gnome-system-tools master - en to hu translation catalogue (469 entries)

en: Access point name:
hu: Hozzáférési pont neve:

en: Account data
hu: Hozzáférés adatai

en: Aliases:
hu: Álnevek:

en: Con_figuration:
hu: _Beállítások:

en: Connection Settings
hu: Kapcsolat beállításai

en: Connection type:
hu: Kapcsolattípus:

en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: DNS Servers
hu: DNS kiszolgálók

en: D_omain name:
hu: Tart_ománynév:

en: Delete current location
hu: Jelenlegi hely törlése

en: E_nable roaming mode
hu: _Barangoló mód engedélyezése

en: E_nable this connection
hu: Ezen kapcsolat _engedélyezése

en: Ethernet interface:
hu: Ethernet csatoló:

en: General
hu: Általános

en: Hexadecimal
hu: Hexadecimális

en: Host Alias Properties
hu: Kiszolgáló álnévbeállításai

en: Host Settings
hu: Kiszolgálóbeállítások

en: Hosts
hu: Gépek

en: IP address:
hu: IP-cím:

en: Interface properties
hu: Felület tulajdonságai

en: Internet service provider data
hu: Internetszolgáltató adatai

en: Location:
hu: Hely:

en: Loud
hu: Hangos

en: Low
hu: Alacsony

en: Medium
hu: Közepes

en: Modem Settings
hu: Modem beállításai

en: Network _password:
hu: Hálózati _jelszó:

en: Network name (_ESSID):
hu: Hálózatnév (_ESSID):

en: Off
hu: Ki

en: Options
hu: Beállítások

en: P_assword
hu: _Jelszó

en: Password _type:
hu: Jelszó _típusa:

en: Plain (ASCII)
hu: Egyszerű (ASCII)

en: Pulses
hu: Impulzusok

en: Save current network configuration as a location
hu: Az aktuális hálózati konfiguráció elmentése helyként

en: Search Domains
hu: Keresési tartományok

en: Tones
hu: Hangok

en: Use the Internet service provider nameservers
hu: Az internetszolgáltató névkiszolgálóinak használata

en: Wireless Settings
hu: Vezeték nélküli hálózat beállításai

en: _Autodetect
hu: _Automatikus felismerés

en: _Dial prefix:
hu: Tá_rcsázási előtag:

en: _Dial type:
hu: Tá_rcsázás típusa:

en: _Gateway address:
hu: Á_tjáró címe:

en: _Host name:
hu: _Gépnév:

en: _IP address:
hu: _IP-cím:

en: _Local IP:
hu: _Helyi IP:

en: _Phone number:
hu: Te_lefonszám:

en: _Remote IP:
hu: _Távoli IP:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
hu: Ú_jrapróbálkozás, ha a kapcsolat megszakad vagy nem sikerül elindítani

en: _Set modem as default route to internet
hu: Legyen a _modem az alapértelmezett útvonal az internet felé

en: _Subnet mask:
hu: _Hálózati maszk:

en: _Username:
hu: _Felhasználónév:

note: TRANSLATORS: Volume as in loudness
en: _Volume:
hu: _Hangerő:

en: Advanced settings:
hu: Speciális beállítások:

en: Select the services that you wish to activate:
hu: Válassza ki az aktiválni kívánt szolgáltatásokat:

en: Add allowed hosts
hu: Engedélyezett kiszolgálók hozzáadása

en: Allowed Hosts
hu: Engedélyezett kiszolgálók

en: Allowed hosts:
hu: Engedélyezett kiszolgálók:

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Domain / _Workgroup:
hu: Tartomány / _Munkacsoport:

en: Enter password for user
hu: Adja meg a felhasználó jelszavát

en: Enter password for user:
hu: Adja meg a felhasználó jelszavát:

en: General Properties
hu: Általános tulajdonságok

en: Host name:
hu: Gépnév:

en: Hosts Settings
hu: Kiszolgálóbeállítások

en: Name:
hu: Név:

en: Netmask:
hu: Hálózati maszk:

en: Network:
hu: Hálózat:

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Share
hu: Megosztás

en: Share Properties
hu: Megosztás tulajdonságai

en: Share through:
hu: Megosztás ezzel:

en: Shared Folder
hu: Megosztott mappa

en: Shared Folders
hu: Megosztott mappák

en: This computer is a _WINS server
hu: Ez a számítógép egy _WINS kiszolgáló

en: Users
hu: Felhasználók

en: WINS _server:
hu: WINS _kiszolgáló:

en: Windows sharing
hu: Windows megosztás

en: _Path:
hu: Ú_tvonal:

en: _Read only
hu: _Csak olvasható

en: Add NTP Server
hu: NTP kiszolgáló hozzáadása

en: NTP server
hu: NTP kiszolgáló

en: Se_lect Servers
hu: Kiszolgálók kivá_lasztása

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Synchronize now
hu: Szinkronizálás most

en: Time Zone
hu: Időzóna

en: Time servers
hu: Időkiszolgálók

en: Time servers:
hu: Időkiszolgálók:

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Time zone:
hu: Időzóna:

en: Unconfigured
hu: Nincs beállítva

en: _Configuration:
hu: _Beállítások:

en: _Date:
hu: _Dátum:

en: _Time:
hu: _Idő:

en: A user with this name already exists. Please choose a different name for the new user.
hu: A megadott felhasználónév már létezik. Adjon más nevet az új felhasználónak.

en: Account _type:
hu: Fiók _típusa:

en: Advanced
hu: Speciális

en: Advanced Settings
hu: Speciális beállítások

en: Assign a random password by default
hu: Véletlenszerűen létrehozott jelszó hozzárendelése alapértelmezésben

en: Automatic UID/GID
hu: Automatikus UID/GID

en: Basic Settings
hu: Alapbeállítások

en: Change Advanced User Settings
hu: Speciális felhasználói beállítások módosítása

en: Change User Account Type
hu: A fiók típusának megváltoztatása

en: Change User Name
hu: Felhasználónév módosítása

en: Change User Password
hu: Jelszó megváltoztatása

en: Changing advanced settings for:
hu: Speciális beállítások megváltoztatása:

en: Changing user account type for:
hu: Felhasználói fiók típusának megváltoztatása:

en: Changing user name for:
hu: Felhasználónév megváltoztatása:

en: Changing user password for:
hu: Felhasználói jelszó megváltoztatása:

en: Con_firmation:
hu: Me_gerősítés:

en: Contact Information
hu: Kapcsolatinformációk

en: Create New User
hu: Új felhasználó létrehozása

en: Create a new user
hu: Új felhasználó létrehozása

en: Days between warning and password expiration:
hu: Figyelmeztetés és jelszólejárat közötti napok száma:

en: Default _group:
hu: Alapértelmezett _csoport:

en: Default _shell:
hu: Alapértelmezett paranc_sértelmező:

en: Disable _account
hu: Fiók _letiltása

en: Don't ask for password on _login
hu: _Ne kérjen jelszót bejelentkezéskor

en: Encrypt all your files with your login password to strongly protect them from people with physical access to your computer, at the expense of a slightly reduced performance.
hu: A fájlok bejelentkezési jelszó segítségével való titkosítása minimális teljesítménycsökkenés árán erősen védi azokat a számítógépéhez fizikai hozzáféréssel rendelkező személyektől.

en: Full _Name:
hu: Teljes _név:

en: Generate _random password
hu: _Véletlen jelszó generálása

en: Group Members
hu: Csoporttagok

en: Group _ID:
hu: _Csoportazonosító:

en: Group _name:
hu: Csoport _neve:

en: Group properties
hu: Csoport tulajdonságai

en: Groups available on the system:
hu: A rendszeren elérhető csoportok:

en: Groups settings
hu: Csoportbeállítások

en: Ma_ximum days a password may be used:
hu: _Ennyi napig használható egy jelszó:

en: Maximum GID:
hu: Legnagyobb GID:

en: Maximum UID:
hu: Legnagyobb UID:

en: Mi_nimum days between password changes:
hu: A _jelszóváltoztatások között megengedett legkevesebb nap:

en: Minimum GID:
hu: Legkisebb GID:

en: Minimum UID:
hu: Legkisebb UID:

en: Minimum days allowed between password changes:
hu: A jelszóváltoztatások között megengedett legkevesebb nap:

en: New _password:
hu: Ú_j jelszó:

en: Number of days that a password may be used:
hu: Ennyi napig használható egy jelszó:

en: O_ffice location:
hu: _Iroda helye:

en: Optional Settings
hu: Opcionális beállítások

en: Password Settings
hu: Jelszóbeállítások

en: Password set to:
hu: A beállított jelszó:

en: Privileges
hu: Jogosultságok

en: Profile Settings
hu: Profilbeállítások

en: Profile _name:
hu: Profil_név:

en: Set password b_y hand
hu: Jelszó beállítása _kézzel

en: System Defaults
hu: A rendszer alapértelmezései

en: This account is disabled.
hu: Ez a fiók le van tiltva.

en: This account is using special settings that have been defined manually. Use the <i>Advanced Settings</i> dialog to tune them.
hu: Ez a fiók saját kezűleg megadott speciális beállításokat használ. Ezek módosításához használja a <i>Speciális beállítások</i> párbeszédablakot.

en: User ID:
hu: Felhasználóazonosító:

en: User Privileges
hu: Felhasználói jogosultságok

en: User profiles
hu: Felhasználói profilok

note: No item should exceed a length of 40 characters, to avoid wrapping on two lines. Better simplifying than making it hard to read!
en: Username must consist of:
      ➣ lower case letters from the English alphabet
      ➣ digits
      ➣ any of the characters ".", "-" and "_"
hu: A felhasználónév a következőket tartalmazhatja:
      ➣ az angol ábécé kisbetűit
      ➣ számokat
      ➣ a „.”, „-” és „_” karaktereket

en: Username must start with a letter!
hu: A felhasználónévnek betűvel kell kezdődnie!

