gnome-system-monitor - en to sr translation catalogue (351 entries)

en: Device
sr: Уређај

en: Directory
sr: Директоријум

en: Type
sr: Врста

en: Total
sr: Укупно

en: Free
sr: Слободно

en: Available
sr: Расположиво

en: Used
sr: Заузето

en: GNOME System Monitor
sr: Гномов пратилац система

en: View current processes and monitor system state
sr: Прегледајте текуће процесе и пратите стање система

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
sr: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;праћење;систем;процес;процесор;меморија;мрежа;историјат;употреба;монитор;praćenje;sistem;mreža;istorijat;upotreba

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Приказује помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sr: Отвара изборник

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sr: Прикажи поставке

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице тастатуре

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излази из програма

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: shortcut window]
en: Show Resources
sr: Приказује изворишта

[ctx: shortcut window]
en: Show Processes
sr: Приказује процес

[ctx: shortcut window]
en: Show File Systems
sr: Приказује системе датотека

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
sr: Освежава

[ctx: shortcut window]
en: Processes
sr: Процеси

[ctx: shortcut window]
en: Show dependencies
sr: Приказује зависности

[ctx: shortcut window]
en: Show process properties
sr: Приказује својства процеса

[ctx: shortcut window]
en: Memory maps
sr: Мапе меморије

[ctx: shortcut window]
en: Open files
sr: Отвара датотеке

[ctx: shortcut window]
en: Send stop signal
sr: Шаље сигнал заустављања

[ctx: shortcut window]
en: Send continue signal
sr: Шаље сигнал настављања

[ctx: shortcut window]
en: Send Terminate signal
sr: Пошаљи сигнал окончања

[ctx: shortcut window]
en: Send Kill signal
sr: Шаље сигнал окончања

en: System Monitor
sr: Праћење система

en: Search
sr: Тражи

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Search processes and users
sr: Претражи процесе и кориснике

en: _Resources
sr: _Ресурси

en: CPU
sr: Процесор

en: Memory
sr: Оперативна меморија

en: Swap
sr: Виртуелна меморија

en: Memory and Swap
sr: Меморија и разменска меморија

en: Receiving
sr: Брзина примања

en: Total Received
sr: Укупно примљено

en: Sending
sr: Брзина слања

en: Total Sent
sr: Укупно послато

en: Network
sr: Мрежа

en: Reading
sr: Читање

en: Total Read
sr: Укупно прочитано

en: Writing
sr: Писање

en: Total Written
sr: Укупно уписано

en: Disk
sr: Диск

en: _Processes
sr: _Процеси

[ctx: interface]
en: _End Process…
sr: _Окончај процес…

en: Process Properties
sr: Својства процеса

en: _File Systems
sr: _Системи датотека

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
sr: Претрага отворених датотека

en: Filter files by name
sr: Издвојте датотеке према називу

en: Case Insensitive
sr: Не разликуј величину слова

en: Process
sr: Процес

en: PID
sr: ПИБ

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Memory Maps
sr: Мапе меморије

note: virtual memory start
en: VM Start
sr: Почетак ВМ

note: virtual memory end
en: VM End
sr: Крај ВМ

note: virtual memory syze
en: VM Size
sr: Величина ВМ

en: Flags
sr: Параметри

note: virtual memory offset
en: VM Offset
sr: Померај ВМ

note: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private Clean
sr: Приватно чисто

note: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private Dirty
sr: Приватно прљаво

note: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared Clean
sr: Дељено чисто

note: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared Dirty
sr: Дељено прљаво

en: Inode
sr: И-чвор

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: _Search for Open Files…
sr: Потражи о_творене датотеке…

