gnome-terminal master - en to mjw translation catalogue (56 entries)

en: Use the command line
mjw: Command line kirim

en: New Window
mjw: Window kimi

note: New tab opens next to current tab
en: Next
mjw: Dunthu

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
mjw: Bihek

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
mjw: Thedung

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Never
mjw: Nangne

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Always
mjw: Kai-ta

en: Sound
mjw: Aseh

en: Text
mjw: Amek

en: Text and Background Color
mjw: Amek pen Anung Alir

en: Background
mjw: Anung

en: Choose Terminal Text Color
mjw: Terminal Amek Alir chongvai

en: Choose Terminal Background Color
mjw: Terminal Anung Alir chongvai

en: Colors
mjw: Alir

en: Black on light yellow
mjw: Ke-ik amek ke-et anung

en: Black on white
mjw: Ke-ik amek Kelok anung

en: Gray on black
mjw: Ik-su amek Ke-ik anung

en: Green on black
mjw: Ki-lir amek Ke-ik anung

en: White on black
mjw: Ke-lok amek Ke-ik anung

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × width
en: width
mjw: Arpan

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × height
en: height
mjw: Arjon

en: Find
mjw: Kiri

en: New Tab
mjw: Tab kimi

en: Close Tab
mjw: Tab kanghap

en: Close Window
mjw: Window kanghap

en: Find Next
mjw: Dunthu Kiri

en: Find Previous
mjw: Aphi-thu Kiri

en: Zoom In
mjw: Pathe

en: Zoom Out
mjw: Pabi

en: Search
mjw: Kiri

en: New Terminal
mjw: Terminal Kimi

en: New _Terminal
mjw: _Terminal Kimi

en: New _Tab
mjw: _Tab Kimi

en: New _Window
mjw: _Window kimi

en: Zoom _Out
mjw: Pabi

en: Zoom _In
mjw: Pathe

en: Set _Title…
mjw: Men kibi

en: _About
mjw: _Aputhak

en: C_lose Tab
mjw: Tab kanghap

en: _Close Window
mjw: Window kanghap

en: _Search
mjw: Kiri

en: _Find…
mjw: Kiri…

en: Find _Next
mjw: Du_nthu kiri

en: Find _Previous
mjw: A_phi kiri

en: _Previous Tab
mjw: A_phi Tab

en: _Next Tab
mjw: Du_nthu Tab

en: Open T_erminal
mjw: T_erminal kangpu

en: Open a terminal
mjw: Terminal ingpu tha

en: C_lose Terminal
mjw: Terminal kanghap

en: New Profile
mjw: Profile kimi

en: Rename
mjw: Men kelar

en: Close tab
mjw: Tab kanghap

en: _Open Link
mjw: Link kangpu

en: Close this window?
mjw: Laso window inghap po?

en: Close this terminal?
mjw: Laso terminal inghap po?

en: C_lose Window
mjw: Window kanghap
