gnome-system-monitor - en to sk translation catalogue (363 entries)

en: Device
sk: Zariadenie

en: Directory
sk: Adresár

en: Type
sk: Typ

en: Total
sk: Celkom

en: Free
sk: Voľné

en: Available
sk: Dostupné

en: Used
sk: Použité

en: GNOME System Monitor
sk: GNOME monitor systému

en: View current processes and monitor system state
sk: Zobrazuje aktuálne procesy a monitoruje stav systému

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
sk: Monitor;Systém;Proces;Procesor;CPU;Pamäť;Sieť;História;Využitie;

[ctx: shortcuts dialog]
en: Processes
sk: Procesy

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: shortcuts dialog]
en: Refresh
sk: Obnoviť

[ctx: shortcuts dialog]
en: Dependencies
sk: Závislosti

[ctx: shortcuts dialog]
en: Properties
sk: _Vlastnosti

[ctx: shortcuts dialog]
en: Memory Maps
sk: Mapy pamäte

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Files
sk: Otvorené súbory

[ctx: shortcuts dialog]
en: Set Affinity
sk: Priradenie k procesoru

[ctx: shortcuts dialog]
en: Send Stop Signal
sk: Odoslať signál na zastavenie

[ctx: shortcuts dialog]
en: Send Continue Signal
sk: Odoslať signál na pokračovanie

[ctx: shortcuts dialog]
en: Send Terminate Signal
sk: Odoslať signál na ukončenie

[ctx: shortcuts dialog]
en: Send Kill Signal
sk: Odoslať signál na zabitie

[ctx: shortcuts dialog]
en: Views
sk: Zobrazenia

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Resources
sk: Prepnúť na prostriedky

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Processes
sk: Prepnúť na procesy

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to File Systems
sk: Prepnúť na súborové systémy

[ctx: shortcuts dialog]
en: App
sk: Aplikácia

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Menu
sk: Otvoriť ponuku

[ctx: shortcuts dialog]
en: Preferences
sk: Nastavenia

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcuts dialog]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: shortcuts dialog]
en: Close Window
sk: Zavrieť okno

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
sk: Ukončiť

en: System Monitor
sk: Monitor systému

en: Search
sk: Hľadať

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Search processes and users
sk: Vyhľadajte procesy a používateľov

en: _Resources
sk: Pro_striedky

en: CPU
sk: Procesor

en: Memory
sk: Pamäť

en: Swap
sk: Odkladací priestor

en: Memory and Swap
sk: Pamäť a odkladací priestor

en: Receiving
sk: Prijímanie

en: Total Received
sk: Celkom prijatých

en: Sending
sk: Odosielanie

en: Total Sent
sk: Celkom odoslaných

en: Network
sk: Sieť

en: Reading
sk: Čítanie

en: Total Read
sk: Celkom čítanie

en: Writing
sk: Zápis

en: Total Written
sk: Celkom zapísané

en: _Processes
sk: _Procesy

[ctx: interface]
en: _End Process…
sk: _Ukončiť proces…

en: Process Properties
sk: Vlastnosti procesu

en: _File Systems
sk: Sú_borové systémy

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
sk: Hľadanie otvorených súborov

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Filter files by name
sk: Filtrovať súbory podľa názvu

en: Case Insensitive
sk: Nerozlišovať veľkosť písmen

en: Process
sk: Proces

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Memory Maps
sk: Mapy pamäte

note: virtual memory start
en: VM Start
sk: Začiatok virt. pamäte

note: virtual memory end
en: VM End
sk: Koniec virt. pamäte

note: virtual memory syze
en: VM Size
sk: Veľkosť virt. pamäte

en: Flags
sk: Príznaky

note: virtual memory offset
en: VM Offset
sk: Posun virt. pamäte

note: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private Clean
sk: Súkromná nepoužitá

note: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private Dirty
sk: Súkromná použitá

note: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared Clean
sk: Zdieľaná nepoužitá

note: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared Dirty
sk: Zdieľaná použitá

en: Inode
sk: I-uzol

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: _Search for Open Files
sk: Vy_hľadať otvorené súbory

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _About System Monitor
sk: _O aplikácii Monitor systému

en: _Refresh
sk: Ob_noviť

en: Ac_tive Processes
sk: _Aktívne procesy

en: All Pro_cesses
sk: _Všetky procesy

en: _My Processes
sk: M_oje procesy

en: Show _Dependencies
sk: Zob_raziť závislosti

note: Menu item to Open Search for Open Files dialog
en: _Search for Open Files
sk: Vy_hľadať otvorené súbory

