gnome-system-tools 2.31.x - en to nb translation catalogue (466 entries)

en: Access point name:
nb: Navn på aksesspunkt:

en: Account data
nb: Data for konto

en: Aliases:
nb: Alias:

en: Con_figuration:
nb: Kon_figurasjon:

en: Connection Settings
nb: Innstillinger for tilkobling

en: Connection type:
nb: Tilkoblingstype:

en: Connections
nb: Tilkoblinger

en: DNS Servers
nb: DNS-tjenere

en: D_omain name:
nb: D_omenenavn:

en: Delete current location
nb: Slett aktiv adresse

en: E_nable roaming mode
nb: Aktiver flyttbar _modus

en: E_nable this connection
nb: Aktiver de_nne tilkoblingen

en: Ethernet interface:
nb: Ethernet-grensesnitt:

en: General
nb: Generelt

en: Hexadecimal
nb: Heksadesimal

en: Host Alias Properties
nb: Egenskaper for vertsalias

en: Host Settings
nb: Innstillinger for vert

en: Hosts
nb: Verter

en: IP address:
nb: IP-adresse:

en: Interface properties
nb: Egenskaper for grensesnitt

en: Internet service provider data
nb: Data for tjenesteleverandlør for Internett

en: Location:
nb: Adresse:

en: Loud
nb: Høy

en: Low
nb: Lav

en: Medium
nb: Middels

en: Modem Settings
nb: Innstillinger for modem

en: Network _password:
nb: Nettverks_passord:

en: Network name (_ESSID):
nb: Nettverksnavn (_ESSID):

en: Off
nb: Av

en: Options
nb: Alternativer

en: P_assword
nb: P_assord

en: Password _type:
nb: _Type passord:

en: Plain (ASCII)
nb: Vanlig (ASCII)

en: Pulses
nb: Pulser

en: Save current network configuration as a location
nb: Lagre aktiv nettverkskonfigurasjon som en adresse

en: Search Domains
nb: Søkedomener

en: Tones
nb: Toner

en: Use the Internet service provider nameservers
nb: Bruk navnetjenere hos tjenesteleverandør

en: Wireless Settings
nb:  Innstillinger for trådløs tilkobling

en: _Autodetect
nb: Finn _automatisk

en: _Dial prefix:
nb: _Ringeprefiks:

en: _Dial type:
nb: Type opp_ringing:

en: _Gateway address:
nb: _Gateway-adresse:

en: _Host name:
nb: _Vertsnavn:

en: _IP address:
nb: _IP-adresse:

en: _Local IP:
nb: _Lokal IP:

en: _Modem port:
nb: _Modemport:

en: _Phone number:
nb: _Telefonnummer:

en: _Remote IP:
nb: Este_rn IP:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
nb: P_røv igjen hvis tilkoblingen blir borte eller ikke starter

en: _Set modem as default route to internet
nb: _Sett modem som forvalgt rute til internett

en: _Subnet mask:
nb: _Subnettmaske:

en: _Username:
nb: Br_ukernavn:

note: TRANSLATORS: Volume as in loudness
en: _Volume:
nb: _Volum:

en: Advanced settings:
nb: Avanserte instillinger:

en: Select the services that you wish to activate:
nb: Velg tjenestene du ønsker å aktivere:

en: Add allowed hosts
nb: Legg til tillatte verter

en: Allowed Hosts
nb: Tillatte verter

en: Allowed hosts:
nb: Tillatte verter:

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Domain / _Workgroup:
nb: Domene / Ar_beidsgruppe:

en: Enter password for user
nb: Oppgi passord for bruker

en: Enter password for user:
nb: Oppgi passord for bruker:

en: General Properties
nb: Generelle egenskaper

en: Host name:
nb: Vertsnavn:

en: Hosts Settings
nb: Instillinger for vert

en: Name:
nb: Navn:

en: Netmask:
nb: Nettmaske:

en: Network:
nb: Nettverk:

en: Read only
nb: Skrivebeskyttet

en: Share
nb: Del

en: Share Properties
nb: Egenskaper for delt ressurs

en: Share through:
nb: Del gjennom:

en: Shared Folder
nb: Delt mappe

en: Shared Folders
nb: Delte mapper

en: This computer is a _WINS server
nb: Denne datamaskinen er en _WINS-tjener

en: Users
nb: Brukere

en: WINS _server:
nb: WINS-_tjener:

en: Windows sharing
nb: Delt Windows-ressurs

en: _Path:
nb: _Sti:

