gnome-terminal - en to cs translation catalogue (493 entries)

en: Terminal
cs: Terminál

en: Use the command line
cs: Používejte příkazový řádek

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
cs: shell;prompt;výzva;příkaz;příkazový řádek;příkazová řádka;

en: New Window
cs: Nové okno

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Configure the command line
cs: Nastavit příkazový řádek

en: Terminal Preferences
cs: Předvolby terminálu

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
cs: GPL-3.0+ nebo GFDL-1.3 výhradně

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
cs: Terminál GNOME je aplikace emulující terminál pro přístup k prostředí UNIXového shellu a v něm umožňuje spouštět programy dostupné ve vašem systému.

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
cs: Podporuje více profilů, více terminálů v kartách a řadu klávesových zkratek.

en: Terminal plugin for Files
cs: Zásuvný modul Terminál pro Soubory

en: Open a terminal from Files
cs: Otevírá terminál z aplikace Soubory

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
cs: Otevřít terminál je zásuvný modul pro aplikaci Soubory, který přidává do kontextové nabídky položku pro otevření terminálu v právě procházené složce.

[ctx: visible-name]
note: Translators: This needs to be parsed as a GVariant string, so keep the regular single quotes around the string as-is, and do not add extra quotes.
en: 'Unnamed'
cs: 'Bez názvu'

en: Human-readable name of the profile
cs: Člověkem čitelný název profilu

en: Human-readable name of the profile.
cs: Člověkem čitelný název profilu.

en: Default color of text in the terminal
cs: Výchozí barva textu v terminálu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
cs: Výchozí barva textu v terminálu, v podobě specifikace barvy (mohou to být šestnáctkové číslice ve stylu HTML nebo název barvy, např. „red“).

en: Default color of terminal background
cs: Výchozí barva pozadí terminálu

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
cs: Výchozí barva pozadí terminálu, v podobě specifikace barvy (může se jednat o šestnáctkové číslice ve stylu HTML nebo název barvy, např. „red“).

en: Default color of bold text in the terminal
cs: Výchozí barva tučného textu v terminálu

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
cs: Výchozí barva tučného textu v terminálu, v podobě specifikace barvy (mohou to být šestnáctkové číslice ve stylu HTML nebo název barvy, např. „red“). Toto nastavení bude ignorováno, pokud je klíč bold-color-same-as-fg nastaven na „true“.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
cs: Jestli má mít tučný text stejnou barvu jako text normální

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
cs: Je-li zapnuto, tučný text bude vykreslen pomocí stejné barvy jako text normální

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
cs: Faktor změny velikost výšky buňky pro změnu rozestupu řádků. (Nemění výšku písma.)

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
cs: Faktor změny velikost šířky buňky pro změnu rozestupu znaků. (Nemění šířku písma.)

en: Whether to use custom cursor colors
cs: Zda používat vlastní barvy kurzoru

en: If true, use the cursor colors from the profile.
cs: Je-li zapnuto, použije se barva kurzoru z profilu.

en: Cursor background color
cs: Barva pozadí kurzoru

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
cs: Vlastní barva pozadí terminálového kurzoru, v podobě specifikace barvy (mohou to být šestnáctkové číslice ve stylu HTML nebo název barvy, např. „red“). Toto nastavení bude ignorováno, pokud je klíč cursor-colors-set nastaven na „false“.

en: Cursor foreground colour
cs: Barva popředí kurzoru

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
cs: Vlastní barva popředí textového znaku na pozici terminálového kurzoru, v podobě specifikace barvy (mohou to být šestnáctkové číslice ve stylu HTML nebo název barvy, např. „red“). Toto nastavení bude ignorováno, pokud je klíč cursor-colors-set nastaven na „false“.

en: Whether to use custom highlight colors
cs: Zda používat vlastní barvy zváraznění

en: If true, use the highlight colors from the profile.
cs: Je-li zapnuto, použije se barva zvýraznění z profilu.

en: Highlight background color
cs: Barva pozadí zvýraznění

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
cs: Vlastní barva pozadí zvýraznění v terminálu, v podobě specifikace barvy (mohou to být šestnáctkové číslice ve stylu HTML nebo název barvy, např. „red“). Toto nastavení bude ignorováno, pokud je klíč highlight-colors-set nastaven na „false“.

en: Highlight foreground colour
cs: Barva popředí zvýraznění

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
cs: Vlastní barva popředí textového znaku na pozici zvýraznění v terminálu, v podobě specifikace barvy (mohou to být šestnáctkové číslice ve stylu HTML nebo název barvy, např. „red“). Toto nastavení bude ignorováno, pokud je klíč highlight-colors-set nastaven na „false“.

