gnome-system-tools - en to ast translation catalogue (417 entries)

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list
ast: Conseña si la ferramienta d'alministración d'usuarios tien d'amosar los usuarios del sistema na llista d'usuarios

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list
ast: Conseña si la ferramienta d'alministración d'usuarios tien d'amosar l'usuariu root na llista d'usuarios

en: Account data
ast: Datos de la cuenta

en: Connection Settings
ast: Axustes de la conexón

en: DNS Servers
ast: Sirvidores DNS

en: Host Settings
ast: Configuración del host

en: Internet service provider data
ast: Datos del fornidor de servicios d'Internet

en: Modem Settings
ast: Axustes del módem

en: Search Domains
ast: Dominios de gueta

en: Wireless Settings
ast: Axustes inalámbricos

en: Access point name:
ast: Nome del puntu d'accesu:

en: Aliases:
ast: Alies:

en: Con_figuration:
ast: Con_figuración:

en: Connection type:
ast: Tipu de conexón:

en: Connections
ast: Conexones

en: D_omain name:
ast: Nome de do_miniu:

en: Delete current location
ast: Desaniciar la llocalización actual

en: E_nable roaming mode
ast: Ac_tivar el mou itinerante

en: E_nable this connection
ast: _Activar esta conexón

en: Ethernet interface:
ast: Interface ethernet:

en: General
ast: Xeneral

en: Host Alias Properties
ast: Propiedaes d'alies d'equipos remotos

en: IP address:
ast: Direición IP:

en: Interface properties
ast: Propiedaes de la interface

en: Location:
ast: Llocalización:

en: Loud
ast: Ruidosu

en: Low
ast: Baxu

en: Medium
ast: Mediu

en: Modem
ast: Módem:

en: Network _password:
ast: Con_traseña de rede:

en: Network name (_ESSID):
ast: Nome de la rede (_ESSID):

en: Off
ast: Apagáu

en: Options
ast: Opciones

en: P_assword
ast: _Contraseña

en: Password _type:
ast: Tipu de _contraseña:

en: Plain (ASCII)
ast: Planu (ASCII)

en: Pulses
ast: Pulsos

en: Save current network configuration as a location
ast: Guarda la configuración actual de rede como una llocalización

en: Tones
ast: Tonos

en: Use the Internet service provider nameservers
ast: Usar los sirvidores de nomes del fornidor de servicios d'internet

en: _Autodetect
ast: _Autodeteutar

en: _Dial prefix:
ast: Prefixu de _marcáu:

en: _Dial type:
ast: Tipu de _marcáu:

en: _Gateway address:
ast: _Direición de la puerta d'enllaz:

en: _Host name:
ast: _Nome del Host:

en: _IP address:
ast: _Direición IP:

en: _Local IP:
ast: IP _llocal:

en: _Modem port:
ast: _Puertu del módem:

en: _Phone number:
ast: Númberu de _teléfonu:

en: _Remote IP:
ast: IP _remota:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
ast: _Reintentar si se corta la conexón o falla al aniciar

en: _Set modem as default route to internet
ast: _Afitar el módem como ruta predeterminada a Internet

en: _Subnet mask:
ast: Mázcara de _sub-rede:

en: _Username:
ast: _Usuariu:

en: Advanced settings:
ast: Configuraciones avanzaes:

en: Select the services that you wish to activate:
ast: Seleicione los servicios que-y prestaría activar:

en: Allowed Hosts
ast: Equipos permitíos

en: Hosts Settings
ast: Configuración d'equipos

en: Share Properties
ast: Propiedaes de compartición

en: Shared Folder
ast: Carpeta compartía

en: Windows sharing
ast: Compartición con Windows

en: Enter password for user:
ast: Introduza la contraseña pal usuariu:

en: Add allowed hosts
ast: Amestar equipos permitíos

en: Allowed hosts:
ast: Equipos permitíos:

en: Comment:
ast: Comentariu:

en: Domain / _Workgroup:
ast: Dominiu / _Grupu de trabayu:

