gnome-terminal master - en to hu translation catalogue (493 entries)

en: Terminal
hu: Terminál

en: Use the command line
hu: Parancssor használata

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
hu: parancsértelmező;prompt;parancs;parancssor;cmd;

en: New Window
hu: Új ablak

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Configure the command line
hu: A parancssor beállítása

en: Terminal Preferences
hu: Terminál beállítások

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
hu: GPL-3.0+ vagy csak GFDL-1.3

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
hu: A GNOME Terminál egy terminál emulációs alkalmazás, mely hozzáférést nyújt az UNIX shell környezethez. A shell környezetben futtathatja az Ön rendszerén elérhető programokat.

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
hu: A GNOME Terminál támogatja több profil és több lap használatát, és számos billentyűkombinációt tartalmaz.

en: console
hu: konzol

en: keyboard
hu: billentyűzet

en: pointing
hu: mutatás

en: Terminal plugin for Files
hu: Terminál bővítmény a Fájlokhoz

en: Open a terminal from Files
hu: Terminál megnyitása a Fájlokban

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
hu: A terminál megnyitása egy bővítmény a Fájlok alkalmazáshoz, amely egy menüelemet ad a helyi menühöz, ahonnan terminálablak nyitható az éppen nyitott mappában.

[ctx: visible-name]
note: Translators: This needs to be parsed as a GVariant string, so keep the regular single quotes around the string as-is, and do not add extra quotes.
en: 'Unnamed'
hu: 'Névtelen'

en: Human-readable name of the profile
hu: A profil emberek által olvasható neve

en: Human-readable name of the profile.
hu: A profil emberek által olvasható neve.

en: Default color of text in the terminal
hu: A terminál szövegének alapértelmezett színe

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
hu: A terminál szövegének alapértelmezett színe, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy színnévvel, például „red” = vörös).

en: Default color of terminal background
hu: A terminálháttér alapértelmezett színe

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
hu: A terminál hátterének alapértelmezett színe, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy színnévvel, például „red” = vörös).

en: Default color of bold text in the terminal
hu: A terminál félkövér szövegének alapértelmezett színe

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
hu: A terminál félkövér szövegének alapértelmezett színe, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy színnévvel, például „red” = vörös). Ez figyelmen kívül lesz hagyva, ha a bold-color-same-as-fg igaz.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
hu: A félkövér szöveg a normállal egyező színt használjon-e

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a félkövér szöveg a normál szövegével egyező színnel jelenik meg.

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
hu: A cella magasságának nagyítási tényezője a sortávolság növeléséhez (nem növeli a betűkészlet magasságát).

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
hu: A cella szélességének nagyítási tényezője a betűköz növeléséhez (nem növeli a betűkészlet szélességét).

en: Whether to use custom cursor colors
hu: Egyéni kurzor színek legyenek-e használatban

en: If true, use the cursor colors from the profile.
hu: Ha igaz, akkor a profil kurzor színei lesznek használatban.

en: Cursor background color
hu: Kurzor háttérszíne

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
hu: A terminál félkövér szövegének alapértelmezett színe, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy színnévvel, például „red” = vörös). Figyelmen kívül lesz hagyva, ha a cursor-colors-set hamis.

en: Cursor foreground colour
hu: Kurzor előtérszíne

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
hu: Egyéni szín a terminál kurzorpozíciójánál található karakter előteréhéz, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy színnévvel, például „red” = vörös). Ez figyelmen kívül lesz hagyva, ha a custom-colors-set hamis.

en: Whether to use custom highlight colors
hu: Egyéni kiemelésszínek legyenek-e használatban

en: If true, use the highlight colors from the profile.
hu: Ha igaz, akkor a profil kiemelésszínei lesznek használatban.

en: Highlight background color
hu: Kiemelés háttérszíne

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
hu: Egyéni szín a terminálkiemelés hátteréhez, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy angol színnévvel, például „red” = vörös). Figyelmen kívül lesz hagyva, ha a highlight-colors-set hamis.

en: Highlight foreground colour
hu: Kiemelés előtérszíne

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
hu: Egyéni szín a terminál kiemelési pozíciójánál található karakter előteréhez, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy angol színnévvel, például „red” = vörös). Ez figyelmen kívül lesz hagyva, ha a highlight-colors-set hamis.

en: Whether to perform bidirectional text rendering
hu: Hajtson-e végre kétirányú szövegmegjelenítést

en: If true, perform bidirectional text rendering (“BiDi”).
hu: Ha igaz, akkor kétirányú szövegmegjelenítést („BiDi”) hajt végre.

