gnome-terminal - en to xh translation catalogue (514 entries)

en: Terminal
xh: i-Terminal

en: Accelerator key
xh: Iqhosha elisisinqumlisi

en: Accelerator modifiers
xh: Amaqhosha azizulungisi azizinqumlisi

en: Accelerator Mode
xh: Inkqubo esisiNqumlisi

en: The type of accelerator.
xh: Uhlobo lwesinqumlisi.

en: Disabled
xh: Yenziwe ingasebenzi

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
xh: Chwetheza isinqumlisi esitsha, okanye cofa i-Backspace ukucima

en: Type a new accelerator
xh: Chwetheza isinqumlisi esitsha

en: Current Locale
xh: i-Locale yaNgoku

en: Western
xh: Ntshona

en: Central European
xh: eyaseYurophui eseMbindini

en: South European
xh: ayaseYurophu esemaZantsi

en: Baltic
xh: i-Baltic

en: Cyrillic
xh: i-Cyrillic

en: Arabic
xh: i-Arabic

en: Greek
xh: i-Greek

en: Hebrew Visual
xh: i-Hebrew Visual

en: Hebrew
xh: i-Hebrew

en: Turkish
xh: i-Turkish

en: Nordic
xh: i-Nordic

en: Celtic
xh: i-Celtic

en: Romanian
xh: i-Romanian

en: Unicode
xh: i-Unicode

en: Armenian
xh: i-Armenian

en: Chinese Traditional
xh: i-Cinese Traditional

en: Cyrillic/Russian
xh: i-Cyrillic/i-Russian

en: Japanese
xh: i-Japanese

en: Korean
xh: i-Korean

en: Chinese Simplified
xh: i-Chinese eyaNziwe lula

en: Georgian
xh: i-Georgian

en: Cyrillic/Ukrainian
xh: i-Cyrillic/i-Ukrainian

en: Croatian
xh: i-Croatian

en: Hindi
xh: i-Hindi

en: Persian
xh: i-Persian

en: Gujarati
xh: i-Gujarati

en: Gurmukhi
xh: i-Gurmukhi

en: Icelandic
xh: i-Icelandic

en: Vietnamese
xh: i-Vietnamese

en: Thai
xh: i-Thai

en: User Defined
xh: eCazwe nguMsebenzisi

en: _Description
xh: _iNkcazo

en: _Encoding
xh: _Ukunxulumana

en: There was an error subscribing to notification of terminal encoding list changes. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekubhaleni igama lakho kutshintsho lokwaziswa koluhlu lonxulumano lwe-terminal. (%s)

en: <b>Background</b>
xh: <b>Okungasemva</b>

en: <b>Command</b>
xh: <b>Umyalelo</b>

en: <b>Compatibility</b>
xh: <b>Uthelekiso</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
xh: <b>Okungaphambili kunye nokuNgasemva</b>

en: <b>General</b>
xh: <b>Jikelele</b>

en: <b>Palette</b>
xh: <b>iNgqokelela yeziXhobo</b>

en: <b>Scrolling</b>
xh: <b>Ukuhlisa uNyusa</b>

en: <b>Title</b>
xh: <b>isiHloko</b>

en: <big>S/Key Challenge Response</big>
xh: <big>S/Key yeMpendulo woMngeni</big>

en: <small><i>Maximum</i></small>
xh: <small><i>Ubukhulu</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
xh: <small><i>Akukho nanye</i></small>

en: ASCII DEL
xh: i-ASCII DEL

en: A_vailable encodings:
xh: Unxulumano o_lufumanekayo:

en: Add or Remove Terminal Encodings
xh: Yongeza okanye uSuse Ukunxulumana kwe-Terminal

en: Background _image
xh: Umfanekiso _wokungasemva

en: Background image _scrolls
xh: Okokuhlisa unyusa _komfanekiso wokungasemva

en: Built-_in schemes:
xh: I-scheme ezakhelwe_ngaphakathi:

en: Built-in _schemes:
xh: I-_scheme ezakhelwe-ngaphakathi:

en: Built-in foreground and background color schemes:
xh: I-scheme zombala ezakhelwe ngaphakathi sokungasemva kunye nangaphambili:

en: Built-in palette schemes:
xh: I-scheme sengqwokelela yezixhobo esakhelwe-ngaphakathi:

en: C_reate
xh: D_ala

en: Choose terminal background color
xh: Khetha umbala wokungasemva kwe-terminal

en: Choose terminal text color
xh: Khetha umbala wombhalo we-terminal

en: Color Selector
xh: Isikhethi- mbala

en: Color _palette:
xh: Umbala _wengqokelela yezixhobo:

en: Colors
xh: Imibala

en: Compatibility
xh: uThelekiso

en: Control-H
xh: i-Control-H

en: Cursor blin_ks
xh: iKhesa iyada_nyaza

en: Custom co_mmand:
xh: Um_yalelo ozenzeleyo:

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
xh: Yenza kungasebenzi onke amaqhosha ofikelelo kwi-me_nyu (njenge-Alt=f ukuvula imenyu yeFayili)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
xh: Yenza lingasebenzi iqhosha elinqumlayo leme_nyu (F10 ngokumiselweyo)

en: E_ncodings shown in menu:
xh: Uku_nxulumana okuboniswe kwimenyu:

en: Effects
xh: Iziphumo

en: Escape sequence
xh: Ukulandelelana kokuphepha

en: Exit the terminal
xh: Phuma kwi-terminal

en: General
xh: Jikelele

en: Goes after initial title
xh: Ihamba emva kwesihloko sokuqala

en: Goes before initial title
xh: Ihamba phambi kwesihloko sokuqla

en: Hold the terminal open
xh: Ibamba i-terminal ivulekile

en: Image _file:
xh: i_Fayili yomfanekiso:

en: Initial _title:
xh: Isihloko _sokuqala:

en: Isn't displayed
xh: Ayibonakaliswanga

en: Keyboard Shortcuts
xh: IziNqumli ze-Keyboard

en: New Profile
xh: iNkangeleko eNtsha

en: On the left side
xh: Kwicala elisekhohlo

en: On the right side
xh: Icala elisekunene

en: Open a dialog to specify the color
xh: Vula unxibelelwano ukubalula umbala

en: Palette entry 1
xh: Ungeniso lweNgqokelela yezixhobo loku-1

en: Palette entry 10
xh: Ungeniso lweNgqokelela yezixhobo lwe-10

en: Palette entry 11
xh: Ungeniso lweNgqokelela yezixhobo lwe-11

en: Palette entry 12
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo lwe-12

