gnome-system-tools master - en to bg translation catalogue (483 entries)

en: Access point name:
bg: Точка за достъп:

en: Account data
bg: Данни за потребител

en: Aliases:
bg: Псевдоними:

en: Con_figuration:
bg: _Настройки:

en: Connection Settings
bg: Настройки на връзката

en: Connection type:
bg: Вид на връзката:

en: Connections
bg: Връзки

en: DNS
bg: Система от имена

en: DNS Servers
bg: Сървъри за имена

en: D_omain name:
bg: Име на д_омейна:

en: Delete current location
bg: Изтриване на текущото място

en: E_nable roaming mode
bg: _Режим на преминаване от мрежа в мрежа

en: E_nable this connection
bg: Активира_не на тази връзка

en: Ethernet interface:
bg: Мрежов интерфейс:

en: General
bg: Основни

en: Hexadecimal
bg: шестнадесетична

en: Host Alias Properties
bg: Настройки на псевдонимите на хост

en: Host Settings
bg: Настройки на хостовете

en: Hosts
bg: Хостове

en: IP address:
bg: Адрес по IP:

en: Interface properties
bg: Настройки на интерфейса

en: Internet service provider data
bg: Данни за доставчика на Интернет

en: Location:
bg: Място:

en: Loud
bg: силен

en: Low
bg: тих

en: Medium
bg: среден

en: Modem
bg: Модем

en: Modem Settings
bg: Настройки на модема

en: Network _password:
bg: _Парола за мрежата:

en: Network name (_ESSID):
bg: Име на мрежата (_ESSID):

en: Off
bg: изключен

en: Options
bg: Настройки

en: P_assword
bg: П_арола

en: Password _type:
bg: Вид _парола:

en: Plain (ASCII)
bg: прав текст

en: Pulses
bg: импулсно

en: Save current network configuration as a location
bg: Запазване на текущата мрежова конфигурация като място

en: Search Domains
bg: Търсене на домейни

en: Tones
bg: тоново

en: Use the Internet service provider nameservers
bg: Използване на сървър за имена от доставчика на Интернет

en: Wireless Settings
bg: Настройки на безжична връзка

en: _Autodetect
bg: _Автоматично засичане

en: _Dial prefix:
bg: _Префикс на набирането:

en: _Dial type:
bg: Вид _набиране:

en: _Gateway address:
bg: Адрес на _шлюза:

en: _Host name:
bg: Име на _хост:

en: _IP address:
bg: Адрес по _IP:

en: _Local IP:
bg: _Локален IP:

en: _Modem port:
bg: Порт на _модема:

en: _Phone number:
bg: Теле_фонен номер:

en: _Remote IP:
bg: _Отдалечен IP:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
bg: Повторен опит, ако връзката _не се осъществи или се разпадне

en: _Set modem as default route to internet
bg: На_стройване на модема като стандартна връзка към Интернет

en: _Subnet mask:
bg: Ма_ска на мрежата:

en: _Username:
bg: Потребителско _име:

note: TRANSLATORS: Volume as in loudness
en: _Volume:
bg: Сила на _звука:

en: Advanced settings:
bg: Допълнителни настройки:

en: Select the services that you wish to activate:
bg: Изберете услугите, които искате да включите:

en: Add allowed hosts
bg: Добавяне на позволени хостове

en: Allowed Hosts
bg: Позволени хостове

en: Allowed hosts:
bg: Позволени хостове:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Domain / _Workgroup:
bg: _Домейн/група:

en: Enter password for user
bg: Въведете парола за потребител

en: Enter password for user:
bg: Въведете парола за потребител:

en: General Properties
bg: Общи настройки

en: Host name:
bg: Хост:

en: Hosts Settings
bg: Настройки на хостовете

en: Name:
bg: Име:

en: Netmask:
bg: Маска на мрежата:

en: Network:
bg: Мрежа:

en: Read only
bg: Само за четене

en: Share
bg: Споделяне

en: Share Properties
bg: Настройки на споделянето

en: Share through:
bg: Споделяне чрез:

en: Shared Folder
bg: Споделена папка

en: Shared Folders
bg: Споделени папки

en: This computer is a _WINS server
bg: Този компютър е _сървър за WINS

en: Users
bg: Потребители

en: WINS _server:
bg: _Сървър за WINS:

en: Windows sharing
bg: Споделяне като Windows

en: _Path:
bg: _Път:

en: _Read only
bg: _Само за четене

en: Add NTP Server
bg: Добавяне на сървър за NTP

en: NTP server
bg: Сървър за NTP

en: Se_lect Servers
bg: _Избиране на сървъри

en: Selection
bg: Избор

en: Synchronize now
bg: Синхронизиране сега

en: Time Zone
bg: Часови пояс

en: Time servers
bg: Сървъри за време

en: Time servers:
bg: Сървъри за време:

en: Time zone
bg: Часови пояс

en: Time zone:
bg: Часови пояс:

en: Unconfigured
bg: не е настроена

en: _Configuration:
bg: _Настройки:

en: _Date:
bg: _Дата:

en: _Time:
bg: _Час:

en: A user with this name already exists. Please choose a different name for the new user.
bg: Вече съществува потребител с такова име. Изберете друго име за новия потребител.

