gnome-terminal 2 - en to wa translation catalogue (462 entries)

en: Terminal
wa: Terminå

en: Use the command line
wa: Eployî l' roye di comande

en: Accelerator key
wa: Tape di rascourti

en: Accelerator Mode
wa: Môde di rascourti

en: The type of accelerator.
wa: Li sôre do rascourti.

en: Disabled
wa: Nén en alaedje

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
wa: Tapez on novea rascourti, oudonbén tchôkîz sol tape «BackSpace» po ,netyî

en: Type a new accelerator
wa: Tapez on novea rascourti

en: Current Locale
wa: Locåle do moumint

en: Western
wa: Urope di l' ouwess

en: Central European
wa: Urope cintråle

en: South European
wa: Urope nonnrece

en: Baltic
wa: Baltike

en: Cyrillic
wa: Cirilike

en: Arabic
wa: Arabe

en: Greek
wa: Grek

en: Hebrew Visual
wa: Ebreu vizuwel

en: Hebrew
wa: Ebreu

en: Turkish
wa: Turk

en: Nordic
wa: Nôrdike

en: Celtic
wa: Gayel

en: Romanian
wa: Roumin

en: Unicode
wa: Unicôde

en: Armenian
wa: Årmenyin

en: Chinese Traditional
wa: Chinwès tradicionel

en: Cyrillic/Russian
wa: Cirilike/Rûsse

en: Japanese
wa: Djaponès

en: Korean
wa: Corêyin

en: Chinese Simplified
wa: Chinwès simplifyî

en: Georgian
wa: Djeyordjyin

en: Cyrillic/Ukrainian
wa: Cirilike/Oucrinnyin

en: Croatian
wa: Crowåte

en: Persian
wa: Farsi

en: Gujarati
wa: Goudjarati

en: Gurmukhi
wa: Gourmouxhi

en: Icelandic
wa: Izlandès

en: Vietnamese
wa: Vietnamyin

en: Thai
wa: Taylandès

en: User Defined
wa: A vosse môde

en: _Description
wa: _Discrijhaedje

en: _Encoding
wa: _Ecôdaedje

en: <b>Background</b>
wa: <b>Fond</b>

en: <b>Command</b>
wa: <b>Comande</b>

en: <b>Compatibility</b>
wa: <b>Copatibilité</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
wa: <b>Coleurs di dvant et di fond</b>

en: <b>General</b>
wa: <b>Djenerå</b>

en: <b>Palette</b>
wa: <b>Palete</b>

en: <b>Scrolling</b>
wa: <b>Foytaedje des royes</b>

en: <b>Title</b>
wa: <b>Tite</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
wa: <small><i><b>Note:</b> Les programes ki s' enondèt dins l' terminå polèt eployî les coleurs shuvantes.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> The command running inside the terminal may dynamically set a new title.</i></small>
wa: <small><i><b>Note:</b> Les comandes enondêyes å dvins do terminå polèt dinamicmint dmander on novea tite.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
wa: <small><i><b>Note:</b> Ces tchuzes chal polèt fé des problinmes avou des programes k' i gn a.  Ele ni sont chal ki po vs permete di tot l' minme candjî li dujhance di ces tapes la, ca sacwants programes polèt aveur målåjhey ôtrumint.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
wa: <small><i>Macsimom</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
wa: <small><i>Nole</i></small>

en: ASCII DEL
    Escape sequence
    Control-H
wa: ASCII DEL
    Secwince avou ESC
    Ctrl-H

en: A_vailable encodings:
wa: Ecôdaedjes k' i gn _a:

en: Add encoding to menu.
wa: Radjouter l' ecôdaedje e menu.

en: Add or Remove Terminal Encodings
wa: Radjouter ou oister des ecôdaedjes do terminå

en: Background _image
wa: _Imådje di fond

en: Background image _scrolls
wa: L' imådje di fond s' e_rôle

en: Built-in _schemes:
wa: _Prémetowès tchuzes:

en: C_reate
wa: A_hiver

en: Choose A Profile Icon
wa: Tchoezixhoz ene imådjete pol profil

en: Choose Terminal Background Color
wa: Tchoezixhoz li coleur di fond pol terminå

en: Choose Terminal Text Color
wa: Tchoezixhoz li coleur pol tecse do terminå

en: Color _palette:
wa: _Palete di coleurs:

en: Colors
wa: Coleurs

en: Compatibility
wa: Copatibilité

en: Cursor blin_ks
wa: Cursoe cli_gnotant

en: Custom
wa: Da vosse

en: Custom co_mmand:
wa: Co_mande da vosse:

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
wa: Dismete _tos les rascourtis des menus (come Alt+F po drovi l' menu «Fitchî» metans)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
wa: Dismete li rascourti pol _menu (prémetowe valixhance: tape F10)

en: E_ncodings shown in menu:
wa: Ecôdaedjes _håynés e menu:

en: Effects
wa: Efets

en: Exit the terminal
    Restart the command
    Hold the terminal open
wa: Moussî foû do terminå
    Renonder l' comande
    Wårder l' terminå drovou

en: General
wa: Djenerå

en: Image _file:
wa: Fitchî _imådje:

en: Initial _title:
wa: _Tite po cmincî:

en: Keyboard Shortcuts
wa: Tapes di rascourti

en: New Profile
wa: Novea profil

en: On the left side
    On the right side
    Disabled
wa: Sol hintche
    Sol droete
    Dismetou

en: Password:
wa: Sicret:

en: Profile Editor
wa: Aspougneu di profils

en: Profile _icon:
wa: _Imådjete pol profil:

en: Profile _name:
wa: _No do profil:

en: Remove encoding from menu.
wa: Bodjî l' ecôdaedje foû do menu

en: Replaces initial title
    Goes before initial title
    Goes after initial title
    Isn't displayed
wa: Replaecèt li tite k' i gn aveut davance
    Si metèt divant l' tite k' i gn a ddja
    Si metèt après l' tite k' i gn a ddja
    Èn sont nén håynés

en: Ru_n a custom command instead of my shell
wa: _Enonder ene comande da vosse estô d' on shell

en: S_hade transparent or image background:
wa: Erôler l' imådje ou l' voeyaedje _houte ou imådje do fond:

en: Sc_roll on output
wa: Foytaedje sol re_xhowe

en: Scr_ollback:
wa: Muchyî en _erî disk' a:

en: Scroll on _keystroke
wa: Foyter cwand vos _tapez

en: Scrolling
wa: Foytaedje

en: Select Background Image
wa: Tchoezi ene imådje pol fond

en: Select-by-_word characters:
wa: Letes et sines ki polèt esse dvins des _mots:

en: Show _menubar by default in new terminals
wa: Mostrer li bår ås _menus po les noveas terminås

en: Terminal _bell
wa: _Xhuflet do terminå

en: Title and Command
wa: Tite et comande

en: Use colors from s_ystem theme
wa: Eployî les coleurs do tinme do _sistinme

en: When command _exits:
wa: Cwand l' comande _finixh:

en: _Allow bold text
wa: _Permete des cråssès letes

en: _Background color:
wa: Coleur pol _fond:

en: _Backspace key generates:
wa: Li tape _BackSpace evoye:

en: _Base on:
wa: _Båzé so:

en: _Delete key generates:
wa: Li tape _Delete evoye:

en: _Dynamically-set title:
wa: Les tites _dinamikes:

en: _None (use solid color)
wa: _Nouk (eployî ene seule coleur pol fond)

en: _Profile name:
wa: _No do profil:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
wa: _Rimete les prémetowès valixhances

en: _Run command as a login shell
wa: _Enonder li terminå come on shell d' elodjaedje

en: _Scrollbar is:
wa: Li _bår acinseur est:

en: _Shortcut keys:
wa: Tapes _rascourtis:

en: _Text color:
wa: Coleur pol _tecse:

en: _Transparent background
wa: Fond k' on voet _houte

en: _Update login records when command is launched
wa: _Mete a djoû les intrêyes d' elodjaedje cwand l' terminå est enondé

en: _Use the system terminal font
wa: _Eployî li fonte di terminå do sistinme

en: _lines
wa: _royes

en: kilo_bytes
wa: _Ko

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
wa: Ene djivêye des ecôdaedjes possibes si trove el sormenu «Ecôdaedjes». Çouchal c' est li djivêye des ecôdaedjes k' aparexhront chal. Li no d' ecôdaedje sipeciå «Locåle do moumint» c' est po-z eployî l' ecôdaedje del locåle pol håynaedje des caracteres.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
wa: Ene valixhance inte 0.0 eyet 1.0 ki definixh li livea di noeristé po l' imådje eployeye come fond do terminå. 0.0 vout dire èn nén noeri, 1.0 vout dire noeri pår. Dins l' eplemintåcion do moumint, i gn a k' deus liveas di noeristé, çou ki fwait ki les valixhances si cdujhèt come on bouleyin, avou 0.0 ki dismete l' efet di noerixhaedje.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
wa: Tape di rascourti po distaetchî l' linwete do moumint. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
wa: Tape di rascourti po displaecî l' linwete do moumint viè l' hintche. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
wa: Tape di rascourti po displaecî l' linwete do moumint viè l' droete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Accelerator to detach current tab.
wa: Tape di rascourti po distaetchî l' linwete do moumint.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
wa: Tape di rascourti po displaecî l' linwete do moumint viè l' hintche.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
wa: Tape di rascourti po displaecî l' linwete do moumint viè l' droete.

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
wa: On no d' fonte Pango (no del fonte, si stîle eyet s' grandeu). Metans «Sans 12» ou «Monospace Bold 14».