en: You can't change user ID while the user is logged in.
hu: A felhasználói azonosító nem módosítható, ha a felhasználó be van jelentkezve.

en: _Add Profile
hu: _Profil hozzáadása

en: _Advanced Settings
hu: S_peciális beállítások

en: _Change...
hu: Mó_dosítás…

en: _Comments
hu: _Megjegyzések

en: _Current password:
hu: Jelenlegi _jelszó:

en: _Custom
hu: _Egyéni

en: _Days between warning and password expiration:
hu: _Napok száma a figyelmeztetés és a jelszó elévülése között:

en: _Enable Account
hu: Fiók _engedélyezése

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
hu: A saját mappa _titkosítása az adatok védelme érdekében

en: _Generate
hu: _Létrehozás

en: _Home directory:
hu: _Saját könyvtár:

en: _Home phone:
hu: _Otthoni telefon:

en: _Main group:
hu: Fő _csoport:

en: _Manage Groups
hu: _Csoportok kezelése

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _Shell:
hu: _Parancsértelmező:

en: _Work phone:
hu: _Munkahelyi telefon:

en: Show root user
hu: A root felhasználó megjelenítése

en: Show system users
hu: Rendszerfelhasználók megjelenítése

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list.
hu: A users-admin megjelenítse-e a rendszerfelhasználókat a felhasználólistában.

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list.
hu: A users-admin megjelenítse-e a root felhasználót a felhasználólistában.

en: The platform you are running is not supported by this tool
hu: Ez az eszköz nem támogatja az Ön által használt platformot

note: label
en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
hu: Ha biztosan tudja, hogy ez úgy működik, mint az alább listázott platformok, kiválaszthatja és folytathatja. Ne feledje azonban, hogy ez károsíthatja a rendszere beállításait vagy egyenesen meg is béníthatja számítógépét.

en: Unsupported platform
hu: Nem támogatott platform

en: The configuration could not be loaded
hu: A beállítás nem tölthető be

note: OPERATION_COMMIT
en: The configuration could not be saved
hu: A beállítás nem menthető

en: You are not allowed to access the system configuration.
hu: Nem jogosult a rendszerbeállítások elérésére.

note: OPERATION_COMMIT
en: You are not allowed to modify the system configuration.
hu: Nem jogosult a rendszerbeállítások megváltoztatására.

en: Invalid data was found.
hu: Érvénytelen adatok találhatók.

note: OOBS_RESULT_ERROR
en: An unknown error occurred.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: Could not display help
hu: A súgó megjelenítése sikertelen

en: The system configuration has potentially changed.
hu: A rendszerbeállítások megváltozhattak.

en: Update content? This will lose any modification in course.
hu: Biztosan frissíti a tartalmat? Ezzel elvész minden mentetlen módosítás.

en: An error occurred while checking for authorizations: %s
    You may report this as a bug.
hu: Hiba történt a jogosultságok ellenőrzésekor: %s
    Jelentse ezt hibajelentésben.

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Type address
hu: Adja meg a címet

en: Changing interface configuration
hu: A hálózati eszköz beállításának módosítása

en: Could not autodetect modem device
hu: Nem lehet automatikusan felismerni a modemeszközt

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
hu: Ellenőrizze, hogy az eszköz nem foglalt és megfelelően van csatlakoztatva a számítógéphez.

en: The host name has changed
hu: A gépnév megváltozott

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
hu: Ez megakadályozza új alkalmazások elindítását, ezért újra be kell jelentkeznie. Mindenképp folytatja?

en: Change _Host name
hu: _Gépnév megváltoztatása

en: Automatic configuration (DHCP)
hu: Automatikus beállítás (DHCP)

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
hu: Helyi Zeroconf hálózat (IPv4 LL)

en: Static IP address
hu: Rögzített IP-cím

en: WEP key (ascii)
hu: WEP kulcs (ascii)

en: WEP key (hexadecimal)
hu: WEP kulcs (hexadecimális)

en: WPA Personal
hu: Személyes WPA

en: WPA2 Personal
hu: Személyes WPA2

en: Serial modem
hu: Soros modem

en: %s Properties
hu: %s tulajdonságai

en: _Properties
hu: T_ulajdonságok

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Aliases
hu: Álnevek

en: This network interface is not configured
hu: Ez a hálózati csatoló nincs beállítva

en: Roaming mode enabled
hu: Barangoló mód engedélyezve

en: Address:
hu: Cím:

en: Subnet mask:
hu: Alhálózati maszk:

en: Remote address:
hu: Távoli cím:

en: Type:
hu: Típus:

en: Phone number:
hu: Telefonszám:

en: Wireless connection
hu: Vezeték nélküli kapcsolat

en: Infrared connection
hu: Infravörös kapcsolat

en: Wired connection
hu: Vezetékes kapcsolat

en: Parallel port connection
hu: Párhuzamos porti kapcsolat

en: Point to point connection
hu: Ponttól pontig kapcsolat

en: Changing network location
hu: Hálózati hely megváltoztatása

en: There is already a location with the same name
hu: Már van ilyen nevű hely

en: Overwrite it?
hu: Felülírja?

