gnome-terminal - en to nl translation catalogue (491 entries)

en: Terminal
nl: Terminalvenster

en: Use the command line
nl: Gebruik de opdrachtregel

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
nl: shell;prompt;command;commando;opdrachtregel;cli;commandline;terminal;cmd;

en: New Window
nl: Nieuw venster

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Configure the command line
nl: Configureer de opdrachtregel

en: Terminal Preferences
nl: Terminalvoorkeuren

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
nl: GPL-3.0+ of enkel GFDL-1.3

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
nl: GNOME Terminal is een terminal-emulator die toegang geeft tot een Unix-shellomgeving waarin programma’s uitgevoerd kunnen worden die op uw systeem beschikbaar zijn.

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
nl: Het ondersteunt verschillende profielen, meerdere tabbladen en tal van sneltoetsen.

en: keyboard
nl: toetsenbord

en: pointing
nl: aanwijzen

en: Terminal plugin for Files
nl: Terminal-plug-in voor Bestanden

en: Open a terminal from Files
nl: Een terminal openen vanuit Bestanden

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
nl: Terminal Openen is een plug-in voor de Bestanden-toepassing die een menu-item aan het context-menu toevoegt om een terminal te openen in de huidige map.

[ctx: visible-name]
note: Translators: This needs to be parsed as a GVariant string, so keep the regular single quotes around the string as-is, and do not add extra quotes.
en: 'Unnamed'
nl: 'Naamloos'

en: Human-readable name of the profile
nl: Profielnaam in menselijk leesbare vorm

en: Human-readable name of the profile.
nl: Profielnaam in menselijk leesbare vorm.

en: Default color of text in the terminal
nl: Standaardkleur tekst in terminalvenster

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
nl: Standaardkleur van de tekst in het terminalvenster, als een kleurspecificatie (kan een HTML-achtig hexadecimaal getal zijn, of de naam van een kleur zoals ‘red’).

en: Default color of terminal background
nl: Standaardkleur achtergrond van terminalvenster

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
nl: Standaardkleur van de achtergrond van het terminalvenster, een kleur specificatie (kan een HTML-achtig hexadecimaal getal zijn of de naam van een kleur zoals ‘red’).

en: Default color of bold text in the terminal
nl: Standaardkleur vetgedrukte tekst in terminalvenster

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
nl: Standaardkleur van vetgedrukte tekst in het terminalvenster, als een kleurspecificatie (kan een HTML-achtig hexadecimaal getal zijn, of de naam van een kleur zoals ‘red’). Dit wordt genegeerd als bold-color-same-as-fg is ingeschakeld.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
nl: Gebruiken kleur van vetgedrukte tekst gelijk aan kleur normale tekst

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
nl: Indien ingeschakeld zal vetgedrukte tekst in dezelfde kleur als normale tekst weergegeven worden.

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
nl: Schaalfactor voor de celhoogte om regelafstand te vergroten. (Vergroot de hoogte van het lettertype niet.)

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
nl: Schaalfactor voor de celbreedte om letterafstand te vergroten. (Vergroot de breedte van het lettertype niet.)

en: Whether to use custom cursor colors
nl: Of aangepaste cursorkleuren worden gebruikt

en: If true, use the cursor colors from the profile.
nl: Indien ingeschakeld worden de cursorkleuren van het profiel gebruikt.

en: Cursor background color
nl: Achtergrondkleur van cursor

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
nl: Aangepaste kleur voor de achtergrond van de cursor in het terminalvenster, als een kleurspecificatie (kan een HTML-achtig hexadecimaal getal zijn, of de naam van een kleur zoals ‘red’). Dit wordt genegeerd als cursor-colors-set is uitgeschakeld.

en: Cursor foreground colour
nl: Voorgrondkleur van cursor

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
nl: Aangepaste kleur voor de voorgrond van de tekst op de positie van de cursor in het terminalvenster, als een kleurspecificatie (kan een HTML-achtig hexadecimaal getal zijn, of de naam van een kleur zoals ‘red’). Dit wordt genegeerd als cursor-colors-set is uitgeschakeld.

en: Whether to use custom highlight colors
nl: Of aangepaste markeringskleuren worden gebruikt

en: If true, use the highlight colors from the profile.
nl: Indien ingeschakeld worden de markeerkleuren van het profiel gebruikt.

en: Highlight background color
nl: Markeringsachtergrondkleur

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
nl: Aangepaste kleur voor de achtergrond van de markering in het terminalvenster, als een kleurspecificatie (kan een HTML-achtig hexadecimaal getal zijn, of de naam van een kleur zoals ‘red’). Dit wordt genegeerd als highlight-colors-set is uitgeschakeld.

