gnome-system-monitor master - en to fur translation catalogue (345 entries)

en: Device
fur: Dispositîf

en: Directory
fur: Cartele

en: Type
fur: Gjenar

en: Total
fur: Totâl

en: Free
fur: Libar

en: Available
fur: Disponibil

en: Used
fur: Doprât

en: GNOME System Monitor
fur: Monitor di sisteme GNOME

en: View current processes and monitor system state
fur: Visualize i procès curints e controle il stât dal sisteme

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
fur: Monitor;Control;Sisteme;Procès;CPU;Memorie;Rêt;Cronologjie;Utilizazion;Ûs;

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fur: Mostre jutori

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
fur: Vierç menù

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
fur: Mostre preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Search
fur: Cîr

[ctx: shortcut window]
en: Show Resources
fur: Mostre lis risorsis

[ctx: shortcut window]
en: Show Processes
fur: Mostre i procès

[ctx: shortcut window]
en: Show File Systems
fur: Mostre i file-systems

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
fur: Inzorne

[ctx: shortcut window]
en: Processes
fur: Procès

[ctx: shortcut window]
en: Show dependencies
fur: Mostre lis dipendencis

[ctx: shortcut window]
en: Show process properties
fur: Mostre lis proprietâts dal procès

[ctx: shortcut window]
en: Memory maps
fur: Mapis de memorie

[ctx: shortcut window]
en: Open files
fur: Files vierts

[ctx: shortcut window]
en: Send stop signal
fur: Invie segnâl ferme

[ctx: shortcut window]
en: Send continue signal
fur: Invie segnâl continue

[ctx: shortcut window]
en: Send Terminate signal
fur: Invie segnâl termine

[ctx: shortcut window]
en: Send Kill signal
fur: Invie segnâl cope

en: System Monitor
fur: Monitor di sisteme

en: Search
fur: Cîr

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: Search processes and users
fur: Cîr procès e utents

en: _Resources
fur: _Risorsis

en: Memory
fur: Memorie

en: Memory and Swap
fur: Memorie e swap

en: Receiving
fur: Ricevûts

en: Total Received
fur: Totâl ricevûts

en: Sending
fur: Inviâts

en: Total Sent
fur: Totâl inviâts

en: Network
fur: Rêt

en: Reading
fur: Leture

en: Total Read
fur: Totâl leture

en: Writing
fur: Scriture

en: Total Written
fur: Totâl scriture

en: Disk
fur: Disc

en: _Processes
fur: _Procès

[ctx: interface]
en: _End Process…
fur: _Termine procès…

en: Process Properties
fur: Proprietâts dal procès

en: _File Systems
fur: _File systems

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
fur: Cîr files vierts

en: Filter files by name
fur: Filtre i files par non

en: Case Insensitive
fur: No distinzion maiuscul/minuscul

en: Process
fur: Procès

en: Filename
fur: Non file

en: Memory Maps
fur: Mape de memorie

note: virtual memory start
en: VM Start
fur: Inizi VM

note: virtual memory end
en: VM End
fur: Fin VM

note: virtual memory syze
en: VM Size
fur: Dimension VM

en: Flags
fur: Flag

note: virtual memory offset
en: VM Offset
fur: Offset VM

note: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private Clean
fur: Privade nete

note: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private Dirty
fur: Privade sporcje

note: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared Clean
fur: Condividude nete

note: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared Dirty
fur: Condividude sporcje

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: _Search for Open Files
fur: _Cîr files vierts

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

en: _About System Monitor
fur: _Informazions su monitor di sisteme

en: _Refresh
fur: _Inzorne

en: Ac_tive Processes
fur: Procès a_tîfs

en: All Pro_cesses
fur: Ducj i pro_cès

en: _My Processes
fur: _Procès personâi

en: Show _Dependencies
fur: Mostre _Dipendencis

note: Menu item to Open Search for Open Files dialog
en: _Search for Open Files
fur: _Cîr files vierts

en: _Properties
fur: _Proprietâts

en: _Memory Maps
fur: _Mapis memorie

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: _Open Files
fur: Files _vierts