en: Save location
hu: Hely mentése

en: _Location name:
hu: _Hely neve:

en: Do you want to delete location "%s"?
hu: Törölni kívánja a következő helyet: „%s”?

en: The interface does not exist
hu: A felület nem létezik

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
hu: Ellenőrizze, hogy helyesen írta be és ezt megfelelően támogatja a rendszere.

en: Configure a network interface
hu: Hálózati felület beállítása

en: INTERFACE
hu: FELÜLET

en: Configure the first network interface with a specific type
hu: Az első hálózati felület beállítása egy adott típussal

en: TYPE
hu: TÍPUS

en: Configure network devices and connections
hu: Hálózati eszközök és kapcsolatok beállítása

en: Network
hu: Hálózat

en: Network Settings
hu: Hálózati beállítások

en: Settings for service "%s"
hu: A(z) „%s” szolgáltatás beállításai

en: Are you sure you want to deactivate %s?
hu: Biztosan le kívánja állítani ezt: %s ?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
hu: Ez többféle hatással lehet a rendszer működésére, esetleg adatvesztést is okozhat.

en: Web server
hu: Webkiszolgáló

en: Shares your web pages over the Internet
hu: Megosztja weboldalait az interneten keresztül

note: GST_ROLE_WEB_SERVER
en: Actions scheduler
hu: Feladatütemező

en: Executes scheduled actions
hu: Ütemezett feladatokat hajt végre

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
hu: Nyomtatószolgáltatás

en: Allows applications to use printers
hu: Lehetővé teszi az alkalmazások számára nyomtatók használatát

note: GST_ROLE_PRINTER_SERVICE
en: Mail agent
hu: Levelezőügynök

en: Delivers your outgoing mail
hu: Kézbesíti a kimenő leveleit

note: GST_ROLE_MTA
en: MTA authentication service
hu: MTA hitelesítési szolgáltatás

note: GST_ROLE_MTA_AUTH
en: Mail fetcher
hu: Levélletöltő

en: Downloads your mail from remote accounts
hu: Letölti a leveleit távoli fiókokból

note: GST_ROLE_MAIL_FETCHER
en: Graphical login manager
hu: Grafikus bejelentkezéskezelő

en: Allows users to login graphically
hu: Lehetővé teszi a felhasználók bejelentkezését grafikus felületen

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
hu: Adatbázis-kiszolgáló

en: Data storage system
hu: Adattároló rendszer

note: GST_ROLE_DATABASE_SERVER GST_ROLE_FILE_SERVER_SMB GST_ROLE_FILE_SERVER_FTP
en: Folder sharing service
hu: Mappamegosztási szolgáltatás

en: Shares folders over your network
hu: Mappákat oszt meg a hálózaton keresztül

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
hu: FTP szolgáltatás

en: Shares folders over the Internet
hu: Mappák megosztása az interneten

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_TFTP
en: Clock synchronization service
hu: Óraszinkronizációs szolgáltatás

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
hu: Internetes időkiszolgálókkal szinkronizálja a számítógép óráját

note: GST_ROLE_NTP_SERVER
en: Antivirus
hu: Vírusirtó

en: Analyzes your incoming mail for virus
hu: Vírusokat keres a bejövő levelekben

note: GST_ROLE_ANTIVIRUS
en: Firewall
hu: Tűzfal

en: Blocks undesired network access to your computer
hu: Blokkolja a nem kívánatos hálózati kapcsolatokat

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
hu: Szótárkiszolgáló

note: GST_ROLE_DICTIONARY_SERVER
en: Speech synthesis support
hu: Beszédszintézis támogatása

note: GST_ROLE_SPEECH_SYNTHESIS
en: Computer activity logger
hu: Számítógép aktivitásának naplózása

en: Keeps a log of your computer activity
hu: Fenntartja a számítógép tevékenységeinek naplóját

note: GST_ROLE_SYSTEM_LOGGER
en: Remote backup server
hu: Távoli archiváló kiszolgáló

