gnome-taquin master - en to pa translation catalogue (34 entries)

en: _Sound
pa: ਆਵਾਜ਼(_S):

en: _Help
pa: ਮਦਦ(_H)

en: _About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ(_A)

en: _Quit
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ(_Q)

en: Cats
pa: ਬਿੱਲੀਆਂ

en: Numbers
pa: ਅੰਕ

en: 15-Puzzle
pa: 15-ਬੁਝਾਰਤ

en: 16-Puzzle
pa: 16-ਬੁਝਾਰਤ

en: Go back to the current game
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਖੇਡ ਉੱਤੇ ਵਾਪਿਸ ਜਾਓ

en: _Start Over
pa: ਫੇਰ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ(_S)

en: Configure a new game
pa: ਨਵੀਂ ਖੇਡ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

en: Start a new game
pa: ਨਵੀਂ ਖੇਡ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: GNOME Taquin
pa: ਗਨੋਮ ਤਾਕਿਉਨ

en: Taquin
pa: ਤਾਕਿਉਨ

en: puzzle;
pa: ਬੁਝਾਰਤ;

en: Number of tiles on each edge.
pa: ਹਰੇਕ ਬਾਹੀ ਲਈ ਟਾਈਲਾਂ ਦੀ ਗਿਣਤੀ

en: Name of the theme folder.
pa: ਥੀਮ ਫੋਲਡਰ ਦਾ ਨਾਂ ਹੈ।

en: Sound
pa: ਆਵਾਜ਼

en: Whether or not to play event sounds.
pa: ਕੀ ਈਵੈਂਟ ਆਵਾਜ਼ਾਂ ਚਲਾਉਣੀਆਂ ਹਨ

en: Width of the window in pixels.
pa: ਵਿੰਡੋ ਦੀ ਚੌੜਾਈ ਪਿਕਸਲ ਵਿੱਚ ਹੈ।

en: Height of the window in pixels.
pa: ਵਿੰਡੋ ਦੀ ਉਚਾਈ ਪਿਕਸਲ ਵਿੱਚ ਹੈ।

en: true if the window is maximized.
pa: ਸਹੀਂ, ਜੇ ਵਿੰਡੋ ਵੱਧ ਤੋਂ ਵੱਧ ਹੈ।

en: _Start Game
pa: ਖੇਡ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ(_S)

en: Undo your most recent move
pa: ਆਪਣੀਆਂ ਤਾਜ਼ਾ ਚਾਲਾਂ ਨੂੰ ਵਾਪਿਸ ਕਰੋ

en: Turn off the sound
pa: ਆਵਾਜ਼ਾਂ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Turn on the sound
pa: ਆਵਾਜ਼ਾਂ ਚਾਲੂ ਕਰੋ

en: Print release version and exit
pa: ਵਰਜਨ ਜਾਣਕਾਰੀ ਛਾਪੋ ਅਤੇ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: (see COPYING.themes for informations)
pa: (ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ COPYING.themes  ਨੂੰ ਵੇਖੋ)

en: A classic 15-puzzle game
pa: ਕਲਾਸਿਕ 15-ਬੁਝਾਰਤ ਖੇਡ

en: You can’t move this tile!
pa: ਤੁਸੀਂ ਇਹ ਟਾਈਲ ਨੂੰ ਹਟਾ ਨਹੀਂ ਸਕਦੇ ਹੋ!

en: Bravo! You finished the game!
pa: ਵਾਹ! ਤੁਸੀਂ ਖੇਡ ਪੂਰੀ ਕਰ ਦਿੱਤੀ!

en: Size: %d × %d ▾
pa: ਆਕਾਰ: %d × %d ▾

en: Theme: Cats ▾
pa: ਥੀਮ: ਬਿੱਲੀਆਂ ▾

en: Theme: Numbers ▾
pa: ਥੀਮ: ਅੰਕ ▾
