gnome-terminal - en to pl translation catalogue (515 entries)

en: Use the command line
pl: Wiersz poleceń

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
pl: powłoka;shell;prompt;polecenie;komenda;wiersz poleceń;linia poleceń;wiersz komend;linia komend;cmd;konsola;

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Configure the command line
pl: Konfiguracja wiersza poleceń

en: Terminal Preferences
pl: Preferencje terminala

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
pl: Terminal środowiska GNOME to emulator terminala dający dostęp do powłoki systemu UNIX, umożliwiając wykonywanie programów zainstalowanych na komputerze.

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
pl: Obsługuje on profile, karty i wiele skrótów klawiszowych.

en: Terminal plugin for Files
pl: Wtyczka terminala dla Menedżera plików

en: Open a terminal from Files
pl: Otwieranie terminala w Menedżerze plików

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
pl: Wtyczka dla Menedżera plików dodająca element do menu kontekstowego otwierający terminal w obecnie przeglądanym katalogu.

[ctx: visible-name]
note: Translators: This needs to be parsed as a GVariant string, so keep the regular single quotes around the string as-is, and do not add extra quotes.
en: 'Unnamed'
pl: 'Bez nazwy'

en: Human-readable name of the profile
pl: Czytelna nazwa profilu

en: Human-readable name of the profile.
pl: Czytelna nazwa profilu.

en: Default color of text in the terminal
pl: Domyślny kolor tekstu w terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
pl: Domyślny kolor tekstu w terminalu, wprowadzany w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru, np. „red”).

en: Default color of terminal background
pl: Domyślny kolor tła w terminalu

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
pl: Domyślny kolor tła w terminalu, wprowadzany w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru, np. „red”).

en: Default color of bold text in the terminal
pl: Domyślny kolor pogrubionego tekstu w terminalu

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
pl: Domyślny kolor pogrubionego tekstu w terminalu, wprowadzany w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru, np. „red”). Zostaje zignorowane, jeśli ustawiono wartość „bold-color-same-as-fg” na „true”.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
pl: Czy pogrubiony tekst ma używać tego samego koloru, co zwykły tekst

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
pl: Czy pogrubiony tekst będzie wyświetlany za pomocą tego samego koloru, co zwykły tekst.

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
pl: Współczynnik skalowania wysokości komórek do zwiększenie odstępów między wierszami (nie zwiększa wysokości czcionki).

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
pl: Współczynnik skalowania szerokości komórek do zwiększenie odstępów między literami (nie zwiększa szerokości czcionki).

en: Whether to use custom cursor colors
pl: Czy używać niestandardowych kolorów kursora

en: If true, use the cursor colors from the profile.
pl: Czy używać kolorów kursora z profilu.

en: Cursor background color
pl: Kolor tła kursora

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
pl: Niestandardowy kolor tła kursora terminala, wprowadzany w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru, np. „red”). Zostaje zignorowane, jeśli ustawiono wartość „cursor-colors-set” na „false”.

en: Cursor foreground colour
pl: Kolor kursora

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
pl: Niestandardowy kolor znaku kursora terminala, wprowadzany w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru, np. „red”). Zostaje zignorowane, jeśli ustawiono wartość „cursor-colors-set” na „false”.

en: Whether to use custom highlight colors
pl: Czy używać niestandardowych kolorów wyróżnienia

en: If true, use the highlight colors from the profile.
pl: Czy używać kolorów wyróżnienia z profilu.

en: Highlight background color
pl: Kolor tła wyróżnienia

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
pl: Niestandardowy kolor tła wyróżnienia terminala, wprowadzany w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru, np. „red”). Zostaje zignorowane, jeśli ustawiono wartość „highlight-colors-set” na „false”.

en: Highlight foreground colour
pl: Kolor tekstu wyróżnienia

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
pl: Niestandardowy kolor tekstu w położeniu wyróżnienia terminala, wprowadzany w postaci specyfikacji koloru (zapis szesnastkowy HTML lub angielska nazwa koloru, np. „red”). Zostaje zignorowane, jeśli ustawiono wartość „highlight-colors-set” na „false”.

en: Whether to perform bidirectional text rendering
pl: Czy wyświetlać tekst dwukierunkowo

en: If true, perform bidirectional text rendering (“BiDi”).
pl: Czy wyświetlać tekst dwukierunkowo („BiDi”).

en: Whether to perform Arabic shaping
pl: Czy kształtować alfabet arabski

en: If true, shape Arabic text.
pl: Czy kształtować tekst w alfabecie arabskim.

en: Whether to enable SIXEL images
pl: Czy obsługiwać obrazy SIXEL

en: If true, SIXEL sequences are parsed and images are rendered.
pl: Czy sekwencje SIXEL są przetwarzane i obrazy są wyświetlane.