en: Account _type:
bg: _Вид регистрация:

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Advanced Settings
bg: Допълнителни настройки

en: Assign a random password by default
bg: Задаване на случайна парола

en: Automatic UID/GID
bg: Автоматични идентификатори на групи и потребители</span>

en: Basic Settings
bg: Основни настройки

en: Change Advanced User Settings
bg: Промяна на допълнителните настройки на потребителите:

en: Change User Account Type
bg: Промяна на вида на регистрацията

en: Change User Name
bg: Промяна на потребителското име

en: Change User Password
bg: Промяна на потребителската парола

en: Changing advanced settings for:
bg: Промяна на допълнителните настройки на:

en: Changing user account type for:
bg: Промяна на вида регистрация на:

en: Changing user name for:
bg: Промяна на потребителското име на:

en: Changing user password for:
bg: Промяна на потребителската парола на:

en: Con_firmation:
bg: Потв_ърждение:

en: Contact Information
bg: Информация за връзка

en: Create New User
bg: Създаване на нов потребител

en: Create a new user
bg: Създаване на нов потребител

en: Days between warning and password expiration:
bg: Дни между предупреждението и изтичането на паролата

en: Default _group:
bg: _Група по подразбиране:

en: Default _shell:
bg: _Обвивка по подразбиране:

en: Disable _account
bg: _Изключване на регистрация

en: Don't ask for password on _login
bg: _Без парола при влизане

en: Encrypt all your files with your login password to strongly protect them from people with physical access to your computer, at the expense of a slightly reduced performance.
bg: Шифриране на всичките ви файлове с паролата ви за влизане. Това защитава данните ви от хората с физически достъп до компютъра ви с цената на малко понижаване на бързодействието.

en: Full _Name:
bg: _Пълно име:

en: Generate _random password
bg: Генериране на случа_йна парола

en: Group Members
bg: Членове на групата

en: Group _ID:
bg: _Идентификатор на групата:

en: Group _name:
bg: И_ме на групата:

en: Group properties
bg: Настройки на групата

en: Groups available on the system:
bg: Съществуващи групи:

en: Groups settings
bg: Настройки на групите

en: Ma_ximum days a password may be used:
bg: _Максимум дни за използване на паролата:

en: Maximum GID:
bg: Макс. ид-р на група:

en: Maximum UID:
bg: Макс. ид-р на потребител:

en: Mi_nimum days between password changes:
bg: _Най-малък брой дни между промени на паролата:

en: Minimum GID:
bg: Мин. ид-р на група:

en: Minimum UID:
bg: Мин. ид-р на потребител:

en: Minimum days allowed between password changes:
bg: Най-малък брой дни между промени на паролата:

en: New _password:
bg: _Нова парола:

en: Number of days that a password may be used:
bg: Брой дни, в които може да се използва паролата:

en: O_ffice location:
bg: Място на о_фиса:

en: Optional Settings
bg: Допълнителни настройки

en: Password Settings
bg: Настройки за паролата

en: Password set to:
bg: Задаване на паролата да е:

en: Privileges
bg: Привилегии

en: Profile Settings
bg: Настройки на профила

en: Profile _name:
bg: Име _на профила:

en: Set password b_y hand
bg: _Ръчна настройка на паролата

en: System Defaults
bg: Настройки по подразбиране

en: This account is disabled.
bg: Тази регистрация е изключена.

en: This account is using special settings that have been defined manually. Use the <i>Advanced Settings</i> dialog to tune them.
bg: Тази регистрация е със специални настройки, които са зададени ръчно. Използвайте прозореца <i>Допълнителни настройки</i>, за да ги промените.

en: User ID:
bg: Идентификатор на потребителя:

en: User Privileges
bg: Привилегии на потребителите

en: User profiles
bg: Профили на потребителите

note: No item should exceed a length of 40 characters, to avoid wrapping on two lines. Better simplifying than making it hard to read!
en: Username must consist of:
      ➣ lower case letters from the English alphabet
      ➣ digits
      ➣ any of the characters ".", "-" and "_"
bg: Потребителското име може да съдържа следните знаци:
      • малки букви от латиницата;
      • цифри;
      • „.“, „-“ и „_“.