en: _Change Priority
fur: Cambie _prioritât

en: _Very High
fur: Une _vore alt

en: _High
fur: _Alt

en: _Normal
fur: _Normâl

en: _Low
fur: _Bas

en: Ve_ry Low
fur: Une vo_re bas

en: Cus_tom
fur: Personalizâ_t

en: Set _Affinity…
fur: Stabilìs _afinitât…

en: _Stop…
fur: _Ferme…

en: _Resume
fur: _Ripie

en: _Terminate…
fur: _Termine…

en: _Force Stop…
fur: S_fuarce interuzion…

en: Open Files
fur: Files vierts

en: Object
fur: Ogjet

en: Kill process
fur: Cope procès

en: Privileges are required to control other users’ processes
fur: A coventin privileçs par controlâ i procès di altris utents

en: Renice process
fur: Modifiche prioritât

en: Privileges are required to change the priority of processes
fur: A coventin privileçs par podê modificâ la prioritât dai procès

en: View and manage system resources
fur: Visualiza e gjestìs lis risorsis di sisteme

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
fur: “Monitor di sisteme” al è un visualizadôr di procès e des risorsis di sisteme, dotât di une interface semplice di doprâ.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
fur: “Monitor di sisteme” al è in grât di mostrâ cualis aplicazions a stan doprant il processôr o la memorie dal computer; al pues ministrâ lis aplicazions in esecuzion, interompi i procès blocâts e modificâ la prioritât dai procès.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
fur: Il grafic des risorsis al permet di vê une panoramiche sul stât dal sisteme, visualizant la utilizazion de rêt, de memorie e dal processôr.

en: Process list view
fur: Viodude de liste dai procès

en: Resources overview
fur: Panoramiche risorsis

en: File Systems view
fur: Viodude file system

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
fur: Monitor;Control;Sisteme;Procès;CPU;Memorie;Rêt;Network;Cronologjie;Utilizazion;Prestazions;Performance;Task;Lavôrs;Manager;Gjestion;Ativitât;

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Resources
fur: Risorsis

en: Behavior
fur: Compuartament

en: _Update Interval in Seconds
fur: Dade di timp di in_zornament in seconts

en: _Chart Data Points
fur: Ponts dai dâts dal _grafic

en: Draw Charts as S_mooth Graphs
fur: Dissegne i grafics come grafics a liniis _morbidis

en: _Draw CPU Chart as Stacked Area Chart
fur: _Dissegne il grafic pe CPU come areis intassadis

en: Show Memory and Swap in IEC
fur: Mostre memorie e swap in IEC

en: Show Memory in Logarithmic Scale
fur: Mostre la memorie in scjale logaritmiche

en: _Show Network Speed in Bits
fur: _Mostre velocitât di rêt in Bits

en: Show Network _Totals in Bits
fur: Mostre i _totâi di rêt in Bits

en: Processes
fur: Procès

en: Enable _Smooth Refresh
fur: Abilitâ inzornament _fluit

en: Alert Before Ending or _Force Stopping Processes
fur: Vise prime di terminâ o di sfuarçâ la interuzion dai procès

en: _Divide CPU Usage by CPU Count
fur: _Dividi la utilizazion de CPU pal numar totâl di CPUs

en: Show Memory in IEC
fur: Mostre memorie in IEC

en: Information Fields
fur: Cjamps di informazion

en: Process information shown in list
fur: Informazions sui procès mostradis te liste

en: File Systems
fur: File system

en: Show _All File Systems
fur: Mostre _ducj i file-systems

en: File system information shown in list
fur: Informazions sui file system mostradis te liste

en: Details
fur: Detais

en: Process ID
fur: ID procès

en: User
fur: Utent

en: Status
fur: Stât

en: Started
fur: Inviât

en: Priority
fur: Prioritât

en: Usage
fur: Utilizazion

en: CPU Time
fur: Timp CPU

en: Virtual Memory
fur: Memorie virtuâl

en: Resident Memory
fur: Memorie residente

en: Writable Memory
fur: Memorie scrivibile

en: Shared Memory
fur: Memorie condividude

en: Security Context
fur: Contest di sigurece

en: Command Line
fur: Rie di comant

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
fur: Canâl di spiete wchan

en: Control Group
fur: Grup di control

en: More Actions
fur: Altris azions

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
fur: La prioritât di un procès e je dade dal so valôr di nice. Un valôr plui bas al corispuint a une prioritât plui alte.

