gnome-system-monitor - en to eo translation catalogue (316 entries)

en: System Monitor
eo: Sistemmonitoro

en: View current processes and monitor system state
eo: Montras aktualajn procezojn kaj sistemstaton

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
eo: Monitoro;Sistemo;Procezo;Ĉefprocesoro;Memoro;Reto;Historio;Uzo;Rendimento;Tasko;Administrilo;Aktiveco;

en: GNOME System Monitor
eo: GNOME Sistemmonitoro

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
eo: Monitoro;Sistemo;Procezo;Ĉefprocesoro;Memoro;Reto;Historio;Uzo;

en: View and manage system resources
eo: Vidigi kaj administri sistemrizurcojn

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
eo: Sistemmonitoro estas procezvidigilo kaj monitoro, kun alloga kaj facile uzebla fasado.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
eo: Sistemmonitoro povas helpi al vi malkovri kiujn aplikaĵojn uzas la procesoron aŭ memoron de via komputilo, povas mastrumi la rulantajn aplikaĵojn, devige ĉesigi nerespondajn procezojn, kaj ŝanĝi la staton aŭ prioritaton de ekzistaj procezoj.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
eo: La risurca grafikaĵa funkcio montras al vi rapidan superrigardon de la stato de via komputilo, montrante freŝdatan retan, memoran, kaj procesoran uzadon.

en: Process list view
eo: Proceza lista vido

en: Resources overview
eo: Risurca superrigardo

en: File Systems view
eo: Dosiersistema vido

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

en: Kill process
eo: Ĉesigi procezon

en: Privileges are required to control other users’ processes
eo: Necesas privilegioj, por administri procezojn de aliaj uzantoj

en: Renice process
eo: Reasigni prioritaton de procezo

en: Privileges are required to change the priority of processes
eo: Necesas privilegioj, por ŝanĝi prioritaton de procezoj

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eo: Montri helpon

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
eo: Malfermi menuon

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
eo: Montri agordojn

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: shortcut window]
en: Search
eo: Serĉilo

[ctx: shortcut window]
en: Show Processes
eo: Montri procezojn

[ctx: shortcut window]
en: Show Resources
eo: Montri risurcoj

[ctx: shortcut window]
en: Show File Systems
eo: Montri dosiersistemojn

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
eo: Aktualigi

[ctx: shortcut window]
en: Processes
eo: Procezoj

[ctx: shortcut window]
en: Show dependencies
eo: Montri dependecojn

[ctx: shortcut window]
en: Show process properties
eo: Montri procezatributojn

[ctx: shortcut window]
en: Memory maps
eo: Memormapoj

[ctx: shortcut window]
en: Open files
eo: Malfermi dosierojn

[ctx: shortcut window]
en: Send stop signal
eo: Sendi haltsignalon

[ctx: shortcut window]
en: Send continue signal
eo: Sendi daŭrigan signalon

[ctx: shortcut window]
en: Send Terminate signal
eo: Sendi signalon de fino

[ctx: shortcut window]
en: Send Kill signal
eo: Sendi signalon pri mortigo

en: Search processes and users
eo: Serĉi procezojn kaj uzantojn

en: _Terminate Process
eo: _Fini procezon

en: Show process properties
eo: Montri procezatributojn

en: Processes
eo: Procezoj

en: CPU
eo: Ĉefprocesoro

en: Memory
eo: Memoro

en: Swap
eo: Permuto

en: Receiving
eo: Ricevante

en: Total Received
eo: Sume ricevita

en: Sending
eo: Sendante

en: Total Sent
eo: Sume sendita

en: Network
eo: Reto

en: Resources
eo: Risurcoj

en: File Systems
eo: Dosiersistemoj

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
eo: Serĉi malfermitajn dosierojn

en: Filter files by name
eo: Filtri dosierojn laŭ nomo

en: Case insensitive
eo: Usklecoblinda

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
eo: Serĉi malfermitajn dosierojn

