gnome-terminal - en to ug translation catalogue (419 entries)

en: Terminal
ug: تېرمىنال

en: Use the command line
ug: بۇيرۇق قۇرىنى ئىشلەت

en: shell;prompt;command;commandline;
ug: shell;prompt;command;commandline;shell;كۆرسەتمە;بۇيرۇق;بۇيرۇق قۇرى;

en: COMMAND
ug: بۇيرۇق

en: Commands:
      help    Shows this information
      run     Create a new terminal running the specified command
      shell   Create a new terminal running the user shell
    
    Use "%s COMMAND --help" to get help on each command.
ug: بۇيرۇقلار:
      help    مەزكۇر ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ
      run     كۆرسىتىلگەن بۇيرۇقنى يېڭى تېرمىنال كۆزنىكىدە ئىجرا قىلىدۇ
      shell   ئىشلەتكۈچى shell نى يېڭى تېرمىنال كۆزنىكىدە ئىجرا قىلىدۇ
    
    بۇنداق "%s COMMAND --help" كىرگۈزسىڭىز ھەر بىر بۇيرۇقنىڭ ياردەم ئۇچۇرىغا ئېرىشەلەيسىز.

en: "%s" is not a valid zoom factor
ug: «%s» ئىناۋەتلىك كېڭەيت تارايت factor ئەمەس

en: Be quiet
ug: خەپشۈك

en: Maximize the window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلىش

en: Full-screen the window
ug: كۆزنەكنى پۈتۈن ئېكرانغا تولدۇر

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
ug: كۆزنەك چوڭلۇقىنى بەلگىلەش؛ مەسىلەن:80x24، ياكى 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)

en: Set the window role
ug: كۆزنەك رولى تەڭشىكى

en: ROLE
ug: رول

en: Use the given profile instead of the default profile
ug: كۆڭۈلدىكى سەپلىمە ھۆججەتنى ئەمەس، تەمىنلەنگەن سەپلىمە ھۆججەتنى ئىشلەت

en: Set the terminal title
ug: تېرمىنال ماۋزۇسىنى بەلگىلەيدۇ

en: TITLE
ug: تېما

en: Set the working directory
ug: خىزمەت مۇندەرىجە تەڭشىكى

en: DIRNAME
ug: مۇندەرىجە ئاتى

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
ug: تېرمىنال چوڭايت كىچىكلەت factor تەڭشىكى (1.0=ئەسلى چوڭلۇقى)

en: ZOOM
ug: كېڭەيت تارايت

en: Forward stdin
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزگۈچكە يوللاش

en: Forward stdout
ug: ئۆلچەملىك چىقىرىشقا يوللاش

en: Forward stderr
ug: ئۆلچەملىك خاتالىققا يوللاش

en: Forward file descriptor
ug: ھۆججەت چۈشەندۈرگۈچكە يوللاش

en: Wait until the child exits
ug: بالا ئاخىرلاشقۇچە كۈتسۇن

en: GNOME Terminal Client
ug: گىنوم تېرمىنال خېرىدارى

en: Global options:
ug: ئومۇمىي تاللانمىلار:

en: Show global options
ug: ئومۇمىي تاللانمىلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Server options:
ug: مۇلازىمەت تاللانمىلىرى:

en: Show server options
ug: مۇلازىمەت تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Window options:
ug: كۆزنەك تاللانمىلىرى:

en: Show window options
ug: كۆزنەك تاللانمىلىرى كۆرسىتىدۇ

en: Terminal options:
ug: تېرمىنال تاللانمىلىرى:

en: Show terminal options
ug: تېرمىنال تاللانمىلىرى كۆرسىتىدۇ

en: Exec options:
ug: ئىجرا قىلىش تاللانمىلىرى:

en: Show exec options
ug: ئىجرا قىلىش تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Processing options:
ug: بىر تەرەپ قىلىش تاللانمىلىرى:

en: Show processing options
ug: بىر تەرەپ قىلىش تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Find
ug: ئىزدە

en: _Search for:
ug: ئىزدە(_S):

en: _Match case
ug: چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈر(_M)

en: Match _entire word only
ug: پۈتۈن سۆزگە ماسلاش(_E)

en: Match as _regular expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادىگە ماسلاش(&R)(_R)

en: Search _backwards
ug: ئارقىغا قاراپ ئىزدىسۇن(_B)

en: _Wrap around
ug: ئايلاندۇرۇپ قەۋەتلە(_W)

en: Unnamed
ug: ئاتسىز

en: Human-readable name of the profile
ug: سەپلىمە ھۆججەتنىڭ ئوقۇشچان ئاتى

en: Human-readable name of the profile.
ug: سەپلىمە ھۆججەتنىڭ ئوقۇشچان ئاتى.