en: Palette entry 13
xh: Ungeniso lweNgqokelela yezixhobo lwe-13

en: Palette entry 14
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo lwe-14

en: Palette entry 15
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo ye-15

en: Palette entry 16
xh: Ungeniso lwengqokela yezixhobo lwe-16

en: Palette entry 2
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo lwesi-2

en: Palette entry 3
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo lwesi-3

en: Palette entry 4
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo lwesi-4

en: Palette entry 5
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo lwesi-5

en: Palette entry 6
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo lwesi-6

en: Palette entry 7
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo lwesi-7

en: Palette entry 8
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo lwesi-8

en: Palette entry 9
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo ye-9

en: Password:
xh: i-Password:

en: Profile Editor
xh: Umhleli weNkangeleko

en: Profile _icon:
xh: u_Mfanekiso weNkangeleko:

en: Profile _name:
xh: _iGama leNkangeleko:

en: Replaces initial title
xh: Ingena endaweni yesihloko sokuqala

en: Restart the command
xh: Uvula kwakhona umyalelo

en: Ru_n a custom command instead of my shell
xh: Qhu_ba umyalelo ozenzeleyo endaweni yetoliki yemiyalelo

en: S_hade transparent or image background:
xh: K_husela okucace gca okanye umfanekiso wokungasemva:

en: Sc_roll on output
xh: Yi_hla unyuka kwiziphumo

en: Scr_ollback:
xh: Yi_hla unyuka ubuyele emva:

en: Scroll on _keystroke
xh: Yihla unyuka kwi_keystroke

en: Scrolling
xh: Ukuhlisa unyusa

en: Select-by-_word characters:
xh: Khetha-nge-_word iimpawu:

en: Show _menubar by default in new terminals
xh: Bonisa i-_menubar ngokumiselweyo kwii-terminals ezintsha

en: Terminal _bell
xh: Int_simbi yeterminal

en: Terminal applications have these colors available to them.
xh: I-terminal yeenkqubo zekhompyutha zinale mibala efumanekayo kuzo.

en: The command running inside the terminal may dynamically set a new title.
xh: Umyalelo oqhuba ngaphakathi kwe-terminal unokutshintsha umisele isihloko esitsha.

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
xh: Oku ekunokukhethwa kuko kunokwenza ukuba iinkqubo zekhompyutha ziziphathe ngokungachanekanga.
    Zilapha kuphela ukukuvumela usebenze kwiinkqubo ezithile zekhompyutha
    kunye neenkqubo zekhompyutha ezilindele ukuziphatha okwahlukileyo kwe-terminal.

en: Title and Command
xh: IsiHloko noMyalelo

en: Use colors from s_ystem theme
xh: Sebenzisa imibala evela kumxholo w_enkqubo

en: When command _exits:
xh: Xa umyalelo_ukhona:

en: _Allow bold text
xh: _Vumela umbhalo ongqindilili

en: _Background color:
xh: _Umbala wokungasemva:

en: _Backspace key generates:
xh: _Iqhosha le-Backspace lenza:

en: _Base on:
xh: _Ngokusekelwe kwi:

en: _Delete key generates:
xh: _Iqhosha lokucima lenza:

en: _Dynamically-set title:
xh: _Isihloko esimiselwe-ngokutshintshayo:

en: _None (use solid color)
xh: _Akukho (khetha umbala oluqilima)

en: _Profile name:
xh: _Igama lenkangeleko:

en: _Reset compatibility options to defaults
xh: _Vula kwakhona ungakhuphanga kumbane ukuthelekiswa kokunokukhethwa kuko kuye kokumiselweyo

en: _Run command as a login shell
xh: _Qhuba umyalelo njengetoliki yemiyalelo yokungena

en: _Scrollbar is:
xh: i-_Scrollbar yi:

en: _Shortcut Keys:
xh: _Amaqhosha okuNqumla:

en: _Text color:
xh: _Umbala wombhalo:

en: _Transparent background
xh: _Okungasemva okucace gca

en: _Update login records when command is launched
xh: _Hlaziya iirekhodi zokungena xa umyalelo undululwa

en: _Use the system terminal font
xh: _Sebenzisa ifonti yenkqubo ye-terminal

en: _lines
xh: _imigca

en: kilo_bytes
xh: ii-kilo_bytes

en: kilobytes
xh: ii-kilobytes

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
xh: Ummiselwana wokunxulumana okunokubakhona ubekwe kwimenywana yonxulumano. Olu luluhlu lonxulumano oluya kuvela apho. Igama elikhethekileyo lokunxulumana "current" lithetha ukuveza ukunxuluamna kwe-locale yangoku.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
xh: Ixabiso eliphakathi kuka-0.0 kunye no-1.0 elikhombisa ukuba umfanekiso wokungasemva wenziwe mnyama kangakanani. U-0.0 uthetha ukuba akukho bumnyama. U-1.0 uthetha ukuba kumnyama ngokuphelelyo. Kuphunyezo lwangoku, kukho imigangatho emibini kuphela enokwenzeka, ngoko ke ummiselo uziphethe njenge-boolean, apho u-0.0 enza ukuba kungasebenzi okwenza mnyama.

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
xh: Igama lefoni i-Pango. Imizekelo yile-"Sans 12" okanye "Monospace Bold 14".

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
xh: Igama lefonti u-X. Jonga iphepha le-x man (chwetheza "man X") ngeenkcukacha ezithe vetshe ngendlela yamagama efonti ka-X.

en: Background image
xh: Umfaneksio wokungasemva

en: Background type
xh: Uhlobo lokungasemva

en: Characters that are considered "part of a word"
xh: Iimpawu ezithathwa njenge-"nxenye yagama"

en: Custom command to use instead of the shell
xh: Umyalezo ozenzele wona ukuba uwusebenzise endaweni yetoliki yemiyalelo

en: Default color of terminal background
xh: Misela umbala wokungasemva kwe-terminal

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
xh: Misela umbala wokungasemva kwe-terminal, njengobalulo lombala (inokuba luhlobo lwe-HTML-isimbo se-hex digits, okanye igama lombala elifana no-"red").

en: Default color of text in the terminal
xh: Umbala omiselweyo wombhalo kwi-terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
xh: Umbala omiselweyo wombhalo kwi-terminal, ubalulo lombala (lunokuba yi-HTML-isimbo se-hex digits, okanye igama lombala elifana no "red").

en: Effect of the Backspace key
xh: Isiphumo seqhosha le-Backspace

en: Effect of the Delete key
xh: Isiphumo seqhosha lika-Delete

en: Filename of a background image.
xh: Igama lefayili lomfanekiso wokungasemva.