en: Enter password for user
ast: Introduz la contraseña d'usuariu

en: General Properties
ast: Propiedaes Xenerales

en: Host name:
ast: Nome del Host:

en: Name:
ast: Nome:

en: Netmask:
ast: Mázcara de rede:

en: Network:
ast: Rede:

en: Read only
ast: Namái llectura

en: Share
ast: Compartir

en: Share through:
ast: Compartir a traviés de:

en: Shared Folders
ast: Compartir Carpetes

en: This computer is a _WINS server
ast: Esti ordenador ye un sirvidor _WINS

en: Users
ast: Usuarios

en: WINS _server:
ast: _Sirvidor WINS:

en: _Path:
ast: _Camín:

en: _Read only
ast: Namái _Llectura

en: Selection
ast: Seleición

en: Time Zone
ast: Estaya horaria

en: Add NTP Server
ast: Amestar sirvidor NTP

en: NTP server
ast: Sirvidor NTP

en: Se_lect Servers
ast: Se_leicionar Sirvidores

en: Synchronize now
ast: Sincronizar agora

en: Time servers
ast: Hora de servidores

en: Time servers:
ast: Hora de servidores:

en: Time zone
ast: Estaya horaria

en: Time zone:
ast: Estaya horaria:

en: Unconfigured
ast: Desconfigurao

en: _Configuration:
ast: _Configuración:

en: _Date:
ast: _Data:

en: _Time:
ast: _Hora:

en: Advanced Settings
ast: Configuración avanzada

en: Automatic UID/GID
ast: UID/GID Automáticu

en: Basic Settings
ast: Configuración Básica

en: Group Members
ast: Miembros del Grupu

en: Optional Settings
ast: Configuración Opcional

en: Password Settings
ast: Configuración Contraseñes

en: System Defaults
ast: Configuración por Defeutu nel Sistema

en: Account _type:
ast: _Triba de cuenta:

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Assign a random password by default
ast: Asignar una contraseña al debalu por defeutu

en: Change Advanced User Settings
ast: Camudar los axustes avanzaos del usuariu

en: Change User Account Type
ast: Camudar la triba de cuenta d'usuariu

en: Change User Password
ast: Camudar Contraseña d'Usuariu...

en: Changing advanced settings for:
ast: Camudar Configuraciones avanzaes pa:

en: Changing user name for:
ast: Camudar el n_ome d'usuariu pa:

en: Changing user password for:
ast: Camudando la contraseña d'usuariu pa:

en: Check password _quality
ast: Chequear _calidá contraseña

en: Con_firmation:
ast: Con_firmación:

en: Create New User
ast: Crear Nuevu Usuariu

en: Create a new user
ast: Crear un nuevu usuariu

en: Days between warning and password expiration:
ast: Númberu de díes ente alvertencia y espiración de contraseña:

en: Default _group:
ast: _Grupu por defeutu:

en: Default _shell:
ast: _Shell por defeutu:

en: Don't ask for password on _login
ast: Nun entrugar más vegaes la contraseña al _aniciar sesión

en: Full _Name:
ast: Nome _Completu:

en: Generate _random password
ast: Xenerar contraseña _al debalu

en: Group _ID:
ast: _ID Grupu:

en: Group _name:
ast: _Nome Grupu:

en: Group properties
ast: Propiedaes grupu

en: Groups settings
ast: Configuración Grupos

en: Ma_ximum days a password may be used:
ast: Díes má_simos nos qu'una contraseña puede ser usada:

en: Maximum GID:
ast: GID Másimu:

en: Maximum UID:
ast: UID Másimu:

en: Mi_nimum days between password changes:
ast: Númberu mí_nimu de díes ente cambéu de contraseñes:

en: Minimum GID:
ast: GID Mínimu:

en: Minimum UID:
ast: UID Mínimu:

en: Minimum days allowed between password changes:
ast: Mínimu númberu de díes permitíos ente cambeos de contraseñes:

en: Number of days that a password may be used:
ast: Númberu de díes qu'una contraseña puede usase:

en: O_ffice location:
ast: Llocalización na o_ficina:

en: Password set to:
ast: Afitar contraseña a:

en: Privileges
ast: Privilexos

en: Profile _name:
ast: _Nome del perfil:

en: Set password b_y hand
ast: Afitar contraseña _a man

en: User ID:
ast: ID Usuariu:

en: User Privileges
ast: Privilexos del Usuariu

en: User _password:
ast: _Contraseña del usuariu:

en: User profiles
ast: Perfiles del usuariu

en: You can't change user ID while the user is logged in.
ast: Nun puedes camudar el ID del usuariu mientres l'usuariu ta coneutáu.