en: Default color of text in the terminal
ug: تېرمىنالدىكى خەتنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ug: تېرمىنالدىكى خەتنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى، رەڭ تۈسى (HTML ئۇسلۇبىدىكى 16 سىستېمىدىكى سان، ياكى رەڭ ئاتى، مەسىلەن "red").

en: Default color of terminal background
ug: تېرمىنال تەگلىكىنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
ug: تېرمىنال تەگلىكىنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى، رەڭ تۈسى (HTML ئۇسلۇبىدىكى 16 سىستېمىدىكى سان، ياكى رەڭ ئاتى، مەسىلەن "red").

en: Default color of bold text in the terminal
ug: تېرمىنالدىكى توم خەتنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
ug: تېرمىنالدىكى توم خەتنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى، رەڭ تۈسى (HTML ئۇسلۇبىدىكى 16 سىستېمىدىكى سان، ياكى رەڭ ئاتى، مەسىلەن "red"). ئەگەر bold_color_same_as_fg نىڭ قىممىتى true بولسا بۇ تاللانمىغا پەرۋا قىلىنمايدۇ.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
ug: توم تېكىستكە ئادەتتىكى تېكىستكە ئوخشاش رەڭ ئىشلىتەمدۇ يوق

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا توم خەت ئادەتتىكى خەتتەك ئوخشاش رەڭدە كۆرۈنىدۇ.

en: What to do with dynamic title
ug: ھەرىكەتچان ماۋزۇغا قانداق قىلىدۇ؟

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
ug: ئەگەر تېرمىنالدىكى پروگرامما ماۋزۇ (ئەڭ تىپىك بولغىنى ئىشلەتكۈچى ئۆزىنىڭ چاپان (shell) ئى بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىشى مۇمكىن) تەڭشىگەن بولسا ھەرىكەتچان تەڭشەلگەن ماۋزۇ سەپلەپ قويغان ماۋزۇنى ئۆچۈرۈشى مۇمكىن ياكى ئەسلى ماۋزۇنىڭ ئالدىغا ياكى ئارقىغا قىستۇرۇشى مۇمكىن. تاللىغىلى بولىدىغان قىممەتتىن «ئالماشتۇر»، «ئىلگىرى»، «كېيىن» ۋە «پەرۋا قىلما» بار.

en: Title for terminal
ug: تېرمىنال ماۋزۇسى

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
ug: تېرمىنال كۆزنەك ياكى بەتكۈچتە كۆرسىتىدىغان ماۋزۇ. title_mode تەڭشىكىنى ئوخشىماسلىقىغا ئاساسەن، بۇ ماۋزۇنى تېرمىنالدىكى پروگرامما بەلگىلىگەن ماۋزۇ ياكى ئۇنىڭ بىرىكمىسىگە ئالماشتۇرغىلى بولىدۇ.

en: Whether to allow bold text
ug: توم خەتكە يول قويامدۇ يوق

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا تېرمىنالدىكى پروگرامما تېكىستنى توم كۆرسىتىشكە يول قويىدۇ.

en: Whether to ring the terminal bell
ug: تېرمىنال زىلىنى چالامدۇ يوق

en: Characters that are considered "part of a word"
ug: «سۆزنىڭ بىر قىسمى» دەپ قارىلىدىغان ھەرپلەر

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
ug: تېكىستنى سۆزمۇ-سۆز تاللىغاندا، بۇ ھەرپلەرنىڭ تەرتىپى بىر سۆز دەپ قارىلىدۇ. دائىرىسى "A-Z" دەپ بېرىلسە بولىدۇ. سىزىقچە(دائىرىنى بىلدۈرمەيدۇ) چوقۇم بېرىلگەن بىرىنچى ھەرپ بولۇشى لازىم.