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на та_статури

en: _About System Monitor
sr: О пр_аћењу система

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: Ac_tive Processes
sr: Ак_тивни процеси

en: All Pro_cesses
sr: Сви про_цеси

en: _My Processes
sr: _Моји процеси

en: Show _Dependencies
sr: Прикажи _зависности

en: _Properties
sr: _Особине

en: _Memory Maps
sr: Мапе _меморије

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: _Open Files
sr: _Отворене датотеке

en: _Change Priority
sr: _Измени важност

en: _Very High
sr: _Врло висок

en: _High
sr: В_исок

en: _Normal
sr: Обича_н

en: _Low
sr: _Ниско

en: Ve_ry Low
sr: В_рло низак

en: Cus_tom
sr: Прила_гођено

en: Set _Affinity…
sr: Пост_ави склоност…

en: _Stop…
sr: Зау_стави…

en: _Resume
sr: _Настави

en: _Terminate…
sr: О_кончај…

en: _Force Stop…
sr: Насилно _заустави…

en: Open Files
sr: Отворене датотеке

[ctx: FD here means File Descriptor. Use a short translation if possible, and at most 2-3 characters]
en: FD
sr: ОПК

en: Object
sr: Објекат

en: Kill process
sr: Убиј процес

en: Privileges are required to control other users’ processes
sr: Потребна су овлашћења за управљање процесима других корисника

en: Renice process
sr: Настави процес

en: Privileges are required to change the priority of processes
sr: Потребна су овлашћења за промену важности процеса

en: View and manage system resources
sr: Прегледајте и управљајте ресурсима система

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
sr: Пратилац система је прегледач процеса и пратилац система са привлачним сучељем лак за коришћење.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
sr: Пратилац система вам може помоћи да откријете који програми користе процесор или меморију вашег рачунара, може да управља покренутим програмима, да присили заустављање процеса који не одговарају, и да измени стање или важност постојећих процеса.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
sr: Функција графика ресурса вам показује брзи преглед дешавања на вашем рачунару приказујући недавно коришћење мреже, меморије и процесора.

en: Process list view
sr: Преглед списка процеса

en: Resources overview
sr: Преглед изворишта

en: File Systems view
sr: Преглед система датотека

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
sr: праћење;систем;процес;монитор;процесор;меморија;мрежа;историјат;употреба;задатак;управник;активност;Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;

en: Preferences
sr: Поставке

en: Resources
sr: Ресурси

en: Behavior
sr: Понашање

en: _Update Interval in Seconds
sr: Период _освежавања у секундама

en: _Chart Data Points
sr: Тачке података _графика

en: Draw Charts as S_mooth Graphs
sr: Цртај график процесора као _умекшани график

en: _Draw CPU Chart as Stacked Area Chart
sr: _Цртај график процесора као график наслагане области

en: Show Memory and Swap in IEC
sr: Прикажи оперативну и виртуелну меморију и ИЕЦ-у

en: Show Memory in Logarithmic Scale
sr: Прикажи меморију у логаритамској скали

en: _Show Network Speed in Bits
sr: _Прикажи брзину мреже у битовима

en: Show Network _Totals in Bits
sr: _Прикажи укупности мреже у битовима

en: Processes
sr: Процеси

en: Enable _Smooth Refresh
sr: Укључи _меко освежавање

en: Alert Before Ending or _Force Stopping Processes
sr: Упозори пре окончавања или насилно_г заустављања процеса

en: _Divide CPU Usage by CPU Count
sr: _Подели искоришћеност процесора бројем процесора

en: Show Memory in IEC
sr: Прикажите меморију у ИЕЦ-у

en: Information Fields
sr: Поља са подацима

en: Process information shown in list
sr: Подаци о процесима приказани у списку

en: File Systems
sr: Системи датотека

en: Show _All File Systems
sr: Прикажи _све системе датотека

en: File system information shown in list
sr: Подаци о систему датотека приказани у списку

en: Details
sr: Појединости

en: Process ID
sr: ИБ процеса

en: User
sr: Корисник

en: Status
sr: Стање

en: Started
sr: Покренут

en: Priority
sr: Важност

en: Usage
sr: Употреба

en: CPU Time
sr: Време процесора

en: Virtual Memory
sr: Виртуелна меморија

en: Resident Memory
sr: Резидентна меморија

en: Writable Memory
sr: Уписива меморија

en: Shared Memory
sr: Дељена меморија

en: Security Context
sr: Безбедносни контекст

en: Command Line
sr: Линија наредби

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
sr: Канал чекања

en: Control Group
sr: Група управљања

en: More Actions
sr: Још радњи

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
sr: Важност процеса је задат вредношћу његовог лепог понашања. Нижа вредност представља виши приоритет.

