gnome-terminal - en to ast translation catalogue (469 entries)

en: Use the command line
ast: Usar llinia de comandos

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón al xestor de sesiones

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: FILE
ast: FICHERU

en: Specify session management ID
ast: Especificar ID de xestor de sesión

en: Session management options:
ast: Opciones de remanamientu de la sesión:

en: Show session management options
ast: Ver les opciones de remanamientu de la sesión:

en: A_vailable encodings:
ast: _Codificaciones Disponibles:

en: Add or Remove Terminal Encodings
ast: Amestar o esaniciar codificaciones de la terminal

en: E_ncodings shown in menu:
ast: Co_dificaciones amosaes nel menú:

en: Find
ast: Atopar

en: Match _entire word only
ast: Namái concase la pallabra _entera

en: Match as _regular expression
ast: Concasar con espresión _regular

en: Search _backwards
ast: Restolar d'a_trás p'alantre

en: _Match case
ast: Concasar _Mayúscules

en: _Search for:
ast: _Atopar:

en: _Wrap around
ast: A_xuntar

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
ast: Un sub-conxuntu de codificaciones dables tán presentes nel submenú de codificaciones. Esta ye una llista de les codificaciones qu'apaecerán ehí. El nome de codificación especial «current» significa que s'amosará la codificación de la configuración llocal actual.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
ast: Un valor ente 0.0 y 1.0 conseña cuánto escurecer la imaxe de fondu. 0.0 significa ensin escuridá, 1.0 significa escuridá ensembre. Na implementación actual namái esisten dos niveles d'escuridá dables, darréu d'esto esta configuración compórtase como un valor booleanu, au 0.0 desactiva l'efeutu d'escuridá.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: Tecla aceleradora pa desacoplar la llingüeta actual. Espresada como una cadena nel mesmu formatu qu'usen los ficheros de recursos de GTK+. Si defines la opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: Tecla aceleradora pa mover la llingüeta actual a la esquierda. Espresada como una cadena nel mesmu formatu qu'usen los ficheros de recursos de GTK+. Si defines la opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: Tecla aceleradora pa mover la llingüeta actual a mandrecha. Espresada como una cadena nel mesmu formatu qu'usen los ficheros de recursos de GTK+. Si defines la opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Accelerator to detach current tab.
ast: Acelerador pa desacoplar la llingüeta actual.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
ast: Acelerador pa mover la llingüeta actual a la esquierda.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
ast: Acelerador pa mover la llingüeta actual a la drecha.

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
ast: Un nome de fonte de Pangu. Dalgunos exemplos son «Sans 12» o «Monospace Bold 14».

en: Background image
ast: Imaxe de Fondu

en: Background type
ast: Tipu de fondu

en: Characters that are considered "part of a word"
ast: Caráuteres que son consideraos «partes d'una pallabra»

en: Custom command to use instead of the shell
ast: Comandu personalizáu a usar n'arróu del intérprete

en: Default
ast: Defeutu

en: Default color of bold text in the terminal
ast: Color predetermináu del testu en negrina na terminal

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
ast: Color predetermináu del testu en negrina na terminal como una especificación de color (puede ser n'estilu hexadecimal de HTML o'l nome d'un color n'inglés como «red»). Inórase si bold_color_same_as_fg ye braero.

en: Default color of terminal background
ast: Color predetermináu del fondu de la terminal

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ast: Color predetermináu del fondu de la terminal, como una especificación de color (pue ser n'estilu hexadecimal de HTML o el nome d'un color n'inglés como «red»).

en: Default color of text in the terminal
ast: Color predetermináu del testu na terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ast: Color predetermináu del testu na terminal, como una especificación de color (pue ser n'estilu hexadecimal de HTML o el nome d'un color n'inglés como «red»).

en: Default number of columns
ast: Númberu predetermináu de columnes

en: Default number of rows
ast: Númberu predetermináu de fileres

en: Effect of the Backspace key
ast: Efeutu de la tecla Retrocesu (Backspace)

en: Effect of the Delete key
ast: Efeutu de la tecla Esaniciar (Delete)

en: Filename of a background image.
ast: Nome de ficheru d'una imaxe de fondu.

en: Font
ast: Fonte

en: How much to darken the background image
ast: Cuánto escurecer la imaxe de fondu

en: Human-readable name of the profile
ast: Nome del perfil llexible por persones

en: Human-readable name of the profile.
ast: Nome del perfil llexible por persones

en: Icon for terminal window
ast: Iconu de la ventana de la terminal

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
ast: Iconu qu'usar pa les llingüetes/ventanes que contienen esti perfil.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
ast: Si l'aplicación na configuración del terminal define'l títulu (la mayoría de la xente dexa que'l so intérprete faiga esto), el títulu definíu dinámicamente pue esaniciar el títulu configuráu, pue dir enantes d'ésti, dempués d'ésti, o reemplazalu. Los valores dables son «replace» (reemplazar), «before» (enantes), «after» (dempués) e «ignore» (inorar).

