gnome-system-tools - en to ca translation catalogue (469 entries)

en: Access point name:
ca: Nom del punt d'accés:

en: Account data
ca: Dades del compte

en: Aliases:
ca: Àlies:

en: Con_figuration:
ca: C_onfiguració:

en: Connection Settings
ca: Paràmetres de la connexió

en: Connection type:
ca: Tipus de connexió:

en: Connections
ca: Connexions

en: DNS Servers
ca: Servidors DNS

en: D_omain name:
ca: Nom del d_omini:

en: Delete current location
ca: Suprimeix aquesta ubicació

en: E_nable roaming mode
ca: Habilita el mode _itinerant

en: E_nable this connection
ca: Habilita aquesta co_nnexió

en: Ethernet interface:
ca: Interfície ethernet:

en: Host Alias Properties
ca: Paràmetres dels àlies dels ordinadors

en: Host Settings
ca: Paràmetres de l'ordinador central

en: Hosts
ca: Ordinadors centrals

en: IP address:
ca: Adreça IP:

en: Interface properties
ca: Propietats de la interfície

en: Internet service provider data
ca: Dades del proveïdor de serveis d'Internet

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Loud
ca: Sorollós

en: Low
ca: Fluix

en: Medium
ca: Mitjà

en: Modem
ca: Mòdem

en: Modem Settings
ca: Paràmetres del mòdem

en: Network _password:
ca: C_ontrasenya de xarxa:

en: Network name (_ESSID):
ca: Nom de la xarxa (_ESSID):

en: Off
ca: Apagat

en: Options
ca: Opcions

en: P_assword
ca: Contr_asenya

en: Password _type:
ca: Tipus de _contrasenya:

en: Plain (ASCII)
ca: Text (ASCII)

en: Pulses
ca: Polsos

en: Save current network configuration as a location
ca: Desa la configuració de xarxa actual com a una ubicació

en: Search Domains
ca: Dominis de cerca

en: Tones
ca: Tons

en: Use the Internet service provider nameservers
ca: Utilitza els servidors de domini del servidor de serveis d'Internet

en: Wireless Settings
ca: Paràmetres de la xarxa sense fil

en: _Autodetect
ca: _Autodetecta

en: _Dial prefix:
ca: _Marca el prefix:

en: _Dial type:
ca: Tipus _de marcatge:

en: _Gateway address:
ca: Adr_eça de la passarel·la:

en: _Host name:
ca: Nom de l'_ordinador:

en: _IP address:
ca: Adreça _IP:

en: _Local IP:
ca: IP _local:

en: _Modem port:
ca: Port del _mòdem:

en: _Phone number:
ca: Número de _telèfon:

en: _Remote IP:
ca: IP _remota:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
ca: _Reintenta la connexió en cas que es talli o falli la inicialització

en: _Set modem as default route to internet
ca: E_stableix el mòdem com la ruta predeterminada a Internet

en: _Subnet mask:
ca: Màscara de _subxarxa:

en: _Username:
ca: N_om d'usuari:

note: TRANSLATORS: Volume as in loudness
en: _Volume:
ca: _Volum:

en: Advanced settings:
ca: Paràmetres avançats:

en: Select the services that you wish to activate:
ca: Seleccioneu els serveis que vulgueu activar:

en: Add allowed hosts
ca: Afegiu ordinadors permesos

en: Allowed Hosts
ca: Ordinadors permesos

en: Allowed hosts:
ca: Ordinadors permesos:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Domain / _Workgroup:
ca: Domini / _Grup de treball:

en: Enter password for user
ca: Introduïu la contrasenya per a l'usuari

en: Enter password for user:
ca: Introduïu la contrasenya per a l'usuari:

en: General Properties
ca: Propietats generals

en: Host name:
ca: Nom de l'ordinador:

en: Hosts Settings
ca: Paràmetres dels ordinadors centrals

en: Name:
ca: Nom:

en: Netmask:
ca: Màscara de xarxa:

en: Network:
ca: Xarxa:

en: Read only
ca: Només lectura

en: Share
ca: Compartit

en: Share Properties
ca: Propietats dels recursos compartits

en: Share through:
ca: Comparteix per:

en: Shared Folder
ca: Carpeta compartida

en: Shared Folders
ca: Carpetes compartides

en: This computer is a _WINS server
ca: Aquest ordinador és un servidor _WINS

en: Users
ca: Usuaris

en: WINS _server:
ca: _Servidor WINS:

en: Windows sharing
ca: Compartició amb Windows

en: _Path:
ca: _Camí:

en: _Read only
ca: Només _lectura

en: Add NTP Server
ca: Afegeix un servidor NTP

en: NTP server
ca: Servidor NTP

en: Se_lect Servers
ca: Se_lecciona els servidors

en: Selection
ca: Selecció

en: Synchronize now
ca: Sincronitza ara

en: Time Zone
ca: Fus horari

en: Time servers
ca: Servidors d'hora

en: Time servers:
ca: Servidors de temps:

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Time zone:
ca: Fus horari:

en: Unconfigured
ca: Sense configuració

en: _Configuration:
ca: C_onfiguració:

en: _Date:
ca: _Data:

en: _Time:
ca: _Hora:

en: A user with this name already exists. Please choose a different name for the new user.
ca: Ja existeix un usuari amb aquest nom. Trieu un altre nom per a l'usuari nou.

en: Account _type:
ca: _Tipus de compte:

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats

en: Assign a random password by default
ca: Assigna una contrasenya aleatòria per defecte

en: Automatic UID/GID
ca: UID/GID automàtic

en: Basic Settings
ca: Paràmetres bàsics

en: Change Advanced User Settings
ca: Canvia els paràmetres avançats de l'usuari

en: Change User Account Type
ca: Canvia el tipus de compte d'usuari

en: Change User Name
ca: Canvia el nom d'usuari

en: Change User Password
ca: Canvia la contrasenya d'usuari

en: Changing advanced settings for:
ca: S'estan canviant els paràmetres avançats per a:

en: Changing user account type for:
ca: S'està canviant el tipus de compte d'usuari per a:

en: Changing user name for:
ca: S'està canviant el nom d'usuari per a:

en: Changing user password for:
ca: S'està canviant la contrasenya d'usuari per a:

en: Con_firmation:
ca: Con_firmació:

en: Contact Information
ca: Informació del contacte

en: Create New User
ca: Crea un usuari nou

en: Create a new user
ca: Crea un usuari nou

en: Days between warning and password expiration:
ca: Interval de dies entre l'avís i el venciment de la contrasenya:

en: Default _group:
ca: _Grup per defecte:

en: Default _shell:
ca: _Intèrpret d'ordres per defecte:

en: Disable _account
ca: Inhabilita el _compte

en: Don't ask for password on _login
ca: No demanis la contrasenya en _entrar

en: Encrypt all your files with your login password to strongly protect them from people with physical access to your computer, at the expense of a slightly reduced performance.
ca: Encripta tots els fitxers amb la contrasenya d'entrada per protegir-los de gent amb accés físic a l'ordinador, tot i que el sistema anirà més lent.

en: Full _Name:
ca: _Nom complet:

en: Generate _random password
ca: Gene_ra una contrasenya aleatòria

en: Group Members
ca: Membres del grup

en: Group _ID:
ca: _Identificador de grup:

en: Group _name:
ca: _Nom del grup:

en: Group properties
ca: Propietats del grup

en: Groups available on the system:
ca: Grups disponibles en el sistema:

en: Groups settings
ca: Paràmetres dels grups

en: Ma_ximum days a password may be used:
ca: Mà_xim de dies que es pot utilitzar una contrasenya:

en: Maximum GID:
ca: GID màxim:

en: Maximum UID:
ca: UID màxim:

en: Mi_nimum days between password changes:
ca: Mí_nim de dies entre els canvis de contrasenya:

en: Minimum GID:
ca: GID mínim:

en: Minimum UID:
ca: UID mínim:

en: Minimum days allowed between password changes:
ca: Mínim de dies permesos entre els canvis de contrasenya:

en: New _password:
ca: C_ontrasenya nova:

en: Number of days that a password may be used:
ca: Nombre de dies que es pot utilitzar una contrasenya:

en: O_ffice location:
ca: Ubicació de l'o_ficina:

en: Optional Settings
ca: Paràmetres opcionals

en: Password Settings
ca: Paràmetres de la contrasenya

en: Password set to:
ca: Contrasenya assignada a:

en: Privileges
ca: Privilegis

en: Profile Settings
ca: Paràmetres del perfil

en: Profile _name:
ca: _Nom del perfil:

en: Set password b_y hand
ca: Estableix la contrasen_ya manualment

en: System Defaults
ca: Valors per defecte del sistema

en: This account is disabled.
ca: Aquest compte està inhabilitat.

en: This account is using special settings that have been defined manually. Use the <i>Advanced Settings</i> dialog to tune them.
ca: Aquest compte està utilitzant paràmetres especials que s'han definit manualment. Utilitzeu el diàleg <i>Paràmetres avançats</i> per ajustar-los.

en: User ID:
ca: Identificador d'usuari:

en: User Privileges
ca: Privilegis d'usuari

en: User profiles
ca: Perfils d'usuari

note: No item should exceed a length of 40 characters, to avoid wrapping on two lines. Better simplifying than making it hard to read!
en: Username must consist of:
      ➣ lower case letters from the English alphabet
      ➣ digits
      ➣ any of the characters ".", "-" and "_"
ca: El nom d'usuari ha de consistir en:
      ➣ lletres en minúscules de l'abecedari
      ➣ dígits
      ➣ qualsevol dels caràcters «.», «-» i «_»

en: Username must start with a letter!
ca: El nom d'usuari ha de començar amb una lletra.

