gnome-system-tools - en to cs translation catalogue (479 entries)

en: Access point name:
cs: Název přístupového bodu:

en: Account data
cs: Údaje o účtu

en: Aliases:
cs: Přezdívky:

en: Con_figuration:
cs: Nasta_vení:

en: Connection Settings
cs: Nastavení připojení

en: Connection type:
cs: Způsob připojení:

en: Connections
cs: Připojení

en: DNS Servers
cs: Servery DNS

en: D_omain name:
cs: Název _domény:

en: Delete current location
cs: Odstranit aktuální umístění

en: E_nable roaming mode
cs: Zap_nout cestovní režim

en: E_nable this connection
cs: Povolit toto připoje_ní

en: Ethernet interface:
cs: Ethernetové rozhraní:

en: General
cs: Obecné

en: Hexadecimal
cs: Šestnáctkově

en: Host Alias Properties
cs: Vlastnosti přezdívek počítače

en: Host Settings
cs: Nastavení počítače

en: Hosts
cs: Počítače

en: IP address:
cs: Adresa IP:

en: Interface properties
cs: Vlastnosti rozhraní

en: Internet service provider data
cs: Údaje o poskytovateli připojení k Internetu

en: Location:
cs: Umístění:

en: Loud
cs: Hlasitá

en: Low
cs: Nízká

en: Medium
cs: Střední

en: Modem Settings
cs: Nastavení modemu

en: Network _password:
cs: Síťové _heslo:

en: Network name (_ESSID):
cs: Název sítě (_ESSID):

en: Off
cs: Vypnuto

en: Options
cs: Možnosti

en: P_assword
cs: _Heslo

en: Password _type:
cs: _Typ hesla:

en: Plain (ASCII)
cs: Prostý (ASCII)

en: Pulses
cs: Pulsní

en: Save current network configuration as a location
cs: Uložit současné nastavení sítě jako umístění

en: Search Domains
cs: Prohledávat domény

en: Tones
cs: Tónový

en: Use the Internet service provider nameservers
cs: Používat jmenné servery poskytovatele připojení k Internetu

en: Wireless Settings
cs: Nastavení bezdrátové sítě

en: _Autodetect
cs: Detekovat _automaticky

en: _Dial prefix:
cs: _Předvolba:

en: _Dial type:
cs: Typ _vytáčení:

en: _Gateway address:
cs: Adresa _brány:

en: _Host name:
cs: Název _počítače:

en: _IP address:
cs: Adresa _IP:

en: _Local IP:
cs: _Místní IP:

en: _Modem port:
cs: Port _modemu:

en: _Phone number:
cs: _Telefonní číslo:

en: _Remote IP:
cs: _Vzdálená IP:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
cs: Zkusit z_novu, pokud se spojení přeruší nebo nenaváže

en: _Set modem as default route to internet
cs: _Nastavit modem jako výchozí cestu k Internetu

en: _Subnet mask:
cs: Maska pod_sítě:

en: _Username:
cs: _Uživatelské jméno:

note: TRANSLATORS: Volume as in loudness
en: _Volume:
cs: _Hlasitost:

en: Advanced settings:
cs: Pokročilá nastavení:

en: Select the services that you wish to activate:
cs: Vyberte služby, které chcete aktivovat:

en: Add allowed hosts
cs: Přidat povolené počítače

en: Allowed Hosts
cs: Povolené počítače

en: Allowed hosts:
cs: Povolené počítače:

en: Comment:
cs: Poznámka:

en: Domain / _Workgroup:
cs: Doména / _pracovní skupina:

en: Enter password for user
cs: Zadejte heslo pro uživatele

en: Enter password for user:
cs: Zadejte heslo pro uživatele:

en: General Properties
cs: Obecné vlastnosti

en: Host name:
cs: Název počítače:

en: Hosts Settings
cs: Nastavení hostitelů

en: Name:
cs: Název:

en: Netmask:
cs: Maska sítě:

en: Network:
cs: Síť:

en: Read only
cs: Jen pro čtení

en: Share
cs: Sdílet

en: Share Properties
cs: Vlastnosti sdílení

en: Share through:
cs: Sdílet pomocí:

en: Shared Folder
cs: Sdílená složka

en: Shared Folders
cs: Sdílené složky

en: This computer is a _WINS server
cs: Tento počítač je server _WINS

en: Users
cs: Uživatelé

en: WINS _server:
cs: _Server WINS:

en: Windows sharing
cs: Sdílení Windows

en: _Path:
cs: _Cesta:

en: _Read only
cs: _Jen pro čtení

en: Add NTP Server
cs: Přidat server NTP

en: NTP server
cs: Server NTP

en: Se_lect Servers
cs: Vyb_rat servery

en: Selection
cs: Výběr

en: Synchronize now
cs: Synchronizovat nyní

en: Time Zone
cs: Časové pásmo

en: Time servers
cs: Časové servery

en: Time servers:
cs: Časové servery:

en: Time zone
cs: Časové pásmo

en: Time zone:
cs: Časové pásmo:

en: Unconfigured
cs: Nenastaveno

en: _Configuration:
cs: Nasta_vení:

en: _Date:
cs: _Datum:

en: _Time:
cs: Č_as:

en: A user with this name already exists. Please choose a different name for the new user.
cs: Uživatel s takovýmto jménem již existuje. Zvolte prosím pro nového uživatele jiné jméno.