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
hu: Levélszemét-szűrő

note: GST_ROLE_SPAM_FILTER
en: Remote shell server
hu: Távoli parancsértelmező kiszolgáló

en: Secure shell server
hu: Biztonságos parancsértelmező kiszolgáló

note: GST_ROLE_SECURE_SHELL_SERVER
en: Application server
hu: Alkalmazáskiszolgáló

note: GST_ROLE_APPLICATION_SERVER
en: Automated crash reports support
hu: Automatikus programösszeomlás-jelentés támogatása

note: GST_ROLE_AUTOMATED_CRASH_REPORTS_MANAGEMENT
en: System communication bus
hu: Rendszerkommunikációs busz

note: GST_ROLE_DBUS,
en: System configuration manager
hu: Rendszerbeállítás-kezelő

note: GST_ROLE_SYSTEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: School management platform
hu: Iskolafelügyeleti rendszer

note: GST_ROLE_SCHOOL_MANAGEMENT_PLATFORM
en: Network security auditor
hu: Hálózati biztonság-ellenőrző

note: GST_ROLE_SECURITY_AUDITING
en: Web calendar server
hu: Webes naptárkiszolgáló

note: GST_ROLE_WEB_CALENDAR_SERVER
en: OEM configuration manager
hu: OEM beállításkezelő

note: GST_ROLE_OEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: Terminal multiplexor
hu: Termináltöbbszöröző

note: GST_ROLE_TERMINAL_MULTIPLEXOR
en: Disk quota activation
hu: Lemezkvóta aktiválása

note: GST_ROLE_QUOTA_MANAGEMENT
en: Package index monitor
hu: Csomagindex-figyelő

note: GST_ROLE_PACKAGE_INDEX_MONITORING
en: Network service
hu: Hálózati szolgáltatás

note: GST_ROLE_NETWORK
en: Dynamic DNS services updater
hu: Dinamikus DNS szolgáltatásfrissítés

note: GST_ROLE_DYNAMIC_DNS_SERVICE
en: DHCP server
hu: DHCP kiszolgáló

note: GST_ROLE_DHCP_SERVER
en: Domain name server
hu: Tartománynév kiszolgáló

note: GST_ROLE_DNS
en: Proxy cache service
hu: Proxy gyorsítótár szolgáltatás

note: GST_ROLE_PROXY_CACHE
en: LDAP server
hu: LDAP kiszolgáló

note: GST_ROLE_LDAP_SERVER
en: Mailing lists manager
hu: Levelezőlista-kezelő

note: GST_ROLE_MAILING_LISTS_MANAGER
en: Multicast DNS service discovery
hu: Multicast DNS szolgáltatásfeltérképezés

note: GST_ROLE_RENDEZVOUS
en: Account information resolver
hu: Fiókinformáció-feloldó

note: GST_ROLE_NSS
en: Virtual Private Network server
hu: Virtuális magánhálózat (VPN) kiszolgáló

note: GST_ROLE_VPN_SERVER
en: Router advertisement server
hu: Útválasztás hirdető kiszolgáló

note: GST_ROLE_ROUTER_ADVERTISEMENT_SERVER
en: IPSec key exchange server
hu: IPSec kulcscsere kiszolgáló

note: GST_ROLE_IPSEC_KEY_EXCHANGE_SERVER
en: Disk server
hu: Lemezkiszolgáló

note: GST_ROLE_DISK_SERVER
en: Disk client
hu: Lemezkliens

note: GST_ROLE_DISK_CLIENT
en: Route server
hu: Útválasztó kiszolgáló

note: GST_ROLE_ROUTE_SERVER
en: RPC mapper
hu: RPC kezelő

note: GST_ROLE_RPC_MAPPER
en: SNMP server
hu: SNMP kiszolgáló

note: GST_ROLE_SNMP_SERVER
en: Terminal server client
hu: Terminálkiszolgáló kliens

note: GST_ROLE_LTSP_CLIENT
en: Audio settings management
hu: Hangbeállítások kezelése

note: GST_ROLE_AUDIO_MANAGEMENT
en: Volumes mounter
hu: Kötetcsatlakoztató

en: Mounts your volumes automatically
hu: Automatikusan csatlakoztatja a köteteit

note: GST_ROLE_AUTOMOUNTER
en: Infrared port management
hu: Infravörös port kezelése

note: GST_ROLE_INFRARED_MANAGEMENT
en: Braille display management
hu: Braille kijelző kezelése

note: GST_ROLE_BRAILLE_DISPLAY_MANAGEMENT
en: Bluetooth device management
hu: Bluetooth eszközök kezelése

note: GST_ROLE_BLUETOOTH_MANAGEMENT
en: Hard disk tuning
hu: Merevlemez finomhangolása

note: GST_ROLE_HDD_MANAGEMENT
en: Hotkeys management
hu: Billentyűkombinációk kezelése

note: GST_ROLE_HOTKEYS_MANAGEMENT
en: Power management
hu: Energiagazdálkodás

note: GST_ROLE_POWER_MANAGEMENT
en: Logical volume management
hu: Logikaikötet-kezelés (LVM)

note: GST_ROLE_LVM_MANAGEMENT
en: Cluster management tool
hu: Számítógép-fürt kezelő eszköz

note: GST_ROLE_CLUSTER_MANAGEMENT
en: Fax settings management
hu: Fax beállítások kezelése

note: GST_ROLE_FAX_MANAGEMENT
en: RAID disks management
hu: RAID lemezkezelés

note: GST_ROLE_RAID_MANAGEMENT
en: Graphic tablets management
hu: Grafikus tábla PC-k kezelése