en: You can't change user ID while the user is logged in.
ca: No podeu canviar l'identificador d'usuari mentre l'usuari està connectat.

en: _Add Profile
ca: _Afegeix un perfil

en: _Advanced Settings
ca: Paràmetres _avançats

en: _Change...
ca: _Canvia...

en: _Comments
ca: _Comentaris

en: _Current password:
ca: _Contrasenya actual:

en: _Custom
ca: _Personalitzat

en: _Days between warning and password expiration:
ca: Interval de _dies entre l'avís i el venciment de la contrasenya:

en: _Enable Account
ca: _Habilita el compte

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
ca: _Encripta la carpeta de l'usuari per protegir les dades sensibles

en: _Generate
ca: _Genera

en: _Home directory:
ca: Directori de l'_usuari:

en: _Home phone:
ca: Telèfon _particular:

en: _Main group:
ca: G_rup principal:

en: _Manage Groups
ca: _Gestiona els grups

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Shell:
ca: Intèrpret d'ordre_s:

en: _Work phone:
ca: Telè_fon de la feina:

en: Show root user
ca: Mostra l'usuari primari

en: Show system users
ca: Mostra els usuaris del sistema

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list.
ca: Si l'eina d'administració d'usuaris hauria de mostrar els usuaris del sistema a la llista d'usuaris.

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list.
ca: Si l'eina d'administració d'usuaris hauria de mostrar l'usuari primari a la llista d'usuaris.

en: The platform you are running is not supported by this tool
ca: Aquesta eina no funciona en la plataforma on l'esteu executant

note: label
en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
ca: Si esteu segur que funciona igual que en alguna de les plataformes que apareixen a sota, la podeu seleccionar i continuar. Tingueu en compte que pot provocar danys a la configuració del sistema o al funcionament normal de l'ordinador.

en: Unsupported platform
ca: La plataforma no està implementada

en: The configuration could not be loaded
ca: No s'ha pogut carregar la configuració

note: OPERATION_COMMIT
en: The configuration could not be saved
ca: No s'ha pogut desar la configuració

en: You are not allowed to access the system configuration.
ca: No se us permet accedir a la configuració del sistema.

note: OPERATION_COMMIT
en: You are not allowed to modify the system configuration.
ca: No se us permet modificar la configuració del sistema.

en: Invalid data was found.
ca: S'han trobat dades no vàlides.

note: OOBS_RESULT_ERROR
en: An unknown error occurred.
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: Could not display help
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda

en: The system configuration has potentially changed.
ca: La configuració del sistema ha canviat dràsticament.

en: Update content? This will lose any modification in course.
ca: Actualitzar els continguts? Us farà perdre qualsevol modificació no desada.

en: An error occurred while checking for authorizations: %s
    You may report this as a bug.
ca: S'ha produït un error mentre es comprovaven les autoritzacions: %s
    Podeu informar-ne com una errada.

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Type address
ca: Tipus d'adreça

en: Changing interface configuration
ca: S'està analitzant la configuració de la interfície

en: Could not autodetect modem device
ca: No s'ha pogut autodetectar el dispositiu mòdem

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
ca: Comproveu que el dispositiu no estigui ocupat, i que estigui correctament connectat a l'ordinador.

en: The host name has changed
ca: El nom de l'ordinador ha canviat

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
ca: Això us impedirà executar noves aplicacions i, per tant, haureu de tornar a entrar. Voleu continuar de totes maneres?

en: Change _Host name
ca: _Canvia el nom de l'ordinador

en: Automatic configuration (DHCP)
ca: Configuració automàtica (DHCP)

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
ca: Xarxa local zeroconf (IPv4 LL)

en: Static IP address
ca: Adreça IP estàtica

en: WEP key (ascii)
ca: Clau WEP (ASCII)

en: WEP key (hexadecimal)
ca: Clau WEP (hexadecimal)

en: WPA Personal
ca: WPA personal

en: WPA2 Personal
ca: WPA2 personal

en: ISDN modem
ca: Mòdem ISDN

en: Serial modem
ca: Mòdem sèrie

en: %s Properties
ca: Propietats de %s

en: _Properties
ca: _Propietats

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Aliases
ca: Àlies

en: This network interface is not configured
ca: Aquesta interfície de xarxa no està configurada

en: Roaming mode enabled
ca: S'ha habilitat el mode itinerant

en: <b>Essid:</b> %s
ca: <b>ESSID:</b> %s

en: Address:
ca: Adreça:

en: Subnet mask:
ca: Màscara de subxarxa:

en: Remote address:
ca: Adreça remota:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Phone number:
ca: Número de telèfon:

en: Wireless connection
ca: Connexió per xarxa sense fil

en: Infrared connection
ca: Connexió per infraroig

en: Wired connection
ca: Connexió per xarxa amb fil

en: Parallel port connection
ca: Connexió per port paral·lel

en: Point to point connection
ca: Connexió punt a punt

en: Changing network location
ca: S'està canviant la ubicació de la xarxa

en: There is already a location with the same name
ca: Ja hi ha una ubicació amb aquest nom

en: Overwrite it?
ca: Voleu sobreescriure-la?