en: _Add Profile
ast: _Amestar Perfil

en: _Advanced Settings
ast: C_onfiguraciones avanzaes:

en: _Comments
ast: _Comentarios

en: _Custom
ast: _Personalizar

en: _Days between warning and password expiration:
ast: _Díes ente alvertencia y espiración contraseña:

en: _Generate
ast: _Xenerar

en: _Home directory:
ast: Direutoriu _Aniciu

en: _Home phone:
ast: Teléfonu _del domiciliu:

en: _Main group:
ast: Grupu principal:

en: _Manage Groups
ast: _Xestionar grupos

en: _Name:
ast: N_ome:

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: _Short Name:
ast: _Nome curtiu:

en: _Work phone:
ast: Teléfonu _Trabayu:

en: The platform you are running is not supported by this tool
ast: La plataforma que tas executando nun ta soportada por esta ferramienta

note: label
en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
ast: Si tas seguru que trabaya nuna de les plataformes llistaes abaxo, puedes seleicionala y continuar. Nota, en too casu, ello podría ser un riesgu pa la to configuración del sistema y dexar cayíu'l to ordenador.

en: Unsupported platform
ast: Plataforma nun soportada

en: The configuration could not be loaded
ast: Nun pue cargase la configuración

note: OPERATION_COMMIT
en: The configuration could not be saved
ast: La configuración nun pue guardase

en: You are not allowed to access the system configuration.
ast: Nun tienes permitíu l'accesu a la configuración del sistema.

note: OPERATION_COMMIT
en: You are not allowed to modify the system configuration.
ast: Nun tienes permitío camudar la configuración del sistema.

en: Invalid data was found.
ast: Alcontráronse datos inválidos.

note: OOBS_RESULT_ERROR
en: An unknown error occurred.
ast: Hebo un fallu desconocíu

en: Could not display help
ast: Nun pue amosase l'aida

en: The system configuration has potentially changed.
ast: La configuración del sistema camudó.

en: Update content? This will lose any modification in course.
ast: ¿Anovar conteníu? Perderás cualisquier cambéu en cursu.

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: Type address
ast: Tipu de direición

en: Changing interface configuration
ast: Camudar configuración del interface

en: Could not autodetect modem device
ast: Nun pudo autodeteutase preséu módem

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
ast: Comprueba que'l preséu nun ta ocupáu y ta correutamente coneutáu al ordenador.

en: The host name has changed
ast: El nome del Host camudó

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
ast: Esto prevendrá que llances nueves aplicaciones, y tendrás qu'identificate otra vegada. ¿Siguir igualmente?

en: Change _Host name
ast: Camudar n_ome del Host

en: Automatic configuration (DHCP)
ast: Configuración automática (DHCP)

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
ast: Rede Zeroconf llocal (IPv4 LL)

en: Static IP address
ast: Direición IP estática

en: WEP key (ascii)
ast: Clave WEP (ascii)

en: WEP key (hexadecimal)
ast: Clave WEP (hexadecimal)

en: WPA Personal
ast: Personal WPA

en: WPA2 Personal
ast: Personal WPA2

en: ISDN modem
ast: Módem ISDN

en: Serial modem
ast: Módem de serie

en: %s Properties
ast: Propiedaes de %s

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: IP Address
ast: Direición IP

en: Aliases
ast: Alias

en: This network interface is not configured
ast: Esta interface de rede nun ta configurada