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Help
eo: Helpo

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: About System Monitor
eo: Pri Sistemmonitoro

en: _Refresh
eo: _Aktualigi

en: _Active Processes
eo: _Aktivaj procezoj

en: A_ll Processes
eo: Ĉ_iuj procezoj

en: M_y Processes
eo: M_iaj procezoj

en: Show _Dependencies
eo: Montri _dependecojn

en: _Properties
eo: _Atributoj

en: _Memory Maps
eo: _Memormapoj

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: Open _Files
eo: Malfermi _dosierojn

en: _Change Priority
eo: Ŝ_anĝi prioritaton

en: Very High
eo: Tre alta

en: High
eo: Alta

en: Normal
eo: Normala

en: Low
eo: Malalta

en: Very Low
eo: Tre malalta

en: Custom
eo: Personigita

en: Set _Affinity
eo: Agordi _afinecon

en: _Stop
eo: _Haltigi

en: _Continue
eo: _Daŭrigi

en: _Terminate
eo: _Fini

en: _Kill
eo: Ĉ_esigi

en: Open Files
eo: Malfermi dosierojn

en: Behavior
eo: Konduto

en: _Update Interval in Seconds
eo: Ĝ_isdatig-intervalo en sekundoj

en: Enable _Smooth Refresh
eo: Ebligi _glatan aktualigon

en: Alert Before Ending or _Killing Processes
eo: Averti antaŭ ol fini aŭ ĉ_esigi procezojn

en: _Divide CPU Usage by CPU Count
eo: _Dividi ĉefprocesoran uzon laŭ ĉefprocesora kalkulo

en: Show Memory in IEC
eo: Montri memoron en IEC

en: Information Fields
eo: Informkampoj

en: Process information shown in list:
eo: Proceza informo, montrata en listo:

en: _Chart Data Points
eo: _Grafikaj punktoj

en: Show Memory in Logarithmic Scale
eo: Montri memoron en logaritma skalo

en: Set Network Totals _Unit Separately
eo: Agordu retajn totalajn _unuon aparte

en: File system information shown in list
eo: Dosiersistema informo, montrata en listo

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: Change _Priority
eo: Ŝanĝi _prioritaton

en: _Nice value:
eo: “_Nice”-valoro:

en: <small><i><b>Note:</b> The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.</i></small>
eo: <small><i><b>Noto></b>La procezan prioritaton oni agordas per la valoro de asigno de prioritato. Ju malpli alta valoro, des pli alta prioritato.</i></small>

en: A simple process and system monitor.
eo: Simpla monitoro de procezoj kaj sistemo.

en: Show the Processes tab
eo: Montri la langeton de procezoj

en: Show the Resources tab
eo: Montri la langeton de risurcoj

en: Show the File Systems tab
eo: Montri la langeton de dosiersistemoj

en: Show the application’s version
eo: Montri aplikaĵan version

en: Device
eo: Aparato

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Type
eo: Speco

en: Total
eo: Suma

en: Free
eo: Libera

en: Available
eo: Disponebla

en: Used
eo: Uzata

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
eo: Elekti koloron por “%s”

en: CPU%d
eo: Ĉefprocesoro%d

en: Today %l∶%M %p
eo: Hodiaŭ %l:%M %p

en: Yesterday %l∶%M %p
eo: Hieraŭ %l:%M %p

en: %a %l∶%M %p
eo: %a %l:%M %p

en: %b %d %l∶%M %p
eo: %-d-a de %b %l:%M %p

en: %b %d %Y
eo: %-d-a de %b %Y

en: Fraction
eo: Frakcio

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
eo: Elcento plena por tortaj koloraj elektiloj

en: Title
eo: Titolo

en: The title of the color selection dialog
eo: La titolo de la kolor-elektad-dialogo

en: Pick a Color
eo: Elektu koloron

en: Current Color
eo: Aktuala koloro

en: The selected color
eo: La elektita koloro

en: Type of color picker
eo: Tipo de kolorelektilo

en: Received invalid color data
eo: Ricevis nevalidajn kolordatumojn

en: Click to set graph colors
eo: Alklaki por agordi grafeokolorojn

en: %u hr | %u hrs
eo[0]: %u hr
eo[1]: %u hrj

en: %u sec | %u secs
eo[0]: %u sekundo
eo[1]: %u sekundoj

en: not available
eo: nedisponeble

note: xgettext: "540MiB (53 %) of 1.0 GiB" or "540MB (53 %) of 1.0 GB"
en: %s (%.1f%%) of %s
eo: %s (%.1f%%) de %s

