gnome-terminal - en to br translation catalogue (207 entries)

en: Terminal
br: Termenell

en: Use the command line
br: Arverañ al linenn arc'had

en: Disable connection to session manager
br: Lazhañ kennask ouzh ardoer estezioù

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizit ar restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: FILE
br: RESTR

en: Specify session management ID
br: Dibab ID ardoadur an estez

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Show session management options
br: Diskouez an dibarzhioù ardeiñ estezioù

en: A_vailable encodings:
br: Bonegadurioù _hegerzh :

en: Add or Remove Terminal Encodings
br: Ouzhpennañ pe dilemel bonegadurioù an termenell

en: E_ncodings shown in menu:
br: B_onegadurioù diskouezet el lañser :

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
br: Termeniñ a ra an talvoud etre 0.0 ha 1.0 an teñvalaat eus ar skeudenn drekleur. 0.0 a dalvez n'eus ket ket teñvalaat, 1.0 a dalvez teñvalaat penn da benn. En emplementadur a-vremañ, n'eus nemet daou live teñval posubl, neuze e labour an arventennoù gant un doare binarel, e-lec'h 0.0 a glota gant teñval ebet.

en: Background image
br: Skeudenn an drekleur

en: Background type
br: Seurt an drekleur

en: Default
br: Dre ziouer

en: Default color of terminal background
br: Liv dre ziouer drekleur termenell

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
br: Liv dre ziouer drekleur termenell, e-giz spizadur liv (a c'hall bezañ HTML-furmad c'hwec'hdegel niverel, pe an anv al liv da skouer "red" (ruz)).

en: Default color of text in the terminal
br: Liv an testenn e-barzh an termenell dre ziouer

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
br: Liv dre ziouer testenn termenell, e-giz spizadur liv (a c'hall bezañ HTML-furmad c'hwec'hdegel niverel, pe an anv al liv da skouer "red" (ruz)).

en: Effect of the Backspace key
br: Efed ar stokell Kilesaouiñ (Backspace)

en: Effect of the Delete key
br: Efed ar stokell Dilemel

en: Filename of a background image.
br: Anv restr skeudenn drekleur.

en: Font
br: Nodrezh

en: Icon for terminal window
br: Arlun evit ar prenestr termenell

en: Keyboard shortcut to close a tab
br: Berradenn klavier evit serriñ un ivinell

en: Keyboard shortcut to close a window
br: Berradenn klavier evit serriñ ur prenestr

en: Keyboard shortcut to copy text
br: Berradenn klavier evit kopiañ testenn

en: Keyboard shortcut to create a new profile
br: Berradenn klavier evit krouiñ un aelad nevez

en: Keyboard shortcut to launch help
br: Berradenn klavier evit gwelout skoazell

en: Keyboard shortcut to open a new tab
br: Berradenn klavier evit digeriñ un ivinell nevez

en: Keyboard shortcut to open a new window
br: Berradenn klavier evit digeriñ ur prenestr nevez

en: Keyboard shortcut to paste text
br: Berradenn klavier evit pegañ testenn

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell 9

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell war lerc'h

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
br: Berradenn klavier evit mont d'an ivinell a-raok

en: List of available encodings
br: Roll ar vonegadurioù hegerz

en: List of profiles
br: Roll an aeladoù

en: Profile to use for new terminals
br: Aelad da arverañ evit an termenelloù nevez

en: The cursor appearance
br: Neuz ar reti

en: Title for terminal
br: Titl evit termenell

note: Translators: Please note that this has to be a list of valid encodings (which are to be taken from the list in src/encoding.c). It has to include UTF-8 and the word 'current', which is not to be translated. This is provided for customization of the default encoding menu; see bug 144810 for an use ca
en: [UTF-8,current]
br: [UTF-8, current]

en: Keyboard Shortcuts
br: Berradennoù klavier

en: Error parsing command: %s
br: Fazi dezrannadur an arc'had : %s

en: Editing Profile “%s”
br: O kemmañ an aelad “%s”