en: Save location
ca: Desa la ubicació

en: _Location name:
ca: Nom de la _ubicació:

en: Do you want to delete location "%s"?
ca: Voleu suprimir la ubicació «%s»?

en: The interface does not exist
ca: La interfície no existeix

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
ca: Assegureu-vos que estigui escrita correctament i que l'ordinador l'implementi correctament.

en: Configure a network interface
ca: Configura una interfície de xarxa

en: INTERFACE
ca: INTERFÍCIE

en: Configure the first network interface with a specific type
ca: Configura la primera interfície de xarxa amb un tipus específic

en: TYPE
ca: TIPUS

en: Configure network devices and connections
ca: Configureu els dispositius de xarxa i les connexions

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Settings
ca: Paràmetres de xarxa

en: Settings for service "%s"
ca: Paràmetres del servei «%s»

en: Are you sure you want to deactivate %s?
ca: Segur que voleu desactivar %s?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
ca: Això pot afectar el comportament d'aquest sistema de diverses maneres, i pot provocar que es perdin dades.

en: Web server
ca: Servidor web

en: Shares your web pages over the Internet
ca: Comparteix pàgines web a través d'Internet

note: GST_ROLE_WEB_SERVER
en: Actions scheduler
ca: Planificador d'accions

en: Executes scheduled actions
ca: Executa accions planificades

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
ca: Servei d'impressió

en: Allows applications to use printers
ca: Permet a les aplicacions utilitzar impressores

note: GST_ROLE_PRINTER_SERVICE
en: Mail agent
ca: Agent de correu

en: Delivers your outgoing mail
ca: Lliura el correu sortint

note: GST_ROLE_MTA
en: MTA authentication service
ca: Servei d'autenticació de l'MTA

note: GST_ROLE_MTA_AUTH
en: Mail fetcher
ca: Recollidor de correu

en: Downloads your mail from remote accounts
ca: Descarrega el correu de comptes remots

note: GST_ROLE_MAIL_FETCHER
en: Graphical login manager
ca: Gestor d'entrada gràfic

en: Allows users to login graphically
ca: Permet als usuaris entrar a través d'una interfície gràfica

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
ca: Servidor de bases de dades

en: Data storage system
ca: Sistema d'emmagatzematge de dades

note: GST_ROLE_DATABASE_SERVER GST_ROLE_FILE_SERVER_SMB GST_ROLE_FILE_SERVER_FTP
en: Folder sharing service
ca: Servei de compartició de carpetes

en: Shares folders over your network
ca: Comparteix carpetes a través de la xarxa

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
ca: Servei d'FTP

en: Shares folders over the Internet
ca: Comparteix carpetes a través d'Internet

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_TFTP
en: Clock synchronization service
ca: Servei de sincronització del rellotge

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
ca: Sincronitza el rellotge de l'ordinador amb servidors de temps d'Internet

en: Analyzes your incoming mail for virus
ca: Analitza si hi ha virus al vostre correu

note: GST_ROLE_ANTIVIRUS
en: Firewall
ca: Tallafoc

en: Blocks undesired network access to your computer
ca: Bloca accessos per xarxa no desitjats al vostre ordinador

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
ca: Servidor de diccionaris

note: GST_ROLE_DICTIONARY_SERVER
en: Speech synthesis support
ca: Funcionalitat de síntesi de veu

note: GST_ROLE_SPEECH_SYNTHESIS
en: Computer activity logger
ca: Registre de l'activitat de l'ordinador

en: Keeps a log of your computer activity
ca: Manté un registre de les activitats d'aquest ordinador

note: GST_ROLE_SYSTEM_LOGGER
en: Remote backup server
ca: Servidor remot de còpies de seguretat

