gnome-system-monitor 3.38.x - en to nb translation catalogue (282 entries)

en: System Monitor
nb: Systemmonitor

en: View current processes and monitor system state
nb: Vis aktive prosesser og overvåk systemets tilstand

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
nb: Skjerm;System;Prosess;CPU;Minne;Nettverk;Historikk;Bruk;Ytelse;Oppgave;Behandler;Aktivitet;

en: GNOME System Monitor
nb: GNOME systemovervåking

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
nb: Overvåking;System;Prosess;CPU;Minne;Nettverk;Historikk;Bruk;

en: View and manage system resources
nb: Vis og håndter systemressurser

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
nb: Systemmonitor viser prosesser og overvåker systemet i et attraktivt grensesnitt som er lett å bruke.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
nb: Systemovervåking kan hjelpe deg med å finne ut hvilke programmer som bruker prosessor eller minne på din datamaskin, og kan håndtere kjørende programmer, stoppe prosesser som ikke svarer og endre tilstand eller prioritet for eksisterende prosesser.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
nb: Ressursgrafene gir deg et raskt overblikk av hva som skjer på din datamaskin og viser nylig bruk av nettverk, minne og prosessor.

en: Process list view
nb: Prosesslistevisning

en: Resources overview
nb: Oversikt over ressurser

en: File Systems view
nb: Filsystemvisning

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: Kill process
nb: Terminer prosess

en: Privileges are required to control other users’ processes
nb: Rettigheter kreves for å kontrollere andre brukeres prosesser

en: Renice process
nb: Kjør renice på prosess

en: Privileges are required to change the priority of processes
nb: Rettigheter kreves for å endre prioritet på prosesser

en: _End Process | _End Processes
nb[0]: _Avslutt prosess
nb[1]: _Avslutt prosesser

en: Show process properties
nb: Vis egenskaper for prosess

en: Processes
nb: Prosesser

en: CPU History
nb: Historikk for CPU-bruk

en: Memory and Swap History
nb: Historikk for minne- og swap-bruk

en: Memory
nb: Minne

en: Network History
nb: Nettverkshistorikk

en: Receiving
nb: Mottar

en: Total Received
nb: Totalt mottatt

en: Sending
nb: Sender

en: Total Sent
nb: Totalt sendt

en: Resources
nb: Ressurser

en: File Systems
nb: Filsystemer

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
nb: Søk etter åpne filer

en: Filter files by name
nb: Filtrer filer etter navn

en: Case insensitive
nb: Skiller ikke mellom små og store bokstaver

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
nb: Søk etter åpne filer

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: Help
nb: Hjelp

en: About System Monitor
nb: Om Systemmonitor

en: _Refresh
nb: Oppdate_r

en: _Active Processes
nb: _Aktive prosesser

en: A_ll Processes
nb: A_lle prosesser

en: M_y Processes
nb: M_ine prosesser

en: Show _Dependencies
nb: Vis av_hengigheter

en: _Properties
nb: Egenska_per

en: _Memory Maps
nb: _Minnekart

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: Open _Files
nb: Åpne _filer

en: _Change Priority
nb: En_dre prioritet

en: Very High
nb: Meget høy

en: High
nb: Høy

en: Low
nb: Lav

en: Very Low
nb: Meget lav

en: Custom
nb: Egendefinert

en: _Stop
nb: _Stopp

en: _Continue
nb: _Fortsett

en: _End
nb: _Avslutt

en: _Kill
nb: _Terminer

en: Open Files
nb: Åpne filer

en: System Monitor Preferences
nb: Brukervalg for systemmonitor

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: _Update interval in seconds:
nb: _Oppdateringsintervall i sekunder:

en: Enable _smooth refresh
nb: _Slå på jevn oppdatering

en: Alert before ending or _killing processes
nb: Vis advarsel når _prosesser termineres eller avsluttes

en: _Divide CPU usage by CPU count
nb: _Del opp CPU-bruk etter antall CPUer

en: Information Fields
nb: Informasjonsfelter

en: Process i_nformation shown in list:
nb: Prosessi_nformasjon som vises i listen:

en: Graphs
nb: Grafer

en: _Draw CPU chart as stacked area chart
nb: _Tegn CPU-graf som et stablet områdeplott

en: Draw CPU chart as s_mooth graph
nb: Tegn CPU-graf som en _myk graf

en: _Show network speed in bits
nb: Vi_s nettverkstrafikk i bits

en: Show _all file systems
nb: Vis _alle filsystemer

en: File system i_nformation shown in list:
nb: Filsystemi_nformasjon som vises i lista:

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: Change _Priority
nb: Endre _prioritet

en: _Nice value:
nb: _Nice-verdi:

en: <small><i><b>Note:</b> The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.</i></small>
nb: <small><i><b>Merk:</b>Prioriteten for en prosess gis av dens «nice»-verdi. En lavere verdi betyr høyere prioritet.</i></small>

en: A simple process and system monitor.
nb: Et enkelt program for overvåking av systemet og dets prosesser.

en: Show the Processes tab
nb: Vis fane med prosesser

en: Show the Resources tab
nb: Vis fane med ressurser

en: Show the File Systems tab
nb: Vis fane med filsystemer

en: Show the application’s version
nb: Vis programmets versjon

en: Device
nb: Enhet

en: Directory
nb: Mappe

en: Total
nb: Totalt

en: Free
nb: Ledig

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Used
nb: Brukt

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
nb: Velg en farge for «%s»

en: Today %l∶%M %p
nb: I dag %H.%M

en: Yesterday %l∶%M %p
nb: I går %H.%M

en: %a %l∶%M %p
nb: %a %H.%M

en: %b %d %l∶%M %p
nb: %d %b %H.%M

en: %b %d %Y
nb: %d %b %Y

en: Fraction
nb: Del

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
nb: Prosent full for fargevelgere for pai

en: Title
nb: Tittel

en: The title of the color selection dialog
nb: Tittel for fargevalg-dialogen

en: Pick a Color
nb: Velg en farge

en: Current Color
nb: Aktiv farge

en: The selected color
nb: Valgt farge

en: Type of color picker
nb: Type fargevelger

en: Received invalid color data
nb: Fargedata for ugyldig mottak

en: Click to set graph colors
nb: Klikk for å sette farger for grafen

en: %u second | %u seconds
nb[0]: %u sekund
nb[1]: %u sekunder

en: not available
nb: ikke tilgjengelig

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
nb: %s (%.1f%%) av %s

note: xgettext: Used cache string, e.g.: "Cache 2.4GiB"
en: Cache %s
nb: Buffer %s

en: %d open file | %d open files
nb[0]: %d åpen fil
nb[1]: %d åpne filer

en: %d matching open file | %d matching open files
nb[0]: %d åpen fil funnet
nb[1]: %d åpne filer funnet

en: Process
nb: Prosess

en: Filename
nb: Filnavn

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
nb: VM start

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
nb: VM slutt

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
nb: VM-størrelse

en: Flags
nb: Flagg

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
nb: VM avstand

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
nb: Privat rent

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
nb: Privat skittent

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
nb: Delt rent

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
nb: Delt skittent

en: Memory Maps
nb: Minnekart

en: _Memory maps for process “%s” (PID %u):
nb: _Minnekart for prosess «%s» (PID %u):

en: file
nb: fil

en: pipe
nb: rør

en: IPv6 network connection
nb: IPv6 nettverksforbindelse

en: IPv4 network connection
nb: IPv4 nettverksforbindelse

en: local socket
nb: lokal plugg

en: unknown type
nb: ukjent type

en: Object
nb: Objekt

en: _Files opened by process “%s” (PID %u):
nb: _Filer som er åpnet av prosess «%s» (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
nb: Størrelse og posisjon på hovedvindu på formen (bredde, høyde, xpos, ypos)

en: Main Window should open maximized
nb: Hovedvinduet åpnes maksimert

en: Show process dependencies in tree form
nb: Vis prosessavhengigheter som et tre

en: Solaris mode for CPU percentage
nb: Solaris-modus for CPU-prosent

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
nb: Hvis denne settes til TRUE vil systemovervåking operere i «Solaris-modus» hvor en oppgaves CPU-bruk deles på totalt antall CPUer. Ellers benyttes «Irix-modus».

