gnome-terminal - en to sk translation catalogue (485 entries)

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
sk: GPL-3.0+ alebo GFDL-1.3-only

note: VERSION=@VERSION@
en: Terminal
sk: Terminál

en: Use the command line
sk: Umožňuje používať príkazový riadok

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
sk: Terminál prostredia GNOME je emulátor terminálovej aplikácie na prístup k UNIXovému prostrediu shellu, ktorý môže byť použitý na spúšťanie programov dostupných v systéme.

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
sk: Podporuje používanie profilov, otváranie kariet a implementuje niekoľko klávesových skratiek.

en: Terminal plugin for Files
sk: Zásuvný modul Terminál pre aplikáciu Súbory

en: Open a terminal from Files
sk: Otvorí terminál z aplikácie Súbory

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
sk: Otvoriť terminál je zásuvný modul pre aplikáciu Súbory, ktorý pridáva položku kontextovej ponuky na otvorenie terminálu v aktuálne prehliadanom adresári.

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
sk: shell;výzva;príkaz;príkazový riadok;cmd;

en: New Window
sk: Nové okno

en: Preferences
sk: Nastavenia

[ctx: visible-name]
note: Translators: Keep single quote please!
en: 'Unnamed'
sk: 'Bez názvu'

en: Human-readable name of the profile
sk: Čitateľný názov profilu

en: Human-readable name of the profile.
sk: Čitateľný názov profilu.

en: Default color of text in the terminal
sk: Predvolená farba textu v termináli

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
sk: Predvolená farba textu v termináli ako špecifikácia farby (formou šestnáskových číslic alebo názvu farby ako napr. „red“).

en: Default color of terminal background
sk: Predvolená farba pozadia terminálu

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
sk: Predvolená farba pozadia terminálu ako špecifikácia farby (formou šestnáskových číslic alebo názvu farby ako napr. „red“).

en: Default color of bold text in the terminal
sk: Predvolená farba tučného textu v termináli

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
sk: Vlastná farba tučného textu terminálu, ako špecifikácia farby (formou šestnástkových číslic jazyka HTML, alebo názvu farby ako napr. „red“). Toto je ignorované, ak je príznak bold-color-same-as-fg nastavený na hodnotu true.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
sk: Či by mal tučný text používať rovnakú farbu ako normálny

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
sk: Ak je true, tučný text bude vykreslený rovnakou farbou ako normálny text.

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
sk: Pomer pre výšku bunky pre zvýšenie rozostupu riadkov. (Nezväčšuje výšku písma.)

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
sk: Pomer pre šírku bunky pre zvýšenie rozostupu písmen. (Nezväčšuje šírku písma.)

en: Whether to use custom cursor colors
sk: Či sa majú použiť vlastné farby kurzora

en: If true, use the cursor colors from the profile.
sk: Ak je nastavené na hodnotu true, použijú sa farby kurzora z profilu.

en: Cursor background color
sk: Farba pozadia kurzora

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
sk: Vlastná farba pozadia kurzoru terminálu, ako špecifikácia farby (formou šestnástkových číslic jazyka HTML, alebo názvu farby ako napr. „red“). Toto je ignorované, ak je príznak cursor-colors-set nastavený na hodnotu false.

en: Cursor foreground colour
sk: Farba popredia kurzora

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
sk: Vlastná farba popredia textu na pozícii kurzoru terminálu, ako špecifikácia farby (formou šestnástkových číslic jazyka HTML, alebo názvu farby ako napr. „red“). Toto je ignorované, ak je príznak cursor-colors-set nastavený na hodnotu false.

en: Whether to use custom highlight colors
sk: Či sa majú použiť vlastné farby zvýraznenia

en: If true, use the highlight colors from the profile.
sk: Ak je nastavené na hodnotu true, použijú sa farby zvýraznenia z profilu.

en: Highlight background color
sk: Farba pozadia zvýraznenia

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
sk: Vlastná farba pozadia na zvýraznenej pozícii terminálu, ako špecifikácia farby (formou šestnástkových číslic jazyka HTML, alebo názvu farby ako napr. „red“). Toto je ignorované, ak je príznak highlight-colors-set nastavený na hodnotu false.

en: Highlight foreground colour
sk: Farba popredia zvýraznenia

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
sk: Vlastná farba popredia textu na zvýraznenej pozícii terminálu, ako špecifikácia farby (formou šestnástkových číslic jazyka HTML, alebo názvu farby ako napr. „red“). Toto je ignorované, ak je príznak highlight-colors-set nastavený na hodnotu false.