en: Highlight foreground colour
nl: Markeringsvoorgrondkleur

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
nl: Aangepaste kleur voor de voorgrond van de tekst op de positie van de markering in het terminalvenster, als een kleurspecificatie (kan een HTML-achtig hexadecimaal getal zijn, of de naam van een kleur zoals ‘red’). Dit wordt genegeerd als highlight-colors-set is uitgeschakeld.

en: Whether to perform bidirectional text rendering
nl: Of tekst in beide richtingen weergegeven moet worden

en: If true, perform bidirectional text rendering (“BiDi”).
nl: Indien ingeschakeld zal tekst in beide richtingen weergegeven worden (“BiDi”).

en: Whether to perform Arabic shaping
nl: Of Arabische vormgeving uitgevoerd moet worden

en: If true, shape Arabic text.
nl: Indien ingeschakeld zal Arabische tekst gevormd worden.

en: Whether to enable SIXEL images
nl: Of SIXEL-afbeeldingen ingeschakeld zijn

en: If true, SIXEL sequences are parsed and images are rendered.
nl: Indien ingeschakeld worden SIXEL-sequenties verwerkt en afbeeldingen gerenderd.

en: Whether bold is also bright
nl: Vetgedrukt is ook fel

en: If true, setting bold on the first 8 colors also switches to their bright variants.
nl: Indien ingeschakeld zijn de eerste 8 kleuren ook fel wanneer zij op vetgedrukt worden ingesteld.

en: Whether to ring the terminal bell
nl: Gebruiken van de terminalbel

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
nl: Lijst van ASCII leestekens die niet als onderdeel van een woord worden gezien bij word-wise selectie

en: Default number of columns
nl: Aantal kolommen (standaard)

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
nl: Het aantal kolommen in nieuw geopende terminalvensters. Dit heeft geen effect als ‘use_custom_default_size’ uitgeschakeld is.

en: Default number of rows
nl: Aantal rijen (standaard)

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
nl: Het aantal rijen in nieuw geopende terminalvensters. Dit heeft geen effect als ‘use_custom_default_size’ uitgeschakeld is.

en: When to show the scrollbar
nl: Schuifbalk tonen

en: Number of lines to keep in scrollback
nl: Aantal regels dat teruggeschoven moet kunnen worden

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
nl: Aantal regels dat bewaard moet blijven. U kunt dit aantal regels in de terminal terugschuiven; regels die dit aantal overschrijden worden weggegooid. Als ‘scrollback_unlimited’ ingeschakeld is, wordt deze waarde genegeerd.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
nl: Onbeperkt maken van het aantal terug te schuiven regels

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
nl: Ingeschakeld blijft alle uit beeld geschoven terminaluitvoer bewaard. De geschiedenis wordt tijdelijk op schijf opgeslagen, dus dit zou tot gevolg kunnen hebben dat de harde schijf volloopt als er heel veel uitvoer in een terminalvenster is.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
nl: Naar beneden schuiven bij het indrukken van een toets

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
nl: Ingeschakeld springt bij indrukken van een toets de schuifbalk naar beneden.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
nl: Naar beneden schuiven bij nieuwe uitvoer

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
nl: Ingeschakeld zal de terminal naar onderen schuiven bij nieuwe uitvoer.

en: What to do with the terminal when the child command exits
nl: Wat te doen met de terminal als de sub-opdracht wordt beëindigd

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
nl: Mogelijke waarden zijn ‘close‘ om de terminal te sluiten, ‘restart’ om de opdracht opnieuw uit te voeren, en ‘hold’ om het terminalvenster geopend te houden zonder dat er een opdracht wordt uitgevoerd.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
nl: Of de opdracht in de terminal als aanmeld-shell uitgevoerd moet worden

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
nl: Ingeschakeld zal de opdracht in het terminalvenster gestart worden als een aanmeld-shell (argv[0] zal voorafgegaan worden door een streepje).

en: Whether to preserve the working directory when opening a new terminal
nl: Of de werkmap behouden moet worden bij het openen van een nieuw terminalvenster

en: Controls when opening a new terminal from a previous one carries over the working directory of the opening terminal to the new one.
nl: Bepaalt of, bij het openen van een nieuw terminalvenster, de werkmap van het reeds geopende terminalvenster overgedragen moet worden naar het nieuwe venster.

en: Whether to run a custom command instead of the shell
nl: Uitvoeren van een aangepaste opdracht in plaats van de shell

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
nl: Ingeschakeld zal de waarde van ‘custom_command’ uitgevoerd worden in plaats van de shell.

en: Whether to blink the cursor
nl: Laten knipperen van de cursor

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
nl: De mogelijke waarden zijn ‘system’ om de algemene instellingen te gebruiken, dan wel ‘on’ of ‘off’ om dit expliciet in te stellen.