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
ast: Si ye «true» (braero) permitese-yos a les aplicaciones na terminal resaltar el testu.

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
ast: Si ye braero, el testu en negrina renderizaráse usando'l mesmu color que'l testu normal.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
ast: Si ye «true» (braero) nun se fai un soníu cuando les aplicaciones unvien la secuencia d'escape pa la campana de la terminal.

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
ast: Si ye braero les ventanes nueves creaes de la terminal tendrán un tamañu personalizáu especificáu por default_size_columns y default_size_rows.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ast: Si ye «true» (braero), calcar una tecla fai saltar la barra de desplazamientu fasta'l final.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
ast: Si ye «true» (braero), desplázase la imaxe de fondu xunto col testu del frente, si ye «false» (falsu) caltiénse la imaxe nuna posición fixa y desplázase'l testu per enriba d'ésta.

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
ast: Si ye braero, les llinies de desplazamientu nun van descartase enxamás. L'hestóricu de desplazamientu atróxase temporalmente nel discu, de tal mou que puede facer que'l discu quede ensin espaciu si esiste muncha salida nel terminal.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
ast: Si ye «true» (braero) el comandu del interior de la terminal executarase como un intérprete d'accesu (login) (argv[0] tendrá un guión delantre d'élli)

en: If true, the system login records utmp and wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
ast: Si ye «true» (braero), los rexistros d'entrada del sistema utmp y wtmp actualizaránse cuando se llance'l comandu de dientro del terminal.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ast: Si ye «true» (braero) la terminal usará la tipografía global del escritoriu si ésta ye d'anchu fixu (d'otra miente sedrá la tipografía más asemeyada dable a ésta).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
ast: Si ye «true» (braero), l'esquema de color del tema usáu pa les caxes d'entrada de testu usarase pa la terminal, n'arróu de los colores conseñaos pol usuariu.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
ast: Si ye «true» (braero), el valor de la configuración de «custom_command» usarase n'arróu d'executar un intérprete.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
ast: Si ye «true» (braero), define si una nueva salida na terminal fadrá un desplazamientu fasta'l final.

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'amosar el diálogu pa la criación de perfiles. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa zarrar una llingüeta. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa zarrar una ventana. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa copiar el testu seleicionáu nel cartafueyos. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa llanzar l'ayuda. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'agrandar la tipografía. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'amenorgar la tipografía. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa dexar en tamañu normal la tipografía. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'abrir una llingüeta nueva. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'abrir una ventana nueva. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa pegar el conteníu del cartafueyos na terminal. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 1. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 10. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 11. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 12. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 2. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 3. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 4. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 5. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 6. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 7. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 8. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 9. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar al mou pantalla completa. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa reaniciar y llimpiar la terminal. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa reaniciar la terminal. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles p'atroxar el conteníu de la llingüeta actual a un ficheru. Espresada como una cadena col mesmu formatu usáu nos ficheros de recursos GTK+. Si afites la opción a la cadena especial «disabled», nun habrá combinación de tecles asociada a esta aición.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa definir el títulu de la terminal. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la siguiente llingüeta. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta anterior. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos ficheros de recursos de GTK+. Si defines esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
ast: Combinación de tecles pa camudar la visibilidá de la barra de menús. Espresáu como una cadena nel mesmu formatu usáu polos archivos de recursos de GTK+. Si define esta opción cola cadena especial «disabled», entós nun habrá una combinación pa esta aición.

en: Keyboard shortcut to close a tab
ast: Combinación de tecles pa zarrar una llingüeta

en: Keyboard shortcut to close a window
ast: Combinación de tecles pa zarrar una ventana

en: Keyboard shortcut to copy text
ast: Combinación de tecles pa copiar testu

en: Keyboard shortcut to create a new profile
ast: Combinación de tecles pa crear un perfil nuevu

en: Keyboard shortcut to launch help
ast: Combinación de tecles pa llanzar l'ayuda

en: Keyboard shortcut to make font larger
ast: Combinación de tecles p'agrandar la fonte