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
wa: On no d' fonte X11. Loukîz li pådje di man (tapez «man X») po pus di racsegnes sol cogne des nos d' fonte X11.

en: Background image
wa: Imådje di fond

en: Background type
wa: Sôre di fond

en: Characters that are considered "part of a word"
wa: Caracteres ki sont veyous come fjhant pårteye des mots

en: Custom command to use instead of the shell
wa: Comande da vosse a-z eployî chal estô d' on shell

en: Default
wa: Prémetou

en: Default color of terminal background
wa: Prémetowe coleur di fond pol terminå

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
wa: Prémetowe coleur di fonte do terminå (defineye come ene valixhance RVB hecsa a môde HTML, oudonbén on no d' coleur kinoxhou do sistinme come «red»).

en: Default color of text in the terminal
wa: Prémetowe coleur pol tecse do terminå

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
wa: Prémetowe coleur pol tecse do terminå (defineye come ene valixhance RVB hecsa a môde HTML, oudonbén on no d' coleur kinoxhou do sistinme come «red»).

en: Effect of the Backspace key
wa: Efet del tape «BackSpace»

en: Effect of the Delete key
wa: Efet del tape «Delete»

en: Filename of a background image.
wa: No do fitchî imådje pol fond do terminå.

en: Font
wa: Fonte

en: How much to darken the background image
wa: Livea di noerixhaedje po l' imådje di fond do terminå

en: Human-readable name of the profile
wa: No do profil dins ene cogne lijhåve påzès djins

en: Human-readable name of the profile.
wa: No do profil dins ene cogne lijhåve påzès djins.

en: Icon for terminal window
wa: Imådjete pol purnea do terminå

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
wa: Imådjete a-z eployî po les linwetes/purneas k' ovrèt avou ci profil chal.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
wa: Si l' programe dins l' terminå definixh li tite (å pus sovint c' est l' inicialijhaedje do shell ki fwait çoula), li tite defini dinamicmint pout disfacer l' ci k' a stî apontyî dvant, si mete pa dvant, pa drî ou co l' replaecî. Les valixhances possibes sont «replace» (replaecî), «before» (pa divant), «after» (pa drî) ou «ignore» (passer houte).

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
wa: Si metou, permete ås programes enondés dins ç' terminå chal di mete li fonte e cråssès letes.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
wa: Si metou, ni fwait nén aler l' xhuflet cwand les programes evoyént li secwince ESC do xhuflet do terminå.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
wa: Si metou, tchôkî so ene tape fwait aler l' acinseur disk' al valeye.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
wa: Si metou, l' imådje di fond bodje avou l' tecse di dvant cwand l' purnea est erôlé ou foyté avou l' bår d' acinseur; si dismetou, l' imådje ni bodje nén eyet l' tecse bodje pa dzeur.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
wa: Si metou, li comande å dvins do terminå serè enondêye come on shell d' elodjaedje (li no do programe passé al comande d' enondaedje (argv[0]) årèt-st ene loyeure («-») pa dvant).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
wa: Si metou, li terminå eployrè li prémetowe fonte a espåçmint ewal do scribanne (ou l' pus rshonnant k' i pôreut trover).

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po drovi l' purnea d' askepiaedje des profils. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po clôre ene linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po clôre on purnea. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po copyî li tecse tchoezi dins l' tchapea emacralé. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po håyner l' aidance. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po ragrandi l' fonte. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po raptiti l' fonte. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po mete li fonte a s' grandeu normåle. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po drovi ene nouve linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po drovi on novea purnea. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po-z aclaper çou k' i gn a dins l' tchapea emacralé. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al prumire linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al dijhinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî a l' onzinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al dozinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al deujhinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al troejhinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al cwatrinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al cénkinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al shijhinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al setinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî a l' ûtinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al nouvinme linwete. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po passer e môde forrimplixhaedje del waitroûle. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po renonder et netyî l' terminå. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po renonder l' terminå. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po defini l' tite do terminå. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al linwete shuvante. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po potchî al linwete di dvant. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
wa: Tape di rascourti po catchî ou mostrer li bår ås menus. Defineye come ene tchinne di tecse dins l' minme cogne ki les fitchîs di rsoûce po GTK+. Si vos metoz li tchinne sipeciåle «disabled» (dismetou), adon i gn årè nou rascourti po ciste accion la.

en: Keyboard shortcut to close a tab
wa: Tape di rascourti po clôre ene linwete

en: Keyboard shortcut to close a window
wa: Tape di rascourti po clôre on purnea

en: Keyboard shortcut to copy text
wa: Tape di rascourti po copyî do tecse

en: Keyboard shortcut to create a new profile
wa: Tape di rascourti po-z askepyî on novea profil

en: Keyboard shortcut to launch help
wa: Tape di rascourti po håyner l' aidance

en: Keyboard shortcut to make font larger
wa: Tape di rascourti po ragrandi l' fonte

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
wa: Tape di rascourti po mete li fonte a s' grandeu normåle

en: Keyboard shortcut to make font smaller
wa: Tape di rascourti po raptiti l' fonte

en: Keyboard shortcut to open a new tab
wa: Tape di rascourti po drovi ene nouve linwete

en: Keyboard shortcut to open a new window
wa: Tape di rascourti po drovi on novea purnea

en: Keyboard shortcut to paste text
wa: Tape di rascourti po-z aclaper do tecse

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
wa: Tape di rascourti po renonder et netyî l' terminå

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
wa: Tape di rascourti po renonder l' terminå