en: Whether bold is also bright
pl: Czy pogrubiony tekst jest także jasny

en: If true, setting bold on the first 8 colors also switches to their bright variants.
pl: Czy ustawienie pogrubionych pierwszych ośmiu kolorów przełącza je także na ich jasne warianty.

en: Whether to ring the terminal bell
pl: Czy używać dzwonka terminala

en: List of punctuation characters that are treated as word characters
pl: Lista znaków interpunkcyjnych traktowanych jako część wyrazu

en: By default, when doing word-wise selection, most punctuation breaks up word boundaries. This list of exceptions will instead be treated as part of the word.
pl: Domyślnie podczas zaznaczania wyrazów większość znaków interpunkcyjnych łamie granice wyrazów. Znaki na tej liście wyjątków będą traktowane jako część wyrazu.

en: Default number of columns
pl: Domyślna liczba kolumn

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
pl: Liczba kolumn w nowo utworzonych oknach terminala. Nic nie zmienia, jeśli „use_custom_default_size” nie jest włączone.

en: Default number of rows
pl: Domyślna liczba rzędów

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
pl: Liczba rzędów w nowo utworzonych oknach terminala. Nic nie zmienia, jeśli „use_custom_default_size” nie jest włączone.

en: When to show the scrollbar
pl: Kiedy wyświetlać pasek przewijania

en: Number of lines to keep in scrollback
pl: Liczba wierszy do zachowania w buforze przewijania

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
pl: Liczba zachowywanych wierszy buforu przewijania. Można przewijać wstecz zawartość terminala o podaną liczbę wierszy; te, które nie mieszczą się w buforze, są pomijane. Jeśli „scrollback_unlimited” jest ustawione na wartość „true”, ta wartość zostanie zignorowana.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
pl: Czy zachowana zostanie nieograniczona liczba wierszy w buforze przewijania

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
pl: Czy wiersze w buforze przewijania nigdy nie będą porzucone. Historia przewijania jest tymczasowo przechowywana na dysku, więc może to spowodować jego zapełnienie, jeśli wystąpi dużo tekstu w terminalu.

en: Whether to scroll to the bottom when text is inserted
pl: Czy przewinąć do końca zawartość terminala, kiedy zostanie wstawiony tekst

en: If true, the terminal will scroll to the bottom when text is inserted by paste.
pl: Czy przewinąć do końca zawartość terminala, kiedy zostanie wstawiony tekst przez wklejenie.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
pl: Czy przewinąć do końca zawartość terminala, kiedy zostanie naciśnięty klawisz

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
pl: Czy po naciśnięciu klawisza przewinąć zawartość terminala na sam koniec.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
pl: Czy przewinąć do końca zawartość terminala, kiedy pojawią się nowe dane

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
pl: Czy przewijać zawartość terminala do końca, gdy pojawią się nowe dane.

en: What to do with the terminal when the child command exits
pl: Określa, co zrobić z terminalem, kiedy zakończy się polecenie potomne

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
pl: Możliwymi wartościami są „close”, aby zamknąć terminal, „restart”, aby ponownie uruchomić polecenie oraz „hold”, aby pozostawić otwarty terminal bez wykonywanego w nim polecenia.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
pl: Czy uruchomić polecenie w terminalu jako powłokę logowania

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
pl: Czy polecenie wewnątrz terminala będzie uruchomione jako powłoka logowania (argv[0] będzie miało myślnik na początku).

en: Whether to preserve the working directory when opening a new terminal
pl: Czy zachowywać katalog roboczy podczas otwierania nowego terminala

en: Controls when opening a new terminal from a previous one carries over the working directory of the opening terminal to the new one.
pl: Kontroluje, czy otwarcie nowego terminala z poprzedniego zachowuje jego katalog roboczy.

en: Whether to run a custom command instead of the shell
pl: Czy uruchomić niestandardowe polecenie zamiast powłoki

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
pl: Czy wartość ustawienia „custom_command” będzie uruchomiona zamiast powłoki.

en: Whether to blink the cursor
pl: Czy kursor ma migać

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
pl: Dostępne wartości to „system”, aby użyć globalnych ustawień migania kursora, lub „on” (włącz) i „off” (wyłącz), aby je wymusić.

en: The cursor appearance
pl: Wygląd kursora

en: Possible values are “always” or “never” allow blinking text, or only when the terminal is “focused” or “unfocused”.
pl: Możliwe wartości migania kursora to „always” (zawsze) lub „never” (nigdy), albo „focused” (tylko kiedy terminal jest aktywny) lub „unfocused” (tylko kiedy terminal jest nieaktywny).

en: Custom command to use instead of the shell
pl: Niestandardowe polecenie do użycia w zastępstwie powłoki

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
pl: Uruchamia to polecenie zamiast powłoki, jeżeli jest ustawiona opcja „use_custom_command”.

en: Palette for terminal applications
pl: Paleta dla programów terminala

en: A Pango font name and size
pl: Nazwa i rozmiar czcionki biblioteki Pango

en: The code sequence the Backspace key generates
pl: Sekwencja znaków generowana przez klawisz Backspace

en: The code sequence the Delete key generates
pl: Sekwencja znaków generowana przez klawisz Delete