en: Whether to perform bidirectional text rendering
sk: Či sa má vykonať obojsmerné vytváranie textu

en: If true, perform bidirectional text rendering (“BiDi”).
sk: Ak je nastavené na hodnotu true, použije sa obojsmerné vytváranie textu („BiDi“)

en: Whether to perform Arabic shaping
sk: Či sa má vykonať arabské tvarovanie

en: If true, shape Arabic text.
sk: Ak je nastavené na hodnotu true, vytvaruje sa arabský text.

en: Whether to enable SIXEL images
sk: Či sa majú povoliť obrázky SIXEL

en: If true, SIXEL sequences are parsed and images are rendered.
sk: Ak je nastavené na true, sekvencie SIXEL sú analyzované a obrázky vykreslené.

en: Whether bold is also bright
sk: Či tučné je zároveň svetlé

en: If true, setting bold on the first 8 colors also switches to their bright variants.
sk: Ak je nastavené na hodnotu true, použije sa tučné zvýraznenie na prvých ôsmych farbách a farby sa prepnú do svojich svetlejších obmien.

en: Whether to ring the terminal bell
sk: Či zvoniť terminálovým zvončekom

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
sk: Zoznam interpunkčných znakov v kódovaní ASCII, ktoré nie sú považované za súčasť slova pri výbere po slovách

en: Default number of columns
sk: Predvolený počet stĺpcov

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sk: Počet stĺpcov v novovytvorenom okne terminálu. Neprejaví sa ak use_custom_default_size nie je povolené.

en: Default number of rows
sk: Predvolený počet riadkov

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sk: Počet riadkov v novovytvorenom okne terminálu. Neprejaví sa ak use_custom_default_size nie je povolené.

en: When to show the scrollbar
sk: Kedy zobraziť posuvník

en: Number of lines to keep in scrollback
sk: Počet riadkov uchovávanej histórie

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
sk: Počet riadkov uchovávanej histórie. V termináli sa môžete presúvať po histórii tento počet riadkov. Riadky, ktoré sa nezmestia do tohto počtu, budú zahodené. Hlavným cieľom tejto voľby je obmedzenie množstva pamäte, ktorú terminál používa.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sk: Či má byť v histórii uchovávaný neobmedzený počet riadkov

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sk: Ak je true, nebudú riadky histórie mazané. História je dočasne ukladaná na disk, takže táto voľba môže spôsobiť vyčerpanie voľného miesta systému, pokiaľ bude veľa výstupu na terminál.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sk: Či sa má posunúť obsah okna na koniec pri stlačení klávesu

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sk: Ak je true, stlačením klávesu sa posuvník presunie na koniec.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
sk: Či sa má posunúť obsah okna na koniec pri novom výstupe

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
sk: Ak je true, pri novom výstupe sa presunie obsah terminálu na koniec.

en: What to do with the terminal when the child command exits
sk: Čo robiť s terminálom po ukončení potomka

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
sk: Možné hodnoty sú „close“ pre zatvorenie terminálu, „restart“ pre znovu vykonanie príkazu a „hold“ pre ponechanie terminálu otvoreného aj bez spusteného príkazu v ňom.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
sk: Či sa má príkaz v termináli spustiť ako prihlasovací shell

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
sk: Ak je true, príkaz v termináli bude spustený ako prihlasovací shell (argv[0] bude mať pred sebou spojovník).

en: Whether to preserve the working directory when opening a new terminal
sk: Či sa má zachovať pracovný adresár pri otváraní nového terminálu

en: Controls when opening a new terminal from a previous one carries over the working directory of the opening terminal to the new one.
sk: Ovláda, či otvorenie nového terminálu z predchádzajúceho prenesie pracovný adresár z otvoreného terminálu do nového.

en: Whether to run a custom command instead of the shell
sk: Či sa má spustiť vlastný program namiesto shellu

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
sk: Ak je true, hodnota custom_command sa použije namiesto príkazu na spustenie shellu.

en: Whether to blink the cursor
sk: Či má kurzor blikať

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
sk: Možné hodnoty sú „system“ pre použitie globálneho nastavenia blikania kurzoru, alebo „on“ (zapnuté) a „off“ (vypnuté) pre nastavenie režimu explicitne.

en: The cursor appearance
sk: Vzhľad kurzora

en: Possible values are “always” or “never” allow blinking text, or only when the terminal is “focused” or “unfocused”.
sk: Možné hodnoty sú „always“ (vždy) alebo „never“ (nikdy) neumožniť blikanie textu alebo iba ak terminál „focused“ (je zameraný) alebo „unfocused“ (nie je zameraný).

en: Custom command to use instead of the shell
sk: Vlastný príkaz na spustenie namiesto shellu

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
sk: Spustí tento príkaz namiesto shellu, ak má use_custom_command hodnotu true.