en: Whether to perform Arabic shaping
hu: Hajtson-e végre arab formálást

en: If true, shape Arabic text.
hu: Ha igaz, akkor megformálja az arab szöveget.

en: Whether to enable SIXEL images
hu: Engedélyezze-e a SIXEL-képeket

en: If true, SIXEL sequences are parsed and images are rendered.
hu: Ha igaz, akkor a SIXEL szekvenciák feldolgozásra, a képek pedig megjelenítésre kerülnek.

en: Whether bold is also bright
hu: A félkövér is legyen-e világos

en: If true, setting bold on the first 8 colors also switches to their bright variants.
hu: Ha igaz, akkor a félkövér beállítás az első 8 színen is átváltja a világos változataira.

en: Whether to ring the terminal bell
hu: Bekapcsolja-e a terminálcsengőt

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
hu: ASCII központozási karakterek listája, amelyeket ne kezeljen a szó részeként a szószintű kijelölés elvégzésekor

en: Default number of columns
hu: Oszlopok alapértelmezett száma

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
hu: Oszlopok száma újonnan létrehozott terminálablakokban. Hatástalan, ha a use_custom_default_size kulcs nincs engedélyezve.

en: Default number of rows
hu: Sorok alapértelmezett száma

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
hu: Sorok száma újonnan létrehozott terminálablakokban. Hatástalan, ha a use_custom_default_size kulcs nincs engedélyezve.

en: When to show the scrollbar
hu: Mikor jelenjen meg a görgetősáv

en: Number of lines to keep in scrollback
hu: A visszagörgethető sorok száma

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
hu: A visszagörgetéshez megtartandó sorok száma. Ennyi sort görgethet vissza a terminálban; azon sorok, amik nem férnek bele ebbe, el lesznek dobva. Ha a scrollback_unlimited kulcs értéke igaz, akkor figyelmen kívül marad.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
hu: Végtelen számú sor tárolása a visszagörgetéshez

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a visszagörgetési sorok soha nem lesznek eldobva. A visszagörgetési előzmények ideiglenesen a lemezen lesznek tárolva, így emiatt a rendszeren elfogyhat a szabad hely, ha túl sok a kimenet a terminálon.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
hu: Billentyűleütésre görgessen-e a terminál aljára

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
hu: Ha be van állítva, gombnyomásra a görgetősáv aljára ugrik.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
hu: Görgessen-e a terminál aljára ha új kimenet jelenik meg

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
hu: Ha be van állítva, a terminál új kimenet kiírásakor az aljára görget.

en: What to do with the terminal when the child command exits
hu: Mi a teendő a terminállal, ha a gyermek parancs kilép

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
hu: Lehetséges értékek: „close” a terminál bezárásához, „restart” a parancs újraindításához és „hold” a terminál nyitva tartásához, futó parancs nélkül.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
hu: A parancsot a terminálban bejelentkezési parancsértelmezőként indítsa-e

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
hu: Ha be van állítva, a terminálban lévő parancs bejelentkezési parancsértelmezőként indul (argv[0] kötőjellel fog kezdődni).

en: Whether to preserve the working directory when opening a new terminal
hu: Megőrizze-e a munkakönyvtárat egy új terminál megnyitásakor

en: Controls when opening a new terminal from a previous one carries over the working directory of the opening terminal to the new one.
hu: Azt vezérli, hogy ha új terminált nyit egy előzőből, akkor a munkakönyvtár átkerül-e az előzőből az új terminálablakba.

en: Whether to run a custom command instead of the shell
hu: Egyéni parancs futtatása a parancsértelmező helyett

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
hu: Ha be van állítva, a custom_command beállítást fogja használni a parancsértelmező futtatása helyén.

en: Whether to blink the cursor
hu: Villogjon-e a kurzor

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
hu: A lehetséges értékek: „system” (globális kurzorvillogási beállítás használata), illetve „on” (be) vagy „off” (ki) a mód explicit beállításához.

en: The cursor appearance
hu: A kurzor megjelenése

en: Possible values are “always” or “never” allow blinking text, or only when the terminal is “focused” or “unfocused”.
hu: A lehetséges értékek „always” (mindig) vagy „never” (soha) a villogó szöveg engedélyezéséhez, vagy csak akkor, amikor a terminál „focused” (fókuszba kerül) vagy „unfocused” (elveszti a fókuszt).

en: Custom command to use instead of the shell
hu: Egyéni parancs futtatása a parancsértelmező helyett