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
ast: Combinación de tecles p'afitar la tipografía al so tamañu normal

en: Keyboard shortcut to make font smaller
ast: Combinación de tecles p'amenorgar la fonte

en: Keyboard shortcut to open a new tab
ast: Combinación de tecles p'abrir una llingüeta nueva

en: Keyboard shortcut to open a new window
ast: Combinación de tecles p'abrir una ventana nueva

en: Keyboard shortcut to paste text
ast: Combinación de tecles p'apegar testu

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
ast: Combinación de tecles pa reaniciar y llimpiar la terminal

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
ast: Combinación de tecles pa reaniciar la terminal

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
ast: Combinación de tecles pa guardar el conteníu de la llingüeta actual a un ficheru

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
ast: Combinación de tecles p'afitar el títulu de la terminal

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta 9

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta viniente

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
ast: Combinación de tecles pa camudar a la llingüeta anterior

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
ast: Combinación de tecles pa camudar al mou pantalla completa

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
ast: Combinación de tecles pa camudar la visibilidá de la barra de menús

en: List of available encodings
ast: Llista de les codificaciones disponibles

en: List of profiles
ast: Llista de perfiles

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
ast: Llista de perfiles conocíos pola terminal de GNOME. La llista contién les cadenes de los nomes de los subdireutorios rellatives a /apps/gnome-terminal/profiles.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
ast: Normalmente pues acceder a la barra de menús calcando F10. Esto pue personalizase per aciu de gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "lo que quieras"). Esta opción permite deshabilitar la combinación de tecles estándar d'accesu a la barra de menús.

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
ast: Númberu de columnes nes nueves ventanes creaes de la terminal. Nun tien efeutu si use_custom_default_size nun ta activáu.

en: Number of lines to keep in scrollback
ast: Cantidá de llinies a caltener nel desplazamientu

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
ast: Númberu de fileres nes nueves ventanes creaes de la terminal. Nun tien efeutu si use_custom_default_size nun ta activáu.

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
ast: Númberu de llinies de desplazamientu qu'atroxar aproximadamente. Puede desplazase haza atrás na terminal esta cantidá de llinies; les llinies que nun entren nel desplazamientu descártense. Inórase esti valor si scrollback_unlimited ye braero.

en: Palette for terminal applications
ast: Paleta pa les aplicaciones de la terminal

en: Position of the scrollbar
ast: Posición de la barra de desplazamientu

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
ast: Los valores dables son «close» pa zarrar la terminal y «restart» pa reaniciar el comandu.

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
ast: Perfil a usar cuando s'abra una ventana o una llingüeta nueva. Tien de figurar en «profile_list».

en: Profile to use for new terminals
ast: Perfil a usar pa les terminales nueves

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
ast: Executa esti comandu n'arróu del intérprete si «use_custom_command» ye «true» (braero).

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
ast: Determina qué códigu xenera la tecla Retrocesu (Backspace). Los valores dables son «ascii-del» pal caráuter ASCII de DEL, «control-h» pa Control-H (tamién conocíu como'l caráuter ASCII BS), «escape-sequence» pa la secuencia d'escape que típicamente ta asociada con retrocesu (backspace) o desaniciar (delete). «ascii-del» considérase davezu como la configuración correuta pa la tecla Retrocesu (Backspace).

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
ast: Determina qué códigu xenera la tecla Esaniciar (Delete). Los valores dables son «ascii-del» pal caráuter ASCII de DEL, «control-h» pa Control-H (tamién conocíu como'l caráuter ASCII BS), «escape-sequence» pa la secuencia d'escape que típicamente ta asociada con retrocesu (backspace) o desaniciar (delete). «escape-sequence» considérase davezu como la configuración correuta pa la tecla Esaniciar (Delete).

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
ast: Les terminales tienen una paleta de 16 colores que les aplicaciones de terminal puen usar. Ésta ye esa paleta na forma de una llista de nomes de colores separtada por comes. Los colores tienen de tar en formatu hexadecimal, por exemplu: «#FF00FF»

en: The cursor appearance
ast: L'aspeutu del cursor

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
ast: Los valores dables son «bloque» pa usar un cursor de bloque, «doble T» pa usar una llinia de cursor vertical o «sorrayar» pa usar un cursor de sorrayáu.

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
ast: Los valores dables son "system" pa usar los axustes de parpaguéu globales, u "on" u "off" p'afitar el mou explícitu.

en: Title for terminal
ast: Títulu de la terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
ast: Títulu a amosar pa la ventana o la llingüeta de la terminal. Esti títulu pue ser reemplazáu o combináu col títulu definíu pola aplicación del interior de la terminal, dependiendo de la configuración de «title_mode».

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
ast: Braero (True) si la barra de menús tien d'amosase nes ventanes nueves, pa les ventanes/llingüetes con esti perfil.

