gnome-system-tools - en to sk translation catalogue (423 entries)

en: Access point name:
sk: Názov prístupového bodu:

en: Account data
sk: Údaje o účte

en: Aliases:
sk: Aliasy:

en: Con_figuration:
sk: Kon_figurácia:

en: Connection Settings
sk: Nastavenia pripojenia

en: Connection type:
sk: Typ pripojenia:

en: Connections
sk: Pripojenia

en: DNS Servers
sk: DNS servery

en: D_omain name:
sk: Názov d_omény:

en: Delete current location
sk: Vymazať aktuálne umiestnenie

en: E_nable roaming mode
sk: P_ovoliť cestovný režim

en: E_nable this connection
sk: A_ktivovať toto pripojenie

en: Ethernet interface:
sk: Ethernetové rozhranie:

en: General
sk: Všeobecné

en: Hexadecimal
sk: Hexadecimálny

en: Host Alias Properties
sk: Predvoľby aliasov hostiteľa

en: Host Settings
sk: Nastavenia hostiteľa

en: Hosts
sk: Hostitelia

en: IP address:
sk: IP adresa:

en: Interface properties
sk: Vlastnosti rozhrania

en: Internet service provider data
sk: Údaje o poskytovateľovi internetu

en: Location:
sk: Miesto:

en: Loud
sk: Vysoká

en: Low
sk: Nízka

en: Medium
sk: Stredná

en: Modem Settings
sk: Nastavenia modemu

en: Network _password:
sk: _Heslo siete:

en: Network name (_ESSID):
sk: Názov siete (_ESSID):

en: Off
sk: Stlmená

en: Options
sk: Nastavenia

en: P_assword
sk: _Heslo

en: Password _type:
sk: _Typ hesla:

en: Plain (ASCII)
sk: Jednoduchý (ASCII)

en: Pulses
sk: Pulzný

en: Save current network configuration as a location
sk: Uložiť sučasné nastavenia siete ako miesto

en: Search Domains
sk: Prehľadávať domény

en: Tones
sk: Tónový

en: Use the Internet service provider nameservers
sk: Použiť DNS servery poskytovateľa internetu

en: Wireless Settings
sk: Nastavenia bezdrôtovej siete

en: _Autodetect
sk: _Automaticky nájsť

en: _Dial prefix:
sk: Predvoľba _vytáčania:

en: _Dial type:
sk: Typ _vytáčania:

en: _Gateway address:
sk: Adresa _brány:

en: _Host name:
sk: Názov _hostiteľa:

en: _IP address:
sk: _IP adresa:

en: _Local IP:
sk: _Lokálna IP:

en: _Modem port:
sk: _Port modemu:

en: _Phone number:
sk: _Telefónne číslo:

en: _Remote IP:
sk: _Vzdialená IP:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
sk: _Skúsiť znovu, ak pripojenie spadne alebo sa nespustí

en: _Set modem as default route to internet
sk: _Nastaviť modem ako predvolené smerovanie na internet

en: _Subnet mask:
sk: Sieťová _maska:

en: _Username:
sk: Meno po_užívateľa:

note: TRANSLATORS: Volume as in loudness
en: _Volume:
sk: _Hlasitosť:

en: Advanced settings:
sk: Rozšírené nastavenia:

en: Select the services that you wish to activate:
sk: Vyberte služby, ktoré chcete aktivovať:

en: Add allowed hosts
sk: Pridať povolených hostiteľov

en: Allowed Hosts
sk: Povolení hostitelia

en: Allowed hosts:
sk: Povolení hostitelia:

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Domain / _Workgroup:
sk: Doména / _pracovná skupina:

en: Enter password for user
sk: Zadajte heslo pre používateľa

en: Enter password for user:
sk: Zadajte heslo pre používateľa:

en: General Properties
sk: Všeobecné vlastnosti

en: Host name:
sk: Názov hostiteľa:

en: Hosts Settings
sk: Nastavenia hostiteľov

en: Name:
sk: Názov:

en: Netmask:
sk: Sieťová maska:

en: Network:
sk: Sieť:

en: Read only
sk: Len na čítanie

en: Share
sk: Zdieľať

en: Share Properties
sk: Vlastnosti zdieľania

en: Share through:
sk: Zdieľať pomocou:

en: Shared Folders
sk: Zdieľané priečinky

en: This computer is a _WINS server
sk: Tento počítač je _WINS server

en: Users
sk: Používatelia

en: Windows sharing
sk: Zdieľanie Windows

en: _Path:
sk: _Cesta:

en: _Read only
sk: _Len na čítanie

en: Add NTP Server
sk: Pridať NTP server

en: Se_lect Servers
sk: Vybrať _servery

en: Synchronize now
sk: Synchronizovať teraz

en: Time Zone
sk: Časové pásmo

en: Time servers
sk: Časové servery

en: Time servers:
sk: Časové servery:

en: Time zone
sk: Časové pásmo

en: Time zone:
sk: Časové pásmo:

en: Unconfigured
sk: Nenastavené

en: _Configuration:
sk: _Nastavenie:

en: _Date:
sk: _Dátum:

en: _Time:
sk: Ča_s:

en: A user with this name already exists. Please choose a different name for the new user.
sk: Používateľ s takýmto menom už existuje. Zvoľte, prosím, iné meno pre tohto nového používateľa.

en: Account _type:
sk: _Typ účtu:

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Advanced Settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: Assign a random password by default
sk: Predvolene priradiť náhodné heslo

en: Change Advanced User Settings
sk: Zmeniť pokročilé nastavenia používateľa

en: Change User Account Type
sk: Zmeniť typ používateľského účtu

en: Change User Name
sk: Zmeniť používateľské meno

en: Change User Password
sk: Zmeniť používateľské heslo

en: Changing advanced settings for:
sk: Menia sa pokročilé nastavenia pre:

en: Changing user account type for:
sk: Mení sa typ používateľského účtu pre:

en: Changing user name for:
sk: Mení sa používateľské meno pre:

en: Changing user password for:
sk: Mení sa používateľské heslo pre:

en: Con_firmation:
sk: _Potvrdenie:

en: Contact Information
sk: Kontaktné informácie

en: Create New User
sk: Vytvoriť nového používateľa

en: Create a new user
sk: Vytvoriť nového používateľa

en: Days between warning and password expiration:
sk: Počet dní medzi varovaním a vypršaním hesla:

en: Default _group:
sk: Predvolená _skupina:

en: Default _shell:
sk: Predvolený s_hell:

en: Disable _account
sk: Zakázať úč_eť

en: Don't ask for password on _login
sk: Nepýtať si heslo pri prih_lásení

en: Encrypt all your files with your login password to strongly protect them from people with physical access to your computer, at the expense of a slightly reduced performance.
sk: Šifrovať všetky vaše súbory pomocou vášho prihlasovacieho hesla za cenu mierne nižšieho výkonu, aby boli dobre chránené pred ľudmi, ktorí majú fyzický prístup k vášmu počítaču.

en: Full _Name:
sk: Celé me_no:

en: Generate _random password
sk: Generovať _náhodné heslo

en: Group _ID:
sk: _Identifikátor skupiny:

en: Group _name:
sk: _Názov skupiny:

en: Group properties
sk: Vlastnosti skupiny

en: Groups settings
sk: Nastavenia skupín

en: Ma_ximum days a password may be used:
sk: Heslo môže byť použité ma_x. dní:

en: Maximum GID:
sk: Maximálne GID:

en: Maximum UID:
sk: Maximálne UID:

en: Mi_nimum days between password changes:
sk: Mini_málny počet dní medzi zmenami hesla:

en: Minimum GID:
sk: Minimálne GID:

en: Minimum UID:
sk: Minimálne UID:

en: Minimum days allowed between password changes:
sk: Minimálny počet dní medzi zmenami hesla:

en: New _password:
sk: Nové _heslo:

en: Number of days that a password may be used:
sk: Počet dní platnosti hesla:

en: O_ffice location:
sk: Adresa _kancelárie:

en: Password set to:
sk: Heslo nastavené na:

en: Privileges
sk: Práva

en: Profile _name:
sk: _Názov profilu:

en: Set password b_y hand
sk: Nastaviť heslo _ručne

en: This account is disabled.
sk: Tento účet je zakázaný.