en: Whether to perform bidirectional text rendering
cs: Zda provádět vykreslování obousměrného textu

en: If true, perform bidirectional text rendering (“BiDi”).
cs: Je-li zapnuto, bude se provádět vykreslování obousměrného textu („BiDi“)

en: Whether to perform Arabic shaping
cs: Zda provádět změnu podoby arabských znaků

en: If true, shape Arabic text.
cs: Je-li zapnuto, budou se vykreslovat arabské glyfy v různých podobách podle výskytu ve slovech.

en: Whether to enable SIXEL images
cs: Zda povolit obrázky SIXEL

en: If true, SIXEL sequences are parsed and images are rendered.
cs: Je-li zapnuto, budou zpracovávány posloupnosit SIXEL a obrázky vykreslovány.

en: Whether bold is also bright
cs: Zda je tučný text také jasný

en: If true, setting bold on the first 8 colors also switches to their bright variants.
cs: Je-li zapnuto, bude nastavení tučného textu navíc přepnuto z prvních 8 barev na jejich jasnější varianty.

en: Whether to ring the terminal bell
cs: Zda vyzvánět zvonkem terminálu

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
cs: Seznam interpunkčních znaků ASCII, které nemají být považovány za součást slova, když se provádí výběr slova.

en: Default number of columns
cs: Výchozí počet sloupců

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
cs: Počet slupců nově vytvořeného okna terminálu. Nemá žádný vliv, pokud není zapnutá volba use_custom_default_size.

en: Default number of rows
cs: Vývhozí počet řádek

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
cs: Počet řádků nově vytvořeného okna terminálu. Nemá žádný vliv, pokud není zapnutá volba use_custom_default_size.

en: When to show the scrollbar
cs: Kdy zobrazit posuvníky

en: Number of lines to keep in scrollback
cs: Počet řádků, které udržovat pro posunování

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
cs: Počet řádků které udržovat pro posunování. Můžete se v terminálu posunovat o tento počet řádků; řádky, které se nevejdou, jsou zahozeny. Pokud je klíč scrollback_unlimited nastaven na zapnuto, tato hodnota je ignorována.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
cs: Jestli nemá být udržovaný počet řádek pro posunování omezen

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
cs: Je-li zapnuto, nebudou řádky historie posunování zahazovány. Historie je dočasně ukládána na disk, proto může tato volba způsobit zaplnění volného místa, pokud bude terminál produkovat hodně výstupu.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
cs: Zda se přesunout dolů, když je zmáčknuta klávesa

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
cs: Je-li zapnuto, zmáčknutí klávesy skočí posuvníkem úplně dolů.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
cs: Zda se přesunout dolů, když je nový výstup

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
cs: Je-li zapnuto, posune se terminál úplně dolů, kdykoli se na něm objeví nový výstup.

en: What to do with the terminal when the child command exits
cs: Co udělat s terminálem, když příkaz potomka skončí

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
cs: Možné hodnoty jsou „close“ pro zavření terminálu, „restart“ pro restartování příkazu a „hold“ pro zachování otevřeného terminálu bez běžícího příkazu uvnitř.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
cs: Jestli spouštět příkaz v terminálu jako přihlašovací shell

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
cs: Je-li zapnuto, příkaz uvnitř terminálu bude spuštěn jako přihlašovací shell (argv[0] bude mít před sebou spojovník).

en: Whether to preserve the working directory when opening a new terminal
cs: Zda zachovat pracovní složku při otevírání nového terminálu

en: Controls when opening a new terminal from a previous one carries over the working directory of the opening terminal to the new one.
cs: Řídí, jestli se má při otevření nového terminálu přepnout do stejné pracovní složky, jako je v předchozím aktivním terminálu.

en: Whether to run a custom command instead of the shell
cs: Zda spustit vlastní příkaz místo shellu

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
cs: Je-li zapnuto, hodnota nastavení custom_command se bude používat místo spouštění shellu.

en: Whether to blink the cursor
cs: Jestli používat blikání kurzoru

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
cs: Možné hodnoty jsou „system“ pro použití globálního nastavení blikání kurzoru, nebo „on“ a „off“ pro zapnutí, respektive vypnutí.

en: The cursor appearance
cs: Vzhled kurzoru

en: Possible values are “always” or “never” allow blinking text, or only when the terminal is “focused” or “unfocused”.
cs: Možné hodnoty jsou „always“ nebo „never“, které umožňuj blikání textu povolují nebo zakazují, a „focused“ nebo „unfocused“, které jej povolí jen při zaměření terminálu nebo jeho ztrátě zaměření.