note: GST_ROLE_GRAPHIC_TABLETS_MANAGEMENT
en: CPU Frequency manager
hu: CPU frekvenciakezelő

note: GST_ROLE_CPUFREQ_MANAGEMENT
en: Eagle USB ADSL modems manager
hu: Eagle USB ADSL modemek kezelése

note: GST_ROLE_EAGLE_USB_MODEMS_MANAGEMENT
en: Serial port settings management
hu: Soros port beállításainak kezelése

note: GST_ROLE_SERIAL_PORTS_MANAGEMENT
en: ISDN modems manager
hu: ISDN modemkezelő

note: GST_ROLE_ISDN_MANAGEMENT
en: Telstra Bigpond Cable Network client
hu: Telstra Bigpond kábelhálózat kliens

note: GST_ROLE_TELSTRA_BIGPOND_NETWORK_CLIENT
en: Hardware monitor
hu: Hardverfigyelő

note: GST_ROLE_HARDWARE_MONITORING
en: System monitor
hu: Rendszerfigyelő

note: GST_ROLE_SYSTEM_MONITORING
en: Virtual Machine management
hu: Virtuális gépek kezelése

en: Configure which services will be run when the system starts
hu: A rendszer indításakor futtatandó szolgáltatások beállítása

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Start
hu: Indítás

en: Stop
hu: Leállítás

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: Runlevel
hu: Futási szint

en: Status
hu: Állapot

en: Priority
hu: Prioritás

en: Services Settings
hu: Szolgáltatások beállításai

en: Are you sure you want to delete this share?
hu: Biztos, hogy törölni szeretné ezt a megosztást?

en: Other computers in your network will stop viewing this.
hu: A hálózatában lévő más számítógépek ezt ezután nem fogják látni.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
hu: Megosztott útvonalak hozzáadása és módosítása

en: PATH
hu: ÚTVONAL

en: _Share Folder...
hu: Mappa me_gosztása…

en: Share this folder with other computers
hu: Ezen mappa megosztása más számítógépekkel

en: Allowed host/network
hu: Engedélyezett gép/hálózat

en: Specify hostname
hu: Adja meg a gépnevet

en: Specify IP address
hu: Adja meg az IP-címet

en: Specify network
hu: Adja meg a hálózatot

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
hu: A helyi hálózat számára elérhető mappák beállítása

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: Do not share
hu: Ne ossza meg

en: Windows networks (SMB)
hu: Windows hálózatok (SMB)

en: Unix networks (NFS)
hu: Unix hálózatok  (NFS)

en: Settings for folder '%s'
hu: A(z) „%s” mappa beállításai

en: Share Folder
hu: Mappa megosztása

en: Sharing services are not installed
hu: Nincsenek telepítve megosztási szolgáltatások

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
hu: Mappák megosztásához a Samba vagy NFS egyikét telepítenie kell.

en: World Map
hu: Világtérkép

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
hu: Egéralapú interaktív térképelem időzóna kiválasztásához. Billentyűzetet használók az alsó legördülődobozt használhatják helyette.

en: Change system time, date, and timezone
hu: Rendszeridő, dátum és időzóna megváltoztatása

en: Time and Date
hu: Idő és dátum

en: NTP support is not installed
hu: Az NTP támogatás nincs telepítve

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
hu: Telepítse és aktiválja az NTP támogatást a rendszerén a helyi időkiszolgáló internetes időkiszolgálókkal való szinkronizálásához.

en: Enabling NTP
hu: NTP engedélyezése

en: Disabling NTP
hu: NTP letiltása

en: Synchronizing system clock
hu: Rendszeróra szinkronizálása

en: Keep synchronized with Internet servers
hu: Szinkron fenntartása internetes kiszolgálókkal

en: Manual
hu: Kézi

en: Time and Date Settings
hu: Idő és dátum beállításai

en: Administrator group can not be deleted
hu: Az adminisztrátor csoport nem törölhető

en: This would leave the system unusable.
hu: Ez használhatatlanná tenné a rendszert.

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
hu: Biztos, hogy törölni szeretné a következő csoportot: „%s”?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
hu: Ez érvénytelen csoportazonosítójú fájlokat hagyhat a fájlrendszeren.

en: New group
hu: Új csoport

en: Group '%s' Properties
hu: A(z) „%s” csoport tulajdonságai

en: Group name is empty
hu: A csoportnév üres

en: A group name must be specified.
hu: Meg kell adni egy csoportnevet.

en: Group name of the administrator group user should not be modified
hu: Az adminisztrátor csoport felhasználójának csoportneve nem módosítható

en: Group name has invalid characters
hu: A csoportnév érvénytelen karaktereket tartalmaz

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
hu: Állítson be egy kisbetűvel kezdődő és kisbetűkkel és számokkal folytatódó érvényes csoportnevet.

en: Group "%s" already exists
hu: A(z) „%s” csoport már létezik

en: Please choose a different group name.
hu: Válasszon egy másik csoportnevet.

