gnome-system-monitor - en to sr translation catalogue (294 entries)

en: System Monitor
sr: Praćenje sistema

en: View current processes and monitor system state
sr: Pregledajte tekuće procese i pratite stanje sistema

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
sr: praćenje;sistem;proces;monitor;procesor;memorija;mreža;istorijat;upotreba;zadatak;upravnik;aktivnost;Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;

en: GNOME System Monitor
sr: Gnomov pratilac sistema

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
sr: praćenje;sistem;proces;procesor;memorija;mreža;istorijat;upotreba;monitor;Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;

en: View and manage system resources
sr: Pregledajte i upravljajte resursima sistema

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
sr: Pratilac sistema je pregledač procesa i pratilac sistema sa privlačnim sučeljem lak za korišćenje.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
sr: Pratilac sistema vam može pomoći da otkrijete koji programi koriste procesor ili memoriju vašeg računara, može da upravlja pokrenutim programima, da prisili zaustavljanje procesa koji ne odgovaraju, i da izmeni stanje ili važnost postojećih procesa.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
sr: Funkcija grafika resursa vam pokazuje brzi pregled dešavanja na vašem računaru prikazujući nedavno korišćenje mreže, memorije i procesora.

en: Process list view
sr: Pregled spiska procesa

en: Resources overview
sr: Pregled izvorišta

en: File Systems view
sr: Pregled sistema datoteka

en: The GNOME Project
sr: Gnomov projekat

en: Kill process
sr: Ubij proces

en: Privileges are required to control other users’ processes
sr: Potrebna su ovlašćenja za upravljanje procesima drugih korisnika

en: Renice process
sr: Nastavi proces

en: Privileges are required to change the priority of processes
sr: Potrebna su ovlašćenja za promenu važnosti procesa

en: End _Process
sr: _Okončaj proces

en: Show process properties
sr: Prikažite svojstva procesa

en: Processes
sr: Procesi

en: CPU History
sr: Vremenski dijagram procesora

en: Memory and Swap History
sr: Vremenski dijagram operativne i virtuelne memorije

en: Memory
sr: Operativna memorija

en: Swap
sr: Virtuelna memorija

en: Network History
sr: Vremenski dijagram mrežnog saobraćaja

en: Receiving
sr: Brzina primanja

en: Total Received
sr: Ukupno primljeno

en: Sending
sr: Brzina slanja

en: Total Sent
sr: Ukupno poslato

en: Resources
sr: Resursi

en: File Systems
sr: Sistemi datoteka

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
sr: Pretraga otvorenih datoteka

en: Filter files by name
sr: Izdvojte datoteke prema nazivu

en: Case insensitive
sr: Ne razlikuj veličinu slova

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
sr: Potražite otvorene datoteke

en: Preferences
sr: Postavke

en: Help
sr: Pomoć

en: About
sr: O programu

en: Quit
sr: Izađi

en: _Refresh
sr: _Osveži

en: _Active Processes
sr: _Aktivni procesi

en: A_ll Processes
sr: S_vi procesi

en: M_y Processes
sr: _Moji procesi

en: _Dependencies
sr: _Međuzavisnosti

en: _Properties
sr: _Osobine

en: _Memory Maps
sr: Mape _memorije

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: Open _Files
sr: Otvorene _datoteke

en: _Change Priority
sr: _Izmeni prioritet

en: Very High
sr: Vrlo visok

en: High
sr: Visok

en: Normal
sr: Normalan

en: Low
sr: Nizak

en: Very Low
sr: Vrlo nizak

en: Custom
sr: Proizvoljno

en: _Stop
sr: _Zaustavi

en: _Continue
sr: _Nastavi

en: _End
sr: _Okončaj

en: _Kill
sr: _Ubij

en: Open Files
sr: Otvorene datoteke

en: System Monitor Preferences
sr: Postavke praćenja sistema

en: Behavior
sr: Ponašanje

en: _Update interval in seconds:
sr: Period _osvežavanja (u sekundama):