en: _Read only
nb: Sk_rivebeskyttet

en: Add NTP Server
nb: Legg til NTP-tjener

en: NTP server
nb: NTP-tjener

en: Se_lect Servers
nb: Ve_lg tjenere

en: Selection
nb: Utvalg

en: Synchronize now
nb: Synkroniserer nå

en: Time Zone
nb: Tidssone

en: Time servers
nb: Tidtjenere

en: Time servers:
nb: Tidtjenere:

en: Time zone
nb: Tidssone

en: Time zone:
nb: Tidssone:

en: Unconfigured
nb: Ikke konfigurert

en: _Configuration:
nb: _Konfigurasjon:

en: _Date:
nb: _Dato:

en: _Time:
nb: _Klokkeslett:

en: A user with this name already exists. Please choose a different name for the new user.
nb: En bruker med dette navnet finnes allerede. Vennligst velg et annet navn for den nye brukeren.

en: Account _type:
nb: Konto_type:

en: Advanced
nb: Avansert

en: Advanced Settings
nb: Avanserte innstillinger

en: Assign a random password by default
nb: Tildel et tilfeldig passord som forvalg

en: Automatic UID/GID
nb: Automatisk UID/GID

en: Basic Settings
nb: Grunnleggende innstillinger

en: Change Advanced User Settings
nb: Endre avanserte instillinger

en: Change User Account Type
nb: Bytt brukerkontotype

en: Change User Name
nb: Bytt brukernavn

en: Change User Password
nb: Bytt passord for bruker

en: Changing advanced settings for:
nb: Endrer avanserte instillinger for:

en: Changing user account type for:
nb: Endrer brukerkontotype for:

en: Changing user name for:
nb: Endrer brukernavn for:

en: Changing user password for:
nb: Endrer brukerpassord for:

en: Con_firmation:
nb: Bekre_ftelse:

en: Contact Information
nb: Kontaktinformasjon

en: Create New User
nb: Lag ny bruker

en: Create a new user
nb: Lag en ny bruker

en: Days between warning and password expiration:
nb: Dager mellom varsling og utløp av passord:

en: Default _group:
nb: Forvalgt _gruppe:

en: Default _shell:
nb: Forvalgt _skall:

en: Disable _account
nb: Deaktiver _konto

en: Don't ask for password on _login
nb: Ikke spør etter passord ved på_logging

en: Encrypt all your files with your login password to strongly protect them from people with physical access to your computer, at the expense of a slightly reduced performance.
nb: Krypter alle dine filer med påloggingspassordet for å beskytte dem fra andre som har fysisk tilgang til din datamaskin. Påvirker ytelsen noe.

en: Full _Name:
nb: Fullt _navn:

en: Generate _random password
nb: Generer tilfeldig passo_rd

en: Group Members
nb: Gruppemedlemmer

en: Group _ID:
nb: Gruppe-_ID:

en: Group _name:
nb: Gruppe_navn:

en: Group properties
nb: Egenskaper for gruppe

en: Groups available on the system:
nb: Grupper som er tilgjengelig på systemet:

en: Groups settings
nb: Instillinger for gruppe

en: Ma_ximum days a password may be used:
nb: Ma_ksimalt antall dager et passord kan brukes:

en: Maximum GID:
nb: Største GID:

en: Maximum UID:
nb: Største UID:

en: Mi_nimum days between password changes:
nb: Mi_nste antall dager mellom passordbytte:

en: Minimum GID:
nb: Minste GID:

en: Minimum UID:
nb: Minste UID:

en: Minimum days allowed between password changes:
nb: Minste antall dager tillatt mellom passordbytte:

en: New _password:
nb: Nytt _passord:

en: Number of days that a password may be used:
nb: Antall dager et passord kan brukes:

en: O_ffice location:
nb: Kon_torplassering:<

en: Optional Settings
nb: Valgfrie innstillinger

en: Password Settings
nb: Innstillinger for passord

en: Password set to:
nb: Passord satt til:

en: Privileges
nb: Rettigheter

en: Profile Settings
nb: Innstillinger for profil

en: Profile _name:
nb: _Navn på profil:

en: Set password b_y hand
nb: Sett passord _manuelt

en: System Defaults
nb: Forvalg for systemet

en: This account is disabled.
nb: Denne kontoen er deaktivert.

en: This account is using special settings that have been defined manually. Use the <i>Advanced Settings</i> dialog to tune them.
nb: Denne kontoen bruker spesielle innstillinger som er definert manuelt. Bruk <i>Avanserte innstillinger</i> for å endre dem.