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
hu: Ezen parancs futtatása a parancsértelmező helyén, ha a use_custom_command engedélyezett.

en: Palette for terminal applications
hu: Paletta a terminálalkalmazásokhoz

en: A Pango font name and size
hu: Egy Pango betűtípus neve és mérete

en: The code sequence the Backspace key generates
hu: A kódsorozat amit a Backspace generál

en: The code sequence the Delete key generates
hu: A kódsorozat amit a Delete generál

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
hu: Használja-e a terminálelem témájának színeit

en: Whether to use the system monospace font
hu: Használja-e a rendszer rögzített szélességű betűkészletét

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
hu: A terminál tartalma újra legyen-e tördelve az ablak átméretezésekor

en: Which encoding to use
hu: Használandó kódolás

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
hu: A nem egyértelmű szélességű karakterek keskenyek vagy szélesek UTF-8 kódolás használatakor

en: Keyboard shortcut to open a new tab
hu: Gyorsbillentyű új lap megnyitásához

en: Keyboard shortcut to open a new window
hu: Gyorsbillentyű új ablak megnyitásához

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
hu: Gyorsbillentyű az aktuális lap tartalmának fájlba mentéséhez

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
hu: Gyorsbillentyű az aktuális lap tartalmának fájlba exportálásához különböző formátumokban

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
hu: Gyorsbillentyű az aktuális lap tartalmának fájlba vagy nyomtatóval történő nyomtatásához

en: Keyboard shortcut to close a tab
hu: Gyorsbillentyű egy lap bezárásához

en: Keyboard shortcut to close a window
hu: Gyorsbillentyű egy ablak bezárásához

en: Keyboard shortcut to copy text
hu: Gyorsbillentyű szöveg másolásához

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
hu: Gyorsbillentyű szöveg HTML-ként való másolásához

en: Keyboard shortcut to paste text
hu: Gyorsbillentyű szöveg beillesztéséhez

en: Keyboard shortcut to select all text
hu: Gyorsbillentyű az összes szöveg kijelöléséhez

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
hu: Gyorsbillentyű a beállítások párbeszédablak megnyitásához

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
hu: Gyorsbillentyű a teljes képernyős mód váltásához

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
hu: Gyorsbillentyű a menüsor láthatóságának átállításához

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
hu: Gyorsbillentyű a csak olvasható állapot átállításához

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
hu: Gyorsbillentyű a terminál visszaállításához

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
hu: Gyorsbillentyű a terminál visszaállításához és törléséhez

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
hu: Gyorsbillentyű a keresés párbeszédablak megnyitásához

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
hu: Gyorsbillentyű a keresett kifejezés következő előfordulásának kereséséhez

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
hu: Gyorsbillentyű a keresett kifejezés előző előfordulásának kereséséhez

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
hu: Gyorsbillentyű a találat kiemelésének törléséhez

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
hu: Gyorsbillentyű az előző lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
hu: Gyorsbillentyű a következő lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
hu: Gyorsbillentyű az aktuális lap balra mozgatásához

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
hu: Gyorsbillentyű az aktuális lap jobbra mozgatásához

en: Keyboard shortcut to detach current tab
hu: Gyorsbillentyű az aktuális lap leválasztásához

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
hu: Gyorsbillentyű a számozott lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
hu: Gyorsbillentyű az utolsó lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to launch help
hu: Gyorsbillentyű a súgó elindításához

en: Keyboard shortcut to make font larger
hu: Gyorsbillentyű a betűméret növeléséhez

en: Keyboard shortcut to make font smaller
hu: Gyorsbillentyű a betűméret csökkentéséhez

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
hu: Gyorsbillentyű a normál betűmérethez

en: Keyboard shortcut to show the primary menu
hu: Gyorsbillentyű az elsődleges menü megjelenítéséhez

en: Whether the menubar has access keys
hu: A menüsornak legyenek-e gyorsbillentyűi

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
hu: Legyenek-e Alt+betű gyorsbillentyűk a menüsorhoz. Ezek néhány, a terminálban futó alkalmazással összeütközhetnek, ezért kikapcsolhatóak.

en: Whether shortcuts are enabled
hu: A gyorsbillentyűk engedélyezve vannak-e

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
hu: A gyorsbillentyűk engedélyezettek-e. Ezek néhány, a terminálban futó alkalmazással összeütközhetnek, ezért kikapcsolhatóak.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
hu: A menüsor eléréséhez a szabvány GTK gyorsbillentyű engedélyezése

