gnome-system-monitor master - en to bg translation catalogue (369 entries)

en: Device
bg: Устройство

en: Directory
bg: Папка

en: Type
bg: Вид

en: Total
bg: Общо

en: Free
bg: Свободни

en: Available
bg: Налични

en: Used
bg: Използвани

en: GNOME System Monitor
bg: Наблюдение на системата

en: View current processes and monitor system state
bg: Показване на текущите процеси и следене на състоянието на системата

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
bg: monitor;system;process;cpu;memory;network;history;usage;наблюдение;система;процеси;процесори;памет;мрежа;история;използване;

[ctx: shortcuts dialog]
en: Processes
bg: Процеси

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: shortcuts dialog]
en: Refresh
bg: Опресняване

[ctx: shortcuts dialog]
en: Dependencies
bg: Зависимости

[ctx: shortcuts dialog]
en: Properties
bg: Свойства

[ctx: shortcuts dialog]
en: Memory Maps
bg: Карти на паметта

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Files
bg: Отворени файлове

[ctx: shortcuts dialog]
en: Set Affinity
bg: Задаване на афинитет

[ctx: shortcuts dialog]
en: Send Stop Signal
bg: Изпращане на сигнал за спиране (STOP)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Send Continue Signal
bg: Изпращане на сигнал за продължаване (CONTINUE)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Send Terminate Signal
bg: Изпращане на сигнал за прекратяване

[ctx: shortcuts dialog]
en: Send Kill Signal
bg: Изпращане на сигнал за убиване (KILL)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Views
bg: Изгледи

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Resources
bg: Превключване към ресурсите

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Processes
bg: Превключване към процесите

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to File Systems
bg: Превключване към файловите системи

[ctx: shortcuts dialog]
en: App
bg: Програмата

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Menu
bg: Отваряне на менюто

[ctx: shortcuts dialog]
en: Preferences
bg: Настройки

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcuts dialog]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Close Window
bg: Затваряне на прозореца

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: System Monitor
bg: Наблюдение на системата

en: Search
bg: Търсене

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Search processes and users
bg: Търсене на процеси и потребители

en: _Resources
bg: _Ресурси

en: CPU
bg: Процесори

en: Memory
bg: Памет

en: Swap
bg: Виртуална памет

en: Memory and Swap
bg: Физическа/виртуална памет

en: Receiving
bg: Получаване

en: Total Received
bg: Общо получени

en: Sending
bg: Изпращане

en: Total Sent
bg: Общо изпратени

en: Network
bg: Мрежа

en: Reading
bg: Четене

en: Total Read
bg: Общо четене

en: Writing
bg: Записи

en: Total Written
bg: Общо записи

en: Disk
bg: Диск

en: _Processes
bg: _Процеси

[ctx: interface]
en: _End Process…
bg: _Прекратяване на процес…

en: Process Properties
bg: Свойства за процеса

en: _File Systems
bg: _Файлови системи

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
bg: Търсене за отворени файлове

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Filter files by name
bg: Филтриране на файловете по име

en: Case Insensitive
bg: Без разлика главни/малки

en: Process
bg: Процес

en: PID
bg: ИдПр

en: Filename
bg: Име на файл

en: Memory Maps
bg: Карти на паметта

note: virtual memory start
en: VM Start
bg: Начало на ВП

note: virtual memory end
en: VM End
bg: Край на ВП

note: virtual memory syze
en: VM Size
bg: Размер на ВП

en: Flags
bg: Флагове

note: virtual memory offset
en: VM Offset
bg: Отместване на ВП

note: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private Clean
bg: Несподелена чиста

note: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private Dirty
bg: Несподелена променена

note: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared Clean
bg: Споделена чиста

note: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared Dirty
bg: Споделена променена

en: Inode
bg: I-възел

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: _Search for Open Files
bg: _Търсене за отворени файлове