en: User ID:
nb: Bruker-ID:

en: User Privileges
nb: Brukerrettigheter

en: User profiles
nb: Brukerprofiler

note: No item should exceed a length of 40 characters, to avoid wrapping on two lines. Better simplifying than making it hard to read!
en: Username must consist of:
      ➣ lower case letters from the English alphabet
      ➣ digits
      ➣ any of the characters ".", "-" and "_"
nb: Brukernavn på bestå av:
      - små bokstaver fra det engelske alfabetet
      - tall
      - ethvert av tegnene «.», «-» og «_»

en: Username must start with a letter!
nb: Brukernavn må starte med en bokstav!

en: _Add Profile
nb: _Legg til profil

en: _Advanced Settings
nb: _Avanserte instillinger

en: _Change...
nb: _Endre …

en: _Comments
nb: _Kommentarer

en: _Current password:
nb: _Aktivt passord:

en: _Custom
nb: _Egendefinert

en: _Days between warning and password expiration:
nb: _Dager mellom advarsel og utløp av passord:

en: _Enable Account
nb: _Aktiver konto

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
nb: Krypt_er hjemmemappen for å beskytte sensitive data

en: _Generate
nb: _Generer

en: _Home directory:
nb: _Hjemmemappe:

en: _Home phone:
nb: _Hjemmetelefon:

en: _Main group:
nb: _Hovedgruppe:

en: _Manage Groups
nb: _Håndter grupper

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Shell:
nb: _Skall:

en: _Work phone:
nb: _Telefon arbeid:

en: Show root user
nb: Vis root-bruker

en: Show system users
nb: Vis systembrukere

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list.
nb: Hvorvidt verktøyet users-admin skal vises systembrukere i brukerlisten.

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list.
nb: Hvorvidt verktøyet users-admin skal vise root-brukeren i brukerlisten.

en: Error accessing system permissions: %s
nb: Feil under tilgang til systemrettigheter: %s

en: The platform you are running is not supported by this tool
nb: Plattformen du kjører er ikke støttet av dette verktøyet

note: label
en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
nb: Hvis du er sikker på at det virker som en av platformene listet nedenfor, velg en og fortsett. Dette kan imidlertid gjøre skade på systemet ditt.

en: Unsupported platform
nb: Plattform som ikke er støttet

en: The configuration could not be loaded
nb: Konfigurasjonen kunne ikke lastes

note: OPERATION_COMMIT
en: The configuration could not be saved
nb: Konfigurasjonen kunne ikke lagres

en: You are not allowed to access the system configuration.
nb: Du har ikke tilgang til å aksessere systemkonfiguraasjonen.

note: OPERATION_COMMIT
en: You are not allowed to modify the system configuration.
nb: Du har ikke tilgang til å endre systemkonfigurasjonen.

en: Invalid data was found.
nb: Ugyldige data ble funnet.

note: OOBS_RESULT_ERROR
en: An unknown error occurred.
nb: En ukjent feil har oppstått.

en: Could not display help
nb: Kunne ikke vise hjelp

en: The system configuration has potentially changed.
nb: Systemkonfigurasjonen kan ha blitt endret.

en: Update content? This will lose any modification in course.
nb: Oppdater innholdet? Du vil miste dine endringer.

en: An error occurred while checking for authorizations: %s
    You may report this as a bug.
nb: En feil oppsto under sjekk for autorisasjon: %s
    Du kan rapportere dette som en feil.

en: Lock
nb: Lås

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Locked
nb: Låst

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
nb: Dialogen er låst opp.
    Klikk for å forhindre videre endringer

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
nb: Dialogen er låst.
    Klikk for å gjøre endringer

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
nb: Regelsett for systemet forhindrer endringer.
    Kontakt din systemadministrator

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Delete
nb: _Slett

en: Type address
nb: Type adresse

en: Changing interface configuration
nb: Endrer konfigurasjon for grensesnitt

en: Could not autodetect modem device
nb: Kunne ikke gjenkjenne modemenhet automatisk

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
nb: Sjekk at enheten ikke er opptatt og at den er koblet riktig til datamaskinen.

en: The host name has changed
nb: Vertsnavnet er endret

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
nb: Dette vil hindre deg i å starte nye programmer, og derfor vil du måtte logge inn på nytt. Fortsett likevel?

