gnome-system-tools - en to sr translation catalogue (476 entries)

en: Access point name:
sr: Име приступне тачке:

en: Account data
sr: Подаци налога

en: Aliases:
sr: Друга имена:

en: Con_figuration:
sr: _Подешавања:

en: Connection Settings
sr: Подешавања везе

en: Connection type:
sr: Врста везе:

en: Connections
sr: Везе

en: DNS
sr: Систем имена домена

en: DNS Servers
sr: Сервери имена

en: D_omain name:
sr: Име _домена:

en: Delete current location
sr: Уклони текуће место

en: E_nable roaming mode
sr: У_кључи крстарећи режим

en: E_nable this connection
sr: Омогући ову везу

en: Ethernet interface:
sr: Етернет уређај:

en: General
sr: Опште

en: Hexadecimal
sr: Хексадецимално

en: Host Alias Properties
sr: Подешавања надимака рачунара

en: Host Settings
sr: Подешавања рачунара

en: Hosts
sr: Рачунари

en: IP address:
sr: ИП адреса:

en: Interface properties
sr: Особине мрежног прикључка

en: Internet service provider data
sr: Подаци за добављача Интернет услуга

en: Location:
sr: Место:

en: Loud
sr: Гласно

en: Low
sr: Тихо

en: Medium
sr: Средње

en: Modem
sr: Модем

en: Modem Settings
sr: Подешавања модема

en: Network _password:
sr: Мрежна _лозинка:

en: Network name (_ESSID):
sr: Име мреже (_ESSID):

en: Off
sr: Искључено

en: Options
sr: Могућности

en: P_assword
sr: _Лозинка

en: Password _type:
sr: _Врста лозинке:

en: Plain (ASCII)
sr: Обичан текст (ASCII)

en: Pulses
sr: Пулсно

en: Save current network configuration as a location
sr: Сачувај текућа мрежна подешавања као место

en: Search Domains
sr: Домени за тражење

en: Tones
sr: Тонско

en: Use the Internet service provider nameservers
sr: Користи сервере имена добављача интернет услуга

en: Wireless Settings
sr: Бежична подешавања

en: _Autodetect
sr: _Сам пронађи

en: _Dial prefix:
sr: _Префикс за звање:

en: _Dial type:
sr: _Врста позива:

en: _Gateway address:
sr: _Адреса уређаја за мрежни пролаз:

en: _Host name:
sr: _Име рачунара:

en: _IP address:
sr: _ИП адресе:

en: _Local IP:
sr: _Локална ИП адреса:

en: _Modem port:
sr: _Порт модема:

en: _Phone number:
sr: Број _телефона:

en: _Remote IP:
sr: ИП адреса _удаљеног рачунара:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
sr: Покушај поново уколико се _ова веза прекине или се не покрене

en: _Set modem as default route to internet
sr: Постави модем као подразумевану путању _према Интернету

en: _Subnet mask:
sr: Подмрежна _маска:

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

note: TRANSLATORS: Volume as in loudness
en: _Volume:
sr: Јачина _звука:

en: Advanced settings:
sr: Напредна подешавања:

en: Select the services that you wish to activate:
sr: Изаберите услуге које желите да покренете:

en: Add allowed hosts
sr: Додај допуштене рачунаре

en: Allowed Hosts
sr: Допуштени рачунари

en: Allowed hosts:
sr: Допуштени рачунари:

en: Comment:
sr: Напомена:

en: Domain / _Workgroup:
sr: Домен / _радна група:

en: Enter password for user
sr: Унесите корисничку лозинку

en: Enter password for user:
sr: <span size="larger"  weight="bold">Унесите корисничку лозинку:

en: General Properties
sr: Опште особине

en: Host name:
sr: Име рачунара:

en: Hosts Settings
sr: Подешавања домаћина

en: Name:
sr: Име:

en: Netmask:
sr: Мрежна _маска:

en: Network:
sr: Мрежа:

en: Read only
sr: Само читање

en: Share
sr: Дељење

en: Share Properties
sr: Особине дељења

en: Share through:
sr: Дели преко:

en: Shared Folder
sr: Дељена фасцикла

en: Shared Folders
sr: Дељени директоријуми

en: This computer is a _WINS server
sr: Овај рачунар је WI_NS сервер

en: Users
sr: Корисници

en: WINS _server:
sr: WINS _сервер:

en: Windows sharing
sr: Windows дељење

en: _Path:
sr: _Путања:

en: _Read only
sr: Само _читање

en: Add NTP Server
sr: Додај сервер мрежног протокола за време

en: NTP server
sr: Сервер услуге мрежног протокола за време

en: Se_lect Servers
sr: _Изаберите сервере

en: Selection
sr: Избор

en: Synchronize now
sr: Усклади сада

en: Time Zone
sr: Временска зона

en: Time servers
sr: Сервери за време

en: Time servers:
sr: Сервери за време:

en: Time zone
sr: Временска зона

en: Time zone:
sr: Временска зона:

en: Unconfigured
sr: Неподешено

en: _Configuration:
sr: _Подешавања:

en: _Date:
sr: _Датум:

en: _Time:
sr: _Време:

en: A user with this name already exists. Please choose a different name for the new user.
sr: Овај корисник већ постоји. Изаберите неко друго име за новог корисника.

en: Account _type:
sr: _Тип налога:

en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced Settings
sr: Напредна подешавања

en: Assign a random password by default
sr: Додела случајне лозинке је подразумевано понашање

en: Automatic UID/GID
sr: Сам додели ИБ за корисника/групу

en: Basic Settings
sr: Основна подешавања

en: Change Advanced User Settings
sr: Измени напредна корисничка подешавања

en: Change User Account Type
sr: Измени врсту корисничког налога

en: Change User Name
sr: Измени корисничко име

en: Change User Password
sr: Измени лозинку корисника

en: Changing advanced settings for:
sr: Промена напредних подешавања за:

en: Changing user account type for:
sr: Промена врсте корисничког налога за:

en: Changing user name for:
sr: Промена корисничког имена за:

en: Changing user password for:
sr: Промена лозинке за корисника:

en: Con_firmation:
sr: _Потврђивање:

en: Contact Information
sr: Подаци за контакт

en: Create New User
sr: Направи новог корисника

en: Create a new user
sr: Направи новог корисника

en: Days between warning and password expiration:
sr: Број дана између упозорења о истеку лозинке и уклањања налога:

en: Default _group:
sr: Подразумевана _група:

en: Default _shell:
sr: Подразумевана _љуска:

en: Disable _account
sr: Онемогући н_алог

en: Don't ask for password on _login
sr: Не питај за _лозинку при пријави

en: Encrypt all your files with your login password to strongly protect them from people with physical access to your computer, at the expense of a slightly reduced performance.
sr: Шифрује све ваше датотеке лозинком за пријаву да их добро заштитите од људи који имају физички приступ вашем рачунару, на рачун мало умањених перформанси.

en: Full _Name:
sr: Пу_но име:

en: Generate _random password
sr: Образуј _случајну лозинку

en: Group Members
sr: Чланови групе

en: Group _ID:
sr: _Број групе:

en: Group _name:
sr: _Име групе:

en: Group properties
sr: Особине групе

en: Groups available on the system:
sr: Доступне групе на систему:

en: Groups settings
sr: Подешавање група

en: Ma_ximum days a password may be used:
sr: Максимални _број дана важења лозинке:

en: Maximum GID:
sr: Највећа вредност за ИБ групе:

en: Maximum UID:
sr: Највећа вредност за кориснички ИБ:

en: Mi_nimum days between password changes:
sr: Нај_мањи број дана између узастопних промена лозинке:

en: Minimum GID:
sr: Најмања вредност броја групе:

en: Minimum UID:
sr: Најмања вредност корисничког броја:

en: Minimum days allowed between password changes:
sr: Најмањи допуштени број дана између узастопних промена лозинке:

en: New _password:
sr: Нова _лозинка:

en: Number of days that a password may be used:
sr: Број дана за које се лозинка може користити:

en: O_ffice location:
sr: Адреса _фирме:

en: Optional Settings
sr: Остала подешавања

en: Password Settings
sr: Подешавања лозинке

en: Password set to:
sr: Постављена лозинка:

en: Privileges
sr: Овлашћења

en: Profile Settings
sr: Подешавање профила

en: Profile _name:
sr: Име _поставке:

en: Set password b_y hand
sr: Ручно постави _лозинку

en: System Defaults
sr: Подразумевано системски

en: This account is disabled.
sr: Овај налог је онемогућен.

en: This account is using special settings that have been defined manually. Use the <i>Advanced Settings</i> dialog to tune them.
sr: Овај налог користи посебна подешавања која су ручно постављена. Идите у прозорче <i>Напредна подешавања</i> да их прилагодите.