en: This account is using special settings that have been defined manually. Use the <i>Advanced Settings</i> dialog to tune them.
sk: Tento účet používa špeciálne nastavenia, ktoré boli definované ručne. Použite dialóg <i>Pokročilé nastavenia</i> na ich optimalizáciu.

en: User ID:
sk: Identifikátor používateľa:

en: User Privileges
sk: Používateľské práva

en: User profiles
sk: Používateľské profily

en: You can't change user ID while the user is logged in.
sk: Nemôžete zmeniť identifikátor používateľa pokiaľ je prihlásený.

en: _Add Profile
sk: Prid_ať profil

en: _Advanced Settings
sk: Pokročilé n_astavenia

en: _Change...
sk: _Zmeniť...

en: _Comments
sk: _Komentáre

en: _Current password:
sk: _Aktuálne heslo:

en: _Custom
sk: _Vlastné

en: _Days between warning and password expiration:
sk: Počet _dní medzi varovaním a vypršaním hesla:

en: _Enable Account
sk: _Povoliť účet

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
sk: Š_ifrovať domovský priečinok kvôli ochrane citlivých údajov

en: _Generate
sk: Vy_generovať

en: _Home directory:
sk: _Domovský priečinok:

en: _Home phone:
sk: Telefón _domov:

en: _Main group:
sk: _Hlavná skupina:

en: _Manage Groups
sk: _Spravovať skupiny

en: _Name:
sk: Me_no:

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: _Work phone:
sk: Telefón do _zamestnania:

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list.
sk: Či nástroj na správu používateľov má zobraziť systémových používateľov v zozname používateľov.

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list.
sk: Či nástroj na správu používateľov má zobraziť používateľa root v zozname používateľov.

en: The platform you are running is not supported by this tool
sk: Platforma, na ktorej pracujete, nie je týmto nástrojom podporovaná

note: label
en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
sk: Ak máte istotu, že funguje rovnako ako niektorá zo zoznamu, môžete to skúsiť a pokračovať. Uvedomte si však, že môžete poškodiť konfiguráciu systému alebo znefunkčniť počítač.

en: Unsupported platform
sk: Nepodporovaná platforma

en: The configuration could not be loaded
sk: Konfiguráciu sa nepodarilo načítať

note: OPERATION_COMMIT
en: The configuration could not be saved
sk: Konfigurácia nemohla byť uložená

en: You are not allowed to access the system configuration.
sk: Nemáte povolený prístup ku konfigurácii systému.

note: OPERATION_COMMIT
en: You are not allowed to modify the system configuration.
sk: Nemáte povolené upraviť konfiguráciu systému.

en: Invalid data was found.
sk: Boli nájdené neplatné údaje.

note: OOBS_RESULT_ERROR
en: An unknown error occurred.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba.

en: Could not display help
sk: Nepodarilo sa zobraziť pomocníka

en: The system configuration has potentially changed.
sk: Konfigurácia systému sa mohla zmeniť.

en: Update content? This will lose any modification in course.
sk: Aktualizovať obsah? Spôsobí to stratu neuložených zmien.

en: An error occurred while checking for authorizations: %s
    You may report this as a bug.
sk: Vyskytla sa chyba počas kontroly poverení: %s
    Mali by ste to nahlásiť ako chybu.

en: _Add
sk: _Pridať

en: _Delete
sk: _Odstrániť

en: Type address
sk: Zadajte adresu

en: Changing interface configuration
sk: Mení sa konfigurácia rozhrania

en: Could not autodetect modem device
sk: Nepodarilo sa automaticky zistiť zariadenie modemu

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
sk: Skontrolujte, či nie je zariadenie práve používané a či je správne pripojené.

en: The host name has changed
sk: Názov hostiteľa sa zmenil

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
sk: To vám zabráni spúšťať nové aplikácie, takže sa budete musieť znovu prihlásiť. Chcete napriek tomu pokračovať?

en: Change _Host name
sk: Zmeniť názov _hostiteľa

en: Automatic configuration (DHCP)
sk: Automatická konfigurácia (DHCP)