en: Font
xh: iFonti

en: How much to darken the background image
xh: Uwenza ube mnyama kanjani umfanekiso wokungasemva

en: Human-readable name of the profile
xh: Igama elinokufundwa ngumntu lenkangeleko

en: Human-readable name of the profile.
xh: Igama elinokufundwa ngumntu lenkangeleko.

en: Icon for terminal window
xh: Umfanekiso we-window ye-terminal

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
xh: Umfaneksio ongumqondiso wokusetyanziswa kwii-taba/windows uqulethe le nkangeleko.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
xh: Ukuba ngaba inkqubo yekhompyutha ekwi-terminal imisela isihloko (abantu abaninzi abanjalo banetoliki yemiyalelo emiselwe ukuba yenze oku), umiselo lwesihloko esinokutshintsha sinokucima isihloko sokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha, hamba phambi kwaso, hamba emva kwaso, okanye beka esinye endaweni yaso. Amaxabiso anokwenzeka ngala "replace", "before", "after", kunye no-"ignore".

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
xh: Ukuba yinyani, vumela inkqubo yekhompyutha kwi-terminal ukwenza ukuba umbhalo ubonakale ungqindilili.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
xh: Ukuba yinyani, ungenzi ngxolo xa inkqubo yekhompyutha ithulela ukulandelelana kokuphepha kwintsimbi ye-terminal.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
xh: Ukuba yinyani, ukucinezela iqhosha kutsiba i-scrollbar kuye ezantsi.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
xh: Ukuba yinyani, hlisa unyusa umfanekiso wokungasemva ngombhalo wokungangambili; ukuba ayiyonyani, gcina umfanekiso ukwisikhundla esimileyo uze uhlise unyusa umbhalo ongaphezu kwawo.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
xh: Ukuba yinyani, umyalelo ongaphakathi kwe-terminal uyakundululwa njengetoliki yemiyalelo yokungena. (argv[0] uya kuba nekhonkco phakathi kwamagama.)

en: If true, the system login records utmp and wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
xh: Ukuba yinyani, iirekhodi zenkqubo yokungena i-utmp kunye ne-wtmp ziya kuhlaziywa xa umyalelo ongaphakathi kwe-terminal undululwa.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
xh: Ukuba yinyani, i-terminal iyakusebenzisa ifonti esemgangathweni ye-desktop-global ukuba ngaba inesithuba esinye (kunye nefonti efana kakhulu enokuza nayo ngenye indlela).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
xh: Ukuba yinyani, i-scheme somxholo wombala osetyenziswe kwiibhokisi zongeniso lombhalo ziya kusetyenziselwa i-terminal, endaweni yemibala enikwa ngumsebenzisi.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
xh: Ukuba yinyani, umiselo lwexabiso lomyalelo_ozenzele wona uya kusetyenziswa endaweni yokuqhuba itoliki yemiyalelo.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
xh: Ukuba yinyani, nanini na xa kukho iziphumo ezitsha i-terminal iya kuhla inyuka iye ezantsi.

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuzisa unxibelelwano lokudalwa kwenkangeleko. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziselwe i-GTK+iifayili zikavimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuye kluluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko akuyi kubakho sinqumli se-keyboard yesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuvala i-tab. Elibonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovima. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko le ndlela kuluhlu lwagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuvala i-window. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokukopa umbhalo okhethiweyo uye kwi-clipboard. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo ensetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sishunquli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokundulula uncedo. Elibonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke asikho isinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elimnqumlayo le-keyboard lokwenza ifonti ukuba ibe inkulu. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokwenza ifonti ukuba ibe ncinane. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyikubakho sinqumli kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokwenza isayizi yefonti ibe yeqhelekileyo. Libonakiliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo kunesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuvula i-tab entsha. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuvula i-window entsha. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngab umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuncamathisela okuqulethweyo kwe-clipboard kwi-terminal. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo kunesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumalyo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab 1. Libonakaliswe kuluhlu lwamagama ngendlela efanayo kunesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab ye-10. Libonakiliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab ye-11. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab ye-12. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba aumisela oku ekunokukhetwha kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-2. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+iifayili zoovimba kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", noko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-3. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamaga maolukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-4. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamaga maolukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumalyo le-keyboard lokutshinthela kwi-tab yesi-5. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumlisi se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-6. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-7. Libonakaliswe njengoluhlu lwmagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-8. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokutshintshela kwi-tab yesi-9. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha elinqumlayo le-keyboard lokuveza inkqubo egcweleyo yesikrini. Libonakaliswe ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama akhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli se-keyboard sokuvula kwakhona ungakhuphanga kumbane kunye nokucima i-terminal. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo kunesetyenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli se-keyboard sokuvula kwakhona ungakhuphanga kumbane kwi-terminal. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama akhethekileyo "disabled", ngoko ke akukho sinqumli kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli le-keyboard lokumisela isihloko se-terminal. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama mgemdlela efanayo nesityenziswa kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akukho sinqumli kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli le-keyboad lokutshintshela kwi-tab elandelayo. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama ngendlela efanayo nesetyenziswe kwi-GTK+ iifayili zoovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke ngeke sibekhona isinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yangaphambili. Libonakaliswe ngolungiselelo olusetyenziselwa i-GTK+ iifayili zovimba. Ukuba ngaba umisela oku ekunokukhethwa kuzo kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke ngeke kube nesinqumli kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
xh: Iqhosha lesinqumli se-keyboard sokwenza i-toggle yokubonakala kwe-menubar. Libonakaliswe njengoluhlu lwamagama kulungiselelo olufanayo lwe-GTK+ iifayili zovimba. Ukuba ngaba umisela oku kunokukhethwa kuko kuluhlu lwamagama olukhethekileyo "disabled", ngoko ke akuyi kubakho sinqumli se-keyboard kwesi senzo.

en: Keyboard shortcut to close a tab
xh: Isinqumli se-keyboard sokuvala i-tab

en: Keyboard shortcut to close a window
xh: Isinqumli se-keyboard sokuvala i-window

en: Keyboard shortcut to copy text
xh: Isinqumli se-keyboard sokukopa umbhalo

en: Keyboard shortcut to create a new profile
xh: Isinqumli se-keyboard sokudala inkangeleko entsha

en: Keyboard shortcut to launch help
xh: Isinqumli se-keyboard sokundulula uncedo

en: Keyboard shortcut to make font larger
xh: Isinqumli se-keyboard sokwenza ifonti ibe nkulwana