en: Change _Host name
nb: Endre _vertsnavn

en: Automatic configuration (DHCP)
nb: Automatisk konfigurasjon (DHCP)

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
nb: Lokalt Zeroconf-nettverk (IPv4 LL)

en: Static IP address
nb: Statisk IP-adresse

en: WEP key (ascii)
nb: WEP-nøkkel (ASCII)

en: WEP key (hexadecimal)
nb: WEP-nøkkel (heksadesimal)

en: WPA Personal
nb: WPA personlig

en: WPA2 Personal
nb: WPA2 personlig

en: ISDN modem
nb: ISDN-modem

en: Serial modem
nb: Seriell-modem

en: %s Properties
nb: Egenskaper for %s

en: _Properties
nb: Egenska_per

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: Aliases
nb: Alias

en: This network interface is not configured
nb: Dette nettverksgrensesnittet er ikke konfigurert

en: Roaming mode enabled
nb: Nomademodus aktivert

en: Address:
nb: Adresse:

en: Subnet mask:
nb: Subnettmaske:

en: Remote address:
nb: Ekstern adresse:

en: Phone number:
nb: Telefonnummer:

en: Wireless connection
nb: Trådløs tilkobling

en: Infrared connection
nb: Infrarød tilkobling

en: Wired connection
nb: Tilkobling med kabel

en: Parallel port connection
nb: Tilkobling via parallellport.

en: Point to point connection
nb: Punkt-til-punkt tilkobling

en: Changing network location
nb: Bytter nettverksadresse

en: There is already a location with the same name
nb: Det finnes allerede en adresse med samme navn

en: Overwrite it?
nb: Overskriv den?

en: Save location
nb: Lagre adresse

en: _Location name:
nb: Navn på _adresse:

en: Do you want to delete location "%s"?
nb: Vil du slette adresse «%s»?

en: The interface does not exist
nb: Grensesnittet eksisterer ikke

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
nb: Sjekk at det er skrevet korrekt og at det er støttet av ditt system.

en: Configure a network interface
nb: Konfigurer et nettverksgrensesnitt.

en: INTERFACE
nb: GRENSESNITT

en: Configure the first network interface with a specific type
nb: Konfigurer det første nettverksgrensesnittet med en spesifikk type

en: Configure network devices and connections
nb: Konfigurer nettverksenheter og tilkoblinger

en: Network
nb: Nettverk

en: Network Settings
nb: Innstillinger for nettverk

en: Settings for service "%s"
nb: Innstillinger for tjeneste «%s»

en: Are you sure you want to deactivate %s?
nb: Er du sikker på at du vil deaktivere %s?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
nb: Dette kan påvirke systemet på mange måter, og muligens føre til tap av data.

en: Web server
nb: Vevtjener

en: Shares your web pages over the Internet
nb: Deler dine nettsider via internett

note: GST_ROLE_WEB_SERVER
en: Actions scheduler
nb: Handlingsplanlegger

en: Executes scheduled actions
nb: Kjører planlagte handlinger

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
nb: Skrivertjeneste

en: Allows applications to use printers
nb: Tillater programmer å bruke skrivere

note: GST_ROLE_PRINTER_SERVICE
en: Mail agent
nb: E-postagent

en: Delivers your outgoing mail
nb: Leverer din utgående e-post

note: GST_ROLE_MTA
en: MTA authentication service
nb: Tjeneste for autentisering mot MTA

note: GST_ROLE_MTA_AUTH
en: Mail fetcher
nb: E-postagent

en: Downloads your mail from remote accounts
nb: Laster ned e-post fra eksterne kontoer

note: GST_ROLE_MAIL_FETCHER
en: Graphical login manager
nb: Grafisk innloggingshåndterer

en: Allows users to login graphically
nb: Lar brukere logge inn grafisk

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
nb: Databasetjener

en: Data storage system
nb: Datalagringssystem

note: GST_ROLE_DATABASE_SERVER GST_ROLE_FILE_SERVER_SMB GST_ROLE_FILE_SERVER_FTP
en: Folder sharing service
nb: Tjeneste for mappedeling

en: Shares folders over your network
nb: Deler mapper via nettverket

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
nb: FTP-tjeneste

en: Shares folders over the Internet
nb: Deler mapper via internett

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_TFTP
en: Clock synchronization service
nb: Tjeneste for klokkesynkronisering

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
nb: Synkroniser klokken på datamaskinen med tidtjenere på Internett

en: Analyzes your incoming mail for virus
nb: Sjekker om innkommende e-post inneholder virus

note: GST_ROLE_ANTIVIRUS
en: Firewall
nb: Brannmur

en: Blocks undesired network access to your computer
nb: Blokkerer uønsket nettverkstilgang til din datamaskin

