gnome-system-monitor master - en to hu translation catalogue (351 entries)

en: Device
hu: Eszköz

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Type
hu: Típus

en: Total
hu: Összesen

en: Free
hu: Szabad

en: Available
hu: Elérhető

en: Used
hu: Használt

en: GNOME System Monitor
hu: GNOME rendszerfigyelő

en: View current processes and monitor system state
hu: A jelenlegi folyamatok megtekintése és a rendszerállapot figyelése

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
hu: Figyelő;Rendszer;Folyamat;CPU;Processzor;Memória;Hálózat;Előzmények;Használat;Erőforrás;Sávszélesség;

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
hu: Menü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
hu: Beállítások megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Kilépés

[ctx: shortcut window]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: shortcut window]
en: Show Resources
hu: Erőforrások megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show Processes
hu: Folyamatok megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show File Systems
hu: Fájlrendszerek megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
hu: Frissítés

[ctx: shortcut window]
en: Processes
hu: Folyamatok

[ctx: shortcut window]
en: Show dependencies
hu: Függőségek megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show process properties
hu: Folyamat tulajdonságainak megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Memory maps
hu: Memóriatérképek

[ctx: shortcut window]
en: Open files
hu: Fájlok megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Send stop signal
hu: Leállítási szignál küldése

[ctx: shortcut window]
en: Send continue signal
hu: Folytatási szignál küldése

[ctx: shortcut window]
en: Send Terminate signal
hu: Befejezési szignál küldése

[ctx: shortcut window]
en: Send Kill signal
hu: Kilövési szignál küldése

en: System Monitor
hu: Rendszerfigyelő

en: Search
hu: Keresés

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Search processes and users
hu: Folyamatok és felhasználók keresése

en: _Resources
hu: _Erőforrások

en: CPU
hu: Processzor

en: Memory
hu: Memória

en: Swap
hu: Cserehely

en: Memory and Swap
hu: Memória és cserehely

en: Receiving
hu: Fogadás

en: Total Received
hu: Fogadva összesen

en: Sending
hu: Küldés

en: Total Sent
hu: Küldve összesen

en: Network
hu: Hálózat

en: Reading
hu: Olvasás

en: Total Read
hu: Olvasva összesen

en: Writing
hu: Írás

en: Total Written
hu: Írva összesen

en: Disk
hu: Lemez

en: _Processes
hu: _Folyamatok

[ctx: interface]
en: _End Process…
hu: Folyamat _befejezése…

en: Process Properties
hu: Folyamat tulajdonságai

en: _File Systems
hu: _Fájlrendszerek

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
hu: Nyitott fájlok keresése

en: Filter files by name
hu: Fájlok szűrése név szerint

en: Case Insensitive
hu: Nem érzékeny a kis- és nagybetűkre

en: Process
hu: Folyamat

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Memory Maps
hu: Memóriatérképek

note: virtual memory start
en: VM Start
hu: VM-kezdet

note: virtual memory end
en: VM End
hu: VM-vég

note: virtual memory syze
en: VM Size
hu: VM-méret

en: Flags
hu: Jelzők

note: virtual memory offset
en: VM Offset
hu: VM-eltolás

note: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private Clean
hu: Tiszta saját

note: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private Dirty
hu: Piszkos saját

note: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared Clean
hu: Osztott tiszta

note: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared Dirty
hu: Osztott piszkos

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: _Search for Open Files
hu: Nyitott fájlok _keresése

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _About System Monitor
hu: A Rendszerfigyelő _névjegye

en: _Refresh
hu: _Frissítés

en: Ac_tive Processes
hu: _Aktív folyamatok

en: All Pro_cesses
hu: Összes foly_amat

en: _My Processes
hu: _Saját folyamatok

en: Show _Dependencies
hu: _Függőségek megjelenítése

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _Memory Maps
hu: _Memóriatérképek