en: Roaming mode enabled
ast: Activar mou Roaming

en: Address: %s Subnet mask: %s
ast: Direición: %s Mázcara de subrede: %s

en: Address: %s
ast: Direición: %s

en: Address: %s Remote address: %s
ast: Direición: %s Direición remota: %s

en: Type: %s Phone number: %s
ast: Triba: %s Númberu teléfonu: %s

en: Type: %s Access point name: %s
ast: Triba: %s Nome puntu accesu: %s

en: Type: %s Ethernet interface: %s
ast: Triba: %s Interface Ethernet: %s

en: Type: %s
ast: Triba: %s

en: Wireless connection
ast: Conexón inalámbrica

en: Infrared connection
ast: Conexón Infrabermeya

en: Wired connection
ast: Conexón cableada

en: Parallel port connection
ast: Conexón puertu pararelu

en: Point to point connection
ast: Conexón puntu a puntu

en: Changing network location
ast: Camudando llocalización rede

en: There is already a location with the same name
ast: Yá hai una llocalización con esi mesmu nome

en: Overwrite it?
ast: ¿Sobroscribir?

en: Save location
ast: Guardar llocalización

en: _Location name:
ast: N_ome de llocalización:

en: Do you want to delete location "%s"?
ast: Quies desaniciar la llocalización "%s"?

en: The interface does not exist
ast: La interfaz nun esiste

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
ast: Comprueba que ta escrito correutamente y que ta correutamente soportao pol to sistema.

en: Configure a network interface
ast: Configurar una interface de rede llocal

en: INTERFACE
ast: INTERFAZ

en: Configure the first network interface with a specific type
ast: Configurar la primera interface de rede con un tipu específicu

en: TYPE
ast: TRIBA

en: Configure network devices and connections
ast: Configure los preseos de rede y les conexones

en: Network
ast: Rede

en: Network Settings
ast: Configuración de la rede

en: Settings for service "%s"
ast: Configuración del serviciu "%s"

en: Are you sure you want to deactivate %s?
ast: ¿De xuru que quies desactivar %s?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
ast: Esto podría afectar al to sistema en dellos sitios, con posibilidá de perda de datos.

en: Web server
ast: Sirvidor web

en: Shares your web pages over the Internet
ast: Compartir les tos páxines web n'Internet

note: GST_ROLE_WEB_SERVER
en: Actions scheduler
ast: Aiciones programaes

en: Executes scheduled actions
ast: Executar aiciones programaes

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
ast: Serviciu d'imprentadora

en: Allows applications to use printers
ast: Permitir a les aplicaciones usar la imprentadora

note: GST_ROLE_PRINTER_SERVICE
en: Mail agent
ast: Axente de corréu

en: Delivers your outgoing mail
ast: Entrega'l so corréu saliente

note: GST_ROLE_MTA
en: MTA authentication service
ast: Serviciu autentificación MTA

note: GST_ROLE_MTA_AUTH
en: Mail fetcher
ast: Descargador de corréu

en: Downloads your mail from remote accounts
ast: Baxar el to corréu electrónicu dende cuentes remotes

note: GST_ROLE_MAIL_FETCHER
en: Graphical login manager
ast: Xestor d'entamu de sesión gráfica

en: Allows users to login graphically
ast: Permitir a los usuarios identificase graficamente

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
ast: Sirvidor de base de datos

en: Data storage system
ast: Sistema d'atroxu de datos

note: GST_ROLE_DATABASE_SERVER GST_ROLE_FILE_SERVER_SMB GST_ROLE_FILE_SERVER_FTP
en: Folder sharing service
ast: Serviciu de compartición de carpetes

en: Shares folders over your network
ast: Compartir direutorios na to rede

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
ast: Serviciu FTP

en: Shares folders over the Internet
ast: Compartir direutorios n'Internet

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_TFTP
en: Clock synchronization service
ast: Serviciu de sincronización del reló

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
ast: Sincronizar el to reló del ordenador colos sirvidores d'hora n'Internet

en: Analyzes your incoming mail for virus
ast: Analizar tolos correos entrantes a la gueta de virus

note: GST_ROLE_ANTIVIRUS
en: Firewall
ast: Tornafueos

en: Blocks undesired network access to your computer
ast: Bloquiar accesos nun deseyaos dende la rede al to equipu