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
ast: El tipu de fondu del terminal. Pue ser «solid» pa un color sólidu, «image» pa una imaxe o «transparent» pa una tresparencia real o, si se ta executando un xestor de ventanes de composición, una pseudo-tresparencia.

en: What to do with dynamic title
ast: Qué facer col títulu dinámicu

en: What to do with the terminal when the child command exits
ast: Qué facer cola terminal cuando'l comandu fíu fina.

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
ast: Al seleicionar testu por pallabres, les secuencies d'estos carauteres sedrán consideraes palabres simples. Los rangos puen definise como «A-Z». Un guión lliteral (ensin espresar un rangu) tendría de ser el primer caráuter proporcionáu.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
ast: Indica au allugar la barra de desplazamientu de la terminal. Les posibilidaes son «left» (esquierda), «right» (drecha), y «hidden» (anubrida).

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
ast: Indica si hai de caltener un númberu illimitáu de llinies nel desplazamientu.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
ast: Indica si'l testu en negrina tien d'usar el mesmu color que'l testu normal

en: Whether the menubar has access keys
ast: Define si la barra de menús tien tecles d'accesu

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
ast: Define si les combinaciones de tecles estándar de GTK d'accesu a les barres de menús tán habilitaes

en: Whether to allow bold text
ast: Define si se permite l'usu de testu resaltáu

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab.
ast: Conseña si hai de pidir confirmación al zarrar una ventana de terminal que tenga más d'una llingüeta abierta.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
ast: Conseña si hai de pidir confirmación al zarrar les ventanes de terminal

en: Whether to blink the cursor
ast: Conseña si'l cursor tien de parpaguiar

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
ast: Define si hai de tener combinaciones de tecles de Alt+lletra pa la barra de menús. Éstes podríen interferir con dalgunes aplicaciones executaes dientro del terminal asina que ye dable desactivales.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
ast: Define si hai d'executar el comandu en terminal como un intérprete d'accesu (login shell)

en: Whether to run a custom command instead of the shell
ast: Define si hai d'executar un comandu personalizáu n'arróu del intérprete

en: Whether to scroll background image
ast: Conseña si tien de desplazase la imaxe de fondu

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
ast: Conseña si tien de desplazase hasta'l final cuando se calca una tecla

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
ast: Conseña si tien de desplazase hasta'l final cuando hai una salida nueva

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
ast: Conseña si tien d'amosase la barra de menús nes llingüetes/solapes

en: Whether to silence terminal bell
ast: Conseña si tien de desactivase la campana de la terminal.

en: Whether to update login records when launching terminal command
ast: Conseña si tienen d'anovase los rexistros d'entamu de sesión al llanzar el comandu de terminal

en: Whether to use custom terminal size for new windows
ast: Indica si hai d'usar un tamañu personalizáu de terminal pa les ventanes nueves

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ast: Conseña si hai d'usar los colores del tema pa los controles de la terminal

en: Whether to use the system font
ast: Conseña si tien d'usase la tipografía del sistema.

note: Translators: Please note that this has to be a list of valid encodings (which are to be taken from the list in src/encoding.c). It has to include UTF-8 and the word 'current', which is not to be translated. This is provided for customization of the default encoding menu; see bug 144810 for an use ca
en: [UTF-8,current]
ast: [UTF-8,current,ISO-8859-15]

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
ast: Activar la tecla d'accesu rápidu al _menú (F10 por omisión)

en: Keyboard Shortcuts
ast: Atayos del Tecláu

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
ast: _Activar les tecles d'accesu al menú (como Alt+A p'abrir el menú Ficheru)

en: _Shortcut keys:
ast: _Combinaciones de tecles:

en: Black on light yellow
ast: Prietu sobro mariellu suave

en: Black on white
ast: Prietu sobro blancu

en: Gray on black
ast: Buxu sobro prietu

en: Green on black
ast: Verde sobro prietu

en: White on black
ast: Blancu sobro prietu

en: Error parsing command: %s
ast: Fallu al analizar el comandu: %s

en: Editing Profile “%s”
ast: Editando'l perfil «%s»