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
pl: Czy użyć kolorów z motywu widżetu terminala

en: Whether to use the system monospace font
pl: Czy używać systemowej czcionki o stałej szerokości

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
pl: Czy zawijać zawartość terminala podczas zmiany rozmiaru okna

en: Which encoding to use
pl: Którego kodowania używać

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
pl: Czy znaki o niejednoznacznej szerokości są wąskie lub szerokie podczas używania kodowania UTF-8

en: Keyboard shortcut to open a new tab
pl: Skrót klawiszowy do otwarcia nowej karty

en: Keyboard shortcut to open a new window
pl: Skrót klawiszowy do otwarcia nowego okna

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
pl: Skrót klawiszowy do zapisania zawartości bieżącej karty do pliku

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
pl: Skrót klawiszowy do wyeksportowania zawartości bieżącej karty do pliku w różnych formatach

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
pl: Skrót klawiszowy do wydrukowania zawartości bieżącej karty do drukarki lub pliku

en: Keyboard shortcut to close a tab
pl: Skrót klawiszowy do zamknięcia karty

en: Keyboard shortcut to close a window
pl: Skrót klawiszowy do zamknięcia okna

en: Keyboard shortcut to copy text
pl: Skrót klawiszowy do skopiowania tekstu

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
pl: Skrót klawiszowy do skopiowania tekstu jako HTML

en: Keyboard shortcut to paste text
pl: Skrót klawiszowy do wklejenia tekstu

en: Keyboard shortcut to select all text
pl: Skrót klawiszowy do zaznaczenia całego tekstu

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
pl: Skrót klawiszowy do otwarcia okna preferencji

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
pl: Skrót klawiszowy do przełączenia trybu pełnoekranowego

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
pl: Skrót klawiszowy do przełączenia widoczności paska menu

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
pl: Skrót klawiszowy do przełączenia stanu tylko do odczytu

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
pl: Skrót klawiszowy do zresetowania terminala

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
pl: Skrót klawiszowy do zresetowania i wyczyszczenia terminala

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
pl: Skrót klawiszowy do otwarcia okna wyszukiwania

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
pl: Skrót klawiszowy do wyszukania następnego wystąpienia szukanego terminu

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
pl: Skrót klawiszowy do wyszukania poprzedniego wystąpienia szukanego terminu

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
pl: Skrót klawiszowy do wyczyszczenia wyróżnienia wyszukiwania

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
pl: Skrót klawiszowy do przełączenia na poprzednią kartę

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
pl: Skrót klawiszowy do przełączenia na następną kartę

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
pl: Skrót klawiszowy do przeniesienia bieżącej karty na lewo

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
pl: Skrót klawiszowy do przeniesienia bieżącej karty na prawo

en: Keyboard shortcut to detach current tab
pl: Skrót klawiszowy do odłączenia bieżącej karty

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
pl: Skrót klawiszowy do przełączenia na numerowaną kartę

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
pl: Skrót klawiszowy do przełączenia na ostatnią kartę

en: Keyboard shortcut to launch help
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia pomocy

en: Keyboard shortcut to make font larger
pl: Skrót klawiszowy do powiększenia czcionki

en: Keyboard shortcut to make font smaller
pl: Skrót klawiszowy do zmniejszenia czcionki

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
pl: Skrót klawiszowy do przełączenia na zwykły rozmiar czcionki

en: Keyboard shortcut to show the primary menu
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia głównego menu

en: Whether the menubar has access keys
pl: Czy pasek menu ma klawisze dostępu

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
pl: Czy skróty Alt+litera dla paska menu mają być włączone. Mogą one kolidować z programami uruchamianymi wewnątrz terminala, więc jest możliwość ich wyłączenia.

en: Whether shortcuts are enabled
pl: Czy skróty są włączone

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
pl: Czy skróty mają być włączone. Mogą one kolidować z programami uruchamianymi wewnątrz terminala, więc jest możliwość ich wyłączenia.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
pl: Czy włączony jest standardowy skrót GTK umożliwiający dostęp do paska menu

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
pl: Zazwyczaj można uzyskać dostęp do paska menu za pomocą klawisza F10. Można to zmienić przez plik gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "cokolwiek"). Ta opcja umożliwia wyłączenie standardowego klawisza skrótu paska menu.

en: Whether the shell integration is enabled
pl: Czy integracja z powłoką jest włączona

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
pl: Czy pytać o potwierdzenie przed zamknięciem terminala

en: Additional info section items to appear in the context menu
pl: Dodatkowe elementy sekcji informacji wyświetlane w menu kontekstowym

en: Whether to show the menubar in new windows
pl: Czy wyświetlać pasek menu w nowych oknach

