gnome-terminal 4.2 - en to nb translation catalogue (461 entries)

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
nb: GPL-3.0+ eller GFDL-1.3-only

en: Terminal plugin for Files
nb: Terminaltillegg for Filer

en: Open a terminal from Files
nb: Åpne en terminal fra Filer

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
nb: Åpne terminal er et tillegg for Filer programmet som legger til en menyoppføring i kontekstmenyen for å åpne en terminal i aktiv katalog.

en: Use the command line
nb: Bruk kommandolinjen

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
nb: skall;kommando;kommandolinje;

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
nb: GNOME terminal er en terminalemulator. Den gir tilgang til UNIX-skallmiljøer, som kan brukes til å kjøre programmer på systemet.

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
nb: Den støtter flere profiler, flere faner og tilbyr mange tastatursnarveier.

en: console
nb: konsoll

en: keyboard
nb: tastatur

en: pointing
nb: peker

[ctx: visible-name]
note: Translators: Keep single quote please!
en: 'Unnamed'
nb: 'Uten navn'

en: Human-readable name of the profile
nb: Lesbart navn for profilen

en: Human-readable name of the profile.
nb: Lesbart navn for profilen.

en: Default color of text in the terminal
nb: Forvalgt farge for tekst i terminalen

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
nb: Forvalgt farge for tekst i terminalen som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»).

en: Default color of terminal background
nb: Forvalgt bakgrunnsfarge for terminalen

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
nb: Forvalgt farge for terminalens bakgrunn som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»).

en: Default color of bold text in the terminal
nb: Forvalgt farge for uthevet tekst i terminalen

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
nb: Forvalgt farge for uthevet tekst i terminalen som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»). Dette ignoreres hvis «bold-color-same-as-fg» har positiv verdi («true»).

en: Whether bold text should use the same color as normal text
nb: Uthevet tekst  bruker samme farge som normal tekst

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
nb: Hvis denne verdien er positiv («true»), vises uthevet tekst med samme farge som normal tekst.

en: Whether to use custom cursor colors
nb: Om markøren skal bruke egendefinert farge

en: Cursor background color
nb: Bakgrunnsfarge for markør

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
nb: Egendefinert farge på bakgrunnen for markøren i terminalen som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»). Dette ignoreres hvis «cursor-colors-set» er usann.

en: Cursor foreground colour
nb: Forgrunnsfarge for markør

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
nb: Egendefinert farge for forgrunn for tekstkarakteren ved markøren i terminalen som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»). Dette ignoreres hvis «bold_color_same_as_fg» har positiv verdi («true»).

en: Highlight background color
nb: Bakgrunnsfarge for utheving

en: Highlight foreground colour
nb: Forgrunnsfarge for utheving

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
nb: Egendefinert farge for forgrunnen i uthevet tekst i terminalen som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»). Dette ignoreres hvis «highlight-colors-set» har negativ verdi («false»).

en: Whether to ring the terminal bell
nb: Om systembjellen skal brukes eller ikke

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
nb: Liste med ASCII-tegn for tegnsetting som ikke skal behandles som en del av et ord når ordbasert utvalg brukes

en: Default number of columns
nb: Forvalgt antall kolonner

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
nb: Antall kolonner i nye terminalvinduer. Har ingen effekt hvis ikke use_custom_default_size er slått på.

en: Default number of rows
nb: Forvalgt antall rader

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
nb: Antall rader i nye terminalvinduer. Har ingen effekt hvis ikke use_custom_default_size er slått på.

en: When to show the scrollbar
nb: Når rullefeltet skal vises

en: Number of lines to keep in scrollback
nb: Antall linjer tilbakerulling

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
nb: Nummer på rullelinjer som lagres. Du kan rulle opp i terminalen så mange linjer som dette tallet. Linjer over det tallet blir forkastet. Hvis «scrollback_unlimited» har positiv verdi («true»), blir denne verdien ignorert.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
nb: Ta vare på ubegrenset antall linjer med tilbakerulling

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
nb: Hvis denne verdien er positiv («true»), blir tilbakerulling aldri forkastet. Historikken lagres på disk midlertidig, så dette kan forårsake at systemet går tomt for diskplass hvis store mengder tekst vises på terminalen.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
nb: Om vinduet skal rulles helt ned når en tast trykkes