en: Enable/Disable smooth refresh
nb: Aktiver/deaktiver myk oppfrisking

en: Show warning dialog when killing processes
nb: Vis advarsel når prosesser termineres

en: Time in milliseconds between updates of the process view
nb: Tid mellom oppdatering av prosessvisning i millisekunder

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
nb: Tid mellom oppdatering av grafene i millisekunder

en: Whether information about all file systems should be displayed
nb: Vis informasjon om alle filsystemene

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
nb: Om programmet skal vise informasjon om alle filsystemer. Dette inkluderer filsystemer som «autofs» og «procfs». Det kan være hendig å få en liste over alle monterte filsystemer.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
nb: Tid mellom oppdatering av enhetslisten i millisekunder

en: Determines which processes to show.
nb: Bestemmer hvilke prosesser som skal vises.

en: Saves the currently viewed tab
nb: Lagrer fane som vises nå

en: CPU colors
nb: Farger for CPU

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
nb: Hver oppføring er på formatet (CPU#, heksadesimal fargeverdi)

en: Default graph memory color
nb: Forvalgt farge for minne-graf

en: Default graph swap color
nb: Forvalgt farge for swap-graf

en: Default graph incoming network traffic color
nb: Forvalgt farge på graf for innkommende nettverkstrafikk

en: Default graph outgoing network traffic color
nb: Forvalgt farge på graf for utgående nettverkstrafikk

en: Show network traffic in bits
nb: Vis nettverkstrafikk i bits

en: Show CPU chart as stacked area chart
nb: Vis CPU-graf som et stablet områdeplott

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
nb: Systemovervåking viser CPU-grafen som et stablet områdeplott i stedet for som et linjeplott hvis denne er TRUE.

en: Show CPU chart as smooth graph using Bezier curves
nb: Vis CPU-graf som en myk graf med Bezier-kurver

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a smoothed graph, otherwise as a line chart.
nb: Systemovervåking viser CPU-grafen som en myk graf i stedet for som et linjeplott hvis denne er TRUE.

en: Process view sort column
nb: Sorteringskolonne for prosessvisning

en: Process view columns order
nb: Rekkefølge på kolonnene for prosessvisning

en: Process view sort order
nb: Sorteringsrekkefølge for prosessvisning

en: Width of process “Name” column
nb: Bredde på kolonne «Navn» for prosess

en: Show process “Name” column on startup
nb: Vis kolonne «Navn» for prosess ved oppstart

en: Width of process “User” column
nb: Bredde på kolonne «Bruker» for prosess

en: Show process “User” column on startup
nb: Vis kolonne «Bruker» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Status” column
nb: Bredde på kolonne «Status» for prosess

en: Show process “Status” column on startup
nb: Vis kolonne «Status» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Virtual Memory” column
nb: Bredde på kolonne «Virtuelt minne» for prosess

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
nb: Vis kolonne «Virtuelt minne» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Resident Memory” column
nb: Bredde på kolonne «Resident minne» for prosess

en: Show process “Resident Memory” column on startup
nb: Vis kolonne «Resident minne» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Writable Memory” column
nb: Bredde på kolonne «Skrivbart minne» for prosess

en: Show process “Writable Memory” column on startup
nb: Vis kolonne «Skrivbart minne» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Shared Memory” column
nb: Bredde på kolonne «Delt minne» for prosess

en: Show process “Shared Memory” column on startup
nb: Vis kolonne «Delt minne» for prosess ved oppstart

en: Width of process “X Server Memory” column
nb: Bredde på kolonne «X-tjener minne» for prosess

en: Show process “X Server Memory” column on startup
nb: Vis kolonne «Minneforbruk i X-tjener» ved oppstart

en: Width of process “CPU %” column
nb: Bredde på kolonne «CPU %»

en: Show process “CPU %” column on startup
nb: Vis kolonne for CPU-bruk for prosess ved oppstart

en: Width of process “CPU Time” column
nb: Bredde på kolonne «CPU-tid» for prosess

en: Show process “CPU Time” column on startup
nb: Vis kolonne «CPU-tid» per prosess ved oppstart

en: Width of process “Started” column
nb: Bredde på kolonne «Startet» for prosess

en: Show process “Started” column on startup
nb: Vis kolonne «Startet» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Nice” column
nb: Bredde på «Nice»-kolonne for prosess

en: Show process “Nice” column on startup
nb: Vis kolonne «Nice» for prosess ved oppstart

en: Width of process “ID” column
nb: Bredde på kolonne for prosess-ID

en: Show process “ID” column on startup
nb: Vis kolonne med prosess-ID ved oppstart

en: Width of process “SELinux Security Context” column
nb: Bredde for kolonne «SELinux sikkerhetssammenheng» for prosess