en: Account _type:
cs: _Typ účtu:

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Advanced Settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Assign a random password by default
cs: Standardně přiřazovat náhodné heslo

en: Automatic UID/GID
cs: Automatické UID/GID

en: Basic Settings
cs: Základní nastavení

en: Change Advanced User Settings
cs: Změnit pokročilá uživatelova nastavení

en: Change User Account Type
cs: Změnit typ uživatelského účtu

en: Change User Name
cs: Změnit jméno uživatele

en: Change User Password
cs: Změnit uživatelské heslo

en: Changing advanced settings for:
cs: Změna pokročilých nastavení pro:

en: Changing user account type for:
cs: Změna typu uživatelského účtu pro:

en: Changing user name for:
cs: Změna uživatelského jména pro:

en: Changing user password for:
cs: Změna uživatelského hesla pro:

en: Con_firmation:
cs: _Potvrzení:

en: Contact Information
cs: Kontaktní informace

en: Create New User
cs: Vytvoření nového uživatele

en: Create a new user
cs: Vytvořit nového uživatele

en: Days between warning and password expiration:
cs: Dní mezi varováním a vypršením hesla:

en: Default _group:
cs: Výchozí s_kupina:

en: Default _shell:
cs: Výchozí _shell:

en: Disable _account
cs: _Zakázat účet

en: Don't ask for password on _login
cs: Nevyžadovat hes_lo při přihlášení

en: Encrypt all your files with your login password to strongly protect them from people with physical access to your computer, at the expense of a slightly reduced performance.
cs: Zašifrovat všechny vaše soubory vaším přihlašovacím heslem, aby měly silnou ochranu před lidmi s fyzickým přístupem k vašemu počítači. Cenou za to je mírné snížení výkonu.

en: Full _Name:
cs: Celé jmé_no:

en: Generate _random password
cs: _Generovat náhodné heslo

en: Group Members
cs: Členové skupiny

en: Group _ID:
cs: _ID skupiny:

en: Group _name:
cs: Název _skupiny:

en: Group properties
cs: Vlastnosti skupiny

en: Groups available on the system:
cs: Skupiny dostupné v systému:

en: Groups settings
cs: Nastavení skupin

en: Ma_ximum days a password may be used:
cs: Ma_ximální počet dní, po které se smí heslo používat:

en: Maximum GID:
cs: Maximální GID:

en: Maximum UID:
cs: Maximální UID:

en: Mi_nimum days between password changes:
cs: Mi_nimální počet dní mezi změnami hesla:

en: Minimum GID:
cs: Minimální GID:

en: Minimum UID:
cs: Minimální UID:

en: Minimum days allowed between password changes:
cs: Minimální povolený počet dní mezi změnami hesla:

en: New _password:
cs: Nové _heslo:

en: Number of days that a password may be used:
cs: Počet dní, po které je možné používat heslo:

en: O_ffice location:
cs: Umístění _kanceláře:

en: Optional Settings
cs: Volitelná nastavení

en: Password Settings
cs: Nastavení hesla

en: Password set to:
cs: Heslo nastavit na:

en: Privileges
cs: Oprávnění

en: Profile Settings
cs: Nastavení profilu

en: Profile _name:
cs: _Název profilu:

en: Set password b_y hand
cs: Nastavit heslo _ručně

en: System Defaults
cs: Výchozí systémová nastavení

en: This account is disabled.
cs: Tento účet je zakázaný.

en: This account is using special settings that have been defined manually. Use the <i>Advanced Settings</i> dialog to tune them.
cs: Tento účet používá speciální nastavení, která byla určena ručně. Použijte dialogové okno <i>Pokročilá nastavení</i> k jejich vyladění.

en: User ID:
cs: Uživatelské ID:

en: User Privileges
cs: Uživatelská oprávnění

en: User profiles
cs: Uživatelské profily

note: No item should exceed a length of 40 characters, to avoid wrapping on two lines. Better simplifying than making it hard to read!
en: Username must consist of:
      ➣ lower case letters from the English alphabet
      ➣ digits
      ➣ any of the characters ".", "-" and "_"
cs: Jméno uživatele musí obsahovat pouze:
      ➣ malá písmena bez diakritiky
      ➣ číslice
      ➣ některý ze znaků „.“, „-“ a „_“

en: Username must start with a letter!
cs: Jméno uživatele musí začínat písmenem!