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
nb: Hvis denne verdien er positiv («true»), kan brukeren flytte rullefeltet til bunnen ved å trykke på en knapp.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
nb: Hvorvidt vinduet skal rulles helt ned ved nye utdata

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
nb: Hvis denne verdien er positiv («true») ruller terminalen helt ned når det er nye utdata.

en: What to do with the terminal when the child command exits
nb: Hva skal gjøres med terminalen når barneprosessen avslutter

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
nb: Mulige verdier er «close» for å lukke terminalen, «restart» for å starte kommandoen på nytt, og «hold» for å holde terminalen åpen uten å kjøre noen kommando.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
nb: Om kommandoen i terminalen skal bli kjørt som et innloggingsskall

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
nb: Hvis denne verdien er positiv («true»), kjøres kommandoen inni terminalen som et innloggingsskall. (argv[0] får en bindestrek foran seg).

en: Whether to run a custom command instead of the shell
nb: Om en egendefinert kommando skal kjøres i stedet for skallet

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
nb: Hvis denne verdien er positiv («true»), brukes verdien av «custom_command» i stedet for å kjøre et skall.

en: Whether to blink the cursor
nb: Om markøren skal blinke

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
nb: Mulige verdier er «system» for å bruke globale innstillinger for markørblinking, «on» for på og «off» for å velge modus eksplisitt.

en: The cursor appearance
nb: Utseende for markør

en: Custom command to use instead of the shell
nb: Egendefinert kommando i stedet for skall

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
nb: Kjør denne kommandoen i stedet for et skall hvis «use_custom_command» har positiv verdi («true»).

en: Palette for terminal applications
nb: Palett for terminalprogrammer

en: A Pango font name and size
nb: Navn og størrelse på en Pango-skrift

en: The code sequence the Backspace key generates
nb: Kodesekvensen slettetasten genererer

en: The code sequence the Delete key generates
nb: Kodesekvensen delete-tasten genererer

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
nb: Om farger fra systemets tema skal brukes for terminalen

en: Whether to use the system monospace font
nb: Om systemets skrift med fast bredde skal brukes

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
nb: Hvorvidt innholdet skal lastes på nytt når vinduet endrer størrelse

en: Which encoding to use
nb: Tegnkoding som skal brukes

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
nb: Om tegn med tvetydig bredde er smale eller brede ved bruk av UTF-8-koding

en: Keyboard shortcut to open a new tab
nb: Tastatursnarvei som åpner en ny fane

en: Keyboard shortcut to open a new window
nb: Tastatursnarvei som åpner et nytt vindu

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
nb: Tastatursnarvei som lagrer innholdet i aktiv fane til en fil

en: Keyboard shortcut to close a tab
nb: Tastatursnarvei som lukker en fane

en: Keyboard shortcut to close a window
nb: Tastatursnarvei som lukker et vindu

en: Keyboard shortcut to copy text
nb: Tastatursnarvei som kopierer tekst

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
nb: Tastatursnarvei som kopierer tekst som HTML

en: Keyboard shortcut to paste text
nb: Tastatursnarvei som limer inn tekst

en: Keyboard shortcut to select all text
nb: Tastatursnarvei som velger all tekst

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
nb: Tastatursnarvei som åpner brukervalgdialogen

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
nb: Tastatursnarvei som slår av/på fullskjermmodus

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
nb: Tastatursnarvei som slår av/på visning av menylinjen

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
nb: Tastatursnarvei som slår av/på skrivebeskyttet modus

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
nb: Tastatursnarvei som nullstiller terminalen

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
nb: Tastatursnarvei som nullstiller og tømmer terminalen

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
nb: Tastatursnarvei som åpner søkedialogen

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
nb: Tastatursnarvei som finner neste oppføring av søkebegrepet

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
nb: Tastatursnarvei som finner forrige oppføring av søkebegrepet

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
nb: Tastatursnarvei som fjerner utheving av søk

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
nb: Tastatursnarvei som bytter til forrige fane

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
nb: Tastatursnarvei som bytter til neste fane

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
nb: Tastatursnarvei som flytter aktiv fane til venstre

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
nb: Tastatursnarvei som flytter aktiv fane til høyre

en: Keyboard shortcut to detach current tab
nb: Tastatursnarvei som løsriver aktiv fane

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
nb: Tastatursnarvei som bytter til nummerert fane