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
xh: Isinqumli se-keyboard sokwenza ifonti ukuba ibe yisayizi yesiqhelo

en: Keyboard shortcut to make font smaller
xh: Isinqumli se-keyboard sokwenza ifonti ibencinane

en: Keyboard shortcut to open a new tab
xh: Isinqumli se-keyboard sokuvula i-tab entsha

en: Keyboard shortcut to open a new window
xh: Isinqumli se-keyboard sokuvula i-window entsha

en: Keyboard shortcut to paste text
xh: Isinqumli se-keyboard sokuncamathisela umbhalo

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
xh: Isinqumli se-keyboad sokuvula kwakho ungakhuphanga kumbane kunye nokucima i-terminal

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
xh: Isinqumli se-keyboard sokuyivula kwakhona ungayikhuphanga kumbane i-terminal

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
xh: Isinqumli se-keyboard sokumisela isihloko se-terminal

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yoku-1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab ye-10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
xh: Iswinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab ye-11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab ye-12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
xh: Isinqumli se-keboard sokutshintshela kwi-tab yesi-2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yesi-3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
xh: Isinqumli se-keboard sokutshintshela kwi-tab yesi-4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yesi-5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yesi-6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yesi-7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab yesi-8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab ye-9

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab elandelayo

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
xh: Isinqumli se-keyboard sokutshintshela kwi-tab engaphambili

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
xh: Isinqumli se-keyboard sokwenza i-toggle yenkqubo yesikrini esigcweleyo

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
xh: Isinqumli se-keyboard sokwenza i-toggle yokubonakala kwe-menubar

en: List of available encodings
xh: Uluhlu lonxulumano olufumanekayo

en: List of profiles
xh: Uluhlu lweenkangeleko

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
xh: Uluhlu lweenkangeleko ezaziwayo kwi-gnome-terminal. Uluhlu luqulethe uluhlu lwamagama olubiza oovinjana beefayili ezinxulumene ne-/apps/gnome-terminal/profiles.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
xh: Ngokuqhelekileyo ungafikelela kwi-menubar ngo-F10. Oku usenokuzenzela ngokugqitha ku-gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "nayiphina"). Oku ekunokukhethwa kuko kuvumela isinqumlisi esisemgangathweni se-menubar ukuba singasebenzi.

en: Number of lines to keep in scrollback
xh: Inani lemigca yokugcinwa kwi-scrollback

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. Be careful with this setting; it's the primary factor in determining how much memory the terminal will use.
xh: Inani lemigca yokuhlisa unyusa ubuyela emva lokuligcina. Ungahlisa unyusa ubuyela emva kwi-terminal ngeli nani lemigca; imigca engangeniyo kwi-scrollbar iyalahlwa. Nonophela nolu miselo; yinto yokuqala ekuqinisekiseni ukuba nguvimba wolwazi omngakanani na i-terminal eya kuwusebenzisa.

en: Palette for terminal applications
xh: Ingqokelela yezixhobo ze-terminal yenkqubo yekhompyutha

en: Popup a dialog when an s/key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
xh: Veza unxibelelwano xa i-s/key yomngeni wempendulo yombuzo lifunayniswa uze ucofe. Ukuchwetheza i-password kunxibelelwano kuya kuyithumela kwi-terminal.

en: Position of the scrollbar
xh: Isikhundla se-scrollbar

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
xh: Amaxabiso anokuba khona a-"close" ukuvala i-terminal, kunye no-"restart" wuvule kwakhona umyalelo.

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
xh: Inkangeleko emayisetyenziswe xa kuvulwa i-window entsha okanye i-tab. Mayibe profile_list.

en: Profile to use for new terminals
xh: Inkangeleko emyisatyenziswe kwii-terminals ezintsha

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
xh: Qhuba lo myalelo endaweni yetoliki yemiyalelo, ukuba use_custom_command uyinyani.

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
xh: Misela ukuba yeyiphi ikhowudi iqhosha le-backspace eliyenzayo. Amaxabiso anokwenzeka ngala-"ascii-del" ngophawu lwe-ASCII DEL, "control-h" ku-Control-H (AKA uphawu lwe-ASCII BS), "escape-sequence" kulandelelwano lokuphepha olubotshelelwe ku-backspace okanye u-delete. "ascii-del" ngokuqhelekileyo uthathwa njengomiselo oluchanekileyo lweqhosha le-Backspace.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
xh: Misela ukuba yeyiphi ikhowudi iqhosha le-delete eliyenzayo. Amaxabiso anokwenzeka ngala-"ascii-del" kuphawu lwe-ASCII DEL, "control-h ku-Control-H (AKA uphawu lwe-ASCII BS), "escape sequence" kulandelelwano lokuphepha olubotshelelwe ku-backspace okanye u-delete. "escape sequence" ngokuqhelekileyo utahthwa njengomiselo oluqhelekileyo lweqhosha lika-Delete.

en: Support skey dingus clicking
xh: Ukucofwa okuxhaswayo kwe-skey dingus

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
xh: i-Terminals zinemibala yengqokelo yezixhobo ezili-16 Iinkqubo zekhompyutha ezingaphakathi kwe-terminal ezingazisebenzisa. Le yileya ngqokelela yezixhobo, engohlobo loluhlu olwahlulwe yikholoni lwamagama emibala. Amagama emibala kufuneka ukuba abe ngoholo lwe-hex "#FF00FF"

en: Title for terminal
xh: Isihloko se-terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
xh: Isihloko sokubonisa okusesikrinini kwe-terminal window akanye i-tab. Esi sihloko kunokufakwa okunye endaweni yaso okanye idityaniswe nesihloko esimiswe yinkqubo yekhompyutha phakathi kwe-terminal, ngokuxhomekeke kumiselo lwesihloko_senkqubo.

en: True if the cursor should blink when the terminal has focus, for windows/tabs with this profile.
xh: Yinyani ukuba ngaba ikhesa kufuneka idanyaze xa ii-terminals zinojoliso, kwi-windows/ii-tab nale nkangeleko.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
xh: Yinayni ukuba ngaba i-menubar kufuneka iboniswe kwi-windows entsha, kwi-windows/ii-tabs kule nkangeleko.