en: User ID:
sr: ИБ корисника:

en: User Privileges
sr: Овлашћења корисника

en: User profiles
sr: Скупови подешавања корисника

note: No item should exceed a length of 40 characters, to avoid wrapping on two lines. Better simplifying than making it hard to read!
en: Username must consist of:
      ➣ lower case letters from the English alphabet
      ➣ digits
      ➣ any of the characters ".", "-" and "_"
sr: Корисничко име може да садржи:
      ➣ мала слова из енглеског алфабета
      ➣ цифре
      ➣ знаке „.“, „-“ и „_“

en: Username must start with a letter!
sr: Корисничко име мора да почиње словом!

en: You can't change user ID while the user is logged in.
sr: Не можете изменити ИБ корисника док је он пријављен.

en: _Add Profile
sr: _Додај профиле

en: _Advanced Settings
sr: Н_апредна подешавања

en: _Change...
sr: _Измени...

en: _Comments
sr: _Напомене

en: _Current password:
sr: _Тренутна лозинка:

en: _Custom
sr: _Произвољно

en: _Days between warning and password expiration:
sr: Број дана између упозорења и самог _истека лозинке:

en: _Enable Account
sr: _Омогући налог

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
sr: Ш_ифруј личну фасциклу ради заштите поверљивих података

en: _Generate
sr: О_бразуј

en: _Home directory:
sr: _Лична фасцикла:

en: _Home phone:
sr: _Кућни телефон:

en: _Main group:
sr: _Главна група:

en: _Manage Groups
sr: У_реди групе

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Shell:
sr: _Љуска:

en: _Work phone:
sr: _Телефон на послу:

en: Show root user
sr: Прикажи администратора

en: Show system users
sr: Прикажи кориснике на систему

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list.
sr: Да ли да програм users-admin прикаже кориснике на систему у списку корисника.

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list.
sr: Да ли да програм users-admin прикаже администратора у списку корисника.

en: The platform you are running is not supported by this tool
sr: Овај алат не подржава платформу коју користите

note: label
en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
sr: Ако сте сигурни да ради као једна од платформи приказана испод можете је изабрати и наставити. Обратите пажњу да, поред свега, ово може оштетити подешавања система или потпуно смањити радне способности Вашег рачунара.

en: Unsupported platform
sr: Неподржана платформа

en: The configuration could not be loaded
sr: Не могу учитати подешавања

note: OPERATION_COMMIT
en: The configuration could not be saved
sr: Не могу да сачувам подешавања

en: You are not allowed to access the system configuration.
sr: Није вам допуштен приступ подешавањима система.

note: OPERATION_COMMIT
en: You are not allowed to modify the system configuration.
sr: Није вам допуштена измена подешавања система.

en: Invalid data was found.
sr: Нашао сам неисправне податке.

note: OOBS_RESULT_ERROR
en: An unknown error occurred.
sr: Дошло је до неочекиване грешке.

en: Could not display help
sr: Не могу да прикажем помоћ

en: The system configuration has potentially changed.
sr: Можда су измењена подешавања система.

en: Update content? This will lose any modification in course.
sr: Ажурирај садржај? Све измене ће бити изгубљене.

en: An error occurred while checking for authorizations: %s
    You may report this as a bug.
sr: Дошло је до грешке током провере овлашћења: %s
    Можете пријавити ово као грешку.

en: _Add
sr: _Додај

en: _Delete
sr: _Уклони

en: Type address
sr: Унесите адресу

en: Changing interface configuration
sr: Промена подешавања уређаја

en: Could not autodetect modem device
sr: Не могу сам да препознам уређај модема

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
sr: Проверите да модем није у употреби и да је правилно прикључен

en: The host name has changed
sr: Име рачунара је измењено

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
sr: Ово ће спречити покретање нових програма тако да ћете морати да се пријавите на систем поново. Наставити и поред тога?

en: Change _Host name
sr: Промени _име рачунара

en: Automatic configuration (DHCP)
sr: Самостална подешавања (DHCP)

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
sr: Локална ZeroConf мрежа (IPv4 LL)

en: Static IP address
sr: Стална ИП адреса

en: WEP key (ascii)
sr: WEP кључ (АКСРИ)

en: WEP key (hexadecimal)
sr: WEP кључ (хексадекадно)

en: WPA Personal
sr: WPA лично

en: WPA2 Personal
sr: WPA2 лично

en: GPRS/UMTS
sr: ГПРС/УМТС

en: ISDN modem
sr: ИСДН модем

en: Serial modem
sr: Серијски модем

en: PPPoE
sr: ПППоЕ

en: %s Properties
sr: Особине за „%s“

en: _Properties
sr: _Особине

en: IP Address
sr: ИП адреса

en: Aliases
sr: Други надимци

en: This network interface is not configured
sr: Овај мрежни уређај није подешен

en: Roaming mode enabled
sr: Укључен крстарећи режим

en: <b>Essid:</b> %s
sr: <b>Ессид:</b> %s

en: Address:
sr: Адреса:

en: Subnet mask:
sr: Подмрежна маска:

en: Remote address:
sr: Удаљене адресе:

en: Type:
sr: Врста:

en: Phone number:
sr: Број телефона:

en: Wireless connection
sr: Бежична веза

en: Infrared connection
sr: Инфрацрвена веза

en: Wired connection
sr: Жична веза

en: Parallel port connection
sr: Веза преко паралелног прикључка

en: Point to point connection
sr: Веза са тачке на тачку (ППП)

en: Changing network location
sr: Промена места за мрежу

en: There is already a location with the same name
sr: Већ постоји место истог имена

en: Overwrite it?
sr: Преснимити га?

en: Save location
sr: Сачувај место

en: _Location name:
sr: _Име места:

en: Do you want to delete location "%s"?
sr: Желите ли да обришете место „%s“?

en: The interface does not exist
sr: Уређај не постоји

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
sr: Проверите да ли је исправно укуцан и да је подржан на вашем систему.

en: Configure a network interface
sr: Подесите мрежни уређај

en: INTERFACE
sr: УРЕЂАЈ

en: Configure the first network interface with a specific type
sr: Подесите први мрежни уређај са нарочитом врстом

en: TYPE
sr: ВРСТА

en: Configure network devices and connections
sr: Подесите мрежне уређаје и везе

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Settings
sr: Подешавања мреже

en: Settings for service "%s"
sr: Подешавања за услугу „%s“

en: Are you sure you want to deactivate %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите да деактивирате %s?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
sr: Ово може утицати на понашање вашег система на више начина, можда чак и до губитка података.

en: Web server
sr: Услуга веб садржаја

en: Shares your web pages over the Internet
sr: Омогућава објављивање Ваших личних страница на Интернету

note: GST_ROLE_WEB_SERVER
en: Actions scheduler
sr: Распоред задатака

en: Executes scheduled actions
sr: Извршава постављене задатке

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
sr: Услуга штампања

en: Allows applications to use printers
sr: Дозвољава програмима да користе штампаче

note: GST_ROLE_PRINTER_SERVICE
en: Mail agent
sr: Услуга е-поште

en: Delivers your outgoing mail
sr: Испоручује вашу одлазну пошту

note: GST_ROLE_MTA
en: MTA authentication service
sr: Услуга аутентификације са сервером поште

note: GST_ROLE_MTA_AUTH
en: Mail fetcher
sr: Прикупљање поште

en: Downloads your mail from remote accounts
sr: Преузима вашу пошту са удаљених налога

note: GST_ROLE_MAIL_FETCHER
en: Graphical login manager
sr: Графички управник пријављивања на систем

en: Allows users to login graphically
sr: Дозвољава графичку пријаву корисника

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
sr: База података

en: Data storage system
sr: Систем за смештање података

note: GST_ROLE_DATABASE_SERVER GST_ROLE_FILE_SERVER_SMB GST_ROLE_FILE_SERVER_FTP
en: Folder sharing service
sr: Услуга дељења података

en: Shares folders over your network
sr: Дели фасцикле на вашој мрежи

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
sr: FTP услуга

en: Shares folders over the Internet
sr: Дели фасцикле путем Интернета

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_TFTP
en: Clock synchronization service
sr: Услуга усклађивања времена

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
sr: Усклађује сат вашег рачунара према времену интернет сервера

note: GST_ROLE_NTP_SERVER
en: Antivirus
sr: Противвирусни

en: Analyzes your incoming mail for virus
sr: Претражује вашу долазећу пошту за вирусе

note: GST_ROLE_ANTIVIRUS
en: Firewall
sr: Штит

en: Blocks undesired network access to your computer
sr: Одбија нежељени мрежни приступ вашем рачунару

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
sr: Сервер речника

note: GST_ROLE_DICTIONARY_SERVER
en: Speech synthesis support
sr: Подршка за синтезу гласа

note: GST_ROLE_SPEECH_SYNTHESIS
en: Computer activity logger
sr: Услуга вођења дневника

en: Keeps a log of your computer activity
sr: Бележи дневник рада Вашег рачунара

note: GST_ROLE_SYSTEM_LOGGER
en: Remote backup server
sr: Удаљени резервни сервер