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
ug: يېڭى كۆزنەك/بەتكۈچتە تىزىملىك بالداق كۆرسىتەمدۇ يوق

en: True if the menubar should be shown in new window
ug: ئەگەر True بولسا تىزىملىك بالدىقى يېڭى كۆزنەكتە كۆرۈنىدۇ

en: Whether to use custom terminal size for new windows
ug: يېڭى كۆزنەك ئىختىيارى تېرمىنال چوڭلۇقى ئىشلىتەلەمدۇ يوق

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا يېڭىدىن قۇرغان تېرمىنال كۆزنەك default_size_columns ۋە default_size_rows دا بەلگىلەنگەن ئىختىيارى چوڭلۇقنى ئىشلىتىدۇ.

en: Default number of columns
ug: كۆڭۈلدىكى ئىستون سانى

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
ug: يېڭى قۇرغان كۆزنەكنىڭ ئىستون سانى. ئەگەر use_custom_default_size تاللانما قوزغىتىلمىغان بولسا بۇ تاللانمىنىڭ ئۈنۈمى يوق.

en: Default number of rows
ug: كۆڭۈلدىكى قۇر سانى

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
ug: يېڭى قۇرغان كۆزنەكنىڭ قۇر سانى. ئەگەر use_custom_default_size تاللانما قوزغىتىلمىغان بولسا بۇ تاللانمىنىڭ ئۈنۈمى يوق.

en: When to show the scrollbar
ug: سىيرىغۇچ بالداقنى قاچان كۆرسىتىدۇ

en: Number of lines to keep in scrollback
ug: دومىلايدىغان قۇر سانى

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
ug: ساقلاپ قالىدىغان دومىلىتىش قۇر سانى. سىز تېرمىنال كۆزنىكىدە ئارقىغا مۇشۇنچىلىك قۇر دومىلىتالايسىز؛ دومىلىتىش قۇر سانىنىڭ سىرتىدىكى قۇر تاشلىۋېتىلىدۇ. ئەگەر scrollback_unlimited راست (true) بولسا بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلمايدۇ.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
ug: چەكسىز قۇرنىڭ دومىلىما مەزمۇنىنى ساقلاپ قالامدۇ يوق

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا دومىلىتىدىغان قۇر تاشلىۋېتىلمەيدۇ. دومىلىتىش خاتىرىسى دىسكىغا ۋاقىتلىق ساقلىنىدۇ، شۇڭلاشقا تېرمىنال چىقىرىدىغان مەزمۇن بەك كۆپ بولسا، بۇ تاللانما دىسكا بوشلۇقىنىڭ سەرپ بولۇپ تۈگىشىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
ug: كۇنۇپكا بېسىلغاندا ئاستىغا دومىلىتامدۇ يوق

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا توپچا سۈرگۈچنى ئاستىغا دومىلىتىدۇ.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
ug: يېڭى چىقىرىش بولسا ئاستىغا دومىلىتامدۇ يوق

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا تېرمىنالدا يېڭى چىقىرىش بولسا دومىلىما سۈرگۈچ ئاستىغا دومىلايدۇ.

en: What to do with the terminal when the child command exits
ug: تارماق بۇيرۇق چېكىنگەندە قانداق قىلىدۇ

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
ug: تاللاشقا بولىدىغان قىممەتتىن «ياپ» تېرمىنالنى ياپىدۇ، «قايتا قوزغات» بۇيرۇقنى قايتا قوزغىتىدۇ.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
ug: تىزىمغا كىرگەن shell تېرمىنالدا بۇيرۇق چاقىرالامدۇ يوق

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
ug: ئەگەر راست (true) بولسا تېرمىنالدىكى بۇيرۇق تىزىمغا كىرگەن shell تەرىپىدىن چاقىرىلىدۇ. (argv[0] نىڭ ئالدىدا سىزىقچە بولىدۇ)

en: Whether to update login records when launching terminal command
ug: تېرمىنال بۇيرۇقىنى ئىجرا قىلغاندا تىزىمغا كىرگەن خاتىرىنى يېڭىلامدۇ يوق

en: If true, the system login records utmp and wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا تېرمىنالدىكى بۇيرۇق چاقىرغاندا تىزىمغا كىرىش خاتىرىسى utmp ۋە wtmp نى يېڭىلايدۇ.