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
sk: Miestna sieť v režime Zeroconf (IPv4 LL)

en: Static IP address
sk: Statická IP adresa

en: WEP key (ascii)
sk: WEP kľúč (ascii)

en: WEP key (hexadecimal)
sk: WEP kľúč (hexadecimal)

en: Serial modem
sk: Sériový modem

en: %s Properties
sk: Vlastnosti %s

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Aliases
sk: Aliasy

en: This network interface is not configured
sk: Sieťové rozhranie nie je nakonfigurované

en: Roaming mode enabled
sk: Cestovný režim povolený

en: Phone number:
sk: Telefónne číslo:

en: Wireless connection
sk: Bezdrôtové pripojenie

en: Infrared connection
sk: Infračervené pripojenie

en: Wired connection
sk: Drôtové pripojenie

en: Parallel port connection
sk: Pripojenie cez paralelný port

en: Point to point connection
sk: Pripojenie typu Point to point

en: Changing network location
sk: Mení sa miesto siete

en: There is already a location with the same name
sk: Už je tu miesto s rovnakým názvom

en: Overwrite it?
sk: Prepísať ho?

en: Save location
sk: Uložiť miesto

en: _Location name:
sk: Názov _miesta:

en: Do you want to delete location "%s"?
sk: Naozaj chcete odstrániť miesto "%s"?

en: The interface does not exist
sk: Rozhranie neexistuje

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
sk: Skontrolujte, či je správne zadané a podporované vaším systémom

en: Configure a network interface
sk: Nastaviť sieťové rozhranie

en: INTERFACE
sk: ROZHRANIE

en: Configure the first network interface with a specific type
sk: Nastaviť prvé sieťové rozhranie určitého typu

en: TYPE
sk: TYP

en: Configure network devices and connections
sk: Nastavenie sieťových rozhraní a pripojení

en: Network
sk: Sieť

en: Network Settings
sk: Nastavenia siete

en: Settings for service "%s"
sk: Nastavenia pre službu "%s"

en: Are you sure you want to deactivate %s?
sk: Naozaj chcete deaktivovať %s?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
sk: Toto môže ovplyvniť správanie sa systému niekoľkými spôsobmi a môže viesť aj k strate údajov.

en: Web server
sk: Webový server

en: Shares your web pages over the Internet
sk: Zdieľa vaše webové stránky cez internet

note: GST_ROLE_WEB_SERVER
en: Actions scheduler
sk: Plánovač úloh

en: Executes scheduled actions
sk: Spúšťa naplánované úlohy

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
sk: Služba tlače

en: Allows applications to use printers
sk: Umožňuje aplikáciám používať tlačiarne

note: GST_ROLE_PRINTER_SERVICE
en: Mail agent
sk: Poštový agent

en: Delivers your outgoing mail
sk: Doručuje vašu odchádzajúcu poštu

note: GST_ROLE_MTA
en: MTA authentication service
sk: Služba overovania MTA

note: GST_ROLE_MTA_AUTH
en: Mail fetcher
sk: Sťahovač pošty

en: Downloads your mail from remote accounts
sk: Sťahuje vašu poštu zo vzdialených účtov

note: GST_ROLE_MAIL_FETCHER
en: Graphical login manager
sk: Grafický správca prihlásení

en: Allows users to login graphically
sk: Umožní používateľom prihlásiť sa do grafického prostredia

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
sk: Databázový server

en: Data storage system
sk: Systém na uchovávanie dát

note: GST_ROLE_DATABASE_SERVER GST_ROLE_FILE_SERVER_SMB GST_ROLE_FILE_SERVER_FTP
en: Folder sharing service
sk: Služba zdieľania priečinkov

en: Shares folders over your network
sk: Zdieľa súbory cez sieť

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
sk: Služba FTP

en: Shares folders over the Internet
sk: Zdieľa súbory cez internet

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_TFTP
en: Clock synchronization service
sk: Služba synchronizácie času

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
sk: Synchronizuje vaše počítačové hodiny s internetovými servermi

note: GST_ROLE_NTP_SERVER
en: Antivirus
sk: Antivírus

en: Analyzes your incoming mail for virus
sk: Kontroluje prichádzajúcu poštu na prítomnosť vírusov

en: Blocks undesired network access to your computer
sk: Blokuje nežiadúci prístup cez sieť do vášho počítača