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: _Memory Maps
sk: _Mapy pamäte

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is not a verb here)
en: _Open Files
sk: _Otvorené súbory

en: _Change Priority
sk: Zm_eniť prioritu

en: _Very High
sk: Veľmi vy_soká

en: _High
sk: _Vysoká

en: _Normal
sk: _Normálna

en: _Low
sk: Ní_zka

en: Ve_ry Low
sk: V_eľmi nízka

en: Cus_tom
sk: Vla_stná

en: Set _Affinity…
sk: _Pripnúť k procesoru…

en: _Stop…
sk: _Zastaviť…

en: _Resume
sk: _Pokračovať

en: _Terminate…
sk: _Ukončiť…

en: _Force Stop…
sk: Vynú_tiť zastavenie…

en: Open Files
sk: Otvorené súbory

en: Object
sk: Objekt

en: Kill process
sk: Zabitie procesu

en: Privileges are required to control other users’ processes
sk: Na ovládanie procesov iných používateľov sú vyžadované privilégiá

en: Renice process
sk: Zmena ohľaduplnosti procesu

en: Privileges are required to change the priority of processes
sk: Na zmenenie priority procesov sú vyžadované privilégiá

en: View and manage system resources
sk: Zobrazuje a spravuje systémové prostriedky

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
sk: Monitor systému je zobrazovač procesov a monitor systému s atraktívnym a ľahko použiteľným rozhraním.

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
sk: Monitor systému vám pomôže zistiť, ktoré aplikácie používajú procesor alebo pamäť vášho počítača. Taktiež vám uľahčí správu spustených aplikácií, vynútené ukončenie neodpovedajúcich procesov a zmenu stavu alebo priority existujúcich procesov.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
sk: Grafy prostriedkov zobrazujú rýchly prehľad toho, čo sa deje s vaším počítačom (nedávne využitie siete, pamäte a procesora).

en: Process list view
sk: Zobrazenie zoznamu procesov

en: Resources overview
sk: Prehľad prostriedkov

en: File Systems view
sk: Zobrazenie súborových systémov

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
sk: Monitor;Systém;Proces;Procesor;CPU;Pamäť;Sieť;História;Využitie;Výkon;Úloha;Správca;Aktivita;

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Resources
sk: Prostriedky

en: Behavior
sk: Správanie

en: _Update Interval in Seconds
sk: _Interval aktualizácie v sekundách

en: _Chart Data Points
sk: Body údajov _grafu

en: Draw Charts as S_mooth Graphs
sk: _Vykresliť hladké grafy

en: _Draw CPU Chart as Stacked Area Chart
sk: _Vykresliť graf procesora ako zoskupený

en: Show Memory and Swap in IEC
sk: Zobraziť pamäť a odkladací priestor v binárnych jednotkách

en: Show Memory in Logarithmic Scale
sk: Zobraziť pamäť v logaritmickej mierke

en: _Show Network Speed in Bits
sk: _Zobraziť rýchlosť siete v Bitoch

en: Show Network _Totals in Bits
sk: Zobraziť _sumáre siete v Bitoch

en: Processes
sk: Procesy

en: Enable _Smooth Refresh
sk: Povoliť _vyhladené obnovovanie

en: Alert Before Ending or _Force Stopping Processes
sk: Varovať pred ukončením alebo za_bitím procesov

en: _Divide CPU Usage by CPU Count
sk: _Rozdeliť využitie procesora počtom jadier procesora

en: Show Memory in IEC
sk: Zobraziť pamäť v binárnych jednotkách

en: Information Fields
sk: Polia s informáciami

en: Process information shown in list
sk: Informácie o procesoch zobrazené v zozname

en: File Systems
sk: Súborové systémy

en: Show _All File Systems
sk: Zobraziť _všetky súborové systémy

en: File system information shown in list
sk: Informácie o súborových systémoch zobrazené v zozname

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Process ID
sk: ID procesu

en: User
sk: Používateľ

en: Status
sk: Stav

en: Started
sk: Čas štartu

en: Priority
sk: Priorita

en: Usage
sk: Využitie

en: CPU Time
sk: Čas procesora

en: Virtual Memory
sk: Virtuálna pamäť

en: Resident Memory
sk: Rezidentná pamäť

en: Writable Memory
sk: Zapisovateľná pamäť

en: Shared Memory
sk: Zdieľaná pamäť

en: Security Context
sk: Bezpečnostný kontext

en: Command Line
sk: Príkazový riadok

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
sk: Čakací kanál

en: Control Group
sk: Kontrolná skupina

en: More Actions
sk: Ďalšie akcie

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
sk: Priorita procesu je určená jeho hodnotou ohľaduplnosti. Nižšia hodnota znamená vyššiu prioritu.