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
nb: Tastatursnarvei som bytter til siste fane

en: Keyboard shortcut to launch help
nb: Tastatursnarvei som åpner hjelp

en: Keyboard shortcut to make font larger
nb: Tastatursnarvei som gjør skriften større

en: Keyboard shortcut to make font smaller
nb: Tastatursnarvei som gjør skriften mindre

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
nb: Tastatursnarvei som setter skriften til normal størrelse

en: Whether the menubar has access keys
nb: Om menylinjen har snarveitaster

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
nb: Skal det være en Alt+«bokstav» hurtigtast for menylinjen. Det er mulig at den kan kræsje med programmer som blir kjørt inni terminalen så det er mulig å skru dem av.

en: Whether shortcuts are enabled
nb: Hvorvidt snarveier er slått på

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
nb: Hvorvidt snarveier er slått på. Det er mulig at disse kan forstyrre programmer som blir kjørt i terminalen så det er mulig å skru dem av.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
nb: Om forvalgt GTK-snarvei for tilgang til menylinjen er aktivert

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
nb: Normalt kan du bruke menylinjen med F10. Dette kan også bli tilpasset via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = «whatever»). Dette valget lar den forvalgte hurtigtasten til menylinjen bli slått av.

en: Whether the shell integration is enabled
nb: Hvorvidt shell-integrasjonen er slått på

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
nb: Om det skal spørres om bekreftelse når terminaler blir lukket

en: Whether to show the menubar in new windows
nb: Om menylinjen skal vises i nye vinduer

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
nb: Hvorvidt nye terminaler skal åpnes som vinduer eller faner

en: When to show the tabs bar
nb: Når fanelinjen skal vises

en: The position of the tab bar
nb: Fanenlinjens posisjon

en: Which theme variant to use
nb: Temavariant som skal brukes

note: Open new terminal in new window
en: Window
nb: Vindu

note: Open new terminal in new tab
en: Tab
nb: Fane

note: New tab opens at the last position
en: Last
nb: Forrige

note: New tab opens next to current tab
en: Next
nb: Neste

[ctx: theme variant]
en: Default
nb: Forvalgt

[ctx: theme variant]
en: Light
nb: Lys

[ctx: theme variant]
en: Dark
nb: Mørk

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
nb: Smale

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
nb: Brede

note: Cursor shape
en: Block
nb: Blokk

note: Cursor shape
en: Underline
nb: Understrek

note: Cursor blink mode
en: Default
nb: Forvalgt

note: Cursor blink mode
en: Enabled
nb: Slått på

note: Cursor blink mode
en: Disabled
nb: Slått av

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Never
nb: Aldri

note: Text blink mode
en: When focused
nb: Fokusert

note: Text blink mode
en: When unfocused
nb: Ikke fokusert

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Always
nb: Alltid

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
nb: Erstatt opprinnelig tittel

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
nb: Legg til opprinnelig tittel

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
nb: Legg til foran opprinnelig tittel

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
nb: Behold opprinnelig tittel

note: When command exits
en: Exit the terminal
nb: Avslutt terminalen

note: When command exits
en: Restart the command
nb: Start kommandoen på nytt

note: When command exits
en: Hold the terminal open
nb: Hold terminalen åpen

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
nb: Linux-konsoll

note: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
nb: Solarisert

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
nb: Egendefinert

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
nb: Automatisk

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
nb: Escape-sekvens

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
nb: TTY-slett

note: Preserve working directory
en: Shell only
nb: Kun skall

en: _Show menubar by default in new terminals
nb: Vi_s menylinjen som forvalg i nye terminaler

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
nb: Slå på tastaturbi_ndinger for menyer (slik som Alt+F for å åpne Fil-menyen)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
nb: Slå på tast for _menytilgang (F10 er forvalgt)

en: Theme _variant:
nb: Tema_variant:

en: Open _new terminals in:
nb: Åpne _nye terminaler i:

en: New tab _position:
nb: _Posisjon for ny fane:

en: _Enable shortcuts
nb: Slå på snarv_eier

en: Text Appearance
nb: Utseende for tekst

en: Initial terminal si_ze:
nb: Terminalstørrelse ved opp_start:

en: columns
nb: kolonner

en: rows
nb: rader

en: Rese_t
nb: Nulls_till

en: Custom _font:
nb: Egendefinert skri_ft:

en: Choose A Terminal Font
nb: Velg en skrift for terminalen

en: Cell spaci_ng:
nb: Celleavsta_nd:

en: Allow b_linking text:
nb: Tillat b_linkende tekst

en: Cursor
nb: Markør

en: Cursor _shape:
nb: Form på _markør:

en: Cursor blin_king:
nb: Blin_kende markør:

en: Sound
nb: Lyd

en: Terminal _bell
nb: Terminal_klokke

en: Profile ID:
nb: Profil-ID:

en: Text
nb: Tekst

en: Text and Background Color
nb: Tekst- og bakgrunnsfarge

en: _Use colors from system theme
nb: Br_uk farger fra systemtemaet

en: Built-in sche_mes:
nb: Innebygde sche_ma:

en: Background
nb: Bakgrunn

en: _Default color:
nb: _Forvalgt farge:

en: Choose Terminal Text Color
nb: Velg tekstfarge for terminal

en: Choose Terminal Background Color
nb: Velg bakgrunnsfarge for terminal

en: Bo_ld color:
nb: Ut_hevet farge:

en: Choose Terminal Bold Text Color
nb: Velg farge for uthevet tekst i terminal

en: _Underline color:
nb: Farge for _understreking:

en: Choose Terminal Underlined Text Color
nb: Velg farge for understreket tekst i terminal

en: Cu_rsor color:
nb: Markør_farge:

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
nb: Velg forgrunnsfarge for markør i terminal

en: Choose Terminal Cursor Background Color
nb: Velg bakgrunnsfarge for markør i terminal

en: _Highlight color:
nb: _Markeringsfarge:

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
nb: Velg forgrunnsfarge for uthevet skrift i terminal

en: Choose Terminal Highlight Background Color
nb: Velg bakgrunnsfarge for uthevet skrift i terminal

en: Palette
nb: Palett

en: Built-in _schemes:
nb: Innebygde _schema:

en: Color p_alette:
nb: Fargep_alett:

en: Show _bold text in bright colors
nb: Vis _uthevet tekst i lyse farger

en: Colors
nb: Farger

en: _Show scrollbar
nb: Vi_s rullefelt

en: Scroll on _output
nb: Rull ned ved _utdata

en: Scroll on _keystroke
nb: Rull ned ved tastetry_kk

en: _Limit scrollback to:
nb: Begrens ti_lbakerulling til:

en: lines
nb: linjer

en: Scrolling
nb: Rulling

en: _Run command as a login shell
nb: Kjø_r kommando som innloggingsskall

en: Ru_n a custom command instead of my shell
nb: Kjør en ege_ndefinert kommando i stedet for skallet

en: Custom co_mmand:
nb: Egendefinert ko_mmando:

en: _Preserve working directory:
nb: _Behold arbeidskatalog:

en: When command _exits:
nb: Når kommandoen _avslutter:

en: Command
nb: Kommando

en: _Backspace key generates:
nb: _Slettetasten genererer:

en: _Delete key generates:
nb: Delete-tasten genererer:

en: _Encoding:
nb: _Koding:

en: Ambiguous-_width characters:
nb: Te_gn med tvetydig bredde:

en: Enable _SIXEL images
nb: Slå på _SIXEL-bilder

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
nb: Sett alte_rnativer for kompatibilitet til forvalg

en: Compatibility
nb: Kompatibilitet

en: Clone…
nb: _Klone …

en: Rename…
nb: Endre navn …

en: Delete…
nb: Slett …

en: Set as default
nb: Sett som forvalg

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Black on light yellow
nb: Sort på lys gul

en: Black on white
nb: Sort på hvitt

en: Gray on black
nb: Grått på sort

en: Green on black
nb: Grønn på sort

en: White on black
nb: Hvitt på sort

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: GNOME light
nb: GNOME lys

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: GNOME dark
nb: GNOME mørk

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Tango light
nb: Tango lys

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Tango dark
nb: Tango mørk

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
nb: Lys-solarisert

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
nb: Mørk-solarisert

en: Error parsing command: %s
nb: Feil under lesing av kommando: %s

en: Armenian
nb: Armensk

en: Chinese Traditional
nb: Kinesisk, tradisjonell

en: Cyrillic/Russian
nb: Kyrillisk/Russisk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Chinese Simplified
nb: Kinesisk, forenklet

en: Georgian
nb: Georgisk

en: Western
nb: Vestlig

en: Central European
nb: Sentral-Europeisk

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Nordic
nb: Nordisk

en: Baltic
nb: Baltisk

en: Celtic
nb: Keltisk

en: Romanian
nb: Rumensk

en: South European
nb: Syd-europeisk

en: Greek
nb: Gresk

en: Hebrew Visual
nb: Hebraisk visual

en: Cyrillic/Ukrainian
nb: Kyrillisk/Ukrainsk

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: Legacy CJK Encodings
nb: Gamle CJK-kodinger

en: Obsolete Encodings
nb: Utdaterte kodinger

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × width
en: width
nb: bredde