en: Whether to run a custom command instead of the shell
ug: shell بولماستىن ئىختىيارى بۇيرۇقنى ئىجرا قىلامدۇ يوق

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
ug: ئەگەر راست (true) بولسا ئىشلەتكۈچى ئىختىيارى تەڭشىكىنى shell نىڭ ئورنىغا دەسسىتىدۇ.

en: Whether to blink the cursor
ug: نۇربەلگىنى لىپىلدىتامدۇ يوق

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
ug: تاللاشقا بولىدىغان قىممەتتىن "system"(سىستېما) ئومۇمىي دائىرىلىك نۇربەلگە چاقنات تەڭشىكى ئىشلىتىدۇ، "on" (ئاچ) ياكى "off"(ياپ) تەڭشەك ھالىتىنى ئېنىقلايدۇ.

en: The cursor appearance
ug: نۇربەلگە قىياپىتى

en: Custom command to use instead of the shell
ug: shell نىڭ ئورنىدىكى ئىختىيارى بۇيرۇق

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
ug: shell بار ئورۇندا بۇ بۇيرۇقنى ئىجرا قىلىدۇ، ئەگەر use_custom_command راست (true) بولسا.

en: Palette for terminal applications
ug: تېرمىنال پروگراممىنىڭ رەڭ تاختىسى

en: A Pango font name and size
ug: پانگو(Pango) خەت نۇسخىسىنىڭ ئاتى ۋە چوڭلۇقى

en: The code sequence the Backspace key generates
ug: كۇنۇپكا Backspace ھاسىل قىلغان كود تەرتىپى

en: The code sequence the Delete key generates
ug: كۇنۇپكا Delete ھاسىل قىلغان كود تەرتىپى

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
ug: تېرمىنالدىكى بۆلەك باش تېمىدىكى رەڭنى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Whether to use the system monospace font
ug: سىستېما monospace(تەڭ كەڭلىكتىكى) خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Which encoding to use
ug: ئىشلىتىدىغان كودلاش ئۇسۇلى

en: Keyboard shortcut to open a new tab
ug: يېڭى بەتكۈچ ئاچىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to open a new window
ug: يېڭى كۆزنەك ئاچىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to create a new profile
ug: يېڭى سەپلىمە ھۆججەت قۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچ مەزمۇنىنى ھۆججەتكە ساقلايدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to close a tab
ug: بەتكۈچنى ياپىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to close a window
ug: كۆزنەك ياپىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to copy text
ug: تېكىست كۆچۈرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to paste text
ug: تېكىست چاپلايدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتىگە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
ug: تىزىملىك بالداقنى كۆرگىلى بولۇش بولماسلىقنى ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
ug: تېرمىنال ماۋزۇ تەڭشەك تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
ug: تېرمىنالنى ئەسلىگە قايتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
ug: تېرمىنالنى ئەسلىگە قايتۇرۇپ تازىلايدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچكە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچكە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى سولغا يۆتكەيدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ئونغا يۆتكەيدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to detach current tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ئايرىيدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
ug: بەتكۈچ 1 گە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
ug: بەتكۈچ 2 گە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
ug: بەتكۈچ 3 كە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
ug: بەتكۈچ 4 كە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
ug: بەتكۈچ 5 كە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
ug: بەتكۈچ 6 گە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
ug: بەتكۈچ 7 گە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
ug: بەتكۈچ 8 گە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
ug: بەتكۈچ 9 غا ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
ug: بەتكۈچ 10 غا ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
ug: بەتكۈچ 11 گە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
ug: بەتكۈچ 12 گە ئالماشتۇرىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to launch help
ug: ياردەمنى قوزغىتىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to make font larger
ug: خەت نۇسخىنى چوڭايتىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to make font smaller
ug: خەت نۇسخىنى كىچىكلىتىدىغان تېزلەتمە