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
ca: Filtre de correu brossa

note: GST_ROLE_SPAM_FILTER
en: Remote shell server
ca: Servidor d'intèrpret d'ordres remot

en: Secure shell server
ca: Servidor d'intèrpret d'ordres segur

note: GST_ROLE_SECURE_SHELL_SERVER
en: Application server
ca: Servidor d'aplicacions

note: GST_ROLE_APPLICATION_SERVER
en: Automated crash reports support
ca: Funcionalitat per a informes d'error automàtics

note: GST_ROLE_AUTOMATED_CRASH_REPORTS_MANAGEMENT
en: System communication bus
ca: Bus de comunicacions del sistema

note: GST_ROLE_DBUS,
en: System configuration manager
ca: Gestor de la configuració del sistema

note: GST_ROLE_SYSTEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: School management platform
ca: Plataforma de gestió per a escoles

note: GST_ROLE_SCHOOL_MANAGEMENT_PLATFORM
en: Network security auditor
ca: Auditor de seguretat de xarxes

note: GST_ROLE_SECURITY_AUDITING
en: Web calendar server
ca: Servidor de calendari web

note: GST_ROLE_WEB_CALENDAR_SERVER
en: OEM configuration manager
ca: Gestor de la configuració OEM

note: GST_ROLE_OEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: Terminal multiplexor
ca: Multiplexor de terminals

note: GST_ROLE_TERMINAL_MULTIPLEXOR
en: Disk quota activation
ca: Activació de la quota de disc

note: GST_ROLE_QUOTA_MANAGEMENT
en: Package index monitor
ca: Monitor de l'índex de paquets

note: GST_ROLE_PACKAGE_INDEX_MONITORING
en: Network service
ca: Servei de xarxa

note: GST_ROLE_NETWORK
en: Dynamic DNS services updater
ca: Actualitzador per a serveis de DNS dinàmics

note: GST_ROLE_DYNAMIC_DNS_SERVICE
en: DHCP server
ca: Servidor DHCP

note: GST_ROLE_DHCP_SERVER
en: Domain name server
ca: Servidor de noms de domini

note: GST_ROLE_DNS
en: Proxy cache service
ca: Servei de servidor intermediari

note: GST_ROLE_PROXY_CACHE
en: LDAP server
ca: Servidor LDAP

note: GST_ROLE_LDAP_SERVER
en: Mailing lists manager
ca: Gestor de llistes de correu

note: GST_ROLE_MAILING_LISTS_MANAGER
en: Multicast DNS service discovery
ca: Descoberta de serveis DNS multidifusió

note: GST_ROLE_RENDEZVOUS
en: Account information resolver
ca: Resoledor de la informació de comptes

note: GST_ROLE_NSS
en: Virtual Private Network server
ca: Servidor de xarxes virtuals privades

note: GST_ROLE_VPN_SERVER
en: Router advertisement server
ca: Servidor d'anunci d'encaminament

note: GST_ROLE_ROUTER_ADVERTISEMENT_SERVER
en: IPSec key exchange server
ca: Servidor d'intercanvi de claus IPSec

note: GST_ROLE_IPSEC_KEY_EXCHANGE_SERVER
en: Disk server
ca: Servidor de disc

note: GST_ROLE_DISK_SERVER
en: Disk client
ca: Client de disc

note: GST_ROLE_DISK_CLIENT
en: Route server
ca: Servidor d'encaminament

note: GST_ROLE_ROUTE_SERVER
en: RPC mapper
ca: Mapador RPC

note: GST_ROLE_RPC_MAPPER
en: SNMP server
ca: Servidor SNMP

note: GST_ROLE_SNMP_SERVER
en: Terminal server client
ca: Client de Terminal Server

note: GST_ROLE_LTSP_CLIENT
en: Audio settings management
ca: Gestió dels paràmetres d'àudio

note: GST_ROLE_AUDIO_MANAGEMENT
en: Volumes mounter
ca: Muntador de volums

en: Mounts your volumes automatically
ca: Munta els volums automàticament

note: GST_ROLE_AUTOMOUNTER
en: Infrared port management
ca: Gestió del port d'infrarojos

note: GST_ROLE_INFRARED_MANAGEMENT
en: Braille display management
ca: Gestió de la pantalla braille

note: GST_ROLE_BRAILLE_DISPLAY_MANAGEMENT
en: Bluetooth device management
ca: Gestió de dispositius Bluetooth

note: GST_ROLE_BLUETOOTH_MANAGEMENT
en: Hard disk tuning
ca: Afinament de discs durs

note: GST_ROLE_HDD_MANAGEMENT
en: Hotkeys management
ca: Gestió de dreceres de teclat

note: GST_ROLE_HOTKEYS_MANAGEMENT
en: Power management
ca: Gestió de l'energia

note: GST_ROLE_POWER_MANAGEMENT
en: Logical volume management
ca: Gestió de volums lògics

note: GST_ROLE_LVM_MANAGEMENT
en: Cluster management tool
ca: Eina de gestió de clústers

note: GST_ROLE_CLUSTER_MANAGEMENT
en: Fax settings management
ca: Gestió de paràmetres del fax

note: GST_ROLE_FAX_MANAGEMENT
en: RAID disks management
ca: Gestor de discs RAID

note: GST_ROLE_RAID_MANAGEMENT
en: Graphic tablets management
ca: Gestor de tauletes gràfiques