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for pseudo-transparency.
xh: Uhlobo lwe-terminal yokungasemva. Lunokuba "solid" kumbala oluqilima, "image" kumfanekiso, okanye "transparent" kwi-pseudo-transparency.

en: What to do with dynamic title
xh: Into omawuyenze ngesihloko esenzeka ngaxesha nye

en: What to do with the terminal when the child command exits
xh: Into omawuyenze nge-terminal xa umyalelo ongumntwana ukhona

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
xh: Xa ukhetha umbhalo nge-word, ukulandelelana kwezi mpawu zithathwa njengamagama angawodwa. Uluhlu lunganikwa njengo-"A-Z". i-Literal hyphen (engabonisi uluhlu) kufuneka ibe luphawu lokuqala olunikiweyo.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
xh: Apho ungabeka khona i-terminal ye-scrollbar. Okunokubakhona zezi-"left", "right", kunye ne"disabled".

en: Whether the menubar has access keys
xh: Nokuba ngaba i-menubar ineqhosha lokufikelela

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
xh: Nokuba ngaba isinqumli esisemgangathweni se-GTK sofikelelo kwi-menubar senziwe ukuba singasebenzi

en: Whether to allow bold text
xh: Nokuba ngaba ukuvumela umbhalo ongqindilili

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab.
xh: Nokuba ngaba ukucela uqinisekiso xa uvala i-terminal yefestile enangaphezulu kwe-tab enye evuliweyo.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
xh: Nokuba ngaba ukucela uqinisekiso xa uvala i-terminal yefestile

en: Whether to blink the cursor
xh: Nokuba ngaba kukudanyazisa ikhesa

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
xh: Nokuba ngaba ukuba neqhosha lofikelelo lwe-Alt+unobumba we-menubar. Zinokuphazamisa ezinye iinkqubo zekhompyutha eziqhutywa ngaphakathi kwe-terminal ngoko ke kunokwenzeka ukuba zicinywe.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
xh: Nokuba ngaba ukundulula umyalelo kwi-terminal njengetoliki yemiyalelo yongeno

en: Whether to run a custom command instead of the shell
xh: Nokuba ngaba ukuqhuba umyalelo ozenzele wona endaweni yetoliki yemiyalelo

en: Whether to scroll background image
xh: Nokuba ngaba ukuhlisa unyusa umfanekiso wokungasemva

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
xh: Nokuba ngaba ukuhlisa unyusa uye ezantsi xa iqhosha licinezelwe

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
xh: Nokuba ngaba ukuhlisa unyusa uye ezantsi xa kukho iziphumo ezitsha

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
xh: Nokuba ngaba ukubonisa i-menubar kwi-windows/ii-tab

en: Whether to silence terminal bell
xh: Nokuba ngaba ukuthulisa intsimbi ye-terminal

en: Whether to update login records when launching terminal command
xh: Nokuba ngaba ukuhlaziya iirekhodi zokungena xa undulula umyalelo we-terminal

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
xh: Nokuba ngaba ukusebenzisa imibala esuka kumxholo we-terminal yesixhobo

en: Whether to use the system font
xh: Nokuba ngaba ukuyisebenzisa inkqubo okanye ukungayisebenzisi

en: Black on light yellow
xh: okuMnyama kokuqanda okukhanyayo

en: Black on white
xh: Okumnyama kokumhlophe

en: Gray on black
xh: Okungwevu kokumnyana

en: Green on black
xh: Okuluhlaza okwengca kokumnyama

en: White on black
xh: Okumhlophe kokumnyama

en: Linux console
xh: i-Linux console

en: XTerm
xh: i-XTerm

en: Rxvt
xh: i-Rxvt

en: Custom
xh: Ozenzeleyo

en: Choose a terminal font
xh: Khetha ifonti ye-terminal

en: _Font:
xh: i_Fonti:

en: Editing Profile "%s"
xh: iNkangeleko yokuHlela "%s"

en: Si_ze:
xh: iSayi_zi:

en: _Use bold version of font
xh: _Sebenzisa inguqulelo engqindilili yefonti

en: Click to choose font type
xh: Cofa ukukhetha uhlobo lwefonti

en: Click to choose font size
xh: Cofa ukukhetha isayizi yefonti

en: roman
xh: i-roman

en: italic
xh: i-italic

en: oblique
xh: i-oblique

en: reverse italic
xh: tshintsha-tshintsha i-italic

en: reverse oblique
xh: tshintsha-shintsha i-oblique

en: other
xh: okunye

en: proportional
xh: kulungelelanisiwe

en: monospaced
xh: isithuba senziwe kanye

en: char cell
xh: i-char cell

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
xh: Ii-MAX_FONTS zidluliwe. EZinye iifonti zinokuba zilahlekile.

en: The text you clicked doesn't seem to be an S/Key challenge.
xh: Umbhalo owucofileyo ubonakala ngathi awunawo umngeni S/Key.

en: New Tab
xh: I-Tab eNtsha

en: New Window
xh: I-Window eNtsha

en: Close Tab
xh: Vala i-Tab

en: Close Window
xh: Vala i-Window

en: Copy
xh: Kopa

en: Paste
xh: Ncamathisela

en: Hide and Show menubar
xh: Fihla kwaye ubonise

en: Full Screen
xh: Isikrini esiGcweleyo

en: Zoom In
xh: Yandisa ngaPhakathi

en: Zoom Out
xh: Yandisa ngaPhandle

en: Normal Size
xh: ISayizi eQhelekileyo

en: Set Title
xh: Misela isiHloko

en: Reset
xh: Vula kwakhona ungakhuphanga kumbane

en: Reset and Clear
xh: Vula uCime kwakhona ungakhuphanga kumbane waye uCime

en: Switch to Previous Tab
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yangaphambili

en: Switch to Next Tab
xh: Vula ucime uye kwi-Tab elandelayo

en: Switch to Tab 1
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yoku-1

en: Switch to Tab 2
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi2

en: Switch to Tab 3
xh: Vula ucime uye kwi-Tan yesi-3

en: Switch to Tab 4
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi-4

en: Switch to Tab 5
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi-5

en: Switch to Tab 6
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi-6

en: Switch to Tab 7
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi-7

en: Switch to Tab 8
xh: Vula ucime uye kwi-Tab yesi-8

en: Switch to Tab 9
xh: Vula ucime uye kwi-Tab ye-9

en: Switch to Tab 10
xh: Vula ucime uye kwi-Tab ye-10

en: Switch to Tab 11
xh: Vula ucime uye kwi-Tab ye-11

en: Switch to Tab 12
xh: Vula ucome uye kwi-Tab ye-12

en: Contents
xh: Okuqulethweyo

en: File
xh: iFayili

en: Edit
xh: Hlela

en: View
xh: Okubonakalayo

en: Go
xh: Hamba

en: Help
xh: uNcedo

en: There was an error loading config from %s. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo yokufaka ukumiselwa kwenkqubo yekhompyutha isuka %s. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal keybinding changes. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekubhaliseleni ukwaziswa ngotshintsho lwe-terminal keybinding. (%s)