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × height
en: height
nb: høyde

en: Choose Palette Color %u
nb: Velg palettfarge %u

en: Palette entry %u
nb: Palettoppføring %u

en: Find
nb: Finn

en: Find previous occurrence
nb: Finn forrige oppføring

en: Find next occurrence
nb: Finn neste oppføring

en: Toggle search options
nb: Bytt søkevalg

en: _Match case
nb: _Skill mellom små/store bokstaver

en: Match _entire word only
nb: Kun treff på _hele ord

en: Match as _regular expression
nb: Søk som i _regulære uttrykk

en: _Wrap around
nb: Br_ytningsmodus

en: New Tab
nb: Ny fane

en: Save Contents
nb: Lagre innhold

en: Export
nb: Eksporter

en: Print
nb: Skriv ut

en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy as HTML
nb: Kopier som HTML

en: Paste
nb: Lim inn

en: Select All
nb: Velg alt

en: Find Next
nb: Finn neste

en: Find Previous
nb: Finn forrige

en: Clear Highlight
nb: Tøm utheving

en: Hide and Show Menubar
nb: Skjul eller vis menylinjen

en: Full Screen
nb: Full skjerm

en: Zoom In
nb: Zoom inn

en: Zoom Out
nb: Zoom ut

en: Normal Size
nb: Normal størrelse

en: Read-Only
nb: Skrivebeskyttet

en: Reset
nb: Nullstill

en: Reset and Clear
nb: Nullstill og tøm

en: Switch to Previous Tab
nb: Bytt til forrige fane

en: Switch to Next Tab
nb: Bytt til neste fane

en: Move Tab to the Left
nb: Flytt fane til venstre

en: Move Tab to the Right
nb: Flytt fane til høyre

en: Detach Tab
nb: Riv løs fane

en: Switch to Last Tab
nb: Bytt til siste fane

en: Contents
nb: Innhold

en: Show Primary Menu
nb: Vis hovedmeny

en: File
nb: Fil

en: Edit
nb: Rediger

en: View
nb: Vis

en: Search
nb: Søk

en: Tabs
nb: Faner

en: Help
nb: Hjelp

en: Switch to Tab %u
nb: Bytt til fane %u

en: _Action
nb: H_andling

en: Shortcut _Key
nb: _Hurtigtast

en: New Terminal
nb: Ny terminal

en: New _Terminal
nb: Ny _terminal

en: New _Tab
nb: Ny _fane

en: New _Window
nb: Nytt _vindu

en: Change _Profile
nb: Bytt _profil

en: _Profile
nb: _Profil

en: Zoom _Out
nb: Zoom _ut

en: Zoom _In
nb: Zoom _inn

en: _Full Screen
nb: _Full skjerm

en: Read-_Only
nb: Skrive_beskyttet

en: Set _Title…
nb: Sett _tittel …

en: _Advanced
nb: _Avansert

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: Reset and C_lear
nb: Nu_llstill og tøm

en: _Inspector
nb: _Inspektør

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About
nb: _Om

en: _File
nb: _Fil

en: _Save Contents…
nb: _Lagre innhold …

en: _Export…
nb: _Eksporter …

en: _Print…
nb: Skriv _ut …

en: C_lose Tab
nb: _Lukk fane

en: _Close Window
nb: _Lukk vindu

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Copy as _HTML
nb: Kopier som _HTML

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: Paste as _Filenames
nb: Lim inn som _filnavn