en: _Cancel
fur: _Anule

en: Change _Priority
fur: Cambie _prioritât

en: _Nice Value:
fur: _Valôr di nice:

en: Set Affinity
fur: Stabilìs afinitât

en: _Apply
fur: _Apliche

en: Select CPUs allowed to run on
fur: Selezione lis CPUs abilitadis pe esecuzion

en: _Run on all CPUs
fur: _Eseguìs su dutis lis CPUs

en: Apply to Child _Threads
fur: Apliche ai _threads fi

en: A simple process and system monitor.
fur: Un sempliç monitor dai procès e dal sisteme.

en: Show the Processes tab
fur: Mostre la schede “Procès”

en: Show the Resources tab
fur: Mostre la schede “Risorsis”

en: Show the File Systems tab
fur: Mostre la schede “File system”

en: Show the application’s version
fur: Mostre la version de aplicazion

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
fur: Sielte colôr par “%s”

en: Today %l∶%M %p
fur: Vuê %H:%M

en: Yesterday %l∶%M %p
fur: Îr %H:%M

en: %a %l∶%M %p
fur: %a %H:%M

en: %b %d %l∶%M %p
fur: %d %b %H:%M

en: %b %d %Y
fur: %d %b %Y

en: Fraction
fur: Frazion

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
fur: Percentuâl plene pal seletôr colôr a torte

en: Title
fur: Titul

en: The title of the color selection dialog
fur: Il titul dal dialic di selezion dal colôr

en: Pick a Color
fur: Sielzi un colôr

en: Current Color
fur: Colôr atuâl

en: The selected color
fur: Il colôr selezionât

en: Type of color picker
fur: Il gjenar di seletôr colôr

en: Click to set graph colors
fur: Fâ clic par stabilî i colôrs dal grafic

en: %u hr | %u hrs
fur[0]: %u ore
fur[1]: %u oris

en: not available
fur: no disponibil

note: xgettext: "540MiB (53 %) of 1.0 GiB" or "540MB (53 %) of 1.0 GB"
en: %s (%.1f%%) of %s
fur: %s (%.1f%%) di %s

en: %d Open File | %d Open Files
fur[0]: %d file viert
fur[1]: %d files vierts

en: %d Matching Open File | %d Matching Open Files
fur[0]: %d file corispondent viert
fur[1]: %d files corispondents vierts

en: IPv6 network connection
fur: Conession di rêt IPv6

en: IPv4 network connection
fur: Conession di rêt IPv4

en: local socket
fur: socket locâl

en: unknown type
fur: gjenar no cognossût

en: Main window width
fur: Largjece dal barcon principâl

en: Main window height
fur: Altece dal barcon principâl

en: Main Window should open maximized
fur: Il barcon principâl al varès di jessi slargjât

en: Show process dependencies in tree form
fur: Mostre lis dipendencis dai procès in forme di arbul

en: Solaris mode for CPU percentage
fur: Modalitât Solaris pe percentuâl di CPU

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
fur: Se metût VÊR, Monitor di sisteme al opare in “modalitât Solaris” dulà che la utilizazion di CPU di un task e je dividusw pal numar totâl di CPU. In câs diviers al opare in “modalitât Irix”.

en: Show memory in IEC
fur: Mostre memorie in IEC

en: Enable/Disable smooth refresh
fur: Abilite/Disabilite inzornament fluit

en: Show warning dialog when killing processes
fur: Mostre un barcon di avertiment cuant che si copin i procès

en: Time in milliseconds between updates of the process view
fur: Timp in miliseconts framieç i inzornaments de viste dai procès

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
fur: Timp in miliseconts framieç i inzornaments dal grafic

en: Whether information about all file systems should be displayed
fur: Indiche se si scugne mostrâ lis informazions su ducj i file system

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
fur: Indiche se si scugne mostrâ lis informazions su ducj i file system (comprindût i gjenars come “autofs” e “procfs”). Util par vê une liste di ducj i file-system montâts sul moment.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
fur: Timp in miliseconts framieç i inzornaments de liste dai dispositîfs

en: Time amount of data points in the resource graphs
fur: Cuantitât di timp dai ponts di dâts tai grafics des risorsis

en: Determines which processes to show.
fur: Indiche cuai procès mostrâ.

en: Saves the currently viewed tab
fur: Salve la schede atualmentri visualizade

en: Expand CPU section on startup
fur: Slargje sezion CPU al inviament

en: Whether to expand the CPU section in the resources tab on startup.
fur: Indiche se slargjâ la sezion de CPU te schede des risorsis al inviament.