en: Enable _smooth refresh
sr: Uključi precizno, _meko osvežavanje

en: Alert before ending or _killing processes
sr: Prikaži upozorenje pre _okončavanja ili ubijanja procesa

en: _Divide CPU usage by CPU count
sr: _Podeli iskorišćenost procesora brojem procesora

en: Information Fields
sr: Polja sa podacima

en: Process i_nformation shown in list:
sr: Podaci o _procesima prikazani u spisku:

en: Graphs
sr: Grafici

en: _Draw CPU chart as stacked area chart
sr: _Crtaj grafik procesora kao grafik naslagane oblasti

en: Draw CPU chart as s_mooth graph
sr: Crtaj grafik procesora kao _umekšani grafik

en: _Show network speed in bits
sr: _Prikaži brzinu mreže u bitovima

en: Show _all file systems
sr: Prikaži _sve sisteme datoteka

en: File system i_nformation shown in list:
sr: Podaci o sistemu _datoteka prikazani na spisku:

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: Change _Priority
sr: Promeni _prioritet

en: _Nice value:
sr: Vrednost za _lepo ponašanje:

en: <small><i><b>Note:</b> The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.</i></small>
sr: <small><i><b>Napomena:</b> Prioritet procesa je zadat vrednošću njegovog lepog ponašanja. Niža vrednost predstavlja viši prioritet.</i></small>

en: A simple process and system monitor.
sr: Jednostavan program za praćenje sistema i procesa.

en: Show the Processes tab
sr: Prikaži jezičak procesa

en: Show the Resources tab
sr: Prikaži jezičak resursa

en: Show the File Systems tab
sr: Prikaži jezičak sistema datoteka

en: Show the application’s version
sr: Prikaži izdanje programa

en: Device
sr: Uređaj

en: Directory
sr: Direktorijum

en: Type
sr: Vrsta

en: Total
sr: Ukupno

en: Free
sr: Slobodno

en: Available
sr: Raspoloživo

en: Used
sr: Zauzeto

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
sr: Izaberite boju za „%s“

en: CPU
sr: Procesor

en: CPU%d
sr: Procesor %d

en: Today %l∶%M %p
sr: Danas u %l:%M %p

en: Yesterday %l∶%M %p
sr: Juče u %l:%M %p

en: %a %l∶%M %p
sr: %a %l:%M %p

en: %b %d %l∶%M %p
sr: %b %d %l:%M %p

en: Fraction
sr: Deo

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
sr: Boja za popunjeni deo pite

en: Title
sr: Naslov

en: The title of the color selection dialog
sr: Naslov prozorčeta za izbor boje

en: Pick a Color
sr: Izaberite boju

en: Current Color
sr: Trenutna boja

en: The selected color
sr: Izabrana boja

en: Type of color picker
sr: Vrsta izbornika boje

en: Received invalid color data
sr: Primljeni su neispravni podaci

en: Click to set graph colors
sr: Kliknite da postavite boje grafika

en: %u second | %u seconds
sr[0]: %u sekunda
sr[1]: %u sekunde
sr[2]: %u sekundi
sr[3]: Jedna sekunda

en: not available
sr: nije dostupan

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
sr: %s (%.1f%%) od %s

en: %d open file | %d open files
sr[0]: %d otvorena datoteka
sr[1]: %d otvorene datoteke
sr[2]: %d otvorenih datoteka
sr[3]: jedna otvorena datoteka

en: %d matching open file | %d matching open files
sr[0]: %d odgovarajuća otvorena datoteka
sr[1]: %d odgovarajuće otvorene datoteke
sr[2]: %d odgovarajućih otvorenih datoteka
sr[3]: jedna odgovarajuća otvorena datoteka