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: Change _Priority
sr: _Промени важност

en: _Nice Value:
sr: Вредност _лепог понашања:

en: Set Affinity
sr: Поставите склоност

en: _Apply
sr: _Примени

en: Select CPUs allowed to run on
sr: Изабери дозвољене процесоре за извршавање

en: _Run on all CPUs
sr: Пок_рени на свим процесорима

en: Apply to Child _Threads
sr: Примени на децу ни_ти

en: A simple process and system monitor.
sr: Једноставан програм за праћење система и процеса.

en: Show the Processes tab
sr: Прикажи језичак процеса

en: Show the Resources tab
sr: Прикажи језичак ресурса

en: Show the File Systems tab
sr: Прикажи језичак система датотека

en: Show the application’s version
sr: Прикажи издање програма

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
sr: Изаберите боју за „%s“

note: Set check box label value to CPU [1..2048]
en: CPU%d
sr: Процесор %d

en: Today %l∶%M %p
sr: Данас у %l:%M %p

en: Yesterday %l∶%M %p
sr: Јуче у %l:%M %p

en: %a %l∶%M %p
sr: %a %l:%M %p

en: %b %d %l∶%M %p
sr: %b %d %l:%M %p

en: Fraction
sr: Део

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
sr: Боја за попуњени део пите

en: Title
sr: Наслов

en: The title of the color selection dialog
sr: Наслов прозорчета за избор боје

en: Pick a Color
sr: Изаберите боју

en: Current Color
sr: Тренутна боја

en: The selected color
sr: Изабрана боја

en: Type of color picker
sr: Врста изборника боје

en: Click to set graph colors
sr: Кликните да поставите боје графика

en: %u hr | %u hrs
sr[0]: %u час
sr[1]: %u часа
sr[2]: %u часова
sr[3]: Један час

en: %u min | %u mins
sr[0]: %u минут
sr[1]: %u минута
sr[2]: %u минута
sr[3]: Један минут

en: %u sec | %u secs
sr[0]: %u секунда
sr[1]: %u секунде
sr[2]: %u секунди
sr[3]: Једна секунда

en: not available
sr: није доступан

note: xgettext: "540MiB (53 %) of 1.0 GiB" or "540MB (53 %) of 1.0 GB"
en: %s (%.1f%%) of %s
sr: %s (%.1f%%) од %s

note: xgettext: Used cache string, e.g.: "Cache 2.4GiB" or "Cache 2.4GB"
en: Cache %s
sr: Кеш %s

en: %d Open File | %d Open Files
sr[0]: %d отворена датотека
sr[1]: %d отворене датотеке
sr[2]: %d отворених датотека
sr[3]: %d oтворенa датотекa

en: %d Matching Open File | %d Matching Open Files
sr[0]: %d одговарајућа отворена датотека
sr[1]: %d одговарајуће отворене датотеке
sr[2]: %d одговарајућих отворених датотека
sr[3]: %d одговарајућа отворена датотека

note: Translators: process name and id
en: %s (PID %u)
sr: %s (ЛИБ %u)

en: file
sr: датотека

en: pipe
sr: спојка

en: IPv6 network connection
sr: ИПв6 мрежна веза

en: IPv4 network connection
sr: ИПв4 мрежна веза

en: local socket
sr: локална утичница

en: unknown type
sr: непозната врста

en: Main window width
sr: Ширина главног прозора

en: Main window height
sr: Висина главног прозора

en: Main Window should open maximized
sr: Главни прозор треба да се отвори увећан

en: Show process dependencies in tree form
sr: Приказује међузависност процеса у облику стабла

en: Solaris mode for CPU percentage
sr: Соларис начин рада за проценат процесора

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
sr: Ако је изабрано, Праћење Система ће радити у Соларисовом режиму рада где је процесорско време задатка подељено са укупним бројем процесора. У супротном, радиће у Ирикс режиму.

en: Show memory in IEC
sr: Приказује меморију у ИЕЦ-у

en: Enable/Disable smooth refresh
sr: Укључује/искључује прецизно, меко освежавање

en: Show warning dialog when killing processes
sr: Приказује упозорење пре убијања процеса

en: Time in milliseconds between updates of the process view
sr: Време у милисекундама између освежавања списка процеса

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
sr: Време у милисекундама између освежавања графика

en: Whether information about all file systems should be displayed
sr: Да ли ће бити приказани подаци о свим системима датотека