note: xgettext: Used cache string, e.g.: "Cache 2.4GiB" or "Cache 2.4GB"
en: Cache %s
eo: Kaŝmemoro %s

en: %d open file | %d open files
eo[0]: %d malfermata dosiero
eo[1]: %d malfermataj dosieroj

en: %d matching open file | %d matching open files
eo[0]: %d kongrua malferma dosiero
eo[1]: %d kongruaj malfermaj dosieroj

en: Process
eo: Procezo

en: Filename
eo: Dosiernomo

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
eo: Virtualmemora starto

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
eo: Virtualmemora fino

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
eo: Virtualmemora grando

en: Flags
eo: Flagoj

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
eo: Virtualmemora deŝovo

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
eo: Privata pura

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
eo: Privata malpura

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
eo: Kunhavata pura

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
eo: Kunhavata malpura

en: Inode
eo: Indeksnodo

en: Memory Maps
eo: Memormapoj

en: _Memory maps for process “%s” (PID %u):
eo: _Memormapoj por procezo “%s” (PID %u):

en: file
eo: dosiero

en: pipe
eo: dukto

en: IPv6 network connection
eo: IPv6-retkonekto

en: IPv4 network connection
eo: IPv4-retkonekto

en: local socket
eo: loka konektilo

en: unknown type
eo: nekonata tipo

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
eo: DP

en: Object
eo: Objekto

en: _Files opened by process “%s” (PID %u):
eo: _Dosieroj, malfermataj de procezo “%s” (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
eo: Grando de ĉefa fenestro kaj pozicio, en la aranĝo (larĝo, alto,x-pozicio,y-pozicio)

en: Main Window should open maximized
eo: Ĉefa fenestro devas esti maksimumigita

en: Show process dependencies in tree form
eo: Montri procezajn dependecojn je arba formo

en: Solaris mode for CPU percentage
eo: Solaris-a reĝimo por ĉefprocesora elcento

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
eo: Se VERA, system-monitor funkcias en “Solaris-reĝimo”, tio estas, procesora uzado de tasko estas dividita per sumo de procesoroj. Alikaze, ĝi funkcias en “Irix-reĝimo”.

en: Show memory in IEC
eo: Montri memoron en IEC

en: Enable/Disable smooth refresh
eo: Enalti/Elŝalti glatan aktualigon

en: Show warning dialog when killing processes
eo: Montri avertan dialogon kiam ĉesigante procezojn

en: Time in milliseconds between updates of the process view
eo: Milisekunda tempo inter procezvida ĝisdatigoj

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
eo: Milisekunda tempo inter diagramaj ĝisdatigoj

en: Whether information about all file systems should be displayed
eo: Ĉu montri informon pri ĉiuj dosiersistemoj

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
eo: Ĉu montri informon pri ĉiuj dosiersistemoj (ekzemple, “autofs” kaj “procfs”). Utila dum listado de la aktuale surmetitaj dosiersistemoj.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
eo: Milisekunda tempo inter ĝisdatigoj de aparataj listo

en: Time amount of data points in the resource graphs
eo: Tempokvanto de datenpunktoj en la rimedgrafeoj

en: Determines which processes to show.
eo: Agordas montrotajn procezojn.

en: Saves the currently viewed tab
eo: Konservas la aktuale vidigatan langeton

en: CPU colors
eo: Ĉefprocesoraj koloroj

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
eo: Ĉiuj elementoj devas esti, kiel la aranĝo (Ĉefprocesoro#, deksesuma kolorvaloro)

en: Default graph memory color
eo: Defaŭlta koloro de la diagrama memoro

en: Default graph swap color
eo: Defaŭlta diagrama virtualmemora koloro

en: Default graph incoming network traffic color
eo: Defaŭlta diagrama koloro pri ricevanta reta trafiko

en: Default graph outgoing network traffic color
eo: Defaŭlta diagrama koloro pri sendanta reta trafiko

en: Show network traffic in bits
eo: Montri retan datumtrafikon bite

en: Set network totals unit separately
eo: Agordi retajn totalajn unuon aparte

en: Show memory in logarithmic scale
eo: Montri memoron en logaritma skalo

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
eo: Se VERA, sistema monitoro montras la CPU-diagramon kiel staplitan arean diagramon anstataŭ linia diagramo.