en: Process
sr: Proces

en: Filename
sr: Naziv datoteke

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
sr: Početak VM

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
sr: Kraj VM

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
sr: Veličina VM

en: Flags
sr: Parametri

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
sr: Pomeraj VM

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
sr: Privatna nemenjana

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
sr: Privatna menjana

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
sr: Deljena nemenjana

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
sr: Deljena menjana

en: Inode
sr: I-čvor

en: Memory Maps
sr: Mape memorije

en: _Memory maps for process “%s” (PID %u):
sr: _Mape memorije za proces „%s“ (IB procesa %u):

en: file
sr: datoteka

en: pipe
sr: spojka

en: IPv6 network connection
sr: IPv6 mrežna veza

en: IPv4 network connection
sr: IPv4 mrežna veza

en: local socket
sr: lokalna utičnica

en: unknown type
sr: nepoznata vrsta

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
sr: Opisnik

en: Object
sr: Objekat

en: _Files opened by process “%s” (PID %u):
sr: _Datoteke koje je otvorio proces „%s“ (IB procesa %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
sr: Veličina i položaj glavnog prozora u obliku (širina, visina, x-položaj, y-položaj)

en: Main Window should open maximized
sr: Glavni prozor treba da se otvori uvećan

en: Show process dependencies in tree form
sr: Prikazuje međuzavisnost procesa u obliku stabla

en: Solaris mode for CPU percentage
sr: Solaris način rada za procenat procesora

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
sr: Ako je izabrano, Praćenje Sistema će raditi u Solarisovom režimu rada gde je procesorsko vreme zadatka podeljeno sa ukupnim brojem procesora. U suprotnom, radiće u Iriks režimu.

en: Show CPU chart as stacked area chart
sr: Prikazuje grafik procesora kao grafik naslagane oblasti

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
sr: Ako je izabrano, pratilac sistema će prikazati grafik procesora kao grafik naslagane oblasti umesto linijskog grafika.

en: Show CPU chart as smooth graph using Bezier curves
sr: Prikazuje grafik procesora kao umekšani grafik koristeći Bezjerove krive

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a smoothed graph, otherwise as a line chart.
sr: Ako je izabrano, pratilac sistema će prikazati grafik procesora kao umekšani grafik umesto linijskog grafika.

en: Enable/Disable smooth refresh
sr: Uključuje/isključuje precizno, meko osvežavanje

en: Show warning dialog when killing processes
sr: Prikazuje upozorenje pre ubijanja procesa

en: Time in milliseconds between updates of the process view
sr: Vreme u milisekundama između osvežavanja spiska procesa

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
sr: Vreme u milisekundama između osvežavanja grafika

en: Whether information about all file systems should be displayed
sr: Da li će biti prikazani podaci o svim sistemima datoteka

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
sr: Da li će biti prikazani podaci o svim sistemima datoteka, uključujući i vrste sistema datoteka „autofs“ i „procfs“. Korisno je za dobavljanje spiska svih trenutno priključenih sistema datoteka.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
sr: Vreme u milisekundama između osvežavanja spiska uređaja

en: Determines which processes to show.
sr: Određuje koji će procesi biti prikazani.

en: Saves the currently viewed tab
sr: Čuva trenutno pregledani jezičak

en: CPU colors
sr: Boje procesora

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
sr: Svaki unos je oblika (Procesor#, Heksadecimalna vrednost boje)

en: Default graph memory color
sr: Podrazumevana boja operativne memorije na grafiku

en: Default graph swap color
sr: Podrazumevana boja virtuelene memorije na grafiku

en: Default graph incoming network traffic color
sr: Podrazumevana boja dolaznog mrežnog saobraćaja na grafiku

en: Default graph outgoing network traffic color
sr: Podrazumevana boja odlaznog mrežnog saobraćaja na grafiku

en: Show network traffic in bits
sr: Prikazuje mrežni saobraćaj u bitima

en: Process view sort column
sr: Kolona poretka u pregledu procesa

en: Process view columns order
sr: Poredak kolona u pregledu procesa

en: Process view sort order
sr: Redosled ređanja u pregledu procesa

en: Width of process “Name” column
sr: Širina kolone „Naziv“

en: Show process “Name” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Naziv“ po pokretanju

en: Width of process “User” column
sr: Širina kolone „Vlasnik“

en: Show process “User” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Korisnik“ po pokretanju

en: Width of process “Status” column
sr: Širina kolone „Stanje“

en: Show process “Status” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Stanje“ po pokretanju

en: Width of process “Virtual Memory” column
sr: Širina kolone „Virtuelna memorija“