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
sr: Филтрирање спама

note: GST_ROLE_SPAM_FILTER
en: Remote shell server
sr: Удаљени сервер са конзолним приступом

en: Secure shell server
sr: Сервер за шифровање комуникационог канала

note: GST_ROLE_SECURE_SHELL_SERVER
en: Application server
sr: Програмски сервер

note: GST_ROLE_APPLICATION_SERVER
en: Automated crash reports support
sr: Подршка самосталној пријави пада

note: GST_ROLE_AUTOMATED_CRASH_REPORTS_MANAGEMENT
en: System communication bus
sr: Комуникациона магистрала система

note: GST_ROLE_DBUS,
en: System configuration manager
sr: Управљач подешавањима система

note: GST_ROLE_SYSTEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: School management platform
sr: Подлога за управљање школама

note: GST_ROLE_SCHOOL_MANAGEMENT_PLATFORM
en: Network security auditor
sr: Испитивач мрежне безбедности

note: GST_ROLE_SECURITY_AUDITING
en: Web calendar server
sr: Услуга веб календара

note: GST_ROLE_WEB_CALENDAR_SERVER
en: OEM configuration manager
sr: Управљач подешавањима за произвођаче опреме

note: GST_ROLE_OEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: Terminal multiplexor
sr: Терминалски умноживач

note: GST_ROLE_TERMINAL_MULTIPLEXOR
en: Disk quota activation
sr: Активација квоте диска

note: GST_ROLE_QUOTA_MANAGEMENT
en: Package index monitor
sr: Праћење индекса пакета

note: GST_ROLE_PACKAGE_INDEX_MONITORING
en: Network service
sr: Мрежна услуга

note: GST_ROLE_NETWORK
en: Dynamic DNS services updater
sr: Освеживач динамичких DNS услуга

note: GST_ROLE_DYNAMIC_DNS_SERVICE
en: DHCP server
sr: DHCP сервер

note: GST_ROLE_DHCP_SERVER
en: Domain name server
sr: Сервер за називе домена

note: GST_ROLE_DNS
en: Proxy cache service
sr: Услуга мрежног посредника

note: GST_ROLE_PROXY_CACHE
en: LDAP server
sr: LDAP сервер

note: GST_ROLE_LDAP_SERVER
en: Mailing lists manager
sr: Управљач дописних листи

note: GST_ROLE_MAILING_LISTS_MANAGER
en: Multicast DNS service discovery
sr: Мултикастно DNS откривање услуга

note: GST_ROLE_RENDEZVOUS
en: Account information resolver
sr: Разрешивач података о налогу

note: GST_ROLE_NSS
en: Virtual Private Network server
sr: Услуга виртуелне приватне мреже (VPN)

note: GST_ROLE_VPN_SERVER
en: Router advertisement server
sr: Услуга објаве рутирања

note: GST_ROLE_ROUTER_ADVERTISEMENT_SERVER
en: IPSec key exchange server
sr: Услуга за размену IPSec кључева

note: GST_ROLE_IPSEC_KEY_EXCHANGE_SERVER
en: Disk server
sr: Услуга приступа диску

note: GST_ROLE_DISK_SERVER
en: Disk client
sr: Клијент приступа диску

note: GST_ROLE_DISK_CLIENT
en: Route server
sr: Услуга рутирања

note: GST_ROLE_ROUTE_SERVER
en: RPC mapper
sr: RPC мапирање

note: GST_ROLE_RPC_MAPPER
en: SNMP server
sr: SNMP сервер

note: GST_ROLE_SNMP_SERVER
en: Terminal server client
sr: Клијент за терминалску услугу

note: GST_ROLE_LTSP_CLIENT
en: Audio settings management
sr: Управљање подешавањима звука

note: GST_ROLE_AUDIO_MANAGEMENT
en: Volumes mounter
sr: Прикључивач дискова

en: Mounts your volumes automatically
sr: Сам прикључује ваше дискове

note: GST_ROLE_AUTOMOUNTER
en: Infrared port management
sr: Управљање инфрацрвеном везом

note: GST_ROLE_INFRARED_MANAGEMENT
en: Braille display management
sr: Управљање брајовским екраном

note: GST_ROLE_BRAILLE_DISPLAY_MANAGEMENT
en: Bluetooth device management
sr: Управљање блутут уређајима

note: GST_ROLE_BLUETOOTH_MANAGEMENT
en: Hard disk tuning
sr: Штеловање тврдог диска

note: GST_ROLE_HDD_MANAGEMENT
en: Hotkeys management
sr: Управљање пречицама

note: GST_ROLE_HOTKEYS_MANAGEMENT
en: Power management
sr: Управљање напајањем

note: GST_ROLE_POWER_MANAGEMENT
en: Logical volume management
sr: Управљање логичким дисковима

note: GST_ROLE_LVM_MANAGEMENT
en: Cluster management tool
sr: Алат за управљање кластерима

