gnome-system-tools 0 - en to hr translation catalogue (262 entries)

en: Whether the users-admin tool should show all users and groups or not
hr: Da li program users-admin treba prikazivati sve korisnike i grupe ili ne

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your root password
hr: <span weight="bold" size="larger">Molim unesite zaporku root korisnika</span>

en: Enter Password
hr: Upišite zaporku

en: You need administrator privileges to use this tool. Enter a password to modify
    your system configuration.
hr: Za korištenje ovog alata potrebna su vam administratorske privilegije. Unesite zaporku
    za izmjenu sistemskih postavki.

en: _Password:
hr: Za_porka:

en: Account data
hr: Podaci o korisničkom računu

en: DNS Servers
hr: DNS poslužitelji

en: Host Settings
hr: Postavke poslužitelja

en: Internet service provider data
hr: Podaci o pružatelju internetskih usluga

en: Search Domains
hr: Pretraži domene

en: Aliases:
hr: Aliasi:

en: Connections
hr: Veze

en: D_omain name:
hr: _Ime domene:

en: Delete current location
hr: Izbriši trenutnu lokaciju

en: E_nable roaming mode
hr: Uključi "roaming" način rada

en: E_nable this connection
hr: _Omogući ovu konekciju

en: General
hr: Općenito

en: Hosts
hr: Poslužitelj

en: IP address:
hr: IP adresa:

en: Interface properties
hr: Osobine sučelja

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Network _password:
hr: Mrežna zaporka:

en: Network name (_ESSID):
hr: Ime mreže (_ESSID):

en: Options
hr: Opcije

en: P_assword
hr: Zaporka:

en: Password _type:
hr: Tip zaporke:

en: Save current network configuration as a location
hr: Spremi trenutne postavke mreže kao lokaciju

en: Use the Internet service provider nameservers
hr: Koristite DNS poslužitelje pružatelja internetskih usluga

en: _Autodetect
hr: _Sam pronađi

en: _Dial prefix:
hr: _Prefiks biranja:

en: _Dial type:
hr: _Vrsta poziva:

en: _Gateway address:
hr: _Adresa uređaja za mrežni izlaz (gateway):

en: _Host name:
hr: Ime računala:

en: _IP address:
hr: _IP adresa:

en: _Local IP:
hr: _Lokalna IP adresa:

en: _Modem port:
hr: _Port modema:

en: _Phone number:
hr: _Telefonski broj:

en: _Remote IP:
hr: IP adresa _udaljenog računala:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
hr: Pokušaj ponovo ukoliko se veza prekine ili se ne pokrene

en: _Set modem as default route to internet
hr: _Postavi modem kao uobičajeni put na internet

en: _Subnet mask:
hr: _Mrežna maska:

en: _Username:
hr: _Korisničko ime:

en: _Volume:
hr: _Glasnoća:

en: Advanced settings:
hr: Napredne postavke:

en: Select the services that you wish to activate:
hr: Odaberite servise koje želite aktivirati:

en: Allowed Hosts
hr: Dozvoljena računala

en: Shared Folder
hr: Dijeljena mapa

en: Add allowed hosts
hr: Dodaj dozvoljene hostove

en: Allowed hosts:
hr: Dozvoljeni hostovi:

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Domain / _Workgroup:
hr: Domena / _radna grupa:

en: General Properties
hr: Opće postavke

en: Host name:
hr: Naziv računala:

en: Name:
hr: Ime:

en: Netmask:
hr: Mrežna maska:

en: Network:
hr: Mreža:

en: Read only
hr: Samo za čitanje

en: Shared Folders
hr: Dijeljene mape

en: This computer is a _WINS server
hr: Ovo računalo je _WINS poslužitelj

en: Users
hr: Korisnici

en: WINS _server:
hr: WINS _poslužitelj:

en: _Path:
hr: _Putanja:

en: _Read only
hr: S_amo za čitanje

en: Selection
hr: Odabir

en: Time Zone
hr: Vremenska zona

en: Add NTP Server
hr: Dodaj NTP poslužitelj

en: NTP server
hr: NTP poslužitelj

en: Time servers
hr: Vremenski poslužitelji

en: Time servers:
hr: Poslužitelji s vremenskim servisima:

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Time zone:
hr: Vremenska zona:

en: Unconfigured
hr: Nije postavljen

en: _Configuration:
hr: _Postava:

en: _Date:
hr: _Datum:

en: _Time:
hr: _Vrijeme:

en: Advanced Settings
hr: Napredna podešavanja

en: Automatic UID/GID
hr: Automatski UID/GID

en: Basic Settings
hr: Osnovna podešavanja

en: Group Members
hr: Članovi grupe

en: Optional Settings
hr: Opcionalna podešavanja

en: Password Settings
hr: Podešavanja lozinke

en: System Defaults
hr: Uobičajene sustavske postavke

en: Account
hr: Račun

en: Advanced
hr: Napredno

en: Assign a random password by default
hr: Dodjela slučajne lozinke je uobičajeno ponašanje

en: Check password _quality
hr: Provjera kvalite lozinke

en: Con_firmation:
hr: _Potvrđivanje

en: Days between warning and password expiration:
hr: Broj dana između upozorenja o isteku lozinke i uklanjanja korisničkog računa:

en: Default _group:
hr: _Podrazumijevana grupa:

en: Default _shell:
hr: _Podrazumijevana ljuska:

en: Generate _random password
hr: Stvori _slučajnu lozinku

en: Group _ID:
hr: ID _grupe:

en: Group _name:
hr: _Ime grupe:

en: Group properties
hr: Svojstva grupe

en: Groups settings
hr: Postavke grupe

en: Ma_ximum days a password may be used:
hr: Maksimalni _broj dana važenja lozinke:

en: Maximum UID:
hr: Najveća vrijednost korisničkog broja:

en: Mi_nimum days between password changes:
hr: _Minimalni broj dana za koje smijete mijenjati lozinku:

en: Minimum GID:
hr: Najmanja vrijednost broja grupe:

en: Minimum UID:
hr: Najmanja vrijednost korisničkog broja:

en: Minimum days allowed between password changes:
hr: Minimalni broj dana između mijenjanja lozinke:

en: Number of days that a password may be used:
hr: Broj dana koje se lozinka može koristiti:

en: O_ffice location:
hr: Adresa ureda:

en: Password set to:
hr: Postavljena lozinka:

en: Privileges
hr: Ovlasti

en: Profile _name:
hr: _Ime profila:

en: Set password b_y hand
hr: Ručno postavi _lozinku

en: User ID:
hr: ID korisnika:

en: User Privileges
hr: Korisničke privilegije

en: User _password:
hr: Korisnička _lozinka:

en: User profiles
hr: Korisnički profili

en: _Add Group
hr: Dod_aj grupu

en: _Add Profile
hr: Dod_aj profil

en: _Add User
hr: Dodaj korisnika

en: _Comments
hr: Komentari

en: _Days between warning and password expiration:
hr: Broj dana između upozorenja o _isteku lozinke i uklanjanja korisničkog računa:

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Generate
hr: _Generiraj

en: _Home directory:
hr: _Osobni direktorij:

en: _Home phone:
hr: _Kućni telefon:

en: _Main group:
hr: _Glavna grupa:

en: _Manage Groups
hr: Upravljanje grupama

en: _Profile:
hr: _Profil:

en: _Real name:
hr: _Pravo ime:

en: _Shell:
hr: _Ljuska:

en: _Work phone:
hr: _Telefon na poslu:

en: The platform you are running is not supported by this tool
hr: Platforma na kojoj radite nije podržana ovim alatom.

note: label
en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
hr: Ako sigurno znate da radi kao jedna od platformi navedenih niže,možete odabrati tu i nastaviti. Imajte na umu da to može oštetiti konfiguracijusustava ili jednostavno osakatiti vaše računalo.

en: Unsupported platform
hr: Nepodržana platforma

en: An unexpected error has occurred.
hr: Pojavila se neočekivana pogreška.

en: The configuration could not be loaded
hr: Postavke se nisu mogle učitati

en: Could not display help
hr: Ne mogu prikazati pomoć

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Type address
hr: Unesite adresu

en: Could not autodetect modem device
hr: Ne mogu automatski detektirati modem

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
hr: Provjerite da uređaj nije zauzet i da je ispravno spojen na računalo.

en: The host name has changed
hr: Ime hosta je promijenjeno

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
hr: Ovo će onemogućiti pokretanje novih programa i morat ćete se ponovo prijaviti na sustav. Svejedno nastaviti?

en: Change _Host name
hr: Promijeniti ime _hosta

en: Automatic configuration (DHCP)
hr: Automatsko podešavanje (DHCP)

en: Static IP address
hr: Statička IP adresa

en: WEP key (ascii)
hr: WEP ključ (ascii)

en: WEP key (hexadecimal)
hr: WEP ključ (heksadecimalni)