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: _Open Files
hu: _Nyitott fájlok

en: _Change Priority
hu: _Prioritás megváltoztatása

en: _Very High
hu: _Nagyon magas

en: _High
hu: _Magas

en: _Normal
hu: N_ormál

en: _Low
hu: _Alacsony

en: Ve_ry Low
hu: Nagyon ala_csony

en: Cus_tom
hu: _Egyéni

en: Set _Affinity…
hu: _Affinitás beállítása…

en: _Stop…
hu: _Leállítás…

en: _Resume
hu: _Folytatás

en: _Terminate…
hu: _Befejezés…

en: _Force Stop…
hu: _Kényszerített leállítás…

en: Open Files
hu: Nyitott fájlok

[ctx: FD here means File Descriptor. Use a short translation if possible, and at most 2-3 characters]
en: FD
hu: FL

en: Object
hu: Objektum

en: Kill process
hu: Folyamat kilövése

en: Privileges are required to control other users’ processes
hu: Jogosultság szükséges más felhasználó folyamatainak vezérléséhez

en: Renice process
hu: Folyamat nice értékének módosítása

en: Privileges are required to change the priority of processes
hu: Jogosultság szükséges a folyamatok prioritásának módosításához

en: View and manage system resources
hu: Rendszer-erőforrások megjelenítése és kezelése

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
hu: A Rendszerfigyelő egy folyamatmegjelenítő és rendszerfigyelő alkalmazás vonzó, egyszerűen használható felülettel.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
hu: A Rendszerfigyelővel meghatározhatja, mely alkalmazások használják a számítógép processzorát vagy memóriáját, felügyelheti a futó alkalmazásokat, kikényszerítheti a nem válaszoló folyamatokat, és módosíthatja a meglévő folyamatok állapotát vagy prioritását.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
hu: A hálózat-, memória- és processzorhasználatot megjelenítő erőforrás-grafikonokon gyorsan áttekintheti, hogy mi történik a számítógépén.

en: Process list view
hu: Folyamatlista nézet

en: Resources overview
hu: Erőforrások áttekintés

en: File Systems view
hu: Fájlrendszerek nézet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
hu: Figyelő;Rendszer;Folyamat;CPU;Processzor;Memória;Hálózat;Előzmények;Használat;Teljesítmény;Feladat;Kezelő;Tevékenység;

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: _Update Interval in Seconds
hu: _Frissítési időköz másodpercben

en: _Chart Data Points
hu: _Grafikon rajzolása az adatpontokból

en: Draw Charts as S_mooth Graphs
hu: Grafikon rajzolása s_ima diagramként

en: _Draw CPU Chart as Stacked Area Chart
hu: _Processzorgrafikon rajzolása halmozott területdiagramként

en: Show Memory and Swap in IEC
hu: Memória és cserehely megjelenítése IEC-ben

en: Show Memory in Logarithmic Scale
hu: Memória megjelenítése logaritmikus skálán

en: _Show Network Speed in Bits
hu: _Hálózati sebesség megjelenítése bitekben

en: Show Network _Totals in Bits
hu: Hálózati ö_sszforgalom megjelenítése bitekben

en: Processes
hu: Folyamatok

en: Enable _Smooth Refresh
hu: Egyenlete_s frissítés engedélyezése

en: Alert Before Ending or _Force Stopping Processes
hu: _Riasztás a folyamatok befejeztetése vagy kényszerített leállítása előtt

en: _Divide CPU Usage by CPU Count
hu: _Processzorhasználat osztása a processzorok számával

en: Show Memory in IEC
hu: Memória megjelenítése IEC-ben

en: Information Fields
hu: Információs mezők

en: Process information shown in list
hu: A listában megjelenített folyamatinformációk

en: File Systems
hu: Fájlrendszerek

en: Show _All File Systems
hu: Min_den fájlrendszer megjelenítése

en: File system information shown in list
hu: Listában megjelenített fájlrendszer-információk

en: Details
hu: Részletek

en: Process ID
hu: Folyamatazonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Status
hu: Állapot

en: Started
hu: Indítva

en: Priority
hu: Prioritás

en: Usage
hu: Használat

en: CPU Time
hu: Processzoridő

en: Virtual Memory
hu: Virtuális memória

en: Resident Memory
hu: Rezidens memória

en: Writable Memory
hu: Írható memória

en: Shared Memory
hu: Osztott memória

en: Security Context
hu: Biztonsági környezet

en: Command Line
hu: Parancssor

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
hu: Várakozási csatorna

en: Control Group
hu: Vezérlési csoport

en: More Actions
hu: További műveletek

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
hu: A folyamat prioritását a nice értéke adja meg. Alacsony nice érték magasabb prioritásnak felel meg.