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
ast: Personalizáu

en: Images
ast: Imaxes

en: Choose Palette Color %d
ast: Escueyi la paleta de colores %d

en: Palette entry %d
ast: Entrada de paleta %d

en: Profiles
ast: Perfiles

en: _Profile used when launching a new terminal:
ast: _Perfil usáu al llanzar una terminal nueva:

en: C_reate
ast: Face_r

en: New Profile
ast: Perfil nuevu

en: Profile _name:
ast: _Nome del perfil:

en: _Base on:
ast: _Basáu en:

en: <b>Command</b>
ast: <b>Comandu</b>

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
ast: <b>Primer planu, fondu, negrina y solliñáu</b>

en: <b>Palette</b>
ast: <b>Paleta</b>

en: <b>Title</b>
ast: <b>Títulu</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
ast: <small><i><b>Nota:</b> Les aplicaciones del terminal tienen a la ti disposición estos colores.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
ast: <small><i><b>Nota:</b> Estes opciones puen faer que dalgunes aplicaciones tengan un comportamientu incorreutu. Namái tán equí pa permitir trabayar con ciertes aplicaciones y sistemes operativos qu'esperen un comportamientu diferente del terminal.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
ast: <small><i>Máximu</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
ast: <small><i>Nengún</i></small>

en: Automatic
    Control-H
    ASCII DEL
    Escape sequence
    TTY Erase
ast: Automáticu
    Control-H
    ASCII pa Supr.
    Secuencia d'escape
    Desaniciáu TTY

en: Background
ast: Fondu

en: Background image _scrolls
ast: De_splazar la imaxe de fondu

en: Block
    I-Beam
    Underline
ast: Bloque
    Doble T
    Sorrayar

en: Bol_d color:
ast: Color de _negrina:

en: Built-in _schemes:
ast: E_squemes incluyíos:

en: Built-in sche_mes:
ast: Esque_mes incluyíos:

en: Choose A Terminal Font
ast: Escueyi una fonte de terminal

en: Choose Terminal Background Color
ast: Escueyi'l color de fondu del terminal

en: Choose Terminal Text Color
ast: Escueyi'l color del testu del terminal

en: Color p_alette:
ast: P_aleta de colores:

en: Colors
ast: Colores

en: Compatibility
ast: Compatibilidá

en: Cursor _shape:
ast: _Forma del cursor:

en: Custom co_mmand:
ast: Co_mandu personalizáu:

en: Default size:
ast: Tamañu predetermináu

en: Exit the terminal
    Restart the command
    Hold the terminal open
ast: Colar del terminal
    Reaniciar el comandu
    Caltener la terminal abierta

en: General
ast: Xeneral:

en: Image _file:
ast: Ficheru d'im_axe:

en: Initial _title:
ast: Títulu Inicial:

en: On the left side
    On the right side
    Disabled
ast: Nel llau esquierdu
    Nel llau drechu
    Desactivada

en: Profile Editor
ast: Editor de perfiles

en: Replace initial title
    Append initial title
    Prepend initial title
    Keep initial title
ast: Troca'l títulu anicial
    Améstase al títulu anicial
    Precede al títulu anicial
    Caltién el títulu anicial

en: Ru_n a custom command instead of my shell
ast: _Executar un comandu personalizáu n'arróu del mio intérprete

en: S_hade transparent or image background:
ast: _Solombra tresparente o imaxe de fondu:

en: Scroll on _keystroke
ast: Desplazar al calcar _tecles

en: Scroll on _output
ast: Desplazar na _salida

en: Scroll_back:
ast: _Desplazar haza atrás:

en: Scrolling
ast: Desplazamientu

en: Select Background Image
ast: Seleicionar Imaxe de Fondu

en: Select-by-_word characters:
ast: Seleición por caráuteres de _pallabra:

en: Show _menubar by default in new terminals
ast: Amosar la barra de _menús nes terminales nueves por omisión

en: Tango
    Linux console
    XTerm
    Rxvt
    Custom
ast: Tango
    Consola Linux
    XTerm
    Rxvt
    Personalizáu

en: Terminal _bell
ast: _Campana de la terminal

en: Title and Command
ast: Títulu y Comandu

en: Use custom default terminal si_ze
ast: Usar tama_ñu predetermináu personalizáu de terminal

en: When command _exits:
ast: Cuando'l comandu _termina:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
ast: Cuando los comandos de la terminal afiten los sos p_ropios títulos:

en: _Allow bold text
ast: _Permitir testu resaltáu

en: _Background color:
ast: Color de _fondu:

en: _Background image
ast: Imaxe de _fondu

en: _Backspace key generates:
ast: La tecla «_Retrocesu» xenera:

en: _Delete key generates:
ast: La tecla «D_esaniciar» xenera:

en: _Font:
ast: _Fonte:

en: _Profile name:
ast: Nome del _perfil:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
ast: R_eaniciar les opciones de compatibilidá colos valores predeterminaos

en: _Run command as a login shell
ast: _Executar el comandu como un intérprete de conexón