en: _Add Profile
cs: Přid_at profil

en: _Advanced Settings
cs: Pokročilá n_astavení

en: _Change...
cs: _Změnit…

en: _Comments
cs: _Komentář

en: _Current password:
cs: _Současné heslo:

en: _Custom
cs: _Vlastní

en: _Days between warning and password expiration:
cs: _Dní mezi varováním a vypršením hesla:

en: _Enable Account
cs: _Povolit účet

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
cs: _Zašifrovat domovskou složku kvůli ochraně citlivých dat

en: _Generate
cs: Vy_generovat

en: _Home directory:
cs: _Domovská složka:

en: _Home phone:
cs: Telefon _domů:

en: _Main group:
cs: Hlavní _skupina:

en: _Manage Groups
cs: _Spravovat skupiny

en: _Name:
cs: Jmé_no:

en: _Password:
cs: _Heslo:

en: _Work phone:
cs: Telefon do _práce:

en: Show root user
cs: Zobrazit uživatele root

en: Show system users
cs: Zobrazit systémové uživatele

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list.
cs: Zda by měl nástroj pro správu uživatelů zobrazovat v seznamu uživatelů systémové uživatele.

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list.
cs: Zda by měl nástroj pro správu uživatelů zobrazovat v seznamu uživatelů uživatele root.

en: Error accessing system permissions: %s
cs: Chyba přístupu k systémovým oprávněním: %s

en: The platform you are running is not supported by this tool
cs: Platforma vašeho počítače není tímto nástrojem podporována

note: label
en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
cs: Pokud jste si opravdu jisti, že je tato platforma podobná nějaké platformě uvedené níže, vyberte tuto platformu a pokračujte. Uvědomte si však, že to může poškodit nastavení vašeho systému nebo to může rovnou vyřadit váš počítač z provozu.

en: Unsupported platform
cs: Nepodporovaná platforma

en: The configuration could not be loaded
cs: Nastavení nemohlo být načteno

note: OPERATION_COMMIT
en: The configuration could not be saved
cs: Nastavení nemohlo být uloženo

en: You are not allowed to access the system configuration.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat k nastavení systému.

note: OPERATION_COMMIT
en: You are not allowed to modify the system configuration.
cs: Nemáte oprávnění k úpravám nastavení systému.

en: Invalid data was found.
cs: Byla nalezena neplatná data.

note: OOBS_RESULT_ERROR
en: An unknown error occurred.
cs: Došlo k neznámé chybě.

en: Help
cs: Nápověda

en: Could not display help
cs: Nelze zobrazit nápovědu

en: The system configuration has potentially changed.
cs: Systémové nastavení se případně změnilo.

en: Update content? This will lose any modification in course.
cs: Aktualizovat obsah? Způsobí to ztrátu všech neuložených změn.

en: An error occurred while checking for authorizations: %s
    You may report this as a bug.
cs: Vyskytla se chyba při ověřování oprávnění: %s
    Můžete to nahlásit jako chybu.

en: Lock
cs: Zamknout

en: Unlock
cs: Odemknout

en: Locked
cs: Zamčeno

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
cs: Dialogové okno je odemknuto.
    Klikněte, abyste zabránili změnám.

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
cs: Dialogové okno je uzamknuto.
    Klikněte, abyste mohli dělat změny.

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
cs: Systémová politika zabránila změnám.
    Kontaktujte svého správce systému.

en: _Add
cs: Přid_at

en: _Delete
cs: O_dstranit

en: Type address
cs: Zadejte adresu

en: Changing interface configuration
cs: Mění se nastavení rozhraní

en: Could not autodetect modem device
cs: Nelze automaticky zjistit zařízení modemu

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
cs: Zkontrolujte, že se zařízení nepoužívá a že je správně připojeno k počítači.

en: The host name has changed
cs: Jméno počítače bylo změněno

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
cs: To vám znemožní spouštět nové aplikace, budete se muset znovu přihlásit. Chcete přesto pokračovat?

en: Change _Host name
cs: Změnit _název počítače

en: Automatic configuration (DHCP)
cs: Automatické nastavení (DHCP)

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
cs: Místní síť v režimu Zeroconf (IPv4 LL)

en: Static IP address
cs: Statická adresa IP

en: WEP key (ascii)
cs: Klíč WEP (ascii)

en: WEP key (hexadecimal)
cs: Klíč WEP (šestnáctkově)

en: WPA Personal
cs: Osobní režim WPA

en: WPA2 Personal
cs: Osobní režim WPA2

en: ISDN modem
cs: Modem ISDN

en: Serial modem
cs: Sériový modem

en: %s Properties
cs: Vlastnosti %s

en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: IP Address
cs: IP adresa

en: Aliases
cs: Přezdívky

en: This network interface is not configured
cs: Toto síťové rozhraní není nastaveno

en: Roaming mode enabled
cs: Cestovní režim aktivní

en: Address:
cs: Adresa

en: Subnet mask:
cs: Maska podsítě:

en: Remote address:
cs: Vzdálená adresa:

en: Type:
cs: Typ:

en: Phone number:
cs: Telefonní číslo:

en: Wireless connection
cs: Bezdrátové připojení

en: Infrared connection
cs: Infračervené připojení

en: Wired connection
cs: Drátové připojení

en: Parallel port connection
cs: Připojení přes paralelní port

en: Point to point connection
cs: Spojení bod-bod (PtP)

en: Changing network location
cs: Mění se síťové umístění

en: There is already a location with the same name
cs: Umístění se stejným názvem již existuje

en: Overwrite it?
cs: Přepsat?