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
ug: ئادەتتىكى خەت نۇسخا تېزلەتمە

en: Whether the menubar has access keys
ug: تىزىملىك بالداقنىڭ زىيارەت كۇنۇپكىسى بارمۇ يوق

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
ug: تىزىملىك بالداق Alt+ھەرپ تېزلەتمە ئىشلىتەمدۇ يوق. تېرمىنالدا ئىجرا قىلىنىدىغان نۇرغۇن پروگراممىلارنىڭ ھەممىسىنىڭ تېز كۇنۇپكىلىرى توقۇنۇشۇپ قېلىشى مۇمكىن، شۇڭلاشقا بۇ ئالاھىدىلىك تاقىۋېتىلسە بولىدۇ.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
ug: GTK ئۆلچەملىك تېز كۇنۇپكىنى قوزغىتىپ تىزىملىك بالداقنى زىيارەت قىلامدۇ يوق

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
ug: ئادەتتە F10 نى ئىشلىتىپ تىزىملىك بالداقنى زىيارەت قىلالايسىز. بۇنى gtkrc ئارقىلىق (gtk-menu-bar-accel = "whatever") ئىختىيارى تەڭشىيەلەيسىز. بۇ تاللانما ئۆلچەملىك تىزىملىك بالداقنىڭ تېزلىتىش كۇنۇپكىسىنى چەكلەشكە يول قويىدۇ.

en: List of available encodings
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان كودلاش تىزىملىكى

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
ug: كودلاش تارماق تىزىملىكىدە كۆرۈنىدىغان تاللاشچان كودلاش تارماق توپلىمى. بۇ يەردىكىسى مۇشۇ يەردە كۆرۈنىدىغان كودلاش تىزىملىكى. ئالاھىدە كودلاش ئاتى «نۆۋەتتىكى» ھازىر كۆرسىتىۋاتقان تىلنىڭ كودلىنىشىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
ug: تېرمىنالنى يېپىشتىن ئاۋۋال سورامدۇ-يوق

en: Whether to show the menubar in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە تىزىملىك بالداقنى كۆرسىتەمدۇ-يوق

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Show _menubar by default in new terminals
ug: كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا يېڭى تېرمىنالدا تىزىملىك بالداقنى كۆرسەت(_M)

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
ug: mnemonics (ھۆججەتنى ئېچىش ئۈچۈن Alt+F نى ئىشلەتكەندەك) نى ئىناۋەتلىك قىل(_E)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
ug: تىزىملىك تېزلەتمىسىنى قوزغات (كۆڭۈلدىكىسى كۆڭۈلدىكىF10) (_M)

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Shortcuts
ug: تېزلەتمىلەر

en: _Profile used when launching a new terminal:
ug: يېڭى تېرمىنال قوزغاتقاندا ئىشلىتىدىغان سەپلىمە ھۆججەت(_P):

en: E_ncodings shown in menu:
ug: تىزىملىكتە كودلاشنى كۆرسەت(_N):

en: Encodings
ug: كودلاش

en: Black on light yellow
ug: سېرىق تەگلىك قارا خەت

en: Black on white
ug: ئاق تەگلىك قارا خەت

en: Gray on black
ug: قارا تەگلىك كۈلرەڭ خەت

en: Green on black
ug: قارا تەگلىك يېشىل خەت

en: White on black
ug: قارا تەگلىك ئاق خەت

en: Error parsing command: %s
ug: بۇيرۇق يېشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Editing Profile “%s”
ug: «%s» سەپلىمە ھۆججەت تەھرىر

en: Choose Palette Color %d
ug: رەڭ تاختا %d رەڭگى تاللا

en: Palette entry %d
ug: رەڭ تاختا تۈرى %d

note: Cursor shape
en: Block
ug: بۆلەك

note: Cursor shape
en: I-Beam
ug: I-لىم

note: Cursor shape
en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
ug: دەسلەپكى ماۋزۇنى ئالماشتۇر

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
ug: دەسلەپكى ماۋزۇنىڭ ئالدىغا قوش

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
ug: دەسلەپكى ماۋزۇنىڭ كەينىگە قوش