en: Palette for terminal applications
sk: Paleta pre terminálové aplikácie

en: A Pango font name and size
sk: Názov a veľkosť písma pre Pango

en: The code sequence the Backspace key generates
sk: Sekvencia kódov, ktorú generuje kláves Backspace

en: The code sequence the Delete key generates
sk: Sekvencia kódov, ktorú generuje kláves Delete

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sk: Či použiť farby z témy pre prvok terminálu

en: Whether to use the system monospace font
sk: Či použiť systémové neproporcionálne písmo

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
sk: Či sa má zmeniť zalamovanie riadkov obsahu terminálu pri zmene veľkosti okna

en: Which encoding to use
sk: Ktoré kódovanie použiť

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
sk: Či budú znaky s nejednoznačnou šírkou úzke alebo široké pri použití kódovania UTF-8

en: Keyboard shortcut to open a new tab
sk: Klávesová skratka na otvorenie novej karty

en: Keyboard shortcut to open a new window
sk: Klávesová skratka na otvorenie nového okna

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
sk: Klávesová skratka na uloženie aktuálneho obsahu karty do súboru

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
sk: Klávesová skratka na uloženie aktuálneho obsahu karty do súboru v rôznych formátoch

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
sk: Klávesová skratka na vytlačenie aktuálneho obsahu karty na tlačiarni alebo do súboru

en: Keyboard shortcut to close a tab
sk: Klávesová skratka na zatvorenie karty

en: Keyboard shortcut to close a window
sk: Klávesová skratka na zatvorenie okna

en: Keyboard shortcut to copy text
sk: Klávesová skratka na skopírovanie textu

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
sk: Klávesová skratka na skopírovanie textu v kóde HTML

en: Keyboard shortcut to paste text
sk: Klávesová skratka na vloženie textu zo schránky

en: Keyboard shortcut to select all text
sk: Klávesová skratka na výber všetkého textu

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
sk: Klávesová skratka na otvorenie dialógového okna s nastaveniami

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
sk: Klávesová skratka na prepnutie do celoobrazovkového režimu

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
sk: Klávesová skratka na prepnutie zobrazenia ponuky

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
sk: Klávesová skratka na prepnutie stavu iba na čítanie

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
sk: Klávesová skratka na reštart terminálu

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
sk: Klávesová skratka na vyčistenie terminálu

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
sk: Klávesová skratka na otvorenie dialógového okna na vyhľadávanie

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
sk: Klávesová skratka na hľadanie nasledujúceho výskytu hľadaného výrazu

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
sk: Klávesová skratka na hľadanie predchádzajúceho výskytu hľadaného výrazu

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
sk: Klávesová skratka na zrušenie zvýraznenia nájdeného

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
sk: Klávesová skratka na prepnutie na predchádzajúcu kartu

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
sk: Klávesová skratka na prepnutie na nasledujúcu kartu

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
sk: Klávesová skratka na posunutie aktuálnej karty doľava

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
sk: Klávesová skratka na posunutie aktuálnej karty doprava

en: Keyboard shortcut to detach current tab
sk: Klávesová skratka na odpojenie aktuálnej karty

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
sk: Klávesová skratka na prepnutie na očíslovanú kartu

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
sk: Klávesová skratka na prepnutie na poslednú kartu

en: Keyboard shortcut to launch help
sk: Klávesová skratka na spustenie pomocníka

en: Keyboard shortcut to make font larger
sk: Klávesová skratka na zväčšenie písma

en: Keyboard shortcut to make font smaller
sk: Klávesová skratka na zmenšenie písma

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
sk: Klávesová skratka na použitie písma normálnej veľkosti

en: Keyboard shortcut to show the primary menu
sk: Klávesová skratka na zobrazenie hlavnej ponuky

en: Whether the menubar has access keys
sk: Či má ponuka obsahovať akcelerátory

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
sk: Či majú byť v ponuke akcelerátory Alt+písmeno. Je možné, že by boli v konflikte s klávesami v programe, ktorý beží v termináli. Preto je možné ich vypnúť.

en: Whether shortcuts are enabled
sk: Či majú byť povolené klávesové skratky

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
sk: Či majú byť povolené klávesové skratky. Je možné, že by boli v konflikte s niektorými aplikáciami, ktoré bežia v termináli. Preto je možné ich vypnúť.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
sk: Či má byť povolená štandardná klávesová skratka GTK pre aktiváciu ponuky

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
sk: Normálne môžete aktivovať ponuku pomocou F10. Toto je možné upraviť pomocou gtkrc (gtk-menu-bar-accel = „čokoľvek“). Táto voľba umožňuje zakázať štandardný akcelerátor ponuky.