note: GST_ROLE_GRAPHIC_TABLETS_MANAGEMENT
en: CPU Frequency manager
ca: Gestió de la freqüència de la CPU

note: GST_ROLE_CPUFREQ_MANAGEMENT
en: Eagle USB ADSL modems manager
ca: Gestió de mòdems Eagle USB ADSL

note: GST_ROLE_EAGLE_USB_MODEMS_MANAGEMENT
en: Serial port settings management
ca: Gestió dels paràmetres del port sèrie

note: GST_ROLE_SERIAL_PORTS_MANAGEMENT
en: ISDN modems manager
ca: Gestió de mòdems XDSI

note: GST_ROLE_ISDN_MANAGEMENT
en: Telstra Bigpond Cable Network client
ca: Client de la xarxa cable Telstra Bigpond

note: GST_ROLE_TELSTRA_BIGPOND_NETWORK_CLIENT
en: Hardware monitor
ca: Monitor del maquinari

note: GST_ROLE_HARDWARE_MONITORING
en: System monitor
ca: Monitor del sistema

note: GST_ROLE_SYSTEM_MONITORING
en: Virtual Machine management
ca: Gestió de màquines virtuals

en: Configure which services will be run when the system starts
ca: Configureu els serveis que s'executaran quan s'iniciï el sistema

en: Services
ca: Serveis

en: Start
ca: Inicia

en: Stop
ca: Atura

en: Ignore
ca: Ignora

en: Runlevel
ca: Nivell d'execució

en: Status
ca: Estat

en: Priority
ca: Prioritat

en: Services Settings
ca: Paràmetres dels serveis

en: Are you sure you want to delete this share?
ca: Segur que voleu suprimir aquest recurs compartit?

en: Other computers in your network will stop viewing this.
ca: Altres ordinadors de la xarxa deixaran de poder veure això.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
ca: Afegeix un camí compartit, el modifica si ja n'existeix un

en: PATH
ca: CAMÍ

en: _Share Folder...
ca: _Comparteix una carpeta...

en: Share this folder with other computers
ca: Comparteix aquesta carpeta amb d'altres ordinadors

en: Allowed host/network
ca: Ordinador/xarxa permesos

en: Specify hostname
ca: Especifica el nom de l'ordinador

en: Specify IP address
ca: Especifica l'adreça IP

en: Specify network
ca: Especifica la xarxa

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
ca: Configura quines carpetes són visibles a altres ordinadors de la xarxa

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: Do not share
ca: No comparteixis

en: Windows networks (SMB)
ca: Xarxes Windows (SMB)

en: Unix networks (NFS)
ca: Xarxes UNIX (NFS)

en: Settings for folder '%s'
ca: Paràmetres de la carpeta «%s»

en: Share Folder
ca: Compartició de la carpeta

en: Sharing services are not installed
ca: Els serveis de compartició no estan instal·lats

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
ca: Cal que instal·leu la darrera versió del Samba o bé d'NFS per poder compartir les vostres carpetes.

en: World Map
ca: Mapa mundial

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
ca: Un giny de mapa interactiu basat en el ratolí per seleccionar el fus horari. Els usuaris de teclat hauran de seleccionar el fus horari amb el quadre de combinació desplegable de sota.

en: Change system time, date, and timezone
ca: Canvieu l'hora, la data, i el fus horari del sistema

en: Time and Date
ca: Hora i data

en: NTP support is not installed
ca: L'NTP no està instal·lat

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
ca: Instal·leu i activeu l'NTP per habilitar la sincronització del servidor local de temps amb servidors de temps d'Internet.

en: Enabling NTP
ca: S'està habilitant l'NTP

en: Disabling NTP
ca: S'està inhabilitant l'NTP

en: Synchronizing system clock
ca: S'està sincronitzant el rellotge del sistema

en: Keep synchronized with Internet servers
ca: Mantén-lo sincronitzat amb els servidors d'Internet

en: Time and Date Settings
ca: Paràmetres de l'hora i la data

en: Administrator group can not be deleted
ca: El grup d'administradors no es pot suprimir

en: This would leave the system unusable.
ca: Això deixaria el sistema en un estat inservible.

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
ca: Segur que voleu suprimir el grup «%s»?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
ca: Això pot deixar fitxers en el sistema de fitxers amb un identificador de grup invàlid.

en: New group
ca: Nou grup

en: Group '%s' Properties
ca: Propietats del grup «%s»

en: Group name is empty
ca: El nom del grup és buit

en: A group name must be specified.
ca: Heu d'especificar un nom per al grup.

en: Group name of the administrator group user should not be modified
ca: El nom del grup de l'administrador no s'hauria de modificar

en: Group name has invalid characters
ca: El nom del grup conté caràcters invàlids

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
ca: Establiu un nom de grup vàlid utilitzant una lletra minúscula seguida de lletres en minúscules i nombres.

en: Group "%s" already exists
ca: El grup «%s» ja existeix

en: Please choose a different group name.
ca: Seleccioneu un nom de grup diferent.