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Change _Priority
sk: Zmeniť _prioritu

en: _Nice Value:
sk: Hodnota _ohľaduplnosti (nice):

en: Set Affinity
sk: Priradenie k procesoru

en: _Apply
sk: _Použiť

en: Select CPUs allowed to run on
sk: Vyberte procesory, na ktorých je povolené spúšťanie

en: _Run on all CPUs
sk: Spúšťať na _všetkých procesoroch

en: Apply to Child _Threads
sk: Použiť na podradené v_lákna

en: Kill failed on %i: %s
sk: Zlyhalo ukončenie na %i: %s

en: Affinity failed on %i: %s
sk: Afinita zlyhala na %i: %s

en: Affinity unsupported
sk: Afinita nie je podporovaná

en: Priority failed on %i: %s
sk: Priorita zlyhala na %i: %s

en: A simple process and system monitor.
sk: Jednoduchý monitor procesov a systému.

en: Show the Processes tab
sk: Zobrazí kartu „Procesy“

en: Show the Resources tab
sk: Zobrazí kartu „Prostriedky“

en: Show the File Systems tab
sk: Zobrazí kartu „Súborové systémy“

en: Open Failed
sk: Otvorené súbory

en: _Close
sk: _Zavrieť

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for “%s”
sk: Výber farby pre „%s“

note: Set check box label value to CPU [1..2048]
en: CPU%d
sk: %d. procesor

en: Today %l∶%M %p
sk: Dnes %k:%M

en: Yesterday %l∶%M %p
sk: Včera %k:%M

en: %a %l∶%M %p
sk: %a %k:%M

en: %b %d %l∶%M %p
sk: %d. %b %k:%M

en: %b %d %Y
sk: %d. %b %Y

en: Fraction
sk: Zlomok

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
sk: Plný percentuálny podiel pre výber farby

en: Title
sk: Titulok

en: The title of the color selection dialog
sk: Titulok dialógového okna na výber farby

en: Pick a Color
sk: Výber farby

en: Current Color
sk: Aktuálna farba

en: The selected color
sk: Vybraná farba

en: Type of color picker
sk: Typ výberu farby

en: Click to set graph colors
sk: Kliknutím nastavíte farby grafov

en: %u hr | %u hrs
sk[0]: %u hodín
sk[1]: %u hodina
sk[2]: %u hodiny

en: %u min | %u mins
sk[0]: %u minút
sk[1]: %u minúta
sk[2]: %u minúty

en: %u sec | %u secs
sk[0]: %u sekúnd
sk[1]: %u sekunda
sk[2]: %u sekundy

en: not available
sk: nedostupné

note: xgettext: "540MiB (53 %) of 1.0 GiB" or "540MB (53 %) of 1.0 GB"
en: %s (%.1f%%) of %s
sk: %s (%.1f %%) z %s

note: xgettext: Used cache string, e.g.: "Cache 2.4GiB" or "Cache 2.4GB"
en: Cache %s
sk: Vyrovnávacia pamäť %s

en: %d Matching Open File | %d Matching Open Files
sk[0]: %d zodpovedajúcich otvorených súborov
sk[1]: %d zodpovedajúci otvorený súbor
sk[2]: %d zodpovedajúce otvorené súbory

en: %d Open File | %d Open Files
sk[0]: %d otvorených súborov
sk[1]: %d otvorený súbor
sk[2]: %d otvorené súbory

en: file
sk: súbor

en: pipe
sk: zreťazenie

en: IPv6 network connection
sk: sieťové pripojenie IPv6

en: IPv4 network connection
sk: sieťové pripojenie IPv4

en: local socket
sk: lokálny soket

en: unknown type
sk: neznámy typ

en: Main window width
sk: Šírka hlavného okna

en: Main window height
sk: Výška hlavného okna

en: Main Window should open maximized
sk: Hlavné okno by sa malo otvoriť maximalizované

en: Show process dependencies in tree form
sk: Zobraziť závislosti procesov v tvare stromu

en: Solaris mode for CPU percentage
sk: Režim „Solaris“ pre percentuálne využitie procesora

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
sk: Pri nastavení na true, monitor systému bude pracovať v režime „Solaris“, kde je využite procesora pre každý proces rozdelené podľa celkového počtu jadier procesora. Inak predvolene pracuje v režime „Irix“.