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Virtuelna memorija“ po pokretanju

en: Width of process “Resident Memory” column
sr: Širina kolone „Rezidentna memorija“

en: Show process “Resident Memory” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Rezidentna memorija“ po pokretanju

en: Width of process “Writable Memory” column
sr: Širina kolone „Upisiva memorija“

en: Show process “Writable Memory” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Upisiva memorija“ po pokretanju

en: Width of process “Shared Memory” column
sr: Širina kolone „Deljena memorija“

en: Show process “Shared Memory” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Deljena memorija“ po pokretanju

en: Width of process “X Server Memory” column
sr: Širina kolone „Memorija Iks servera“

en: Show process “X Server Memory” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Memorija Iks servera“ po pokretanju

en: Width of process “CPU %” column
sr: Širina kolone „Procesor %“

en: Show process “CPU %” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Procesor %“ po pokretanju

en: Width of process “CPU Time” column
sr: Širina kolone „Procesorsko vreme“

en: Show process “CPU Time” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Procesorsko vreme“ po pokretanju

en: Width of process “Started” column
sr: Širina kolone „Započet“

en: Show process “Started” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Započet“ po pokretanju

en: Width of process “Nice” column
sr: Širina kolone „Pristojno“

en: Show process “Nice” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Pristojno“ po pokretanju

en: Width of process “PID” column
sr: Širina kolone „PIB“

en: Show process “PID” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „PIB“ po pokretanju

en: Width of process “SELinux Security Context” column
sr: Širina kolone „SELinuks bezbedonosni kontekst“

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „SELinuks bezbedonosni kontekst“ po pokretanju

en: Width of process “Command Line” column
sr: Širina kolone „Linija naredbi“

en: Show process “Command Line” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Linija naredbi“ po pokretanju

en: Width of process “Memory” column
sr: Širina kolone „Memorija“

en: Show process “Memory” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Memorija“ po pokretanju

en: Width of process “Waiting Channel” column
sr: Širina kolone „Kanal čekanja“

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Kanal čekanja“ po pokretanju

en: Width of process “Control Group” column
sr: Širina kolone „Grupa upravljanja“

en: Show process “Control Group” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Grupa upravljanja“ po pokretanju

en: Width of process “Unit” column
sr: Širina kolone „Jedinica“

en: Show process “Unit” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Jedinica“ po pokretanju

en: Width of process “Session” column
sr: Širina kolone „Sesija“

en: Show process “Session” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Sesija“ po pokretanju

en: Width of process “Seat” column
sr: Širina kolone „Smeštaj“

en: Show process “Seat” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Smeštaj“ po pokretanju

en: Width of process “Owner” column
sr: Širina kolone „Vlasnik“

en: Show process “Owner” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Vlasnik“ po pokretanju

en: Width of process “Total disk read” column
sr: Širina kolone procesa „Ukupna čitljivost diska“

en: Show process “Total disk read” column on startup
sr: Prikazuje kolonu procesa „Ukupna čitljivost diska“ po pokretanju

en: Width of process “Total disk write” column
sr: Širina kolone procesa „Ukupna upisivost diska“

en: Show process “Total disk write” column on startup
sr: Prikazuje kolonu procesa „Ukupna upisivost diska“ po pokretanju

en: Width of process “Disk read” column
sr: Širina kolone procesa „Čitanje diska“

