master - en to kk translation catalogue (486 entries)

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
kk: GPL-3.0+ немесе тек GFDL-1.3

en: Terminal plugin for Files
kk: Файлдар қолданбасы үшін терминал плагині

en: Open a terminal from Files
kk: Файлдар қолданбасынан терминалды ашу

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
kk: Терминалды Файлдар қолданбасының плагині ретінде ашу, ол ағымдағы бумада терминалды ашу мүмкіндігін беретін контекст мәзірінің опциясын қосады.

en: Terminal
kk: Терминал

en: Use the command line
kk: Командалық жолды қолдану

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
kk: shell;prompt;command;commandline;cmd;қоршам;сұрау;команда;командалық жол;

en: New Window
kk: Жаңа терезе

en: Preferences
kk: Баптаулар

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
kk: GNOME терминалы - бұл UNIX қоршамы ортасына қатынауға арналған терминал эмуляторы қолданбасы, оның көмегімен жүйеңізде қолжетерлік бағдарламаларды жөнелтуге болады.

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
kk: Ол бірнеше профильді, бетті және пернетақта жарлықтарын қолдайды.

en: console
kk: консоль

en: keyboard
kk: пернетақта

en: pointing
kk: сілтеу

[ctx: visible-name]
note: Translators: Keep single quote please!
en: 'Unnamed'
kk: 'Атаусыз'

en: Human-readable name of the profile
kk: Профильдің адам оқи алатын атауы

en: Human-readable name of the profile.
kk: Профильдің адам оқи алатын атауы.

en: Default color of text in the terminal
kk: Терминалдағы мәтіннің негізгі түсі

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
kk: Терминалдағы мәтіннің үнсіз келісім бойынша түсі, түс сипаттамасы ретінде (HTML түрдегі оналтылық сандар, немесе "red" сияқты түс атауы болуы мүмкін).

en: Default color of terminal background
kk: Терминалдың фон түсі

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
kk: Терминалдағы фонның үнсіз келісім бойынша түсі, түс сипаттамасы ретінде (HTML түрдегі оналтылық сандар, немесе "red" сияқты түс атауы болуы мүмкін).

en: Default color of bold text in the terminal
kk: Терминалдағы жуан мәтіннің негізгі түсі

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
kk: Терминалдағы жуан мәтіннің үнсіз келісім бойынша түсі, түс сипаттамасы ретінде (HTML түрдегі оналтылық сандар, немесе "red" сияқты түс атауы болуы мүмкін). Бұл опцияның bold-color-same-as-fg ақиқат болса, әсері жоқ.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
kk: Жуан мәтін қалыпты мәтін сияқты дәл сол түсті қолдану тиіс пе

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
kk: Ақиқат болса, жуан мәтін қалыпты мәтіннің түсімен көрсетіледі.

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
kk: Жол аралықтарын арттыру үшін ұяшық биіктігінің масштабы. (Қаріп биіктігін арттырмайды)

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
kk: Әріптер аралықтарын арттыру үшін ұяшық енінің масштабы. (Қаріп енің арттырмайды)

en: Whether to use custom cursor colors
kk: Курсордың таңдауыңызша түстерін қолдану керек пе

en: If true, use the cursor colors from the profile.
kk: Ақиқат болса, курсор түстері профильден алынады.

en: Cursor background color
kk: Курсор фонының түсі

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
kk: Терминалдағы курсор фонының үнсіз келісім бойынша түсі, түс сипаттамасы ретінде (HTML түрдегі оналтылық сандар, немесе "red" сияқты түс атауы болуы мүмкін). Бұл опцияның cursor-colors-set жалған болса, әсері жоқ.

en: Cursor foreground colour
kk: Курсордың алдыңғы көрініс түсі

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
kk: Терминалдағы курсор орнындағы мәтіндік таңбаның алдыңғы көріністің үнсіз келісім бойынша түсі, түс сипаттамасы ретінде (HTML түрдегі оналтылық сандар, немесе "red" сияқты түс атауы болуы мүмкін). Бұл опцияның cursor-colors-set жалған болса, әсері жоқ.

en: Whether to use custom highlight colors
kk: Таңдауыңызша түспен ерекшелеу түстерін қолдану керек пе

en: If true, use the highlight colors from the profile.
kk: Ақиқат болса, түспен ерекшелеу түстері профильден алынады.

en: Highlight background color
kk: Түспен ерекшелеудің фон түсі

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
kk: Терминалда мәтінді ерекшелеу фонның үнсіз келісім бойынша түсі, түс сипаттамасы ретінде (HTML түрдегі оналтылық сандар, немесе "red" сияқты түс атауы болуы мүмкін). Бұл опцияның highlight-colors-set жалған болса, әсері жоқ.