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
pl: Czy otwierać nowe terminale jako okna lub karty

en: When to show the tabs bar
pl: Kiedy wyświetlać pasek kart

en: The position of the tab bar
pl: Położenia paska kart

en: Which theme variant to use
pl: Którego wariantu motywu używać

en: Whether new tabs should open next to the current one or at the last position
pl: Czy nowe karty mają być otwierane obok obecnej lub na końcu

en: Always check whether GNOME Terminal is the default terminal
pl: Sprawdzanie za każdym razem, czy Terminal GNOME jest domyślnym terminalem

note: Open new terminal in new window
en: Window
pl: oknie

note: Open new terminal in new tab
en: Tab
pl: karcie

note: New tab opens at the last position
en: Last
pl: na końcu

note: New tab opens next to current tab
en: Next
pl: obok

[ctx: theme variant]
en: Follow system style
pl: Styl systemu

[ctx: theme variant]
en: Light style
pl: Jasny styl

[ctx: theme variant]
en: Dark style
pl: Ciemny styl

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
pl: Wąskie

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
pl: Szerokie

note: Cursor shape
en: Block
pl: Blokowy

note: Cursor shape
en: I-Beam
pl: Linia pionowa

note: Cursor shape
en: Underline
pl: Podkreślenie

note: Cursor blink mode
en: Default
pl: Domyślne

note: Cursor blink mode
en: Enabled
pl: Włączone

note: Cursor blink mode
en: Disabled
pl: Wyłączone

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Never
pl: Nigdy

note: Text blink mode
en: When focused
pl: Kiedy jest aktywny

note: Text blink mode
en: When unfocused
pl: Kiedy jest nieaktywny

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Always
pl: Zawsze

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
pl: Zamiana początkowego tytułu

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
pl: Dodanie za początkowym tytułem

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
pl: Dodanie przed początkowym tytułem

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
pl: Zachowanie początkowego tytułu

note: When command exits
en: Exit the terminal
pl: Zakończenie działania terminala

note: When command exits
en: Restart the command
pl: Ponowne uruchomienie polecenia

note: When command exits
en: Hold the terminal open
pl: Zachowanie otwartego terminala

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
pl: Konsola systemu Linux

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
pl: Niestandardowy

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
pl: Automatycznie

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
pl: Ctrl-H

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
pl: Sekwencja sterująca

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
pl: Wyczyszczenie TTY

note: Preserve working directory
en: Shell only
pl: Tylko powłoka

en: _Show menubar by default in new terminals
pl: _Domyślne wyświetlanie paska menu w nowych terminalach

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
pl: S_króty menu (np. Alt+P otwiera menu Plik)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
pl: Kl_awisz skrótu menu (domyślnie F10)

en: Theme _variant:
pl: _Wariant motywu:

en: Open _new terminals in:
pl: Otwieranie _nowych terminali w:

en: New tab _position:
pl: Otwieranie nowej _karty:

en: _Always check if default terminal
pl: Sprawdzanie za każdym razem, czy jest _domyślnym terminalem

en: _Set as default terminal
pl: _Ustaw jako domyślny terminal

en: _Enable shortcuts
pl: _Skróty

en: Text Appearance
pl: Wygląd tekstu

en: Initial terminal si_ze:
pl: P_oczątkowy rozmiar terminala:

en: columns
pl: kolumn

en: rows
pl: rzędów

en: Rese_t
pl: _Przywróć

en: Custom _font:
pl: Niestandardowa _czcionka:

en: Choose A Terminal Font
pl: Wybór czcionki w terminalu

en: Cell spaci_ng:
pl: _Odstępy komórek:

en: Allow b_linking text:
pl: Zezwolenie na _migający tekst:

en: Cursor
pl: Kursor

en: Cursor _shape:
pl: _Kształt kursora:

en: Cursor blin_king:
pl: Miganie ku_rsora:

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Terminal _bell
pl: D_zwonek terminala

en: Profile ID:
pl: Identyfikator profilu:

en: Text
pl: Tekst

en: Text and Background Color
pl: Kolor tekstu i tła

en: _Use colors from system theme
pl: _Kolory z motywu systemowego

en: Built-in sche_mes:
pl: _Wbudowane schematy:

en: Background
pl: Tło

en: _Default color:
pl: _Domyślny kolor:

en: Choose Terminal Text Color
pl: Wybór koloru tekstu w terminalu

en: Choose Terminal Background Color
pl: Wybór koloru tła terminala

en: Bo_ld color:
pl: Kolor pogru_bienia:

en: Choose Terminal Bold Text Color
pl: Wybór koloru pogrubionego tekstu w terminalu

en: _Underline color:
pl: Kolor p_odkreślenia:

en: Choose Terminal Underlined Text Color
pl: Wybór koloru podkreślonego tekstu w terminalu

en: Cu_rsor color:
pl: Kolo_r kursora:

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
pl: Wybór koloru kursora terminala

en: Choose Terminal Cursor Background Color
pl: Wybór koloru tła kursora terminala

en: _Highlight color:
pl: Ko_lor wyróżnienia:

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
pl: Wybór koloru wyróżnionego tekstu terminala

en: Choose Terminal Highlight Background Color
pl: Wybór koloru wyróżnionego tła terminala

en: Palette
pl: Paleta

en: Built-in _schemes:
pl: Wbudowane _schematy:

en: Color p_alette:
pl: _Paleta kolorów:

en: Show _bold text in bright colors
pl: Pogru_biony tekst w jasnych kolorach

en: Colors
pl: Kolory

en: _Show scrollbar
pl: _Pasek przewijania

en: Scroll on _output
pl: Prz_ewijanie po pojawieniu się nowych danych

en: Scroll on _keystroke
pl: Przewijanie po _naciśnięciu klawisza

en: Scroll on _paste
pl: Przewijanie po w_klejeniu

en: _Limit scrollback to:
pl: _Ograniczenie przewijania do:

en: lines
pl: wierszy

en: Warning! Large scrollback buffers may lead to exhaustion of system resources.
pl: Ostrzeżenie: duże bufory przewijania mogą prowadzić do wyczerpania zasobów komputera.

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: _Run command as a login shell
pl: _Uruchomienie w roli powłoki startowej

en: Ru_n a custom command instead of my shell
pl: Uruchomienie nie_standardowego polecenia zamiast powłoki

en: Custom co_mmand:
pl: Niestandardowe po_lecenie:

en: _Preserve working directory:
pl: _Zachowywanie katalogu roboczego:

en: When command _exits:
pl: _Po zakończeniu polecenia:

en: Command
pl: Polecenie

en: _Backspace key generates:
pl: Klawisz _Backspace generuje:

en: _Delete key generates:
pl: Klawisz _Delete generuje:

en: _Encoding:
pl: _Kodowanie:

en: Ambiguous-_width characters:
pl: Znaki o niejednoznacznej _szerokości są:

en: Enable _SIXEL images
pl: Obsługa obrazów SI_XEL

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
pl: _Przywróć domyślne wartości opcji zgodności

en: Compatibility
pl: Zgodność

en: Clone…
pl: Sklonuj…

en: Rename…
pl: Zmień nazwę…

en: Delete…
pl: Usuń…

en: Set as default
pl: Ustaw jako domyślny

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Black on light yellow
pl: Czarne na jasnożółtym

en: Black on white
pl: Czarne na białym

en: Gray on black
pl: Szare na czarnym

en: Green on black
pl: Zielone na czarnym

en: White on black
pl: Białe na czarnym

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: GNOME light
pl: Jasny GNOME

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: GNOME dark
pl: Ciemny GNOME

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Tango light
pl: Jasny Tango

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Tango dark
pl: Ciemny Tango

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
pl: Jasny Solarized

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
pl: Ciemny Solarized

en: Error parsing command: %s
pl: Błąd podczas przetwarzania polecenia: %s

en: Chinese Traditional
pl: chińskie tradycyjne

en: Cyrillic/Russian
pl: cyrylica/rosyjskie

en: Japanese
pl: japońskie

en: Korean
pl: koreańskie

en: Chinese Simplified
pl: chińskie uproszczone

en: Western
pl: zachodnie

en: Central European
pl: środkowoeuropejskie

en: Cyrillic
pl: cyrylica

en: Turkish
pl: tureckie

en: Hebrew
pl: hebrajskie

en: Arabic
pl: arabskie

en: Nordic
pl: nordyckie

en: Baltic
pl: bałtyckie

en: Celtic
pl: celtyckie

en: Romanian
pl: rumuńskie

en: South European
pl: południowoeuropejskie

en: Greek
pl: greckie

en: Hebrew Visual
pl: hebrajskie wizualne

en: Cyrillic/Ukrainian
pl: cyrylica/ukraińskie

en: Croatian
pl: chorwackie

en: Thai
pl: tajskie

en: Unicode
pl: unikod

en: Vietnamese
pl: wietnamskie

en: Legacy CJK Encodings
pl: Przestarzałe kodowania CJK

en: Obsolete Encodings
pl: Przestarzałe kodowania

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × width
en: width
pl: szerokość

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × height
en: height
pl: wysokość

en: Choose Palette Color %u
pl: Wybór koloru palety: %u

en: Palette entry %u
pl: Element palety: %u

en: Find
pl: Wyszukiwanie

en: Find previous occurrence
pl: Wyszukuje poprzednie wystąpienie

en: Find next occurrence
pl: Wyszukuje następne wystąpienie

en: Toggle search options
pl: Przełącza opcje wyszukiwania

en: _Match case
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: Match _entire word only
pl: Tylko _całe wyrazy