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _About System Monitor
bg: _Относно „Наблюдение на системата“

en: _Refresh
bg: О_бновяване

en: Ac_tive Processes
bg: _Активни процеси

en: All Pro_cesses
bg: В_сички процеси

en: _My Processes
bg: М_ои процеси

en: Show _Dependencies
bg: Показване на _зависимостите

note: Menu item to Open Search for Open Files dialog
en: _Search for Open Files
bg: _Търсене за отворени файлове

en: _Properties
bg: _Информация

en: _Memory Maps
bg: _Карти на паметта

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: _Open Files
bg: _Отворени файлове

en: _Change Priority
bg: _Промяна на приоритет

en: _Very High
bg: _Много висок

en: _High
bg: _Висок

en: _Normal
bg: _Нормален

en: _Low
bg: _Нисък

en: Ve_ry Low
bg: Много нис_ък

en: Cus_tom
bg: _Друго

en: Set _Affinity…
bg: Задаване на _афинитет…

en: _Stop…
bg: _Спиране…

en: _Resume
bg: _Продължаване

en: _Terminate…
bg: _Прекратяване…

en: _Force Stop…
bg: _Принудително спиране…

en: Open Files
bg: Отворени файлове

[ctx: FD here means File Descriptor. Use a short translation if possible, and at most 2-3 characters]
en: FD
bg: ФД

en: Object
bg: Обект

en: Kill process
bg: Убиване на процеса

en: Privileges are required to control other users’ processes
bg: Необходими са привилегии за управление на процесите на други потребители

en: Renice process
bg: Приоритет на процес

en: Privileges are required to change the priority of processes
bg: Необходими са привилегии за промяна на приоритета на процес

en: View and manage system resources
bg: Наблюдение и управление на системните ресурси

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
bg: „Наблюдение на системата“ е програма за наблюдаване на процесите и системата. Притежава привлекателен и лесен за работа интерфейс.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
bg: „Наблюдение на системата“ може да ви помогне да разберете кои програми използват процесора или паметта, може да управлявате работещите процеси, да ги спирате, както и да променяте състоянието или приоритета им.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
bg: Разделът „Ресурси“ дава общ изглед какво се случва с вашия компютър. Показва информация за мрежата, паметта и натоварването на процесора.

en: Process list view
bg: Процеси

en: Resources overview
bg: Ресурси

en: File Systems view
bg: Файлови системи

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
bg: monitor;system;process;cpu;memory;network;history;usage;performance;task;manager;activity;наблюдение;система;процес;процесор;памет;мрежа;история;използване;производителност;задача;управление;

en: Preferences
bg: Настройки

en: Resources
bg: Ресурси

en: Behavior
bg: Поведение

en: _Update Interval in Seconds
bg: _Интервал на обновяване в секунди

en: _Chart Data Points
bg: Из_чертаване на графики с данните

en: Draw Charts as S_mooth Graphs
bg: Показване на _гладка графика

en: _Draw CPU Chart as Stacked Area Chart
bg: _Показване на площна графика с наслагване за процесорите

en: Show Memory and Swap in IEC
bg: Двоични представки за физическата/виртуална памет

en: Show Memory in Logarithmic Scale
bg: Извеждане на паметта в логаритмична ска̀ла

en: _Show Network Speed in Bits
bg: _Извеждане на скоростта на мрежата в битове

en: Show Network _Totals in Bits
bg: Извеждане на общо пренесените данни по мрежата в _битове

en: Processes
bg: Процеси

en: Enable _Smooth Refresh
bg: Включване на _гладко опресняване

en: Alert Before Ending or _Force Stopping Processes
bg: _Предупреждаване при прекратяване/принудително спиране на процес

en: _Divide CPU Usage by CPU Count
bg: _Разделяне на използването на процесорите на броя им

en: Show Memory in IEC
bg: Двоични представки за памет (IEC)

en: Information Fields
bg: Полета с информация

en: Process information shown in list
bg: И_нформация за процесите в списъка

en: File Systems
bg: Файлови системи

en: Show _All File Systems
bg: Показване на _всички файлови системи

en: File system information shown in list
bg: Информация за файловите системи в списъка

en: Details
bg: Подробности

en: Process ID
bg: Ид. процес

en: User
bg: Потребител

en: Status
bg: Състояние

en: Started
bg: Стартиран на

en: Priority
bg: Приоритет

en: Usage
bg: Използване

en: CPU Time
bg: Процесорно време

en: Virtual Memory
bg: Виртуална памет

en: Resident Memory
bg: Постоянна памет

en: Writable Memory
bg: Памет за запис

en: Shared Memory
bg: Споделена памет

en: Security Context
bg: Контекст на сигурността

en: Command Line
bg: Команден ред

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
bg: Канал на изчакване

en: Control Group
bg: Контролирана група

en: More Actions
bg: Още действия

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
bg: Приоритетът на процеса се задава с неговата стойност в nice. Ниска стойност на nice съответства на висок приоритет.