en: Show process “Disk read” column on startup
sr: Prikazuje kolonu procesa „Čitanje diska“ po pokretanju

en: Width of process “Disk write” column
sr: Širina kolone procesa „Pisanje diska“

en: Show process “Disk write” column on startup
sr: Prikazuje kolonu procesa „Pisanje diska“ po pokretanju

en: Width of process “Priority” column
sr: Širina kolone „Prioritet“

en: Show process “Priority” column on startup
sr: Prikazuje kolonu „Prioritet“ po pokretanju

en: Disk view sort column
sr: Kolona poretka u pregledu procesa

en: Disk view sort order
sr: Redosled ređanja u pregledu diska

en: Disk view columns order
sr: Poredak kolona u pregledu diska

en: Width of disk view “Device” column
sr: Širina kolone „Uređaj“ u pregledu diska

en: Show disk view “Device” column on startup
sr: Po pokretanju prikazuje kolonu „Uređaj“ u pregledu diska

en: Width of disk view “Directory” column
sr: Širina kolone „Direktorijum“ u pregledu diska

en: Show disk view “Directory” column on startup
sr: Po pokretanju prikazuje kolonu „Direktorijum“ u pregledu diska

en: Width of disk view “Type” column
sr: Širina kolone „Vrsta“ u pregledu diska

en: Show disk view “Type” column on startup
sr: Po pokretanju prikazuje kolonu „Vrsta“ u pregledu diska

en: Width of disk view “Total” column
sr: Širina kolone „Ukupno“ u pregledu diska

en: Show disk view “Total” column on startup
sr: Po pokretanju prikazuje kolonu „Ukupno“ u pregledu diska

en: Width of disk view “Free” column
sr: Širina kolone „Slobodno“ u pregledu diska

en: Show disk view “Free” column on startup
sr: Po pokretanju prikazuje kolonu „Slobodno“ u pregledu diska

en: Width of disk view “Available” column
sr: Širina kolone „Raspoloživo“ u pregledu diska

en: Show disk view “Available” column on startup
sr: Po pokretanju prikazuje kolonu „Raspoloživo“ u pregledu diska

en: Width of disk view “Used” column
sr: Širina kolone „Zauzeto“ u pregledu diska

en: Show disk view “Used” column on startup
sr: Po pokretanju prikazuje kolonu „Zauzeto“ u pregledu diska

en: Memory map sort column
sr: Kolona poretka mape memorije

en: Memory map sort order
sr: Redosled ređanja mape memorije

en: Open files sort column
sr: Kolona poretka otvorenih datoteka

en: Open files sort order
sr: Redosled ređanja otvorenih datoteka

en: Icon
sr: Ikonica

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
sr: Ne mogu da promenim prioritet procesa sa PIB-om %d na %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
sr: Ne mogu da ubijem proces sa PIB-om %d pomoću signala %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
sr: Da li sigurno želite da ubijete izabrani proces „%s“ (PIB: %u)?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
sr: Da li sigurno želite da okončate izabrani proces „%s“ (PIB: %u)?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Are you sure you want to stop the selected process “%s” (PID: %u)?
sr: Da li sigurno želite da zaustavite izabrani proces „%s“ (PIB: %u)?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the selected process? | Are you sure you want to kill the %d selected processes?
sr[0]: Da li sigurno želite da ubijete %d izabrani proces?
sr[1]: Da li sigurno želite da ubijete %d izabrana procesa?
sr[2]: Da li sigurno želite da ubijete %d izabranih procesa?
sr[3]: Da li sigurno želite da ubijete izabrani proces

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the selected process? | Are you sure you want to end the %d selected processes?
sr[0]: Da li sigurno želite da okončate %d izabrani proces?
sr[1]: Da li sigurno želite da okončate %d izabrana procesa?
sr[2]: Da li sigurno želite da okončate %d izabranih procesa?
sr[3]: Da li sigurno želite da okončate izabrani proces

