gnome-taquin master - en to bg translation catalogue (48 entries)

en: _Sound
bg: _Звук

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About
bg: _Относно

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: 3 × 3
bg: 3 × 3

en: 4 × 4
bg: 4 × 4

en: 5 × 5
bg: 5 × 5

en: Cats
bg: Котки

en: Numbers
bg: Числа

en: 15-Puzzle
bg: 15 плочки

en: 16-Puzzle
bg: 16 плочки

en: Go back to the current game
bg: Към текущата игра

en: _Start Over
bg: Отна_чало

en: Configure a new game
bg: Настройване на нова игра

en: Start a new game
bg: Започване на нова игра

en: GNOME Taquin
bg: Пет6найсе

en: Slide tiles to their correct places
bg: Поставете плочките на правилните места чрез плъзгане

en: Taquin is a computer version of the 15-puzzle and other sliding puzzles.
bg: „Пет6найсе“ е версия на популярната игра с 15 плъзгащи се блокчета

en: The object of Taquin is to move tiles so that they reach their places, either indicated with numbers, or with parts of a great image.
bg: Целта е да подредите плочките като ги плъзгате и те да се подредят последователно или като част от картинка.

en: A GNOME taquin game preview
bg: Преглед на игра „Пет6найсе“ от GNOME

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: Taquin
bg: Пет6найсе

en: 15-puzzle
bg: Квадрат с 15-16 плочки

en: puzzle;
bg: петнадесет;загадка;плочки;15;16;puzzle;

en: Number of tiles on each edge.
bg: Брой плочки на всяка страна

en: The game offers to play with a board size from 3 to 5. The setting could be set from 2 (good for testing) to 9, limited by the way files are selected.
bg: Стандартно можете да играете с размер на ръба на дъската от 3 до 5 плочки. 2 е добре при тестване на играта, а над 5 до 9 е са по-трудни варианти и има определени ограничения.

en: Name of the theme folder.
bg: Име на папката с темата.

en: Taquin has two default themes: 'cats' and 'numbers'.
bg: „Пет6найсе“ идва с две стандартни теми: „Котки“ и „Числа“.

en: Sound
bg: Звук

en: Whether or not to play event sounds.
bg: Дали събитията да се придружават с изпълнение на звук

en: Width of the window in pixels.
bg: Широчина на прозореца в пиксели.

en: Height of the window in pixels.
bg: Височина на прозореца в пиксели.

en: true if the window is maximized.
bg: истина, ако прозорецът е максимизиран.

en: _Start Game
bg: _Начало на играта

en: Undo your most recent move
bg: Отмяна на последния ход

en: Play the classical 1880s’ 15-puzzle
bg: Класическата игра от 80-те години на 19 век

en: Try this fun alternative 16-puzzle
bg: Алтернативен вариант с всички плочки

en: Sets the puzzle edges’ size (3-5, 2-9 for debug)
bg: Задаване на броя плочки по страните (3-5, 2-9 за трасиране)

en: Turn off the sound
bg: Без звук

en: Turn on the sound
bg: Със звук

en: Print release version and exit
bg: Извеждане на версията и спиране на програмата

en: (see COPYING.themes for informations)
bg: (за информация погледнете файла „COPYING.themes“)

en: A classic 15-puzzle game
bg: Класическата игра с 15 плочки

en: You can’t move this tile!
bg: Не може да местите тази плочка!

en: Bravo! You finished the game!
bg: Браво, подредихте плочките!

en: Size: %d × %d ▾
bg: Размер: %d × %d ▾

en: Theme: Cats ▾
bg: Тема: Котки ▾

en: Theme: Numbers ▾
bg: Тема: Числа ▾