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
wa: Tape di rascourti po defini li tite do terminå

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
wa: Tape di rascourti po potchî al prumire linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
wa: Tape di rascourti po potchî al dijhinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
wa: Tape di rascourti po potchî a l' onzinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
wa: Tape di rascourti po potchî al dozinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
wa: Tape di rascourti po potchî al deujhinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
wa: Tape di rascourti po potchî al troejhinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
wa: Tape di rascourti po potchî al cwatrinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
wa: Tape di rascourti po potchî al cénkinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
wa: Tape di rascourti po potchî al shijhinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
wa: Tape di rascourti po potchî al setinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
wa: Tape di rascourti po potchî a l' ûtinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
wa: Tape di rascourti po potchî al nouvinme linwete

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
wa: Tape di rascourti po potchî al linwete shuvante

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
wa: Tape di rascourti po potchî al linwete di dvant

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
wa: Tape di rascourti po forrimpli l' waitroûle

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
wa: Tape di rascourti po vey/catchî li bår ås menus

en: List of available encodings
wa: Djivêye des ecôdaedjes k' i gn a

en: List of profiles
wa: Djivêye des profils

en: Palette for terminal applications
wa: Palete po les programes ki s' enondèt sol terminå

en: Position of the scrollbar
wa: Eplaeçmint d' l' acinseur

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
wa: Les valixhances possibes sont «close» (clôre) po clôre li terminå, eyet «restart» (renonder) po renonder l' comande.

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
wa: Li profil a-z eployî cwand on drouve on novea purnea ou linwete. I doet esse dins l' djivêye di profils («profile_list»).

en: Profile to use for new terminals
wa: Profil a-z eployî cwand on drouve on novea terminå

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
wa: Enonder cisse comande la purade ki l' shell, si «use_custom_command» (eployî comande da vosse) est vraiy.

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
wa: Definixh li côde evoyî pal tape Backspace. Les possibès valixhances sont «ascii-del» po-z evoyî li caractere ASCII DEL, «control-h» po-z evoyî Control-H (dj' ô bén, li caractere ASCII BS), «escape-sequence» po-z evoyî ene secwince d' echapmint tipicmint aloyeye a l' accion d' disfacer l' caractere di dvant. Normålmint «ascii-del» est veyou come estant l' bon apontiaedje pol tape Backspace.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
wa: Definixh li côde evoyî pal tape Delete. Les possibès valixhances sont «ascii-del» po-z evoyî li caractere ASCII DEL, «control-h» po-z evoyî Control-H (dj' ô bén, li caractere ASCII BS), «escape-sequence» po-z evoyî ene secwince d' echapmint tipicmint aloyeye a l' accion d' disfacer l' caractere shuvant. Normålmint «escape-sequence» est veyou come estant l' bon apontiaedje pol tape Delete.

en: Title for terminal
wa: Tite pol terminå

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
wa: Tite a håyner pol purnea ou l' linwete do terminå. Ci tite ci pout esse replaecî pa, ou maxhî avou, on tite defini på programe ki toûne ådvins di terminå, sorlon l' valixhance di «title_mode» (môde do tite).

en: True if the cursor should blink when the terminal has focus, for windows/tabs with this profile.
wa: Vraiy si l' cursoe doet clignoter cwand l' terminå a l' focusse, po les purneas ou linwetes avou ç' profil ci.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
wa: Vraiy si l' bår ås menus doet esse håynêye dins les noveas purneas, po les purneas ou linwetes avou ç' profil ci.

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for pseudo-transparency.
wa: Sôre di fond do terminå. Pout esse «solid» (solide) po ene coleur solide, «image» (imådje) po ene imådje, ou co «transparent» (voeyaedje houte) po vey houte.

en: What to do with dynamic title
wa: Cwè fé avou les tites dinamikes

en: Whether to allow bold text
wa: Est çk' i fåt permete des cråssès letes ou nén

en: Whether to run a custom command instead of the shell
wa: Est çk' i fåt enonder on programe da vosse estô d' on shell

en: Whether to scroll background image
wa: Est çk' i fåt erôler l' imådje di fond

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
wa: Est çk' i fåt håyner ene bår di menu dins les noveas purneas/linwetes

en: Whether to silence terminal bell
wa: Est çk' i fåt fé taire li xhuflet do terminå

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
wa: Est çk' i fåt eployî les coleurs do tinme di l' ahesse di terminå

en: Whether to use the system font
wa: Est çk' i fåt eployî li fonte do sistinme

note: Translators: Please note that this has to be a list of valid encodings (which are to be taken from the list in src/encoding.c). It has to include UTF-8 and the word 'current', which is not to be translated. This is provided for customization of the default encoding menu; see bug 144810 for an use ca
en: [UTF-8,current]
wa: [UTF-8,current,ISO-8859-15]