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
hu: A menüsort alapértelmezésben az F10-zel érheti el. Ez megváltoztatható a gtkrc-vel (gtk-menu-bar-accel = „Akármi”). Ezt a gyorsbillentyűt itt kikapcsolhatja.

en: Whether the shell integration is enabled
hu: Meghatározza, hogy a shell integráció engedélyezett-e

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
hu: Kérjen-e megerősítést terminálablak bezárása előtt

en: Additional info section items to appear in the context menu
hu: A helyi menüben megjelenítendő további információszakasz-elemek

en: Whether to show the menubar in new windows
hu: Jelenítse-e meg a menüsort az új ablakokban

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
hu: Az új terminálok megnyitása ablakokban vagy lapokon

en: When to show the tabs bar
hu: Mikor jelenjen meg a lapsáv

en: The position of the tab bar
hu: A lapsáv elhelyezkedése

en: Which theme variant to use
hu: Használandó témaváltozat

en: Whether new tabs should open next to the current one or at the last position
hu: Az új lapok a jelenlegi mellett jelenjenek-e meg, vagy a legutóbbi pozíciónál

en: Always check whether GNOME Terminal is the default terminal
hu: Mindig ellenőrizze, hogy a GNOME Terminál az alapértelmezett terminál-e

note: Open new terminal in new window
en: Window
hu: Ablak

note: Open new terminal in new tab
en: Tab
hu: Lap

note: New tab opens at the last position
en: Last
hu: Utolsó

note: New tab opens next to current tab
en: Next
hu: Következő

[ctx: theme variant]
en: Follow system style
hu: Rendszerstílus követése

[ctx: theme variant]
en: Light style
hu: Világos stílus

[ctx: theme variant]
en: Dark style
hu: Sötét stílus

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
hu: Keskeny

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
hu: Széles

note: Cursor shape
en: Block
hu: Blokk

note: Cursor shape
en: I-Beam
hu: I-betű

note: Cursor shape
en: Underline
hu: Aláhúzás

note: Cursor blink mode
en: Default
hu: Alapértelmezett

note: Cursor blink mode
en: Enabled
hu: Engedélyezve

note: Cursor blink mode
en: Disabled
hu: Letiltva

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Never
hu: Soha

note: Text blink mode
en: When focused
hu: Amikor fókuszban van

note: Text blink mode
en: When unfocused
hu: Amikor nincs fókuszban

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Always
hu: Mindig

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
hu: Kezdeti cím cseréje

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
hu: Az új a kezdeti cím elé kerül

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
hu: Az új a kezdeti cím mögé kerül

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
hu: Kezdeti cím megtartása

note: When command exits
en: Exit the terminal
hu: Kilépés a terminálból

note: When command exits
en: Restart the command
hu: Parancs újbóli futtatása

note: When command exits
en: Hold the terminal open
hu: A terminál nyitva hagyása

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
hu: Linux konzol

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
hu: Egyéni

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
hu: Automatikus

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
hu: Escape sorozat

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
hu: TTY-törlés

note: Preserve working directory
en: Shell only
hu: Csak parancsértelmező

en: _Show menubar by default in new terminals
hu: _Menük mutatása alapértelmezésben az új terminálokon

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
hu: Me_nü-hívóbetűk engedélyezése (például Alt+F a Fájl menü megnyitásához)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
hu: M_enüelérés billentyűjének engedélyezése (alapértelmezetten F10)

en: Theme _variant:
hu: Téma_változat:

en: Open _new terminals in:
hu: Új _terminálok megnyitása:

en: New tab _position:
hu: Új lap_pozíció:

en: _Always check if default terminal
hu: _Mindig ellenőrizze, hogy alapértelmezett terminál-e

en: _Set as default terminal
hu: _Beállítás alapértelmezett terminálként

en: _Enable shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk be

en: Text Appearance
hu: Szöveg megjelenése

en: Initial terminal si_ze:
hu: Kezdeti _terminálméret:

en: columns
hu: oszlop

en: rows
hu: sor

en: Rese_t
hu: A_lapállapot

en: Custom _font:
hu: _Egyéni betűkészlet:

en: Choose A Terminal Font
hu: Válassza ki a terminál betűkészletét

en: Cell spaci_ng:
hu: Cella_távolság:

en: Allow b_linking text:
hu: _Villogó szöveg engedélyezése:

en: Cursor
hu: Kurzor

en: Cursor _shape:
hu: Kurzor _alakja:

en: Cursor blin_king:
hu: Kurzor _villogása:

en: Sound
hu: Hang

en: Terminal _bell
hu: Terminál_csengő

en: Profile ID:
hu: Profil azonosító:

en: Text
hu: Szöveg

en: Text and Background Color
hu: Szöveg- és háttérszín

en: _Use colors from system theme
hu: _Rendszertéma színeinek használata

en: Built-in sche_mes:
hu: Beépített sé_mák:

en: Background
hu: Háttér

en: _Default color:
hu: _Alapértelmezett szín:

en: Choose Terminal Text Color
hu: Válassza ki a terminál szövegszínét

en: Choose Terminal Background Color
hu: Válassza ki a terminál háttérszínét

en: Bo_ld color:
hu: _Félkövér szín:

en: Choose Terminal Bold Text Color
hu: Válassza ki a terminál félkövér szövegszínét

en: _Underline color:
hu: Aláhúzás s_zíne:

en: Choose Terminal Underlined Text Color
hu: Válassza ki a terminál aláhúzott szövegszínét

en: Cu_rsor color:
hu: Ku_rzorszín:

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
hu: Válassza ki a terminálkurzor előtérszínét

en: Choose Terminal Cursor Background Color
hu: Válassza ki a terminálkurzor háttérszínét

en: _Highlight color:
hu: Ki_jelölés színe:

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
hu: Válassza ki a terminál kiemelésének előtérszínét

en: Choose Terminal Highlight Background Color
hu: Válassza ki a terminál kiemelésének háttérszínét

en: Palette
hu: Paletta

en: Built-in _schemes:
hu: Beé_pített sémák:

en: Color p_alette:
hu: Szín_paletta:

en: Show _bold text in bright colors
hu: _Félkövér szöveg megjelenítése világos színekkel

en: Colors
hu: Színek

en: _Show scrollbar
hu: A gö_rgetősáv megjelenítése

en: Scroll on _output
hu: Görgetés új _kimenet kiírásakor

en: Scroll on _keystroke
hu: _Görgetés billentyűleütéskor

en: _Limit scrollback to:
hu: _Visszagörgetés korlátozása:

en: lines
hu: sor

en: Scrolling
hu: Görgetés

en: _Run command as a login shell
hu: _Parancs futtatása bejelentkezési parancsértelmezőként

en: Ru_n a custom command instead of my shell
hu: _Egyéni parancs futtatása a saját parancsértelmező helyett

en: Custom co_mmand:
hu: _Egyéni parancs:

en: _Preserve working directory:
hu: _Munkakönyvtár megőrzése:

en: When command _exits:
hu: A parancs _végén:

en: Command
hu: Parancs

en: _Backspace key generates:
hu: A Ba_ckspace billentyű ezt generálja:

en: _Delete key generates:
hu: A _Delete billentyű ezt generálja:

en: _Encoding:
hu: Kó_dolás:

en: Ambiguous-_width characters:
hu: Nem egyértelmű szélességű karakterek:

en: Enable _SIXEL images
hu: _SIXEL-képek engedélyezése

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
hu: _Kompatibilitási beállítások alapértelmezettre állítása

en: Compatibility
hu: Kompatibilitás

en: Clone…
hu: Klónozás…

en: Rename…
hu: Átnevezés…

en: Delete…
hu: Törlés…

en: Set as default
hu: Beállítás alapértelmezettként

en: Cancel
hu: Mégse

en: Black on light yellow
hu: Fekete a világossárgán

en: Black on white
hu: Fekete a fehéren

en: Gray on black
hu: Szürke a feketén

en: Green on black
hu: Zöld a feketén

en: White on black
hu: Fehér a feketén

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: GNOME light
hu: GNOME világos

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: GNOME dark
hu: GNOME sötét

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Tango light
hu: Tango, világos

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Tango dark
hu: Tango, sötét

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
hu: Solarized, világos

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
hu: Solarized, sötét

en: Error parsing command: %s
hu: Hiba történt a parancs értelmezésekor: %s

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Western
hu: Nyugati

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Turkish
hu: Török

en: Hebrew
hu: Héber

en: Arabic
hu: Arab

en: Nordic
hu: Északi

en: Baltic
hu: Balti

en: Celtic
hu: Kelta

en: Romanian
hu: Román

en: South European
hu: Dél-európai

en: Greek
hu: Görög

en: Hebrew Visual
hu: Héber (képi)