en: Highlight foreground colour
kk: Түспен ерекшелеудің алдыңғы көрініс түсі

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
kk: Терминалдағы түспен ерекшелеу орнындағы мәтіндік таңбаның алдыңғы көріністің үнсіз келісім бойынша түсі, түс сипаттамасы ретінде (HTML түрдегі оналтылық сандар, немесе "red" сияқты түс атауы болуы мүмкін). Бұл опцияның highlight-colors-set жалған болса, әсері жоқ.

en: Whether to perform bidirectional text rendering
kk: Қос бағытты мәтінді өңдеуді қолдану керек пе

en: If true, perform bidirectional text rendering (“BiDi”).
kk: Ақиқат болса, қос бағытты мәтінді өңдеуді қолдану (“BiDi”).

en: Whether to perform Arabic shaping
kk: Араб жазуын пішіндеу керек пе

en: If true, shape Arabic text.
kk: Ақиқат болса, Араб жазуын пішіндеу.

en: Whether to enable SIXEL images
kk: SIXEL суреттерін іске қосу керек пе

en: If true, SIXEL sequences are parsed and images are rendered.
kk: Мәні true болса, SIXEL тізбектері талданады және кескіндер көрсетіледі.

en: Whether bold is also bright
kk: Жуан мәтін ашық түспен көрсетіле ме

en: If true, setting bold on the first 8 colors also switches to their bright variants.
kk: Орнатылған болса, бірінші 8 түсті жуан етіп орнату оларды ашық нұсқада көрсетеді.

en: Whether to ring the terminal bell
kk: Терминалда дыбыс беру керек пе

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
kk: Сөздерді ескеріп, ақылды таңдау жасаған кезде сөз бөлігі ретінде талданбайтын ASCII тыныс белгілері тізімі

en: Default number of columns
kk: Үнсіз келісім бойынша бағандар саны

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
kk: Жаңадан жасалған терминал терезелеріндегі бағандар саны. use_custom_default_size іске қосылмаған болса, әрекеті жоқ болады.

en: Default number of rows
kk: Үнсіз келісім бойынша жолдар саны

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
kk: Жаңадан жасалған терминал терезелеріндегі жолдар саны. use_custom_default_size іске қосылмаған болса, әрекеті жоқ болады.

en: When to show the scrollbar
kk: Айналдыру жолағын қашан көрсету керек

en: Number of lines to keep in scrollback
kk: Айналдыру тарихында сақтау үшін жолдар саны

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
kk: Сақталатын кері айналдыру жолдар саны. Терминалыңызда тарихты сіз осы жолдар санына кері айналдыра аласыз; осы шамаға сыймаған жолдар тасталады. Егер scrollback_unlimited true болса, бұл шама есепке алынбайды.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
kk: Кері айналдыру тарихында жолдар саны шектелмеген болуы керек пе

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
kk: True болса, кері айналдыру жолдары ешқашан тасталмайды. Кері айналдыру тарихы дискіде уақытша түрде сақталады. Егер терминалда тым көп шығыс бар болса, онда диск орны бітіп қалуы мүмкін.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
kk: Перне басылған кезде ең төменге дейін айналдыру керек пе

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
kk: Ақиқат болса, перне басылған кезде айналдыру жолағы төменге өтеді.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
kk: Жаңа шығыс бар кезде, ең төменге айналдыру керек пе

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
kk: Ақиқат болса, терминалда жаңа шығыс пайда болған кезде, терминал оған айналдырылады.

en: What to do with the terminal when the child command exits
kk: Ұрпақ командасы аяқталған кезде, терминалмен не жасау керек

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
kk: Мүмкін мәндері: терминалды жабу үшін "close", команданы қайта қосу үшін "restart", ал, терминалды ішінде ешбір команда орындалмай тұрып ашық ұстау үшін - "hold".

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
kk: Команданы терминалда жүйеге кіру қоршамы ретінде орындау керек пе

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
kk: Ақиқат болса, команда терминалдың ішінде жүйеге кіру қоршамы ретінде жөнелтілетін болады (argv[0] алдында дефис болады).

en: Whether to preserve the working directory when opening a new terminal
kk: Жаңа терминалды ашу кезінде жұмыс бумасын сақтап қалу керек пе

en: Controls when opening a new terminal from a previous one carries over the working directory of the opening terminal to the new one.
kk: Бір терминалдан жаңа терминалды ашу кезінде, жұмыс бұмасы сақтап қалуы керек пе, соны басқарады.

en: Whether to run a custom command instead of the shell
kk: Қоршам орнына таңдауыңызша команданы орындау керек пе

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
kk: Ақиқат болса, қоршамды орындау орнына custom_command баптаудың мәні қолданылатын болады.

en: Whether to blink the cursor
kk: Курсордың жыпылықтауы керек пе

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
kk: Мүмкін мәндері: "system" - курсор жыпылықтауының глобалды баптауларын қолдану, "on" және "off" - режимді тікелей орнату үшін.