en: Whether the shell integration is enabled
sk: Či má byť povolená integrácia so shellom

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
sk: Či si pýtať potvrdenie pri zatváraní terminálu

en: Additional info section items to appear in the context menu
sk: Dodatočné položky informačnej časti, ktoré sa zobrazia v ponuke súvislostí

en: Whether to show the menubar in new windows
sk: Či sa má zobrazovať ponuka v nových oknách

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
sk: Či sa majú nové terminály otvárať ako okná alebo ako karty

en: When to show the tabs bar
sk: Kedy zobraziť panel s kartami

en: The position of the tab bar
sk: Pozícia panelu s kartami

en: Which theme variant to use
sk: Ktorý variant témy sa má použiť

en: Whether new tabs should open next to the current one or at the last position
sk: Či sa majú nové karty otvárať za aktuálnou kartou alebo na poslednej pozícii

note: Open new terminal in new window
en: Window
sk: Okno

note: Open new terminal in new tab
en: Tab
sk: Kartu

note: New tab opens at the last position
en: Last
sk: Posledná

note: New tab opens next to current tab
en: Next
sk: Nasledujúca

[ctx: theme variant]
en: Default
sk: Predvolený

[ctx: theme variant]
en: Light
sk: Svetlý

[ctx: theme variant]
en: Dark
sk: Tmavý

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
sk: Úzke

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
sk: Široké

note: Cursor shape
en: Block
sk: Blokový

note: Cursor shape
en: I-Beam
sk: Písmeno „I“

note: Cursor shape
en: Underline
sk: Podčiarknutie

note: Cursor blink mode
en: Default
sk: Predvolený

note: Cursor blink mode
en: Enabled
sk: Povolené

note: Cursor blink mode
en: Disabled
sk: Zakázané

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Never
sk: Nikdy

note: Text blink mode
en: When focused
sk: Keď je zameraný

note: Text blink mode
en: When unfocused
sk: Keď nie je zameraný

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Always
sk: Vždy

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
sk: nahradí počiatočný titulok

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
sk: bude pred počiatočným titulkom

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
sk: bude za počiatočným titulkom

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
sk: nebude zobrazený

note: When command exits
en: Exit the terminal
sk: opustiť terminál

note: When command exits
en: Restart the command
sk: reštartovať príkaz

note: When command exits
en: Hold the terminal open
sk: Ponechať terminál otvorený

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
sk: Linuxová konzola

note: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
sk: Solarizované

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
sk: Vlastná

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
sk: Automaticky

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
sk: Ctrl-H

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
sk: Escape sekvenciu

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
sk: Mazanie TTY

note: Preserve working directory
en: Shell only
sk: Iba pre Shell

en: _Show menubar by default in new terminals
sk: Predvolene z_obraziť ponuku v nových termináloch

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
sk: Povoliť _mnemoniky (ako napr. Alt-S pre otvorenie ponuky Súbor)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
sk: Povoliť _kláves na prístup k ponuke (štandardne F10)

en: Theme _variant:
sk: _Variant témy:

en: Open _new terminals in:
sk: Otvárať _nové terminály ako:

en: New tab _position:
sk: Nová po_zícia karty:

en: _Enable shortcuts
sk: Povoliť klávesové _skratky

en: Text Appearance
sk: Vzhľad textu

en: Initial terminal si_ze:
sk: Počiatočný _rozmer terminálu:

en: columns
sk: stĺpcov

en: rows
sk: riadkov

en: Rese_t
sk: _Obnoviť

en: Custom _font:
sk: Vlastné _písmo:

en: Choose A Terminal Font
sk: Výber písma terminálu

en: Cell spaci_ng:
sk: Rozostupy medzi bu_nkami:

en: Allow b_linking text:
sk: Povoliť _blikajúci text:

en: Cursor
sk: Kurzor

en: Cursor _shape:
sk: Tvar _kurzora:

en: Cursor blin_king:
sk: Bli_kanie kurzora:

en: Sound
sk: Zvuk

en: Terminal _bell
sk: _Zvonček terminálu

en: Profile ID:
sk: Identifikátor profilu:

en: Text and Background Color
sk: Výber farby textu a pozadia

en: _Use colors from system theme
sk: Použiť farby _systémovej témy

en: Built-in sche_mes:
sk: Zab_udované schémy:

en: Background
sk: Pozadie

en: _Default color:
sk: Pred_volená farba:

en: Choose Terminal Text Color
sk: Výber farby textu terminálu

en: Choose Terminal Background Color
sk: Výber farby pozadia terminálu

en: Bo_ld color:
sk: Farba _tučného písma:

en: Choose Terminal Bold Text Color
sk: Výber farby tučného textu terminálu

en: _Underline color:
sk: Farba po_dčiarknutia:

en: Choose Terminal Underlined Text Color
sk: Výber farby podčiarknutého textu terminálu

en: Cu_rsor color:
sk: Farba ku_rzora:

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
sk: Výber farby popredia kurzoru terminálu

en: Choose Terminal Cursor Background Color
sk: Výber farby pozadia kurzoru terminálu

en: _Highlight color:
sk: F_arba zvýraznenia:

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
sk: Výber farby popredia zvýraznenia terminálu

en: Choose Terminal Highlight Background Color
sk: Výber farby pozadia zvýraznenia terminálu

en: Palette
sk: Paleta

en: Built-in _schemes:
sk: Za_budované schémy:

en: Color p_alette:
sk: Paleta _farieb:

en: Show _bold text in bright colors
sk: Zobraziť tučný text vo svetlých farbách

en: Colors
sk: Farby

en: _Show scrollbar
sk: _Zobraziť posuvník

en: Scroll on _output
sk: _Rolovať pri výstupe

en: Scroll on _keystroke
sk: Rolovať pri stlačení _klávesu

en: _Limit scrollback to:
sk: Počet uchovaných _riadkov:

en: Scrolling
sk: História

en: _Run command as a login shell
sk: _Spustiť príkaz v prihlasovacom shelle

en: Ru_n a custom command instead of my shell
sk: Sp_ustiť vlastný príkaz namiesto shellu

en: Custom co_mmand:
sk: V_lastný príkaz:

en: _Preserve working directory:
sk: Za_chovať pracovný adresár:

en: When command _exits:
sk: Po s_končení príkazu:

en: Command
sk: Príkaz

en: _Backspace key generates:
sk: Kláves _Backspace generuje:

en: _Delete key generates:
sk: Kláves _Delete generuje:

en: _Encoding:
sk: _Kódovanie:

en: Ambiguous-_width characters:
sk: Znaky s nejednoznačnou šírkou:

en: Enable _SIXEL images
sk: Povoliť obrázky _SIXEL

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
sk: _Obnoviť predvolené hodnoty pre voľby kompatibility

en: Compatibility
sk: Kompatibilita

en: Clone…
sk: Klonovať…

en: Rename…
sk: Premenovať…

en: Delete…
sk: Odstrániť…

en: Set as default
sk: Nastaviť ako predvolené

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Black on light yellow
sk: Čierna na svetložltom

en: Black on white
sk: Čierna na bielom

en: Gray on black
sk: Šedá na čiernom

en: Green on black
sk: Zelená na čiernom

en: White on black
sk: Biela na čiernom

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: GNOME light
sk: Svetlé GNOME

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: GNOME dark
sk: Tmavé GNOME

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Tango light
sk: Tango svetlá

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Tango dark
sk: Tango tmavá

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
sk: Svetlo solarizovaná

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
sk: Tmavo solarizovaná

en: Error parsing command: %s
sk: Chyba pri analýze príkazu: %s

en: Armenian
sk: Arménske

en: Chinese Traditional
sk: Čínske tradičné

en: Cyrillic/Russian
sk: Azbuka/Ruské

en: Japanese
sk: Japonské

en: Korean
sk: Kórejské

en: Chinese Simplified
sk: Čínske zjednodušené

en: Georgian
sk: Gruzínske

en: Western
sk: Západné

en: Central European
sk: Stredoeurópske

en: Cyrillic
sk: Azbuka

en: Turkish
sk: Turecké

en: Hebrew
sk: Hebrejské

en: Arabic
sk: Arabské

en: Nordic
sk: Severské

en: Baltic
sk: Pobaltské

en: Celtic
sk: Keltské

en: Romanian
sk: Rumunské

en: South European
sk: Juhoeurópske

en: Greek
sk: Grécke

en: Hebrew Visual
sk: Hebrejské vizuálne

en: Cyrillic/Ukrainian
sk: Azbuka/Ukrajinské

en: Croatian
sk: Chorvátske

en: Thai
sk: Thajské

en: Vietnamese
sk: Vietnamské

en: Legacy CJK Encodings
sk: Zaužívané CJK kódovania

en: Obsolete Encodings
sk: Zastaralé kódovania

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × width
en: width
sk: šírka

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × height
en: height
sk: výška

en: Choose Palette Color %u
sk: Výber %u. farby palety

en: Palette entry %u
sk: Položka palety č. %u

en: Find
sk: Hľadanie

en: Find previous occurrence
sk: Vyhľadá predchádzajúci výskyt

en: Find next occurrence
sk: Vyhľadá nasledujúci výskyt

en: Toggle search options
sk: Prepne voľby vyhľadávania

en: _Match case
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: Match _entire word only
sk: Porovnávať _ako celistvé slovo