en: Username must start with a letter!
bg: Потребителското име трябва да започва с буква!

en: _Add Profile
bg: Добавяне на про_фил

en: _Advanced Settings
bg: _Допълнителни настройки:

en: _Change...
bg: _Промяна…

en: _Comments
bg: _Коментари

en: _Current password:
bg: _Текуща парола:

en: _Custom
bg: _Специфичен

en: _Days between warning and password expiration:
bg: _Дни между предупреждението и изтичането на паролата:

en: _Enable Account
bg: _Включване на регистрация

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
bg: _Шифриране на домашната папка за защита на данни

en: _Generate
bg: _Генериране

en: _Home directory:
bg: До_машна папка:

en: _Home phone:
bg: До_машен телефон:

en: _Main group:
bg: _Главна група:

en: _Manage Groups
bg: _Управление на групите

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Shell:
bg: О_бвивка:

en: _Work phone:
bg: _Служебен телефон:

en: Show root user
bg: Показване на администратора

en: Show system users
bg: Показване на системните потребители

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list.
bg: Дали инструментът за настройка на потребителите да показва и системните потребители в списъка с потребители.

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list.
bg: Дали инструментът за настройка на потребителите да показва и администратора в списъка с потребители.

en: Error accessing system permissions: %s
bg: Грешка при достъп до системните права: %s

en: The platform you are running is not supported by this tool
bg: Дистрибуцията, която използвате, не се поддържа от този инструмент

note: label
en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
bg: Ако знаете със сигурност, че работи като една от платформите изписани по-долу, можете да я посочите и да продължите. Това може да повреди настройките на системата и да я приведе в неработещо състояние.

en: Unsupported platform
bg: Неподдържана платформа

en: The configuration could not be loaded
bg: Настройките не могат да бъдат заредени

note: OPERATION_COMMIT
en: The configuration could not be saved
bg: Неуспех при запазването на настройките

en: You are not allowed to access the system configuration.
bg: Нямате права за достъп до системните настройки.

note: OPERATION_COMMIT
en: You are not allowed to modify the system configuration.
bg: Нямате права да променяте системните настройки.

en: Invalid data was found.
bg: Открити са неправилни данни.

note: OOBS_RESULT_ERROR
en: An unknown error occurred.
bg: Възникна непозната грешка.

en: Could not display help
bg: Помощта не може да бъде показана

en: The system configuration has potentially changed.
bg: Настройките на системата бяха най-вероятно променени.

en: Update content? This will lose any modification in course.
bg: Искате ли да ги обновите? Това ще доведе до загуба на промените ви.

en: An error occurred while checking for authorizations: %s
    You may report this as a bug.
bg: Възникна грешка при проверката за идентификация: %s
    Молим, докладвайте тази грешка.

en: Lock
bg: Заключване

en: Unlock
bg: Отключване

en: Locked
bg: Заключен

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
bg: Прозорецът е отключен.
    Натиснете с мишката, за да предотвратите допълнителни промени

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
bg: Прозорецът е заключен.
    Натиснете с мишката, за да извършите промени

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
bg: Политиката на системата забранява промените.
    Свържете се със системния администратор

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Type address
bg: Вид адрес

en: Changing interface configuration
bg: Промяна на настройките на интерфейс

en: Could not autodetect modem device
bg: Модемът не може да бъде засечен автоматично

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
bg: Проверете дали устройството не е заето и дали е включено правилно в компютъра.

en: The host name has changed
bg: Името на хоста се промени

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
bg: Няма да можете да стартирате нови програми и ще трябва отново да влезете в системата. Да се продължи ли?

en: Change _Host name
bg: Промяна на името на _хоста

en: Automatic configuration (DHCP)
bg: Автоматично настройване (DHCP)

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
bg: Локална мрежа за лесна настройка (IPv4 LL)

en: Static IP address
bg: Статичен адрес по IP

en: WEP key (ascii)
bg: Ключ за WEP (в ASCII)

en: WEP key (hexadecimal)
bg: Ключ за WEP (шестнадесетичен)

en: WPA Personal
bg: Ключ за WPA Personal

en: WPA2 Personal
bg: Ключ за WPA2 Personal

en: ISDN modem
bg: Модем тип ISDN

en: Serial modem
bg: Сериен модем

en: %s Properties
bg: Настройки на %s

en: _Properties
bg: _Настройки

en: IP Address
bg: Адрес по IP

en: Aliases
bg: Псевдоними

en: This network interface is not configured
bg: Този мрежови интерфейс не е настроен

en: Roaming mode enabled
bg: Режим на преминаване от мрежа в мрежа

en: <b>Essid:</b> %s
bg: <b>Име:</b> %s

en: Address:
bg: Адрес:

en: Subnet mask:
bg: Маска на мрежата:

en: Remote address:
bg: Отдалечен адрес:

en: Type:
bg: Вид:

en: Phone number:
bg: Телефонен номер:

en: Wireless connection
bg: Безжична връзка

en: Infrared connection
bg: Инфрачервена връзка

en: Wired connection
bg: Кабелна връзка

en: Parallel port connection
bg: Паралелен порт

en: Point to point connection
bg: Точка до точка (PPP)

en: Changing network location
bg: Промяна на мрежовото място

en: There is already a location with the same name
bg: Съществува място със същото име

en: Overwrite it?
bg: Да бъде ли презаписано?