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
sr: Да ли ће бити приказани подаци о свим системима датотека, укључујући и врсте система датотека „autofs“ и „procfs“. Корисно је за добављање списка свих тренутно прикључених система датотека.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
sr: Време у милисекундама између освежавања списка уређаја

en: Time amount of data points in the resource graphs
sr: Време тачака података у графицима изворишта

en: Determines which processes to show.
sr: Одређује који ће процеси бити приказани.

en: Saves the currently viewed tab
sr: Чува тренутно прегледани језичак

en: CPU colors
sr: Боје процесора

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
sr: Сваки унос је облика (Процесор#, Хексадецимална вредност боје)

en: Default graph memory color
sr: Подразумевана боја оперативне меморије на графику

en: Default graph swap color
sr: Подразумевана боја виртуелне меморије на графику

en: Default graph incoming network traffic color
sr: Подразумевана боја долазног мрежног саобраћаја на графику

en: Default graph outgoing network traffic color
sr: Подразумевана боја одлазног мрежног саобраћаја на графику

en: Default graph disk read color
sr: Подразумевана боја читања диска на графику

en: Default graph disk write color
sr: Подразумевана боја писања диска на графику

en: Show network traffic in bits
sr: Приказује мрежни саобраћај у битима

en: Show network totals in bits
sr: Приказује мрежни саобраћај у битима

en: Show memory in logarithmic scale
sr: Приказује меморију у логаритамској скали

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
sr: Ако је изабрано, пратилац система ће приказати график процесора као график наслагане области уместо линијског графика.

en: Show CPU chart as stacked area chart
sr: Приказује график процесора као график наслагане области

en: Show CPU, Memory, Network, and Disk charts as smooth graphs using Bezier curves
sr: Приказује график процесора, меморије, мреже и диска као меки график користећи Безјерове криве

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU, Memory, Network, and Disk charts as smoothed graphs, otherwise as line charts.
sr: Ако је изабрано, пратилац система ће приказати график процесора, меморије, мреже и диска као меки график уместо линијског графика.

en: Show memory and swap in IEC
sr: Приказује оперативну и виртуелну меморију и ИЕЦ-у

en: Process view sort column
sr: Колона поретка у прегледу процеса

en: Process view columns order
sr: Поредак колона у прегледу процеса

en: Process view sort order
sr: Редослед ређања у прегледу процеса

en: Width of process “Name” column
sr: Ширина колоне „Назив“

en: Show process “Name” column on startup
sr: Приказује колону „Назив“ по покретању

en: Width of process “User” column
sr: Ширина колоне „Власник“

en: Show process “User” column on startup
sr: Приказује колону „Корисник“ по покретању

en: Width of process “Status” column
sr: Ширина колоне „Стање“

en: Show process “Status” column on startup
sr: Приказује колону „Стање“ по покретању

en: Width of process “Virtual Memory” column
sr: Ширина колоне „Виртуелна меморија“

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
sr: Приказује колону „Виртуелна меморија“ по покретању

en: Width of process “Resident Memory” column
sr: Ширина колоне „Резидентна меморија“

en: Show process “Resident Memory” column on startup
sr: Приказује колону „Резидентна меморија“ по покретању

en: Width of process “Writable Memory” column
sr: Ширина колоне „Уписива меморија“

en: Show process “Writable Memory” column on startup
sr: Приказује колону „Уписива меморија“ по покретању

en: Width of process “Shared Memory” column
sr: Ширина колоне „Дељена меморија“

en: Show process “Shared Memory” column on startup
sr: Приказује колону „Дељена меморија“ по покретању

en: Width of process “X Server Memory” column
sr: Ширина колоне „Меморија Икс сервера“

en: Show process “X Server Memory” column on startup
sr: Приказује колону „Меморија Икс сервера“ по покретању

en: Width of process “CPU %” column
sr: Ширина колоне „Процесор %“

en: Show process “CPU %” column on startup
sr: Приказује колону „Процесор %“ по покретању

en: Width of process “CPU Time” column
sr: Ширина колоне „Процесорско време“

en: Show process “CPU Time” column on startup
sr: Приказује колону „Процесорско време“ по покретању

en: Width of process “Started” column
sr: Ширина колоне „Започет“

en: Show process “Started” column on startup
sr: Приказује колону „Започет“ по покретању

en: Width of process “Nice” column
sr: Ширина колоне „Пристојно“

en: Show process “Nice” column on startup
sr: Приказује колону „Пристојно“ по покретању

en: Width of process “ID” column
sr: Ширина „ИБ“ колоне процеса

en: Show process “ID” column on startup
sr: Приказује колону „ИБ“ процеса по покретању

en: Width of process “SELinux Security Context” column
sr: Ширина колоне „СЕЛинукс безбедоносни контекст“