en: Expand memory section on startup
fur: Slargje sezion memorie al inviament

en: Whether to expand the memory section in the resources tab on startup.
fur: Indiche se slargjâ la sezion de memorie te schede des risorsis al inviament.

en: Expand network section on startup
fur: Slargje sezion rêt al inviament

en: Whether to expand the network section in the resources tab on startup.
fur: Indiche se slargjâ la sezion de rêt te schede des risorsis al inviament.

en: Expand disks section on startup
fur: Slargje sezion discs al inviament

en: CPU colors
fur: Colôrs CPU

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
fur: Lis vôs a son tal formât (CPU#, Hexadecimal color value)

en: Default graph memory color
fur: Colôr predefinît dal grafic de memorie

en: Default graph swap color
fur: Colôr predefinît dal grafic swap

en: Default graph incoming network traffic color
fur: Colôr predefinît dal grafic dal trafic di rêt in jentrade

en: Default graph outgoing network traffic color
fur: Colôr predefinît dal grafic dal trafic di rêt in jessude

en: Default graph disk read color
fur: Colôr predefinît dal grafic pe leture dal disc

en: Default graph disk write color
fur: Colôr predefinît dal grafic pe scriture dal disc

en: Show network traffic in bits
fur: Mostre il trafic di rêt in bit

en: Show network totals in bits
fur: Mostre i totâi di rêt in bits

en: Show memory in logarithmic scale
fur: Mostre memorie in scjale logaritmiche

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
fur: Se metût VÊR, Monitor di sisteme al mostre il grafic de CPU come un grafic ad areis intassadis al puest di chel a liniis.

en: Show CPU chart as stacked area chart
fur: Mostre il grafic de CPU come un grafic ad areis intassadis

en: Show CPU, Memory, Network, and Disk charts as smooth graphs using Bezier curves
fur: Mostre i grafics di CPU, memorie, rêt e disc come grafics a liniis morbidis doprant curvis di Bezier

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU, Memory, Network, and Disk charts as smoothed graphs, otherwise as line charts.
fur: Se metût TRUE (vêr), system-monitor al mostre i grafics di CPU, memorie, rêt e disc come grafics a liniis morbidis, in câs contrari come grafics a liniis.

en: Show memory and swap in IEC
fur: Mostre memorie e swap in IEC

en: Process view sort column
fur: Colone par meti in ordin la viste dai procès

en: Process view columns order
fur: Ordin des colonis de viste dai procès

en: Process view sort order
fur: Ordin de viste dai procès

en: Width of process “Name” column
fur: Largjece de colone “Non procès”

en: Show process “Name” column on startup
fur: Mostre la colone “Non” dal procès tal inviament

en: Width of process “User” column
fur: Largjece de colone “Utent” dal procès

en: Show process “User” column on startup
fur: Mostre la colone “Utent” dal procès tal inviament

en: Width of process “Status” column
fur: Largjece de colone “Stât” dal procès

en: Show process “Status” column on startup
fur: Mostre la colone “Stât” dal procès tal inviament

en: Width of process “Virtual Memory” column
fur: Largjece de colone “Memorie virtuâl” dal procès

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
fur: Mostre la colone “Memorie virtuâl” dal procès tal inviament

en: Width of process “Resident Memory” column
fur: Largjece de colone “Memorie residente” dal procès

en: Show process “Resident Memory” column on startup
fur: Mostre la colone “Memorie residente” dal procès tal inviament

en: Width of process “Writable Memory” column
fur: Largjece de colone “Memorie scrivibile” dal procès

en: Show process “Writable Memory” column on startup
fur: Mostre la colone “Memorie scrivibile” dal procès tal inviament

en: Width of process “Shared Memory” column
fur: Largjece de colone “Memorie condividude” dal procès

en: Show process “Shared Memory” column on startup
fur: Mostre la colone “Memorie condividude” dal procès tal inviament

en: Width of process “X Server Memory” column
fur: Largjece de colone “Memorie servidôr X”

en: Show process “X Server Memory” column on startup
fur: Mostre la colone “Memorie servidôr X” tal inviament

en: Width of process “CPU %” column
fur: Largjece de colone “% CPU” dal procès

en: Show process “CPU %” column on startup
fur: Mostre la colone “% CPU” dal procès tal inviament