en: Save location
cs: Uložit umístění

en: _Location name:
cs: Název _umístění:

en: Do you want to delete location "%s"?
cs: Přejete si odstranit umístění „%s“?

en: The interface does not exist
cs: Rozhraní neexistuje

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
cs: Zkontrolujte, že je zadáno správně a že je správně podporováno vaším systémem.

en: Configure a network interface
cs: Nastavit síťové rozhraní

en: INTERFACE
cs: ROZHRANÍ

en: Configure the first network interface with a specific type
cs: Nastavit první síťové rozhraní určitého typu

en: TYPE
cs: TYP

en: Configure network devices and connections
cs: Nastavit síťové zařízení a spojení

en: Network
cs: Síť

en: Network Settings
cs: Nastavení sítě

en: Settings for service "%s"
cs: Nastavení služby „%s“

en: Are you sure you want to deactivate %s?
cs: Opravdu chcete vypnout %s?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
cs: Toto může různými způsoby ovlivnit chování vašeho systému, možná způsobit i ztrátu dat.

en: Web server
cs: Server WWW

en: Shares your web pages over the Internet
cs: Sdílí vaše webové stránky po Internetu

note: GST_ROLE_WEB_SERVER
en: Actions scheduler
cs: Plánovač akcí

en: Executes scheduled actions
cs: Provádí naplánované akce

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
cs: Služba tiskárny

en: Allows applications to use printers
cs: Umožňuje aplikacím používat tiskárny

note: GST_ROLE_PRINTER_SERVICE
en: Mail agent
cs: Agent pošty

en: Delivers your outgoing mail
cs: Doručuje vaši odchozí poštu

note: GST_ROLE_MTA
en: MTA authentication service
cs: Služba ověřování MTA

note: GST_ROLE_MTA_AUTH
en: Mail fetcher
cs: Stahovač pošty

en: Downloads your mail from remote accounts
cs: Stahuje vaši poštu ze vzdálených účtů

note: GST_ROLE_MAIL_FETCHER
en: Graphical login manager
cs: Správce grafického přihlašování

en: Allows users to login graphically
cs: Umožňuje uživatelům přihlásit se graficky

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
cs: Databázový server

en: Data storage system
cs: Systém pro ukládání dat

note: GST_ROLE_DATABASE_SERVER GST_ROLE_FILE_SERVER_SMB GST_ROLE_FILE_SERVER_FTP
en: Folder sharing service
cs: Služba sdílení složek

en: Shares folders over your network
cs: Sdílí složky po vaší síti

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
cs: Služba FTP

en: Shares folders over the Internet
cs: Sdílí složky po Internetu

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_TFTP
en: Clock synchronization service
cs: Služba synchronizace hodin

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
cs: Synchronizuje hodiny vašeho počítače se servery času na Internetu

note: GST_ROLE_NTP_SERVER
en: Antivirus
cs: Antivir

en: Analyzes your incoming mail for virus
cs: Hledá ve vaší příchozí poště viry

en: Blocks undesired network access to your computer
cs: Zabraňuje nežádoucímu přístupu ze sítě na váš počítač

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
cs: Slovníkový server

note: GST_ROLE_DICTIONARY_SERVER
en: Speech synthesis support
cs: Podpora syntézy řeči

note: GST_ROLE_SPEECH_SYNTHESIS
en: Computer activity logger
cs: Zaznamenávač aktivity počítače

en: Keeps a log of your computer activity
cs: Udržuje záznam aktivity vašeho počítače

note: GST_ROLE_SYSTEM_LOGGER
en: Remote backup server
cs: Vzdálený záložní server