en: _Same as text color
ast: El _mesmu que'l color del testu

en: _Scrollbar is:
ast: La _barra de desplazamientu ta:

en: _Solid color
ast: Color _sólidu

en: _Text color:
ast: Color del _testu:

en: _Transparent background
ast: Fondu _tresparente

en: _Underline color:
ast: Color del _solliñáu:

en: _Unlimited
ast: _Illimitáu

en: _Update login records when command is launched
ast: _Anovar rexistros d'entamu de sesión cuando s'executa un comandu

en: _Use colors from system theme
ast: _Usar colores del tema del sistema

en: _Use the system fixed width font
ast: _Usar la fonte d'anchor fixu del sistema

en: columns
ast: columnes

en: lines
ast: llinies

en: rows
ast: fileres

en: New Tab
ast: Llingüeta nueva

en: New Window
ast: Ventana nueva

en: Save Contents
ast: Guardar los conteníos

en: Close Tab
ast: Zarrar llingüeta

en: Close Window
ast: Zarrar ventana

en: Copy
ast: Copiar

en: Paste
ast: Apegar

en: Hide and Show menubar
ast: Anubrir y amosar la barra de menú

en: Full Screen
ast: Pantalla Completa

en: Zoom In
ast: Enantar zoom

en: Zoom Out
ast: Amenorgar zoom

en: Normal Size
ast: Tamañu normal

en: Set Title
ast: Afitar títulu

en: Reset
ast: Resetear

en: Reset and Clear
ast: Reaniciar y llimpiar

en: Switch to Previous Tab
ast: Camudar a la llingüeta anterior

en: Switch to Next Tab
ast: Camudar a la llingüeta siguiente

en: Move Tab to the Left
ast: Mover llingüeta a la esquierda

en: Move Tab to the Right
ast: Mover llingüeta a la drecha

en: Detach Tab
ast: Desacoplar llingüeta

en: Switch to Tab 1
ast: Camudar a llingüeta 1

en: Switch to Tab 2
ast: Camudar a llingüeta 2

en: Switch to Tab 3
ast: Camudar a llingüeta 3

en: Switch to Tab 4
ast: Camudar a llingüeta 4

en: Switch to Tab 5
ast: Camudar a llingüeta 5

en: Switch to Tab 6
ast: Camudar a llingüeta 6

en: Switch to Tab 7
ast: Camudar a llingüeta 7

en: Switch to Tab 8
ast: Camudar a llingüeta 8

en: Switch to Tab 9
ast: Camudar a llingüeta 9

en: Switch to Tab 10
ast: Camudar a llingüeta 10

en: Switch to Tab 11
ast: Camudar a llingüeta 11

en: Switch to Tab 12
ast: Camudar a llingüeta 12

en: Contents
ast: Índiz

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: View
ast: Ver

en: Tabs
ast: Llingüetes

en: Help
ast: Ayuda

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
ast: La combinación de tecles «%s» yá ta asignada a l'aición «%s»

en: _Action
ast: _Aición

en: Shortcut _Key
ast: Co_mbinación de tecles

en: Click button to choose profile
ast: Calca'l botón pa seleicionar un perfil

en: Profile list
ast: Llista de perfiles

en: Delete profile “%s”?
ast: ¿Desaniciar el perfil «%s»?

en: Delete Profile
ast: Desaniciar perfil

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
ast: Yá tienes un perfil denomáu «%s». ¿Quies crear otru perfil col mesmu nome?

en: Choose base profile
ast: Seleiciona'l perfil básicu

en: No such profile "%s", using default profile
ast: Nun esiste'l perfil «%s», usando'l perfil predetermináu

en: Invalid geometry string "%s"
ast: Cadena de xeometría non válida «%s»

en: User Defined
ast: Definíu pol usuariu

en: Failed to parse arguments: %s
ast: Falló al analizar los argumentos: %s

en: Western
ast: Occidental

en: Central European
ast: Centroeuropéu

en: South European
ast: Sureuropéu

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Arabic
ast: Árabe

en: Greek
ast: Griegu

en: Hebrew Visual
ast: Hebréu Visual

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Turkish
ast: Turcu

en: Nordic
ast: Nórdicu

en: Celtic
ast: Célticu

en: Romanian
ast: Rumanu

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Chinese Traditional
ast: Chinu Tradicional

en: Cyrillic/Russian
ast: Cirílicu/Rusu

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Chinese Simplified
ast: Chinu Simplificáu