en: Show CPU chart as stacked area chart
eo: Montri ĉefprocesoran diagramon kiel staplita area diagramo

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU, Memory, and Network charts as smoothed graphs, otherwise as line charts.
eo: Se VERA, sistema monitoro montras la CPU, memoron kaj retajn diagramojn kiel glatigitajn grafikaĵojn, alie kiel liniajn diagramojn.

en: Process view sort column
eo: Ordiga kolumno el procezvido

en: Process view columns order
eo: Ordo de kolumnoj el procezvido

en: Process view sort order
eo: Ordiga ordo el procezvido

en: Width of process “Name” column
eo: Kolumnolarĝo de “Nomo”

en: Show process “Name” column on startup
eo: Montri kolumnon “Nomo” dum startigo

en: Width of process “User” column
eo: Kolumnolarĝo de “Uzanto”

en: Show process “User” column on startup
eo: Montri kolumnon “Uzanto” dum startigo

en: Width of process “Status” column
eo: Kolumnolarĝo de “Stato”

en: Show process “Status” column on startup
eo: Montri kolumnon “Stato” dum startigo

en: Width of process “Virtual Memory” column
eo: Kolumnolarĝo de “Virtuala memoro”

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
eo: Montri kolumnon “Virtuala memoro” dum startigo

en: Width of process “Resident Memory” column
eo: Kolumnolarĝo de “Rezida memoro”

en: Show process “Resident Memory” column on startup
eo: Montri kolumnon “Rezida memoro” dum startigo

en: Width of process “Writable Memory” column
eo: Kolumnolarĝo de “Skribebla memoro”

en: Show process “Writable Memory” column on startup
eo: Montri kolumnon “Skribebla memoro” dum startigo

en: Width of process “Shared Memory” column
eo: Kolumnolarĝo de “Komuna memoro”

en: Show process “Shared Memory” column on startup
eo: Montri kolumnon “Komuna memoro” dum startigo

en: Width of process “X Server Memory” column
eo: Kolumnolarĝo de “X-servila memoro”

en: Show process “X Server Memory” column on startup
eo: Montri kolumnon “X-servila memoro” dum startigo

en: Width of process “CPU %” column
eo: Kolumnolarĝo de “Ĉefprocesora %”

en: Show process “CPU %” column on startup
eo: Montri kolumnon “Cefprocesora %” dum startigo

en: Width of process “CPU Time” column
eo: Kolumnolarĝo de “Ĉefprocesora daŭro”

en: Show process “CPU Time” column on startup
eo: Montri kolumnon “Ĉefprocesora daŭro” dum startigo

en: Width of process “Started” column
eo: Kolumnolarĝo de “Startigita”

en: Show process “Started” column on startup
eo: Montri kolumnon “Startigita” dum startigo

en: Width of process “Nice” column
eo: Kolumnolarĝo de “Nice”

en: Show process “Nice” column on startup
eo: Montri kolumnon “Nice” dum startigo

en: Width of process “SELinux Security Context” column
eo: Kolumnolarĝo de “SELinux-sekura kunteksto”

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
eo: Montri kolumnon “SELinux-sekura kunteksto” dum startigo

en: Width of process “Command Line” column
eo: Kolumnolarĝo de “Komandolinio”

en: Show process “Command Line” column on startup
eo: Montri kolumnon “Komandlinio” dum startigo

en: Width of process “Memory” column
eo: Kolumnolarĝo de “Memoro”

en: Show process “Memory” column on startup
eo: Montri kolumnon “Memoro” dum startigo

en: Width of process “Waiting Channel” column
eo: Kolumnolarĝo de “Atendanta kanalo”