en: Save location
bg: Запазване на място

en: _Location name:
bg: _Име на място:

en: Do you want to delete location "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете мястото „%s“?

en: The interface does not exist
bg: Интерфейсът не съществува

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
bg: Проверете дали е написано правилно и дали се поддържа коректно от системата ви.

en: Configure a network interface
bg: Настройка на мрежов интерфейс

en: INTERFACE
bg: ИНТЕРФЕЙС

en: Configure the first network interface with a specific type
bg: Настройка на мрежов интерфейс със специфичен вид

en: TYPE
bg: ВИД

en: Configure network devices and connections
bg: Настройка на мрежови устройства и връзки

en: Network
bg: Мрежа

en: Network Settings
bg: Настройки на мрежата

en: Settings for service "%s"
bg: Настройки за услугата „%s“

en: Are you sure you want to deactivate %s?
bg: Искате ли да изключите „%s“?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
bg: Това може да повлияе върху поведението на системата ви по много начини, възможно е да се стигне до загуба на данни

en: Web server
bg: Уеб сървър

en: Shares your web pages over the Internet
bg: Споделяне на уеб страниците ви чрез Интернет

note: GST_ROLE_WEB_SERVER
en: Actions scheduler
bg: Диспечер на действия

en: Executes scheduled actions
bg: Изпълнение на запланувани действия

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
bg: Услуга за печат

en: Allows applications to use printers
bg: Позволява на програмите да ползват принтери

note: GST_ROLE_PRINTER_SERVICE
en: Mail agent
bg: Пощенски агент

en: Delivers your outgoing mail
bg: Доставяне на изпратената поща

note: GST_ROLE_MTA
en: MTA authentication service
bg: Услуга за идентификация на MTA

note: GST_ROLE_MTA_AUTH
en: Mail fetcher
bg: Доставчик на поща

en: Downloads your mail from remote accounts
bg: Изтегляне на пощата ви от отдалечени сървъри

note: GST_ROLE_MAIL_FETCHER
en: Graphical login manager
bg: Графична програма за влизане

en: Allows users to login graphically
bg: Позволяване на потребители да влизат през графична среда

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
bg: Сървър за база от данни

en: Data storage system
bg: Система за запазване на данни

note: GST_ROLE_DATABASE_SERVER GST_ROLE_FILE_SERVER_SMB GST_ROLE_FILE_SERVER_FTP
en: Folder sharing service
bg: Услуга за споделяне на папка

en: Shares folders over your network
bg: Споделяне на папки по мрежата

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
bg: Услуга за FTP

en: Shares folders over the Internet
bg: Споделяне на папки през Интернет

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_TFTP
en: Clock synchronization service
bg: Услуга за синхронизиране на часовника

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
bg: Сверяване на часовника на компютъра със сървърите за точно време в Интернет

note: GST_ROLE_NTP_SERVER
en: Antivirus
bg: Борба с вируси

en: Analyzes your incoming mail for virus
bg: Преглеждане на пристигащата поща за вируси

note: GST_ROLE_ANTIVIRUS
en: Firewall
bg: Защитна стена

en: Blocks undesired network access to your computer
bg: Блокиране на нежелания достъп по мрежа до компютъра ви

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
bg: Сървър за речници

note: GST_ROLE_DICTIONARY_SERVER
en: Speech synthesis support
bg: Поддръжка на синтезирането на реч

note: GST_ROLE_SPEECH_SYNTHESIS
en: Computer activity logger
bg: Дневник на действията на компютъра

en: Keeps a log of your computer activity
bg: Записване на дневник с действията на компютъра

note: GST_ROLE_SYSTEM_LOGGER
en: Remote backup server
bg: Отдалечен сървър за резервни копия