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
sk: Slovníkový server

note: GST_ROLE_DICTIONARY_SERVER
en: Speech synthesis support
sk: Podpora syntézy hlasu

note: GST_ROLE_SPEECH_SYNTHESIS
en: Computer activity logger
sk: Zaznamenávač aktivity počítača

en: Keeps a log of your computer activity
sk: Udržiava záznamy o aktivite počítača

note: GST_ROLE_SYSTEM_LOGGER
en: Remote backup server
sk: Vzdialený záložný server

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
sk: Filter nevyžiadanej pošty

note: GST_ROLE_SPAM_FILTER
en: Remote shell server
sk: Server vzdialeného prístupu

en: Secure shell server
sk: Server SSH

note: GST_ROLE_SECURE_SHELL_SERVER
en: Application server
sk: Aplikačný server

note: GST_ROLE_APPLICATION_SERVER
en: Automated crash reports support
sk: Podpora automatických hlásení o pádoch

note: GST_ROLE_AUTOMATED_CRASH_REPORTS_MANAGEMENT
en: System communication bus
sk: Komunikačná zbernica systému

note: GST_ROLE_DBUS,
en: System configuration manager
sk: Správca nastavení systému

note: GST_ROLE_SYSTEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: School management platform
sk: Platforma školskej správy

note: GST_ROLE_SCHOOL_MANAGEMENT_PLATFORM
en: Network security auditor
sk: Auditor sieťovej bezpečnosti

note: GST_ROLE_SECURITY_AUDITING
en: Web calendar server
sk: Server webového kalendára

note: GST_ROLE_WEB_CALENDAR_SERVER
en: OEM configuration manager
sk: Správca OEM konfigurácie

note: GST_ROLE_OEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: Terminal multiplexor
sk: Terminálový multiplexor

note: GST_ROLE_TERMINAL_MULTIPLEXOR
en: Disk quota activation
sk: Aktivácia diskovej kvóty

note: GST_ROLE_QUOTA_MANAGEMENT
en: Package index monitor
sk: Monitor indexu balíkov

note: GST_ROLE_PACKAGE_INDEX_MONITORING
en: Network service
sk: Sieťová služba

note: GST_ROLE_NETWORK
en: Dynamic DNS services updater
sk: Aktualizačný program dynamických služieb DNS

note: GST_ROLE_DHCP_SERVER
en: Domain name server
sk: DNS server

note: GST_ROLE_DNS
en: Proxy cache service
sk: Služba vyrovnávacej pamäte proxy

note: GST_ROLE_LDAP_SERVER
en: Mailing lists manager
sk: Správca mailových diskusií

note: GST_ROLE_MAILING_LISTS_MANAGER
en: Multicast DNS service discovery
sk: Služba objavovania Multicast DNS

note: GST_ROLE_RENDEZVOUS
en: Account information resolver
sk: Poskytovanie informácií o účtoch

note: GST_ROLE_NSS
en: Virtual Private Network server
sk: VPN server

note: GST_ROLE_ROUTER_ADVERTISEMENT_SERVER
en: IPSec key exchange server
sk: Výmenný server IPSec kľúčov

note: GST_ROLE_IPSEC_KEY_EXCHANGE_SERVER
en: Disk server
sk: Diskový server

note: GST_ROLE_DISK_SERVER
en: Disk client
sk: Diskový klient

note: GST_ROLE_DISK_CLIENT
en: Route server
sk: Smerovací server

note: GST_ROLE_ROUTE_SERVER
en: RPC mapper
sk: Mapovač RPC

note: GST_ROLE_SNMP_SERVER
en: Terminal server client
sk: Klient terminálového servera

note: GST_ROLE_LTSP_CLIENT
en: Audio settings management
sk: Správa nastavení zvuku

note: GST_ROLE_AUDIO_MANAGEMENT
en: Volumes mounter
sk: Pripájač zväzkov

en: Mounts your volumes automatically
sk: Automaticky pripája vaše zväzky

note: GST_ROLE_AUTOMOUNTER
en: Infrared port management
sk: Správa infračerveného portu

note: GST_ROLE_INFRARED_MANAGEMENT
en: Braille display management
sk: Správa braillovho zobrazovania