en: The cursor appearance
kk: Курсордың сыртқы түрі

en: Possible values are “always” or “never” allow blinking text, or only when the terminal is “focused” or “unfocused”.
kk: Мүмкін мәндері - мәтін жыпылықтауын әрқашан ("always") немесе ешқашан ("never") рұқсат етпеу, немесе терминал фокус алған ("focused") немесе жоғалтқан ("unfocused") кезде.

en: Custom command to use instead of the shell
kk: Қоршам орнына қолданылатын таңдауыңызша команда

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
kk: Бұл команданы қоршам орнына орындау, егер use_custom_command ақиқат болса.

en: Palette for terminal applications
kk: Терминал қолданбалары үшін палитра

en: A Pango font name and size
kk: Pango қарібінің аты және өлшемі

en: The code sequence the Backspace key generates
kk: Backspace пернесі жасайтын пернелер комбинациясы

en: The code sequence the Delete key generates
kk: Delete пернесі жасайтын пернелер комбинациясы

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
kk: Терминал виджеті үшін тема түстерін қолдану керек пе

en: Whether to use the system monospace font
kk: Жүйелік тең енді қаріп қолданыла ма

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
kk: Терезе өлшемі өзгертілгенде терминал құрамасын қайта тасымалдау керек пе

en: Which encoding to use
kk: Қолданылатын кодталуы

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
kk: UTF-8 кодталуын қолдану кезінде ендері бірқалыпты емес таңбалар тар немесе кең бола ма

en: Keyboard shortcut to open a new tab
kk: Жаңа бетті ашу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to open a new window
kk: Жаңа терезені ашу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
kk: Ағымдағы бет құрамасын файлға сақтау үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
kk: Ағымдағы бет құрамасын әр түрлә пішімдегі файлға сақтау үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
kk: Ағымдағы бет құрамасын принтерге немесе файлға баспаға шығару үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to close a tab
kk: Бетті жабу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to close a window
kk: Терезені жабу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to copy text
kk: Мәтінді көшіріп алу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
kk: Мәтінді HTML ретінде көшіріп алу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to paste text
kk: Мәтінді кірістіру үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to select all text
kk: Барлық мәтінді таңдау үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
kk: Баптаулар сұхбатын ашу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
kk: Толық экран режимін ауыстыру үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
kk: Мәзір жолағының көрінуін ауыстыру үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
kk: Тек оқу үшін режимді ауыстыру үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
kk: Терминалды тастау үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
kk: Терминалды тастау және тазарту үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
kk: Іздеу сұхбатын ашу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
kk: Ізделетін мәтіннің келесі кездесуін табу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
kk: Ізделетін мәтіннің алдыңғы кездесуін табу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
kk: Іздеудің түспен ерекшелеуін алып тастау үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
kk: Алдыңғы бетке ауысу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
kk: Келесі бетке ауысу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
kk: Ағымдағы бетті солға жылжыту үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
kk: Ағымдағы бетті оңғы жылжыту үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to detach current tab
kk: Ағымдағы бетті бөліп жіберу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
kk: Нөмірленген бетке ауысу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
kk: Соңғы бетке ауысу үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to launch help
kk: Көмекті жөнелту үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to make font larger
kk: Қаріпті үлкенірек жасау үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to make font smaller
kk: Қаріпті кішірек жасау үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
kk: Қаріпті қалыпты өлшемді жасау үшін пернетақта жарлығы

en: Keyboard shortcut to show the primary menu
kk: Басты мәзірді көрсету үшін пернетақта жарлығы

en: Whether the menubar has access keys
kk: Мәзір жолағының пернетақта жарлықтары бар ма

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
kk: Мәзірге қатынау үшін Alt+әріп жарлықтары іске қосылған ба. Олар терминалда орындалатын кейбір қолданбалармен ерегісуі мүмкін, сондықтан, оларды сөндіруге болады.

en: Whether shortcuts are enabled
kk: Жарлықтар іске қосылған ба

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
kk: Жарлықтар іске қосылған ба. Олар терминалда орындалатын кейбір қолданбалармен ерегісуі мүмкін, сондықтан, оларды сөндіруге болады.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
kk: Мәзір жолағына қатынау үшін қалыпты GTK жарлықтары іске қосылған ба

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
kk: Әдетте сіз мәзір жолағына F10 пернесі көмегімен қатынай аласыз. Бұл gtkrc арқылы бапталады (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). Бұл опция арқылы қалыпты мәзір жолағы үдеткіш пернесін сөндіру мүмкіндігін береді.

en: Whether the shell integration is enabled
kk: Shell интеграциясы іске қосылған болу керек пе

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
kk: Терминалды жабу алдында растауды сұрау керек пе

en: Additional info section items to appear in the context menu
kk: Контекстік мәзірде көрсетілетін қосымша ақпарат бөлімінің элементтері

en: Whether to show the menubar in new windows
kk: Жаңа терезелерде мәзір жолағын көрсету керек пе