note: GST_ROLE_CLUSTER_MANAGEMENT
en: Fax settings management
sr: Управљање подешавањима факса

note: GST_ROLE_FAX_MANAGEMENT
en: RAID disks management
sr: Управљање RAID дисковима

note: GST_ROLE_RAID_MANAGEMENT
en: Graphic tablets management
sr: Управљање графичким таблетима

note: GST_ROLE_GRAPHIC_TABLETS_MANAGEMENT
en: CPU Frequency manager
sr: Управљање фреквенцијом процесора

note: GST_ROLE_CPUFREQ_MANAGEMENT
en: Eagle USB ADSL modems manager
sr: Управљање Eagle USB ADSL модемима

note: GST_ROLE_EAGLE_USB_MODEMS_MANAGEMENT
en: Serial port settings management
sr: Управљање подешавањима серијског порта

note: GST_ROLE_SERIAL_PORTS_MANAGEMENT
en: ISDN modems manager
sr: Управљање ISDN модемима

note: GST_ROLE_ISDN_MANAGEMENT
en: Telstra Bigpond Cable Network client
sr: Клијент за Telstra Bigpond кабловску мрежу

note: GST_ROLE_TELSTRA_BIGPOND_NETWORK_CLIENT
en: Hardware monitor
sr: Праћење хардвера

note: GST_ROLE_HARDWARE_MONITORING
en: System monitor
sr: Праћење система

note: GST_ROLE_SYSTEM_MONITORING
en: Virtual Machine management
sr: Управљање виртуелном машином

en: Configure which services will be run when the system starts
sr: Подесите који услужни програми се покрећу при покретању система

en: Services
sr: Услужни програми

en: Start
sr: Покрени

en: Stop
sr: Заустави

en: Ignore
sr: Занемари

en: Runlevel
sr: Радни режим

en: Status
sr: Стање

en: Priority
sr: Значај

en: Services Settings
sr: Подешавање услужних програма

en: Are you sure you want to delete this share?
sr: Да ли сте сигурни да ово више не желите да делите?

en: Other computers in your network will stop viewing this.
sr: Остали рачунари у вашој мрежи више неће видети ово.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
sr: Додаје дељену путању, или је мења ако већ постоји

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: _Share Folder...
sr: _Дели фациклу...

en: Share this folder with other computers
sr: Дели ову фасциклу са осталим рачунарима

en: Allowed host/network
sr: Допуштени рачунари/мреже

en: Specify hostname
sr: Наведите име рачунара

en: Specify IP address
sr: Наведите ИП адресу

en: Specify network
sr: Наведите мрежу

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
sr: Подесите који директоријуми су доступни у локалној мрежи

en: File System
sr: Систем датотека

en: Do not share
sr: Не дели

en: Windows networks (SMB)
sr: Windows мреже (SMB)

en: Unix networks (NFS)
sr: Unix мреже (NFS)

en: Settings for folder '%s'
sr: Подешавања за фасциклу „%s“

en: Share Folder
sr: Дељена фасцикла

en: Sharing services are not installed
sr: Услуге за дељење нису инсталиране

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
sr: Морате инсталирати било Самбу било мрежни систем датотека да бисте делили ваше фасцикле.

en: World Map
sr: Мапа света

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
sr: Мапа за избор временске зоне мишем. Можете изабрати временску зону преко тастатуре из падајућег менија.

en: Change system time, date, and timezone
sr: Промените време, датум и временску зону система.

en: Time and Date
sr: Време и датум

en: NTP support is not installed
sr: Подршка за мрежни протокол за време није присутна

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
sr: Инсталирајте и покрените услугу мрежног времена (NTP) на систему да омогућите усклађивање локалне временске услуге са временским услугама са Интернета.

en: Enabling NTP
sr: Укључивање NTP-а

en: Disabling NTP
sr: Искључивање NTP-а

en: Synchronizing system clock
sr: Усклађивање системског часовника

en: Keep synchronized with Internet servers
sr: Редовно усклађуј са Интернет серверима

en: Manual
sr: Ручно

en: Time and Date Settings
sr: Подешавања времена и датума

en: Administrator group can not be deleted
sr: Администраторска група се не може обрисати.

en: This would leave the system unusable.
sr: Ово може учинити систем неупотребљивим.