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
hu: Az adminisztrátor fiók csoportazonosítója nem módosítható

note: check that GID is free
en: Group ID %d is already used by group "%s"
hu: A(z) %d csoportazonosítót már használja a(z) „%s” csoport

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
hu: Válasszon másik azonosítószámot az új csoporthoz.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
hu: Válasszon másik azonosítószámot a(z) „%s” csoporthoz.

en: Group name
hu: Csoportnév

note: TRANSLATORS:  This applies to a password. Keep the string short.
en: Not asked on login
hu: Nem kell a bejelentkezéshez

en: Asked on login
hu: Bekérés bejelentkezéskor

en: Monitor system logs
hu: Rendszernaplók figyelése

en: Administer the system
hu: A rendszer adminisztrációja

en: Use audio devices
hu: Hangeszközök használata

en: Use CD-ROM drives
hu: CD-ROM meghajtók használata

en: Burn CDs / DVDs
hu: CD-k/DVD-k írása

en: Use modems
hu: Modemek használata

en: Connect to Internet using a modem
hu: Kapcsolódás az internetre modem használatával

en: Send and receive faxes
hu: Faxok küldése és fogadása

en: Use floppy drives
hu: Hajlékonylemezes meghajtók használata

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
hu: Felhasználói fájlrendszerek (FUSE) csatolása

en: Configure printers
hu: Nyomtatók beállítása

en: Connect to wireless and ethernet networks
hu: Csatlakozás vezeték nélküli és ethernet hálózatokhoz

en: Access external storage devices automatically
hu: Külső tárolóeszközök automatikus elérése

en: Suspend and hibernate the computer
hu: A számítógép felfüggesztése és hibernálása

en: Access /proc filesystem
hu: A /proc fájlrendszer elérése

en: Use scanners
hu: Lapolvasók használata

en: Use tape drives
hu: Szalagos meghajtók használata

en: Use USB devices
hu: USB eszközök használata

en: Use VirtualBox virtualization solution
hu: VirtualBox virtualizációs megoldás használata

en: Use video devices
hu: Videoeszközök használata

en: Be able to get administrator privileges
hu: Adminisztrátori jogosultságok megszerzésének lehetősége

en: Administrator
hu: Rendszergazda

en: Can change anything on the system, including installing and upgrading software.
hu: Bármit megváltoztathat a rendszeren, például szoftvereket telepíthet vagy frissíthet.

en: Can perform common tasks. Can't install software or change settings affecting all users.
hu: Általános feladatokat hajthat végre. Nem telepíthet szoftvereket, és nem módosíthat az összes felhasználóra kiható beállításokat.

en: Desktop user
hu: Asztali felhasználó

en: Authentication failed
hu: A hitelesítés meghiúsult

en: The new password is too short
hu: Az új jelszó túl rövid

en: The new password is too simple
hu: Az új jelszó túl egyszerű

en: The old and new passwords are too similar
hu: A régi és az új jelszó túlságosan hasonlít egymáshoz

en: The new password must contain numeric or special characters
hu: Az új jelszónak tartalmaznia kell számokat vagy speciális karaktereket

en: The old and new passwords are the same
hu: A régi és az új jelszó ugyanaz

en: The new password has already been used recently.
hu: Az új jelszót nemrég használta.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
hu: A jelszava megváltozott az első hitelesítés óta.

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Add or remove users and groups
hu: Felhasználók és csoportok hozzáadása vagy eltávolítása

en: Users and Groups
hu: Felhasználók és csoportok

en: Password is too short
hu: A jelszó túl rövid

en: User passwords must be longer than 5 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
hu: A felhasználói jelszavaknak 5 karakternél hosszabbnak kell lenniük, és lehetőleg számokból, betűkből és speciális karakterekből kell állniuk.

en: Password confirmation is not correct
hu: A jelszó megerősítése hibás

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
hu: Ellenőrizze, hogy ugyanazt a jelszót adta-e meg mindkét szövegmezőben.

en: Please choose another password.
hu: Válasszon másik jelszót.

en: Please type again your current password.
hu: Írja be újra a jelenlegi jelszavát.

en: Password could not be changed
hu: A jelszót nem sikerült megváltoztatni

en: Administrator account cannot be deleted
hu: Az adminisztrátori fiók nem törölhető

en: %s is currently using this computer
hu: %s felhasználó jelenleg használja a számítógépet

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
hu: A fiók törlése előtt győződjön meg róla, hogy a felhasználó kijelentkezett.

en: Can't delete the only administrator account
hu: Nem lehet törölni az egyetlen rendszergazdai fiókot

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
hu: %s az egyetlen rendszergazda ezen a számítógépen. Ha törli ezt a fiókot, lehetetlenné válik a rendszer adminisztrációja.

en: Remove home folder for %s?
hu: Eltávolítja a(z) %s felhasználó saját mappáját?