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
nb: Ordboktjener

note: GST_ROLE_DICTIONARY_SERVER
en: Speech synthesis support
nb: Støtte for talesyntese

note: GST_ROLE_SPEECH_SYNTHESIS
en: Computer activity logger
nb: Logging av datamaskinens aktivitet

en: Keeps a log of your computer activity
nb: Logger aktivitet på datamaskinen

note: GST_ROLE_SYSTEM_LOGGER
en: Remote backup server
nb: Ekstern backuptjener

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
nb: Spamfilter

note: GST_ROLE_SPAM_FILTER
en: Remote shell server
nb: Ekstern skalltjener

en: Secure shell server
nb: Sikker skalltjener

note: GST_ROLE_SECURE_SHELL_SERVER
en: Application server
nb: Applikasjonstjener

note: GST_ROLE_APPLICATION_SERVER
en: Automated crash reports support
nb: Støtte for automatisk rapportering av krasj

note: GST_ROLE_AUTOMATED_CRASH_REPORTS_MANAGEMENT
en: System communication bus
nb: Buss for systemkommunikasjon

note: GST_ROLE_DBUS,
en: System configuration manager
nb: Konfigurasjonshåndterer for systemet

note: GST_ROLE_SYSTEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: School management platform
nb: Plattform for håndtering av skoler

note: GST_ROLE_SCHOOL_MANAGEMENT_PLATFORM
en: Network security auditor
nb: Revisor for nettverkssikkerhet

note: GST_ROLE_SECURITY_AUDITING
en: Web calendar server
nb: HTTP-basert kalendertjener

note: GST_ROLE_WEB_CALENDAR_SERVER
en: OEM configuration manager
nb: OEM konfigurasjonsstyring

note: GST_ROLE_OEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: Terminal multiplexor
nb: Terminalmultipleksing

note: GST_ROLE_TERMINAL_MULTIPLEXOR
en: Disk quota activation
nb: Aktivering av diskkvoter

note: GST_ROLE_QUOTA_MANAGEMENT
en: Package index monitor
nb: Overvåking av pakkeindeks

note: GST_ROLE_PACKAGE_INDEX_MONITORING
en: Network service
nb: Nettverkstjeneste

note: GST_ROLE_NETWORK
en: Dynamic DNS services updater
nb: Dynamisk DNS-tjenesteoppdatering

note: GST_ROLE_DYNAMIC_DNS_SERVICE
en: DHCP server
nb: DHCP-tjener

note: GST_ROLE_DHCP_SERVER
en: Domain name server
nb: Domenenavntjener

note: GST_ROLE_DNS
en: Proxy cache service
nb: Proxytjeneste

note: GST_ROLE_PROXY_CACHE
en: LDAP server
nb: LDAP-tjener

note: GST_ROLE_LDAP_SERVER
en: Mailing lists manager
nb: Håndtering av e-postlister

note: GST_ROLE_MAILING_LISTS_MANAGER
en: Multicast DNS service discovery
nb: Multicast DNS-tjenesteoppdaging

note: GST_ROLE_RENDEZVOUS
en: Account information resolver
nb: Oppslag av kontoinformasjon

note: GST_ROLE_NSS
en: Virtual Private Network server
nb: Virtual Private Network-tjener

note: GST_ROLE_VPN_SERVER
en: Router advertisement server
nb: Tjener for annonsering av ruter

note: GST_ROLE_ROUTER_ADVERTISEMENT_SERVER
en: IPSec key exchange server
nb: Nøkkelutvekslingstjener for IPSec

note: GST_ROLE_IPSEC_KEY_EXCHANGE_SERVER
en: Disk server
nb: Disktjener

note: GST_ROLE_DISK_SERVER
en: Disk client
nb: Diskklient

note: GST_ROLE_DISK_CLIENT
en: Route server
nb: Rutetjener

note: GST_ROLE_ROUTE_SERVER
en: RPC mapper
nb: RPC-tildeler

note: GST_ROLE_RPC_MAPPER
en: SNMP server
nb: SNMP-tjener

note: GST_ROLE_SNMP_SERVER
en: Terminal server client
nb: Terminaltjenerklient

note: GST_ROLE_LTSP_CLIENT
en: Audio settings management
nb: Håndtering av lydinnstillinger