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
cs: Filtr nevyžádané pošty

note: GST_ROLE_SPAM_FILTER
en: Remote shell server
cs: Vzdálený server shellu

en: Secure shell server
cs: Zabezpečený server shellu

note: GST_ROLE_SECURE_SHELL_SERVER
en: Application server
cs: Aplikační server

note: GST_ROLE_APPLICATION_SERVER
en: Automated crash reports support
cs: Podpora automatických záznamů o zhroucení

note: GST_ROLE_AUTOMATED_CRASH_REPORTS_MANAGEMENT
en: System communication bus
cs: Systémová komunikační sběrnice

note: GST_ROLE_DBUS,
en: System configuration manager
cs: Správce nastavení systému

note: GST_ROLE_SYSTEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: School management platform
cs: Platforma školské správy

note: GST_ROLE_SCHOOL_MANAGEMENT_PLATFORM
en: Network security auditor
cs: Auditor síťové bezpečnosti

note: GST_ROLE_SECURITY_AUDITING
en: Web calendar server
cs: Server webového kalendáře

note: GST_ROLE_WEB_CALENDAR_SERVER
en: OEM configuration manager
cs: Správce nastavení OEM

note: GST_ROLE_OEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: Terminal multiplexor
cs: Terminálový multiplexor

note: GST_ROLE_TERMINAL_MULTIPLEXOR
en: Disk quota activation
cs: Aktivace diskových kvót

note: GST_ROLE_QUOTA_MANAGEMENT
en: Package index monitor
cs: Sledovač seznamu balíků

note: GST_ROLE_PACKAGE_INDEX_MONITORING
en: Network service
cs: Síťová služba

note: GST_ROLE_NETWORK
en: Dynamic DNS services updater
cs: Aktualizace dynamických služeb DNS

note: GST_ROLE_DYNAMIC_DNS_SERVICE
en: DHCP server
cs: Server DHCP

note: GST_ROLE_DHCP_SERVER
en: Domain name server
cs: Server doménových jmen (DNS)

note: GST_ROLE_DNS
en: Proxy cache service
cs: Služba mezipaměti síťového provozu (proxy cache)

note: GST_ROLE_PROXY_CACHE
en: LDAP server
cs: Server LDAP

note: GST_ROLE_LDAP_SERVER
en: Mailing lists manager
cs: Správce poštovních konferencí

note: GST_ROLE_MAILING_LISTS_MANAGER
en: Multicast DNS service discovery
cs: Automatické objevení služby Multicast DNS

note: GST_ROLE_RENDEZVOUS
en: Account information resolver
cs: Poskytovatel informací o účtech

note: GST_ROLE_NSS
en: Virtual Private Network server
cs: Server virtuální soukromé sítě (VPN)

note: GST_ROLE_VPN_SERVER
en: Router advertisement server
cs: Server ohlašující směrovače (routery)

note: GST_ROLE_ROUTER_ADVERTISEMENT_SERVER
en: IPSec key exchange server
cs: Server pro výměnu klíčů IPSec

note: GST_ROLE_IPSEC_KEY_EXCHANGE_SERVER
en: Disk server
cs: Diskový server

note: GST_ROLE_DISK_SERVER
en: Disk client
cs: Diskový klient

note: GST_ROLE_DISK_CLIENT
en: Route server
cs: Směrovací server

note: GST_ROLE_ROUTE_SERVER
en: RPC mapper
cs: Mapovač RPC

note: GST_ROLE_RPC_MAPPER
en: SNMP server
cs: Server SNMP

note: GST_ROLE_SNMP_SERVER
en: Terminal server client
cs: Klient terminálového serveru

note: GST_ROLE_LTSP_CLIENT
en: Audio settings management
cs: Správa nastavení zvuku

note: GST_ROLE_AUDIO_MANAGEMENT
en: Volumes mounter
cs: Připojovač svazků

en: Mounts your volumes automatically
cs: Automaticky připojuje vaše svazky

note: GST_ROLE_AUTOMOUNTER
en: Infrared port management
cs: Správa infračerveného portu

note: GST_ROLE_INFRARED_MANAGEMENT
en: Braille display management
cs: Správa braillského zobrazovače

note: GST_ROLE_BRAILLE_DISPLAY_MANAGEMENT
en: Bluetooth device management
cs: Správa zařízení Bluetooth

note: GST_ROLE_BLUETOOTH_MANAGEMENT
en: Hard disk tuning
cs: Ladění pevného disku

note: GST_ROLE_HDD_MANAGEMENT
en: Hotkeys management
cs: Správa klávesových zkratek

note: GST_ROLE_HOTKEYS_MANAGEMENT
en: Power management
cs: Správa napájení

note: GST_ROLE_POWER_MANAGEMENT
en: Logical volume management
cs: Správa logických svazků (LVM)

note: GST_ROLE_LVM_MANAGEMENT
en: Cluster management tool
cs: Nástroj pro správu klastrů

note: GST_ROLE_CLUSTER_MANAGEMENT
en: Fax settings management
cs: Správa nastavení faxů

note: GST_ROLE_FAX_MANAGEMENT
en: RAID disks management
cs: Správa disků RAID

note: GST_ROLE_RAID_MANAGEMENT
en: Graphic tablets management
cs: Správa grafických tabletů

note: GST_ROLE_GRAPHIC_TABLETS_MANAGEMENT
en: CPU Frequency manager
cs: Správce frekvence procesoru