en: Show memory in IEC
sk: Zobraziť pamäť v binárnych jednotkách

en: Enable/Disable smooth refresh
sk: Povoliť/zakázať vyhladené obnovovanie

en: Show warning dialog when killing processes
sk: Zobraziť dialógové okno s upozornením pri zabíjaní procesov

en: Time in milliseconds between updates of the process view
sk: Čas v milisekundách medzi aktualizáciami zobrazenia procesov

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
sk: Čas v milisekundách medzi aktualizáciami grafov

en: Whether information about all file systems should be displayed
sk: Určiť, či sa majú zobraziť informácie o všetkých súborových systémoch

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
sk: Určuje, či sa majú zobraziť informácie o všetkých súborových systémoch (vrátane typov ako „autofs“ a „procfs“). Toto je užitočné na získanie zoznamu všetkých momentálne pripojených súborových systémov.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
sk: Čas v milisekundách medzi aktualizáciami zoznamu zariadení

en: Time amount of data points in the resource graphs
sk: Množstvo času bodov údajov v grafe prostriedkov

en: Determines which processes to show.
sk: Určuje, ktoré procesy sa majú zobraziť.

en: Saves the currently viewed tab
sk: Ukladá aktuálne zobrazenú kartu

en: Expand CPU section on startup
sk: Rozbaliť sekciu s procesormi po spustení

en: Whether to expand the CPU section in the resources tab on startup.
sk: Určuje, či sa má v prostriedkoch rozbaliť sekcia s procesormi po spustení.

en: Expand memory section on startup
sk: Rozbaliť sekciu s pamäťou po spustení

en: Whether to expand the memory section in the resources tab on startup.
sk: Určuje, či sa má v prostriedkoch rozbaliť sekcia s pamäťou po spustení.

en: Expand network section on startup
sk: Rozbaliť sekciu so sieťou po spustení

en: Whether to expand the network section in the resources tab on startup.
sk: Určuje, či sa má v prostriedkoch rozbaliť sekcia so sieťou po spustení.

en: Expand disks section on startup
sk: Rozbaliť sekciu s diskami po spustení

en: CPU colors
sk: Farby jadier procesorov

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
sk: Každá položka je vo formáte (číslo procesora, hodnota farby v šestnástkovej sústave)

en: Default graph memory color
sk: Predvolená farba grafu pamäte

en: Default graph swap color
sk: Predvolená farba grafu odkladacieho priestoru

en: Default graph incoming network traffic color
sk: Predvolená farba grafu prichádzajúcej sieťovej prevádzky

en: Default graph outgoing network traffic color
sk: Predvolená farba grafu odchádzajúcej sieťovej prevádzky

en: Default graph disk read color
sk: Predvolená farba grafu čítania z disku

en: Default graph disk write color
sk: Predvolená farba grafu zápisu na disk

en: Show network traffic in bits
sk: Zobraziť sieťovú prevádzku v bitoch

en: Show network totals in bits
sk: Zobraziť sumár siete v bitoch

en: Show memory in logarithmic scale
sk: Zobraziť pamäť v logaritmickej mierke

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
sk: Pri nastavení na true, monitor systému zobrazí graf procesora ako zoskupený namiesto čiarového.

en: Show CPU chart as stacked area chart
sk: Zobrazí graf procesora ako zoskupený

en: Show CPU, Memory, Network, and Disk charts as smooth graphs using Bezier curves
sk: Zobraziť hladké grafy procesora, pamäte, siete a disku použitím Bezierovych kriviek

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU, Memory, Network, and Disk charts as smoothed graphs, otherwise as line charts.
sk: Pri nastavení na true, monitor systému zobrazí grafy procesora, pamäte, siete a disku ako hladké namiesto čiarových.

en: Show memory and swap in IEC
sk: Zobraziť pamäť a odkladací priestor v binárnych jednotkách

en: Process view sort column
sk: Stĺpec triedenia prehľadu procesov

en: Process view columns order
sk: Poradie stĺpcov prehľadu procesov

en: Process view sort order
sk: Poradie triedenia prehľadu procesov

en: Width of process “Name” column
sk: Šírka stĺpca „Názov procesu“

en: Show process “Name” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Názov procesu“

en: Width of process “User” column
sk: Šírka stĺpca „Používateľ“

en: Show process “User” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Používateľ“

en: Width of process “Status” column
sk: Šírka stĺpca „Stav“

en: Show process “Status” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Stav“