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
ug: دەسلەپكى ماۋزۇنى ساقلاپ قال

note: When command exits
en: Exit the terminal
ug: تېرمىنالدىن چېكىن

note: When command exits
en: Restart the command
ug: بۇيرۇقنى قايتا قوزغات

note: When command exits
en: Hold the terminal open
ug: تېرمىنالنى ئوچۇق قالدۇر

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
ug: لىنۇكىس تىزگىن سۇپىسى

note: Scrollbar is
en: Always visible
ug: ھەمىشە كۆرۈنسۇن

note: Scrollbar is
en: Visible only when necessary
ug: زۆرۈر بولغاندىلا كۆرۈنسۇن

note: Scrollbar is
en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
ug: Esc تەرتىپى

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
ug: TTY ئۆچۈر

en: Profile Editor
ug: سەپلىمە ھۆججەت تەھرىرلىگۈچ

en: _Profile name:
ug: سەپلىمە ھۆججەت ئاتى(_P):

en: _Use the system fixed width font
ug: سىستېمىنىڭ تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسىنى ئىشلەت(_U)

en: _Font:
ug: فونت(_F):

en: Choose A Terminal Font
ug: تېرمىنال خەت نۇسخا تاللاڭ

en: _Allow bold text
ug: توم خەتكە يول قوي(_A)

en: Terminal _bell
ug: تېرمىنال قوڭغۇراق(_B)

en: Cursor _shape:
ug: نۇربەلگە شەكلى(_S):

en: Select-by-_word characters:
ug: سۆز ئىپادىلەيدىغان ھەرپ تاللا(_W):

en: Use custom default terminal si_ze
ug: ئىختىيارى كۆڭۈلدىكى تېرمىنال چوڭلۇقىنى ئىشلەت(_Z)

en: Default size:
ug: كۆڭۈلدىكى چوڭلۇقى:

en: columns
ug: ئىستونلار

en: rows
ug: قۇرلار

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Initial _title:
ug: دەسلەپكى ماۋزۇ(_T):

en: When terminal commands set their o_wn titles:
ug: تېرمىنال بۇيرۇقى ئۆزىنىڭ ماۋزۇسىنى تەڭشىگەندە(_W):

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: _Run command as a login shell
ug: shell غا تىزىمغا كىرگەن يوسۇندا بۇيرۇق ئىجرا قىل(_R)

en: _Update login records when command is launched
ug: بۇيرۇقنى ئىجرا قىلغاندا تىزىمغا كىرگەن خاتىرىنى يېڭىلا(_U)

en: Ru_n a custom command instead of my shell
ug: shell نى ئەمەس ئىختىيارى بۇيرۇقنى ئىجرا قىل(_N)

en: Custom co_mmand:
ug: ئىختىيارى بۇيرۇق(_M):

en: When command _exits:
ug: بۇيرۇق چېكىنگەندە(_E):

en: Title and Command
ug: ماۋزۇ ۋە بۇيرۇق

en: Text and Background Color
ug: تېكىست ۋە تەگلىك رەڭگى

en: _Use colors from system theme
ug: سىستېما باش تېما رەڭگىنى ئىشلەت(_U)

en: Built-in sche_mes:
ug: ئىچكى لايىھە(_M):

en: _Text color:
ug: تېكىست رەڭگى(_T)

en: _Background color:
ug: تەگلىك رەڭگى(_B):

en: Choose Terminal Background Color
ug: تېرمىنال تەگلىك رەڭگى تاللاڭ

en: Choose Terminal Text Color
ug: تېرمىنال تېكىست رەڭگى تاللاڭ

en: _Underline color:
ug: ئاستى سىزىق رەڭگى(_U):

en: _Same as text color
ug: تېكىست رەڭگى بىلەن ئوخشاش(_S)

en: Bol_d color:
ug: توم رەڭ(_D):

en: Palette
ug: رەڭ تاختىسى

en: Built-in _schemes:
ug: ئىچكى لايىھە(_S):

en: <b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.
ug: <b>دىققەت:</b> تېرمىنال پروگراممىسىنىڭ مۇشۇنداق رەڭلىرى بار.

en: Color p_alette:
ug: رەڭ تاختىسى(_A):