note: GST_ROLE_CPUFREQ_MANAGEMENT
en: Eagle USB ADSL modems manager
cs: Správce ADSL USB modemů Eagle

note: GST_ROLE_EAGLE_USB_MODEMS_MANAGEMENT
en: Serial port settings management
cs: Správa nastavení sériového portu

note: GST_ROLE_SERIAL_PORTS_MANAGEMENT
en: ISDN modems manager
cs: Správce modemů ISDN

note: GST_ROLE_ISDN_MANAGEMENT
en: Telstra Bigpond Cable Network client
cs: Klient kabelové sítě Telstra Bigpond

note: GST_ROLE_TELSTRA_BIGPOND_NETWORK_CLIENT
en: Hardware monitor
cs: Sledování hardwaru

note: GST_ROLE_HARDWARE_MONITORING
en: System monitor
cs: Sledování systému

note: GST_ROLE_SYSTEM_MONITORING
en: Virtual Machine management
cs: Správa virtuálních strojů

en: Configure which services will be run when the system starts
cs: Nastavit, které služby budou spuštěny při startu systému

en: Services
cs: Služby

en: Start
cs: Spustit

en: Stop
cs: Zastavit

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Runlevel
cs: Úroveň běhu

en: Status
cs: Stav

en: Priority
cs: Priorita

en: Services Settings
cs: Nastavení služeb

en: Are you sure you want to delete this share?
cs: Opravdu chcete odstranit toto sdílení?

en: Other computers in your network will stop viewing this.
cs: Jiné počítače ve vaší síti to již neuvidí.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
cs: Přidat sdílenou cestu, upraví ji, pokud už existuje

en: PATH
cs: CESTA

en: _Share Folder...
cs: _Sdílet složku…

en: Share this folder with other computers
cs: Sdílet tuto složku s jinými počítači

en: Allowed host/network
cs: Povolený počítač/síť

en: Specify hostname
cs: Zadejte název počítače

en: Specify IP address
cs: Zadejte adresu IP

en: Specify network
cs: Zadejte síť

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
cs: Nastavit, které složky jsou k dispozici pro vaše okolní počítače

en: File System
cs: Souborový systém

en: Do not share
cs: Nesdílet

en: Windows networks (SMB)
cs: Sítě Windows (SMB)

en: Unix networks (NFS)
cs: Sítě Unix (NFS)

en: Settings for folder '%s'
cs: Nastavení složky „%s“

en: Share Folder
cs: Sdílená složka

en: Sharing services are not installed
cs: Služby pro sdílení nejsou nainstalovány

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
cs: Pro sdílení svých složek je nutné nainstalovat buď Sambu nebo NFS.

en: World Map
cs: Mapa světa

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
cs: Widget s interaktivní mapou pro výběr časového pásma používající k ovládání myš. Uživatelé používající klávesnici by místo něj měli vybírat časové pásmo v kombinovaném výběrovém seznamu níže.

en: Change system time, date, and timezone
cs: Změnit systémový čas, datum a časové pásmo

en: Time and Date
cs: Datum a čas

en: NTP support is not installed
cs: Podpora NTP není nainstalována

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
cs: Pro umožnění synchronizace vašeho lokálního časového serveru s časovými servery v Internetu je nutné nainstalovat a aktivovat podporu NTP.

en: Enabling NTP
cs: Zapíná se NTP

en: Disabling NTP
cs: Vypíná se NTP

en: Synchronizing system clock
cs: Synchronizují se systémové hodiny

en: Keep synchronized with Internet servers
cs: Udržovat synchronizované se servery v Internetu

en: Manual
cs: Ruční

en: Time and Date Settings
cs: Nastavení data a času

en: Administrator group can not be deleted
cs: Správcovská skupina nemůže být odstraněna

en: This would leave the system unusable.
cs: Systém by pak nebyl použitelný.

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
cs: Opravdu chcete odstranit skupinu „%s“?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
cs: To možná nechá v systému souborů soubory s neplatným ID skupiny.

en: New group
cs: Nová skupina

en: Group '%s' Properties
cs: Vlastnosti skupiny „%s“

en: Group name is empty
cs: Název skupiny je prázdný

en: A group name must be specified.
cs: Musí být zadán název skupiny.

en: Group name of the administrator group user should not be modified
cs: Název skupiny správce by neměl být měněn

en: Group name has invalid characters
cs: Název skupiny obsahuje neplatné znaky

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
cs: Zadejte prosím platný název skupiny. Ten musí začínat malým písmenem a obsahovat pouze malá písmena a číslice.

en: Group "%s" already exists
cs: Skupina „%s“ již existuje

en: Please choose a different group name.
cs: Zvolte prosím jiný název skupiny.