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
kk: Жаңа терминалдарды терезеде немесе бетте ашу керек пе

en: When to show the tabs bar
kk: Беттер жолағын қашан көрсету керек

en: The position of the tab bar
kk: Беттер жолағының орны

en: Which theme variant to use
kk: Қолданылатын тема нұсқасы

en: Whether new tabs should open next to the current one or at the last position
kk: Жаңа беттер ағымдағы беттің қасында, немесе соңғы орында ашылу керек пе

note: Open new terminal in new window
en: Window
kk: Терезе

note: Open new terminal in new tab
en: Tab
kk: Бет

note: New tab opens at the last position
en: Last
kk: Соңғы

note: New tab opens next to current tab
en: Next
kk: Келесі

[ctx: theme variant]
en: Default
kk: Бастапқы

[ctx: theme variant]
en: Light
kk: Ашық

[ctx: theme variant]
en: Dark
kk: Қараңғы

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
kk: Тар

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
kk: Кең

note: Cursor shape
en: Block
kk: Блок

note: Cursor shape
en: I-Beam
kk: Вертикалды сызық

note: Cursor shape
en: Underline
kk: Астыңғы сызық

note: Cursor blink mode
en: Default
kk: Бастапқы

note: Cursor blink mode
en: Enabled
kk: Іске қосулы

note: Cursor blink mode
en: Disabled
kk: Сөндірулі

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Never
kk: Ешқашан

note: Text blink mode
en: When focused
kk: Фокус алған кезде

note: Text blink mode
en: When unfocused
kk: Фокус жоғалтқан кезде

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Always
kk: Әрқашан

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
kk: Бастапқы атауды алмастыру

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
kk: Бастапқы атауға қосу

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
kk: Бастапқы атаудың алдына қою

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
kk: Бастапқы атауды алып қалу

note: When command exits
en: Exit the terminal
kk: Терминал жұмысын аяқтау

note: When command exits
en: Restart the command
kk: Қайта қосу командасы

note: When command exits
en: Hold the terminal open
kk: Терминалды ашық ұстау

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
kk: Linux консолі

note: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
kk: Ақшыл

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
kk: Таңдауыңызша

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
kk: Авто

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
kk: Escape тізбегі

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
kk: TTY өшіру

note: Preserve working directory
en: Shell only
kk: Тек қоршам

en: _Show menubar by default in new terminals
kk: Жаңа терминалдарда үнсіз келісім бойынша _мәзір жолағын көрсету

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
kk: _Пернетақта жарлықтарын іске қосу (мысалы, Файл мәзірін ашу үшін Alt+Ф)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
kk: _Мәзірдің үдеткіш батырмасын іске қосу (F10 бастапқыда)

en: Theme _variant:
kk: Тема _нұсқасы:

en: Open _new terminals in:
kk: Жаңа терминалды қайда а_шу:

en: New tab _position:
kk: Жаңа бет орна_ласуы:

en: _Enable shortcuts
kk: Жарлықтарды іск_е қосу

en: Text Appearance
kk: Мәтіннің сыртқы түрі

en: Initial terminal si_ze:
kk: Терминалдың _бастапқы өлшемі:

en: columns
kk: баған

en: rows
kk: жол

en: Rese_t
kk: Тас_тау

en: Custom _font:
kk: Таңдау_ыңызша қаріп:

en: Choose A Terminal Font
kk: Terminal қарібін таңдаңыз

en: Cell spaci_ng:
kk: Ұяшықтар арас_ы:

en: Allow b_linking text:
kk: Мәтін жыпылықтауын рұқс_ат ету:

en: Cursor
kk: Курсор

en: Cursor _shape:
kk: Курсор _пішімі:

en: Cursor blin_king:
kk: Курсор _жыпылықтауы:

en: Sound
kk: Дыбыс

en: Terminal _bell
kk: Терминал қ_оңырауы

en: Profile ID:
kk: Профиль ID:

en: Text
kk: Мәтін

en: Text and Background Color
kk: Мәтін және фон түсі

en: _Use colors from system theme
kk: Жүйелік тема түстерін қо_лдану

en: Built-in sche_mes:
kk: Құрамындағы те_малар:

en: Background
kk: Фон

en: _Default color:
kk: Бас_тапқы түсі:

en: Choose Terminal Text Color
kk: Терминал мәтіннің түсін таңдаңыз

en: Choose Terminal Background Color
kk: Терминалдың фон түсін таңдаңыз

en: Bo_ld color:
kk: Жу_ан түсі:

en: Choose Terminal Bold Text Color
kk: Терминалдың жуан мәтіннің түсін таңдаңыз

en: _Underline color:
kk: Аст_ын сызу түсі:

en: Choose Terminal Underlined Text Color
kk: Терминалдың асты сызылған мәтіннің түсін таңдаңыз

en: Cu_rsor color:
kk: Кур_сор түсі:

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
kk: Терминал курсорының алдыңғы көрініс түсін таңдау

en: Choose Terminal Cursor Background Color
kk: Терминалдың курсорының фон түсін таңдаңыз

en: _Highlight color:
kk: _Түспен ерекшелеу түсі:

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
kk: Терминал курсорының алдыңғы көрініс түсін таңдау

en: Choose Terminal Highlight Background Color
kk: Терминалда түспен таңдаудың фон түсін таңдаңыз

en: Palette
kk: Палитра

en: Built-in _schemes:
kk: Құрамындағы _темалар:

en: Color p_alette:
kk: Түстер п_алитрасы:

en: Show _bold text in bright colors
kk: _Жуан мәтінді ашық түстерпен көрсету

en: Colors
kk: Түстер

en: _Show scrollbar
kk: Айналдыру жолағын көр_сету

en: Scroll on _output
kk: Ш_ығыс болса, айналдыру

en: Scroll on _keystroke
kk: Бат_ырмаларды басу кезінде айналдыру

en: _Limit scrollback to:
kk: Кері а_йналдыру шегі:

en: lines
kk: жол

en: Scrolling
kk: Айналдыру

en: _Run command as a login shell
kk: Команданы жүйеге кіру қ_оршамы ретінде орындау

en: Ru_n a custom command instead of my shell
kk: Менің қоршамым орнына таңдауыңызша команданы ор_ындау

en: Custom co_mmand:
kk: Таңдауыңызша к_оманда:

en: _Preserve working directory:
kk: Жұмыс бумасын сақ_тап қалу:

en: When command _exits:
kk: Команда өз жұмысын а_яқтағанда:

en: Command
kk: Команда

en: _Backspace key generates:
kk: Backspace ба_тырмасы әрекеті:

en: _Delete key generates:
kk: Delete баты_рмасы әрекеті:

en: _Encoding:
kk: Код_талуы:

en: Ambiguous-_width characters:
kk: _Ендері екі мәнді таңбалар:

en: Enable _SIXEL images
kk: SIXEL _суреттерін іске қосу

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
kk: Үйлесі_мділік опцияларын бастапқы түріне келтіру

en: Compatibility
kk: Үйлесімділік

en: Clone…
kk: Қосарлау…

en: Rename…
kk: Атын ауыстыру…

en: Delete…
kk: Өшіру…

en: Set as default
kk: Бастапқы етіп орнату

en: Cancel
kk: Бас тарту

en: Black on light yellow
kk: Қара, ашық сарының үстінде

en: Black on white
kk: Ақ үстіндегі қара

en: Gray on black
kk: Сұр, қараның үстінде

en: Green on black
kk: Жасыл, қараның үстінде

en: White on black
kk: Қара үстіндегі ақ

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: GNOME light
kk: GNOME ашық түсті

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: GNOME dark
kk: GNOME күңгірт

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Tango light
kk: Tango ашық

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Tango dark
kk: Tango күңгірт

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
kk: Ақшыл жарық

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
kk: Ақшыл қараңғы

en: Error parsing command: %s
kk: Команданы талдау қатесі: %s

en: Armenian
kk: Армян

en: Chinese Traditional
kk: Қытайша дәстүрлі

en: Cyrillic/Russian
kk: Кирил/Ресей

en: Japanese
kk: Жапон

en: Korean
kk: Корей

en: Chinese Simplified
kk: Қытайша жеңілдеткен

en: Georgian
kk: Грузин

en: Western
kk: Батыс

en: Central European
kk: Орта Еуропалық

en: Cyrillic
kk: Кирил

en: Turkish
kk: Түрік

en: Hebrew
kk: Иврит

en: Arabic
kk: Араб

en: Nordic
kk: Скандинавтік

en: Baltic
kk: Балтық

en: Celtic
kk: Келттік

en: Romanian
kk: Румын

en: South European
kk: Оңтүстік Еуропалық

en: Greek
kk: Грек

en: Hebrew Visual
kk: Визуалды иврит

en: Cyrillic/Ukrainian
kk: Кирил/Украина

en: Croatian
kk: Хорват

en: Thai
kk: Тай

en: Unicode
kk: Юникод

en: Vietnamese
kk: Вьетнам

en: Legacy CJK Encodings
kk: Ескірген CJK кодтаулары

en: Obsolete Encodings
kk: Ескірген кодтаулар

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × width
en: width
kk: ені

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × height
en: height
kk: биіктігі