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
sr: Приказује колону „СЕЛинукс безбедоносни контекст“ по покретању

en: Width of process “Command Line” column
sr: Ширина колоне „Линија наредби“

en: Show process “Command Line” column on startup
sr: Приказује колону „Линија наредби“ по покретању

en: Width of process “Memory” column
sr: Ширина колоне „Меморија“

en: Show process “Memory” column on startup
sr: Приказује колону „Меморија“ по покретању

en: Width of process “Waiting Channel” column
sr: Ширина колоне „Канал чекања“

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
sr: Приказује колону „Канал чекања“ по покретању

en: Width of process “Control Group” column
sr: Ширина колоне „Група управљања“

en: Show process “Control Group” column on startup
sr: Приказује колону „Група управљања“ по покретању

en: Width of process “Unit” column
sr: Ширина колоне „Јединица“

en: Show process “Unit” column on startup
sr: Приказује колону „Јединица“ по покретању

en: Width of process “Session” column
sr: Ширина колоне „Сесија“

en: Show process “Session” column on startup
sr: Приказује колону „Сесија“ по покретању

en: Width of process “Seat” column
sr: Ширина колоне „Смештај“

en: Show process “Seat” column on startup
sr: Приказује колону „Смештај“ по покретању

en: Width of process “Owner” column
sr: Ширина колоне „Власник“

en: Show process “Owner” column on startup
sr: Приказује колону „Власник“ по покретању

en: Width of process “Disk read total” column
sr: Ширина колоне процеса „Укупно читање диска“

en: Show process “Disk read total” column on startup
sr: Приказује колону процеса „Укупно читање диска“ по покретању

en: Width of process “Disk write total” column
sr: Ширина колоне процеса „Укупно писање диска“

en: Show process “Disk write total” column on startup
sr: Приказује колону процеса „Укупно писање диска“ по покретању

en: Width of process “Disk read” column
sr: Ширина колоне процеса „Читање диска“

en: Show process “Disk read” column on startup
sr: Приказује колону процеса „Читање диска“ по покретању

en: Width of process “Disk write” column
sr: Ширина колоне процеса „Писање диска“

en: Show process “Disk write” column on startup
sr: Приказује колону процеса „Писање диска“ по покретању

en: Width of process “Priority” column
sr: Ширина колоне „Важност“

en: Show process “Priority” column on startup
sr: Приказује колону „Важност“ по покретању

en: Disk view sort column
sr: Колона поретка у прегледу процеса

en: Disk view sort order
sr: Редослед ређања у прегледу диска

en: Disk view columns order
sr: Поредак колона у прегледу диска

en: Width of disk view “Device” column
sr: Ширина колоне „Уређај“ у прегледу диска

en: Show disk view “Device” column on startup
sr: По покретању приказује колону „Уређај“ у прегледу диска

en: Width of disk view “Directory” column
sr: Ширина колоне „Директоријум“ у прегледу диска

en: Show disk view “Directory” column on startup
sr: По покретању приказује колону „Директоријум“ у прегледу диска

en: Width of disk view “Type” column
sr: Ширина колоне „Врста“ у прегледу диска

en: Show disk view “Type” column on startup
sr: По покретању приказује колону „Врста“ у прегледу диска

en: Width of disk view “Total” column
sr: Ширина колоне „Укупно“ у прегледу диска

en: Show disk view “Total” column on startup
sr: По покретању приказује колону „Укупно“ у прегледу диска

en: Width of disk view “Free” column
sr: Ширина колоне „Слободно“ у прегледу диска

en: Show disk view “Free” column on startup
sr: По покретању приказује колону „Слободно“ у прегледу диска

en: Width of disk view “Available” column
sr: Ширина колоне „Расположиво“ у прегледу диска