en: Black on light yellow
wa: Noer so djaene clair

en: Black on white
wa: Noer so blanc

en: Gray on black
wa: Gris so noer

en: Green on black
wa: Vert so noer

en: White on black
wa: Blanc so noer

en: Linux console
wa: Conzôle Linux

en: Images
wa: Imådjes

en: All Files
wa: Tos les fitchîs

en: Choose Palette Color %d
wa: Tchoezixhoz l' palete di coleurs %d

en: Palette entry %d
wa: Intrêye %d del palete

en: Choose A Terminal Font
wa: Tchoezixhoz ene fonte di terminå

en: _Font:
wa: _Fonte:

en: Editing Profile "%s"
wa: Candjant l' profil «%s»

en: Si_ze:
wa: _Grandeu:

en: _Use bold version of font
wa: _Eployî li fonte e cråssès letes

en: Click to choose font type
wa: Clitchîz po tchoezi li sôre di fonte

en: Click to choose font size
wa: Clitchîz po tchoezi li grandeu del fonte

en: roman
wa: romane

en: italic
wa: clintcheyes

en: oblique
wa: oblikes

en: reverse italic
wa: clintcheyes å rviè

en: reverse oblique
wa: oblikes å rviè

en: other
wa: ôte

en: proportional
wa: propôrcionel

en: monospaced
wa: d' espåçmint ewal

en: char cell
wa: caracteres-bloc

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
wa: MAX_FONTS passé. Sacwantès fontes polèt manker

en: New Tab
wa: Novele linwete

en: New Window
wa: Novea purnea

en: Close Tab
wa: Clôre li linwete

en: Close Window
wa: Clôre li purnea

en: Copy
wa: Copyî

en: Paste
wa: Claper

en: Hide and Show menubar
wa: Catchî et håyner li bår ås menus

en: Full Screen
wa: Forrimpli li waitroûle

en: Zoom In
wa: Zoumer

en: Zoom Out
wa: Diszoumer

en: Normal Size
wa: Grandeu normåle

en: Set Title
wa: Defini l' tite

en: Reset
wa: Renonder

en: Reset and Clear
wa: Renonder et netyî

en: Switch to Previous Tab
wa: Potchî al linwete di dvant

en: Switch to Next Tab
wa: Potchî al linwete shuvante

en: Move Tab to the Left
wa: Bodjî l' linwete viè l' hintche

en: Move Tab to the Right
wa: Bodjî l' linwete viè l' droete

en: Detach Tab
wa: Distaetchî l' linwete

en: Switch to Tab 1
wa: Potchî al prumire linwete

en: Switch to Tab 2
wa: Potchî al deujhinme linwete

en: Switch to Tab 3
wa: Potchî al troejhinme linwete

en: Switch to Tab 4
wa: Potchî al cwatrinme linwete

en: Switch to Tab 5
wa: Potchî al cénkinme linwete

en: Switch to Tab 6
wa: Potchî al shijhinme linwete

en: Switch to Tab 7
wa: Potchî al setinme linwete

en: Switch to Tab 8
wa: Potchî al ûtinme linwete

en: Switch to Tab 9
wa: Potchî al nouvinme linwete

en: Switch to Tab 10
wa: Potchî al dijhinme linwete

en: Switch to Tab 11
wa: Potchî al onzinme linwete

en: Switch to Tab 12
wa: Potchî al dozinme linwete

en: Contents
wa: Ådvins

en: File
wa: Fitchî

en: Edit
wa: Candjî

en: View
wa: Vey

en: Go
wa: Potchî

en: Help
wa: Aidance

en: There was an error loading config from %s. (%s)
wa: Åk n' a nén stî tot tcherdjant l' fitchî d' apontiaedje a pårti di %s. (%s)

en: The value of configuration key %s is not valid; value is "%s"
wa: Li clé d' apontiaedje %s a-st ene valixhance nén valide; li valixhance est «%s»

en: There was an error loading config value for whether to use menubar access keys. (%s)
wa: Åk n' a nén stî tot tcherdjant li valixhance d' apontiaedje po saveur s' i fåt eployî les tapes d' accès des bårs di menus. (%s)

en: There was an error subscribing to notification on changes on whether to use menubar access keys (%s)
wa: Åk n' a nén stî tot souscrijhant åzès notifiaedjes di candjmints po saveur s' i fåt eployî des tapes-rascourti pol bår di menus (%s)

en: Error setting %s config key: %s
wa: Åk n' a nén stî tot definixhant li clé d' apontiaedje %s: %s

en: _Action
wa: _Accion

en: Shortcut _Key
wa: Ta_pes di rascourti

en: Close tab
wa: Clôre li linwete

en: Could not find an icon called "%s" for terminal profile "%s"
wa: Dji n' a nén savou trover ene imådje lomêye «%s» pol profil «%s» do terminå.

en: Failed to load icon "%s" for terminal profile "%s": %s
wa: Dji n' a nén savou tcherdjî l' imådjete «%s» pol profil «%s» do terminå: %s

en: Could not find a background image called "%s" for terminal profile "%s"
wa: Dji n' a nén savou trover ene imådje di fond lomêye «%s» pol profil «%s» do terminå.