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: Change _Priority
hu: _Prioritás megváltoztatása

en: _Nice Value:
hu: _Nice érték:

en: Set Affinity
hu: Affinitás beállítása

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: Select CPUs allowed to run on
hu: Processzorok kiválasztása, amelyen futhat

en: _Run on all CPUs
hu: _Futtatás az összes processzoron

en: Apply to Child _Threads
hu: Alkalmazás a gyermek_szálakra

en: A simple process and system monitor.
hu: Egyszerű folyamat- és rendszerfigyelő.

en: Show the Processes tab
hu: A Folyamatok lap megjelenítése

en: Show the Resources tab
hu: Az Erőforrások lap megjelenítése

en: Show the File Systems tab
hu: A Fájlrendszerek lap megjelenítése

en: Show the application’s version
hu: Az alkalmazás verziószámának megjelenítése

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
hu: Válasszon színt ehhez: „%s”

note: Set check box label value to CPU [1..2048]
en: CPU%d
hu: %d. processzor

en: Today %l∶%M %p
hu: Ma %H:%M

en: Yesterday %l∶%M %p
hu: Tegnap %H:%M

en: %a %l∶%M %p
hu: %a. %H:%M

en: %b %d %l∶%M %p
hu: %b. %-d. %H:%M

en: %b %d %Y
hu: %Y. %b. %-d.

en: Fraction
hu: Tört

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
hu: Teljes százalékos arány a torta színválasztókhoz

en: Title
hu: Cím

en: The title of the color selection dialog
hu: A színválasztó párbeszédablak címe

en: Pick a Color
hu: Szín kiválasztása

en: Current Color
hu: Jelenlegi szín

en: The selected color
hu: A kiválasztott szín

en: Type of color picker
hu: Színválasztó típusa

en: Click to set graph colors
hu: Kattintson a grafikon színeinek beállításához

note: Translators: loadgraphs y axis percentage labels: 0 %, 50%, 100%
en: %.0f %%
hu: %.0f%%

en: %u hr | %u hrs
hu[0]: %u ó
hu[1]: %u ó

en: %u min | %u mins
hu[0]: %u p
hu[1]: %u p

en: %u sec | %u secs
hu[0]: %u mp
hu[1]: %u mp

en: not available
hu: nem érhető el

note: xgettext: "540MiB (53 %) of 1.0 GiB" or "540MB (53 %) of 1.0 GB"
en: %s (%.1f%%) of %s
hu: %s (%.1f%%), összesen %s

note: xgettext: Used cache string, e.g.: "Cache 2.4GiB" or "Cache 2.4GB"
en: Cache %s
hu: %s gyorsítótárazása

en: %d Open File | %d Open Files
hu[0]: %d nyitott fájl
hu[1]: %d nyitott fájl

en: %d Matching Open File | %d Matching Open Files
hu[0]: %d illeszkedő nyitott fájl
hu[1]: %d illeszkedő nyitott fájl

en: file
hu: fájl

en: pipe
hu: csővezeték

en: IPv6 network connection
hu: IPv6 hálózati kapcsolat

en: IPv4 network connection
hu: IPv4 hálózati kapcsolat

en: local socket
hu: helyi foglalat

en: unknown type
hu: ismeretlen típus

en: Main window width
hu: Főablak szélessége

en: Main window height
hu: Főablak magassága

en: Main Window should open maximized
hu: A főablak teljes méretben induljon

en: Show process dependencies in tree form
hu: Folyamat függőségeinek megjelenítése fanézetben

en: Solaris mode for CPU percentage
hu: Solaris mód a processzor százalékos arányhoz

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a rendszerfigyelő Solaris módban működik, ahol a feladat processzorhasználata el van osztva a processzorok teljes számával. Ellenkező esetben Irix módban működik.

en: Show memory in IEC
hu: Memória megjelenítése IEC-ben

en: Enable/Disable smooth refresh
hu: Egyenletes frissítés engedélyezése/tiltása

en: Show warning dialog when killing processes
hu: Folyamatok kilövésénél figyelmeztető párbeszédablak megjelenítése

en: Time in milliseconds between updates of the process view
hu: A folyamatnézet frissítései közötti idő ezredmásodpercben