en: Georgian
ast: Xeorxanu

en: Cyrillic/Ukrainian
ast: Cirílicu/Ucraín

en: Croatian
ast: Croata

en: Hindi
ast: Hindí

en: Persian
ast: Persa

en: Icelandic
ast: Islandés

en: Vietnamese
ast: Vietnamés

en: Thai
ast: Tailandés (thai)

en: _Description
ast: _Descripción

en: _Encoding
ast: _Codificar

en: Current Locale
ast: Configuración llocal actual

en: Option "%s" is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
ast: La opción «%s» ya nun ta sofitada téunicamente nesta versión de gnome-terminal; seique-y pruya criar un perfil col axuste deseyáu y usar la nueva opción «--profile»

en: GNOME Terminal
ast: Terminal GNOME

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
ast: L'argumentu pa «%s» nun ye un comandu válidu: %s

en: Two roles given for one window
ast: Diéronse dos roles pa una ventana

en: "%s" option given twice for the same window
ast: La opción «%s» usóse dos vegaes pa la mesma ventana

en: "%s" is not a valid zoom factor
ast: «%s» nun ye un factor d'ampliación válidu

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
ast: El factor d'ampliación «%g» ye enforma pequeñu, usando %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
ast: El factor d'ampliación «%g» ye enforma grande, usando %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
ast: La opción «%s» necesita que s'especifique'l comandu pa executase nel restu de la llinia de comandos

en: Not a valid terminal config file.
ast: Nun ye un ficheru de configuración del terminal válidu.

en: Incompatible terminal config file version.
ast: Versión del ficheru de configuración incompatible.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
ast: Nun rexistrar col servidor de nomes d'activación, non reutilizar una terminal activa

en: Load a terminal configuration file
ast: Cargar un ficheru de configuración del terminal

en: Save the terminal configuration to a file
ast: Guardar la configuración del terminal a un ficheru

en: Open a new window containing a tab with the default profile
ast: Abre un ventana nueva conteniendo una llingüeta col perfil predetermináu.

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
ast: Abre un llingüeta nueva na cabera ventana abierta col perfil predetermináu.

en: Turn on the menubar
ast: Activar la barra de menú

en: Turn off the menubar
ast: Desactivar la barra de menú

en: Maximise the window
ast: Maximizar la ventana

en: Full-screen the window
ast: Ventana a pantalla completa

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
ast: Afitar el tamañu de la ventana; por exemplu: 80x24, o 80x24+200+200 (FILERESxCOLUMNES+X+Y)

en: GEOMETRY
ast: XEOMETRÍA

en: Set the window role
ast: Afita'l rol de la ventana

en: ROLE
ast: ROL

en: Set the last specified tab as the active one in its window
ast: Afita la cabera llingüeta especificada como l'activa na so ventana

en: Execute the argument to this option inside the terminal
ast: Executa l'argumentu d'esta opción dientro del terminal

en: Use the given profile instead of the default profile
ast: Usa'l perfil dau n'arróu del perfil predetermináu

en: PROFILE-NAME
ast: NOME-DEL-PERFIL

en: Set the terminal title
ast: Afita'l títulu del terminal

en: TITLE
ast: TÍTULU

en: Set the working directory
ast: Afita'l direutoriu de trabayu

en: DIRNAME
ast: DIRNOME

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
ast: Afita'l factor de ampliación de la terminal (1.0 = tamañu normal)

en: Show GNOME Terminal options
ast: Amosar opciones Terminal GNOME

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
ast: Opciones p'abrir ventanes nueves o llingüetes del terminal; puede especificase más d'una d'elles:

en: Show terminal options
ast: Amuesa les opciones de la terminal

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
ast: Opciones de la ventanas; si se usan antes del primer argumento --window o --tab, establecen los valores predeterminados para todas las ventanas:

en: Show per-window options
ast: Muestra las opciones por ventana

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
ast: Opciones del terminal; si s'usen enantes del primer argumentu --window o --tab, afiten los valores predeterminaos pa tolos terminales:

en: Show per-terminal options
ast: Amuesa les opciones por terminal

en: Unnamed
ast: Ensin nome

en: _Profile Preferences
ast: _Preferencies del perfil

en: _Relaunch
ast: _Rellanzar

en: There was an error creating the child process for this terminal
ast: Hebo un fallu al crear el procesu fíu pa esta terminal

en: The child process exited normally with status %d.
ast: El procesu fíu finó correutamente col estáu %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
ast: La señal %d finó'l procesu fíu.

en: The child process was terminated.
ast: El procesu fíu finó.