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
ca: L'identificador del grup de l'administrador no s'hauria de modificar

note: check that GID is free
en: Group ID %d is already used by group "%s"
ca: L'identificador de grup %d ja l'està utilitzant el grup «%s»

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
ca: Seleccioneu un identificador numèric diferent per al grup nou.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
ca: Seleccioneu un identificador numèric diferent per al grup «%s».

en: Group name
ca: Nom del grup

note: TRANSLATORS:  This applies to a password. Keep the string short.
en: Not asked on login
ca: No la demanis per entrar

en: Asked on login
ca: Demana-la per entrar

en: Monitor system logs
ca: Supervisió dels registres del sistema

en: Administer the system
ca: Administració del sistema

en: Use audio devices
ca: Utilització de dispositius d'àudio

en: Use CD-ROM drives
ca: Utilització d'unitats de CD-ROM

en: Burn CDs / DVDs
ca: Enregistrament de CD/DVD

en: Use modems
ca: Utilització de mòdems

en: Connect to Internet using a modem
ca: Connexió a Internet amb mòdem

en: Send and receive faxes
ca: Enviament i recepció de fax

en: Use floppy drives
ca: Utilització d'unitats de disquet

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
ca: Munta sistemes de fitxers d'espai d'usuari (FUSE)

en: Configure printers
ca: Configura les impressores

en: Connect to wireless and ethernet networks
ca: Connecta a xarxes sense fil i ethernet

en: Access external storage devices automatically
ca: Accés automàtic a dispositius d'emmagatzematge externs

en: Suspend and hibernate the computer
ca: Atura temporalment i hiberna l'ordinador

en: Access /proc filesystem
ca: Accés al sistema de fitxers /proc

en: Use scanners
ca: Utilització d'escàners

en: Use tape drives
ca: Utilització d'unitats de cinta

en: Use USB devices
ca: Utilització de dispositius USB

en: Use VirtualBox virtualization solution
ca: Utilitza la solució de virtualització VirtualBox

en: Use video devices
ca: Utilització de dispositius de vídeo

en: Be able to get administrator privileges
ca: Permís per obtenir privilegis d'administrador

en: Administrator
ca: Administrador

en: Can change anything on the system, including installing and upgrading software.
ca: Pot canviar-ho tot, incloent la instal·lació i actualització de programari.

en: Can perform common tasks. Can't install software or change settings affecting all users.
ca: Pot realitzar tasques comunes. No pot instal·lar programari o canviar paràmetres que afectin tots els usuaris.

en: Desktop user
ca: Usuari de l'escriptori

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: The new password is too short
ca: La contrasenya nova és massa curta

en: The new password is too simple
ca: La contrasenya nova és massa senzilla

en: The old and new passwords are too similar
ca: La contrasenya antiga i la nova són massa semblants

en: The new password must contain numeric or special characters
ca: La contrasenya nova ha de contenir caràcters numèrics o especials

en: The old and new passwords are the same
ca: La contrasenya antiga i la nova són la mateixa

en: The new password has already been used recently.
ca: La contrasenya nova ja s'ha utilitzat recentment.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
ca: S'ha modificat la vostra contrasenya des que us heu autenticat.

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Add or remove users and groups
ca: Afegeix o suprimeix usuaris i grups

en: Users and Groups
ca: Usuaris i grups

en: Password is too short
ca: La contrasenya és massa curta

en: User passwords must be longer than 5 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
ca: La contrasenya de l'usuari ha de ser de més de 5 caràcters, i és preferible que contingui nombres, lletres, i caràcters especials.

en: Password confirmation is not correct
ca: La confirmació de la contrasenya no és correcta

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
ca: Comproveu que heu introduït la mateixa contrasenya en els dos camps.

en: Please choose another password.
ca: Seleccioneu una altra contrasenya.

en: Please type again your current password.
ca: Introduïu un altre cop la contrasenya actual.

en: Password could not be changed
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya

en: Administrator account cannot be deleted
ca: No es pot suprimir el compte de l'administrador

en: %s is currently using this computer
ca: %s està fent servir l'ordinador ara mateix

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
ca: Assegureu-vos que l'usuari està desconnectat abans de suprimir aquest compte.

en: Can't delete the only administrator account
ca: No es pot suprimir l'únic compte d'administrador

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
ca: %s és l'únic administrador d'aquest ordinador. Si suprimiu aquest compte no podreu administrar el sistema.

en: Remove home folder for %s?
ca: Voleu suprimir la carpeta d'usuari de %s?