en: Failed to load background image "%s" for terminal profile "%s": %s
wa: Dji n' a nén savou tcherdjî l' imådje di fond «%s» pol profil «%s» do terminå: %s

en: GNOME Terminal: font name "%s" set in configuration database is not valid
wa: Terminå di GNOME: li fonte di no «%s» defineye dins l' båze di dnêyes d' apontiaedje n' est nén valide

en: Error getting default value of %s: %s
wa: Åk n' a nén stî tot lijhant li prémetowe valixhance di %s: %s

en: There wasn't a default value for %s
wa: I n' a nole prémetowe valixhance po %s

en: There was an error while removing the configuration directory %s. (%s)
wa: Åk n' a nén stî tot oistant l' ridant d' apontiaedje %s. (%s)

en: _Details
wa: _Detays

en: There was an error creating the profile "%s"
wa: Åk n' a nén stî tot-z ahivant l' profil «%s»

en: There was an error deleting the profiles
wa: Åk n' a nén stî tot disfaçant les profils

en: Could not parse string "%s" as a color palette
wa: Dji n' a nén savou analijhî «%s» come estant ene palete di coleurs

en: Palette had %d entry instead of %d
     | Palette had %d entries instead of %d
wa[0]: Li palete a %d intrêye, estô d' %d
wa[1]: Li palete a %d intrêyes, estô d' %d

en: There was an error subscribing to notification of monospace font changes. (%s)
wa: Åk n' a nén stî tot souscrijhant åzès notifiaedjes di candjmint des fontes a espåçmint ewal. (%s)

en: Could not load font "%s"
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' fonte «%s»

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
wa: Åk n' a nén stî avou l' comande po ç' terminå chal: %s

en: Could not open the address "%s":
    %s
wa: Dji n' a savou drovi li hårdêye «%s»:
    %s

en: There was an error loading config value for whether to use image in menus. (%s)
wa: Åk n' a nén stî tot lijhant li valixhance d' apontiaedje po saveur s' i fåt eployî des imådjes ezès menus. (%s)

en: _Send Mail To...
wa: _Emiler a...

en: _Copy E-mail Address
wa: _Copyî adresse emile

en: _Open Link
wa: _Drovi dvins on betchteu

en: _Copy Link Address
wa: _Copyî l' adresse del hårdêye

en: Open _Terminal
wa: Drovi _terminå

en: Open Ta_b
wa: Drovi lin_wete

en: C_lose Tab
wa: Clôre _linwete

en: _Close Window
wa: _Clôre purnea

en: Change P_rofile
wa: Candjî p_rofil

en: _Edit Current Profile...
wa: _Candjî li profil do moumint...

en: Show _Menubar
wa: _Mostrer li bår ås menus

en: _Input Methods
wa: Metôdes d' _intrêye

en: _Title:
wa: _Tite:

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
wa: Li tecse simpe (text/plain) bodjî sol terminå a-st ene mwaijhe cogne (%d) ou longueur (%d)

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
wa: Li coleur bodjeye sol terminå a-st ene mwaijhe cogne (%d) ou longueur (%d)

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
wa: Li hårdêye Mozilla bodjeye sol terminå a-st ene mwaijhe cogne (%d) ou longueur (%d)

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
wa: Li djivêye di hårdêyes bodjeye sol terminå a-st ene mwaijhe cogne (%d) ou longueur (%d)

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
wa: Li no d' fitchî bodjî sol terminå a-st ene mwaijhe cogne (%d) ou longueur (%d)

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
wa: Åk n' a nén stî tot cviersant l' hårdêye (URI) «%s» e no d' fitchî: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal
wa: Åk n' a nén stî tot-z ahivant l' process efant po ç' terminå ci

en: There was an error subscribing to notification of menu icon visibility changes. (%s)
wa: Åk n' a nén stî tot souscrijhant åzès notifiaedjes di candjmints del veyåvisté des imådjetes des menus. (%s)

en: _Add or Remove...
wa: _Radjouter ou oister...

note: This is fairly bogus to have here but I don't know * where else to put it really
en: New _Profile...
wa: Novea _profil...

en: P_rofiles...
wa: _Profils...

en: _Keyboard Shortcuts...
wa: _Tapes di rascourti...

en: C_urrent Profile...
wa: Profil do _moumint...

note: This is a check menu item so that the togglability is evident, but when it is not checked, * it won't be seen, of course, because the menubar will be then hidden.
en: Show Menu_bar
wa: Mostrer li _bår ås menus

en: _Full Screen
wa: _Forrimpli li waitroûle

en: Change _Profile
wa: Candjî _profil

en: _Set Title...
wa: _Candjî l' tite...

en: Set _Character Encoding
wa: Defini l' ecôdaedje des _caracteres

en: _Reset
wa: _Renonder

en: Reset and C_lear
wa: Renonder et net_yî

en: _Previous Tab
wa: Linwete di _dvant

en: _Next Tab
wa: Linwete _shuvante

en: Move Tab to the _Left
wa: Bodjî l' linwete viè l' _hintche

en: Move Tab to the _Right
wa: Bodjî l' linwete viè l' _droete

en: _Contents
wa: Åd_vins

en: _About
wa: Å_d fwait

en: _File
wa: _Fitchî

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _View
wa: _Vey

en: _Terminal
wa: _Terminå

en: Ta_bs
wa: _Linwetes

en: _Help
wa: _Aidance

en: Close all tabs?
wa: Clôre totes les linwetes?