en: Custom command to use instead of the shell
cs: Vlastní příkazy, které používat místo shellu

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
cs: Spustit tento příkaz místo shellu, je-li use_custom_command true.

en: Palette for terminal applications
cs: Paleta pro aplikace terminálu

en: A Pango font name and size
cs: Název a velikost písma Pango

en: The code sequence the Backspace key generates
cs: Klávesa _Backspace generuje sekvenci kódů:

en: The code sequence the Delete key generates
cs: Klávesa _Delete generuje sekvenci kódů:

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
cs: Jestli používat barvy z motivu widgetu terminálu

en: Whether to use the system monospace font
cs: Zda používat systémové písmo s pevnou šířkou

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
cs: Jestli při změně velikosti okna znovu zalámat řádky s obsahem terminálu

en: Which encoding to use
cs: Které kódování se má používat

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
cs: Zda mají být při použití kódování UTF-8 znaky s nejednoznačnou šířkou považovány za úzké nebo široké

en: Keyboard shortcut to open a new tab
cs: Klávesová zkratka pro otevření nové karty

en: Keyboard shortcut to open a new window
cs: Klávesová zkratka pro otevření nového okna

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
cs: Klávesová zkratka pro uložení obsahu aktuální karty do souboru

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
cs: Klávesová zkratka pro export obsahu aktuální karty do souboru v různých formátech

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
cs: Klávesová zkratka pro tisk obsahu aktuální karty na tiskárnu nebo do souboru

en: Keyboard shortcut to close a tab
cs: Klávesová zkratka pro zavření karty

en: Keyboard shortcut to close a window
cs: Klávesová zkratka pro zavření okna

en: Keyboard shortcut to copy text
cs: Klávesová zkratka pro kopírování textu

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
cs: Klávesová zkratka pro kopírování textu jako HTML

en: Keyboard shortcut to paste text
cs: Klávesová zkratka pro vložení textu

en: Keyboard shortcut to select all text
cs: Klávesová zkratka pro výběr veškerého textu

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
cs: Klávesová zkratka pro otevření dialogového okna předvoleb

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí režimu přes celou obrazovku

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí viditelnosti nabídkové lišty

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí režimu jen pro čtení

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
cs: Klávesová zkratka pro inicializaci terminálu

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
cs: Klávesová zkratka pro inicializaci a vymazání terminálu

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
cs: Klávesová zkratka pro otevření vyhledávacího dialogového okna

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
cs: Klávesová zkratka pro vyhledání následujícího výskytu hledaného výrazu

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
cs: Klávesová zkratka pro vyhledání předchozího výskytu hledaného výrazu

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
cs: Klávesová zkratka pro zrušení zvýraznění hledaného výrazu

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na předchozí kartu

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na následující kartu

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
cs: Klávesová zkratka pro posun aktuální karty doleva

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
cs: Klávesová zkratka pro posun aktuální karty doprava

en: Keyboard shortcut to detach current tab
cs: Klávesová zkratka pro odpojení aktální karty

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na očíslovanou kartu

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí na poslední kartu

en: Keyboard shortcut to launch help
cs: Klávesová zkratka pro spuštění nápovědy

en: Keyboard shortcut to make font larger
cs: Klávesová zkratka pro zvětšení písma

en: Keyboard shortcut to make font smaller
cs: Klávesová zkratka pro zmenšení písma

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
cs: Klávesová zkratka pro nastavení normální velikosti písma

en: Keyboard shortcut to show the primary menu
cs: Klávesová zkratka pro zobrazení hlavní nabídky

en: Whether the menubar has access keys
cs: Zda má nabídková lišta horké klávesy

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
cs: Jestli se mají poskytovat klávesové zkratky Alt+písmeno pro nabídkové lišty. Mohou kolidovat s některými aplikacemi uvnitř terminálu, takže je možné je vypnout.

en: Whether shortcuts are enabled
cs: Zda jsou povoleny klávesové zkratky

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
cs: Jestli jsou povoleny klávesové zkratky. Mohou být v konfliktu s některými aplikacemi běžícími uvnitř terminálu, takže máte možnost je zakázat.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
cs: Zda je povolena standardní klávesová zkratka GTK pro přístup k nabídkové liště

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
cs: Běžně můžete do nabídkové lišty přistupovat klávesou F10. To může být také upraveno pomocí gtkrc (gtk-menu-bar-accel = „whatever“). Tato volba umožňuje vypnout standardní klávesovou zkratku nabídky.