en: The cursor appearance
nl: Cursoruiterlijk

en: Possible values are “always” or “never” allow blinking text, or only when the terminal is “focused” or “unfocused”.
nl: Mogelijke waarden zijn altijd (‘always’) of nooit (‘never’) knipperende tekst toestaan, of alleen wanneer de terminal is gefocust (‘focused’) of niet gefocust (‘unfocused’).

en: Custom command to use instead of the shell
nl: Aangepaste opdracht uitvoeren in plaats van de shell

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
nl: Gebruik deze opdracht in plaats van de shell als use_custom_command is ingeschakeld.

en: Palette for terminal applications
nl: Palet voor terminaltoepassingen

en: A Pango font name and size
nl: Pango-lettertypenaam en -grootte

en: The code sequence the Backspace key generates
nl: De code-reeks geproduceerd door de Backspace-toets

en: The code sequence the Delete key generates
nl: De code-reeks geproduceerd door de Delete-toets

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
nl: Gebruik van themakleuren voor de terminal

en: Whether to use the system monospace font
nl: Gebruik van systeem-lettertype met een vaste breedte

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
nl: Opnieuw afbreken van regels bij het aanpassen van de venstergrootte

en: Which encoding to use
nl: De te gebruiken codering

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
nl: Of tekens van onduidelijke breedte smal of breed zijn wanneer UTF-8-codering wordt gebruikt

en: Keyboard shortcut to open a new tab
nl: Sneltoets om een nieuw tabblad te openen

en: Keyboard shortcut to open a new window
nl: Sneltoets om een nieuw venster te openen

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
nl: Sneltoets om de inhoud van het huidige tabblad op te slaan in een bestand

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
nl: Sneltoets om de inhoud van het huidige tabblad te exporteren naar meerdere bestandsformaten

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
nl: Sneltoets om de inhoud van het huidige tabblad te printen naar een printer of een bestand

en: Keyboard shortcut to close a tab
nl: Sneltoets voor het sluiten van een tab

en: Keyboard shortcut to close a window
nl: Sneltoets om een venster te sluiten

en: Keyboard shortcut to copy text
nl: Sneltoets om tekst te kopiëren

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
nl: Sneltoets om tekst te kopiëren als HTML

en: Keyboard shortcut to paste text
nl: Sneltoets om tekst te plakken

en: Keyboard shortcut to select all text
nl: Sneltoets om alle tekst te selecteren

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
nl: Sneltoets om het Voorkeuren-venster te openen

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
nl: Sneltoets om naar volledig-schermmodus te schakelen

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
nl: Sneltoets om de zichtbaarheid van de menubalk in te stellen

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
nl: Sneltoets om de ‘alleen-lezen’-status in/uit te schakelen

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
nl: Sneltoets om het terminalvenster te herstellen

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
nl: Sneltoets om het terminalvenster te herstellen en te wissen

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
nl: Sneltoets om het zoekvenster te openen

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
nl: Sneltoets om de volgende zoekterm te vinden

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
nl: Sneltoets om de vorige zoekterm te vinden

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
nl: Sneltoets om oplichten van zoekresultaten op te heffen

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
nl: Sneltoets om te wisselen naar het vorige tabblad

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
nl: Sneltoets om te wisselen naar het volgende tabblad

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
nl: Sneltoets om het huidige tabblad naar links te verplaatsen

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
nl: Sneltoets om het huidige tabblad naar rechts te verplaatsen

en: Keyboard shortcut to detach current tab
nl: Sneltoets om het huidige tabblad los te koppelen

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
nl: Sneltoets om naar het genummerde tabblad te gaan

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
nl: Sneltoets om te wisselen naar het laatste tabblad

en: Keyboard shortcut to launch help
nl: Sneltoets om hulp in te schakelen

en: Keyboard shortcut to make font larger
nl: Sneltoets om het lettertype te vergroten

en: Keyboard shortcut to make font smaller
nl: Sneltoets om het lettertype te verkleinen

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
nl: Sneltoets om het lettertype de standaardgrootte te geven

en: Keyboard shortcut to show the primary menu
nl: Sneltoets om te wisselen naar het primaire menu

en: Whether the menubar has access keys
nl: Gebruik menubalk-sneltoetsen

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
nl: De menubalk heeft sneltoetsen in de combinatie Alt+letter. Deze kunnen conflicteren met bepaalde toepassingen die in de terminal draaien. Vandaar de mogelijkheid om deze sneltoetsen uit te schakelen.