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
hu: Az grafikonok frissítései közötti idő ezredmásodpercben

en: Whether information about all file systems should be displayed
hu: A fájlrendszer-információk megjelenjenek-e

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
hu: Megjelenjenek-e az összes fájlrendszer információi (beleértve az „autofs”-hez és a „procfs”-hez hasonló típusokat is). Hasznos lehet az összes csatlakoztatott fájlrendszer kilistázásához.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
hu: Az eszközlista frissítései közötti idő ezredmásodpercben

en: Time amount of data points in the resource graphs
hu: Adatpontok időmennyisége az erőforrás-grafikonokon

en: Determines which processes to show.
hu: Megadja, hogy alapértelmezésben mely folyamatok látszódjanak.

en: Saves the currently viewed tab
hu: Elmenti a jelenleg megjelenített lapot

en: CPU colors
hu: Processzor színei

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
hu: Minden bejegyzés ebben a formátumban van: (processzor száma, hexadecimális színérték)

en: Default graph memory color
hu: A memória alapértelmezett színe a grafikonon

en: Default graph swap color
hu: A cserehely alapértelmezett színe a grafikonon

en: Default graph incoming network traffic color
hu: A hálózati bejövő forgalom alapértelmezett színe a grafikonon

en: Default graph outgoing network traffic color
hu: A hálózati kimenő forgalom alapértelmezett színe a grafikonon

en: Default graph disk read color
hu: A lemezolvasás alapértelmezett színe a grafikonon

en: Default graph disk write color
hu: A lemezírás alapértelmezett színe a grafikonon

en: Show network traffic in bits
hu: Hálózati forgalom megjelenítése bitekben

en: Show network totals in bits
hu: Hálózati összforgalom megjelenítése bitekben

en: Show memory in logarithmic scale
hu: Memória megjelenítése logaritmikus skálán

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a Rendszerfigyelő a processzordiagramot területdiagramként jeleníti meg vonaldiagram helyett.

en: Show CPU chart as stacked area chart
hu: Processzorgrafikon megjelenítése színes területdiagramként

en: Show CPU, Memory, Network, and Disk charts as smooth graphs using Bezier curves
hu: Processzor-, memória-, hálózati és lemezgrafikonok megjelenítése simított diagramként, Bézier-görbék használatával

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU, Memory, Network, and Disk charts as smoothed graphs, otherwise as line charts.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a Rendszerfigyelő a processzor-, memória-, hálózati és lemezdiagramokat simított diagramként jeleníti meg vonaldiagram helyett.

en: Show memory and swap in IEC
hu: Memória és cserehely megjelenítése IEC-ben

en: Process view sort column
hu: Folyamatnézet rendezése ezen oszlop szerint

en: Process view columns order
hu: Folyamatnézet oszlopsorrend

en: Process view sort order
hu: Folyamatnézet rendezési iránya

en: Width of process “Name” column
hu: A folyamat „Név” oszlopának szélessége

en: Show process “Name” column on startup
hu: A folyamat „Név” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “User” column
hu: A folyamat „Felhasználó” oszlopának szélessége

en: Show process “User” column on startup
hu: A folyamat „Felhasználó” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Status” column
hu: A folyamat „Állapot” oszlopának szélessége

en: Show process “Status” column on startup
hu: A folyamat „Állapot” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Virtual Memory” column
hu: A folyamat „Virtuális memória” oszlopának szélessége

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
hu: A folyamat „Virtuális memória” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Resident Memory” column
hu: A folyamat „Rezidens memória” oszlopának szélessége

en: Show process “Resident Memory” column on startup
hu: A folyamat „Rezidens memória” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Writable Memory” column
hu: A folyamat „Írható memória” oszlopának szélessége

en: Show process “Writable Memory” column on startup
hu: A folyamat „Írható memória” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Shared Memory” column
hu: A folyamat „Osztott memória” oszlopának szélessége

en: Show process “Shared Memory” column on startup
hu: A folyamat „Osztott memória” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “X Server Memory” column
hu: A folyamat „X kiszolgáló memória” oszlopának szélessége

en: Show process “X Server Memory” column on startup
hu: A folyamat „X kiszolgáló memória” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “CPU %” column
hu: A folyamat „Processzor %” oszlopának szélessége