en: Width of process “CPU Time” column
fur: Largjece de colone “Timp CPU” dal procès

en: Show process “CPU Time” column on startup
fur: Mostre la colone “Timp CPU” dal procès tal inviament

en: Width of process “Started” column
fur: Largjece de colone “Inviament” dal procès

en: Show process “Started” column on startup
fur: Mostre la colone “Inviament” dal procès tal inviament

en: Width of process “Nice” column
fur: Largjece de colone “Nice” dal procès

en: Show process “Nice” column on startup
fur: Mostre la colone “Nice” dal procès tal inviament

en: Width of process “ID” column
fur: Largjece de colone “ID” dal procès

en: Show process “ID” column on startup
fur: Mostre la colone “ID” dal procès al inviament

en: Width of process “SELinux Security Context” column
fur: Largjece de colone “Contest sigurece SELinux”

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
fur: Mostre la colone “Contest sigurece SELinux” tal inviament

en: Width of process “Command Line” column
fur: Largjece de colone “Rie di comant” dal procès

en: Show process “Command Line” column on startup
fur: Mostre la colone “Rie di comant” dal procès tal inviament

en: Width of process “Memory” column
fur: Largjece de colone “Memorie” dal procès

en: Show process “Memory” column on startup
fur: Mostre la colone “Memorie” dal procès tal inviament

en: Width of process “Waiting Channel” column
fur: Largjece de colone “Canâl di spiete wchan”

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
fur: Mostre la colone “Canâl di spiete wchan” tal inviament

en: Width of process “Control Group” column
fur: Largjece de colone “Grup di control” dal procès

en: Show process “Control Group” column on startup
fur: Mostre la colone “Grup di control” dal procès tal inviament

en: Width of process “Unit” column
fur: Largjece de colone “Unitât” dal procès

en: Show process “Unit” column on startup
fur: Mostre la colone “Unitât” dal procès tal inviament

en: Width of process “Session” column
fur: Largjece de colone “Session” dal procès

en: Show process “Session” column on startup
fur: Mostre la colone “Session” dal procès tal inviament

en: Width of process “Seat” column
fur: Largjece de colone “Postazion” dal procès

en: Show process “Seat” column on startup
fur: Mostre la colone “Postazion” dal procès tal inviament

en: Width of process “Owner” column
fur: Largjece de colone “Proprietari” dal procès

en: Show process “Owner” column on startup
fur: Mostre la colone “Proprietari” dal procès tal inviament

en: Width of process “Disk read total” column
fur: Largjece de colone “Totâl leture disc” dal procès

en: Show process “Disk read total” column on startup
fur: Mostre la colone “Totâl leture disc” dal procès al inviament

en: Width of process “Disk write total” column
fur: Largjece de colone “Totâl scriture disc” dal procès

en: Show process “Disk write total” column on startup
fur: Mostre la colone “Totâl scriture disc” dal procès al inviament

en: Width of process “Disk read” column
fur: Largjece de colone “Leture disc” dal procès

en: Show process “Disk read” column on startup
fur: Mostre la colone “Leture disc” dal procès tal inviament

en: Width of process “Disk write” column
fur: Largjece de colone “Scriture disc” dal procès

en: Show process “Disk write” column on startup
fur: Mostre la colone “Scriture disc” dal procès tal inviament

en: Width of process “Priority” column
fur: Largjece de colone “Prioritât” dal procès

en: Show process “Priority” column on startup
fur: Mostre la colone “Prioritât” dal procès tal inviament

en: Disk view sort column
fur: Colone par meti in ordin la viste discs

en: Disk view sort order
fur: Ordin de viste discs

en: Disk view columns order
fur: Ordin de colone de viste discs

en: Width of disk view “Device” column
fur: Largjece de colone “Dispositîf” te viodude discs

en: Show disk view “Device” column on startup
fur: Mostrâ la colone “Dispositîf” te viodude discs tal inviament

en: Width of disk view “Directory” column
fur: Largjece de colone “Cartele” te viodude discs

en: Show disk view “Directory” column on startup
fur: Mostrâ la colone “Cartele” te viodude discs tal inviament

en: Width of disk view “Type” column
fur: Largjece de colone “Gjenar” te viodude discs

en: Show disk view “Type” column on startup
fur: Mostrâ la colone “Gjenar” te viodude discs tal inviament