en: Match as _regular expression
sk: Porovnávať ako _regulárny výraz

en: _Wrap around
sk: _Pokračovať na opačnom konci

en: New Tab
sk: Nová karta

en: Save Contents
sk: Uložiť obsah

en: Print
sk: Tlač

en: Close Tab
sk: Zatvoriť kartu

en: Close Window
sk: Zatvoriť okno

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy as HTML
sk: Kopírovať v kóde HTML

en: Paste
sk: Vložiť

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Find Next
sk: Nájsť nasledujúce

en: Find Previous
sk: Nájsť predchádzajúce

en: Clear Highlight
sk: Zrušiť zvýraznenie

en: Hide and Show Menubar
sk: Skryť a zobraziť panel s ponukou

en: Full Screen
sk: Celá obrazovka

en: Zoom In
sk: Zväčšiť

en: Zoom Out
sk: Zmenšiť

en: Normal Size
sk: Normálna veľkosť

en: Read-Only
sk: Iba na čítanie

en: Reset
sk: Reštartovať

en: Reset and Clear
sk: Reštartovať a vymazať

en: Switch to Previous Tab
sk: Prepnúť na predchádzajúcu kartu

en: Switch to Next Tab
sk: Prepnúť na nasledujúcu kartu

en: Move Tab to the Left
sk: Presunúť kartu vľavo

en: Move Tab to the Right
sk: Presunúť kartu vpravo

en: Detach Tab
sk: Odpojiť kartu

en: Switch to Last Tab
sk: Prepne na poslednú kartu

en: Contents
sk: Obsah

en: Show Primary Menu
sk: Zobraziť hlavnú ponuku

en: File
sk: Súbor

en: Edit
sk: Upraviť

en: View
sk: Zobraziť

en: Search
sk: Vyhľadajte

en: Tabs
sk: Karty

en: Help
sk: Pomocník

en: Global
sk: Globálne

en: Switch to Tab %u
sk: Prepnúť na kartu č. %u

en: _Action
sk: _Akcia

en: Shortcut _Key
sk: Klávesová _skratka

en: New Terminal
sk: Nový terminál

en: New _Terminal
sk: Nový _terminál

en: New _Tab
sk: _Nová karta

en: New _Window
sk: Nové o_kno

en: Change _Profile
sk: Zmeniť _profil

en: _Profile
sk: _Profil

en: Failed to parse arguments: %s
sk: Nepodarilo sa analyzovať parametre: %s

en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

en: Zoom _In
sk: Zväčš_iť

en: _Full Screen
sk: Na _celú obrazovku

en: Read-_Only
sk: Iba na čítanie

en: Set _Title…
sk: Nastaviť _titulok…

en: _Advanced
sk: Po_kročilé

en: _Reset
sk: _Reštartovať

en: Reset and C_lear
sk: Reštartovať a _vymazať

en: _Inspector
sk: _Inšpektor

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About
sk: _O programe

en: _File
sk: _Súbor

en: _Save Contents…
sk: _Uložiť obsah…

en: _Export…
sk: _Exportovať…

en: _Print…
sk: T_lačiť…

en: C_lose Tab
sk: _Zavrieť kartu

en: _Close Window
sk: Za_vrieť okno

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Copy as _HTML
sk: Kopírovať v kóde _HTML

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Paste as _Filenames
sk: Vložiť ako názvy _súborov

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: P_references
sk: _Nastavenia

en: _View
sk: _Zobraziť

en: Show _Menubar
sk: Z_obraziť ponuku

en: _Normal Size
sk: _Normálna veľkosť

en: _Search
sk: _Nájsť

en: _Find…
sk: _Nájsť…

en: Find _Next
sk: Nájsť _nasledujúce

en: Find _Previous
sk: Nájsť _predchádzajúce

en: _Clear Highlight
sk: _Zrušiť zvýraznenie

en: _Terminal
sk: _Terminál

en: Ta_bs
sk: _Karty

en: _Previous Tab
sk: Pr_edchádzajúca karta

en: _Next Tab
sk: _Nasledujúca karta

en: Move Terminal _Left
sk: Presunúť terminál _doľava

en: Move Terminal _Right
sk: Presunúť terminál do_prava

en: _Detach Terminal
sk: _Odpojiť terminál

en: _Contents
sk: Ob_sah

en: Open in _Remote Terminal
sk: Otvoriť vo _vzdialenom termináli

en: Open in _Local Terminal
sk: Otvoriť v _lokálnom termináli

en: Open the currently selected folder in a terminal
sk: Otvorí vybraný priečinok v termináli

en: Open the currently open folder in a terminal
sk: Otvorí práve otvorený priečinok v termináli

en: Open in T_erminal
sk: Otvoriť v _termináli

en: Open T_erminal
sk: Otvoriť _terminál

en: Open a terminal
sk: Otvorí terminál

en: C_lose Terminal
sk: Za_vrieť terminál

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
sk: Voľba „%s“ je zastaralá môže byť odstránená v neskorších verziách programu gnome-terminal.