note: Translators: %s will be a data size, e.g. "(about 500kB)"
en: (about %s)
br: (a-zivout %s)

en: Images
br: Skeudennoù

en: Profiles
br: Aeladoù

en: C_reate
br: K_rouiñ

en: New Profile
br: Aelad nevez

en: Profile _name:
br: A_nv an aelad :

en: <b>Command</b>
br: <b>Arc'had</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
br: <b>Rakleur ha drekleur</b>

en: <b>Title</b>
br: <b>Titl</b>

en: <small><i>Maximum</i></small>
br: <small><i>Uc'hek</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
br: <small><i>Tra ebet</i></small>

en: Background
br: Drekleur

en: Colors
br: Livioù

en: Cursor _shape:
br: _Stumm ar reti :

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
br: Personalaat

en: Custom co_mmand:
br: Arc'had perso_nalaet :

en: General
br: Hollek

en: Image _file:
br: _Restr ar skeudenn :

en: Initial _title:
br: _Titl orin :

en: Profile Editor
br: Kemmer aeladoù

en: Scrolling
br: Dibunañ

en: Select Background Image
br: Diuz skeudenn an drekleur

en: Title and Command
br: Titl hag arc'had

en: _Background color:
br: Liv an drekleur :

en: _Font:
br: _Nodrezh :

en: _Profile name:
br: Anv an aelad :

en: _Text color:
br: Liv an destenn :

en: _Password:
br: _Ger-tremen :

en: New Tab
br: Ivinell nevez

en: New Window
br: Prenestr nevez

en: Close Tab
br: Serriñ an ivinell

en: Close Window
br: Serriñ ar prenestr

en: Copy
br: Eilañ

en: Paste
br: Pegañ

en: Hide and Show menubar
br: Kuzhat ha diskouez ar barenn lañser

en: Full Screen
br: Skramm a-bezh

en: Switch to Previous Tab
br: Mont d'an ivinell a-raok

en: Switch to Next Tab
br: Mont d'an ivinell war lerc'h

en: Detach Tab
br: Distagañ an ivinell

en: Switch to Tab 1
br: Mont d'an ivinell 1

en: Switch to Tab 2
br: Mont d'an ivinell 2

en: Switch to Tab 3
br: Mont d'an ivinell 3

en: Switch to Tab 4
br: Mont d'an ivinell 4

en: Switch to Tab 5
br: Mont d'an ivinell 5

en: Switch to Tab 6
br: Mont d'an ivinell 6

en: Switch to Tab 7
br: Mont d'an ivinell 7

en: Switch to Tab 8
br: Mont d'an ivinell 8

en: Switch to Tab 9
br: Mont d'an ivinell 9

en: Switch to Tab 10
br: Mont d'an ivinell 10

en: Switch to Tab 11
br: Mont d'an ivinell 11

en: Switch to Tab 12
br: Mont d'an ivinell 12

en: Contents
br: Endalc'hadoù

en: File
br: Restr

en: Edit
br: Kemmañ

en: View
br: Gwelout

en: Tabs
br: Ivinelloù

en: Help
br: Skoazell

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
br: Diweredekaet

en: Shortcut _Key
br: Berradenn klavier

en: Profile list
br: Roll an aeladoù

en: Delete profile “%s”?
br: Dilemel an aelad “%s” ?