en: Whether the shell integration is enabled
cs: Zda je povolena integrace shellu

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
cs: Zda žádat o potvrzení před zavření terminálu

en: Additional info section items to appear in the context menu
cs: Dodatečné položky, které se objeví v informační části kontextové nabídky

en: Whether to show the menubar in new windows
cs: Zda zobrazovat lištu s nabídkami v nových oknech

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
cs: Jestli otevírat nové terminály jako okna nebo karty

en: When to show the tabs bar
cs: Kdy zobrazit lištu s kartami

en: The position of the tab bar
cs: Umístění lišty s kartami

en: Which theme variant to use
cs: Která varianta motivu se má používat

en: Whether new tabs should open next to the current one or at the last position
cs: Zda se mají nové karty otevřít vedle aktuální karty nebo na poslední pozici

en: Always check whether GNOME Terminal is the default terminal
cs: Vždy zkontrolovat, zda je Terminál GNOME výchozím terminálem

note: Open new terminal in new window
en: Window
cs: okně

note: Open new terminal in new tab
en: Tab
cs: kartě

note: New tab opens at the last position
en: Last
cs: jako poslední

note: New tab opens next to current tab
en: Next
cs: vedle aktuální

[ctx: theme variant]
en: Follow system style
cs: Řídit se systémovým stylem

[ctx: theme variant]
en: Light style
cs: Světlý styl

[ctx: theme variant]
en: Dark style
cs: Tmavý styl

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
cs: úzké

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
cs: široké

note: Cursor shape
en: Block
cs: blokový

note: Cursor shape
en: I-Beam
cs: svislá čára

note: Cursor shape
en: Underline
cs: podtrhávací čára

note: Cursor blink mode
en: Default
cs: Výchozí

note: Cursor blink mode
en: Enabled
cs: Povoleno

note: Cursor blink mode
en: Disabled
cs: Zakázáno

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Never
cs: nikdy

note: Text blink mode
en: When focused
cs: při zaměření

note: Text blink mode
en: When unfocused
cs: při ztrátě zaměření

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Always
cs: vždy

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
cs: Nahradit výchozí záhlaví

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
cs: Výchozí záhlaví na konec

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
cs: Výchozí záhlaví na začátek

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
cs: Zachovat výchozí záhlaví

note: When command exits
en: Exit the terminal
cs: ukončit terminál

note: When command exits
en: Restart the command
cs: spustit příkaz znovu

note: When command exits
en: Hold the terminal open
cs: nechat terminál otevřený

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
cs: Konzola Linuxu

note: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
cs: Sluneční

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
cs: Vlastní

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
cs: automaticky

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
cs: únikovou sekvenci

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
cs: mazání TTY

note: Preserve working directory
en: Shell only
cs: Pouze Shell

en: _Show menubar by default in new terminals
cs: Zobrazovat nové terminály _s nabídkovou lištou

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
cs: Povolit horké kláv_esy (např. Alt+S pro nabídku Soubor)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
cs: Povolit klávesovou zkratku _nabídky (F10 je výchozí)

en: Theme _variant:
cs: _Varianta motivu:

en: Open _new terminals in:
cs: _Nový terminál otevřít v:

en: New tab _position:
cs: Novou kartu _umístit:

en: _Always check if default terminal
cs: Vždy zkontrolov_at, zda je výchozí terminál

en: _Set as default terminal
cs: Na_stavit jako výchozí terminál

en: _Enable shortcuts
cs: Povolit kláv_esové zkratky

en: Text Appearance
cs: Vzhled textu

en: Initial terminal si_ze:
cs: Počáteční veliko_st terminálu:

en: columns
cs: sloupců

en: rows
cs: řádků

en: Rese_t
cs: _Výchozí

en: Custom _font:
cs: Vlastní _font:

en: Choose A Terminal Font
cs: Vyberte písmo terminálu

en: Cell spaci_ng:
cs: Rozestup bu_něk:

en: Allow b_linking text:
cs: Povolit b_likající text:

en: Cursor
cs: Kurzor

en: Cursor _shape:
cs: Tvar _kurzoru:

en: Cursor blin_king:
cs: Bli_kání kurzoru:

en: Sound
cs: Zvuk

en: Terminal _bell
cs: Zvon_ek terminálu

en: Profile ID:
cs: ID Profilu:

en: Text and Background Color
cs: Barva textu a pozadí

en: _Use colors from system theme
cs: Po_užívat barvy systémového motivu

en: Built-in sche_mes:
cs: Zabudovaná sché_mata:

en: Background
cs: Pozadí

en: _Default color:
cs: _Výchozí barva:

en: Choose Terminal Text Color
cs: Vyberte barvu textu terminálu

en: Choose Terminal Background Color
cs: Vyberte barvu pozadí terminálu

en: Bo_ld color:
cs: B_arva tučného:

en: Choose Terminal Bold Text Color
cs: Výběr barvy tučného textu v terminálu

en: _Underline color:
cs: Barva pod_tržení:

en: Choose Terminal Underlined Text Color
cs: Výběr barvy podtrženého textu v terminálu

en: Cu_rsor color:
cs: Barva ku_rzoru:

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
cs: Výběr barvy popředí terminálového kurzoru

en: Choose Terminal Cursor Background Color
cs: Výběr barvy pozadí terminálového kurzoru

en: _Highlight color:
cs: Barva zvýraz_nění:

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
cs: Výběr barvy popředí zvýraznění v terminálu

en: Choose Terminal Highlight Background Color
cs: Výběr barvy pozadí zvýraznění v terminálu

en: Palette
cs: Paleta

en: Built-in _schemes:
cs: Zabudovaná _schémata:

en: Color p_alette:
cs: P_aleta barev:

en: Show _bold text in bright colors
cs: Zobrazovat _tučný text v jasných barvách

en: Colors
cs: Barvy

en: _Show scrollbar
cs: Zobrazovat po_suvník

en: Scroll on _output
cs: P_osouvat při výstupu

en: Scroll on _keystroke
cs: Posunout při zmáčknutí _klávesy

en: _Limit scrollback to:
cs: O_mezit posuv na:

en: lines
cs: řádků

en: Scrolling
cs: Posouvání

en: _Run command as a login shell
cs: _Spustit příkaz jako přihlašovací shell

en: Ru_n a custom command instead of my shell
cs: S_pustit vlastní příkaz místo mého shellu

en: Custom co_mmand:
cs: _Vlastní příkaz:

en: _Preserve working directory:
cs: Zachovat _pracovní složku:

en: When command _exits:
cs: Po _skončení příkazu:

en: Command
cs: Příkaz

en: _Backspace key generates:
cs: Klávesa _Backspace generuje:

en: _Delete key generates:
cs: Klávesa _Delete generuje:

en: _Encoding:
cs: _Kódování:

en: Ambiguous-_width characters:
cs: Znaky s neje_dnoznačnou šířkou:

en: Enable _SIXEL images
cs: Povolit obrázky _SIXEL

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
cs: V_rátit nastavení kompatibility na výchozí

en: Compatibility
cs: Kompatibilita

en: Clone…
cs: Klonovat…

en: Rename…
cs: Přejmenovat…

en: Delete…
cs: Smazat…

en: Set as default
cs: Nastavit jako výchozí

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Black on light yellow
cs: Černá na světle žlutém

en: Black on white
cs: Černá na bílém

en: Gray on black
cs: Šedá na černém

en: Green on black
cs: Zelená na černém

en: White on black
cs: Bílá na černém

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: GNOME light
cs: GNOME světlé

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: GNOME dark
cs: GNOME tmavé

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Tango light
cs: Tango světlé

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Tango dark
cs: Tango tmavé

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
cs: Sluneční světlé

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
cs: Sluneční tmavé

en: Error parsing command: %s
cs: Chyba při analýze příkazu: %s

en: Chinese Traditional
cs: Čínské tradiční

en: Cyrillic/Russian
cs: Azbuka/ruské

en: Japanese
cs: Japonské

en: Korean
cs: Korejské

en: Chinese Simplified
cs: Čínské zjednodušené

en: Western
cs: Západní

en: Central European
cs: Středoevropské

en: Cyrillic
cs: Azbuka

en: Turkish
cs: Turecké

en: Hebrew
cs: Hebrejské

en: Arabic
cs: Arabské

en: Nordic
cs: Severské

en: Baltic
cs: Baltské

en: Celtic
cs: Keltské

en: Romanian
cs: Rumunské

en: South European
cs: Jihoevropské

en: Greek
cs: Řecké

en: Hebrew Visual
cs: Hebrejské vizuální

en: Cyrillic/Ukrainian
cs: Azbuka/ukrajinské

en: Croatian
cs: Chorvatské

en: Thai
cs: Thajské

en: Vietnamese
cs: Vietnamské

en: Legacy CJK Encodings
cs: Zastaralá kódování CJK

en: Obsolete Encodings
cs: Zastaralá kódování

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × width
en: width
cs: šířka

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × height
en: height
cs: výška