note: GST_ROLE_BRAILLE_DISPLAY_MANAGEMENT
en: Bluetooth device management
sk: Správa Bluetooth zariadení

note: GST_ROLE_BLUETOOTH_MANAGEMENT
en: Hard disk tuning
sk: Ladenie pevného disku

note: GST_ROLE_HDD_MANAGEMENT
en: Hotkeys management
sk: Správa klavesových skratiek

note: GST_ROLE_HOTKEYS_MANAGEMENT
en: Power management
sk: Správa napájania

note: GST_ROLE_POWER_MANAGEMENT
en: Logical volume management
sk: Správa logických zväzkov

note: GST_ROLE_LVM_MANAGEMENT
en: Cluster management tool
sk: Nástroj pre správu klasterov

note: GST_ROLE_CLUSTER_MANAGEMENT
en: Fax settings management
sk: Správa nastavení faxu

note: GST_ROLE_FAX_MANAGEMENT
en: RAID disks management
sk: Správa RAID diskov

note: GST_ROLE_RAID_MANAGEMENT
en: Graphic tablets management
sk: Správa grafických tabletov

note: GST_ROLE_GRAPHIC_TABLETS_MANAGEMENT
en: CPU Frequency manager
sk: Správca frekvencie CPU

note: GST_ROLE_CPUFREQ_MANAGEMENT
en: Eagle USB ADSL modems manager
sk: Správca USB ADSL modemov Eagle

note: GST_ROLE_EAGLE_USB_MODEMS_MANAGEMENT
en: Serial port settings management
sk: Správa nastavení sériových portov

note: GST_ROLE_SERIAL_PORTS_MANAGEMENT
en: ISDN modems manager
sk: Správca ISDN modemov

note: GST_ROLE_ISDN_MANAGEMENT
en: Telstra Bigpond Cable Network client
sk: Klient káblovej siete Telstra Bigpond

note: GST_ROLE_TELSTRA_BIGPOND_NETWORK_CLIENT
en: Hardware monitor
sk: Monitor hardvéru

note: GST_ROLE_HARDWARE_MONITORING
en: System monitor
sk: Monitor systému

note: GST_ROLE_SYSTEM_MONITORING
en: Virtual Machine management
sk: Správa virtuálneho počítača

en: Configure which services will be run when the system starts
sk: Nastavuje, ktoré služby sa budú pri štarte systému spúšťať

en: Services
sk: Služby

en: Start
sk: Spustiť

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Runlevel
sk: Úroveň behu

en: Status
sk: Stav

en: Priority
sk: Priorita

en: Services Settings
sk: Nastavenia služieb

en: Are you sure you want to delete this share?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto zdieľanie?

en: Other computers in your network will stop viewing this.
sk: Ostatné počítače vo vašej sieti to prestanú vidieť.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
sk: Pridať zdieľanú cestu, ak existuje, bude upravená

en: PATH
sk: CESTA

en: _Share Folder...
sk: _Zdieľať priečinok...

en: Share this folder with other computers
sk: Zdieľať tento priečinok s inými počítačmi

en: Allowed host/network
sk: Povolený hostiteľ/sieť

en: Specify hostname
sk: Zadajte názov hostiteľa

en: Specify IP address
sk: Zadajte IP adresu

en: Specify network
sk: Zadajte sieť

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
sk: Nastavuje, ktoré priečinky sú dostupné pre vaše okolité počítače

en: File System
sk: Súborový systém

en: Do not share
sk: Nezdieľať

en: Windows networks (SMB)
sk: Siete Windows (SMB)

en: Unix networks (NFS)
sk: Siete Unix (NFS)

en: Settings for folder '%s'
sk: Nastavenia pre priečinok '%s'

en: Share Folder
sk: Zdieľať priečinok

en: Sharing services are not installed
sk: Služby zdieľania nie sú nainštalované

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
sk: Aby ste mohli zdieľať vaše priečinky, potrebujete nainštalovať buď Samba alebo NFS.

en: Change system time, date, and timezone
sk: Zmena dátumu, času a časového pásma

en: Time and Date
sk: Dátum a čas

en: NTP support is not installed
sk: Podpora NTP nie je nainštalovaná

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
sk: Prosím, nainštalujte a aktivujte podporu NTP, aby ste mohli synchronizovať váš lokálny časový server s internetovými časovými servermi.