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: P_references
nb: B_rukervalg

en: _View
nb: _Vis

en: Show _Menubar
nb: Vis _menylinjen

en: _Normal Size
nb: _Normal størrelse

en: _Search
nb: _Søk

en: _Find…
nb: _Finn …

en: Find _Next
nb: Finn _neste

en: Find _Previous
nb: Finn _forrige

en: _Clear Highlight
nb: _Tøm utheving

en: Ta_bs
nb: _Faner

en: _Previous Tab
nb: _Forrige fane

en: _Next Tab
nb: _Neste fane

en: Move Terminal _Left
nb: Flytt terminal til _venstre

en: Move Terminal _Right
nb: Flytt terminal til høy_re

en: _Detach Terminal
nb: _Koble fra terminal

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Open in _Remote Terminal
nb: Åpne ekste_rn terminal

en: Open in _Local Terminal
nb: Åpne i _lokal terminal

en: Open the currently selected folder in a terminal
nb: Åpne valgt mappe i en terminal

en: Open the currently open folder in a terminal
nb: Åpne aktiv mappe i en terminal

en: Open in T_erminal
nb: Åpne i t_erminal

en: Open T_erminal
nb: Åpne t_erminal

en: Open a terminal
nb: Åpne en terminal

en: C_lose Terminal
nb: _Lukk terminal

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
nb: Alternativet «%s» er ikke støttet lenger og kan bli fjernet i en senere versjon av gnome-terminal.

note: %s is being replaced with "-- " (without quotes), which must be used literally, not translatable
en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
nb: Bruk «%s» til å avslutte flagg og plasser kommandolinjen som skal kjøres etter dette.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
nb: Alternativet «%s» er ikke støttet lenger i denne versjonen av gnome-terminal.

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
nb: Argument til «%s» er ikke en gyldig kommando: %s

en: Two roles given for one window
nb: To roller gitt for ett og samme vindu

en: “%s” option given twice for the same window
nb: «%s»-alternativet gitt to ganger for samme vindu

en: Cannot pass FD %d twice
nb: Du kan ikke videresende FD %d to ganger

en: “%s” is not a valid zoom factor
nb: «%s» er ikke en gyldig zoom-faktor

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
nb: Zoom-faktor «%g» er for liten, bruker %g

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
nb: Zoom-faktor «%g» er for stor, bruker %g

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
nb: Flagg «%s» krever at du oppgir kommandoen som skal kjøres på resten av kommandolinjen

en: Can only use --wait once
nb: Du kan bare bruke valget --wait én gang

en: Not a valid terminal config file.
nb: Ikke en gyldig konfigurasjonsfil for terminal.

en: Incompatible terminal config file version.
nb: Inkompatibel versjon av konfigurasjonsfil for terminal.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
nb: Ikke registrer hos navnetjeneren for aktivering, ikke gjenbruk en aktiv terminal

en: Load a terminal configuration file
nb: Last en konfigurasjonsfil for terminal

en: FILE
nb: FIL

en: Do not pass the environment
nb: Ikke send videre miljøet

en: Show preferences window
nb: Vis vindu for brukervalg

en: Print environment variables to interact with the terminal
nb: Skriv ut miljøvariabler som kan brukes for å ha interaksjon med terminalen

en: Increase diagnostic verbosity
nb: Øk detaljgrad for diagnostikk

en: Suppress output
nb: Utelat utdata

en: Open a new window containing a tab with the default profile
nb: Åpne et nytt vindu som inneholder en fane med forvalgt profil

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
nb: Åpne en ny fane i det sist-åpnede vinduet med forvalgt profil

en: Turn on the menubar
nb: Vis menylinjen

en: Turn off the menubar
nb: Fjern menylinjen

en: Maximize the window
nb: Maksimer vinduet

en: Full-screen the window
nb: Vis vinduet i fullskjerm

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
nb: Sett vindustørrelse; for eksempel: 80x24 eller 80x24+200+200 (KOLONNERxRADER+X+Y)

en: GEOMETRY
nb: GEOMETRI

en: Set the window role
nb: Sett rolle for vinduet

en: ROLE
nb: ROLLE

en: Set the last specified tab as the active one in its window
nb: Set sist oppgitte fane som aktiv i dens vindu

en: Execute the argument to this option inside the terminal
nb: Kjør argumentet til dette flagget inne i terminalen

en: Use the given profile instead of the default profile
nb: Bruk oppgitt profil i stedet for forvalgt profil

en: PROFILE-NAME
nb: PROFILNAVN

en: Set the initial terminal title
nb: Sett tittel for terminal ved oppstart

en: TITLE
nb: TITTEL

en: Set the working directory
nb: Velg arbeidsmappe

en: DIRNAME
nb: MAPPENAVN

en: Wait until the child exits
nb: Vent til underprosess avsluttes

en: Forward file descriptor
nb: Videresend fildeskriptor

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
nb: Sett terminalens zoom-faktor (1.0 = normal størrelse)