en: Files owned by user %s in <tt>%s</tt> can be completely removed if you don't need them anymore. You may want to back them up before deleting the account, or keep them so that an administrator can save them later.
hu: A(z) %s felhasználó tulajdonában levő fájlok a(z) <tt>%s</tt> helyről teljesen el lesznek távolítva, ha már nincs szüksége rájuk. A fiók törlése előtt hasznos lehet biztonsági másolatot készíteni, vagy megtarthatja a fájlokat, hogy később egy rendszergazda készítsen mentést.

en: Keep Files
hu: Fájlok megtartása

en: Don't Remove Account
hu: Ne törölje a fiókot

en: Delete Files
hu: Fájlok törlése

en: Superuser
hu: Rendszergazda

en: Custom
hu: Egyéni

note: TRANSLATORS: This applies to a password.
en: None
hu: Nincs

en: Invalid character "%c" in comment
hu: Érvénytelen „%c” karakter a megjegyzésben

en: Check that this character is not used.
hu: Ellenőrizze, hogy ezt a karaktert nem használja.

en: Incomplete path in home directory
hu: Nem teljes útvonal a saját könyvtárban

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
hu: Adja meg a saját könyvtár teljes útvonalát
    <span size="smaller">például: /home/kalman</span>.

en: New home directory already exists, use it?
hu: Az új saját könyvtár már létezik, ezt használja?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or copy the contents of <tt>%s</tt> to the new home, overwriting it?
    
    In doubt, use the new directory to avoid losing data, and copy files from the old directory later.
hu: %s saját könyvtára <tt>%s</tt> lett, amely már létezik. Szeretné ezen könyvtár fájljait használni, vagy átmásolja <tt>%s</tt> tartalmát az új saját könyvtárba, felülírva azt?
    
    Ha bizonytalan, akkor használja az új könyvtárat az adatvesztés elkerülése érdekében, és a régi könyvtár fájljait később másolja át.

en: _Replace With Old Files
hu: _Csere a régi fájlokkal

en: _Cancel Change
hu: _Módosítás megszakítása

note: TRANSLATORS: This means "use the files from the new location", * as opposed to those from the old location.
en: _Use New Files
hu: Új _fájlok használata

en: Make user the _owner of the new home directory
hu: A f_elhasználó legyen az új saját könyvtár tulajdonosa

en: _Delete old home directory
hu: _Régi saját könyvtár törlése

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or delete all its contents and use a completely empty home directory?
    
    In doubt, keep the files, and remove them later if needed.
hu: %s saját könyvtára <tt>%s</tt> lett, amely már létezik. Szeretné ezen könyvtár fájljait használni, vagy törli a tartalmát, és teljesen üres saját könyvtárat használ?
    
    Ha bizonytalan, akkor tartsa meg a fájlokat, és csak később távolítsa el azokat.

en: _Delete Files
hu: Fájlok _törlése

en: _Use Existing Files
hu: _Meglévő fájlok használata

en: Copy old home directory to new location?
hu: Új helyre másolja a régi saját könyvtárat?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which doesn't exist. Do you want to copy the contents of the old home directory (<tt>%s</tt>), or use a completely empty home directory?
    
    If you choose to copy the files to the new location, it's safe to delete the old directory.
hu: %s saját könyvtára <tt>%s</tt> lett, amely nem létezik. Szeretné a régi saját könyvtár (<tt>%s</tt>) tartalmát átmásolni, vagy teljesen üres saját könyvtárat használni?
    
    Ha a fájlok új helyre másolását választja, akkor biztonságosan törölheti a régi könyvtárat.

en: _Use Empty Directory
hu: Üres _könyvtár használata

note: TRANSLATORS: This means "copy files from the old home directory".
en: Co_py Old Files
hu: _Régi fájlok másolása

en: ID for the root user should not be modified
hu: A root felhasználói azonosítója nem módosítható

note: check that UID is free
en: User ID %d is already used by user %s
hu: A(z) %d felhasználói azonosítót már %s felhasználó használja

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
hu: Válasszon másik azonosítószámot %s számára.

en: Incomplete path in shell
hu: Érvénytelen útvonal a parancsértelmezőben

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/bash</span>.
hu: Adja meg a parancsértelmező teljes elérési útját
    <span size="smaller">például: /bin/bash</span>.

en: Can't revoke administration rights
hu: A rendszergazdai jogokat nem lehet visszavonni

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
hu: %s az egyetlen rendszergazda ezen a számítógépen. Ha visszavonja a fiók rendszergazdai jogait, lehetetlenné válik a rendszer adminisztrációja.

en: You are about to revoke your own administration rights
hu: Saját rendszergazdai jogainak visszavonására készül

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
hu: %s felhasználó nem hajthat végre rendszergazdai feladatokat. A fiók ezután önállóan nem kaphatja vissza a rendszergazdai jogait.

en: Give up administration rights
hu: Rendszergazdai jogok feladása

en: Applying changes to user settings...
hu: Felhasználói beállítások módosításainak alkalmazása…

en: Users Settings
hu: Felhasználók beállításai