en: Whether shortcuts are enabled
nl: Of sneltoetsen ingeschakeld zijn

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
nl: Of sneltoetsen ingeschakeld zijn. Deze kunnen conflicteren met bepaalde toepassingen die in de terminal draaien. Vandaar de mogelijkheid om deze sneltoetsen uit te schakelen.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
nl: Standaard GTK-sneltoets voor menubalktoegang inschakelen

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
nl: Normaal gesproken kan de menubalk benaderd worden met F10. Dit kan veranderd worden via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = ‘watdanook’). Deze optie maakt het mogelijk om de standaard sneltoets uit te schakelen.

en: Whether the shell integration is enabled
nl: Inschakelen shell-integratie

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
nl: Vragen om bevestiging bij het sluiten van terminalvensters

en: Additional info section items to appear in the context menu
nl: Extra infosectie-items die in het contextmenu worden weergegeven

en: Whether to show the menubar in new windows
nl: Tonen van de menubalk in nieuwe vensters

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
nl: Openen nieuwe terminalvensters als vensters of tabbladen

en: When to show the tabs bar
nl: Of de tabbladenbalk weergegeven wordt

en: The position of the tab bar
nl: De positie van de tabbladbalk

en: Which theme variant to use
nl: Welke thema-variant wordt gebruikt

en: Whether new tabs should open next to the current one or at the last position
nl: Of nieuwe tabbladen naast het huidige geopend worden, dan wel aan het einde

en: Always check whether GNOME Terminal is the default terminal
nl: Controleer altijd of GNOME Terminal de standaardterminal is

note: Open new terminal in new window
en: Window
nl: Venster

note: Open new terminal in new tab
en: Tab
nl: Tabblad

note: New tab opens at the last position
en: Last
nl: Laatste

note: New tab opens next to current tab
en: Next
nl: Volgende

[ctx: theme variant]
en: Follow system style
nl: Systeemstijl volgen

[ctx: theme variant]
en: Light style
nl: Lichte stijl

[ctx: theme variant]
en: Dark style
nl: Donkere stijl

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
nl: Smal

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
nl: Breed

note: Cursor shape
en: Block
nl: Blok

note: Cursor shape
en: I-Beam
nl: I-profiel

note: Cursor shape
en: Underline
nl: Onderstrepen

note: Cursor blink mode
en: Default
nl: Standaard

note: Cursor blink mode
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

note: Cursor blink mode
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Never
nl: Nooit

note: Text blink mode
en: When focused
nl: Bij focus

note: Text blink mode
en: When unfocused
nl: Bij geen focus

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Always
nl: Altijd

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
nl: Begintitel vervangen

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
nl: Na begintitel plaatsen

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
nl: Voor begintitel plaatsen

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
nl: Begintitel behouden

note: When command exits
en: Exit the terminal
nl: Terminal afsluiten

note: When command exits
en: Restart the command
nl: Opdracht herstarten

note: When command exits
en: Hold the terminal open
nl: Terminal openhouden

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
nl: Linux-console

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
nl: Aangepast

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
nl: Automatisch

note: This refers to the Delete keybinding option
en: ASCII DEL
nl: Ascii DEL

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
nl: Escape-reeks

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
nl: TTY wissen

note: Preserve working directory
en: Shell only
nl: Enkel shell

en: _Show menubar by default in new terminals
nl: Menubalk _standaard in nieuwe terminalvensters tonen

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
nl: Menusneltoetsen _inschakelen (zoals Alt+b om het Bestandmenu te openen)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
nl: M_enu-toegangstoets inschakelen (standaard F10)

en: Theme _variant:
nl: Thema_variant:

en: Open _new terminals in:
nl: _Nieuwe terminalvensters openen in:

en: New tab _position:
nl: _Positie van nieuw tabblad:

en: _Always check if default terminal
nl: Standaardterminal _altijd controleren

en: _Set as default terminal
nl: Instellen als _standaardterminal

en: _Enable shortcuts
nl: Sneltoetsen i_nschakelen

en: Text Appearance
nl: Tekstopmaak

en: Initial terminal si_ze:
nl: Oorspronkelijke _afmeting van de terminal:

en: columns
nl: kolommen

en: rows
nl: rijen

en: Rese_t
nl: Her_stellen

en: Custom _font:
nl: Aangepast l_ettertype:

en: Choose A Terminal Font
nl: Kies een terminalvenster-lettertype

en: Cell spaci_ng:
nl: Cel_ruimte:

en: Allow b_linking text:
nl: _Knipperende tekst toestaan:

en: Cursor _shape:
nl: _Cursorvorm:

en: Cursor blin_king:
nl: Cursor_knippering:

en: Sound
nl: Geluid

en: Terminal _bell
nl: _Terminalbel

en: Profile ID:
nl: Profiel-ID:

en: Text
nl: Tekst

en: Text and Background Color
nl: Tekst- en achtergrondkleur

en: _Use colors from system theme
nl: Kleuren van het s_ysteemthema gebruiken

en: Built-in sche_mes:
nl: _Ingebouwde schema’s:

en: Background
nl: Achtergrond

en: _Default color:
nl: _Standaardkleur:

en: Choose Terminal Text Color
nl: Tekstkleur terminalvenster kiezen

en: Choose Terminal Background Color
nl: Achtergrondkleur terminalvenster kiezen

en: Bo_ld color:
nl: _Vetgedruktkleur:

en: Choose Terminal Bold Text Color
nl: Tekstkleur vetgedrukte tekst in terminalvenster kiezen

en: _Underline color:
nl: _Onderstreepkleur:

en: Choose Terminal Underlined Text Color
nl: Tekstkleur onderstreepte tekst in terminalvenster kiezen

en: Cu_rsor color:
nl: _Cursorkleur:

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
nl: Voorgrondkleur cursor in terminalvenster kiezen

en: Choose Terminal Cursor Background Color
nl: Achtergrondkleur cursor in terminalvenster kiezen

en: _Highlight color:
nl: _Markeringskleur:

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
nl: Voorgrondkleur markering in terminalvenster kiezen

en: Choose Terminal Highlight Background Color
nl: Achtergrondkleur markering in terminalvenster kiezen

en: Palette
nl: Palet

en: Built-in _schemes:
nl: Ingebouwde _schema’s:

en: Color p_alette:
nl: Kleuren_palet:

en: Show _bold text in bright colors
nl: _Vetgedrukte tekst in felle kleuren tonen

en: Colors
nl: Kleuren

en: _Show scrollbar
nl: _Schuifbalk tonen

en: Scroll on _output
nl: S_chuiven bij nieuwe uitvoer

en: Scroll on _keystroke
nl: Schuiven _bij een toetsaanslag

en: _Limit scrollback to:
nl: _Terugschuiven beperken tot:

en: lines
nl: regels

en: Scrolling
nl: Schuiven

en: _Run command as a login shell
nl: Opdracht _uitvoeren als een aanmeld-shell

en: Ru_n a custom command instead of my shell
nl: Aangepaste opdracht _uitvoeren in plaats van mijn shell

en: Custom co_mmand:
nl: Aangepaste _opdracht:

en: _Preserve working directory:
nl: Werkma_p behouden:

en: When command _exits:
nl: Als opdracht _eindigt:

en: Command
nl: Opdracht

en: _Backspace key generates:
nl: _Backspace-toets genereert:

en: _Delete key generates:
nl: _Delete-toets genereert:

en: _Encoding:
nl: _Codering:

en: Ambiguous-_width characters:
nl: Tekens met onduidelijke _breedte:

en: Enable _SIXEL images
nl: _SIXEL-afbeeldingen inschakelen

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
nl: _Compatibiliteitsopties terugzetten naar standaardinstellingen

en: Compatibility
nl: Compatibiliteit

en: Clone…
nl: Dupliceren…

en: Rename…
nl: Hernoemen…

en: Delete…
nl: Verwijderen…

en: Set as default
nl: Standaard instellen

en: Cancel
nl: Afbreken

en: Black on light yellow
nl: Zwart op lichtgeel

en: Black on white
nl: Zwart op wit

en: Gray on black
nl: Grijs op zwart

en: Green on black
nl: Groen op zwart

en: White on black
nl: Wit op zwart

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: GNOME light
nl: GNOME licht

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: GNOME dark
nl: GNOME donker

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Tango light
nl: Tango (licht)

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Tango dark
nl: Tango (donker)

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
nl: Gesolariseerd helder

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
nl: Gesolariseerd donker

en: Error parsing command: %s
nl: Fout bij inlezen opdracht: %s

en: Chinese Traditional
nl: Traditioneel Chinees

en: Cyrillic/Russian
nl: Cyrillisch/Russisch

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Chinese Simplified
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Western
nl: Westers

en: Central European
nl: Centraal-Europees

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: Turkish
nl: Turks

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Nordic
nl: Noors

en: Baltic
nl: Baltisch

en: Celtic
nl: Keltisch

en: Romanian
nl: Roemeens

en: South European
nl: Zuid-Europees

en: Greek
nl: Grieks

en: Hebrew Visual
nl: Hebreeuws visueel

en: Cyrillic/Ukrainian
nl: Cyrillisch/Oekraïens

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Thai
nl: Thais

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Legacy CJK Encodings
nl: Uitgefaseerde CJK-coderingen

en: Obsolete Encodings
nl: Verouderde coderingen

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × width
en: width
nl: breedte