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
ast: Sirvidor diccionariu

note: GST_ROLE_DICTIONARY_SERVER
en: Speech synthesis support
ast: Soporte de síntesis de voz

note: GST_ROLE_SPEECH_SYNTHESIS
en: Computer activity logger
ast: Rexistrar actividá del equipu

en: Keeps a log of your computer activity
ast: Caltién un rexistru de l'actividá del to equipu

note: GST_ROLE_SYSTEM_LOGGER
en: Remote backup server
ast: Sirvidor remotu de copies de seguridá

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
ast: Peñera de corréu puxarra

note: GST_ROLE_SPAM_FILTER
en: Remote shell server
ast: Sirvidor shell remotu

en: Secure shell server
ast: Sirvidor shell seguru

note: GST_ROLE_SECURE_SHELL_SERVER
en: Application server
ast: Sirvidor aplicación

note: GST_ROLE_APPLICATION_SERVER
en: Automated crash reports support
ast: Soporte pa reportar rotures automáticamente

note: GST_ROLE_AUTOMATED_CRASH_REPORTS_MANAGEMENT
en: System communication bus
ast: Bus de comunicación del sistema

note: GST_ROLE_DBUS,
en: System configuration manager
ast: Xestor de configuración del sistema

note: GST_ROLE_SYSTEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: School management platform
ast: Plataforma de xestión d'escueles

note: GST_ROLE_SCHOOL_MANAGEMENT_PLATFORM
en: Network security auditor
ast: Auditor de seguridá de rede

note: GST_ROLE_SECURITY_AUDITING
en: Web calendar server
ast: Sirvidor de calendariu Web

note: GST_ROLE_WEB_CALENDAR_SERVER
en: OEM configuration manager
ast: Xestor de configuración OEM

note: GST_ROLE_OEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: Terminal multiplexor
ast: Multiplexor de Terminales

note: GST_ROLE_TERMINAL_MULTIPLEXOR
en: Disk quota activation
ast: Activación de cuota de discu

note: GST_ROLE_QUOTA_MANAGEMENT
en: Package index monitor
ast: Monitor d'índices de paquetes

note: GST_ROLE_PACKAGE_INDEX_MONITORING
en: Network service
ast: Serviciu de rede

note: GST_ROLE_NETWORK
en: Dynamic DNS services updater
ast: Anovar servicios DNS dinámicu

note: GST_ROLE_DYNAMIC_DNS_SERVICE
en: DHCP server
ast: Sirvidor DHCP

note: GST_ROLE_DHCP_SERVER
en: Domain name server
ast: Sirvidor de nomes de dominiu

note: GST_ROLE_DNS
en: Proxy cache service
ast: Serviciu de proxy caché

note: GST_ROLE_PROXY_CACHE
en: LDAP server
ast: Sirvidor LDAP

note: GST_ROLE_LDAP_SERVER
en: Mailing lists manager
ast: Xestor de llistes de corréu

note: GST_ROLE_MAILING_LISTS_MANAGER
en: Multicast DNS service discovery
ast: Descubrir serviciu DNS Multicast

note: GST_ROLE_RENDEZVOUS
en: Account information resolver
ast: Resolver información de cuenta

note: GST_ROLE_NSS
en: Virtual Private Network server
ast: Sirvidor de Rede Privada Virtual

note: GST_ROLE_VPN_SERVER
en: Router advertisement server
ast: Sirvidor d'anunciu de router

note: GST_ROLE_ROUTER_ADVERTISEMENT_SERVER
en: IPSec key exchange server
ast: Sirvidor d'intercambéu de claves IPSec

note: GST_ROLE_IPSEC_KEY_EXCHANGE_SERVER
en: Disk server
ast: Sirvidor de discu

note: GST_ROLE_DISK_SERVER
en: Disk client
ast: Veceru de discu

note: GST_ROLE_DISK_CLIENT
en: Route server
ast: Sirvidor d'enrutamientu

note: GST_ROLE_ROUTE_SERVER
en: RPC mapper
ast: Mapeador RPC

note: GST_ROLE_RPC_MAPPER
en: SNMP server
ast: Sirvidor SNMP

note: GST_ROLE_SNMP_SERVER
en: Terminal server client
ast: Veceru de sirvidor de Terminales