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
eo: Montri kolumnon “Atendante kanalo” dum startigo

en: Width of process “Control Group” column
eo: Kolumnolarĝo de “Kontrolgrupo”

en: Show process “Control Group” column on startup
eo: Montri kolumnon “Kontrolgrupo” dum startigo

en: Width of process “Unit” column
eo: Kolumnolarĝo de “Unuo”

en: Show process “Unit” column on startup
eo: Montri kolumnon “Unuo” dum startigo

en: Width of process “Session” column
eo: Kolumnolarĝo de “Seanco”

en: Show process “Session” column on startup
eo: Montri kolumnon “Seanco” dum startigo

en: Width of process “Seat” column
eo: Kolumnolarĝo de “Sidejo”

en: Show process “Seat” column on startup
eo: Montri kolumnon “Sidejo” dum startigo

en: Width of process “Owner” column
eo: Kolumnolarĝo de “Posedanto”

en: Show process “Owner” column on startup
eo: Montri kolumnon “Posedanto” dum startigo

en: Width of process “Disk read” column
eo: Kolumnolarĝo de “Diskolego”

en: Show process “Disk read” column on startup
eo: Montri kolumnon “Diskolego” dum startigo

en: Width of process “Disk write” column
eo: Kolumnolarĝo de “Diskoskribo”

en: Show process “Disk write” column on startup
eo: Montri kolumnon de “Diskoskribo” dum startigo

en: Width of process “Priority” column
eo: Kolumnolarĝo de “Prioritato”

en: Show process “Priority” column on startup
eo: Montri kolumnon de “Prioritato” dum startigo

en: Disk view sort column
eo: Ordiga kolumno de diskvido

en: Disk view sort order
eo: Ordo de kolumnoj de diskvido

en: Disk view columns order
eo: Ordo de kolumnoj el diskvido

en: Width of disk view “Device” column
eo: Kolumnolarĝo de “Aparator”

en: Show disk view “Device” column on startup
eo: Montri kolumnon “Aparato” dum startigo

en: Width of disk view “Directory” column
eo: Kolumnolarĝo de “Dosierujo”

en: Show disk view “Directory” column on startup
eo: Montri kolumnon “Dosierujo” dum startigo

en: Width of disk view “Type” column
eo: Kolumnolarĝo de “Speco”

en: Show disk view “Type” column on startup
eo: Montri kolumnon “Speco” dum startigo

en: Width of disk view “Total” column
eo: Kolumnolarĝo de “Suma”

en: Show disk view “Total” column on startup
eo: Montri kolumnon “Suma” dum startigo

en: Width of disk view “Free” column
eo: Kolumnolarĝo de “Libera”

en: Show disk view “Free” column on startup
eo: Montri kolumnon “Libera” dum startigo

en: Width of disk view “Available” column
eo: Kolumnolarĝo de “Disponebla”

en: Show disk view “Available” column on startup
eo: Montri kolumnon “Disponebla” dum startigo

en: Width of disk view “Used” column
eo: Kolumnolarĝo de “Uzata”

en: Show disk view “Used” column on startup
eo: Montri kolumnon “Uzata” dum startigo