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: Change _Priority
bg: _Промяна на приоритет

en: _Nice Value:
bg: _Стойност на nice:

en: Set Affinity
bg: Задаване на афинитет

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: Select CPUs allowed to run on
bg: На кои процесори процесът може да работи

en: _Run on all CPUs
bg: _Всички процесори

en: Apply to Child _Threads
bg: Прилагане към _дъщерните нишки

en: Kill failed on %i: %s
bg: Неуспешно пращане на сигнал на %i: %s

en: Affinity failed on %i: %s
bg: Неуспешна промяна на афинитета на %i: %s

en: Affinity unsupported
bg: Не се поддържа афинитет

en: Priority failed on %i: %s
bg: Неуспешна промяна на приоритета на %i: %s

en: A simple process and system monitor.
bg: Програма за наблюдение на системата и процесите.

en: Show the Processes tab
bg: Показване на подпрозорец „Процеси“

en: Show the Resources tab
bg: Показване на подпрозорец „Ресурси“

en: Show the File Systems tab
bg: Показване на подпрозорец „Файлови системи“

en: Open Failed
bg: Неуспешно отваряне

en: _Close
bg: _Затваряне

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
bg: Избор на цвят за „%s“

note: Set check box label value to CPU [1..2048]
en: CPU%d
bg: Процесор № %d

en: Today %l∶%M %p
bg: Днес, %H:%M

en: Yesterday %l∶%M %p
bg: Вчера, %H:%M

en: %a %l∶%M %p
bg: %a %H:%M

en: %b %d %l∶%M %p
bg: %e %b %H:%M

en: %b %d %Y
bg: %e %b %Y

en: Fraction
bg: Част

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
bg: Процент запълване при избор на цвета на кръговите диаграми

en: Title
bg: Заглавие

en: The title of the color selection dialog
bg: Заглавие на диалоговия прозорец за избор на цвят

en: Pick a Color
bg: Избор на цвят

en: Current Color
bg: Текущ цвят

en: The selected color
bg: Избраният цвят

en: Type of color picker
bg: Вид на диаграмата

en: Click to set graph colors
bg: Натиснете, за да зададете цветовете на графиката

note: Translators: loadgraphs y axis percentage labels: 0 %, 50%, 100%
en: %.0f %%
bg: %.0f %%

en: %u hr | %u hrs
bg[0]: %u ч.
bg[1]: %u ч.

en: %u min | %u mins
bg[0]: %u мин.
bg[1]: %u мин.

en: %u sec | %u secs
bg[0]: %u сек.
bg[1]: %u сек.

note: Update label Translators: CPU usage percentage label: 95.7%
en: %.1f%%
bg: %.1f %%

en: not available
bg: няма

note: xgettext: "540MiB (53 %) of 1.0 GiB" or "540MB (53 %) of 1.0 GB"
en: %s (%.1f%%) of %s
bg: %s (%.1f %%) от %s

note: xgettext: Used cache string, e.g.: "Cache 2.4GiB" or "Cache 2.4GB"
en: Cache %s
bg: Кеширани %s

en: %d Matching Open File | %d Matching Open Files
bg[0]: Намерен е %d файл
bg[1]: Намерени са %d файла

en: %d Open File | %d Open Files
bg[0]: %d отворен файл
bg[1]: %d отворени файла

note: Translators: process name and id
en: %s (PID %u)
bg: %s (ИдПр %u)

en: file
bg: файл

en: pipe
bg: канал

en: IPv6 network connection
bg: мрежова свързаност по IPv6

en: IPv4 network connection
bg: мрежова свързаност по IPv4

en: local socket
bg: локално гнездо

en: unknown type
bg: неизвестен вид

en: Main window width
bg: Широчина на основния прозорец

en: Main window height
bg: Височина на основния прозорец

en: Main Window should open maximized
bg: Основният прозорец да е максимизиран

en: Show process dependencies in tree form
bg: Показване на зависимостите на процес чрез дървовиден изглед

en: Solaris mode for CPU percentage
bg: Режим на Solaris за процентите на процесорите

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
bg: Ако е истина, system-monitor работи в режим на Solaris, в който използването на процесора от задача се дели на общия брой процесори. В противен случай се работи в режим на Irix.