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: IP Address
hr: IP adresa

en: Aliases
hr: Aliasi

en: This network interface is not configured
hr: Ovo mrežno sučelje nije postavljeno

en: Roaming mode enabled
hr: Ukjjučen "roaming" način rada

en: Essid: %s
hr: ESSID: %s

en: Address: %s Subnet mask: %s
hr: Adresa: %s Maska podmreže:  %s

en: Address: %s
hr: Adresa: %s

en: Address: %s Remote address: %s
hr: Adresa: %s Adresa udaljenog računala: %s

en: Wireless connection
hr: Bežična konekcija

en: Infrared connection
hr: Infracrvena konekcija

en: Wired connection
hr: Žičana veza

en: Parallel port connection
hr: Konekcija paralelnim portom

en: There is already a location with the same name
hr: Već postoji lokacija s tim imenom

en: Overwrite it?
hr: Zamjenim?

en: Save location
hr: Spremi lokaciju

en: _Location name:
hr: Ime _lokacije:

en: Do you want to delete location "%s"?
hr: Želite li izbrisati lokaciju "%s"?

en: The interface does not exist
hr: Sučelje ne postoji

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
hr: Provjerite da je ispravno utipkano i da je ispravno podržano vašim sustavom.

en: Configure a network interface
hr: Podešavanje mrežnog uređaja

en: INTERFACE
hr: SUČELJE

en: Configure the first network interface with a specific type
hr: Podesite prvo mrežno sučelje specifičnim tipom

en: TYPE
hr: TIP

en: Configure network devices and connections
hr: Postavlja mrežne uređaje i veze

en: Network
hr: Mreža

en: Network Settings
hr: Mrežne postavke

en: Settings for service "%s"
hr: Postavke usluge "%s"

en: Are you sure you want to deactivate %s?
hr: Sigurno želite isključiti %s?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
hr: Ovo može utjecati na ponašanje vašeg sustava na nekoliko načina, vjerojatno dovodeći do gubitka podataka.

en: Web server
hr: Web poslužitelj

en: Shares your web pages over the Internet
hr: Dijeli vaše web stranice preko Interneta

note: GST_ROLE_WEB_SERVER
en: Actions scheduler
hr: Raspoređivač zadataka

en: Executes scheduled actions
hr: Pokreće raspoređene zadatke

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
hr: Servis ispisa

en: Allows applications to use printers
hr: Omogućuje programima da koriste pisače

note: GST_ROLE_PRINTER_SERVICE
en: Mail agent
hr: E-mail agent

en: Delivers your outgoing mail
hr: Dostavlja vaše odlazne e-mail poruke

note: GST_ROLE_MTA
en: MTA authentication service
hr: MTA autentifikacijski servis

note: GST_ROLE_MTA_AUTH
en: Mail fetcher
hr: Dohvatitelj pošte

en: Downloads your mail from remote accounts
hr: Dohvaća vaš e-mail s udaljenih računa

note: GST_ROLE_MAIL_FETCHER
en: Graphical login manager
hr: Grafički upravitelj prijave na sustav

en: Allows users to login graphically
hr: Omogući korisnicima da se prijave na sustav putem grafičkog sučelja

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
hr: Poslužitelj baze podataka

en: Data storage system
hr: Sustav pohrane podataka

note: GST_ROLE_DATABASE_SERVER GST_ROLE_FILE_SERVER_SMB GST_ROLE_FILE_SERVER_FTP
en: Folder sharing service
hr: Servis dijeljenja mapa

en: Shares folders over your network
hr: Dijeli mape preko  mreže

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
hr: FTP servis

en: Shares folders over the Internet
hr: Djeli direktorije preko Interneta

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_TFTP
en: Clock synchronization service
hr: Servis usklađivanja sata

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
hr: Usklađuje sat vašeg računala s Internet vremenskim poslužiteljima

en: Analyzes your incoming mail for virus
hr: Analizira dolazni e-mail u potraza za virusima

note: GST_ROLE_ANTIVIRUS
en: Firewall
hr: Vatrozid

en: Blocks undesired network access to your computer
hr: Blokira neželjeni pristup računalu preko mreže

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
hr: Poslužitelj rječnika

note: GST_ROLE_DICTIONARY_SERVER
en: Speech synthesis support
hr: Podrška za sintetiziranje govora

note: GST_ROLE_SPEECH_SYNTHESIS
en: Computer activity logger
hr: Pratitelj aktivnosti računala

en: Keeps a log of your computer activity
hr: Održava zapis o aktivnostima vašeg računala

note: GST_ROLE_SYSTEM_LOGGER
en: Remote backup server
hr: Udaljeni poslužitelj za backup