note: GST_ROLE_LTSP_CLIENT
en: Audio settings management
ast: Xestionar configuraciones d'audio

note: GST_ROLE_AUDIO_MANAGEMENT
en: Volumes mounter
ast: Montar volume

en: Mounts your volumes automatically
ast: Montar los tos volúmenes automáticamente

note: GST_ROLE_AUTOMOUNTER
en: Infrared port management
ast: Xestionar puertos d'Infrabermeyos

note: GST_ROLE_INFRARED_MANAGEMENT
en: Braille display management
ast: Xestionar amosar Braille

note: GST_ROLE_BRAILLE_DISPLAY_MANAGEMENT
en: Bluetooth device management
ast: Xestionar preseos Bluetooth

note: GST_ROLE_BLUETOOTH_MANAGEMENT
en: Hard disk tuning
ast: Axuste de rendimientu de discu duru

note: GST_ROLE_HDD_MANAGEMENT
en: Hotkeys management
ast: Xestionar Hotkeys

note: GST_ROLE_HOTKEYS_MANAGEMENT
en: Power management
ast: Xestionar enerxía

note: GST_ROLE_POWER_MANAGEMENT
en: Logical volume management
ast: Xestionar volume lóxicu

note: GST_ROLE_LVM_MANAGEMENT
en: Cluster management tool
ast: Ferramienta pa xestionar Cluster

note: GST_ROLE_CLUSTER_MANAGEMENT
en: Fax settings management
ast: Xestionar configuración Fax

note: GST_ROLE_FAX_MANAGEMENT
en: RAID disks management
ast: Xestionar discos RAID

note: GST_ROLE_RAID_MANAGEMENT
en: Graphic tablets management
ast: Xestionar tables gráfiques

note: GST_ROLE_GRAPHIC_TABLETS_MANAGEMENT
en: CPU Frequency manager
ast: Xestor de Frecuencia CPU

note: GST_ROLE_CPUFREQ_MANAGEMENT
en: Eagle USB ADSL modems manager
ast: Remanar módem Eagle USB ADSL

note: GST_ROLE_EAGLE_USB_MODEMS_MANAGEMENT
en: Serial port settings management
ast: Xestionar configuraciones de puertu serie

note: GST_ROLE_SERIAL_PORTS_MANAGEMENT
en: ISDN modems manager
ast: Xestor de módems ISDN

note: GST_ROLE_ISDN_MANAGEMENT
en: Telstra Bigpond Cable Network client
ast: Veceru Telstra Bigpond Cable Network client

note: GST_ROLE_TELSTRA_BIGPOND_NETWORK_CLIENT
en: Hardware monitor
ast: Monitor Hardware

note: GST_ROLE_HARDWARE_MONITORING
en: System monitor
ast: Monitor del sistema

note: GST_ROLE_SYSTEM_MONITORING
en: Virtual Machine management
ast: Xestor de Máquina Virtual

en: Configure which services will be run when the system starts
ast: Configurar qué servicios tienen d'executase cuando s'anicia el sistema

en: Services
ast: Servicios

en: Start
ast: Entamar

en: Stop
ast: Parar

en: Ignore
ast: Inorar

en: Runlevel
ast: Nivel d'execución

en: Status
ast: Estáu

en: Priority
ast: Prioridá

en: Services Settings
ast: Axustes de Servicios

en: Are you sure you want to delete this share?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar esta carpeta compartida?

en: Other computers in your network will stop viewing this.
ast: Otru ordenador de la to rede dexará de ver esto.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
ast: Al amestar una ruta compartida, modifícase si yá esiste

en: PATH
ast: CAMÍN

en: _Share Folder...
ast: _Carpetes Compartíes...