en: Enabling NTP
sk: Povoľuje sa NTP

en: Disabling NTP
sk: Zakazuje sa NTP

en: Synchronizing system clock
sk: Prebieha synchronizácia systémových hodín

en: Keep synchronized with Internet servers
sk: Udržiavať synchronizované s internetovými servermi

en: Manual
sk: Ručné

en: Time and Date Settings
sk: Nastavenie dátumu a času

en: Administrator group can not be deleted
sk: Administrátorská skupina nemôže byť odstránená

en: This would leave the system unusable.
sk: Toto môže spôsobiť, že sa systém stane nepoužiteľným.

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
sk: Naozaj chcete odstrániť skupinu "%s"?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
sk: Toto môže spôsobiť, že na vašich súborových systémoch zostanú súbory s neplatným identifikátorom skupiny.

en: New group
sk: Nová skupina

en: Group '%s' Properties
sk: Vlastnosti skupiny '%s'

en: Group name is empty
sk: Názov skupiny je prázdny

en: A group name must be specified.
sk: Názov skupiny musí byť zadaný.

en: Group name of the administrator group user should not be modified
sk: Názov skupiny správcovskej skupiny by sa nemal meniť

en: Group name has invalid characters
sk: Názov skupiny obsahuje neplatné znaky

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
sk: Prosím, zadajte platný názov skupiny zložený z malých písmen (musí ním začínať) a číslic.

en: Group "%s" already exists
sk: Skupina "%s" už existuje

en: Please choose a different group name.
sk: Prosím, vyberte iný názov skupiny.

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
sk: Identifikátor skupiny správcovského účtu by sa nemal meniť

note: check that GID is free
en: Group ID %d is already used by group "%s"
sk: Identifikátor skupiny %d je už použitý skupinou "%s"

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
sk: Prosím, vyberte iný číselný identifikátor pre novú skupinu.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
sk: Prosím, vyberte iný číselný identifikátor pre skupinu "%s".

en: Group name
sk: Názov skupiny

note: TRANSLATORS:  This applies to a password. Keep the string short.
en: Not asked on login
sk: Nepýtať sa pri prihlásení

en: Asked on login
sk: Pýtať sa pri prihlásaní

en: Monitor system logs
sk: Monitorovať systémové záznamy

en: Administer the system
sk: Spravovať systém

en: Use audio devices
sk: Používať zvukové zariadenia

en: Use CD-ROM drives
sk: Používať mechaniky CD-ROM

en: Burn CDs / DVDs
sk: Napaľovať CD / DVD

en: Use modems
sk: Používať modemy

en: Connect to Internet using a modem
sk: Pripájať sa k internetu pomocou modemu

en: Send and receive faxes
sk: Posielať a prijímať faxy

en: Use floppy drives
sk: Používať disketové mechaniky

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
sk: Pripájať súborové systémy v používateľskom prostredí (FUSE)

en: Configure printers
sk: Nastavovať tlačiarne

en: Connect to wireless and ethernet networks
sk: Pripájať sa do bezdrôtových a drôtových sietí

en: Access external storage devices automatically
sk: Automaticky pristupovať k vonkajším úložným zariadeniam

en: Suspend and hibernate the computer
sk: Uspávať a hibernovať počítač

en: Access /proc filesystem
sk: Pristupovať k súborovému systému /proc

en: Use scanners
sk: Používať skenery

en: Use tape drives
sk: Používať páskové mechaniky

en: Use USB devices
sk: Používať USB zariadenia

en: Use VirtualBox virtualization solution
sk: Používať virtualizačné riešenie VirtualBox

en: Use video devices
sk: Používať video zariadenia

en: Be able to get administrator privileges
sk: Môcť získať práva správcu

en: Administrator
sk: Správca

en: Can change anything on the system, including installing and upgrading software.
sk: Môže zmeniť hocičo v systéme, vrátane inštalovania a aktualizovania softvéru.

en: Can perform common tasks. Can't install software or change settings affecting all users.
sk: Môže vykonávať bežné úlohy. Nemôže inštalovať softvér ani meniť nastavenia, ktoré ovplyvňujú všetkých používateľov.