en: There was an error loading a terminal keybinding. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekufakeni isibophi seqhosha le-terminal. (%s)

en: The value of configuration key %s is not valid; value is "%s"
xh: Ixabiso leqhosha lokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha %s alisebenzi; ixabiso li-"%s"

en: There was an error loading config value for whether to use menubar access keys. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekufakeni ixabiso lokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha nokuba mhlawumbi unokusebenzisa amaqhosha okufikelela kwi-menubar. (%s)

en: There was an error subscribing to notification on changes on whether to use menubar access keys (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekubhaliseleni ukwaziswa ngotshintsho lokuba mhlawumbi ungasebenzisa amaqhosha ofikelelo kwi-menubar (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menu accelerators. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekungeniseni ixabiso lokumiselwa kwenkqubo yekhmpyutha nokuba mhlawumbi kusetyenziswa izinqumlisi zemenyu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification for use_menu_accelerators (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekubhaliseleni ukwaziswa use_menu_accelerators (%s)

en: Error propagating accelerator change to configuration database: %s
xh: IMpazamo ekuqhubeleni phambili utshintsho lwesinqumlisi sisiya kwi-dabase yokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha: %s

en: The shortcut key "%s" is already bound to the "%s" action
xh: Iqhosha elinqumlayo "%s" sele ibopheleleke kumsebenzi we-"%s"

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
xh: Impazamo ekumiseleni isinqumlisi esitsha kwi-database yokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha: %s

en: Error setting %s config key: %s
xh: Impazamo ukumisela %s iqhosha lokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha: %s

en: Error setting use_menu_accelerators key: %s
xh: Impazamo ekumiseleni iqhosha use_menu_accelerators: %s

en: _Action
xh: _iSenzo

en: Shortcut _Key
xh: iQhosha _eliNqumlayo

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile changes. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekubhaliseleni ukwaziswa ngotshintsho lwenkangeleko ye-terminal. (%s)

en: Could not find an icon called "%s" for terminal profile "%s"
xh: Ayiwufumananga umfanekiso ekuthiwa "%s" wenkangaleko ye-terminal "%s"

en: Failed to load icon "%s" for terminal profile "%s": %s
xh: Ayiphumelelanga ukufaka umfanekiso "%s" yenkangeleko ye-terminal "%s": %s

en: Could not find a background image called "%s" for terminal profile "%s"
xh: Ayifumananga umfanekiso wokungasemva ekuthiwa "%s" yenkangeleko "%s"

en: Failed to load background image "%s" for terminal profile "%s": %s
xh: Ayiphumelelanga ukufaka umfanekiso wokungasemva "%s" kwinkangeleko ye-terminal "%s": %s

en: GNOME Terminal: font name "%s" set in configuration database is not valid
xh: I-Terminal ye-GNOME: igama lefonti "%s" emiselwe kwi-database yokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha ayisebenzi

en: Error getting default value of %s: %s
xh: Impazamo ukufumana ixabiso lokumiselweyo kwe-%s: %s

en: There wasn't a default value for %s
xh: Khange kubekho xabiso lokumisela le-%s

en: Error setting key %s back to default: %s
xh: Iqhosha lokumisela impazamo %s ukubuyela kumiselo: %s

en: There was an error while removing the configuration directory %s. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ngexa kususa uvimba weefayili wokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha %s. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of changes to default profile. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekubhaliseleni isaziso sotshintsho kwinkangeleko emiselweyo. (%s)

en: _Details
xh: ii_Nkcukacha

en: There was an error creating the profile "%s"
xh: Kuye kwakho impazamo ekudaleni inkangeleko ye-"%s"

en: There was an error deleting the profiles
xh: Kuye kwakho impazamo ekucimeni ii-profiles

en: Could not parse string "%s" as a color palette
xh: Ayikwazanga ukwahlula ngezijungqe uluhlu lwamagama "%s" njengombala wengqokelela yezixhobo

en: Palette had %d entry instead of %d
     | Palette had %d entries instead of %d
xh[0]: Ingqokelela yezixhobo ino %d ngeniso endaweni ye %d
xh[1]: Ingqokelela yezixhobo inee %d ngeniso endaweni ye %d

en: There was an error subscribing to notification of monospace font changes. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekubhaliseleni ukwaziswa ngotshintsho lwefonti kwisithuba esinye. (%s)

en: Could not load font "%s"
xh: Ayikwazanga ukufaka ifonti "%s"

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
xh: Kuye kwakho ingxaki ngomyalelo kule-terminal: %s

en: Could not open the address "%s":
    %s
xh: Ayikwazanga ukuvula idilesi "%s":
    %s

en: There was an error loading config value for whether to use image in menus. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekufakeni ixabiso lokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha ekubeni mhalwumbi kusetyenziswe umfanekiso okwiimenyu. (%s)

en: _Open Link
xh: _Vula uNxulumaniso

en: _Copy Link Address
xh: _Kopa iDilesi yoNxulumaniso

en: Open _Terminal
xh: Vula i-_Terminal

en: Open Ta_b
xh: Vula i-Ta_b

en: C_lose Tab
xh: V_ala i-Tab

en: _Close Window
xh: _Vala i-Window

en: Change P_rofile
xh: Tshintsha i_Nkangeleko

en: _Edit Current Profile...
xh: _Hlela iNkangeleko yaNgoku...

en: Show _Menubar
xh: Bonisa i-_Menubar

en: _Input Methods
xh: _Iindlela zoLwazi oLungenisiweyo

en: _Title:
xh: _isiHloko:

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
xh: text/plain efakwe kwi-terminal inolungiselelo olungachanekanga (%d) okanye ubude (%d)

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
xh: Umbala ofakwe kw-terminal unolungiseleo olungachanekanga (%d) okanye ubude (%d)

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
xh: I-Mozilla url efakwe kwi-terminal inolungiselelo olungachanekanga (%d) okanye ubude (%d)

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
xh: Uluhlu lwe-URI olufakwe kwi-terminal lunolungiselelo olungachanekanga (%d) oakanye ubude (%d)

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
xh: Igama lefayili yomfanekiso efakwe kwi-terminal inolungiselelo olungachanekanga (%d) okanye ubude (%d)

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
xh: Impazamo ekuthintsheni i-URI "%s" ukuya akwigama lefayili: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal
xh: Kuye kwakho impazamo ekudaleni inkqubo engumntwana yale terminal

en: There was an error subscribing to notification of menu icon visibility changes. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekubhaliseleni ukumiselwa kotshintsho olubonakalayo kwimenyu yomfanekiso. (%s)

en: _Add or Remove...
xh: _Yongeza okanye uSuse...