en: Share this folder with other computers
ast: Compartir esta carpeta con otros ordenadores

en: Allowed host/network
ast: Permitir equipu/rede

en: Specify hostname
ast: Especificar nome del equipu

en: Specify IP address
ast: Especificar direición IP

en: Specify network
ast: Especificar la rede

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
ast: Configurar qué carpetes tan disponibles na to rede cercana

en: File System
ast: Sistema de Ficheros

en: Do not share
ast: Nun compartir

en: Windows networks (SMB)
ast: Redes Windows (SMB)

en: Unix networks (NFS)
ast: Redes Unix (NFS)

en: Settings for folder '%s'
ast: Configuraciones de la carpeta '%s'

en: Share Folder
ast: Compartir Direutoriu

en: Sharing services are not installed
ast: Compartir servicios non instalaos

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
ast: Necesites instalar a lo menos Samba o NFS pa compartir les carpetes.

en: Change system time, date, and timezone
ast: Camudar hora, data y estaya horaria

en: Time and Date
ast: Hora y data

en: NTP support is not installed
ast: El soporte NTP nun ta instaláu

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
ast: Instala y activa sofitu NTP nel sistema pa activar la sincronización del to sirvidor d'hora llocal con sirvidores d'hora n'Internet, por favor.

en: Enabling NTP
ast: Activando NTP

en: Disabling NTP
ast: Desactivando NTP

en: Synchronizing system clock
ast: Sincronizando reló del sistema

en: Keep synchronized with Internet servers
ast: Caltener sincronizáu con servidores d'Internet

en: Time and Date Settings
ast: Axustes de hora y data

en: Administrator group can not be deleted
ast: El grupu del alministrador nun pue desaniciase

en: This would leave the system unusable.
ast: Esto pue dexar el sistema frayáu.

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar el grupu "%s"?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
ast: Esto pue dexar ficheros con ID de grupu non válidu nel sistema de ficheros.

en: New group
ast: Nuevu grupu

en: Group '%s' Properties
ast: Propiedaes del Grupu '%s'

en: Group name is empty
ast: El nome del grupu ta ermu

en: A group name must be specified.
ast: Tien d'especificase un nome de grupu

en: Group name of the administrator group user should not be modified
ast: El nome de grupu del alministrador nun tendría de modificase

en: Group name has invalid characters
ast: El nome del grupu tien caráuteres non válidos

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
ast: Afita un nome d'usuariu válidu, consistente nuna lletra minúscula siguida de lletres minúscules y/o númberos.

en: Group "%s" already exists
ast: El grupu "%s" yá esiste

en: Please choose a different group name.
ast: Por favor, escueyi un nome de grupu distintu.

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
ast: El ID del Grupu de la cuenta d'Alministrador nun debiera camudase

note: check that GID is free
en: Group ID %d is already used by group "%s"
ast: El ID del Grupu %d yá ta usándose pol grupu "%s"

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
ast: Por favor, escueyi un identificador distintu pal nuevu grupu.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
ast: Por favor, escueyi un identificador numbéricu distintu pal grupu "%s".

en: Group name
ast: Nome del grupu

en: Monitor system logs
ast: Rexistrar monitor del sistema

en: Administer the system
ast: Alministrar el sistema

en: Use audio devices
ast: Usar preseos d'audio

en: Use CD-ROM drives
ast: Usar preseos CD-ROM

en: Burn CDs / DVDs
ast: Grabar CD / DVD

en: Use modems
ast: Usar módems

en: Connect to Internet using a modem
ast: Coneutar a Internet usando un módem

en: Send and receive faxes
ast: Unviar y recibir faxes

en: Use floppy drives
ast: Usar unidaes de disquete

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
ast: Montar sistema ficheros nel user-space (FUSE)

en: Configure printers
ast: Configurar imprentadores

en: Connect to wireless and ethernet networks
ast: Coneutar a redes inalámbriques y ethernet

en: Access external storage devices automatically
ast: Acceder automáticamente a preseos d'atroxu esternos

en: Suspend and hibernate the computer
ast: Suspender ya ivernar l'equipu

en: Access /proc filesystem
ast: Acceder al sistema de ficheros /proc

en: Use scanners
ast: Usar scanners

en: Use tape drives
ast: Usar preseos de cinta

en: Use USB devices
ast: Usar preseos USB

en: Use VirtualBox virtualization solution
ast: Usar la solución de virtualización de VirtualBox