en: Choose Palette Color %u
kk: %u палитра түсін таңдау

en: Palette entry %u
kk: Палитра элементі %u

en: Find
kk: Табу

en: Find previous occurrence
kk: Алдыңғы кездесуін табу

en: Find next occurrence
kk: Келесі кездесуін табу

en: Toggle search options
kk: Іздеу опцияларын көрсету/жасыру

en: _Match case
kk: _Регистрді ескеру

en: Match _entire word only
kk: Сөзді то_лығымен сәйкестеу

en: Match as _regular expression
kk: Тұ_рақты өрнек ретінде сәйкестеу

en: _Wrap around
kk: _Соңына жеткенде басына өту

en: New Tab
kk: Жаңа бет

en: Save Contents
kk: Құрамасын сақтау

en: Export
kk: Экспорт

en: Print
kk: Баспаға шығару

en: Close Tab
kk: Бетті жабу

en: Close Window
kk: Терезені жабу

en: Copy
kk: Көшіру

en: Copy as HTML
kk: HTML ретінде көшіріп алу

en: Paste
kk: Кірістіру

en: Select All
kk: Барлығын таңдау

en: Find Next
kk: Келесіні табу

en: Find Previous
kk: Алдыңғысын табу

en: Clear Highlight
kk: Түспен ерекшелеуді алып тастау

en: Hide and Show Menubar
kk: Мәзір жолағын жасыру/көрсету

en: Full Screen
kk: Толық экранға

en: Zoom In
kk: Үлкейту

en: Zoom Out
kk: Кішірейту

en: Normal Size
kk: Қалыпты өлшемі

en: Read-Only
kk: Тек оқу үшін

en: Reset
kk: Тастау

en: Reset and Clear
kk: Тастау мен тазарту

en: Switch to Previous Tab
kk: Алдыңғы бетке ауысу

en: Switch to Next Tab
kk: Келесі бетке ауысу

en: Move Tab to the Left
kk: Бетті солға жылжыту

en: Move Tab to the Right
kk: Бетті оңға жылжыту

en: Detach Tab
kk: Бетті бөліп жіберу

en: Switch to Last Tab
kk: Соңғы бетке ауысу

en: Contents
kk: Құрамасы

en: Show Primary Menu
kk: Басты мәзірді көрсету

en: File
kk: Файл

en: Edit
kk: Түзету

en: View
kk: Түрі

en: Search
kk: Іздеу

en: Tabs
kk: Беттер

en: Help
kk: Көмек

en: Global
kk: Глобалды

en: Switch to Tab %u
kk: %u бетке ауысу

en: _Action
kk: Әр_екет

en: Shortcut _Key
kk: Жарлық пернесі

en: New Terminal
kk: Жаңа терминал

en: New _Terminal
kk: Жаңа _терминал

en: New _Tab
kk: _Жаңа бет

en: New _Window
kk: Жаңа _терезе

en: Change _Profile
kk: _Профильді ауыстыру

en: _Profile
kk: Проф_иль

en: Zoom _Out
kk: Кі_шірейту

en: Zoom _In
kk: Ү_лкейту

en: _Full Screen
kk: Толық _экранға

en: Read-_Only
kk: Тек-_оқу үшін

en: Set _Title…
kk: А_тауын орнату…

en: _Advanced
kk: Кеңейтіл_ген

en: _Reset
kk: _Тастау

en: Reset and C_lear
kk: Тастау мен та_зарту

en: _Inspector
kk: _Инспектор

en: _Preferences
kk: Қа_лаулар

en: _Help
kk: _Көмек

en: _About
kk: О_сы туралы

en: _File
kk: _Файл

en: _Save Contents…
kk: Құрамасын _сақтау…

en: _Export…
kk: _Экспорт…

en: _Print…
kk: Бас_паға шығару…

en: C_lose Tab
kk: Бетті _жабу

en: _Close Window
kk: Терезені жабу

en: _Edit
kk: Тү_зету

en: _Copy
kk: _Көшіріп алу

en: Copy as _HTML
kk: HTML реті_нде көшіріп алу

en: _Paste
kk: Кірі_стіру

en: Paste as _Filenames
kk: _Файлдар атаулары ретінде кірістіру

en: Select _All
kk: Б_арлығын таңдау

en: P_references
kk: Ба_птаулар

en: _View
kk: _Түрі

en: Show _Menubar
kk: _Мәзірді көрсету

en: _Normal Size
kk: Қалы_пты өлшемі

en: _Search
kk: І_здеу

en: _Find…
kk: Т_абу…

en: Find _Next
kk: Кел_есіні табу

en: Find _Previous
kk: Алд_ыңғысын табу

en: _Clear Highlight
kk: _Түстпен ерекшелеуді алып тастау

en: _Terminal
kk: Тер_минал

en: Ta_bs
kk: _Беттер

en: _Previous Tab
kk: А_лдыңғы бет

en: _Next Tab
kk: К_елесі бет

en: Move Terminal _Left
kk: Терминалды со_лға жылжыту

en: Move Terminal _Right
kk: Терминалды _оңға жылжыту

en: _Detach Terminal
kk: Тер_миналды бөліп жіберу

en: _Contents
kk: Құра_масы

en: Open in _Remote Terminal
kk: Қаш_ықтағы терминалда ашу

en: Open in _Local Terminal
kk: Жер_гілікті терминалда ашу

en: Open the currently selected folder in a terminal
kk: Ағымдағы таңдалған буманы терминалда ашу

en: Open the currently open folder in a terminal
kk: Ағымдағы ашық буманы терминалда ашу

en: Open in T_erminal
kk: Терминалда а_шу

en: Open T_erminal
kk: Т_ерминалды ашу

en: Open a terminal
kk: Терминалды ашу

en: C_lose Terminal
kk: Терминалды _жабу

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
kk: "%s" опциясы ескірген және gnome-terminal келесі нұсқаларында өшірілуі мүмкін.

note: %s is being replaced with "-- " (without quotes), which must be used literally, not translatable
en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
kk: Опцияларды аяқтау үшін "%s" қолданып, одан кейін орындалу үшін команданы көрсетіңіз.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
kk: "%s" опциясына gnome-terminal қолданбасының осы нұсқасында енді қолдау жоқ.