note: This is fairly bogus to have here but I don't know * where else to put it really
en: New _Profile...
xh: i_Nkangeleko eNtsha...

en: P_rofiles...
xh: Iini_kangeleko...

en: _Keyboard Shortcuts...
xh: iziNqumleli ze-_Keyboard...

en: C_urrent Profile...
xh: iNkangeleko Y_angoku...

note: This is a check menu item so that the togglability is evident, but when it is not checked, * it won't be seen, of course, because the menubar will be then hidden.
en: Show Menu_bar
xh: Bonisa i-Menu_bar

en: _Full Screen
xh: _iSikrini esiGcweleyo

en: Change _Profile
xh: Tsintsha i_Nkangeleko

en: _Set Title...
xh: _Misela...

en: Set _Character Encoding
xh: Misela _Uphawu lokuNxulumanisa

en: _Reset
xh: _Vula kwakhona ungayikhuphanga ngumbane

en: Reset and C_lear
xh: Vula kwakhona ungayikhuphanga kumbane kwaye uC_ime

en: _Previous Tab
xh: i-Tab e_Ngaphambili

en: _Next Tab
xh: i-Tab e_Landelayo

en: _Contents
xh: _Okuqulethweyo

en: _About
xh: _Malunga

en: There was an error loading config value for whether to use mnemonics. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo yokufaka ixabiso lokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha ekubeni mhlawumbi kusetyenziswe i-mnemonics. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal window configuration changes. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekubhaliseleni ukumiselwa utshintsho kwe-terminal window yokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha. (%s)

en: _File
xh: i_Fayili

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _View
xh: _Okubonakalayo

en: _Terminal
xh: i-_Terminal

en: Ta_bs
xh: ii-Ta_bs

en: _Help
xh: _Uncedo

en: This window has one tab open. Closing the window will close it. | This window has %d tabs open. Closing the window will also close all its tabs.
xh[0]: Ifestile ine-tab enye evuliweyo. Ukuvala ifestile kuya kuyivala.
xh[1]: Ifestile inee-%d tabs ezivuliweyo. Ukuvala ifestile kuya kuzivala zonke ii-tabs.

en: Close all tabs?
xh: Vala Zonke ii-Tabs?

en: GNOME Terminal
xh: i-Terminal ye-GNOME

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
xh: Phumeza isiphumezi-miyalelo koku ekunokukhethwa kuko ngaphakathi kwe-terminal.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
xh: Phumeza intsalela uomgca womyalelo phakathi kwe-terminal.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
xh: Vula ifestile entsha equlethe i-tab nge-profile emiselweyo. Ngaphezulu kwenye yezi ndlela inokunikwa.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
xh: Vula ifestile entsha equlethe i-tab enokumiselweyo okunikiweyo. Ngaphezulu kokunye koku ekunokukhethwa kuko kunokunikwa.

en: PROFILENAME
xh: IGAMALENKANGELEKO

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
xh: Vula i-tab entsha kwifestile yokugqibela evuliweyo enenkangeleko emiselweyo. Ngaphezulu kokunye koku ekunokukhethwa kuko kunokunikwa.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
xh: Vula i-tab entsha kwifestile yokugqibela evuliweyo enenkangeleko enikiweyo. Ngaphezulu kokunye koku kunokukhetwha kuko kunokunikwa.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
xh: Vula ifestile entsha equlethe i-tab ene-ID enenkangeleko enikiweyo. Isetyenziswe ngaphakathi ukugcina iiseshoni.

en: PROFILEID
xh: I-ID YENKANGELEKO

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
xh: Vula i-tab entsha kwifestile yokugqibela evuliweyo ene-ID yenkangeleko enikiweyo. Isetyenziswe ngaphakathi ukugcina iiseshoni.

en: Set the role for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
xh: Misela indima yefestile yokugqibela ebaluliweyo; kwenzeka kuphela kwi-window enye; inokubalulwa kanye kwifestile nganye oyidalayo esuka kumgca womyalelo.

en: ROLE
xh: INDIMA

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
xh: Vula i-menubar kwifestile yokugqibela ebaluliweyo; kwenzeka kwifestile enye kuphela; inokubalulwa kanye kwifestile nganye oyidalayo evela kumgca womyalelo.

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
xh: Cima i-menubar kwifestile yokugqibela emiselweyo; kwenzeka kuphela kwifestile enye; kunokubalulwa kanye kwifestile nganye oyidalayo evela kumgca womyalelo.

en: Set the last-specified window into fullscreen mode; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
xh: Misela ifestile yokugqibela emiselweyo ibe kwinkqubo yesikrini esigcweleyo; isebenza kuphe la kwifestile enye; inokubalulwa kanye kwifestile nganye oyidalayo evela kumgca womyalelo.

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
xh: Ukubalulwa kwejiyometri-X (jonga ku "X" iphepha le-man) linokubalulwa kanye ngefestile nganye eza kuvulwa.

en: GEOMETRY
xh: IJIYOMETRI

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
xh: Ungabhalisi ngeseva yegama esebenzayo, ungaphinde uyisebenzise kwakhona i-terminal esebenzayo

en: Register with the activation nameserver [default]
xh: Bhalisa ngeseva yegama enomsebenzi [okumiselweyo]

en: ID for startup notification protocol.
xh: I-ID yeprotokoli yokwaziswa koqaliso.

en: Set the terminal's title
xh: Misela isihloko se-terminal

en: TITLE
xh: ISIHLOKO

en: Set the terminal's working directory
xh: Misela uvimba weefayili osebenzayo we-terminal

en: DIRNAME
xh: IGAMA LIKAVIMBA WEEFAYILI

en: Set the default terminal's working directory. Used internally
xh: Misela uvimba weefayili wokusebenza we-terminal emiselweyo. Sebenzisa ngaphakathi

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
xh: Misela ifekta yokwandisa ye-terminal (1.0 = isayizi eqhelekileyo)

en: ZOOMFACTOR
xh: IFEKTA YOKWANDISA

en: Set the last specified tab as the active one in its window
xh: Misela i-tab yokugqibela ebaluliweyo njengesebenzayo kwi-window yayo

en: Could not load icon "%s": %s
xh: Ayikwazi ukufaka umfanekiso ongumqondiso "%s": %s

en: Option "%s" requires specifying the command to run
xh: Ekunokukhethwa kuko "%s" ifuna ukubalula umyalelo emayiwuqhube

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
xh: Isiphumezi miyalelo kwi-"%s" ngumyalelo omngasebenziyo: %s