note: GST_ROLE_AUDIO_MANAGEMENT
en: Volumes mounter
nb: Volummontering

en: Mounts your volumes automatically
nb: Monterer dine volumer automatisk

note: GST_ROLE_AUTOMOUNTER
en: Infrared port management
nb: Håndtering av infrarøde porter

note: GST_ROLE_INFRARED_MANAGEMENT
en: Braille display management
nb: Braille skjermhåndtering

note: GST_ROLE_BRAILLE_DISPLAY_MANAGEMENT
en: Bluetooth device management
nb: Håndtering av bluetooth-enheter

note: GST_ROLE_BLUETOOTH_MANAGEMENT
en: Hard disk tuning
nb: Harddisk tuning

note: GST_ROLE_HDD_MANAGEMENT
en: Hotkeys management
nb: Håndtering av snarveitaster

note: GST_ROLE_HOTKEYS_MANAGEMENT
en: Power management
nb: Strømstyring

note: GST_ROLE_POWER_MANAGEMENT
en: Logical volume management
nb: Håndtering av logiske volum

note: GST_ROLE_LVM_MANAGEMENT
en: Cluster management tool
nb: Håndtering av klynger

note: GST_ROLE_CLUSTER_MANAGEMENT
en: Fax settings management
nb: Håndtering av innstillinger for faks

note: GST_ROLE_FAX_MANAGEMENT
en: RAID disks management
nb: Håndtering av RAID-disker

note: GST_ROLE_RAID_MANAGEMENT
en: Graphic tablets management
nb: Håndtering av grafisk tablet

note: GST_ROLE_GRAPHIC_TABLETS_MANAGEMENT
en: CPU Frequency manager
nb: CPU-frekvenshåndterer

note: GST_ROLE_CPUFREQ_MANAGEMENT
en: Eagle USB ADSL modems manager
nb: Håndtering av Eagle USB ADSL-modem

note: GST_ROLE_EAGLE_USB_MODEMS_MANAGEMENT
en: Serial port settings management
nb: Håndtering av innstillinger for seriellport

note: GST_ROLE_SERIAL_PORTS_MANAGEMENT
en: ISDN modems manager
nb: Håndtering av ISDN-modem

note: GST_ROLE_ISDN_MANAGEMENT
en: Telstra Bigpond Cable Network client
nb: Håndtering av Telstra Bigpond kabelnettverksklient

note: GST_ROLE_TELSTRA_BIGPOND_NETWORK_CLIENT
en: Hardware monitor
nb: Maskinvareovervåking

note: GST_ROLE_HARDWARE_MONITORING
en: System monitor
nb: Systemovervåking

note: GST_ROLE_SYSTEM_MONITORING
en: Virtual Machine management
nb: Håndtering av virtuelle maskiner

en: Configure which services will be run when the system starts
nb: Konfigurer hvilke tjenester som skal kjøres når systemet starter

en: Services
nb: Tjenester

en: Stop
nb: Stopp

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Runlevel
nb: Kjøringsnivå

en: Priority
nb: Prioritet

en: Services Settings
nb: Instillinger for tjenester

en: Are you sure you want to delete this share?
nb: Er du sikker på at du vil slette den delte ressursen

en: Other computers in your network will stop viewing this.
nb: Andre datamaskiner i ditt nettverk vil ikke kunne se dette.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
nb: Legg til en delt sti, endrer den hvis den allerede eksisterer

en: PATH
nb: STI

en: _Share Folder...
nb: _Del mappe …

en: Share this folder with other computers
nb: Del denne mappen med andre datamaskiner

en: Allowed host/network
nb: Tillatt vert/nettverk

en: Specify hostname
nb: Oppgi vertsnavn

en: Specify IP address
nb: Oppgi IP-adresse

en: Specify network
nb: Oppgi nettverk

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
nb: Konfigurer mapper som skal gjøres tilgjengelig for ditt nettverk

en: File System
nb: Filsystem

en: Do not share
nb: Ikke del

en: Windows networks (SMB)
nb: Windows nettverk (SMB)

en: Unix networks (NFS)
nb: Unix nettverk (NFS)

en: Settings for folder '%s'
nb: Innstillinger for mappe «%s»

en: Share Folder
nb: Del mappe

en: Sharing services are not installed
nb: Støtte for deling er ikke installert

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
nb: Du må installere enten Samba eller NFS for å kunne dele dine mapper.