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
nb: Vis kolonnen «SELinux sikkerhetssammenheng» ved oppstart

en: Width of process “Command Line” column
nb: Bredde på «Nice»-kolonne for prosess

en: Show process “Command Line” column on startup
nb: Vis kolonne for «Kommandolinje» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Memory” column
nb: Bredde på «Minne»-kolonne for prosess

en: Show process “Memory” column on startup
nb: Vis kolonne «Minne» per prosess ved oppstart

en: Width of process “Waiting Channel” column
nb: Bredde på kolonne med «Ventende kanal»

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
nb: Vis kolonne «Ventende kanal» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Control Group” column
nb: Bredde på kolonne «Kontrollgruppe» for prosess

en: Show process “Control Group” column on startup
nb: Vis kolonne «Kontrollgruppe» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Unit” column
nb: Bredde på kolonne «Enhet» for prosess

en: Show process “Unit” column on startup
nb: Vis kolonne «Enhet» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Session” column
nb: Bredde på kolonne «Økt» for prosess

en: Show process “Session” column on startup
nb: Vis kolonne «Økt» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Seat” column
nb: Bredde på kolonne «Sete» for prosess

en: Show process “Seat” column on startup
nb: Vis kolonne «Sete» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Owner” column
nb: Bredde på kolonne «Eier» for prosess

en: Show process “Owner” column on startup
nb: Vis kolonne «Eier» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Total disk read” column
nb: Bredde på kolonne «Total skrevet til disk» for prosess

en: Show process “Total disk read” column on startup
nb: Vis kolonne «Total lest fra disk» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Total disk write” column
nb: Bredde på kolonne «Total skrevet til disk» for prosess

en: Show process “Total disk write” column on startup
nb: Vis kolonne «Total skrevet til disk» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Disk read” column
nb: Bredde på kolonne «Lest fra disk» for prosess

en: Show process “Disk read” column on startup
nb: Vis kolonne «Lest fra disk» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Disk write” column
nb: Bredde på kolonn «Skrevet til disk» for prosess

en: Show process “Disk write” column on startup
nb: Vis kolonne «Skrevet til disk» for prosess ved oppstart

en: Width of process “Priority” column
nb: Bredde på «Prioritet»-kolonne for prosess

en: Show process “Priority” column on startup
nb: Vis kolonne «Prioritet» for prosess ved oppstart

en: Disk view sort column
nb: Sorteringskolonne for diskvisning

en: Disk view sort order
nb: Sorteringsrekkefølge for diskvisning

en: Disk view columns order
nb: Rekkefølge på kolonnene for diskvisning

en: Width of disk view “Device” column
nb: Bredde på «Enhet»-kolonne for disk

en: Show disk view “Device” column on startup
nb: Vis kolonne «Enhet» for disk ved oppstart

en: Width of disk view “Directory” column
nb: Bredde på «Katalog»-kolonne for disk

en: Show disk view “Directory” column on startup
nb: Vis kolonne «Katalog» for disk ved oppstart

en: Width of disk view “Type” column
nb: Bredde på kolonne «Type» for disk

en: Show disk view “Type” column on startup
nb: Vis kolonne «Type» for disk ved oppstart

en: Width of disk view “Total” column
nb: Bredde på kolonne «Total» for disk

en: Show disk view “Total” column on startup
nb: Vis kolonne «Total» for disk ved oppstart

en: Width of disk view “Free” column
nb: Bredde på kolonne «Ledig» for disk

en: Show disk view “Free” column on startup
nb: Vis kolonne «Ledig» for disk ved oppstart

en: Width of disk view “Available” column
nb: Bredde på kolonne «Tilgjengelig» for disk

en: Show disk view “Available” column on startup
nb: Vis kolonne «Tilgjengelig» for disk ved oppstart