en: Memory map sort column
eo: Ordiga kolumno de memormapo

en: Memory map sort order
eo: Ordiga ordo de memormapo

en: Open files sort column
eo: Ordiga kolumno de malfermitaj dosieroj

en: Open files sort order
eo: Ordiga ordo de malfermitaj dosieroj

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
eo: Ne eblas ŝanĝi prioritaton de la procezo kun identigilo %d al %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
eo: Ne eblas ĉesigi procezon kun identigilo %d per signalo %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
eo: Ĉu vi vere volas ĉesigi la elektitan procezon “%s” (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
eo: Ĉu vi vere volas fini la elektitan procezon “%s” (PID: %u)?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Are you sure you want to stop the selected process “%s” (PID: %u)?
eo: Ĉu vi vere volas haltigi la elektitan procezon “%s” (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the selected process? | Are you sure you want to kill the %d selected processes?
eo[0]: Ĉu vi vere volas ĉesigi la elektitan procezon?
eo[1]: Ĉu vi vere volas ĉesigi la %d elektitajn procezojn?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the selected process? | Are you sure you want to end the %d selected processes?
eo[0]: Ĉu vi vere volas fini la elektitan procezon?
eo[1]: Ĉu vi vere volas fini la %d elektitajn procezojn?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Are you sure you want to stop the selected process? | Are you sure you want to stop the %d selected processes?
eo[0]: Ĉu vi vere volas haltigi la elektitan procezon?
eo[1]: Ĉu vi vere volas haltigi la %d elektitajn procezojn?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
eo: Ĉesigante procezon, oni riskas forigi datumojn, fini la seancon aŭ krei sekurecajn problemojn. Nur nerespondeblaj procezoj ĉesigindas.

en: _Kill Process | _Kill Processes
eo[0]: Ĉ_esigi procezon
eo[1]: Ĉ_esigi procezon

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
eo: Finante procezon, oni riskas forigi datumojn, fini la seancon aŭ krei sekurecajn problemojn. Nur nerespondeblaj procezoj finindas.

en: _End Process | _End Processes
eo[0]: _Fini procezon
eo[1]: _Fini procezojn

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be stopped.
eo: Haltigante procezon, oni riskas forigi datumojn, fini la seancon aŭ krei sekurecajn problemojn. Nur nerespondeblaj procezoj haltigindas.

en: _Stop Process | _Stop Processes
eo[0]: _Haltigi procezon
eo[1]: _Haltigi procezon

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
eo: Ŝanĝi prioritaton de procezo “%s” (PID: %u)

en: Change Priority of the selected process | Change Priority of %d selected processes
eo[0]: Ŝanĝi prioritaton de la elektita procezo
eo[1]: Ŝanĝi prioritaton de la %d elektitaj procezoj

en: Note:
eo: Noto:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
eo: La procezan prioritaton oni agordas per la valoro de asigno de prioritato. Ju malpli alta valoro, des pli alta prioritato.

en: N/A
eo: Ne aplikeblas

en: Process Name
eo: Procez-nomo

en: User
eo: Uzanto

en: Status
eo: Stato

en: Virtual Memory
eo: Virtuala memoro

en: Resident Memory
eo: Rezida memoro

en: Writable Memory
eo: Skribebla memoro

en: Shared Memory
eo: Kunhava memoro

en: X Server Memory
eo: X-servila memoro

en: CPU Time
eo: Ĉefprocesora daŭro

en: Started
eo: Startigita

en: Priority
eo: Prioritato

en: Security Context
eo: Sekureca kunteksto

en: Command Line
eo: Komandlinio

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
eo: Atentanta kanalo

en: Control Group
eo: Kontrolgrupo

en: %s (PID %u)
eo: %s (Procezidentigilo %u)

en: % CPU
eo: % ĉefprocesoro

en: Unit
eo: Unuo

en: Session
eo: Seanco

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
eo: Sidejo

en: Owner
eo: Posedanto

en: Disk read total
eo: Totala diskolego

en: Disk write total
eo: Totala diskoskribo

en: Disk read
eo: Diskolego

en: Disk write
eo: Diskoskribo

en: Set Affinity
eo: Agordi afinecon

en: _Apply
eo: _Apliki

en: Select CPUs "%s" (PID %u) is allowed to run on:
eo: Elekti CPU-ojn, kie "%s" (PID %u) rajtas ruli:

note: Create toggle all check box
en: Run on all CPUs
eo: Ruli sur ĉiuj CPUoj

en: Running
eo: Rulante

en: Stopped
eo: Haltigita

en: Zombie
eo: Zombio

en: Uninterruptible
eo: Neinterrompebla

en: Sleeping
eo: Dormante

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
eo: %us%ut

note: xgettext: days, hours (0 -> 23)
en: %ud%02uh
eo: %ut%02uh

en: Very High Priority
eo: Altega prioritato

en: High Priority
eo: Alta prioritato

en: Normal Priority
eo: Normala prioritato

en: Low Priority
eo: Malalta prioritato

en: Very Low Priority
eo: Malaltega prioritato