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните групу „%s“?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
sr: На систему датотека могу остати датотеке са неисправним ИБ групе.

en: New group
sr: Нова група

en: Group '%s' Properties
sr: Особине групе „%s“

en: Group name is empty
sr: Име групе није наведено

en: A group name must be specified.
sr: Име групе је обавезно.

en: Group name of the administrator group user should not be modified
sr: Име групе за администраторску групу се не сме мењати

en: Group name has invalid characters
sr: Име групе садржи неисправне знакове

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
sr: Поставите исправно корисничко име које је састављено од почетног малог слова праћеног малим словима и цифрама.

en: Group "%s" already exists
sr: Група „%s“ већ постоји

en: Please choose a different group name.
sr: Изаберите неко друго име групе.

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
sr: ИБ администраторске групе се не сме мењати

note: check that GID is free
en: Group ID %d is already used by group "%s"
sr: ИБ групе %d већ користи група „%s“

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
sr: Изаберите други идентификациони број за нову групу.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
sr: Изаберите други идентификациони број за групу „%s“.

en: Group name
sr: Име групе

note: TRANSLATORS:  This applies to a password. Keep the string short.
en: Not asked on login
sr: Не питај током пријаве

en: Asked on login
sr: Питај током пријаве

en: Monitor system logs
sr: Прати системске дневнике

en: Administer the system
sr: Администрира систем

en: Use audio devices
sr: Употребљава звучна уређаје

en: Use CD-ROM drives
sr: Употребљава ЦД-РОМ уређаје

en: Burn CDs / DVDs
sr: Нарезује ЦД/ДВД дискове

en: Use modems
sr: Користи модеме

en: Connect to Internet using a modem
sr: Повезује се на Интернет помоћу модема

en: Send and receive faxes
sr: Шаље и прима факсове

en: Use floppy drives
sr: Користи дискетну јединицу

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
sr: Монтирање система датотека у корисничком простору (ФУСЕ)

en: Configure printers
sr: Подешавање штампача

en: Connect to wireless and ethernet networks
sr: Повезивање на бежичне и жичне мреже

en: Access external storage devices automatically
sr: Аутоматски приступа спољним дисковима

en: Suspend and hibernate the computer
sr: Обустављање рада и замрзавање рачунара

en: Access /proc filesystem
sr: Приступ /proc систему датотека

en: Use scanners
sr: Користи скенере

en: Use tape drives
sr: Користи уређаје са тракама

en: Use USB devices
sr: Употреба УСБ уређаја

en: Use VirtualBox virtualization solution
sr: Употреба VirtualBox виртуелизације

en: Use video devices
sr: Употреба видео уређаја

en: Be able to get administrator privileges
sr: Може да преузме администраторска овлашћења

en: Administrator
sr: Администратор

en: Can change anything on the system, including installing and upgrading software.
sr: Може да промени све на систему, укључујући и инсталирање и надоградње програма.

en: Can perform common tasks. Can't install software or change settings affecting all users.
sr: Може да извршава честе послове. Не може да инсталира програме или промени подешавања која утичу на све кориснике.

en: Desktop user
sr: Обични корисник

en: Authentication failed
sr: Грешка при овлашћивању

en: The new password is too short
sr: Нова лозинка је прекратка

en: The new password is too simple
sr: Нова лозинка је сувише једноставна

en: The old and new passwords are too similar
sr: Стара и нова лозинка су сувише сличне

en: The new password must contain numeric or special characters
sr: Нова лозинка мора да садржи цифре или специјалне карактере

en: The old and new passwords are the same
sr: Стара и нова лозинка су исте

en: The new password has already been used recently.
sr: Нова лозинка је коришћена у скорије време.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
sr: Ваша лозинка је промењена од када сте се првобитно овластили!

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Add or remove users and groups
sr: Додајтее или уклоните кориснике и групе

en: Users and Groups
sr: Корисници и групе

en: Password is too short
sr: Лозинка је прекратка

en: User passwords must be longer than 5 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
sr: Лозинке корисника морају бити дуже од 5 знака и пожељно је да садрже бројеве, слова и нарочите знаке.

en: Password confirmation is not correct
sr: Потврда лозинке није исправна

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
sr: Проверите да ли сте унели истоветне лозинке у оба поља.

en: Please choose another password.
sr: Изаберите другу лозинку.

en: Please type again your current password.
sr: Унесите поново вашу тренутну лозинку.

en: Password could not be changed
sr: Не могу да променим лозинку

en: Administrator account cannot be deleted
sr: Администраторски налог се не може уклонити

en: %s is currently using this computer
sr: %s тренутно користи ваш рачунар

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
sr: Уверите се да се корисник одјави пре него што обришете овај налог.

en: Can't delete the only administrator account
sr: Не могу да обришем једини администраторски налог

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
sr: %s је једини администратор на овом рачунару. Уклањањем овог налога нећете више моћи да администрирате систем.