en: World Map
nb: Verdenskart

en: Change system time, date, and timezone
nb: Endre systemets tid, dato og tidssone

en: Time and Date
nb: Tid og dato

en: NTP support is not installed
nb: NTP-støtte er ikke installert

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
nb: Installer og aktiver NTP-støtte i systemet for å synkronisere din lokale tidtjener med en tidtjener på internett.

en: Enabling NTP
nb: Aktiverer NTP

en: Disabling NTP
nb: Deaktiverer NTP

en: Synchronizing system clock
nb: Synkroniserer systemklokken

en: Keep synchronized with Internet servers
nb: Synkroniser klokken med tjenere på internett

en: Manual
nb: Manuell

en: Time and Date Settings
nb: Innstillinger for tid og dato

en: Administrator group can not be deleted
nb: Administratorgruppen kan ikke slettes

en: This would leave the system unusable.
nb: Dette kan gjøre systemet ubrukelig.

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil slette gruppen «%s»?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
nb: Dette vil etterlate filer med ugyldig gruppe-ID i i filsystemet.

en: New group
nb: Ny gruppe

en: Group '%s' Properties
nb: Egenskaper for gruppe «%s»

en: Group name is empty
nb: Gruppenavnet er tomt

en: A group name must be specified.
nb: Et gruppenavn må oppgis.

en: Group name of the administrator group user should not be modified
nb: Gruppenavn for administrator-brukeren bør ikke endres

en: Group name has invalid characters
nb: Gruppenavnet har ugyldige tegn

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
nb: Sett et gyldig brukernavn som består bare av en liten bokstav fulgt av små bokstaver og tall.

en: Group "%s" already exists
nb: Gruppen «%s» eksisterer allerede

en: Please choose a different group name.
nb: Vennligst velg et annet gruppenavn.

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
nb: Gruppe-ID for administrator-brukeren bør ikke endres

note: check that GID is free
en: Group ID %d is already used by group "%s"
nb: Gruppe-ID %d er allerede i bruk av gruppe «%s»

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
nb: Vennligst velg en annen numerisk identifikator for den nye gruppen.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
nb: Vennligst velg en annen numerisk identifikator for gruppen «%s».

en: Group name
nb: Gruppenavn

note: TRANSLATORS:  This applies to a password. Keep the string short.
en: Not asked on login
nb: Ikke spør ved pålogging

en: Asked on login
nb: Spør ved innlogging

en: Monitor system logs
nb: Overvåk systemlogger

en: Administer the system
nb: Administrer systemet

en: Use audio devices
nb: Bruk lydenheter

en: Use CD-ROM drives
nb: Bruk CD-ROM enheter

en: Burn CDs / DVDs
nb: Skriv CDer / DVDer

en: Use modems
nb: Bruk modem

en: Connect to Internet using a modem
nb: Koble til internett med et modem

en: Send and receive faxes
nb: Send og motta faks

en: Use floppy drives
nb: Bruk diskettstasjoner

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
nb: Monter brukerstyrte filsystemer (FUSE)

en: Configure printers
nb: Konfigurer skrivere.

en: Connect to wireless and ethernet networks
nb: Koble til trådløse og faste nettverk

en: Access external storage devices automatically
nb: Aksesser eksterne lagringsenheter automatisk

en: Suspend and hibernate the computer
nb: Sett datamaskinen i hvilemodus og dvalemodus

en: Access /proc filesystem
nb: Aksesser /proc-filsystemet

en: Use scanners
nb: Bruk skannere

en: Use tape drives
nb: Bruk båndstasjoner

en: Use USB devices
nb: Bruk USB-enheter

en: Use VirtualBox virtualization solution
nb: Bruk VirtualBox virtualiseringsløsning

en: Use video devices
nb: Bruk videoenheter

en: Be able to get administrator privileges
nb: Få administratorrettigheter

en: Can change anything on the system, including installing and upgrading software.
nb: Kan endre alt på systemet inkludert installering og oppgradering av programvare.

en: Can perform common tasks. Can't install software or change settings affecting all users.
nb: Kan utføre vanlige oppgaver. Kan ikke installere programvare eller endre innstillinger som påvirker alle brukere.

en: Desktop user
nb: Skrivebordsbruker

en: Authentication failed
nb: Autentisering feilet

en: The new password is too short
nb: Nytt passord er for kort

en: The new password is too simple
nb: Nytt passordet er for enkelt

en: The old and new passwords are too similar
nb: Gammelt og nytt passord er for like

en: The new password must contain numeric or special characters
nb: Det nye passordet må inneholde tall og spesielle tegn

en: The old and new passwords are the same
nb: Gammelt og nytt passord er like

en: The new password has already been used recently.
nb: Det nye passordet har vært brukt nylig.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
nb: Passordet ditt er endret siden du autentiserte deg sist!