en: COMMAND
nb: KOMMANDO

en: GNOME Terminal Emulator
nb: GNOME-terminalemulator

en: Show GNOME Terminal options
nb: Vis valg for GNOME-terminalemulator

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
nb: Alternativer for å åpne nye vinduer eller terminalfaner; mer enn en av disse kan oppgis:

en: Show terminal options
nb: Vis flagg for terminal

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
nb: Alternativer for vinduer; hvis brukt før første --window eller --tab argument settes forvalg for alle vinduer:

en: Show per-window options
nb: Vis flagg som gjelder for hvert vindu

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
nb: Terminalalternativer; hvis brukt før første --window eller --tab argument settes forvalg for alle terminaler:

en: Show per-terminal options
nb: Vis flagg som gjelder for hver terminal

en: Profile “%s”
nb: Profil «%s»

en: Preferences – %s
nb: Brukervalg - %s

en: New Profile
nb: Ny profil

en: Enter name for new profile with default settings:
nb: Oppgi navn på ny profil med forvalgte innstillinger

en: Create
nb: Lag

en: Enter name for new profile based on “%s”:
nb: Oppgi navn på ny profil basert på «%s»:

en: %s (Copy)
nb: %s (kopi)

en: Clone Profile
nb: Klone profil

en: Clone
nb: Klone

en: Enter new name for profile “%s”:
nb: Oppgi nytt navn for profilen «%s»?

en: Rename Profile
nb: Endre navn på profil

en: Rename
nb: Endre navn

en: Really delete profile “%s”?
nb: Vil du slette profilen «%s»?

en: Delete Profile
nb: Slett profil

en: Delete
nb: Slett

en: This is the default profile
nb: Dette er forvalgt profil

en: General
nb: Generelt

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: Profiles
nb: Profiler

en: No command supplied nor shell requested
nb: Ingen kommando eller skall oppgitt

en: _Relaunch
nb: Sta_rt på nytt

en: There was an error creating the child process for this terminal
nb: Det oppsto en feil under oppretting av underprosess for denne terminalen

en: The child process exited normally with status %d.
nb: Underprosess avsluttet normalt med status %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
nb: Underprosess ble terminert med signal %d.

en: The child process was aborted.
nb: Underprosess ble terminert.

en: Close tab
nb: Lukk fane

en: There was an error displaying help
nb: Det oppsto en feil under visning av hjelp

en: Contributors:
nb: Bidragsytere:

en: Version %s for GNOME %d
nb: Versjon %s for GNOME %d

en: Using VTE version %u.%u.%u
nb: Bruker VTE versjon %u.%u.%u

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
nb: En terminalemulator for GNOME

en: GNOME Terminal
nb: GNOME-terminal

en: Could not open the address “%s”
nb: Klarte ikke å åpne adressen «%s»

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
nb: GNOME Terminal er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 3 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: GNOME Terminal distribueres i håp om at programmet er nyttig, men UTEN NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med GNOME Terminal. Hvis ikke, se <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: “file” scheme with remote hostname not supported
nb: «file» schema med eksternt vertsnavn er ikke støttet

en: Could not save contents
nb: Klarte ikke å lagre innhold

en: Save as…
nb: Lagre som …

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Save
nb: _Lagre

en: Open _Hyperlink
nb: Åpne _hyperlenke

en: Copy Hyperlink _Address
nb: Kopier hyperlenkens _adresse

en: Send Mail _To…
nb: Send e-post _til …

en: Copy Mail _Address
nb: Kopier e-post_adresse

en: Call _To…
nb: Ring _til …

en: Copy Call _Address
nb: Kopier samtale_adresse

en: _Open Link
nb: _Åpne lenke

en: Copy _Link
nb: Kopier _lenke

en: P_rofiles
nb: P_rofiler

en: L_eave Full Screen
nb: For_lat full skjerm

en: Close this window?
nb: Vil du lukke dette vinduet?

en: Close this terminal?
nb: Vil du lukke denne terminalen?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
nb: Det kjører fremdeles prosesser i noen terminaler i dette vinduet. Hvis du lukker vinduet, avbrytes alle prosessene.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
nb: En prosess kjører fremdeles i denne terminalen. Hvis du lukker terminalen, blir prosessen avbrutt.

en: C_lose Window
nb: _Lukk vindu

en: Failed to parse arguments: %s
nb: Klarte ikke å lese argumenter: %s