en: Width of disk view “Used” column
nb: Bredde på kolonne «Brukt» for prosess

en: Show disk view “Used” column on startup
nb: Vis kolonne «Brukt» for disk ved oppstart

en: Memory map sort column
nb: Sorteringskolonne for minnekart

en: Memory map sort order
nb: Sorteringsrekkefølge for minnekart

en: Open files sort column
nb: Sorteringskolonne for åpne filer

en: Open files sort order
nb: Sorteringsrekkefølge for åpne filer

en: Icon
nb: Ikon

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
nb: Kan ikke endre prioritet for prosess med PID %d til %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
nb: Kan ikke terminere prosess med PID %d med signal %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
nb: Er du sikker på at du vil terminere valgt prosess «%s» (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte valgt prosess «%s» (PID: %u)?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Are you sure you want to stop the selected process “%s” (PID: %u)?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte valgt prosess «%s» (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the selected process? | Are you sure you want to kill the %d selected processes?
nb[0]: Er du sikker på at du vil terminere valgt prosess?
nb[1]: Er du sikker på at du vil terminere de %d valgte prosessene?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the selected process? | Are you sure you want to end the %d selected processes?
nb[0]: Er du sikker på at du vil avslutte valgt prosess?
nb[1]: Er du sikker på at du vil avslutte de %d valgte prosessene?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Are you sure you want to stop the selected process? | Are you sure you want to stop the %d selected processes?
nb[0]: Er du sikker på at du vil avslutte valgt prosess?
nb[1]: Er du sikker på at du vil avslutte de %d valgte prosessene?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
nb: Ved terminering av en prosess kan du ødelegge data, kjørende økt kan slutte å fungere eller du kan skape en sikkerhetsrisiko. Kun prosesser som ikke responderer bør termineres.

en: _Kill Process | _Kill Processes
nb[0]: _Terminer prosess
nb[1]: _Terminer prosesser

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
nb: Ved terminering av en prosess kan du ødelegge data, kjørende økt kan slutte å fungere eller du kan skape en sikkerhetsrisiko. Kun prosesser som ikke responderer bør termineres.

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be stopped.
nb: Ved terminering av en prosess kan du ødelegge data, kjørende økt kan slutte å fungere eller du kan skape en sikkerhetsrisiko. Kun prosesser som ikke responderer bør termineres.

en: _Stop Process | _Stop Processes
nb[0]: _Avslutt prosess
nb[1]: _Avslutt prosesser

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
nb: Endre prioritet for prosess «%s» (PID %u)

en: Change Priority of the selected process | Change Priority of %d selected processes
nb[0]: Endre prioritet for valgt prosess
nb[1]: Endre prioritet for %d valgte prosesser

en: Note:
nb: Merk:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
nb: Prioriteten for en prosess gis av dens «nice»-verdi. En lavere verdi betyr høyere prioritet.

en: N/A
nb: I/T

en: Process Name
nb: Prosessnavn

en: User
nb: Bruker

en: Virtual Memory
nb: Virtuelt minne

en: Resident Memory
nb: Resident minne

en: Writable Memory
nb: Skrivbart minne

en: Shared Memory
nb: Delt minne

en: X Server Memory
nb: Minne for X-tjener

en: CPU Time
nb: CPU-tid

en: Started
nb: Startet

en: Priority
nb: Prioritet

en: Security Context
nb: Sikkerhetskontekst

en: Command Line
nb: Kommandolinje

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
nb: Ventende kanal

en: Control Group
nb: Kontrollgruppe

en: Unit
nb: Enhet

en: Session
nb: Økt

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
nb: Sete

en: Owner
nb: Eier

en: Disk read total
nb: Lesing fra disk totalt

en: Disk write total
nb: Skriving til disk totalt

en: Disk read
nb: Lesing fra disk

en: Disk write
nb: SKriving til disk

en: Running
nb: Kjører

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Zombie
nb: Levende død

en: Uninterruptible
nb: Kan ikke avbrytes

en: Sleeping
nb: Sover

en: Very High Priority
nb: Meget høy prioritet

en: High Priority
nb: Høy prioritet

en: Normal Priority
nb: Normal prioritet

en: Low Priority
nb: Lav prioritet

en: Very Low Priority
nb: Meget lav prioritet