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
xh: "%s" ibalule ngaphezulu kwakanye kwifestile enye okanye kwi-tab

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
xh: Ekunokukhethwa kuko "%s" kufuna umyalelo obalulayo ukuqhuba wonke umgca womyalelo

en: Option "%s" requires an argument specifying what profile to use
xh: Ekunokukhethwa kuko "%s" kufuna isiphumezi-miyalelo esibalula ukuba yeyiphi inkangeleko emayisetyenziswe

en: "%s" option given twice for the same window
xh: "%s" ekunokukhethwa kuko kunikwa kabini kwifestile enye

en: Option "%s" requires an argument giving the role
xh: Ekunokukhethwa kuko "%s" kufuna isiphumezi-miyalelo ukunika indima

en: Two roles given for one window
xh: Iindima ezimbini zinikwe ifestile enye

en: Option "%s" requires an argument giving the geometry
xh: Ekunokukhethwa kuko "%s" kufuna isiphumezi-miyalelo ukunika ijiyometri

en: Two "%s" options given for one window
xh: Okukabini "%s" ekunokukhethwa kuko kwifestile enye

en: Two geometries given for one window
xh: Iijiyometri ezimbini zinikelwe ifestile enye

en: Option "%s" requires an argument giving the title
xh: Ekunokukhethwa kuko "%s" kufuna isiphumezi-miyalelo ukunika isihloko

en: Two "%s" options given for one tab
xh: Okukabini "%s" ekunokukhethwa kuko kunikelwe i-tab enye

en: Option "%s" requires an argument giving the directory
xh: Ekunokukhethwa kuko "%s" kufuna isiphumezi-miyalelo ukunika uvimba weefayili

en: Option --default-working-directory requires an argument giving the directory
xh: Ekunokukhethwa kuko --default-working-directory ufuna isiphumezi miyalelo esinika uvimba weefayili

en: Two --default-working-directories given
xh: Ababini --oovimba beefayili bokusebenza bamisele

en: Option "%s" requires an argument giving the zoom factor
xh: Ekunokukhethwa kuko "%s" ifuna isiphumezi-miyalelo enika ifekta yokwandisa

en: "%s" is not a valid zoom factor
xh: "%s" ayiyofekta yokwandisa esebenzayo

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
xh: Ifekta yokwandisa "%g" incinane kakhulu, usebenzisa %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
xh: Ifekta yokwandisa "%g" inkulu kakhulu, usebenzisa %g

en: Option --%s is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new --window-with-profile option
xh: Ekunokukhethwa kuko --%s akusaxhaswa kolu hlobo lwe-gnome-terminal; unokufuna ukudala inkangeleko enommiselo ofunekayo, kwaye usebenzise ekunokukhethwa kuko --kwe-window-with-profile

en: "%s" option given twice
xh: "%s" ekunokukhethwa kuko kunikwe kabini

en: "%s" option requires an argument
xh: "%s" ekunokukhethwa kuko kufuna isiphumezi-myalelo

en: No argument given to "%s" option
xh: Akukho siphumezi-myalelo sinikelwe ku "%s" ekunokukhethwa kuko

en: No such profile '%s', using default profile
xh: Akukho nkangeleko injalo '%s', usebenzisa inkangeleko emiselweyo

en: Invalid argument: "%s"
xh: Isiphumezi-myalelo esingasebenziyo: "%s"

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo ekubhaliseleni ukwaziswa ngotshintsho loluhlu lwenkangeleko ye-terminal. (%s)

en: Invalid geometry string "%s"
xh: Uluhlu lwamagama ejiyometri angasebenziyo "%s"

en: There was an error getting the list of terminal profiles. (%s)
xh: Kuye kwakho impazamo yokufumana iinkangeleko ze-terminal. (%s)

en: The profile you selected as a base for your new profile no longer exists
xh: Inkangeleko oyikhethileyo njengesiseko senkangeleko yakho entsha ayisekho

en: Enter profile name
xh: Faka igama lenkangeleko

en: Choose base profile
xh: Khetha inkangeleko esisiseko

en: Profile list
xh: Uluhlu lweenkangeleko

en: You must select one or more profiles to delete.
xh: Kufuneka ukhethe enye okanye ngaphezulu yeenkangeleko ukuba uyicime.

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
xh: Kufuneka okungenani ube nenkangeleko enye; ngeke uzicime zonke.

en: Delete this profile?
     | Delete these %d profiles?
xh[0]: Cima le nkangeleko?
xh[1]: Cima ezi %d nkangeleko?

en: Delete profile "%s"?
xh: Cima inkangeleko "%s"?

en: Delete Profile
xh: Cima iNkangeleko

en: Profiles
xh: IiNkangeleko

en: _Profiles:
xh: ii_Nkangeleko:

en: Click to open new profile dialog
xh: Cofa ukuvula inkangeleko entsha yonxibelelwano

en: Click to open edit profile dialog
xh: Cofa ukuvula unxibelelwano lokuhlela lwenkangeleko

en: Click to delete selected profile
xh: Cofa ukucima inkangeleko ekhethiweyo

en: Profile _used when launching a new terminal:
xh: Inkangeleko _esetyenzisiweyo xa bekundululwa i-terminal entsha:

en: Click button to choose profile
xh: Cofa iqhosha ukukhetha inkangeleko

en: There was an error displaying help: %s
xh: Kuye kwakho impazamo ekuboniseni uncedo: %s

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
xh: Ifayili "%s" ilahlekile. Oku kukhombisa ukuba inkqubo yekhompyutha ifakwe ngokungachanekanga.

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
xh: Kubonakala ngathi awunayo i-gnome-terminal.server efakwe kwindawo esebenzayo. Inkqubo yefektri yenziwe ukuba ingasebenzi.

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
xh: Impazamo yokurejista i-terminal ngenkonzo yokwenza kusebenze; inkqubo yefektri yenziwe ukuba ingasebenzi.

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
xh: Ayiphumelelanga ukufumana kwakhona iseva ye-terminal kwiseva yokwenza kusebenze

en: _Search
xh: _Khangela

en: _Find...
xh: _Fumana...

en: Find Ne_xt
xh: Fumana oku_landelayo

en: Find Pre_vious
xh: Fumana eza_ngaphambili

en: Find
xh: Fumana

en: _Search for:
xh: _Khangela i:

en: _Match case
xh: _Ngqamanisa unobumba

en: Match _entire word only
xh: Dibanisa igama _elipheleleyo qha

en: Search _backwards
xh: Khangela usiya _ngasemva

en: _Wrap around
xh: U_qhubeleko-magama kumacala onke