en: Remove home folder for %s?
sr: Уклони личну фасциклу корисника %s?

en: Files owned by user %s in <tt>%s</tt> can be completely removed if you don't need them anymore. You may want to back them up before deleting the account, or keep them so that an administrator can save them later.
sr: Не можете у потпуности уклонити датотеке у власништву корисника %s у <tt>%s</tt> уколико вам више не требају. Можда ћете желите да их архивирате пре брисања налога, или да их задржите тако да их администратор сачува касније.

en: Keep Files
sr: Задржи датотеке

en: Don't Remove Account
sr: Не уклањај налог

en: Delete Files
sr: Уклони датотеке

en: Superuser
sr: Администратор

en: Custom
sr: Произвољно

note: TRANSLATORS: This applies to a password.
en: None
sr: Ништа

en: Invalid character "%c" in comment
sr: Недозвољен знак „%c“ у напомени

en: Check that this character is not used.
sr: Проверите да се не користи овај знак.

en: Incomplete path in home directory
sr: Непотпуна путања личног директоријума

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
sr: Унесите пуну путању за лични директоријум
    <span size="smaller">нпр. „/home/goran“</span>.

en: New home directory already exists, use it?
sr: Нова лична фасцикла већ постоји. Да ли да је искористим?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or copy the contents of <tt>%s</tt> to the new home, overwriting it?
    
    In doubt, use the new directory to avoid losing data, and copy files from the old directory later.
sr: Лична фасцикла корисника %s је постављена на постојећу <tt>%s</tt>. Да ли желите да користите датотеке из ове фасцикле, или да да препишете садржај из <tt>%s</tt> у нову личну фасциклу?
    
    Уколико нисте сигурни, искористите нову фасциклу, а касније прекопирајте датотеке из старе.

en: _Replace With Old Files
sr: _Замени старе датотеке

en: _Cancel Change
sr: _Откажи

note: TRANSLATORS: This means "use the files from the new location", * as opposed to those from the old location.
en: _Use New Files
sr: _Користи нове датотеке

en: Make user the _owner of the new home directory
sr: Дај кориснику _овлашћења над новом фасциклом

en: _Delete old home directory
sr: _Избриши стару личну фасциклу

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or delete all its contents and use a completely empty home directory?
    
    In doubt, keep the files, and remove them later if needed.
sr: Лична фасцикла за %s је постављена на постојећу <tt>%s</tt>. Да ли желите да искористите датотеке из ове фасцикле или да обришете њен садржај?
    
    Уколико нисте сигурни, задржите датотеке и уклоните их касније.

en: _Delete Files
sr: _Избриши датотеке

en: _Use Existing Files
sr: _Искористи датотеке

en: Copy old home directory to new location?
sr: Да прекопирам стару личну фасциклу на ново место?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which doesn't exist. Do you want to copy the contents of the old home directory (<tt>%s</tt>), or use a completely empty home directory?
    
    If you choose to copy the files to the new location, it's safe to delete the old directory.
sr: Лична фасцикла корисника %s је постављена на постојећу <tt>%s</tt>. Да ли желите да прекопирате садржај из старе фасцикле (<tt>%s</tt>), или да подесите нову личну фасциклу?
    
    Уколико прекопирате датотеке на ново место, можете уклонити стару фасциклу.

en: _Use Empty Directory
sr: _Користи празну фасциклу

note: TRANSLATORS: This means "copy files from the old home directory".
en: Co_py Old Files
sr: _Прекопирај старе датотеке

en: ID for the root user should not be modified
sr: ИБ администратора не би требало да се мења

note: check that UID is free
en: User ID %d is already used by user %s
sr: ИБ корисника %d већ користи корисник %s

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
sr: Изаберите неки други идентификациони број за корисника %s.

en: Incomplete path in shell
sr: Непотпуна путања у љусци

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/bash</span>.
sr: Унесите пуну путању за љуску
    <span size="smaller">нпр. „/bin/bash“</span>.

en: Can't revoke administration rights
sr: Не могу да укинем администраторска права

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
sr: %s је једини администратор на овом рачунару. Укидањем администраторских права овом налогу нећете више никако моћи да администрирате систем.

en: You are about to revoke your own administration rights
sr: Укинућете администраторска права самом себи

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
sr: %s више неће моћи да обавља администраторске послове. Овај налог неће моћи самом себи да дâ администраторска права.

en: Give up administration rights
sr: Одрекни се администраторских права

en: Applying changes to user settings...
sr: Примењујем подешавања налога...

en: Users Settings
sr: Подешавања корисника