en: Choose Palette Color %u
cs: Vyběr %u. barvy palety

en: Palette entry %u
cs: %u. položka palety

en: Find
cs: Hledání

en: Find previous occurrence
cs: Najít předchozí výskyt

en: Find next occurrence
cs: Najít následující výskyt

en: Toggle search options
cs: Přepnout volby hledání

en: _Match case
cs: Rozlišovat velikost pís_men

en: Match _entire word only
cs: Hledat pouze _celá slova

en: Match as _regular expression
cs: Porovnávat jako _regulární výraz

en: _Wrap around
cs: P_okračovat od začátku

en: New Tab
cs: Nová karta

en: Save Contents
cs: Uložit obsah

en: Print
cs: Tisk

en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy as HTML
cs: Kopírovat jako HTML

en: Paste
cs: Vložit

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Find Next
cs: Najít následující

en: Find Previous
cs: Najít předchozí

en: Clear Highlight
cs: Zrušit zvýrazňování

en: Hide and Show Menubar
cs: Skrýt a zobrazit nabídkovou lištu

en: Full Screen
cs: Celá obrazovka

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Normal Size
cs: Normální velikost

en: Read-Only
cs: Jen ke čtení

en: Reset
cs: Inicializovat

en: Reset and Clear
cs: Inicializovat a vymazat

en: Switch to Previous Tab
cs: Přepnout na předchozí kartu

en: Switch to Next Tab
cs: Přepnout na následující kartu

en: Move Tab to the Left
cs: Posunout kartu doleva

en: Move Tab to the Right
cs: Posunout kartu doprava

en: Detach Tab
cs: Odepnout kartu

en: Switch to Last Tab
cs: Přepnout na poslední kartu

en: Contents
cs: Obsah

en: Show Primary Menu
cs: Zobrazit hlavní nabídku

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: View
cs: Zobrazit

en: Search
cs: hledat

en: Tabs
cs: Karty

en: Help
cs: Nápověda

en: Global
cs: Globální

en: Switch to Tab %u
cs: Přepnout na %u. kartu

en: _Action
cs: _Akce

en: Shortcut _Key
cs: _Klávesová zkratka

en: New Terminal
cs: Nový terminál

en: New _Terminal
cs: Nový _terminál

en: New _Tab
cs: Nová kar_ta

en: New _Window
cs: Nové ok_no

en: Change _Profile
cs: Změnit _profil

en: _Profile
cs: _Profil

en: Profiles
cs: Profily

en: Zoom _Out
cs: _Oddálit

en: Zoom _In
cs: Přiblíž_it

en: _Full Screen
cs: _Celá obrazovka

en: Read-_Only
cs: _Jen ke čtení

en: Set _Title…
cs: Nastavi_t název…

en: _Advanced
cs: _Pokročilé

en: _Reset
cs: _Inicializovat

en: Reset and C_lear
cs: Inicializovat a _vymazat

en: _1. 80×24
cs: _1. 80 × 24

en: _2. 80×43
cs: _2. 80 × 43

en: _3. 132×24
cs: _3. 132 × 24

en: _4. 132×43
cs: _4. 132 × 42

en: _Inspector
cs: _Inspektor

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About
cs: O _aplikaci

en: _File
cs: _Soubor

en: _Save Contents…
cs: _Uložit obsah…

en: _Print…
cs: _Tisk…

en: C_lose Tab
cs: Za_vřít kartu

en: _Close Window
cs: _Zavřít okno

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Copy as _HTML
cs: Kopírovat jako _HTML

en: _Paste
cs: V_ložit

en: Paste as _Filenames
cs: Vložit názvy _souborů

en: Select _All
cs: Vybr_at vše

en: P_references
cs: _Předvolby

en: _View
cs: _Zobrazit

en: Show _Menubar
cs: Zobrazovat _nabídkovou lištu

en: _Normal Size
cs: _Normální velikost

en: _Search
cs: _Hledat

en: _Find…
cs: N_ajít…

en: Find _Next
cs: Najít _následující

en: Find _Previous
cs: Najít _předchozí

en: _Clear Highlight
cs: _Zrušit zvýrazňování

en: _Terminal
cs: _Terminál

en: Ta_bs
cs: K_arty

en: _Previous Tab
cs: _Předchozí karta

en: _Next Tab
cs: _Následující karta

en: Move Terminal _Left
cs: Posunout terminál do_leva

en: Move Terminal _Right
cs: Posunout terminál dop_rava

en: _Detach Terminal
cs: O_depnout terminál

en: _Contents
cs: _Obsah

en: Open in _Remote Terminal
cs: Otevřít ve vzdáleném te_rminálu

en: Open in _Local Terminal
cs: Otevřít v místním terminá_lu

en: Open the currently selected folder in a terminal
cs: Otevřít právě vybranou složku v terminálu

en: Open the currently open folder in a terminal
cs: Otevřít právě otevřenou složku v terminálu

en: Open in T_erminal
cs: Otevřít v t_erminálu

en: Open T_erminal
cs: Otevřít t_erminál

en: Open a terminal
cs: Otevřít terminál

en: C_lose Terminal
cs: _Zavřít terminál

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
cs: Volba „%s“ je zavržená a může být v boudoucí verzi gnome-terminal odstraněna.