en: Match as _regular expression
pl: Wyrażenie _regularne

en: _Wrap around
pl: _Automatyczny powrót do początku

en: New Tab
pl: Nowa karta

en: Save Contents
pl: Zapisanie zawartości

en: Export
pl: Wyeksportowanie

en: Print
pl: Wydrukowanie

en: Close Tab
pl: Zamknięcie karty

en: Close Window
pl: Zamknięcie okna

en: Copy
pl: Skopiowanie

en: Copy as HTML
pl: Skopiowanie jako HTML

en: Paste
pl: Wklejenie

en: Select All
pl: Zaznaczenie wszystkiego

en: Find Next
pl: Wyszukanie następnego

en: Find Previous
pl: Wyszukanie poprzedniego

en: Clear Highlight
pl: Wyczyszczenie wyróżnienia

en: Hide and Show Menubar
pl: Ukrycie lub wyświetlenie paska menu

en: Full Screen
pl: Pełny ekran

en: Zoom In
pl: Powiększenie

en: Zoom Out
pl: Pomniejszenie

en: Normal Size
pl: Zwykły rozmiar

en: Read-Only
pl: Tylko do odczytu

en: Reset
pl: Zresetowanie

en: Reset and Clear
pl: Zresetowanie i wyczyszczenie

en: Switch to Previous Tab
pl: Przełączenie na poprzednią kartę

en: Switch to Next Tab
pl: Przełączenie na następną kartę

en: Move Tab to the Left
pl: Przesunięcie karty w lewo

en: Move Tab to the Right
pl: Przesunięcie karty w prawo

en: Detach Tab
pl: Odłączenie karty

en: Switch to Last Tab
pl: Przełączenie na ostatnią kartę

en: Contents
pl: Spis treści

en: Show Primary Menu
pl: Wyświetlenie głównego menu

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edycja

en: View
pl: Widok

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Tabs
pl: Karty

en: Help
pl: Pomoc

en: Global
pl: Globalne

en: Switch to Tab %u
pl: Przełączenie na %u. kartę

en: _Action
pl: _Działanie

en: Shortcut _Key
pl: Klawisz _skrótu

en: New Terminal
pl: Nowy terminal

en: New _Terminal
pl: _Nowy terminal

en: New _Tab
pl: Nowa _karta

en: New _Window
pl: Nowe _okno

en: Change _Profile
pl: Z_mień profil

en: _Profile
pl: _Profil

en: Profiles
pl: Profile

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: Zoom _In
pl: Po_większ

en: _Full Screen
pl: P_ełny ekran

en: Read-_Only
pl: _Tylko do odczytu

en: Set _Title…
pl: _Ustaw tytuł…

en: _Advanced
pl: Z_aawansowane

en: _Reset
pl: _Zresetuj

en: Reset and C_lear
pl: Zresetuj i _wyczyść

en: _Inspector
pl: _Inspektor

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About
pl: _O programie

en: _File
pl: _Plik

en: _Save Contents…
pl: Zapi_sz zawartość…

en: _Export…
pl: Wy_eksportuj…

en: _Print…
pl: Wy_drukuj…

en: C_lose Tab
pl: Za_mknij kartę

en: _Close Window
pl: Zam_knij okno

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy as _HTML
pl: Skopiuj jako _HTML

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: Paste as _Filenames
pl: Wklej jako _nazwy plików

en: Select _All
pl: Zaznacz _wszystko

en: P_references
pl: _Preferencje

en: _View
pl: _Widok

en: Show _Menubar
pl: _Pasek menu

en: _Normal Size
pl: _Zwykły rozmiar

en: _Search
pl: Wy_szukiwanie

en: _Find…
pl: _Znajdź…

en: Find _Next
pl: Znajdź _następne

en: Find _Previous
pl: Znajdź p_oprzednie

en: _Clear Highlight
pl: Wy_czyść wyróżnienie

en: Ta_bs
pl: _Karty

en: _Previous Tab
pl: _Poprzednia karta

en: _Next Tab
pl: _Następna karta

en: Move Terminal _Left
pl: Przesuń terminal w _lewo

en: Move Terminal _Right
pl: Pr_zesuń terminal w prawo

en: _Detach Terminal
pl: O_dłącz terminal

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: Open in _Remote Terminal
pl: Otwórz w z_dalnym terminalu

en: Open in _Local Terminal
pl: Otwórz w _lokalnym terminalu

en: Open the currently selected folder in a terminal
pl: Otwiera obecnie zaznaczony katalog w terminalu

en: Open the currently open folder in a terminal
pl: Otwiera obecnie otwarty katalog w terminalu

en: Open in T_erminal
pl: Otwórz w t_erminalu

en: Open T_erminal
pl: Otwórz t_erminal

en: Open a terminal
pl: Otwiera terminal

en: C_lose Terminal
pl: Za_mknij terminal

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
pl: Opcja „%s” jest przestarzała i może zostać usunięta w późniejszej wersji programu gnome-terminal.

note: %s is being replaced with "-- " (without quotes), which must be used literally, not translatable
en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
pl: Należy użyć znaków „%s”, aby zakończyć opcje i umieścić wiersz poleceń do wykonania po nich.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
pl: Opcja „%s” nie jest już obsługiwana w tej wersji programu gnome-terminal.