en: This window has one tab open. Closing the window will close it. | This window has %d tabs open. Closing the window will also close all of its tabs.
wa[0]: Ci purnea chal a-st ene linwete di drovowe. Clôre li purnea el clôrè avou.
wa[1]: Ci purnea chal a %d linwetes di drovowes. Clôre li purnea elzès clôrè avou.

en: Close All _Tabs
wa: Clôre _totes les linwetes

en: GNOME Terminal
wa: Terminå di GNOME

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
wa: On terminå pol sicribanne Gnome

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
wa: Enonder a pårti do terminå l' årgumint di cisse tchuze ci.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
wa: Enonder a pårti do terminå tot çou ki vént après sol roye di comande.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
wa: Drouve on novea purnea avou ådvins ene linwete avou l' prémetou profil. On pout eployî cisse tchuze la pus d' on côp.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
wa: Drouve on novea purnea avou ådvins ene linwete avou l' profil diné. On pout eployî cisse tchuze la pus d' on côp.

en: PROFILENAME
wa: NODOPROFIL

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
wa: Drouve ene novele linwete dins l' dierin purnea di drovou avou l' prémetou profil. On pout eployî cisse tchuze la pus d' on côp.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
wa: Drouve ene novele linwete dins l' dierin purnea di drovou avou l' profil diné. On pout eployî cisse tchuze la pus d' on côp.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
wa: Drouve on novea purnea avou ådvins ene linwete avou l' ID d' profil diné. Eployî divintrinnmint po schaper les sessions.

en: PROFILEID
wa: IDDOPROFIL

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
wa: Drouve ene novele linwete dins l' dierin purnea di drovou avou l' ID d' profil diné. Eployî divintrinnmint po schaper les sessions.

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
wa: Mete en alaedje li bår di menu pol dierin purnea specifyî; ni s' aplike k' a on seu purnea; pout esse sipecifyî po tchaeke purnea ki vos enondez dispoy li roye di cmande.

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
wa: Dismete li bår di menu pol dierin purnea specifyî; ni s' aplike k' a on seu purnea; pout esse sipecifyî po tchaeke purnea ki vos enondez dispoy li roye di cmande.

en: Set the last-specified window into fullscreen mode; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
wa: Mete li dierin purnea specifyî e môde forrimplixhaedje del waitroûle; ni s' aplike k' a on seu purnea; pout esse sipecifyî po tchaeke purnea ki vos enondez dispoy li roye di cmande.

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
wa: Sipecifiaedje del djeyometreye po X11 (loukîz l' pådje di man «X» po pus di racsegnes), pout esse defini po tchaeke purnea di drovou.

en: GEOMETRY
wa: DJEYOMETREYE

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
wa: Èn nén s' edjîstrer avou l' sierveu d' nos d' activaedje, èn nén reployî on terminå èn alaedje

en: Register with the activation nameserver [default]
wa: S' edjîstrer avou l' sierveu d' nos d' activaedje [prémetou]

en: ID for startup notification protocol.
wa: ID pol protocole di notifiaedje d' enondaedje.

en: Set the terminal's title
wa: Definixh li tite do purnea do terminå

en: TITLE
wa: TITE

en: Set the terminal's working directory
wa: Defini l' ovrant ridant pol terminå

en: DIRNAME
wa: NODORIDANT

en: Set the default terminal's working directory. Used internally
wa: Defini l' prémetou ovrant ridant pol terminå. Eployî dvintrinnmint

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
wa: Defini l' livea di zoumaedje (1.0 = grandeu normåle)

en: ZOOMFACTOR
wa: ZOUMAEDJE

en: Set the last specified tab as the active one in its window
wa: Mete li dierinne linwete specifieye come li linwete do moumint po si purnea

en: Could not load icon "%s": %s
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' imådjete «%s»: %s

en: Option "%s" requires specifying the command to run
wa: Li tchuze «%s» a mezåjhe del comande a-z enonder

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
wa: L' årgumint dné po «%s» n' est nén valide: %s

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
wa: Pus d' ene tchuze «%s» di dnêye pol minme purnea ou linwete

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
wa: Li tchuze «%s» a mezåjhe k' on dene, so l' dimorant del roye di comande, li comande a-z enonder dins l' terminå

en: Option "%s" requires an argument specifying what profile to use
wa: Li tchuze «%s» a mezåjhe d' èn årgumint po dire li ké profil eployî po cisse linwete la

en: "%s" option given twice for the same window
wa: Li tchuze «%s» a stî dnêye deus côps pol minme purnea

en: Option "%s" requires an argument giving the role
wa: Li tchuze «%s» a mezåjhe d' èn årgumint po dner l' role

en: Two roles given for one window
wa: Deus roles ont stî dnés pol minme purnea

en: Option "%s" requires an argument giving the geometry
wa: Li tchuze «%s» a mezåjhe d' èn årgumint po dner l' djeyometreye do purnea (si grandeu et si eplaeçmint)