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
bg: Филтър за спам

note: GST_ROLE_SPAM_FILTER
en: Remote shell server
bg: Сървър за отдалечена обвивка

en: Secure shell server
bg: Сървър за сигурна обвивка (SSH)

note: GST_ROLE_SECURE_SHELL_SERVER
en: Application server
bg: Сървър за приложения

note: GST_ROLE_APPLICATION_SERVER
en: Automated crash reports support
bg: Поддръжка на автоматични доклади за грешки

note: GST_ROLE_AUTOMATED_CRASH_REPORTS_MANAGEMENT
en: System communication bus
bg: Шина за системни съобщения

note: GST_ROLE_DBUS,
en: System configuration manager
bg: Управление на системните настройки

note: GST_ROLE_SYSTEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: School management platform
bg: Училищна платформа за управление

note: GST_ROLE_SCHOOL_MANAGEMENT_PLATFORM
en: Network security auditor
bg: Наблюдение на сигурността на мрежата

note: GST_ROLE_SECURITY_AUDITING
en: Web calendar server
bg: Сървър за календар по уеб

note: GST_ROLE_WEB_CALENDAR_SERVER
en: OEM configuration manager
bg: Управление на фабричните настройки

note: GST_ROLE_OEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: Terminal multiplexor
bg: Мултиплексор на терминали

note: GST_ROLE_TERMINAL_MULTIPLEXOR
en: Disk quota activation
bg: Включване на дисковите квоти

note: GST_ROLE_QUOTA_MANAGEMENT
en: Package index monitor
bg: Наблюдение на списъка с пакети

note: GST_ROLE_PACKAGE_INDEX_MONITORING
en: Network service
bg: Мрежова услуга

note: GST_ROLE_NETWORK
en: Dynamic DNS services updater
bg: Обновяване на услугата за динамични имена

note: GST_ROLE_DYNAMIC_DNS_SERVICE
en: DHCP server
bg: Сървър за DHCP

note: GST_ROLE_DHCP_SERVER
en: Domain name server
bg: Сървър за имена

note: GST_ROLE_DNS
en: Proxy cache service
bg: Сървър-посредник за кеширане

note: GST_ROLE_PROXY_CACHE
en: LDAP server
bg: Сървър за LDAP

note: GST_ROLE_LDAP_SERVER
en: Mailing lists manager
bg: Управление на пощенски списъци

note: GST_ROLE_MAILING_LISTS_MANAGER
en: Multicast DNS service discovery
bg: Откриване на услугата за излъчване на имена

note: GST_ROLE_RENDEZVOUS
en: Account information resolver
bg: Получаване на информация за настройките на потребителя

note: GST_ROLE_NSS
en: Virtual Private Network server
bg: Сървър за ВЧМ

note: GST_ROLE_VPN_SERVER
en: Router advertisement server
bg: Сървър за обявяване на маршрутизиране

note: GST_ROLE_ROUTER_ADVERTISEMENT_SERVER
en: IPSec key exchange server
bg: Сървър за обмяна на ключовете за IPSec

note: GST_ROLE_IPSEC_KEY_EXCHANGE_SERVER
en: Disk server
bg: Дисков сървър

note: GST_ROLE_DISK_SERVER
en: Disk client
bg: Дисков клиент

note: GST_ROLE_DISK_CLIENT
en: Route server
bg: Маршрутизиращ сървър

note: GST_ROLE_ROUTE_SERVER
en: RPC mapper
bg: Напасване на RPC

note: GST_ROLE_RPC_MAPPER
en: SNMP server
bg: Сървър за SMTP

note: GST_ROLE_SNMP_SERVER
en: Terminal server client
bg: Клиент на сървър за терминали

note: GST_ROLE_LTSP_CLIENT
en: Audio settings management
bg: Управление на звуковите настройки

note: GST_ROLE_AUDIO_MANAGEMENT
en: Volumes mounter
bg: Монтиране на устройства

en: Mounts your volumes automatically
bg: Автоматично монтиране на устройствата

note: GST_ROLE_AUTOMOUNTER
en: Infrared port management
bg: Управление на инфрачервения порт

note: GST_ROLE_INFRARED_MANAGEMENT
en: Braille display management
bg: Управление на брайлов дисплей

note: GST_ROLE_BRAILLE_DISPLAY_MANAGEMENT
en: Bluetooth device management
bg: Управление на устройства с Bluetooth

note: GST_ROLE_BLUETOOTH_MANAGEMENT
en: Hard disk tuning
bg: Настройване на твърди дискове

note: GST_ROLE_HDD_MANAGEMENT
en: Hotkeys management
bg: Управление на мултимедийните клавиши

note: GST_ROLE_HOTKEYS_MANAGEMENT
en: Power management
bg: Управление на захранването

note: GST_ROLE_POWER_MANAGEMENT
en: Logical volume management
bg: Управление на логическите дялове

note: GST_ROLE_LVM_MANAGEMENT
en: Cluster management tool
bg: Управление на клъстъри

note: GST_ROLE_CLUSTER_MANAGEMENT
en: Fax settings management
bg: Управление на настройките на факс