en: Show memory in IEC
bg: Двоични представки за количеството памет (IEC)

en: Enable/Disable smooth refresh
bg: Включване/изключване на гладкото опресняване

en: Show warning dialog when killing processes
bg: Показване на предупреждение при убиване на процес

en: Time in milliseconds between updates of the process view
bg: Време в милисекунди между интервалите за обновяване на списъка с процеси

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
bg: Време в милисекунди между интервалите за обновяване на графиките

en: Whether information about all file systems should be displayed
bg: Дали да се показва информация за всички файлови системи

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
bg: Дали да се показва информация за всички файлови системи — това включва и служебните „autofs“ и „procfs“. Тази настройка е полезна, ако искате да получите списък с всички монтирани файлови системи.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
bg: Време в милисекунди между интервалите за обновяване на списъка с устройства

en: Time amount of data points in the resource graphs
bg: Интервал време за данните в графиките на ресурси

en: Determines which processes to show.
bg: Определяне кои процеси да се показват.

en: Saves the currently viewed tab
bg: Запазване на текущия подпрозорец

en: Expand CPU section on startup
bg: При стартиране да се отваря разделът за процесорите

en: Whether to expand the CPU section in the resources tab on startup.
bg: Дали разделът за процесорите да се отваря при стартиране.

en: Expand memory section on startup
bg: При стартиране да се отваря разделът за паметта

en: Whether to expand the memory section in the resources tab on startup.
bg: Дали разделът за паметта да се отваря при стартиране.

en: Expand network section on startup
bg: При стартиране да се отваря разделът за мрежата

en: Whether to expand the network section in the resources tab on startup.
bg: Дали разделът за мрежата да се отваря при стартиране.

en: Expand disks section on startup
bg: При стартиране да се отваря разделът за дисковете

en: CPU colors
bg: Цветове на процесорите

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
bg: Всеки запис е във формата „(Проц. №, шестнайсетично представяне на цвят)“

en: Default graph memory color
bg: Стандартен цвят на графиката за паметта

en: Default graph swap color
bg: Стандартен цвят на графиката за виртуалната памет

en: Default graph incoming network traffic color
bg: Стандартен цвят на графиката за входящия трафик

en: Default graph outgoing network traffic color
bg: Стандартен цвят на графиката за изходящия трафик

en: Default graph disk read color
bg: Стандартен цвят на графиката за четене от диска

en: Default graph disk write color
bg: Стандартен цвят на графиката за запис на диска

en: Show network traffic in bits
bg: Извеждане на пренесените данни по мрежата в битове

en: Show network totals in bits
bg: Извеждане на общо пренесените данни по мрежата в битове

en: Show memory in logarithmic scale
bg: Извеждане на паметта в логаритмична ска̀ла

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
bg: Ако е отбелязано, „Наблюдение на системата“ ще показва площна графика с наслагване за процесорите.

en: Show CPU chart as stacked area chart
bg: Показване на площна графика с наслагване за процесорите

en: Show CPU, Memory, Network, and Disk charts as smooth graphs using Bezier curves
bg: Показване на гладка графика чрез криви на Безие за процесорите, паметта, мрежата, и дисковете

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU, Memory, Network, and Disk charts as smoothed graphs, otherwise as line charts.
bg: Ако е зададено, „Наблюдение на системата“ ще показва гладка графика, вместо площна, за процесорите, паметта, мрежата, и дисковете.

en: Show memory and swap in IEC
bg: Двоични представки за единиците за физическа/виртуална памет

en: Process view sort column
bg: Колона за подреждане на процесите

en: Process view columns order
bg: Ред на колоните за процесите

en: Process view sort order
bg: Ред за подреждане на процесите

en: Width of process “Name” column
bg: Широчина на колоната „Име“

en: Show process “Name” column on startup
bg: Показване на колоната „Име“ при стартиране

en: Width of process “User” column
bg: Широчина на колоната „Потребител“

en: Show process “User” column on startup
bg: Показване на колоната „Потребител“ при стартиране

en: Width of process “Status” column
bg: Широчина на колоната „Състояние“

en: Show process “Status” column on startup
bg: Показване на колоната „Състояние“ при стартиране

en: Width of process “Virtual Memory” column
bg: Широчина на колоната „Виртуална памет“