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
pl: Parametr opcji „%s” nie jest prawidłowym poleceniem: %s

en: Two roles given for one window
pl: Jednemu oknu nadano dwie role

en: “%s” option given twice for the same window
pl: Opcję „%s” podano dwukrotnie dla tego samego okna

en: Cannot pass FD %d twice
pl: Nie można przekazać DP %d dwa razy

en: “%s” is not a valid zoom factor
pl: „%s” nie jest prawidłowym współczynnikiem powiększenia

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
pl: Współczynnik powiększenia „%g” jest za mały, użyto %g

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
pl: Współczynnik powiększenia „%g” jest za duży, użyto %g

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
pl: Opcja „%s” wymaga określenia uruchamianego polecenia w pozostałej części wiersza polecenia

en: Can only use --wait once
pl: Opcji --wait można używać tylko raz

en: Not a valid terminal config file.
pl: Nieprawidłowy plik konfiguracyjny terminala.

en: Incompatible terminal config file version.
pl: Niezgodna wersja pliku konfiguracyjnego terminala.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
pl: Bez rejestracji przy użyciu serwera nazw aktywacji i bez ponownego użycia aktywnego terminala

en: Load a terminal configuration file
pl: Wczytuje pliku konfiguracji terminala

en: FILE
pl: PLIK

en: Do not pass the environment
pl: Bez przekazywania środowiska

en: Show preferences window
pl: Wyświetla okno preferencji

en: Print environment variables to interact with the terminal
pl: Wyświetla zmienne środowiskowe do działania na terminalu

en: Increase diagnostic verbosity
pl: Więcej komunikatów diagnostycznych

en: Suppress output
pl: Ograniczone komunikaty

en: Open a new window containing a tab with the default profile
pl: Otwiera nowe okno zawierające kartę z domyślnym profilem

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
pl: Otwiera nową kartę w ostatnio otwartym oknie, z domyślnym profilem

en: Turn on the menubar
pl: Włącza pasek menu

en: Turn off the menubar
pl: Wyłącza pasek menu

en: Maximize the window
pl: Maksymalizuje okno

en: Full-screen the window
pl: Okno w trybie pełnoekranowym

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
pl: Ustawia rozmiar okna, na przykład: 80x24 lub 80x24+200+200 (KOLUMNYxRZĘDY+X+Y)

en: GEOMETRY
pl: WYMIARY

en: Set the window role
pl: Ustawia rolę okna

en: ROLE
pl: ROLA

en: Set the last specified tab as the active one in its window
pl: Ustawia ostatnio wybraną kartę jako aktywną w jej oknie

en: Execute the argument to this option inside the terminal
pl: Wykonuje wewnątrz terminala polecenie podane w parametrze tej opcji

en: Use the given profile instead of the default profile
pl: Używa podanego profilu zamiast domyślnego

en: PROFILE-NAME
pl: NAZWA-PROFILU

en: Set the initial terminal title
pl: Ustawia początkowy tytuł terminala

en: TITLE
pl: TYTUŁ

en: Set the working directory
pl: Ustawia katalog roboczy

en: DIRNAME
pl: KATALOG

en: Wait until the child exits
pl: Czeka, aż element potomny zakończy działanie

en: Forward file descriptor
pl: Przekierowuje deskryptor pliku

note: FD = file descriptor
en: FD
pl: DP

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
pl: Ustawia współczynnik powiększenia terminala (1.0 = zwykły rozmiar)

en: ZOOM
pl: POWIĘKSZENIE

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: GNOME Terminal Emulator
pl: Emulator terminala GNOME

en: Show GNOME Terminal options
pl: Wyświetla opcje terminala GNOME

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
pl: Opcje otwierania nowych okien lub kart terminala; można określić więcej niż jedną opcję:

en: Show terminal options
pl: Wyświetla opcje terminala

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
pl: Opcje okien; jeśli opcja jest użyta przed pierwszym parametrem --window lub --tab, to ustawia wartości domyślne dla wszystkich okien:

en: Show per-window options
pl: Wyświetla opcje dla okna

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
pl: Opcje terminala; jeśli opcja jest użyta przed pierwszym parametrem --window lub --tab, to ustawia wartości domyślne dla wszystkich terminali:

en: Show per-terminal options
pl: Wyświetla opcje dla danego terminala

en: Profile “%s”
pl: Profil „%s”

en: Preferences – %s
pl: Preferencje — %s

en: New Profile
pl: Nowy profil

en: Enter name for new profile with default settings:
pl: Nazwa nowego profilu z domyślnymi ustawieniami:

en: Create
pl: Utwórz

en: Enter name for new profile based on “%s”:
pl: Nazwa nowego profilu na podstawie „%s”:

en: %s (Copy)
pl: %s (kopia)

en: Clone Profile
pl: Sklonuj profil

en: Clone
pl: Sklonuj

en: Enter new name for profile “%s”:
pl: Nowa nazwa profilu „%s”:

en: Rename Profile
pl: Zmień nazwę profilu

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Really delete profile “%s”?
pl: Na pewno usunąć profil „%s”?