note: GST_ROLE_FAX_MANAGEMENT
en: RAID disks management
bg: Управление на дискове в RAID

note: GST_ROLE_RAID_MANAGEMENT
en: Graphic tablets management
bg: Управление на графични таблети

note: GST_ROLE_GRAPHIC_TABLETS_MANAGEMENT
en: CPU Frequency manager
bg: Управление на честотата на процесора

note: GST_ROLE_CPUFREQ_MANAGEMENT
en: Eagle USB ADSL modems manager
bg: Управление на модеми за ADSL на Eagle през USB

note: GST_ROLE_EAGLE_USB_MODEMS_MANAGEMENT
en: Serial port settings management
bg: Управление на настройките на серийния порт

note: GST_ROLE_SERIAL_PORTS_MANAGEMENT
en: ISDN modems manager
bg: Управление на модеми за ISDN

note: GST_ROLE_ISDN_MANAGEMENT
en: Telstra Bigpond Cable Network client
bg: Клиент за кабелната мрежа на Telstra Bigpond

note: GST_ROLE_TELSTRA_BIGPOND_NETWORK_CLIENT
en: Hardware monitor
bg: Наблюдение на хардуера

note: GST_ROLE_HARDWARE_MONITORING
en: System monitor
bg: Наблюдение на системата

note: GST_ROLE_SYSTEM_MONITORING
en: Virtual Machine management
bg: Управление на виртуалните машини

en: Configure which services will be run when the system starts
bg: Настройка на услугите, които ще се стартират със системата

en: Services
bg: Услуги

en: Start
bg: Стартиране

en: Stop
bg: Спиране

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Runlevel
bg: Ниво на работа

en: Status
bg: Състояние

en: Priority
bg: Приоритет

en: Services Settings
bg: Настройки на услугите

en: Are you sure you want to delete this share?
bg: Да се изтрие ли тази споделена папка?

en: Other computers in your network will stop viewing this.
bg: Другите компютри във вашата мрежа няма да могат да видят това.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
bg: Добавяне или промяна на споделен път.

en: PATH
bg: ПЪТ

en: _Share Folder...
bg: _Споделяне на папка…

en: Share this folder with other computers
bg: Споделяне на тази папка с други потребители

en: Allowed host/network
bg: Позволени хост/мрежа

en: Specify hostname
bg: Определяне на хост

en: Specify IP address
bg: Определяне на IP адрес

en: Specify network
bg: Определяне на мрежа

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
bg: Настройване на папките, които са налични във вашия мрежови комшулук

en: File System
bg: Файлова система

en: Do not share
bg: Да не се споделя

en: Windows networks (SMB)
bg: Мрежи на Windows (SMB)

en: Unix networks (NFS)
bg: Мрежи на Unix (NFS)

en: Settings for folder '%s'
bg: Настройки на папката „%s“

en: Share Folder
bg: Споделяне на папка

en: Sharing services are not installed
bg: Услугите за споделяне не са инсталирани

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
bg: За да споделяте папки, трябва да сте инсталирали поне Samba или NFS.

en: World Map
bg: Карта на света

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
bg: Интерактивна карта за избор на часови пояс с мишка. Избирането с клавиатура е възможно чрез графичните елементи отдолу.

en: Change system time, date, and timezone
bg: Промяна на датата, часа и часовия пояс на системата

en: Time and Date
bg: Дата и час

en: NTP support is not installed
bg: Липсва поддръжка на NTP

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
bg: Инсталирайте и задействайте поддръжката на NTP, за да синхронизирате часовника на компютъра със сървърите за точно време в Интернет.

en: Enabling NTP
bg: Включване на NTP

en: Disabling NTP
bg: Изключване на NTP

en: Synchronizing system clock
bg: Синхронизиране на системния часовник

en: Keep synchronized with Internet servers
bg: Синхронизиране на часовника през Интернет

en: Manual
bg: Ръчно

en: Time and Date Settings
bg: Настройки на дата и час

en: Administrator group can not be deleted
bg: Групата на администраторите не може да бъде изтрита

en: This would leave the system unusable.
bg: Това ще направи системата неизползваема.

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете групата „%s“?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
bg: Това може да остави файлове с неправилен идентификатор на група във файловата система.

en: New group
bg: Нова група

en: Group '%s' Properties
bg: Настройки на групата „%s“

en: Group name is empty
bg: Името на групата е празно

en: A group name must be specified.
bg: Трябва да зададете име на групата

en: Group name of the administrator group user should not be modified
bg: Името на групата на администратора не трябва да се променя

en: Group name has invalid characters
bg: В името на групата има неправилни знаци

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
bg: Задайте име за групата, което да започва с малка буква следвана от малки букви и цифри.

en: Group "%s" already exists
bg: Групата „%s“ вече съществува

en: Please choose a different group name.
bg: Изберете различно име на група.