en: Width of disk view “Total” column
fur: Largjece de colone “Totâl” te viodude discs

en: Show disk view “Total” column on startup
fur: Mostrâ la colone “Totâl” te viodude discs tal inviament

en: Width of disk view “Free” column
fur: Largjece de colone “Libar” te viodude discs

en: Show disk view “Free” column on startup
fur: Mostrâ la colone “Libar” te viodude discs tal inviament

en: Width of disk view “Available” column
fur: Largjece de colone “Disponibil” te viodude discs

en: Show disk view “Available” column on startup
fur: Mostrâ la colone “Disponibil” te viodude discs tal inviament

en: Width of disk view “Used” column
fur: Largjece de colone “Doprât” te viodude discs

en: Show disk view “Used” column on startup
fur: Mostrâ la colone “Doprât” te viodude discs tal inviament

en: Memory map sort column
fur: Colone par meti in ordin la mape de memorie

en: Memory map sort order
fur: Ordin de mape de memorie

en: Open files sort column
fur: Colone par meti in ordin i files vierts

en: Open files sort order
fur: Ordin dai files vierts

en: Icon
fur: Icone

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
fur: Impussibil cambiâ la prioritât dal procès cun PID %d a %d.
    %s

en: _OK
fur: _Va ben

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
fur: Impussibil copâ il procès cun PID %d cul segnâl %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Force Stop %s?
fur: Sfuarçâ la interuzion di %s?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: End %s?
fur: Terminâ %s?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Stop %s?
fur: Fermâ %s?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Force Stop Selected Process? | Force Stop %d Selected Processes?
fur[0]: Sfuarçâ la interuzion dal procès selezionât?
fur[1]: Sfuarçâ la interuzion dai %d procès selezionâts?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: End Selected Process? | End %d Selected Processes?
fur[0]: Terminâ il procès selezionât?
fur[1]: Terminâ i %d procès selezionâts?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Stop Selected Process? | Stop %d Selected Processes?
fur[0]: _Fermâ il procès selezionât?
fur[1]: _Fermâ i %d procès selezionâts?

note: xgettext: secondary alert message
en: Force stopping processes can result in data loss, crashes, and system failures
fur: La interuzion sfuarçade dai procès e pues puartâ a pierditis di dâts, colàs e vuascj al sisteme

en: _Force Stop
fur: _Sfuarce interuzion

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending processes can result in data loss, crashes, and system failures
fur: Terminant i procès come consecuence si podarès vê pierditis di dâts, colàs e vuascj al sisteme

en: _End
fur: _Termine

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping processes can result in data loss, crashes, and system failures
fur: La ferme di procès e pues puartâ a pierditis di dâts, colàs e vuascj al sisteme

en: _Stop
fur: _Ferme

en: Change Priority of %s (PID %u)
fur: Cambie la prioritât di %s (PID: %u)

en: Change Priority of the Selected Process | Change Priority of %d Selected Processes
fur[0]: Cambie la prioritât dal procès selezionât
fur[1]: Cambie la prioritât dai %d procès selezionâts

en: _End Process… | _End Processes…
fur[0]: _Termine il procès…
fur[1]: _Termine i procès…

en: Name
fur: Non

en: X Server Memory
fur: Memorie servidôr X

en: Unit
fur: Unitât

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
fur: Postazion

en: Owner
fur: Proprietari

en: Disk Read Total
fur: Totâl leture disc

en: Disk Write Total
fur: Totâl scriture disc

en: Disk Read
fur: Leture disc

en: Disk Write
fur: Scriture disc

note: Create error alert dialog
en: GNU CPU Affinity error
fur: Erôr di GNU CPU Affinity

en: _Close
fur: _Siere

en: Running
fur: In esecuzion

en: Stopped
fur: Fermât

en: Uninterruptible
fur: No interompibil

en: Sleeping
fur: In polse

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
fur: %us%ud

en: Very High
fur: Une vore alte

en: High
fur: Alte

en: Normal
fur: Normâl

en: Low
fur: Basse

en: Very Low
fur: Une vore basse

en: Very High Priority
fur: Prioritât une vore alte

en: High Priority
fur: Prioritât alte

en: Normal Priority
fur: Prioritât normâl

en: Low Priority
fur: Prioritât basse

en: Very Low Priority
fur: Prioritât une vore basse