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × height
en: height
nl: hoogte

en: Choose Palette Color %u
nl: Paletkleur %u kiezen

en: Palette entry %u
nl: Palet-item %u

en: Find
nl: Zoeken

en: Find previous occurrence
nl: Naar vorige gevonden zoekterm

en: Find next occurrence
nl: Naar volgende gevonden zoekterm

en: Toggle search options
nl: Zoekopties in/uitschakelen

en: _Match case
nl: _Hoofdlettergevoelig

en: Match _entire word only
nl: Enkel _complete woorden

en: Match as _regular expression
nl: Als _reguliere expressie gebruiken

en: _Wrap around
nl: Doorgaan na document_einde

en: New Tab
nl: Nieuw tabblad

en: Save Contents
nl: Inhoud opslaan

en: Export
nl: Exporteren

en: Print
nl: Afdrukken

en: Close Tab
nl: Tabblad sluiten

en: Close Window
nl: Venster sluiten

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy as HTML
nl: Kopiëren als HTML

en: Paste
nl: Plakken

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Find Next
nl: Volgende zoeken

en: Find Previous
nl: Vorige zoeken

en: Clear Highlight
nl: Oplichten uitzetten

en: Hide and Show Menubar
nl: Menubalk tonen en verbergen

en: Full Screen
nl: Volledig scherm

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Normal Size
nl: Normale grootte

en: Read-Only
nl: Alleen-lezen

en: Reset
nl: Herstellen

en: Reset and Clear
nl: Herstellen en wissen

en: Switch to Previous Tab
nl: Naar vorige tabblad wisselen

en: Switch to Next Tab
nl: Naar volgende tabblad wisselen

en: Move Tab to the Left
nl: Tabblad naar links verplaatsen

en: Move Tab to the Right
nl: Tabblad naar rechts verplaatsen

en: Detach Tab
nl: Tabblad loskoppelen

en: Switch to Last Tab
nl: Naar laatste tabblad wisselen

en: Contents
nl: Inhoud

en: Show Primary Menu
nl: Primair menu tonen

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: View
nl: Beeld

en: Search
nl: Zoeken

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Help
nl: Hulp

en: Global
nl: Algemeen

en: Switch to Tab %u
nl: Naar tabblad %u wisselen

en: _Action
nl: _Actie

en: Shortcut _Key
nl: _Sneltoets

en: New Terminal
nl: Nieuw terminalvenster

en: New _Terminal
nl: _Nieuw terminalvenster

en: New _Tab
nl: Nieuw tab_blad

en: New _Window
nl: Nieuw _venster

en: Change _Profile
nl: _Profiel wijzigen

en: _Profile
nl: _Profiel

en: Profiles
nl: Profielen

en: Zoom _Out
nl: _Uitzoomen

en: Zoom _In
nl: _Inzoomen

en: _Full Screen
nl: _Volledig scherm

en: Read-_Only
nl: _Alleen-lezen

en: Set _Title…
nl: Titel _instellen…

en: _Advanced
nl: Gea_vanceerd

en: _Reset
nl: _Herstellen

en: Reset and C_lear
nl: Herstellen en _wissen

en: _Inspector
nl: _Controleur

en: _Preferences
nl: _Voorkeuren

en: _Help
nl: _Hulp

en: _About
nl: I_nfo

en: _File
nl: _Bestand

en: _Save Contents…
nl: Inhoud op_slaan…

en: _Export…
nl: _Exporteren…

en: _Print…
nl: Af_drukken…

en: C_lose Tab
nl: Tabblad _sluiten

en: _Close Window
nl: Venster sl_uiten

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: Copy as _HTML
nl: Kopiëren als _HTML

en: _Paste
nl: _Plakken

en: Paste as _Filenames
nl: Als _bestandsnamen plakken

en: Select _All
nl: _Alles selecteren

en: P_references
nl: Voo_rkeuren

en: _View
nl: Beel_d

en: Show _Menubar
nl: _Menubalk tonen

en: _Normal Size
nl: _Normale grootte

en: _Search
nl: _Zoeken

en: _Find…
nl: _Zoeken…

en: Find _Next
nl: _Volgende zoeken

en: Find _Previous
nl: Vo_rige zoeken

en: _Clear Highlight
nl: Oplichten _uitzetten

en: Ta_bs
nl: T_abbladen

en: _Previous Tab
nl: Vo_rig tabblad

en: _Next Tab
nl: _Volgend tabblad

en: Move Terminal _Left
nl: Terminalvenster naar _links verplaatsen

en: Move Terminal _Right
nl: Terminalvenster naar _rechts verplaatsen

en: _Detach Terminal
nl: Terminalvenster _loskoppelen

en: _Contents
nl: In_houd

en: Open in _Remote Terminal
nl: Op afstand in _terminal openen

en: Open in _Local Terminal
nl: In lokale _terminal openen

en: Open the currently selected folder in a terminal
nl: De geselecteerde map in een terminal openen

en: Open the currently open folder in a terminal
nl: De huidige open map in een terminal openen

en: Open in T_erminal
nl: In _terminal openen

en: Open T_erminal
nl: _Terminal openen

en: Open a terminal
nl: Een terminal openen

en: C_lose Terminal
nl: Terminal sl_uiten

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
nl: Optie ‘%s’ is verouderd en zou in een toekomstige versie van GNOME Terminal kunnen worden verwijderd.