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
bg: Идентификаторът на групата на администраторите не трябва да се променя.

note: check that GID is free
en: Group ID %d is already used by group "%s"
bg: Идентификаторът на група %d е зает от „%s“

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
bg: Изберете различен числов идентификатор за новата група.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
bg: Изберете различен числов идентификатор за групата „%s“.

en: Group name
bg: Име на групата

note: TRANSLATORS:  This applies to a password. Keep the string short.
en: Not asked on login
bg: Без парола при влизане

en: Asked on login
bg: Искане на парола при влизане

en: Monitor system logs
bg: Наблюдение на системните дневници

en: Administer the system
bg: Администрация на системата

en: Use audio devices
bg: Ползване на аудио устройства

en: Use CD-ROM drives
bg: Ползване на CD-ROM

en: Burn CDs / DVDs
bg: Запис на CD/DVD

en: Use modems
bg: Ползване на модеми

en: Connect to Internet using a modem
bg: Свързване към Интернет през модем

en: Send and receive faxes
bg: Изпращане и получаване на факсове

en: Use floppy drives
bg: Ползване на флопидискови устройства

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
bg: Монтиране на файлови системи извън ядрото (FUSE)

en: Configure printers
bg: Настройка на принтери

en: Connect to wireless and ethernet networks
bg: Безжични мрежови връзки и Етернет

en: Access external storage devices automatically
bg: Автоматичен достъп до външни устройства за съхранение

en: Suspend and hibernate the computer
bg: Приспиване и дълбоко приспиване на компютъра

en: Access /proc filesystem
bg: Достъп до файловата система /proc

en: Use scanners
bg: Ползване на скенери

en: Use tape drives
bg: Ползване на лентови устройства

en: Use USB devices
bg: Ползване на устройства за USB

en: Use VirtualBox virtualization solution
bg: Използване на VirtualBox за виртуализация

en: Use video devices
bg: Ползване на видео устройства

en: Be able to get administrator privileges
bg: Да можете да придобиете права на администратор

en: Administrator
bg: Администратор

en: Can change anything on the system, including installing and upgrading software.
bg: Може да управлява всичко на компютъра, включително инсталирането и обновяването на софтуера.

en: Can perform common tasks. Can't install software or change settings affecting all users.
bg: Може да извършва честите задачи. Не може да инсталира софтуер или да променя настройките, които са за всички потребители.

en: Desktop user
bg: Обикновен потребител

en: Authentication failed
bg: Неуспешна идентификация

en: The new password is too short
bg: Новата парола е прекалено кратка

en: The new password is too simple
bg: Новата парола е прекалено лесна

en: The old and new passwords are too similar
bg: Старата и новата пароли са много близки

en: The new password must contain numeric or special characters
bg: Новата парола трябва да съдържа цифри или специални знаци

en: The old and new passwords are the same
bg: Старата и новата парола са еднакви

en: The new password has already been used recently.
bg: Новата парола е била използвана наскоро.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
bg: Паролата ви е сменена след като сте се идентифицирали!

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Add or remove users and groups
bg: Добавяне или премахване на потребители и групи

en: Users and Groups
bg: Потребители и групи

en: Password is too short
bg: Паролата е прекалено кратка

en: User passwords must be longer than 5 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
bg: Паролата на потребителя трябва да е повече от 5 знака и за предпочитане да съдържа цифри, букви и специални знаци.

en: Password confirmation is not correct
bg: Невярно потвърждаване на паролата

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
bg: Проверете дали сте въвели една и съща парола в двете текстови полета.

en: Please choose another password.
bg: Изберете друга парола.

en: Please type again your current password.
bg: Въведете отново текущата си парола.

en: Password could not be changed
bg: Паролата не бе сменена

en: Administrator account cannot be deleted
bg: Потребителят на администратора не може да бъде изтрит

en: %s is currently using this computer
bg: %s в момента използва този компютър

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
bg: Проверявайте дали потребителят е излязъл от регистрацията си преди да я изтриете.

en: Can't delete the only administrator account
bg: Последната регистрация на администратор не може да се изтрие

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
bg: %s е единственият администратор на този компютър. Изтриването на тази регистрация ще ви лиши от всякаква възможност за администриране на системата.

en: Remove home folder for %s?
bg: Да се изтрие ли домашната папка на %s?

en: Files owned by user %s in <tt>%s</tt> can be completely removed if you don't need them anymore. You may want to back them up before deleting the account, or keep them so that an administrator can save them later.
bg: Файловете на потребителя %s в <tt>%s</tt> могат да бъдат окончателно изтрити, ако вече не се нуждаете от тях. Може да ги архивирате преди изтриване или да ги запазите, за да бъдат съхранени по-късно от администратор.