en: Delete Profile
br: Dilemel an aelad

en: User Defined
br: esrspizet gant an arveriad

note: { "UTF-8",	N_("Current Locale") },
en: Western
br: Kornôg

en: Central European
br: Kreizh Europa

en: South European
br: Su Europa

en: Baltic
br: Baltek

en: Cyrillic
br: Kirilek

en: Arabic
br: Arabek

en: Greek
br: Gresianek

en: Hebrew Visual
br: Hebraek Visual

en: Hebrew
br: Hebraek

en: Turkish
br: Turkek

en: Nordic
br: Norzhek

en: Celtic
br: Keltiek

en: Romanian
br: Romanek

en: Armenian
br: Armenek

en: Chinese Traditional
br: Sinaek Hengounel

en: Cyrillic/Russian
br: Kirillek/Rusek

en: Japanese
br: Japanek

en: Korean
br: Koreek

en: Chinese Simplified
br: Sinaek Aesaet

en: Georgian
br: Jorjek

en: Cyrillic/Ukrainian
br: Kirillek/Ukraïnek

en: Croatian
br: Kroateg

en: Persian
br: Perseg

en: Icelandic
br: Islandeg

en: Vietnamese
br: Vietnamek

en: Thai
br: Tai

en: _Description
br: _Deskrivadur

en: _Encoding
br: _Enbonegañ

en: Current Locale
br: Lokal-red (en implij)

en: GNOME Terminal
br: Termenell GNOME

en: GEOMETRY
br: MENTONIEZH

en: PROFILE-NAME
br: ANV-AELAD

en: TITLE
br: TITL

en: DIRNAME
br: ANVTEULIAD

en: ZOOM
br: ZOUM

en: Unnamed
br: dianv

en: Close tab
br: Serriñ an ivinell

note: Toplevel
en: _File
br: _Restr

note: File menu
en: Open _Terminal
br: Digeriñ un termenell

en: Open Ta_b
br: Digeriñ un ivinell

en: _Edit
br: K_emmañ

en: _View
br: G_welout

en: _Terminal
br: _Termenell

en: Ta_bs
br: _Ivinell

en: _Help
br: _Skoazell

en: New _Profile…
br: _Aelad nevez...

en: C_lose Tab
br: Serriñ an ivinell

en: _Close Window
br: _Serriñ ar prenestr

en: P_rofiles…
br: Aela_doù...

en: Pr_ofile Preferences
br: Gwellvezioù an a_elad

note: Terminal menu
en: Change _Profile
br: Kemmañ an _aelad

en: _Set Title…
br: Arventenniñ un titl...

en: _Reset
br: Adde_raouekaat

en: Reset and C_lear
br: Adderaouekaat ha s_karzhañ

note: Terminal/Encodings menu
en: _Add or Remove…
br: _Ouzhpennañ pe dilemel...

note: Tabs menu
en: _Previous Tab
br: Ivinell _kent

en: _Next Tab
br: Ivinell _war lerc'h

en: _Detach tab
br: _Distagañ an ivinell

note: Help menu
en: _Contents
br: _Endalc'hadoù

en: _About
br: _A-zivout

note: Popup menu
en: _Send Mail To…
br: Ka_s ur postel da...

en: _Copy E-mail Address
br: _Eilañ ar postel

en: _Open Link
br: _Digeriñ un ere

en: _Copy Link Address
br: _Eilañ lec'hiadur an ere

en: P_rofiles
br: Aela_doù

en: C_lose Window
br: _Serriñ ar prenestr

note: View Menu
en: Show _Menubar
br: Diskouez barenn al lañser

en: _Full Screen
br: Skramm a-bezh

en: Close this window?
br: Serriñ ar prenestr-mañ ?

en: Close this terminal?
br: Serriñ an termenell-mañ

en: C_lose Terminal
br: Serriñ an termenell

en: _Title:
br: _Titl :

en: Contributors:
br: Perzhourion :

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
br: Ur c'hendroer kemennoù evit ar burev GNOME

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
br: Islinennet

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
br: Kuitaat an termenell

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
br: Adloc'hañ an arc'had

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
br: Amsaviñ an titl orin

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
br: Penel Linux

en: _Search
br: _Klask

en: _Find...
br: _Klask...

en: Find Ne_xt
br: Kavout war-lerc'h

en: Find Pre_vious
br: Kavout a-raok

en: Find
br: Klask

en: _Search for:
br: _Klask :

en: _Match case
br: _Teurel evezh eus ar pennlizherennoù

en: Match _entire word only
br: Klask ar ger a-_bezh hepken

en: Search _backwards
br: Klask war-_gil

en: _Wrap around
br: Kleu_riañ