en: Close tab
ast: Zarrar llingüeta

en: Switch to this tab
ast: Camudar esta llingüeta

en: There was an error displaying help
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda

en: Could not open the address “%s”
ast: Nun se pudo abrir la direición «%s»

note: Toplevel
en: _File
ast: _Ficheru

note: File menu
en: Open _Terminal
ast: Abrir _Terminal

en: Open Ta_b
ast: Abrir llingü_eta

en: _Edit
ast: _Editar

en: _View
ast: _Ver

en: _Search
ast: _Guetar

en: Ta_bs
ast: _Llingüetes

en: _Help
ast: _Ayuda

en: New _Profile…
ast: _Perfil nuevu...

en: _Save Contents
ast: Guardar lo_s conteníos

en: C_lose Tab
ast: Z_arrar llingüeta

en: _Close Window
ast: _Zarrar ventana

en: Paste _Filenames
ast: Apegar los _nomes de ficheru

en: P_rofiles…
ast: Pe_rfiles...

en: _Keyboard Shortcuts…
ast: Combinaciones de _tecles...

en: Pr_ofile Preferences
ast: Pre_ferencies del perfil

note: Search menu
en: _Find...
ast: _Atopar...

en: Find Ne_xt
ast: Atopar Sig_uiente

en: Find Pre_vious
ast: Atopar Anter_ior

en: _Clear Highlight
ast: _Llimpiar Rescampláu

en: Go to _Line...
ast: Dir a _llinia...

en: _Incremental Search...
ast: Gueta _incremental…

note: Terminal menu
en: Change _Profile
ast: Camudar _Perfil

en: _Set Title…
ast: A_fitar títulu...

en: Set _Character Encoding
ast: Afitar _Codificación caráuteres

en: _Reset
ast: _Reaniciar

en: Reset and C_lear
ast: Reaniciar y _llimpiar

note: Terminal/Encodings menu
en: _Add or Remove…
ast: _Amestar o quitar…

note: Tabs menu
en: _Previous Tab
ast: Llingüeta _Previa

en: _Next Tab
ast: Llingüeta S_iguiente

en: Move Tab _Left
ast: Mover Llingüeta a la _Esquierda

en: Move Tab _Right
ast: Mover Llingüeta a la _Drecha

en: _Detach tab
ast: _Desacoplar llingüeta

note: Help menu
en: _Contents
ast: _Índiz

en: _About
ast: Tocante _a

note: Popup menu
en: _Send Mail To…
ast: _Unviar corréu a…

en: _Copy E-mail Address
ast: _Copiar la direición de corréu-e

en: C_all To…
ast: _Llamar a...

en: _Copy Call Address
ast: _Copiar la direición de llamada

en: _Open Link
ast: _Abrir enllaz

en: _Copy Link Address
ast: _Copiar direición del enllaz

en: P_rofiles
ast: Pe_rfiles

en: C_lose Window
ast: _Zarrar ventana

en: L_eave Full Screen
ast: _Pantalla completa

en: _Input Methods
ast: Mé_todos d'entrada

note: View Menu
en: Show _Menubar
ast: Amosar la barra de _menú

en: _Full Screen
ast: Pantalla _completa

en: Close this window?
ast: ¿Zarrar esta ventana?

en: Close this terminal?
ast: ¿Zarrar esta terminal?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
ast: Entá hai procesos executándose en dalgunes terminales d' esta ventana. Zarrar la ventana matará tolos procesos.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
ast: Entá hai un procesu executándose nesta terminal. Zarrar la terminal matarálu.

en: C_lose Terminal
ast: _Zarrar la terminal

en: Could not save contents
ast: Nun puen guardase los conteníos

en: Save as...
ast: Guardar como...

en: _Title:
ast: _Títulu:

en: Contributors:
ast: Andecharon:

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
ast: Un emulador de terminal pal escritoriu Gnome

note: * Copyright © 2009 Christian Persch * * Gnome-terminal is free software; you can redistribute it and/or modify * it under the terms of the GNU General Public License as published by * the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or * (at your option) any later version. * Gnome-term
en: Automatic
ast: Automáticu

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: ASCII DEL
ast: ASCII SUPR

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
ast: Secuencia d'escape

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
ast: Desaniciáu TTY

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
ast: Bloque

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
ast: Solliñáu

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
ast: Colar del terminal

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
ast: Rearrancar la orde

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
ast: Caltener el terminal abiertu

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
ast: A la izquierda

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
ast: A la drecha

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
ast: Deshabilitáu

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
ast: Camudar el títulu d'entamu

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
ast: Amestar el títulu d'entamu

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
ast: Anteponer el títulu d'entamu

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
ast: Caltener el títulu d'entamu

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Tango
ast: Tangu

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
ast: Consola Linux