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: Croatian
hu: Horvát

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: Legacy CJK Encodings
hu: Örökölt CJK kódolások

en: Obsolete Encodings
hu: Elavult kódolások

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × width
en: width
hu: szélesség

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × height
en: height
hu: magasság

en: Choose Palette Color %u
hu: %u. palettaszín kiválasztása

en: Palette entry %u
hu: %u. palettabejegyzés

en: Find
hu: Keresés

en: Find previous occurrence
hu: Előző előfordulás keresése

en: Find next occurrence
hu: Következő előfordulás keresése

en: Toggle search options
hu: Keresési beállítások ki/be

en: _Match case
hu: Kis- és _nagybetű

en: Match _entire word only
hu: Csak _teljes szóra

en: Match as _regular expression
hu: Illesztés _reguláris kifejezésként

en: _Wrap around
hu: Kö_rbe

en: New Tab
hu: Új lap

en: Save Contents
hu: Tartalom mentése

en: Export
hu: Exportálás

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Close Tab
hu: Lap bezárása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy as HTML
hu: Másolás HTML-ként

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Find Next
hu: Következő találat

en: Find Previous
hu: Előző találat

en: Clear Highlight
hu: Kiemelés törlése

en: Hide and Show Menubar
hu: Menüsáv elrejtése vagy megjelenítése

en: Full Screen
hu: Teljes képernyő

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Normal Size
hu: Normál méret

en: Read-Only
hu: Csak olvasható

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset and Clear
hu: Visszaállítás és törlés

en: Switch to Previous Tab
hu: Váltás az előző lapra

en: Switch to Next Tab
hu: Váltás a következő lapra

en: Move Tab to the Left
hu: Lap mozgatása balra

en: Move Tab to the Right
hu: Lap mozgatása jobbra

en: Detach Tab
hu: Lap leválasztása

en: Switch to Last Tab
hu: Váltás az utolsó lapra

en: Contents
hu: Tartalom

en: Show Primary Menu
hu: Elsődleges menü megjelenítése

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: View
hu: Nézet

en: Search
hu: Keresés

en: Tabs
hu: Lapok

en: Help
hu: Súgó

en: Global
hu: Globális

en: Switch to Tab %u
hu: Váltás a(z) %u. lapra

en: _Action
hu: _Művelet

en: Shortcut _Key
hu: _Gyorsbillentyű

en: New Terminal
hu: Új terminál

en: New _Terminal
hu: Új _terminál

en: New _Tab
hu: Új _lap

en: New _Window
hu: Új _ablak

en: Change _Profile
hu: _Profil megváltoztatása

en: _Profile
hu: _Profil

en: Profiles
hu: Profilok

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: Zoom _In
hu: N_agyítás

en: _Full Screen
hu: _Teljes képernyő

en: Read-_Only
hu: Írás_védett

en: Set _Title…
hu: _Cím beállítása…

en: _Advanced
hu: _Speciális

en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: Reset and C_lear
hu: Visszaállítás és _törlés

en: _Inspector
hu: _Vizsgáló

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About
hu: _Névjegy

en: _File
hu: _Fájl

en: _Save Contents…
hu: _Tartalom mentése…

en: _Export…
hu: E_xportálás…

en: _Print…
hu: N_yomtatás…

en: C_lose Tab
hu: _Lap bezárása

en: _Close Window
hu: _Ablak bezárása

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Copy as _HTML
hu: Másolás _HTML-ként

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste as _Filenames
hu: Beillesztés _fájlnevekként

en: Select _All
hu: Öss_zes kijelölése

en: P_references
hu: B_eállítások

en: _View
hu: _Nézet

en: Show _Menubar
hu: _Menü megjelenítése

en: _Normal Size
hu: _Normál méret

en: _Search
hu: _Keresés

en: _Find…
hu: _Keresés…

en: Find _Next
hu: _Következő találat

en: Find _Previous
hu: _Előző találat

en: _Clear Highlight
hu: Kiemelés _törlése

en: _Terminal
hu: _Terminál

en: Ta_bs
hu: _Lapok

en: _Previous Tab
hu: _Előző lap

en: _Next Tab
hu: _Következő lap

en: Move Terminal _Left
hu: Terminál mozgatása _balra

en: Move Terminal _Right
hu: Terminál mozgatása j_obbra

en: _Detach Terminal
hu: Terminál _leválasztása

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Open in _Remote Terminal
hu: Megnyitás tá_voli terminálban

en: Open in _Local Terminal
hu: Megnyitás _helyi terminálban

en: Open the currently selected folder in a terminal
hu: A jelenleg kijelölt mappa megnyitása egy terminálban

en: Open the currently open folder in a terminal
hu: A jelenleg nyitott mappa megnyitása egy terminálban

en: Open in T_erminal
hu: _Megnyitás terminálban

en: Open T_erminal
hu: _Terminál megnyitása

en: Open a terminal
hu: Terminál megnyitása

en: C_lose Terminal
hu: _Terminál bezárása

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
hu: A(z) „%s” kapcsoló elavult, és eltávolításra kerülhet a gnome-terminál későbbi verziójában.