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Are you sure you want to stop the selected process? | Are you sure you want to stop the %d selected processes?
sr[0]: Da li sigurno želite da zaustavite %d izabrani proces?
sr[1]: Da li sigurno želite da zaustavite %d izabrana procesa?
sr[2]: Da li sigurno želite da zaustavite %d izabranih procesa?
sr[3]: Da li sigurno želite da zaustavite izabrani proces

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
sr: Ubijanje nekog procesa može uništiti podatke, prekinuti tekuću sesiju ili prouzrokovati bezbednosni propust. Trebalo bi ubijati samo procese koji se ne odazivaju.

en: _Kill Process | _Kill Processes
sr[0]: _Ubij proces
sr[1]: _Ubij procese
sr[2]: _Ubij procese
sr[3]: _Ubij proces

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
sr: Okončavanje nekog procesa može uništiti podatke, prekinuti tekuću sesiju ili prouzrokovati bezbednosni propust. Trebalo bi okončavati samo procese koji se ne odazivaju.

en: _End Process | _End Processes
sr[0]: _Okončaj proces
sr[1]: _Okončaj procese
sr[2]: _Okončaj procese
sr[3]: _Okončaj proces

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be stopped.
sr: Zaustavljanje nekog procesa može uništiti podatke, prekinuti tekuću sesiju ili prouzrokovati bezbednosni propust. Trebalo bi zaustavljati samo procese koji se ne odazivaju.

en: _Stop Process | _Stop Processes
sr[0]: _Zaustavi proces
sr[1]: _Zaustavi procese
sr[2]: _Zaustavi procese
sr[3]: _Zaustavi proces

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
sr: Izmenite prioritet procesa „%s“ (IB procesa %u)

en: Change Priority of the selected process | Change Priority of %d selected processes
sr[0]: Izmenite važnost %d izabranog procesa
sr[1]: Izmenite važnost %d izabrana procesa
sr[2]: Izmenite važnost %d izabranih procesa
sr[3]: Izmenite važnost izabranog procesa

en: Note:
sr: Obaveštenje:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
sr: Prioritet procesa je zadat vrednošću njegovog lepog ponašanja. Niža vrednost predstavlja viši prioritet.

en: N/A
sr: N/D

en: Process Name
sr: Naziv procesa

en: User
sr: Korisnik

en: Status
sr: Stanje

en: Virtual Memory
sr: Virtuelna memorija

en: Resident Memory
sr: Rezidentna memorija

en: Writable Memory
sr: Upisiva memorija

en: Shared Memory
sr: Deljena memorija

en: X Server Memory
sr: Memorija Iks servera

en: CPU Time
sr: Vreme procesora

en: Started
sr: Pokrenut

en: Nice
sr: Prioritet

en: Priority
sr: Važnost

en: ID
sr: IB

en: Security Context
sr: Bezbednosni kontekst

en: Command Line
sr: Linija naredbi

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
sr: Kanal čekanja

en: Control Group
sr: Grupa upravljanja

en: %s (PID %u)
sr: %s (LIB %u)

en: % CPU
sr: Procesor — %

en: Unit
sr: Jedinica

en: Session
sr: Sesija

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
sr: Smeštaj

en: Owner
sr: Vlasnik

en: Disk read total
sr: Ukupno čitanje diska

en: Disk write total
sr: Ukupno pisanje diska

en: Disk read
sr: Čitanje diska

en: Disk write
sr: Pisanje diska

en: Running
sr: Pokrenut

en: Stopped
sr: Zaustavljen

en: Zombie
sr: Zombi

en: Uninterruptible
sr: Neprekidiv

en: Sleeping
sr: Uspavan

en: Very High Priority
sr: Vrlo visoka važnost

en: High Priority
sr: Visoka važnost

en: Normal Priority
sr: Uobičajena važnost

en: Low Priority
sr: Niska važnost

en: Very Low Priority
sr: Vrlo niska važnost