en: Two "%s" options given for one window
wa: Deus tchuzes «%s» di dnêyes po on minme purnea

en: Two geometries given for one window
wa: Deus djeyometreyes di dnêyes po on minme purnea

en: Option "%s" requires an argument giving the title
wa: Li tchuze «%s» a mezåjhe d' èn årgumint po dner l' tite a håyner el bår di tite

en: Two "%s" options given for one tab
wa: Deus tchuzes «%s» di dnêyes pol minme linwete

en: Option "%s" requires an argument giving the directory
wa: Li tchuze «%s» a mezåjhe d' èn årgumint po defini l' ridant

en: Option --default-working-directory requires an argument giving the directory
wa: Li tchuze «--default-working-directory» a mezåjhe d' èn årgumint po defini l' ridant a-z eployî come ovrant ridant

en: Two --default-working-directories given
wa: Deus «--default-working-directory» (ovrants ridants) di dnés

en: Option "%s" requires an argument giving the zoom factor
wa: Li tchuze «%s» a mezåjhe d' èn årgumint po dire li livea d' zoumaedje

en: "%s" is not a valid zoom factor
wa: Li zoumaedje «%s» n' est nén valide

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
wa: Zoumaedje «%g» pår trop ptit, dj' eploye %g el plaece

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
wa: Zoumaedje «%g» pår trop grand, dj' eploye %g el plaece

en: Option --%s is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new --window-with-profile option
wa: Li tchuze «--%s» n' est pus sopoirtêye dins cisse modêye chal do terminå di GNOME; vos dvrîz purade ahiver on novea profil avou l' apontiaedje ki vos vloz, eyet eployî li nouve tchuze «--window-with-profile» po-z enonder l' terminå avou l' profil ki vos vloz

en: "%s" option given twice
wa: Li tchuze «%s» a stî dnêye deus côps

en: "%s" option requires an argument
wa: Li tchuze «%s» a mezåjhe d' èn årgumint

en: No argument given to "%s" option
wa: Nou årgumint di dné al tchuze «%s»

en: No such profile '%s', using default profile
wa: I n' a pont d' profil «%s», dj' eploye li prémetou profil

en: Invalid argument: "%s"
wa: Årgumint nén valide: «%s»

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
wa: Åk n' a nén stî tot souscrijhant åzès notifiaedjes des candjmints del djivêye des profils di terminås. (%s)

en: Invalid geometry string "%s"
wa: Tchinne di djeyometreye nén valide «%s»

en: There was an error getting the list of terminal profiles. (%s)
wa: Åk n' a nén stî tot lijhant li djivêye des profils pol terminå. (%s)

en: The profile you selected as a base for your new profile no longer exists
wa: Li profil ki vos avoz tchoezi come båze po fé vosse novea profil n' egzistêye pus.

en: Enter profile name
wa: Dinez l' no do profil

en: Choose base profile
wa: Tchoezixhoz l' profil di båze

en: Profile list
wa: Djivêye des profils

en: You must select one or more profiles to delete.
wa: Vos dvoz tchoezi onk ou di pus di profils po disfacer.

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
wa: Vos dvoz aveur pol moens on profil, vos n' les ploz nén tos disfacer.

en: Delete this profile?
     | Delete these %d profiles?
wa[0]: Disfacer ci profil ci?
wa[1]: Disfacer ces %d profils ci?

en: Delete profile "%s"?
wa: Disfacer li profil «%s»?

en: Delete Profile
wa: Disfacer li profil

en: Profiles
wa: Profils:

en: _Profiles:
wa: _Profils:

en: Click to open new profile dialog
wa: Clitchîz po drovi l' purnea d' askepiaedje d' on novea profil

en: Click to open edit profile dialog
wa: Clitchîz po drovi l' purnea d' aspougnaedje des profils

en: Click to delete selected profile
wa: Clitchîz po disfacer l' profil

en: Profile _used when launching a new terminal:
wa: Profil a-z _eployî cwand on drouve on novea terminå:

en: Click button to choose profile
wa: Clitchîz l' boton po tchoezi l' profil

en: There was an error displaying help: %s
wa: Åk n' a nén stî tot håynant l' aidance: %s

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
wa: Li fitchî «%s» n' est nén la. Çoula pôreut esse ki l' programe n' a nén stî astalé comifåt.

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
wa: I shonnreut ki vos n' avoz nén l' fitchî «gnome-terminal.server» astal al boune plaece. Li môde oujhene est dismetou.

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
wa: Åk n' a nén stî tot edjîstrant l' terminå avou l' siervice d' activaedje; li môde oujhene est dismetou.

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
wa: Dji n' a savou prinde li sierveu d' terminå a pårti do sierveu d' activaedje

en: _Search
wa: C_weri

en: _Find...
wa: _Trover...

en: Find Ne_xt
wa: Trover _shuvant

en: Find Pre_vious
wa: Trover di _dvant

en: Find
wa: Trover

en: _Search for:
wa: _Cweri après:

en: _Wrap around
wa: Môde _côpaedje di roye