en: Show disk view “Available” column on startup
sr: По покретању приказује колону „Расположиво“ у прегледу диска

en: Width of disk view “Used” column
sr: Ширина колоне „Заузето“ у прегледу диска

en: Show disk view “Used” column on startup
sr: По покретању приказује колону „Заузето“ у прегледу диска

en: Memory map sort column
sr: Колона поретка мапе меморије

en: Memory map sort order
sr: Редослед ређања мапе меморије

en: Open files sort column
sr: Колона поретка отворених датотека

en: Open files sort order
sr: Редослед ређања отворених датотека

en: Icon
sr: Иконица

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
sr: Не могу да променим важност процеса са ПИБ-ом %d на %d.
    %s

en: _OK
sr: У _реду

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
sr: Не могу да убијем процес са ПИБ-ом %d помоћу сигнала %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Force Stop %s?
sr: Насилно зауставити „%s“?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: End %s?
sr: Окончати „%s“?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Stop %s?
sr: Зауставити „%s“?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Force Stop Selected Process? | Force Stop %d Selected Processes?
sr[0]: Окончати %d изабраних процеса?
sr[1]: Окончати %d изабрана процеса?
sr[2]: Окончати %d изабраних процеса?
sr[3]: Окончати %d изабрани процес?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: End Selected Process? | End %d Selected Processes?
sr[0]: Окончати %d изабрани процес?
sr[1]: Окончати %d изабрана процеса?
sr[2]: Окончати %d изабраних процеса?
sr[3]: Окончати %d изабрани процес?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Stop Selected Process? | Stop %d Selected Processes?
sr[0]: Зауставити %d изабрани процес?
sr[1]: Зауставити %d изабрана процеса?
sr[2]: Зауставити %d изабраних процеса?
sr[3]: Зауставити %d изабрани процес?

note: xgettext: secondary alert message
en: Force stopping processes can result in data loss, crashes, and system failures
sr: Насилно заустављање процеса може довести до губитка података, падова и системских грешака

en: _Force Stop
sr: Насилно _заустави

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending processes can result in data loss, crashes, and system failures
sr: Окончање процеса може довести до губитка података, падова и системских грешака

en: _End
sr: _Окончај

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping processes can result in data loss, crashes, and system failures
sr: Заустављање процеса може довести до губитка података, падова и системских грешака

en: _Stop
sr: _Заустави

en: Change Priority of %s (PID %u)
sr: Измени важност „%s“ (ПИБ %u)

en: Change Priority of the Selected Process | Change Priority of %d Selected Processes
sr[0]: Измени важност %d изабраног процеса
sr[1]: Измени важност %d изабрана процеса
sr[2]: Измени важност %d изабраних процеса
sr[3]: Измени важност %d изабраног процеса

en: _End Process… | _End Processes…
sr[0]: Окончај проц_ес…
sr[1]: Окончај проц_есе…
sr[2]: Окончај проц_есе…
sr[3]: Окончај проц_ес…

en: Name
sr: Назив

en: X Server Memory
sr: Меморија Икс сервера

en: Nice
sr: Приоритет

en: ID
sr: ИБ

en: Unit
sr: Јединица

en: Session
sr: Сесија

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
sr: Смештај

en: Owner
sr: Власник

en: Disk Read Total
sr: Укупно читање диска

en: Disk Write Total
sr: Укупно писање диска

en: Disk Read
sr: Читање диска

en: Disk Write
sr: Писање диска

note: Create error alert dialog
en: GNU CPU Affinity error
sr: Грешка склоности Гну процесора

en: _Close
sr: _Затвори

en: Running
sr: Покренут

en: Stopped
sr: Заустављен

en: Zombie
sr: Зомби

en: Uninterruptible
sr: Непрекидив

en: Sleeping
sr: Успаван

en: Very High
sr: Врло висок

en: High
sr: Висок

en: Normal
sr: Нормалан

en: Low
sr: Низак

en: Very Low
sr: Врло низак

en: Very High Priority
sr: Врло висока важност

en: High Priority
sr: Висока важност

en: Normal Priority
sr: Уобичајена важност

en: Low Priority
sr: Ниска важност

en: Very Low Priority
sr: Врло ниска важност