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
bg: Показване на колоната „Виртуална памет“ при стартиране

en: Width of process “Resident Memory” column
bg: Широчина на колоната „Постоянна памет“

en: Show process “Resident Memory” column on startup
bg: Показване на колоната „Постоянна памет“ при стартиране

en: Width of process “Writable Memory” column
bg: Широчина на колоната „Памет за запис“

en: Show process “Writable Memory” column on startup
bg: Показване на колоната „Памет за запис“ стартиране

en: Width of process “Shared Memory” column
bg: Широчина на колоната „Споделена памет“

en: Show process “Shared Memory” column on startup
bg: Показване на колоната „Споделена памет“ при стартиране

en: Width of process “X Server Memory” column
bg: Широчина на колоната „Памет за X сървъра“

en: Show process “X Server Memory” column on startup
bg: Показване на колоната „Памет за X сървъра“ при стартиране

en: Width of process “CPU %” column
bg: Широчина на колоната „% проц.“

en: Show process “CPU %” column on startup
bg: Показване на колоната „% проц.“ при стартиране

en: Width of process “CPU Time” column
bg: Широчина на колоната „Процесорно време“

en: Show process “CPU Time” column on startup
bg: Показване на колоната „Процесорно време“ при стартиране

en: Width of process “Started” column
bg: Широчина на колоната „Стартиран на“

en: Show process “Started” column on startup
bg: Показване на колоната „Стартиран на“ при стартиране

en: Width of process “Nice” column
bg: Широчина на колоната „Приоритет (nice)“

en: Show process “Nice” column on startup
bg: Показване на колоната „Приоритет (nice)“ при стартиране

en: Width of process “ID” column
bg: Широчина на колоната „ИдПр“

en: Show process “ID” column on startup
bg: Показване на колоната „ИдПр“ при стартиране

en: Width of process “SELinux Security Context” column
bg: Широчина на колоната „Контекст на сигурността“

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
bg: Показване на колоната „Контекст на сигурността“ при стартиране

en: Width of process “Command Line” column
bg: Широчина на колоната „Команден ред“

en: Show process “Command Line” column on startup
bg: Показване на колоната „Команден ред“ при стартиране

en: Width of process “Memory” column
bg: Широчина на колоната „Памет“

en: Show process “Memory” column on startup
bg: Показване на колоната „Памет“ при стартиране

en: Width of process “Waiting Channel” column
bg: Широчина на колоната „Канал на изчакване“

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
bg: Показване на колоната „Канал на изчакване“ при стартиране

en: Width of process “Control Group” column
bg: Широчина на колоната „Контролирана група“

en: Show process “Control Group” column on startup
bg: Показване на колоната „Контролирана група“ при стартиране

en: Width of process “Unit” column
bg: Широчина на колоната „Eдиница“

en: Show process “Unit” column on startup
bg: Показване на колоната „Eдиница“ при стартиране

en: Width of process “Session” column
bg: Широчина на колоната „Сесия“

en: Show process “Session” column on startup
bg: Показване на колоната „Сесия“ при стартиране

en: Width of process “Seat” column
bg: Широчина на колоната „Място“

en: Show process “Seat” column on startup
bg: Показване на колоната „Място“ при стартиране

en: Width of process “Owner” column
bg: Широчина на колоната „Собственик“

en: Show process “Owner” column on startup
bg: Показване на колоната „Собственик“ при стартиране

en: Width of process “Disk read total” column
bg: Широчина на колоната „Четене от диска — общо“

en: Show process “Disk read total” column on startup
bg: Показване на колоната „Четене от диска — общо“ при стартиране

en: Width of process “Disk write total” column
bg: Широчина на колоната „Запис на диска — общо“

en: Show process “Disk write total” column on startup
bg: Показване на колоната „Запис на диска — общо“ при стартиране

en: Width of process “Disk read” column
bg: Широчина на колоната „Четене от диска“

en: Show process “Disk read” column on startup
bg: Показване на колоната „Четене от диска“ при стартиране

en: Width of process “Disk write” column
bg: Широчина на колоната „Запис на диска“

en: Show process “Disk write” column on startup
bg: Показване на колоната „Запис на диска“ при стартиране

en: Width of process “Priority” column
bg: Широчина на колоната „Приоритет“

en: Show process “Priority” column on startup
bg: Показване на колоната „Приоритет“ при стартиране

en: Disk view sort column
bg: Колона за подреждане при дисковете

en: Disk view sort order
bg: Ред за подреждане при дисковете

en: Disk view columns order
bg: Подредба на колоните при дисковете

en: Width of disk view “Device” column
bg: Широчина на колоната „Устройство“

en: Show disk view “Device” column on startup
bg: Показване на колоната „Устройство“ при стартиране