en: Desktop user
sk: Používateľ pracovného prostredia

en: Authentication failed
sk: Overenie totožnosti zlyhalo

en: The new password is too short
sk: Nové heslo je príliš krátke

en: The new password is too simple
sk: Nové heslo je príliš jednoduché

en: The old and new passwords are too similar
sk: Staré a nové heslá sú príliš podobné

en: The new password must contain numeric or special characters
sk: Nové heslo musí obsahovať číslice alebo špeciálne znaky

en: The old and new passwords are the same
sk: Staré a nové heslá sú zhodné

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
sk: Od prvotného overenia vašej totožnosti bolo vaše heslo zmenené!

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Add or remove users and groups
sk: Pridanie alebo odstránenie používateľov a skupín

en: Users and Groups
sk: Používatelia a skupiny

en: Password is too short
sk: Heslo je príliš krátke

en: Password confirmation is not correct
sk: Potvrdenie hesla nie je správne

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
sk: Skontrolujte, či ste zadali rovnaké heslo v oboch poliach.

en: Please choose another password.
sk: Prosím, vyberte iné heslo.

en: Please type again your current password.
sk: Prosím, zadajte znovu vaše aktuálne heslo.

en: Password could not be changed
sk: Heslo nemohlo byť zmenené

en: Administrator account cannot be deleted
sk: Účet správcu nemôže byť odstránený

en: %s is currently using this computer
sk: %s práve používa tento počítač

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
sk: Uistite sa, prosím, že bol pred odstraňovaním tohto účtu  používateľ odhlásený.

en: Can't delete the only administrator account
sk: Nemožno odstrániť jediný účet správcu

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
sk: %s je jediný správca na tomto počítači. Odstránenie tohto účtu by mohlo zablokovať spravovanie systému.

en: Remove home folder for %s?
sk: Odstrániť domovský priečinok pre %s?

en: Files owned by user %s in <tt>%s</tt> can be completely removed if you don't need them anymore. You may want to back them up before deleting the account, or keep them so that an administrator can save them later.
sk: Súbory vlastnené používateľom %s v <tt>%s</tt> môžu byť kompletne zmazané, ak ich už viac nepotrebujete. Možno ich budete chcieť pred odstránením účtu zálohovať, alebo ich zachovať tak, aby ich mohol správca neskôr zachrániť.

en: Keep Files
sk: Zachovať súbory

en: Don't Remove Account
sk: Neodstrániť účet

en: Delete Files
sk: Odstrániť súbory

en: Superuser
sk: Superpoužívateľ

en: Custom
sk: Vlastný

note: TRANSLATORS: This applies to a password.
en: None
sk: Žiadne

en: Invalid character "%c" in comment
sk: Neplatný znak "%c" v komentári

en: Check that this character is not used.
sk: Skontrolujte, či sa tento znak nepoužíva.

en: Incomplete path in home directory
sk: Neúplná cesta k domovskému priečinku

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
sk: Zadajte, prosím, celú cestu k domovskému priečinku
    <span size="smaller">napr. /home/john</span>.

en: ID for the root user should not be modified
sk: Identifikátor používateľa root by sa nemal meniť

note: check that UID is free
en: User ID %d is already used by user %s
sk: Používateľský indentifikátor %d je už použitý používateľom %s

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
sk: Prosím, vyberte iný číselný identifikátor pre %s.

en: Incomplete path in shell
sk: Neúplná cesta v shelli

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/bash</span>.
sk: Prosím, zadajte celú cestu k shellu
    <span size="smaller">napr.: /bin/bash</span>.

en: Can't revoke administration rights
sk: Nemožno zrušiť práva správcu

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
sk: %s je jediný správca na tomto počítači. Zrušenie správcovských práv pre tento účet by mohlo zablokovať spravovanie systému.

en: You are about to revoke your own administration rights
sk: Chystáte sa zrušiť vaše vlastné správcovské práva

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
sk: %s nebude viac schopný vykonávať správcovské úlohy. Tento účet nebude schopný získať späť správcovské práva.

en: Give up administration rights
sk: Vzdať sa práv správcu

en: Users Settings
sk: Nastavenia používateľov