note: %s is being replaced with "-- " (without quotes), which must be used literally, not translatable
en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
sk: Použite znaky „%s“ na ukončenie volieb a všetko po nich spustiť v príkazovom riadku.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
sk: Voľba „%s“ už nie je dostupná v tejto verzii programu gnome-terminal.

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
sk: Parameter pre „%s“ nie je platný príkaz: %s

en: Two roles given for one window
sk: Dve role dané jednému oknu

en: “%s” option given twice for the same window
sk: Voľba „%s“ zadaná dvakrát pre jedno okno

en: Cannot pass FD %d twice
sk: Nedá sa odovzdať FD %d dvakrát

en: “%s” is not a valid zoom factor
sk: „%s“ nie je platný násobok zväčšenia

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
sk: Násobok zväčšenia „%g“ je príliš malý, použije sa %g

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
sk: Násobok zväčšenia „%g“ je príliš veľký, použije sa %g

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
sk: Voľba „%s“ vyžaduje zadanie príkazu na spustenie vo zvyšku príkazového riadku

en: Can only use --wait once
sk: Voľba --wait môže byť použitá iba raz

en: Not a valid terminal config file.
sk: Neplatný konfiguračný súbor terminálu.

en: Incompatible terminal config file version.
sk: Nekompatibilná verzia konfiguračného súboru.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
sk: Nezaregistruje sa u aktivačného servera, nebude sa pokúšať znovu použiť aktívny terminál

en: Load a terminal configuration file
sk: Načíta konfiguračný súbor terminálu

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Do not pass the environment
sk: Neprekračuje prostredie

en: Show preferences window
sk: Zobrazí okno s nastaveniami

en: Print environment variables to interact with the terminal
sk: Vypíše premenné prostredia pre interakciu s terminálom

en: Increase diagnostic verbosity
sk: Zvýši diagnostickú výrečnosť

en: Suppress output
sk: Potlačí výstup

en: Open a new window containing a tab with the default profile
sk: Otvorí nové okno s kartou s predvoleným profilom

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
sk: Otvorí novú kartu v naposledy otvorenom okne pre daný profil

en: Turn on the menubar
sk: Zapne zobrazenie ponuky

en: Turn off the menubar
sk: Vypne zobrazenie ponuky

en: Maximize the window
sk: Maximalizuje okno

en: Full-screen the window
sk: Zobrazí na celú obrazovku

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
sk: Nastaví veľkosť okna; napr.: 80x24 alebo 80x24+200+200 (STĹPCExRIADKY+X+Y)

en: GEOMETRY
sk: GEOMETRIA

en: Set the window role
sk: Nastaví rolu okna

en: ROLE
sk: ROLA

en: Set the last specified tab as the active one in its window
sk: Nastaví poslednú zadanú kartu ako aktívnu v jej okne

en: Execute the argument to this option inside the terminal
sk: Spustí parameter tejto voľby v termináli

en: Use the given profile instead of the default profile
sk: Použije zadaný profil namiesto predvoleného

en: PROFILE-NAME
sk: NÁZOV-PROFILU

en: Set the initial terminal title
sk: Nastaví prvotný titulok terminálu

en: TITLE
sk: TITULOK

en: Set the working directory
sk: Nastaví pracovný adresár

en: DIRNAME
sk: ADRESÁR

en: Wait until the child exits
sk: Počká na ukončenie dcérskeho procesu

en: Forward file descriptor
sk: Prepošle popisovač súboru

note: FD = file descriptor
en: FD
sk: POPISOVAČ_SÚBORU

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
sk: Nastaví násobok zväčšenia pre terminál (1.0 = normálna veľkosť)

en: ZOOM
sk: ZVÄČŠENIE

en: COMMAND
sk: PRÍKAZ

en: GNOME Terminal Emulator
sk: Emulátor terminálu pre GNOME

en: Show GNOME Terminal options
sk: Zobraziť voľby GNOME terminálu

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
sk: Voľby na otvorenie nových okien alebo kariet; určených ich môže byť viac:

en: Show terminal options
sk: Zobrazí voľby terminálu

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
sk: Voľby okna; pokiaľ je použité pred prvým parametrom --window alebo --tab, nastavuje predvolené vlastnosti pre všetky okná:

en: Show per-window options
sk: Zobrazí voľby jednotlivých okien

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
sk: Voľby terminálu; pokiaľ je použité pred prvým parametrom --window alebo --tab, nastavuje predvolené vlastnosti pre všetky terminály:

en: Show per-terminal options
sk: Zobrazí voľby jednotlivých terminálov

en: Profile “%s”
sk: Profil „%s“

en: Preferences – %s
sk: Nastavenia – %s

en: New Profile
sk: Nový profil

en: Enter name for new profile with default settings:
sk: Zadajte názov pre nový profil s predvolenými nastaveniami:

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Enter name for new profile based on “%s”:
sk: Zadajte názov pre nový profil založený na profile „%s“:

en: %s (Copy)
sk: %s (kópia)

en: Clone Profile
sk: Klonovanie profilu

en: Clone
sk: Klonovať

en: Enter new name for profile “%s”:
sk: Zadajte nový názov pre profil „%s“:

en: Rename Profile
sk: Premenovanie profilu

en: Rename
sk: Premenovať

en: Really delete profile “%s”?
sk: Skutočne odstrániť profil „%s“?

en: Delete Profile
sk: Odstránenie profilu

en: Delete
sk: Odstrániť

en: This is the default profile
sk: Toto je predvolený profil

en: General
sk: Všeobecné

en: Shortcuts
sk: Skratky

en: Profiles
sk: Profily

en: No command supplied nor shell requested
sk: Nebol zadaný príkaz ani požadovaný shell

en: _Relaunch
sk: _Spustiť znovu

en: There was an error creating the child process for this terminal
sk: Nastala chyba pri vytváraní dcérskeho procesu pre tento terminál

en: The child process exited normally with status %d.
sk: Dcérsky proces sa normálne ukončil so stavom %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
sk: Dcérsky proces bol ukončený signálom %d.

en: The child process was aborted.
sk: Dcérsky proces bol ukončený.

en: Close tab
sk: Zatvorí kartu

en: There was an error displaying help
sk: Nastala chyba pri zobrazení pomocníka

en: Contributors:
sk: Prispievatelia:

en: Version %s for GNOME %d
sk: Verzia %s pre prostredie GNOME %d

en: Using VTE version %u.%u.%u
sk: Používa sa VTE verzie %u.%u.%u

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
sk: Emulátor terminálu pre pracovné prostredie GNOME

en: GNOME Terminal
sk: Terminál prostredia GNOME

en: Could not open the address “%s”
sk: Nepodarilo sa otvoriť adresu „%s“

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Terminál prostredia GNOME je slobodný softvér; môžete ho ďalej šíriť a upravovať podľa ustanovení licencie GNU General Public Licence (Všeobecná zverejňovacia licencia GNU), vydávanej nadáciou Free Software Foundation a to buď podľa 2. verzie tejto Licencie, alebo (podľa vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršej verzie.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sk: Terminál prostredia GNOME je šírený v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani odvodené záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI NA URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti hľadajte v licencii GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sk: Mali by ste dostať kópiu Všeobecnej verejnej licencie GNU spolu s terminálom pre GNOME. Ak nie, navštívte stranky <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: “file” scheme with remote hostname not supported
sk: Schéma „súbor“ so vzdialeným názvom hostiteľa nie je podporovaná

en: Could not save contents
sk: Nepodarilo sa uložiť obsah

en: Save as…
sk: Uložiť ako…

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Open _Hyperlink
sk: _Otvoriť hypertextový odkaz

en: Copy Hyperlink _Address
sk: Kopírovať _adresu hypertextového odkazu

en: Send Mail _To…
sk: _Odoslať poštu…

en: Copy Mail _Address
sk: _Kopírovať poštovú adresu

en: Call _To…
sk: Za_volať…

en: Copy Call _Address
sk: Kopírovať _adresu volania

en: _Open Link
sk: _Otvoriť odkaz

en: Copy _Link
sk: _Kopírovať odkaz

en: P_rofiles
sk: _Profily

en: L_eave Full Screen
sk: Opustiť _celoobrazovkový režim

en: Close this window?
sk: Zavrieť toto okno?

en: Close this terminal?
sk: Zavrieť tento terminál?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
sk: V niektorých termináloch v tomto okne stále bežia procesy. Zatvorením okna sa tieto procesy ukončia.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
sk: V tomto termináli stále beží proces. Zatvorenie terminálu ho ukončí.

en: C_lose Window
sk: _Zavrieť okno
