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite končati %d izbrani opravili?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite končati %d izbrana opravila?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Are you sure you want to stop the selected process? | Are you sure you want to stop the %d selected processes?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite zaustaviti %d izbranih opravil?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite zaustaviti %d izbrano opravilo?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite zaustaviti %d izbrani opravili?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite zaustaviti %d izbrana opravila?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
sl: Uničenjemopravila lahko vpliva na izgubo podatkov, lahko se sesuje celotna seja, dejanje lahko predstavlja varnostno tveganje. Razumljivo je le uničevanje opravil, ki niso odzivna.

en: _Kill Process | _Kill Processes
sl[0]: _Uniči opravila
sl[1]: _Uniči opravilo
sl[2]: _Uniči opravili
sl[3]: _Uniči opravila

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
sl: Z vsiljenim končanjem opravila se podatki lahko izgubijo, sesuje se lahko seja, dejanje lahko predstavlja tudi varnostno tveganje. Vsiljeno končati je razumljivo le opravila, ki niso odzivna.

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be stopped.
sl: Zaustavitev opravil lahko uniči podatke, okvari sejo, dejanje lahko predstavlja tudi varnostno tveganje. Zaustavljanje je razumljivo le za neodzivna opravila.

en: _Stop Process | _Stop Processes
sl[0]: _Zaustavi opravila
sl[1]: _Zaustavi opravilo
sl[2]: _Zaustavi opravili
sl[3]: _Zaustavi opravila

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
sl: Spremeni prednost opravila »%s« (PID %u)

en: Change Priority of the selected process | Change Priority of %d selected processes
sl[0]: Spremeni vrstni red prednosti %d opravil
sl[1]: Spremeni vrstni red prednosti %d opravila
sl[2]: Spremeni vrstni red prednosti %d opravil
sl[3]: Spremeni vrstni red prednosti %d opravil

en: Process Name
sl: Ime opravila

en: User
sl: Uporabnik

en: Status
sl: Stanje

en: Virtual Memory
sl: Navidezni pomnilnik

en: Resident Memory
sl: Stalni pomnilnik

en: Writable Memory
sl: Zapisljiv pomnilnik

en: Shared Memory
sl: Skupni pomnilnik

en: CPU Time
sl: Procesorski čas

en: Started
sl: Začeto

en: Nice
sl: Ocena prednostni delovanja

en: Priority
sl: Prednost

en: Security Context
sl: Vsebinska varnost

en: Command Line
sl: Ukazna vrstica

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
sl: Kanal čakanja

en: Control Group
sl: Primerjalna skupina

en: X Server Memory
sl: Pomnilnik strežnika X

en: % CPU
sl: % CPE

en: Unit
sl: Enota

en: Session
sl: Seja

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
sl: Večterminalni odvod

en: Owner
sl: Lastnik

en: Disk read total
sl: Skupno branje z diska

en: Disk write total
sl: Skupno zapisovanje na disk

en: Disk read
sl: Branje z diska

en: Disk write
sl: Zapisovanje na disk

en: GNU CPU Affinity error
sl: Napaka pripenjanja GNU CPU

en: _Close
sl: _Zapri

en: Select CPUs "%s" (PID %u) is allowed to run on:
sl: Izbor enot CPE »%s« (PID %u), na katerih je odobreno delovanje:

en: Running
sl: Začeto

en: Stopped
sl: Zaustavljeno

en: Zombie
sl: Zombi

en: Uninterruptible
sl: Neprekinljiv

en: Sleeping
sl: V pripravljenosti

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
sl: %ut%ud

en: Very High Priority
sl: Zelo visoka prednost

en: High Priority
sl: Visoka prednost

en: Normal Priority
sl: Običajna prednost

en: Low Priority
sl: Nizka prednost

en: Very Low Priority
sl: Zelo nizka prednost