en: Show process “CPU %” column on startup
hu: A folyamat „Processzor %” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “CPU Time” column
hu: A folyamat „Processzoridő” oszlopának szélessége

en: Show process “CPU Time” column on startup
hu: A folyamat „Processzoridő” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Started” column
hu: A folyamat „Indítva” oszlopának szélessége

en: Show process “Started” column on startup
hu: A folyamat „Indítva” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Nice” column
hu: A folyamat „Nice” oszlopának szélessége

en: Show process “Nice” column on startup
hu: A folyamat „Nice” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “ID” column
hu: A folyamat „Azonosító” oszlopának szélessége

en: Show process “ID” column on startup
hu: A folyamat „Azonosító” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “SELinux Security Context” column
hu: A folyamat „SELinux biztonsági környezete” oszlopának szélessége

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
hu: A folyamat „SELinux biztonsági környezete” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Command Line” column
hu: A folyamat „Parancssor” oszlopának szélessége

en: Show process “Command Line” column on startup
hu: A folyamat „Parancssor” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Memory” column
hu: A folyamat „Memória” oszlopának szélessége

en: Show process “Memory” column on startup
hu: A folyamat „Memória” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Waiting Channel” column
hu: A folyamat „Várakozási csatorna” oszlopának szélessége

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
hu: A folyamat „Várakozási csatorna” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Control Group” column
hu: A folyamat „Vezérlési csoport” oszlopának szélessége

en: Show process “Control Group” column on startup
hu: A folyamat „Vezérlési csoport” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Unit” column
hu: A folyamat „Egység” oszlopának szélessége

en: Show process “Unit” column on startup
hu: A folyamat „Egység” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Session” column
hu: A folyamat „Munkamenet” oszlopának szélessége

en: Show process “Session” column on startup
hu: A folyamat „Munkamenet” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Seat” column
hu: A folyamat „Ülés” oszlopának szélessége

en: Show process “Seat” column on startup
hu: A folyamat „Ülés” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Owner” column
hu: A folyamat „Tulajdonos” oszlopának szélessége

en: Show process “Owner” column on startup
hu: A folyamat „Tulajdonos” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Disk read total” column
hu: A folyamat „Összes lemezolvasás” oszlopának szélessége

en: Show process “Disk read total” column on startup
hu: A folyamat „Összes lemezolvasás” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Disk write total” column
hu: A folyamat „Összes lemezírás” oszlopának szélessége

en: Show process “Disk write total” column on startup
hu: A folyamat „Összes lemezírás” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Disk read” column
hu: A folyamat „Lemez olvasás” oszlopának szélessége

en: Show process “Disk read” column on startup
hu: A folyamat „Lemez olvasás” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Disk write” column
hu: A folyamat „Lemez írás” oszlopának szélessége

en: Show process “Disk write” column on startup
hu: A folyamat „Lemez írás” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of process “Priority” column
hu: A folyamat „Prioritás” oszlopának szélessége

en: Show process “Priority” column on startup
hu: A folyamat „Prioritás” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Disk view sort column
hu: Lemeznézet rendezése ezen oszlop szerint

en: Disk view sort order
hu: Lemeznézet rendezési iránya

en: Disk view columns order
hu: Lemeznézet rendezési iránya

en: Width of disk view “Device” column
hu: A lemeznézet „Eszköz” oszlopának szélessége

en: Show disk view “Device” column on startup
hu: A lemeznézet „Eszköz” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of disk view “Directory” column
hu: A lemeznézet „Könyvtár” oszlopának szélessége

en: Show disk view “Directory” column on startup
hu: A lemeznézet „Könyvtár” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of disk view “Type” column
hu: A lemeznézet „Típus” oszlopának szélessége

en: Show disk view “Type” column on startup
hu: A lemeznézet „Típus” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of disk view “Total” column
hu: A lemeznézet „Összesen” oszlopának szélessége

en: Show disk view “Total” column on startup
hu: A lemeznézet „Összesen” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of disk view “Free” column
hu: A lemeznézet „Szabad” oszlopának szélessége

en: Show disk view “Free” column on startup
hu: A lemeznézet „Szabad” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of disk view “Available” column
hu: A lemeznézet „Elérhető” oszlopának szélessége