note: %s is being replaced with "-- " (without quotes), which must be used literally, not translatable
en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
hu: Használja a „%s” karaktereket a kapcsolók lezárása, és tegye utána a végrehajtandó parancs sorát.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
hu: A(z) „%s” kapcsoló már nem támogatott a gnome-terminál ezen verziójában.

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
hu: A(z) „%s” paramétere érvénytelen parancs: %s

en: Two roles given for one window
hu: Két szerepet kapott egy ablak

en: “%s” option given twice for the same window
hu: A(z) „%s” kapcsoló kétszer lett megadva ugyanarra az ablakra

en: Cannot pass FD %d twice
hu: Nem adható át a(z) %d. fájlleíró kétszer

en: “%s” is not a valid zoom factor
hu: „%s” érvénytelen nagyítási arány

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
hu: A „%g” méret túl kicsi, %g lesz használva

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
hu: A „%g” méret túl nagy, %g lesz használva

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
hu: A(z) „%s” kapcsolónak a parancssor további részében meg kell adni a parancsot, amelyet el kell indítani

en: Can only use --wait once
hu: Csak egyszer használható a --wait kapcsoló

en: Not a valid terminal config file.
hu: Nem érvényes terminálbeállító fájl.

en: Incompatible terminal config file version.
hu: Inkompatibilis terminálbeállítófájl-verzió.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
hu: Ne regisztráljon az aktivációs névkiszolgálón, ne használjon újra egy aktív terminált

en: Load a terminal configuration file
hu: Terminálbeállító fájl betöltése

en: FILE
hu: FÁJL

en: Do not pass the environment
hu: Ne adja át a környezetet

en: Show preferences window
hu: Beállítások ablak megjelenítése

en: Print environment variables to interact with the terminal
hu: A terminállal kapcsolatos környezeti változók kiíratása

en: Increase diagnostic verbosity
hu: Diagnosztika részletességének növelése

en: Suppress output
hu: Kimenet kikapcsolása

en: Open a new window containing a tab with the default profile
hu: Új ablak megnyitása az alapértelmezett profillal rendelkező lappal

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
hu: Új lap megnyitása az utolsó megnyitott ablakban az alapértelmezett profillal

en: Turn on the menubar
hu: Menüsáv megjelenítése

en: Turn off the menubar
hu: Menüsáv elrejtése

en: Maximize the window
hu: Az ablak maximalizálása

en: Full-screen the window
hu: Ablak teljes méretűvé tétele

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
hu: Ablakméret beállítása, például: 80x24, vagy 80x24+200+200 (OSZLOPxSOR+X+Y)

en: GEOMETRY
hu: GEOMETRIA

en: Set the window role
hu: Az ablak szerepének beállítása

en: ROLE
hu: SZEREP

en: Set the last specified tab as the active one in its window
hu: Az utolsóként használt lap beállítása aktívként a saját ablakában

en: Execute the argument to this option inside the terminal
hu: Ezen kapcsoló paraméterének futtatása a terminálon belül

en: Use the given profile instead of the default profile
hu: A megadott profil használata az alapértelmezettet helyett

en: PROFILE-NAME
hu: PROFILNÉV

en: Set the initial terminal title
hu: A terminál kiinduló címének beállítása

en: TITLE
hu: CÍM

en: Set the working directory
hu: A munkakönyvtár beállítása

en: DIRNAME
hu: KÖNYVTÁRNÉV

en: Wait until the child exits
hu: Várja meg a gyermekfolyamat kilépését

en: Forward file descriptor
hu: Fájlleíró továbbítása

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
hu: A terminál nagyítási arányának beállítása (1.0 = normál méret)

en: ZOOM
hu: NAGYÍTÁS

en: COMMAND
hu: PARANCS

en: GNOME Terminal Emulator
hu: GNOME Terminálemulátor

en: Show GNOME Terminal options
hu: A GNOME Terminál kapcsolóinak megjelenítése

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
hu: Új ablakok vagy terminállapok megnyitására használt kapcsolók, több is megadható:

en: Show terminal options
hu: Terminál kapcsolóinak megjelenítése

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
hu: Ablakkapcsolók, az első --window vagy --tab kapcsoló előtt használva minden ablak alapértelmezését megadják:

en: Show per-window options
hu: Ablakonkénti kapcsolók megjelenítése

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
hu: Terminálkapcsolók, az első --window vagy --tab kapcsoló előtt használva minden terminál alapértelmezését megadják:

en: Show per-terminal options
hu: Terminálonkénti kapcsolók megjelenítése

en: Profile “%s”
hu: „%s” profil

en: Preferences – %s
hu: Beállítások – %s

en: New Profile
hu: Új profil

en: Enter name for new profile with default settings:
hu: Adja meg az új, alapértelmezett beállításokkal létrehozandó profilt:

en: Create
hu: Létrehozás

en: Enter name for new profile based on “%s”:
hu: Adja meg az új, „%s” alapján létrehozandó profilt:

en: %s (Copy)
hu: %s (Másolás)

en: Clone Profile
hu: Profil klónozása

en: Clone
hu: Klónozás

en: Enter new name for profile “%s”:
hu: Adjon új nevet a(z) „%s” profilnak:

en: Rename Profile
hu: Profil átnevezése

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Really delete profile “%s”?
hu: Valóban törli a(z) „%s” profilt?

en: Delete Profile
hu: Profil törlése

en: Delete
hu: Törlés

en: This is the default profile
hu: Ez az alapértelmezett profil

en: General
hu: Általános

en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: No command supplied nor shell requested
hu: Nincs parancs megadva és parancsértelmező sincs kérve

en: _Relaunch
hu: Újr_aindítás

en: There was an error creating the child process for this terminal
hu: Hiba történt a terminál gyermekfolyamatának létrehozásakor

en: The child process exited normally with status %d.
hu: A gyermekfolyamat normálisan lépett ki a következő állapottal: %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
hu: A gyermekfolyamat meg lett szakítva %d szignállal.

en: The child process was aborted.
hu: A gyermekfolyamat meg lett szakítva.

en: Close tab
hu: Lap bezárása

en: There was an error displaying help
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben

en: Contributors:
hu: Hozzájárultak:

en: Version %s for GNOME %d
hu: %s verzió a GNOME %d számára

en: Using VTE version %u.%u.%u
hu: A VTE %u.%u.%u verziójának használata

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
hu: Terminálemulátor a GNOME asztali környezethez

en: GNOME Terminal
hu: GNOME Terminál

en: Could not open the address “%s”
hu: Nem lehet a(z) „%s” címet megnyitni

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
hu: A GNOME Terminál szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License harmadik (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: A GNOME Terminál programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
hu: A GNOME Terminál programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem kapta meg, itt elolvashatja: <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: “file” scheme with remote hostname not supported
hu: A „fájl” séma távoli gépnévvel nem támogatott

en: Could not save contents
hu: A tartalom mentése nem sikerült

en: Save as…
hu: Mentés másként…

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Save
hu: M_entés

en: Open _Hyperlink
hu: _Hiperhivatkozás megnyitása

en: Copy Hyperlink _Address
hu: Hiperhivatkozás _címének másolása

en: Send Mail _To…
hu: E-mail _küldése…

en: Copy Mail _Address
hu: E-mail _cím másolása

en: Call _To…
hu: _Hívás…

en: Copy Call _Address
hu: Hívási cím _másolása

en: _Open Link
hu: Hivatkozás _megnyitása

en: Copy _Link
hu: _Hivatkozás másolása

en: P_rofiles
hu: P_rofilok

en: L_eave Full Screen
hu: _Teljes képernyő elhagyása

en: Set GNOME Terminal as your default terminal?
hu: Beállítja a GNOME Terminált alapértelmezett terminálként?

en: _Yes
hu: _Igen

en: _No
hu: _Nem

en: Close this window?
hu: Bezárja ezt az ablakot?

en: Close this terminal?
hu: Bezárja ezt a terminált?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
hu: Még vannak futó folyamatok ezen ablak termináljain. Az ablak bezárása ezeket mind befejezteti.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
hu: Még van futó folyamat ebben a terminálban. A terminál bezárása ezeket mind befejezteti.

en: C_lose Window
hu: _Ablak bezárása

en: Failed to parse arguments: %s
hu: A paraméterek feldolgozása meghiúsult: %s