en: Delete Profile
pl: Usuń profil

en: Delete
pl: Usuń

en: This is the default profile
pl: Domyślny profil

en: General
pl: Ogólne

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: No command supplied nor shell requested
pl: Nie podano polecenia ani nie zażądano powłoki

en: _Relaunch
pl: Ponowne u_ruchomienie

en: There was an error creating the child process for this terminal
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia procesu potomnego dla tego terminala

en: The child process exited normally with status %d.
pl: Proces potomny został poprawnie zakończony ze stanem %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
pl: Proces potomny został przerwany przez sygnał %d.

en: The child process was aborted.
pl: Proces potomny został przerwany.

en: Close tab
pl: Zamyka kartę

en: There was an error displaying help
pl: Błąd podczas wyświetlania pomocy

en: Contributors:
pl: Współtwórcy:

en: Version %s for GNOME %d
pl: Wersja %s dla środowiska GNOME %d

en: Using VTE version %u.%u.%u
pl: Używa biblioteki VTE %u.%u.%u

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
pl: Emulator terminala dla środowiska GNOME

en: GNOME Terminal
pl: Terminal GNOME

en: Could not open the address “%s”
pl: Nie można otworzyć adresu „%s”

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Program GNOME Terminal jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania — według wersji trzeciej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Program GNOME Terminal rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
pl: Z pewnością wraz z programem GNOME Terminal dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie — proszę odwiedzić stronę internetową <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: “file” scheme with remote hostname not supported
pl: Schemat „file” ze zdalną nazwą komputera jest nieobsługiwany

en: Could not save contents
pl: Nie można zapisać zawartości

en: Save as…
pl: Zapisanie jako…

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Open _Hyperlink
pl: _Otwórz odnośnik

en: Copy Hyperlink _Address
pl: Skopiuj _adres odnośnika

en: Send Mail _To…
pl: _Wyślij wiadomość e-mail do…

en: Copy Mail _Address
pl: Skopiuj _adres e-mail

en: Call _To…
pl: _Zadzwoń…

en: Copy Call _Address
pl: Skopiuj _numer telefonu

en: _Open Link
pl: _Otwórz odnośnik

en: Copy _Link
pl: Skopiuj o_dnośnik

en: P_rofiles
pl: P_rofile

en: L_eave Full Screen
pl: _Opuść pełny ekran

en: Set GNOME Terminal as your default terminal?
pl: Ustawić Terminal GNOME jako domyślny terminal?

en: _Yes
pl: _Tak

en: _No
pl: _Nie

en: Close this window?
pl: Zamknąć to okno?

en: Close this terminal?
pl: Zamknąć ten terminal?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
pl: W niektórych terminalach w tym oknie uruchomione są procesy. Zamknięcie okna spowoduje ich zakończenie.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
pl: W tym terminalu uruchomiony jest proces. Zamknięcie terminala spowoduje jego zakończenie.

en: C_lose Window
pl: Za_mknij okno

en: Failed to parse arguments: %s
pl: Przetworzenie parametrów się nie powiodło: %s

en: What to do with dynamic title
pl: Co robić z dynamicznym tytułem

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
pl: Jeśli program w terminalu ustawia tytuł (zwykle powłoka jest na to ustawiona), dynamicznie ustawiony tytuł może czyścić skonfigurowany tytuł, być wstawiany przed nim, za nim lub go zastępować. Możliwe wartości to „replace” (zastępowanie), „before” (przed), „after” (za) i „ignore” (ignorowanie).

en: Title for terminal
pl: Tytuł terminala

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
pl: Tytuł wyświetlany dla okna lub karty terminala. Ten tytuł może być zastępowany lub łączony z tytułem ustawianym przez program w terminalu, w zależności od ustawienia „title_mode”.

en: Whether to use a transparent background
pl: Czy używać przezroczystego tła

en: Adjust the amount of transparency
pl: Dostosowanie przezroczystości

en: A value between 0 and 100, where 0 is opaque and 100 is fully transparent.
pl: Wartość między 0 a 100, gdzie 0 oznacza nieprzezroczystość, a 100 oznacza całkowitą przezroczystość.

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
pl: Skrót klawiszowy do ustawienia tytułu terminala

en: Title
pl: Tytuł

en: Initial _title:
pl: _Początkowy tytuł:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
pl: Kiedy polecenia terminala ustawiają _własne tytuły:

en: Transparent background
pl: Przezroczyste tło

en: Set Title
pl: Ustawienie tytułu

en: _Title:
pl: _Tytuł:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: _Set Title…
pl: _Ustaw tytuł…

en: none
pl: bez

en: full
pl: całkowicie

en: Command completed
pl: Ukończono polecenie