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Add or remove users and groups
nb: Legg til eller fjern brukere og grupper

en: Users and Groups
nb: Brukere og grupper

en: Password is too short
nb: Passordet er for kort

en: User passwords must be longer than 5 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
nb: Brukerpassord må være lengre enn 5 tegn og helst utformet av tall, bokstaver og spesielle tegn.

en: Password confirmation is not correct
nb: Bekreftelse av passord er ikke korrekt

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
nb: Sjekk at du har oppgitt samme passord i begge tekstfeltene.

en: Please choose another password.
nb: Vennligst velg et annet passord.

en: Please type again your current password.
nb: Vennligst skriv inn passordet på nytt.

en: Password could not be changed
nb: Passordet kunne ikke byttes

en: Administrator account cannot be deleted
nb: Administratorkontoen kan ikke slettes

en: %s is currently using this computer
nb: %s er aktiv på denne datamaskinen nå

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
nb: Vennligst sjekk at bruker har logget ut før denne kontoen slettes.

en: Can't delete the only administrator account
nb: Kan ikke slette den eneste administratorkontoen

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
nb: %s er den eneste administratoren på denne datamaskinen. Hvis du sletter denne kontoen vil det hindre deg i å administrere systemet.

en: Remove home folder for %s?
nb: Fjern hjemmemappe for %s?

en: Keep Files
nb: Behold filer

en: Don't Remove Account
nb: Ikke fjern konto

en: Delete Files
nb: Slett filer

en: Superuser
nb: Superbruker

en: Custom
nb: Egendefinert

note: TRANSLATORS: This applies to a password.
en: None
nb: Ingen

en: Invalid character "%c" in comment
nb: Ugyldig tegn «%c» i kommentar

en: Check that this character is not used.
nb: Sjekk at dette tegnet ikke brukes.

en: Incomplete path in home directory
nb: Ugyldig sti i hjemmemappen

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
nb: Vennligst oppgi full sti til hjemmemappen
    <span size="smaller">f.eks: /home/john</span>.

en: New home directory already exists, use it?
nb: Ny hjemmekatalog eksisterer allerede, bruk den?

en: _Replace With Old Files
nb: E_rstatt med gamle filer

en: _Cancel Change
nb: _Avbryt endring

note: TRANSLATORS: This means "use the files from the new location", * as opposed to those from the old location.
en: _Use New Files
nb: Br_uk nye filer

en: Make user the _owner of the new home directory
nb: Gjør bruker til _eier av den nye hjemmekatalogen

en: _Delete old home directory
nb: _Slett gammel hjemmemappe

en: _Delete Files
nb: _Slett filer

en: _Use Existing Files
nb: Br_uk eksisterende filer

en: Copy old home directory to new location?
nb: Kopier gammel hjemmekatalog til ny adresse?

en: _Use Empty Directory
nb: Br_uk tom katalog

note: TRANSLATORS: This means "copy files from the old home directory".
en: Co_py Old Files
nb: Ko_pier gamle filer

en: ID for the root user should not be modified
nb: ID for administrator-brukeren bør ikke endres

note: check that UID is free
en: User ID %d is already used by user %s
nb: Bruker-ID %d er allerede i bruk av bruker %s

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
nb: Vennligst velg en annen numerisk identifikator for %s.

en: Incomplete path in shell
nb: Ufullferdig sti i skallet

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/bash</span>.
nb: Vennligst oppgi full sti for skallet
    <span size="smaller">f.eks: /bin/bash</span>.

en: Can't revoke administration rights
nb: Kan ikke trekke tilbake administratorrettigheter

en: You are about to revoke your own administration rights
nb: Du er i ferd med å trekke tilbake dine egne administrative rettigheter

en: Give up administration rights
nb: Gi opp administrasjonsrettigheter

en: You cannot change the user ID for the superuser account.
nb: Du kan ikke endre bruker-ID for superbrukerkontoen.

en: You cannot change an account's home directory or user ID while the user is logged in.
nb: Du kan ikke endre hjemmekatalog eller bruker-ID for en konto mens brukeren er logget inn.

en: Applying changes to user settings...
nb: Aktiverer endringer i innstillinger for bruker …

en: Users Settings
nb: Instillinger for bruker