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
hr: Filter smeća

note: GST_ROLE_SPAM_FILTER
en: Remote shell server
hr: Poslužitelj udaljene ljuske

en: Secure shell server
hr: Poslužitelj sigurne ljuske

note: GST_ROLE_SECURE_SHELL_SERVER
en: Application server
hr: Aplikacijski poslužitelj

note: GST_ROLE_APPLICATION_SERVER
en: Automated crash reports support
hr: Podrška za automatsko prijavljivanje neispravnih aplikacija

note: GST_ROLE_AUDIO_MANAGEMENT
en: Volumes mounter
hr: Monter diskova

en: Mounts your volumes automatically
hr: Automatski montira vaš disk

en: Configure which services will be run when the system starts
hr: Podesite koji uslužni programi se pokreću pri pokretanju sustava

en: Services
hr: Servisi

en: Services Settings
hr: Podešavanje servisa

en: Are you sure you want to delete this share?
hr: Jeste li sigurni da želite ukinuti ovo dijeljenje?

en: Other computers in your network will stop viewing this.
hr: Ostala računala na vašoj mreži neće više ovo vidjeti.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
hr: Dodaje dijeljenu putanju, modificira ga ako već postoji

en: PATH
hr: PUTANJA

en: Share this folder with other computers
hr: Dijeli ovu mapu s ostalim računalima

en: Allowed host/network
hr: Dozvoljeni host/mreža

en: Specify hostname
hr: Navedi ime hosta

en: Specify network
hr: Navedi mrežu

en: Do not share
hr: Nemoj dijeliti

en: Sharing services are not installed
hr: Servisi za dijeljenje nisu instalirani

en: Change system time, date, and timezone
hr: Promijenite vrijeme, datum i vremensku zonu sustava.

en: Time and Date
hr: Vrijeme i Datum

en: NTP support is not installed
hr: NTP podrška nije instalirana

en: Manual
hr: Ručno

en: Time and Date Settings
hr: Podešavanja vremena i datuma

en: This would leave the system unusable.
hr: Ovo bi učinilo sustav neiskoristivim.

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati grupu "%s"?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
hr: Ovo može ostaviti datoteke s neispravnim ID-om grupe u datotečnom sustavu.

en: Group name is empty
hr: Ime grupe je prazno

en: Group name has invalid characters
hr: Ime grupe sadrži nedozvoljene znakove

en: Group "%s" already exists
hr: Grupa "%s" već postoji

en: Please select a different user name.
hr: Molim odaberite drugo korisničko ime.

en: Group name
hr: Ime grupe

en: Monitor system logs
hr: Pregled zapisa sustava

en: Administer the system
hr: Administracija sustava

en: Use audio devices
hr: Uporaba zvučnih uređaja

en: Use CD-ROM drives
hr: Uporaba CD-ROM uređaja

en: Use modems
hr: Uporaba modema

en: Connect to Internet using a modem
hr: Povezivanje na Internet putem modema

en: Send and receive faxes
hr: Slanje i primanje faxeva

en: Use floppy drives
hr: Uporaba disketnih uređaja

en: Access external storage devices automatically
hr: Automatski pristup vanjskim diskovnim uređajima

en: Use scanners
hr: Uporaba skenera

en: Use tape drives
hr: Uporaba uređaja s trakama

en: Be able to get administrator privileges
hr: Mogućnost dobivanja administrativnih ovlasti

en: Add or remove users and groups
hr: Dodaje ili uklanja korisnike i grupe

en: Users and Groups
hr: Korisnici i grupe

en: This will disable this user's access to the system without deleting the user's home directory.
hr: Ovo će onemogućiti pristup korisnika na sustav bez brisanja njegovog home direktorija.

en: A user name must be specified.
hr: Korisničko ime mora biti navedeno.

en: User name has invalid characters
hr: Korisničko ime sadrži nedozvoljene znakove

en: Please set a valid user name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
hr: Molim postavite ispravno korisničko ime koje se sastoji od malog slova nakon kojeg slijede mala slova i brojevi.

en: User name "%s" already exists
hr: Korisničko ime "%s" već postoji

en: Invalid character "%c" in comment
hr: Nedozvoljeni znak "%c" u komentaru

en: Check that this character is not used.
hr: Provjerite da ne koristite ovaj znak.

en: Incomplete path in home directory
hr: Nepotpuna staza do home direktorija

en: Please enter full path for home directory
    i.e.: /home/john.
hr: Molim unesite punu putanju za home direktorij
    na primjer: /home/ivan.

en: Incomplete path in shell
hr: Nepotpuna putanja u ljusci

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
hr: Provjerite da ste unesli istu zaporku u oba polja za unos.

en: Name
hr: Ime

en: Home directory
hr: Osobna mapa