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
kk: "%s" үшін аргумент дұрыс команда емес: %s

en: Two roles given for one window
kk: Бір терезе үшін екі роль берілген

en: “%s” option given twice for the same window
kk: "%s" опциясы бір терезе үшін екі рет көрсетілген

en: Cannot pass FD %d twice
kk: FD %d екі рет беру мүмкін емес

en: “%s” is not a valid zoom factor
kk: "%s" дұрыс масштаб емес

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
kk: "%g" масштабы тым кіші, %g қолданылатын болады

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
kk: "%g" масштабы тым үлкен, %g қолданылатын болады

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
kk: "%s" опциясы командалық жолдың қалған бөлігіне орындау үшін команданы талап етеді

en: Can only use --wait once
kk: --wait опциясын тек бір рет қолдануға болады

en: Not a valid terminal config file.
kk: Жарамды терминал баптаулар файлы емес.

en: Incompatible terminal config file version.
kk: Үйлесімді емес терминал баптаулар файлының нұсқасы.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
kk: Белсендіру атаулар кеңістігінде тіркелмеу, белсенді болып тұрған терминалды қайта қолданбау

en: Load a terminal configuration file
kk: Терминал баптаулар файлын жүктеу

en: FILE
kk: ФАЙЛ

en: Do not pass the environment
kk: Қоршамды ішіне бермеу

en: Show preferences window
kk: Баптаулар терезесін көрсету

en: Print environment variables to interact with the terminal
kk: Терминалмен әрекеттесетін қоршам айнымалыларын шығару

en: Increase diagnostic verbosity
kk: Жөндеу тереңдігін арттыру

en: Suppress output
kk: Шығысты басу

en: Open a new window containing a tab with the default profile
kk: Негізгі профильді қолданатын беті бар жаңа терезені ашу

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
kk: Соңғы қолданылған терезеде негізгі профильді қолданатын бетті ашу

en: Turn on the menubar
kk: Мәзір жолағын іске қосу

en: Turn off the menubar
kk: Мәзір жолағын сөндіру

en: Maximize the window
kk: Терезені жазық қылу

en: Full-screen the window
kk: Терезені толық экранды қылу

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
kk: Терезе өлшемін орнату; мысалы: 80x24, не 80x24+200+200 (БАҒАНДАРxЖОЛДАР+X+Y)

en: Set the window role
kk: Терезе ролін орнату

en: Set the last specified tab as the active one in its window
kk: Соңғы көрсетілген бетті оның өз терезесінде белсенді қылу

en: Execute the argument to this option inside the terminal
kk: Бұл опция аргументің терминал ішінде орындау

en: Use the given profile instead of the default profile
kk: Үнсіз келісім профилі орнына көрсетілген профильді қолдану

en: PROFILE-NAME
kk: ПРОФИЛЬ-АТАУЫ

en: Set the initial terminal title
kk: Терминалдың бастапқы атауын орнату

en: Set the working directory
kk: Жұмыс бумасын орнату

en: DIRNAME
kk: БУМА_АТАУЫ

en: Wait until the child exits
kk: Ұрпақ өз жұмысын аяқталғанша дейін күту

en: Forward file descriptor
kk: Файл дескрипторын қайта бағдарлау

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
kk: Терминал масштабын орнату (1.0 = қалыпты өлшемі)

en: COMMAND
kk: КОМАНДА

en: GNOME Terminal Emulator
kk: Gnome терминал эмуляторы

en: Show GNOME Terminal options
kk: GNOME терминал опцияларын көрсету

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
kk: Жаңа терезелер немесе терминал беттерін ашу үшін опциялар; осылар бірден көп рет көрсетілуі мүмкін:

en: Show terminal options
kk: Терминал опцияларын көрсету

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
kk: Терезе опциялары; егер бірінші --window немесе --tab аргументінің алдында қолданылса, барлық терезелер үшін үнсіз келісім ретінде орнатылады:

en: Show per-window options
kk: Терезеге тән опцияларды көрсету

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
kk: Терминал опциялары; егер бірінші --window немесе --tab аргументінің алдында қолданылса, барлық терминалдар үшін үнсіз келісім ретінде орнатылады:

en: Show per-terminal options
kk: Терминалға тән опцияларды көрсету

en: Profile “%s”
kk: "%s" профилі

en: Preferences – %s
kk: Баптаулар – %s

en: New Profile
kk: Жаңа профиль

en: Enter name for new profile with default settings:
kk: Бастапқы баптаулары бар жаңа профиль үшін атын енгізіңіз:

en: Create
kk: Жасау

en: Enter name for new profile based on “%s”:
kk: “%s” негізіндегі жаңа профиль үшін атың енгізіңіз:

en: %s (Copy)
kk: %s (Көшірме)

en: Clone Profile
kk: Профильді қосарлау

en: Clone
kk: Қосарлау

en: Enter new name for profile “%s”:
kk: "%s" профилі үшін жаңа атын енгізіңіз:

en: Rename Profile
kk: Профиль атын өзгерту

en: Rename
kk: Атын өзгерту

en: Really delete profile “%s”?
kk: "%s" профилін өшіру керек пе?

en: Delete Profile
kk: Профильді өшіру

en: Delete
kk: Өшіру

en: This is the default profile
kk: Бұл - үнсіз келісім профилі

en: General
kk: Жалпы

en: Shortcuts
kk: Жарлықтар

en: Profiles
kk: Профильдер

en: No command supplied nor shell requested
kk: Команда көрсетілмеді, және ешбір қоршам сұралмады

en: _Relaunch
kk: Қа_йта жөнелту

en: There was an error creating the child process for this terminal
kk: Бұл терминал үшін ұрпақ үрдісін жасауда қате кетті

en: The child process exited normally with status %d.
kk: Ұрпақ үрдісі қалыпты түрде %d қалып-күйімен аяқталды.

en: The child process was aborted by signal %d.
kk: Ұрпақ үрдісі %d сигналымен үзілді.

en: The child process was aborted.
kk: Ұрпақ үрдісі үзілді.

en: Close tab
kk: Бетті жабу

en: There was an error displaying help
kk: Көмекті көрсету кезінде қате кетті

en: Contributors:
kk: Үлесін қосқандар:

en: Version %s for GNOME %d
kk: Нұсқа %s, GNOME %d үшін

en: Using VTE version %u.%u.%u
kk: VTE нұсқасы %u.%u.%u қолданылуда

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
kk: GNOME жұмыс үстелі үшін терминал эмуляторы

en: GNOME Terminal
kk: GNOME терминалы

en: Could not open the address “%s”
kk: "%s" адресін ашу мүмкін емес

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
kk: GNOME терминалы еркін бағдарлама; сіз оны Free Software Foundation шығарған GNU General Public License аясында еркін тарата не/және өзгерте аласыз; лицензия нұсқасы 3 не (тандауыңызша) кез-келген кейін шыққан.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
kk: GNOME терминалы пайдалы болады деген сеніммен таратылады, бірақ ЕШҚАНДАЙ КЕПІЛДЕМЕ берілмейді; КОММЕРЦИЯЛЫҚ ҚҰНДЫЛЫҚ немесе белгілі бір МАҚСАТТАРҒА СӘЙКЕС КЕЛЕТІНІ үшін де.  Көбірек білу үшін GNU General Public License қараңыз.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
kk: Сіз осы GNOME терминалы бағдарламасымен бірге GNU General Public License көшірмесін алуыңыз керек еді; олай болмаса, <http://www.gnu.org/licenses/> қараңыз.

en: “file” scheme with remote hostname not supported
kk: "file" схемасына қашықтағы хост атымен қолдауы жоқ

en: Could not save contents
kk: Құрамасын сақтау мүмкін емес

en: Save as…
kk: Қалайша сақтау…

en: _Cancel
kk: Ба_с тарту

en: _Save
kk: _Сақтау

en: Open _Hyperlink
kk: Сі_лтемені ашу

en: Copy Hyperlink _Address
kk: Сілтеме _адресін көшіру

en: Send Mail _To…
kk: Эл. поштаны жі_беру…

en: Copy Mail _Address
kk: Эл. пошта адр_есін көшіру

en: Call _To…
kk: Қоңырау ш_алу…

en: Copy Call _Address
kk: Қоңырау шалу адресін _көшіру

en: _Open Link
kk: Сі_лтемені ашу

en: Copy _Link
kk: Адр_есін көшіру

en: P_rofiles
kk: П_рофильдер

en: L_eave Full Screen
kk: Толық экраннан ш_ығу

en: Close this window?
kk: Бұл терезені жабу керек пе?

en: Close this terminal?
kk: Бұл терминалды жабу керек пе?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
kk: Бұл терезенің кейбір терминалдарында орындалып тұрған үрдістер бар. Терезені жабу оларды үзеді.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
kk: Бұл терминалда орындалып тұрған үрдістер бар. Терминалды жабу оларды үзеді.

en: C_lose Window
kk: Терезені жа_бу

en: Failed to parse arguments: %s
kk: Аргументтерді өндеу қатемен аяқталды: %s