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
cs: ID skupiny správcovského účtu by nemělo být měněno

note: check that GID is free
en: Group ID %d is already used by group "%s"
cs: ID skupiny %d již používá skupina „%s“

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
cs: Zvolte prosím pro novou skupinu jiný číselný identifikátor.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
cs: Zvolte prosím pro skupinu „%s“ jiný číselný identifikátor.

en: Group name
cs: Název skupiny

note: TRANSLATORS:  This applies to a password. Keep the string short.
en: Not asked on login
cs: Neptat se při přihlášení

en: Asked on login
cs: Dotázat při přihlášení

en: Monitor system logs
cs: Sledovat systémové protokoly

en: Administer the system
cs: Spravovat systém

en: Use audio devices
cs: Používat zvuková zařízení

en: Use CD-ROM drives
cs: Používat mechaniky CD-ROM

en: Burn CDs / DVDs
cs: Vypalovat CD / DVD

en: Use modems
cs: Používat modemy

en: Connect to Internet using a modem
cs: Připojovat se k Internetu přes modem

en: Send and receive faxes
cs: Odesílat a přijímat faxy

en: Use floppy drives
cs: Používat disketové mechaniky

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
cs: Připojovat souborové systémy v uživatelském prostoru (FUSE)

en: Configure printers
cs: Nastavovat tiskárny

en: Connect to wireless and ethernet networks
cs: Připojovat se k bezdrátovým a ethernetovým sítím

en: Access external storage devices automatically
cs: Automatický přistupovat k externím úložným zařízením

en: Suspend and hibernate the computer
cs: Uspávat počítač do paměti nebo na disk

en: Access /proc filesystem
cs: Přistupovat k souborovému systému /proc

en: Use scanners
cs: Používat skenery

en: Use tape drives
cs: Používat páskové mechaniky

en: Use USB devices
cs: Používat zařízení USB

en: Use VirtualBox virtualization solution
cs: Používat virtualizační řešení VirtualBox

en: Use video devices
cs: Používat video zařízení

en: Be able to get administrator privileges
cs: Mít možnost získat oprávnění správce

en: Administrator
cs: Správce

en: Can change anything on the system, including installing and upgrading software.
cs: Může v systému měnit cokoliv, včetně instalování a aktualizace softwaru.

en: Can perform common tasks. Can't install software or change settings affecting all users.
cs: Může provádět běžné úkoly. Nemůže instalovat software nebo měnit nastavení dotýkající se všech uživatelů.

en: Desktop user
cs: Běžný uživatel

en: Authentication failed
cs: Ověření selhalo

en: The new password is too short
cs: Nové heslo je příliš krátké

en: The new password is too simple
cs: Nové heslo je příliš jednoduché

en: The old and new passwords are too similar
cs: Staré a nové heslo jsou si podobná

en: The new password must contain numeric or special characters
cs: Nové heslo musí obsahovat číslice nebo speciální znaky

en: The old and new passwords are the same
cs: Staré a nové heslo jsou stejné

en: The new password has already been used recently.
cs: Stejné heslo, jako nové, bylo použito nedávno.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
cs: Vaše heslo bylo od vašeho prvotního ověření změněno!

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Add or remove users and groups
cs: Přidat nebo odstranit uživatele a skupiny

en: Users and Groups
cs: Uživatelé a skupiny

en: Password is too short
cs: Heslo je příliš krátké

en: User passwords must be longer than 5 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
cs: Uživatelská hesla musí být delší než 5 znaků a je vhodné, aby kombinovala číslice, písmena a speciální znaky.

en: Password confirmation is not correct
cs: Potvrzení hesla nesouhlasí

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
cs: Zkontrolujte, že jste v obou textových polích zadali stejné heslo.

en: Please choose another password.
cs: Zvolte prosím jiné heslo.

en: Please type again your current password.
cs: Napište prosím své současné heslo znovu.

en: Password could not be changed
cs: Heslo nelze změnit

en: Administrator account cannot be deleted
cs: Účet správce nemůže být odstraněn

en: %s is currently using this computer
cs: Uživatel %s právě používá tento počítač

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
cs: Ujistěte se prosím, že se uživatel před smazáním učtu odhlásil.

en: Can't delete the only administrator account
cs: Nelze smazat jediný správcovský účet

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
cs: %s je na tomto počítači jediný správce. Smazání tohoto účtu by mohlo zablokovat správu systému.

en: Remove home folder for %s?
cs: Odstranit domovskou složku uživatele %s?

en: Files owned by user %s in <tt>%s</tt> can be completely removed if you don't need them anymore. You may want to back them up before deleting the account, or keep them so that an administrator can save them later.
cs: Soubory vlastněné uživatelem %s v <tt>%s</tt> mohou být úplně odstraněny, pokud je již nadále nepotřebujete. Možná je budete chtít zazálohovat, před tím než účet smažete, nebo je zachovat, takže je správce bude moci později uložit jinam.

en: Keep Files
cs: Zachovat soubory

en: Don't Remove Account
cs: Neodstraňovat účet

en: Delete Files
cs: Smazat soubory

en: Superuser
cs: Superuživatel

en: Custom
cs: Vlastní

note: TRANSLATORS: This applies to a password.
en: None
cs: Žádné

en: Invalid character "%c" in comment
cs: Neplatný znak „%c“ v komentáři

en: Check that this character is not used.
cs: Zkontrolujte, že se tento znak nepoužívá.

en: Incomplete path in home directory
cs: Neúplná cesta k domovské složce

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
cs: Zadejte prosím plnou cestu k domovské složce
    <span size="smaller">např.: /home/honza</span>.

en: New home directory already exists, use it?
cs: Nová domovská složka již existuje, použít ji?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or copy the contents of <tt>%s</tt> to the new home, overwriting it?
    