en: Width of disk view “Directory” column
bg: Широчина на колоната „Папка“

en: Show disk view “Directory” column on startup
bg: Показване на колоната „Папка“ при стартиране

en: Width of disk view “Type” column
bg: Широчина на колоната „Вид“

en: Show disk view “Type” column on startup
bg: Показване на колоната „Вид“ при стартиране

en: Width of disk view “Total” column
bg: Широчина на колоната „Общо“

en: Show disk view “Total” column on startup
bg: Показване на колоната „Общо“ при стартиране

en: Width of disk view “Free” column
bg: Широчина на колоната „Свободни“

en: Show disk view “Free” column on startup
bg: Показване на колоната „Свободни“ при стартиране

en: Width of disk view “Available” column
bg: Широчина на колоната „Налични“

en: Show disk view “Available” column on startup
bg: Показване на колоната „Налични“ при стартиране

en: Width of disk view “Used” column
bg: Широчина на колоната „Използвани“

en: Show disk view “Used” column on startup
bg: Показване на колоната „Използвани“ при стартиране

en: Memory map sort column
bg: Колона за подреждане на картите на паметта

en: Memory map sort order
bg: Ред за подреждане на картите на паметта

en: Open files sort column
bg: Колона за подреждане на отворените файлове

en: Open files sort order
bg: Ред за подреждане на отворените файлове

en: Icon
bg: Икона

en: Cannot Change Priority
bg: Приоритетът не може да се промени

en: Cannot Kill Process
bg: Процесът не може да се убие

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Force Stop %s?
bg: Принудително спиране на %s?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: End %s?
bg: Прекратяване на %s?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Stop %s?
bg: Спиране на %s?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Force Stop Selected Process? | Force Stop %d Selected Processes?
bg[0]: Принудително спиране на избрания процес?
bg[1]: Принудително спиране на %d избрани процеси?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: End Selected Process? | End %d Selected Processes?
bg[0]: Прекратяване на избрания процес?
bg[1]: Прекратяване на %d избрани процеси?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Stop Selected Process? | Stop %d Selected Processes?
bg[0]: Спиране на избрания процес?
bg[1]: Спиране на %d избрани процеси?

note: xgettext: secondary alert message
en: Force stopping processes can result in data loss, crashes, and system failures
bg: Принудителното спиране може да доведе до загуба на данни, забивания или други проблеми със системата

en: _Force Stop
bg: _Принудително спиране

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending processes can result in data loss, crashes, and system failures
bg: Прекратяването може да доведе до загуба на данни, забивания или други проблеми със системата

en: _End
bg: Пре_кратяване на процеса

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping processes can result in data loss, crashes, and system failures
bg: Спирането да доведе до загуба на данни, забивания или други проблеми със системата<

en: _Stop
bg: _Спиране

en: Change Priority of %s (PID %u)
bg: Промяна на приоритета на „%s“ (ИдПр: %u)

en: Change Priority of the Selected Process | Change Priority of %d Selected Processes
bg[0]: Промяна на приоритета на избрания процес
bg[1]: Промяна на приоритета на %d избрани процеса

en: _End Process… | _End Processes…
bg[0]: _Прекратяване на процес…
bg[1]: _Прекратяване на процеси…

en: Name
bg: Име

en: X Server Memory
bg: Памет за X сървъра

en: Nice
bg: Приоритет (nice)

en: ID
bg: ИдПр

en: Unit
bg: Единица

en: Session
bg: Сесия

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
bg: Място

en: Owner
bg: Собственик

en: Disk Read Total
bg: Четене от диска — общо

en: Disk Write Total
bg: Запис на диска — общо

en: Disk Read
bg: Четене от диска

en: Disk Write
bg: Запис на диска

note: Create error alert dialog
en: GNU CPU Affinity error
bg: Грешка при задаване на афинитет на процесор

en: Running
bg: Работещ

en: Stopped
bg: Спрян

en: Zombie
bg: Зомби

en: Uninterruptible
bg: Непрекъсваем

en: Sleeping
bg: Спящ

en: Very High
bg: Много висок

en: High
bg: Висок

en: Normal
bg: Нормален

en: Low
bg: Нисък

en: Very Low
bg: Много нисък

en: Very High Priority
bg: Много висок

en: High Priority
bg: Висок

en: Normal Priority
bg: Нормален

en: Low Priority
bg: Нисък

en: Very Low Priority
bg: Много нисък