en: Show disk view “Available” column on startup
hu: A lemeznézet „Elérhető” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Width of disk view “Used” column
hu: A lemeznézet „Használt” oszlopának szélessége

en: Show disk view “Used” column on startup
hu: A lemeznézet „Használt” oszlopának megjelenítése indításkor

en: Memory map sort column
hu: Memóriatérkép rendezése ezen oszlop szerint

en: Memory map sort order
hu: Memóriatérkép rendezési iránya

en: Open files sort column
hu: Nyitott fájlok rendezése ezen oszlop szerint

en: Open files sort order
hu: Nyitott fájlok rendezési iránya

en: Icon
hu: Ikon

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
hu: A(z) %d azonosítójú folyamat prioritása nem változtatható meg a következőre: %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
hu: A(z) %d azonosítójú folyamat nem lőhető ki %d jelzéssel.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Force Stop %s?
hu: Leállítja kényszerítetten a(z) %s folyamatot?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: End %s?
hu: Befejezi a(z) %s folyamatot?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Stop %s?
hu: Leállítja a(z) %s folyamatot?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Force Stop Selected Process? | Force Stop %d Selected Processes?
hu[0]: Leállítja kényszerítetten a kiválasztott folyamatot?
hu[1]: Leállít kényszerítetten %d kiválasztott folyamatot?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: End Selected Process? | End %d Selected Processes?
hu[0]: Befejezi a kiválasztott folyamatot?
hu[1]: Befejez %d kiválasztott folyamatot?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Stop Selected Process? | Stop %d Selected Processes?
hu[0]: Leállítja a kiválasztott folyamatot?
hu[1]: Leállít %d kiválasztott folyamatot?

note: xgettext: secondary alert message
en: Force stopping processes can result in data loss, crashes, and system failures
hu: A folyamatok kényszerített leállítása adatvesztést, összeomlásokat és rendszerhibákat eredményezhet

en: _Force Stop
hu: _Kényszerített leállítás

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending processes can result in data loss, crashes, and system failures
hu: A folyamatok befejezése adatvesztést, összeomlásokat és rendszerhibákat eredményezhet

en: _End
hu: _Befejezés

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping processes can result in data loss, crashes, and system failures
hu: A folyamatok leállítása adatvesztést, összeomlásokat és rendszerhibákat eredményezhet

en: _Stop
hu: _Leállítás

en: Change Priority of %s (PID %u)
hu: A(z) „%s” (folyamatazonosító: %u) prioritásának megváltoztatása

en: Change Priority of the Selected Process | Change Priority of %d Selected Processes
hu[0]: A kijelölt folyamat prioritásának megváltoztatása
hu[1]: %d kijelölt folyamat prioritásának megváltoztatása

en: _End Process… | _End Processes…
hu[0]: Folyamat _befejezése…
hu[1]: Folyamatok _befejezése…

en: Name
hu: Név

en: X Server Memory
hu: X-kiszolgáló memória

en: ID
hu: Azonosító

en: Unit
hu: Egység

en: Session
hu: Munkamenet

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
hu: Ülés

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Disk Read Total
hu: Összes lemezolvasás

en: Disk Write Total
hu: Összes lemezírás

en: Disk Read
hu: Lemezolvasás

en: Disk Write
hu: Lemezírás

note: Create error alert dialog
en: GNU CPU Affinity error
hu: GNU processzoraffinitási hiba

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Running
hu: Fut

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Zombie
hu: Zombi

en: Uninterruptible
hu: Megszakíthatatlan

en: Sleeping
hu: Alszik

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
hu: %uh%un

note: xgettext: days, hours (0 -> 23)
en: %ud%02uh
hu: %un%02uó

note: xgettext: minutes, seconds, centiseconds
en: %u:%02u.%02u
hu: %u:%02u,%02u

en: Very High
hu: Nagyon magas

en: High
hu: Magas

en: Normal
hu: Normál

en: Low
hu: Alacsony

en: Very Low
hu: Nagyon alacsony

en: Very High Priority
hu: Nagyon magas prioritás

en: High Priority
hu: Magas prioritás

en: Normal Priority
hu: Normál prioritás

en: Low Priority
hu: Alacsony prioritás

en: Very Low Priority
hu: Nagyon alacsony prioritás