en: Use video devices
ast: Usar preseos de vídeu

en: Be able to get administrator privileges
ast: Poder algamar privilexos d'alministrador

en: Add or remove users and groups
ast: Amestar o desaniciar usuarios y grupos

en: Users and Groups
ast: Usuarios y grupos

en: Administrator account cannot be deleted
ast: La cuenta d'Alministrador nun pue desaniciase

en: %s is currently using this computer
ast: %s ta usando esti equipu anguaño

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
ast: Asegúrate de que l'usuariu zarró la sesión enantes de desaniciar esta cuenta.

en: Can't delete the only administrator account
ast: Nun puede desaniciase la única cuenta d'alministrador

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
ast: %s ye l'únicu alministrador nesti equipu. Desaniciar esta cuenta, dexaráte ensin privilexos d'alministración nel sistema.

en: Are you sure you want to delete account "%s"?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la cuenta "%s"?

en: This will disable this user's access to the system without deleting the user's home directory.
ast: Esto desactivará l'accesu d'esti usuariu al sistema, pero'l so direutoriu personal nun se desaniciará.

en: Superuser
ast: Superusuariu

en: Custom
ast: Personalizar

en: Invalid character "%c" in comment
ast: Caráuter non válidu "%c" en comentariu

en: Check that this character is not used.
ast: Comprueba qu'esti caráuter nun ta usáu.

en: Incomplete path in home directory
ast: Camín incompletu en direutoriu d'aniciu

en: Please enter full path for home directory
    i.e.: /home/john.
ast: Introduz el camín completu pal directoriu d'usuariu
    exemplu.: /home/john.

en: Home directory already exists
ast: El directoriu d'aniciu yá esiste

en: The directory <tt>%s</tt> already exists. User may not have the permissions required to read or write in that directory. Do you want to use it anyway?
ast: El direutoriu <tt>%s</tt> yá esiste. Puede que l'usuariu nun tenga los permisos necesarios pa lleer o escribir nesi direutoriu. ¿Quies usalu de toes formes?

en: Use this directory
ast: Usar esti direutoriu

en: ID for the root user should not be modified
ast: El ID pal usuariu root nun debiera de modificase

note: check that UID is free
en: User ID %d is already used by user %s
ast: El ID d'usuariu %d yá ta usándose pol usuariu %s

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
ast: Por favor, escueyi un identificador numbéricu distintu pa %s.

en: Incomplete path in shell
ast: Camín incompletu nel shell

en: Please enter full path for shell
    i.e.: /bin/bash.
ast: Introduz un camín completu pal shell
    ex: /bin/bash.

en: Password is too short
ast: La contraseña ye enforma curtia

en: User passwords must be longer than 6 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
ast: Les contraseñes d'usuariu tienen de ser más llargues de 6 carauteres y preferiblemente formaes por númberos, lletres y carauteres especiales.

en: Password confirmation is not correct
ast: La confirmación de la contraseña nun ye correuta

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
ast: Comprueba que diste la mesma contraseña en dambos campos de testu.

en: Can't revoke administration rights
ast: Nun pueden revocase los privilexos d'alministración

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
ast: %s ye l'únicu alministrador nesti equipu. Desaniciar esta cuenta dexaráte ensin privilexos d'alministración nel sistema.

en: You are about to revoke your own administration rights
ast: Tas a piques de revocar los tos propios privilexos d'alministración

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
ast: %s nun podrás facer xeres alministratives. Nun se permitirá qu'esta cuenta obtenga privilexos d'alministración por si mesma.

en: Give up administration rights
ast: Renunciar a los privilexos d'alministración

en: Users Settings
ast: Configuración d'Usuarios

en: You need administrator privileges to use this tool. Enter a password to modify
    your system configuration.
ast: Pa usar esta ferramienta, necesita privilexos d'alministrador. Introduza una contraseña pa modificar
    la configuración del so sistema.

en: _Unlock
ast: Desbloq_uiar