note: %s is being replaced with "-- " (without quotes), which must be used literally, not translatable
en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
cs: Použít „%s“ k zakončení voleb a vše za použít jako příkaz ke spuštění.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
cs: Volba „%s“ není v této verzi gnome-terminal nadále podporována.

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
cs: Argument pro „%s“ není platný příkaz: %s

en: Two roles given for one window
cs: Dvě úlohy dané jednomu oknu

en: “%s” option given twice for the same window
cs: Volba „%s“ byla zadána dvakrát pro totéž okno

en: Cannot pass FD %d twice
cs: FD %d nelze předat dvakrát

en: “%s” is not a valid zoom factor
cs: „%s“ není platný poměr přiblížení

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
cs: Poměr zvětšení „%g“ je příliš nízký, použije se %g

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
cs: Poměr zvětšení „%g“ je příliš vysoký, použije se %g

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
cs: Volba „%s“ vyžaduje zadání příkazu, který bude spuštěn na zbytku příkazového řádku

en: Can only use --wait once
cs: Volbu --wait lze použít jen jednou

en: Not a valid terminal config file.
cs: Neplatný soubor s konfigurací terminálu.

en: Incompatible terminal config file version.
cs: Nekompatibilní verze souboru s konfigurací terminálu.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
cs: Neregistrovat u aktivačního serveru, nesnažit se znovu použít aktivní terminál

en: Load a terminal configuration file
cs: Nahrát soubor s konfigurací terminálu

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Do not pass the environment
cs: Nepředávat prostředí

en: Show preferences window
cs: Zobrazit okno s předvolbami

en: Print environment variables to interact with the terminal
cs: Vypsat proměnné prostředí pro práci s terminálem

en: Increase diagnostic verbosity
cs: Zvýšit podrobnost diagnostiky

en: Suppress output
cs: Potlačit výstup

en: Open a new window containing a tab with the default profile
cs: Otevřít nové okno obsahující kartu s výchozím profilem

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
cs: Otevřít novou kartu s výchozím profilem v naposledy otevřeném okně

en: Turn on the menubar
cs: Zobrazit nabídkovou lištu

en: Turn off the menubar
cs: Skrýt nabídkovou lištu

en: Maximize the window
cs: Maximalizovat okno

en: Full-screen the window
cs: Okno na celou obrazovku

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
cs: Nastavit rozměry okna; příklad: 80x24 nebo 80x24+200+200 (ŘÁDKŮxSLOUPCŮ+X+Y)

en: GEOMETRY
cs: GEOMETRIE

en: Set the window role
cs: Nastavit funkci okna

en: ROLE
cs: FUNKCE

en: Set the last specified tab as the active one in its window
cs: Nastavit poslední určenou záložku jako aktivní v tomto okně

en: Execute the argument to this option inside the terminal
cs: Spustit argument tohoto přepínače uvnitř terminálu

en: Use the given profile instead of the default profile
cs: Použít nabídnutý profil namísto výchozího

en: PROFILE-NAME
cs: NÁZEV-PROFILU

en: Set the initial terminal title
cs: Nastavit počáteční název terminálu:

en: TITLE
cs: NÁZEV

en: Set the working directory
cs: Nastavit pracovní složku terminálu

en: DIRNAME
cs: SLOŽKA

en: Wait until the child exits
cs: Čekat na ukončení potomka

en: Forward file descriptor
cs: Přesměrovat popisovač souboru

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
cs: Nastavení poměru přiblížení terminálu (1.0 = normální velikost)

en: ZOOM
cs: PŘIBLÍŽENÍ

en: COMMAND
cs: PŘÍKAZ

en: GNOME Terminal Emulator
cs: Emulátor terminálu pro GNOME

en: Show GNOME Terminal options
cs: Zobrazit nastavení Terminálu GNOME

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
cs: Přepínače otevírání nových oken a karet; můžete jich zadata i více naráz:

en: Show terminal options
cs: Zobrazit přepínače terminálu

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
cs: Přepínače okna; pokud je použito před prvním argumentem --window nebo --tab, nastavuje výchozí vlastnosti pro všechna okna:

en: Show per-window options
cs: Zobrazit přepínače pro okno

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
cs: Přepínače terminálu; pokud je použito před prvním argumentem --window nebo --tab, nastavuje výchozí vlastnosti pro všechny terminály:

en: Show per-terminal options
cs: Zobrazit přepínače pro terminál

en: Profile “%s”
cs: Profil „%s“

en: Preferences – %s
cs: Předvolby – %s

en: New Profile
cs: Nový profil

en: Enter name for new profile with default settings:
cs: Zadejte název pro nový profil s výchozím nastavením:

en: Create
cs: Vytvořit

en: Enter name for new profile based on “%s”:
cs: Zadejte název pro nový profil založený na „%s“:

en: %s (Copy)
cs: %s (kopie)

en: Clone Profile
cs: Klonování profilu

en: Clone
cs: Klonovat

en: Enter new name for profile “%s”:
cs: Zadejte nový název pro profil „%s“:

en: Rename Profile
cs: Přejmenování profilu

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Really delete profile “%s”?
cs: Opravdu smazat profil „%s“?

en: Delete Profile
cs: Smazání profilu

en: Delete
cs: Smazat

en: This is the default profile
cs: Jedná se o výchozí profil

en: General
cs: Obecné

en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: No command supplied nor shell requested
cs: Není ani zadán příkaz ani požadován shell

en: _Relaunch
cs: _Spustit znovu

en: There was an error creating the child process for this terminal
cs: Při vytváření procesu potomka pro tento terminál došlo k chybě

en: The child process exited normally with status %d.
cs: Proces potomka skončil normálně se stavovým kódem %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
cs: Proces potomka byl zrušen na základě signálu %d.

en: The child process was aborted.
cs: Proces potomka byl zrušen.

en: Close tab
cs: Zavřít kartu

en: There was an error displaying help
cs: Došlo k chybě při zobrazování nápovědy

en: Contributors:
cs: Přispěvatelé:

en: Version %s for GNOME %d
cs: Verze %s pro GNOME %d

en: Using VTE version %u.%u.%u
cs: Používá se VTE verze %u.%u.%u

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
cs: Emulátor terminálu pro pracovní prostředí GNOME

en: GNOME Terminal
cs: Terminál GNOME

en: Could not open the address “%s”
cs: Nelze otevřít adresu „%s“

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
cs: GNOME Terminal je svobodný software; můžete jej šířit a upravovat podle ustanovení GNU General Public License, vydávané Free Software Foundation; a to buď ve verzi 3 této licence anebo (podle vlastního uvážení) kterékoliv pozdější verze.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Tento program je rozšiřován v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY; neposkytují se ani odvozené záruky PRODEJNOSTI anebo VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL. Další podrobnosti hledejte v GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
cs: Kopii GNU General Public License jste měli obdržet spolu s aplikací GNOME Terminal. Pokud se tak nestalo, najdete ji na <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: “file” scheme with remote hostname not supported
cs: Schéma „file“ s názvem vzdáleného hostitele není podporováno

en: Could not save contents
cs: Obsah nelze uložit

en: Save as…
cs: Uložit jako…

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Save
cs: _Uložit

en: Open _Hyperlink
cs: Otevřít _hypertextový odkaz

en: Copy Hyperlink _Address
cs: Kopírovat _adresu hypertextového odkazu

en: Send Mail _To…
cs: Odesla_t e-mail…

en: Copy Mail _Address
cs: Kopírovat e-mailovou _adresu

en: Call _To…
cs: Vola_t…

en: Copy Call _Address
cs: Kopírovat _adresu pro volání

en: _Open Link
cs: _Otevřít odkaz

en: Copy _Link
cs: Kopírovat o_dkaz

en: P_rofiles
cs: P_rofily

en: L_eave Full Screen
cs: Opustit c_elou obrazovku

en: Set GNOME Terminal as your default terminal?
cs: Nastavit Terminál GNOME jako výchozí terminál?

en: _Yes
cs: _Ano

en: _No
cs: _Ne

en: Close this window?
cs: Zavřít toto okno?

en: Close this terminal?
cs: Zavřít tento terminál?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
cs: V tomto okně stále běží v některých terminálech procesy. Zavřením okna je všechny ukončíte.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
cs: V tomto terminálu stále běží nějaký proces. Zavřením terminálu jej ukončí.

en: C_lose Window
cs: _Zavřít okno

en: Failed to parse arguments: %s
cs: Selhala analýza argumentů: %s