    In doubt, use the new directory to avoid losing data, and copy files from the old directory later.
cs: Domovská složka pro %s byla nastavena na složku <tt>%s</tt>, která již existuje. Chcete použít soubory z této složky, nebo nakopírovat obsah složky <tt>%s</tt> do nové domovské, a tím ji přepsat?
    
    Pokud si nejste jisti, co zvolit, použijte novou složku, abyste předešli ztrátě dat, a soubory ze staré složky nakopírujte dodatečně.

en: _Replace With Old Files
cs: Nah_radit starými soubory

en: _Cancel Change
cs: _Zrušit změny

note: TRANSLATORS: This means "use the files from the new location", * as opposed to those from the old location.
en: _Use New Files
cs: Po_užít nové soubory

en: Make user the _owner of the new home directory
cs: Nastavit uživatele jak_o vlastníka nové domovské složky

en: _Delete old home directory
cs: _Smazat starou domovskou složku

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or delete all its contents and use a completely empty home directory?
    
    In doubt, keep the files, and remove them later if needed.
cs: Domovská složka pro %s byla nastavena na složku <tt>%s</tt>, která již existuje. Chcete použít soubory z této složky, nebo smazat celý její obsah a použít úplně prázdnou domovskou složku?
    
    Pokud si nejste jisti, co zvolit, tak soubory zachovejte a když bude třeba, odstraňte je dodatečně.

en: _Delete Files
cs: _Smazat soubory

en: _Use Existing Files
cs: Po_užít stávající soubory

en: Copy old home directory to new location?
cs: Zkopírovat starou domovskou složku do nového umístění?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which doesn't exist. Do you want to copy the contents of the old home directory (<tt>%s</tt>), or use a completely empty home directory?
    
    If you choose to copy the files to the new location, it's safe to delete the old directory.
cs: Domovská složka pro %s byla nastavena na složku <tt>%s</tt>, která již existuje. Chcete zkopírovat obsah staré domovské složky (<tt>%s</tt>), nebo použít úplně prázdnou domovskou složku?
    
    Pokud zvolíte zkopírování souborů do nového umístění, můžete starou složku bezpečně smazat.

en: _Use Empty Directory
cs: Po_užít prázdnou složku

note: TRANSLATORS: This means "copy files from the old home directory".
en: Co_py Old Files
cs: _Kopírovat staré soubory

en: ID for the root user should not be modified
cs: ID uživatele root nelze měnit

note: check that UID is free
en: User ID %d is already used by user %s
cs: Uživatelské ID %d již existuje pro uživatele %s

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
cs: Zvolte prosím jiný číselný identifikátor pro uživatele %s.

en: Incomplete path in shell
cs: Neúplná cesta v shellu

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/bash</span>.
cs: Zadejte prosím plnou cestu k shellu
    <span size="smaller">např.: /bin/bash</span>.

en: Can't revoke administration rights
cs: Nelze odejmout správcovská oprávnění

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
cs: %s je jediný správce na tomto počítači. Odejmutí oprávnění správce tomuto účtu by mohlo zablokovat správu systému.

en: You are about to revoke your own administration rights
cs: Chystáte se odejmout svá vlastní oprávnění správce

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
cs: Uživatel %s nebude moci nadále provádět správcovské úkoly. Tomuto účtu nebude umožněno získat správcovská oprávnění zpět vlastními silami.

en: Give up administration rights
cs: Vzdát se správcovských oprávnění

en: You cannot change the user ID for the superuser account.
cs: Nemůžete změnit ID účtu superuživatele.

en: You cannot disable your own account, nor change your own home directory or user ID. Run this program from another user's session to edit these settings.
cs: Nemůžete zakázat svůj vlastní účet, změnit svoji vlastní domovskou složku nebo své uživatelské ID. Abyste mohli provést takovéto změny, spusťte tento program v sezení jiného uživatele.

en: You cannot change an account's home directory or user ID while the user is logged in.
cs: Nemůžete změnit domovskou složku účtu nebo ID uživatele, dokud je tento uživatel přihlášen.

en: Applying changes to user settings...
cs: Změny se zanášejí do uživatelova nastavení…

en: Users Settings
cs: Nastavení uživatelů