en: Width of process “Virtual Memory” column
sk: Šírka stĺpca „Virtuálna pamäť“

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Virtuálna pamäť“

en: Width of process “Resident Memory” column
sk: Šírka stĺpca „Rezidentná pamäť“

en: Show process “Resident Memory” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Rezidentná pamäť“

en: Width of process “Writable Memory” column
sk: Šírka stĺpca „Zapisovateľná pamäť“

en: Show process “Writable Memory” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Zapisovateľná pamäť“

en: Width of process “Shared Memory” column
sk: Šírka stĺpca „Zdieľaná pamäť“

en: Show process “Shared Memory” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Zdieľaná pamäť“

en: Width of process “X Server Memory” column
sk: Šírka stĺpca „Pamäť X servera“

en: Show process “X Server Memory” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Pamäť X servera“

en: Width of process “CPU %” column
sk: Šírka stĺpca „% procesora“

en: Show process “CPU %” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „% procesora“

en: Width of process “CPU Time” column
sk: Šírka stĺpca „Čas procesora“

en: Show process “CPU Time” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Čas procesora“

en: Width of process “Started” column
sk: Šírka stĺpca „Čas štartu“

en: Show process “Started” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Čas štartu“

en: Width of process “Nice” column
sk: Šírka stĺpca „Ohľaduplnosť“

en: Show process “Nice” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Ohľaduplnosť“

en: Width of process “ID” column
sk: Šírka stĺpca „Identifikátor“

en: Show process “ID” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Identifikátor“

en: Width of process “SELinux Security Context” column
sk: Šírka stĺpca „Bezpečnostný kontext“

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Bezpečnostný kontext“

en: Width of process “Command Line” column
sk: Šírka stĺpca „Príkazový riadok“

en: Show process “Command Line” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Príkazový riadok“

en: Width of process “Memory” column
sk: Šírka stĺpca „Pamäť“

en: Show process “Memory” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Pamäť“

en: Width of process “Waiting Channel” column
sk: Šírka stĺpca „Čakací kanál“

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Čakací kanál“

en: Width of process “Control Group” column
sk: Šírka stĺpca „Kontrolná skupina“

en: Show process “Control Group” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Kontrolná skupina“

en: Width of process “Unit” column
sk: Šírka stĺpca „Jednotka“

en: Show process “Unit” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Jednotka“

en: Width of process “Session” column
sk: Šírka stĺpca „Relácia“

en: Show process “Session” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Relácia“

en: Width of process “Seat” column
sk: Šírka stĺpca „Stolička“

en: Show process “Seat” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Stolička“

en: Width of process “Owner” column
sk: Šírka stĺpca „Vlastník“

en: Show process “Owner” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Vlastník“

en: Width of process “Disk read total” column
sk: Šírka stĺpca „Celkové čítanie z disku“

en: Show process “Disk read total” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Celkové čítanie z disku“

en: Width of process “Disk write total” column
sk: Šírka stĺpca „Celkový zápis na disk“

en: Show process “Disk write total” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Celkový zápis na disk“

en: Width of process “Disk read” column
sk: Šírka stĺpca „Čítanie z disku“

en: Show process “Disk read” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Čítanie z disku“

en: Width of process “Disk write” column
sk: Šírka stĺpca „Zápis na disk“

en: Show process “Disk write” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Zápis na disk“

en: Width of process “Priority” column
sk: Šírka stĺpca „Priorita“

en: Show process “Priority” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Priorita“

en: Disk view sort column
sk: Stĺpec triedenia prehľadu diskov

en: Disk view sort order
sk: Poradie triedenia prehľadu diskov

en: Disk view columns order
sk: Poradie stĺpcov prehľadu diskov

en: Width of disk view “Device” column
sk: Šírka stĺpca „Zariadenie“ v prehľade diskov

en: Show disk view “Device” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Zariadenie“ v prehľade diskov

en: Width of disk view “Directory” column
sk: Šírka stĺpca „Adresár“ v prehľade diskov

en: Show disk view “Directory” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Adresár“ v prehľade diskov

en: Width of disk view “Type” column
sk: Šírka stĺpca „Typ“ v prehľade diskov

en: Show disk view “Type” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Typ“ v prehľade diskov

en: Width of disk view “Total” column
sk: Šírka stĺpca „Celkom“ v prehľade diskov

en: Show disk view “Total” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Celkom“ v prehľade diskov

en: Width of disk view “Free” column
sk: Šírka stĺpca „Voľné“ v prehľade diskov

en: Show disk view “Free” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Voľné“ v prehľade diskov