en: Keep Files
bg: Запазване на файловете

en: Don't Remove Account
bg: Регистрацията да не се изтрива

en: Delete Files
bg: Изтриване на файлове

en: Superuser
bg: Администратор

en: Custom
bg: Специфичен

note: TRANSLATORS: This applies to a password.
en: None
bg: Няма

en: Invalid character "%c" in comment
bg: Неправилен знак „%c“ в коментара

en: Check that this character is not used.
bg: Проверете дали този знак се използва.

en: Incomplete path in home directory
bg: Пътят за домашна папка не е пълен

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
bg: Въведете пълния път до домашната папка
    <span size="smaller">например: /home/ivancho</span>.

en: New home directory already exists, use it?
bg: Домашната папка вече съществува. Да се използва ли?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or copy the contents of <tt>%s</tt> to the new home, overwriting it?
    
    In doubt, use the new directory to avoid losing data, and copy files from the old directory later.
bg: Домашната папка на потребителя %s е променена на <tt>%s</tt>, която вече съществува. Да се използват ли намиращите се в нея файлове или да се презапишат с тези от <tt>%s</tt>?
    
    Препоръчително е да се запазят съществуващите файлове, за да не се загуби информация, а тези от старата папка да се копират по-късно.

en: _Replace With Old Files
bg: _Презаписване със старите файлове

en: _Cancel Change
bg: _Отказване на промяната

note: TRANSLATORS: This means "use the files from the new location", * as opposed to those from the old location.
en: _Use New Files
bg: Използване на файлове от _новата папка

en: Make user the _owner of the new home directory
bg: Потребителят да е _собственик на новата домашна папка

en: _Delete old home directory
bg: Из_триване на старата домашна папка

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or delete all its contents and use a completely empty home directory?
    
    In doubt, keep the files, and remove them later if needed.
bg: Зададената домашна папка на потребителя %s е <tt>%s</tt>, която вече съществува. Да се използват ли вече съществуващите в нея файлове или да се изтрие всичко и да се започне с празна домашна папка?
    
    Препоръчително е съществуващите файлове да се запазят и по-късно да се изтрият, ако е необходимо.

en: _Delete Files
bg: _Изтриване на файловете

en: _Use Existing Files
bg: Използване на _съществуващите файлове

en: Copy old home directory to new location?
bg: Да се копира ли старата домашна папка на новото място?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which doesn't exist. Do you want to copy the contents of the old home directory (<tt>%s</tt>), or use a completely empty home directory?
    
    If you choose to copy the files to the new location, it's safe to delete the old directory.
bg: Домашната папка на потребителя %s е променена на <tt>%s</tt>. Да се копира ли съдържанието на старата домашна папка (<tt>%s></tt>) или да се създаде празна домашна папка?
    
    Ако съдържанието се копира, старата домашна папка може спокойно да бъде изтрита.

en: _Use Empty Directory
bg: Да се _създаде ли празна папка

note: TRANSLATORS: This means "copy files from the old home directory".
en: Co_py Old Files
bg: Ko_пиране на старите файлове

en: ID for the root user should not be modified
bg: Идентификаторът на администратора не трябва да се променя

note: check that UID is free
en: User ID %d is already used by user %s
bg: Идентификаторът на потребител %d е зает от %s

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
bg: Изберете различен числов идентификатор за %s.

en: Incomplete path in shell
bg: Непълен път в обвивката

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/bash</span>.
bg: Въведете пълния път за обвивката.
    <span size="smaller">например: /bin/bash</span>.

en: Can't revoke administration rights
bg: Не можете махнете права на администратор

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
bg: %s е единственият администратор на този компютър. Махането на правата му на администратор ще ви лиши от всякаква възможност за администриране на системата.

en: You are about to revoke your own administration rights
bg: Ще премахнете собствените си права на администратор

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
bg: %s няма да може да извършва административни задачи. Потребителят с тази регистрация няма да може сам да си върне правата на администратор.

en: Give up administration rights
bg: Отказване от администраторски права

en: You cannot change the user ID for the superuser account.
bg: Не можете да промените идентификатора на администратора.

en: You cannot disable your own account, nor change your own home directory or user ID. Run this program from another user's session to edit these settings.
bg: Не можете да изключите регистрацията си, да промените идентификатора или домашната си папка. За да редактирате тези настройки, изпълнете програмата от сесията на друг потребител.

en: You cannot change an account's home directory or user ID while the user is logged in.
bg: Не можете да промените идентификатора или домашната папка на потребител, който в момента е в системата.

en: Applying changes to user settings...
bg: Прилагане на промените в настройките на потребителя…

en: Users Settings
bg: Настройки на потребителите