note: %s is being replaced with "-- " (without quotes), which must be used literally, not translatable
en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
nl: Gebruik ‘%s’ om de opties te beëindigen, en plaats de uit te voeren opdracht erachter.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
nl: Optie ‘%s’ wordt niet langer in deze versie van GNOME Terminal ondersteund.

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
nl: Argument van ‘%s’ is geen geldige opdracht: %s

en: Two roles given for one window
nl: Twee rollen voor één venster opgegeven

en: “%s” option given twice for the same window
nl: ‘%s’ optie is tweemaal voor hetzelfde venster opgegeven

en: Cannot pass FD %d twice
nl: FD %d kan niet twee keer worden doorgegeven

en: “%s” is not a valid zoom factor
nl: ‘%s’ is geen geldige zoomfactor

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
nl: Zoomfactor ‘%g’ is te klein, gebruik %g

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
nl: Zoomfactor ‘%g’ is te groot, gebruik %g

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
nl: Optie ‘%s’ vereist het opgeven van de opdracht om het restant van de opdrachtregel uit te voeren

en: Can only use --wait once
nl: Optie --wait mag slechts eenmaal gebruikt worden

en: Not a valid terminal config file.
nl: Terminalconfiguratiebestand is ongeldig.

en: Incompatible terminal config file version.
nl: Versie van terminalconfiguratiebestand is incompatibel.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
nl: Niet bij de activatie-naamserver registreren, een actieve terminal niet opnieuw gebruiken

en: Load a terminal configuration file
nl: Terminalconfiguratiebestand laden

en: FILE
nl: BESTAND

en: Do not pass the environment
nl: Omgeving niet doorgeven

en: Show preferences window
nl: Voorkeurenvenster tonen

en: Print environment variables to interact with the terminal
nl: Omgevingswaarden printen die betrekking hebben op de terminal

en: Increase diagnostic verbosity
nl: Hoeveelheid diagnostische informatie vergroten

en: Suppress output
nl: Uitvoer onderdrukken

en: Open a new window containing a tab with the default profile
nl: nieuw venster openen met een tabblad voorzien van het standaardprofiel

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
nl: nieuw tabblad openen in het laatst geopende venster met het standaardprofiel

en: Turn on the menubar
nl: menubalk tonen

en: Turn off the menubar
nl: menubalk verbergen

en: Maximize the window
nl: venster maximaliseren

en: Full-screen the window
nl: volledig scherm instellen

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
nl: venstergrootte instellen; bijvoorbeeld 80x24 of 80x24+200+200 (KOLOMMENxRIJEN+X+Y)

en: GEOMETRY
nl: GEOMETRIE

en: Set the window role
nl: vensterrol instellen

en: ROLE
nl: ROL

en: Set the last specified tab as the active one in its window
nl: laatst gespecificeerd tabblad activeren in zijn venster

en: Execute the argument to this option inside the terminal
nl: argument bij deze optie in de terminal uitvoeren

en: Use the given profile instead of the default profile
nl: opgegeven profiel gebruiken in plaats van het standaardprofiel

en: PROFILE-NAME
nl: PROFIELNAAM

en: Set the initial terminal title
nl: Initiële titel van terminalvenster instellen

en: TITLE
nl: TITEL

en: Set the working directory
nl: werkmap van het terminalvenster instellen

en: DIRNAME
nl: MAPNAAM

en: Wait until the child exits
nl: Wachten totdat kindproces afsluit

en: Forward file descriptor
nl: Bestandsdescriptor doorsturen

note: FD = file descriptor
en: FD
nl: BD

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
nl: Zoomfactor van terminalvenster instellen (1.0 is normale grootte)

en: COMMAND
nl: OPDRACHT

en: GNOME Terminal Emulator
nl: GNOME terminal-emulator

en: Show GNOME Terminal options
nl: GNOME terminal-opties tonen

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
nl: Opties om nieuwe vensters of tabbladen te openen; deze kunnen meerdere malen worden opgegeven:

en: Show terminal options
nl: Terminalinstellingen tonen

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
nl: Vensteropties; als ze voorafgaan aan het eerste ‘--window’- of ‘--tab’-argument, dan verandert de standaardinstelling voor alle vensters:

en: Show per-window options
nl: vensteropties tonen

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
nl: Terminalvensteropties; als ze voorafgaan aan het eerste ‘--window’- of ‘--tab’-argument, dan verandert de standaardinstelling voor alle terminals:

en: Show per-terminal options
nl: individuele-terminalopties tonen

en: Profile “%s”
nl: Profiel ‘%s’

en: Preferences – %s
nl: Voorkeuren – %s

en: New Profile
nl: Nieuw profiel

en: Enter name for new profile with default settings:
nl: Voer een naam in voor nieuw profiel met standaardinstellingen:

en: Create
nl: Aanmaken

en: Enter name for new profile based on “%s”:
nl: Voer een naam in voor nieuw profiel gebaseerd op ‘%s’:

en: %s (Copy)
nl: %s (kopiëren)

en: Clone Profile
nl: Profiel dupliceren

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Enter new name for profile “%s”:
nl: Voer een nieuwe naam in voor profiel ‘%s’:

en: Rename Profile
nl: Profiel hernoemen

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Really delete profile “%s”?
nl: Profiel ‘%s’ echt verwijderen?

en: Delete Profile
nl: Profiel verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: This is the default profile
nl: Dit is het standaardprofiel

en: General
nl: Algemeen

en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: No command supplied nor shell requested
nl: Geen opdracht opgegeven en ook niet om een shell gevraagd

en: _Relaunch
nl: _Opnieuw starten

en: There was an error creating the child process for this terminal
nl: Er is een fout opgetreden bij het aanmaken van het kindproces voor deze terminal

en: The child process exited normally with status %d.
nl: Het kindproces eindigde normaal met status %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
nl: Het kindproces werd beëindigd door signaal %d.

en: The child process was aborted.
nl: Het kindproces werd beëindigd.

en: Close tab
nl: Tabblad sluiten

en: There was an error displaying help
nl: Tonen van de hulpweergave is mislukt

en: Contributors:
nl: Bijdragen:

en: Version %s for GNOME %d
nl: Versie %s voor GNOME %d

en: Using VTE version %u.%u.%u
nl: VTE versie %u.%u.%u wordt gebruikt

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
nl: Een terminal-emulator voor GNOME

en: Could not open the address “%s”
nl: Adres ‘%s’ openen is mislukt

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
nl: GNOME Terminal is vrije software; u mag het opnieuw distribueren en/of wijzigen onder de voorwaarden van de GNU General Public License zoals gepubliceerd door de Free Software Foundation; ofwel versie 3 van deze licentie of (zo u wilt) een latere versie.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nl: GNOME Terminal wordt gedistribueerd in de hoop dat het nuttig zal zijn, maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zonder zelfs de impliciete garantie van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL. Zie de GNU General Public License voor meer details.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
nl: U zou een kopie van de GNU General Public Licence ontvangen moeten hebben samen met dit programma; indien dit niet zo is, kijk dan op <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: “file” scheme with remote hostname not supported
nl: ‘file’-schema met externe hostnaam wordt niet ondersteund

en: Could not save contents
nl: Inhoud opslaan is mislukt

en: Save as…
nl: Opslaan als…

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: _Save
nl: _Opslaan

en: Open _Hyperlink
nl: Verwijzing o_penen

en: Copy Hyperlink _Address
nl: Verwijzingsadres _kopiëren

en: Send Mail _To…
nl: _E-mail verzenden naar…

en: Copy Mail _Address
nl: E-mailadres _kopiëren

en: Call _To…
nl: B_ellen naar…

en: Copy Call _Address
nl: Telefoonnummer _kopiëren

en: _Open Link
nl: Verwijzing _openen

en: Copy _Link
nl: Verwijzing _kopiëren

en: P_rofiles
nl: P_rofielen

en: L_eave Full Screen
nl: _Volledig scherm verlaten

en: Set GNOME Terminal as your default terminal?
nl: GNOME Terminal instellen als uw standaardterminal?

en: _Yes
nl: _Ja

en: _No
nl: _Nee

en: Close this window?
nl: Venster sluiten?

en: Close this terminal?
nl: Terminal sluiten?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
nl: In enkele terminals draaien nog actieve processen. Bij het sluiten van het venster zullen deze afgebroken worden.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
nl: In dit terminalvenster is nog een proces actief. Bij het sluiten van het venster zal dit afgebroken worden.

en: C_lose Window
nl: Venster sl_uiten

en: Failed to parse arguments: %s
nl: Argumenten ontleden is mislukt: %s