en: Width of disk view “Available” column
sk: Šírka stĺpca „Dostupné“ v prehľade diskov

en: Show disk view “Available” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Dostupné“ v prehľade diskov

en: Width of disk view “Used” column
sk: Šírka stĺpca „Použité“ v prehľade diskov

en: Show disk view “Used” column on startup
sk: Pri spustení zobraziť stĺpec „Použité“ v prehľade diskov

en: Memory map sort column
sk: Stĺpec triedenia mapy pamäti

en: Memory map sort order
sk: Poradie triedenia mapy pamäti

en: Open files sort column
sk: Stĺpec triedenia otvorených súborov

en: Open files sort order
sk: Poradie triedenia otvorených súborov

en: Icon
sk: Ikona

en: Cannot Change Priority
sk: Nejde zmeniť prioritu

en: Cannot Kill Process
sk: Nejde zabiť proces

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Force Stop %s?
sk: Vynútiť zastavenie %s?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: End %s?
sk: Ukončiť %s?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping single process
en: Stop %s?
sk: Zastaviť %s?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Force Stop Selected Process? | Force Stop %d Selected Processes?
sk[0]: Vynútiť zastavenie %d vybraných procesov?
sk[1]: Vynútiť zastavenie vybraného procesu?
sk[2]: Vynútiť zastavenie %d vybraných procesov?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: End Selected Process? | End %d Selected Processes?
sk[0]: _Ukončiť %d vybraných procesov?
sk[1]: _Ukončiť %d vybraný proces?
sk[2]: _Ukončiť %d vybrané procesy?

note: SIGSTOP xgettext: primary alert message for stopping multiple processes
en: Stop Selected Process? | Stop %d Selected Processes?
sk[0]: Za_staviť %d vybraných procesov?
sk[1]: Za_staviť %d vybraný proces?
sk[2]: Za_staviť %d vybrané procesy?

note: xgettext: secondary alert message
en: Force stopping processes can result in data loss, crashes, and system failures
sk: Vynútené zastavenie procesov môže mať za následok stratu údajov, pády a zlyhania systému

en: _Force Stop
sk: _Vynútiť zastavenie

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending processes can result in data loss, crashes, and system failures
sk: Ukončenie procesov môže mať za následok stratu údajov, pády a zlyhania systému

en: _End
sk: _Ukončiť

note: SIGSTOP xgettext: secondary alert message
en: Stopping processes can result in data loss, crashes, and system failures
sk: Zastavenie procesov môže mať za následok stratu údajov, pády a zlyhania systému

en: _Stop
sk: _Zastaviť

en: Change Priority of %s (PID %u)
sk: Zmena priority procesu „%s“ (PID: %u)

en: Change Priority of the Selected Process | Change Priority of %d Selected Processes
sk[0]: Zmení prioritu %d vybraných procesov
sk[1]: Zmení prioritu vybraného procesu
sk[2]: Zmení prioritu %d vybraných procesov

en: _End Process… | _End Processes…
sk[0]: _Ukončiť procesy…
sk[1]: _Ukončiť proces…
sk[2]: _Ukončiť procesy…

en: Name
sk: Meno

en: X Server Memory
sk: Pamäť X servera

en: Nice
sk: Ohľaduplnosť

en: ID
sk: Identifikátor

en: Unit
sk: Jednotka

en: Session
sk: Relácia

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
sk: Sedenie

en: Owner
sk: Vlastník

en: Disk Read Total
sk: Celkové čítanie z disku

en: Disk Write Total
sk: Celkový zápis na disk

en: Disk Read
sk: Čítanie z disku

en: Disk Write
sk: Zápis na disk

note: Create error alert dialog
en: GNU CPU Affinity error
sk: Chyba GNU CPU Affinity

en: Running
sk: Bežiaci

en: Stopped
sk: Zastavený

en: Zombie
sk: Zombi

en: Uninterruptible
sk: Neprerušiteľný

en: Sleeping
sk: Spiaci

en: Very High
sk: Veľmi vysoká

en: High
sk: Vysoká

en: Normal
sk: Normálna

en: Low
sk: Nízka

en: Very Low
sk: Veľmi nízka

en: Very High Priority
sk: Veľmi vysoká priorita

en: High Priority
sk: Vysoká priorita

en: Normal Priority
sk: Normálna priorita

en: Low Priority
sk: Nízka priorita

en: Very Low Priority
sk: Veľmi nízka priorita