en: Files owned by user %s in <tt>%s</tt> can be completely removed if you don't need them anymore. You may want to back them up before deleting the account, or keep them so that an administrator can save them later.
ca: Els fitxers que són propietat de l'usuari %s a <tt>%s</tt> es poden suprimir si no els necessiteu més. Potser voleu fer-ne una còpia de seguretat abans de suprimir el compte o mantenir-los de manera que un administrador els pugui desar més tard.

en: Keep Files
ca: Mantén els fitxers

en: Don't Remove Account
ca: No suprimeixis el compte

en: Delete Files
ca: Suprimeix els fitxers

en: Superuser
ca: Superusuari

en: Custom
ca: Personalitzat

note: TRANSLATORS: This applies to a password.
en: None
ca: Cap

en: Invalid character "%c" in comment
ca: El comentari conté el caràcter invàlid «%c»

en: Check that this character is not used.
ca: Comproveu que no es faci servir aquest caràcter.

en: Incomplete path in home directory
ca: El camí del directori de l'usuari no està complet

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
ca: Introduïu el camí sencer del directori de l'usuari
    <span size="smaller">per exemple: /home/josep</span>.

en: New home directory already exists, use it?
ca: El directori de l'usuari nou ja existeix, voleu utilitzar-lo?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or copy the contents of <tt>%s</tt> to the new home, overwriting it?
    
    In doubt, use the new directory to avoid losing data, and copy files from the old directory later.
ca: El directori de l'usuari de %s s'ha establert a <tt>%s</tt>, que ja existeix. Voleu utilitzar els fitxers d'aquest directori o voleu copiar el contingut de <tt>%s</tt> al nou directori, sobreescrivint-los?
    
    En cas de dubte, utilitzeu el directori nou per evitar la pèrdua de dades i més endavant copieu els fitxers del directori antic.

en: _Replace With Old Files
ca: _Reemplaça amb els fitxers antics

en: _Cancel Change
ca: _Cancel·la el canvi

note: TRANSLATORS: This means "use the files from the new location", * as opposed to those from the old location.
en: _Use New Files
ca: _Utilitza els fitxers nous

en: Make user the _owner of the new home directory
ca: _Fes que l'usuari sigui el propietari del directori de l'usuari nou.

en: _Delete old home directory
ca: _Suprimeix el directori antic

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or delete all its contents and use a completely empty home directory?
    
    In doubt, keep the files, and remove them later if needed.
ca: El directori de l'usuari de %s s'ha establert a <tt>%s</tt>, que ja existeix. Voleu utilitzar els fitxers d'aquest directori o voleu suprimir tot el seu contingut i utilitzar un directori de l'usuari totalment buit?
    
    En cas de dubte, mantingueu els fitxers i suprimiu-los després si cal.

en: _Delete Files
ca: _Suprimeix els fitxers

en: _Use Existing Files
ca: _Utilitza els fitxers existents

en: Copy old home directory to new location?
ca: Voleu copiar el directori de l'usuari antic a la ubicació nova?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which doesn't exist. Do you want to copy the contents of the old home directory (<tt>%s</tt>), or use a completely empty home directory?
    
    If you choose to copy the files to the new location, it's safe to delete the old directory.
ca: El directori de l'usuari de %s s'ha establert a <tt>%s</tt>, que no existeix. Voleu copiar el contingut del directori de l'usuari antic (<tt>%s</tt>) o voleu utilitzar un directori de l'usuari totalment buit?
    
    Si trieu de copiar els fitxers a la ubicació nova, llavors és segur suprimir el directori antic.

en: _Use Empty Directory
ca: _Utilitza un directori buit

note: TRANSLATORS: This means "copy files from the old home directory".
en: Co_py Old Files
ca: Cop_ia els fitxers antics

en: ID for the root user should not be modified
ca: L'identificador de l'usuari primari no s'hauria de modificar

note: check that UID is free
en: User ID %d is already used by user %s
ca: L'identificador d'usuari %d ja l'està utilitzant l'usuari %s

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
ca: Seleccioneu un identificador numèric diferent per a %s.

en: Incomplete path in shell
ca: El camí de l'intèrpret d'ordres no està complet

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/bash</span>.
ca: Introduïu el camí complet a l'intèrpret d'ordres
    <span size="smaller">p.ex.: /bin/bash</span>.

en: Can't revoke administration rights
ca: No es poden revocar els drets d'administració

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
ca: %s és l'únic administrador d'aquest ordinador. Revocar els drets d'administració d'aquest compte deixaria sense administració el sistema.

en: You are about to revoke your own administration rights
ca: Esteu a punt de revocar els vostres drets d'administració

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
ca: %s no podrà realitzar més tasques administratives. Aquest compte no podrà tornar a obtenir els drets d'administració pel seu compte.

en: Give up administration rights
ca: Renuncia als drets d'administració

en: Applying changes to user settings...
ca: S'estan aplicant els canvis als paràmetres de l'usuari...

en: Users Settings
ca: Paràmetres dels usuaris