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: _Scrollbar is:
ug: سۈرگۈچ بالداق(_S):

en: Scroll_back:
ug: ئارقىغا دومىلات(_B):

en: Scroll on _keystroke
ug: كۇنۇپكا باسقاندا دومىلات(_K)

en: Scroll on _output
ug: چىقارغاندا دومىلات(_O)

en: _Unlimited
ug: چەكلىمىسىز(_U)

en: lines
ug: سىزىقلار

en: Scrolling
ug: سىيرىش

en: <b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.
ug: مەزكۇر تاللانما بىر قىسىم پروگراممىلارغا تەسىر يەتكۈزۈشى مۇمكىن. بۇ تاللانمىلار باشقا تېرمىنال ياكى باشقا مەشغۇلاتلار سىستېمىلاردا نورمال ئىشلەشنى كۆزدە تۇتۇپ بېكىتىلگەن.

en: _Delete key generates:
ug: Delete كۇنۇپكا ھاسىل قىلغان كود(_D):

en: _Backspace key generates:
ug: Backspace كۇنۇپكا ھاسىل قىلغان كود(_B):

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
ug: ماسلىشىشچان تاللانمىنى كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر(_R)

en: Compatibility
ug: ماسلىشىشچان

en: New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

en: New Window
ug: يېڭى كۆزنەك

en: New Profile
ug: يېڭى سەپلىمە ھۆججەت

en: Save Contents
ug: مەزمۇنلارنى ساقلا

en: Close Tab
ug: بەتكۈچ ياپ

en: Close Window
ug: كۆزنەك ياپ

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Paste
ug: چاپلا

en: Hide and Show menubar
ug: تىزىملىك بالداقنى كۆرسەت/يوشۇر

en: Full Screen
ug: پۈتۈن ئېكران

en: Zoom In
ug: چوڭايت

en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

en: Normal Size
ug: ئەسلى چوڭلۇقى

en: Set Title
ug: ماۋزۇ بەلگىلەش

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Reset and Clear
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇپ تازىلا

en: Switch to Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچكە ئالماشتۇر

en: Switch to Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچكە ئالماشتۇر

en: Move Tab to the Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە

en: Move Tab to the Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە

en: Detach Tab
ug: بەتكۈچنى لەيلەت

en: Switch to Tab 1
ug: بەتكۈچ 1 گە ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 2
ug: بەتكۈچ 2 گە ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 3
ug: بەتكۈچ 3 كە ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 4
ug: بەتكۈچ 4 كە ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 5
ug: بەتكۈچ 5 كە ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 6
ug: بەتكۈچ 6 گە ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 7
ug: بەتكۈچ 7 گە ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 8
ug: بەتكۈچ 8 گە ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 9
ug: بەتكۈچ 9 غا ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 10
ug: بەتكۈچ 10 غا ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 11
ug: بەتكۈچ 11 گە ئالماشتۇر

en: Switch to Tab 12
ug: بەتكۈچ 12 گە ئالماشتۇر

en: Contents
ug: مەزمۇنلار

en: File
ug: ھۆججەت

en: Edit
ug: تەھرىرلەش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Tabs
ug: بەتكۈچلەر

en: Help
ug: ياردەم

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
ug: «%s» تېزلەتمە ئاللىبۇرۇن «%s» مەشغۇلاتقا باغلانغان

en: _Action
ug: مەشغۇلات(_A)

en: Shortcut _Key
ug: تېزلەتمە(_K):

en: User Defined
ug: ئىشلەتكۈچى بەلگىلىگەن

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: Failed to parse arguments: %s
ug: ئەركىن ئۆزگەرگۈچىنى يېشەلمىدى: %s

en: Western
ug: غەربچە

en: Central European
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا

en: South European
ug: جەنۇبى ياۋروپا

en: Baltic
ug: بالتىق

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: Hebrew Visual
ug: ئىبرانىچە كۆرۈنۈشچان

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Nordic
ug: شىمالىي ياۋروپا

en: Celtic
ug: كېلتىك

en: Romanian
ug: رۇمىنىيەچە

note: These encodings do NOT pass-through ASCII, so are always rejected. * FIXME: why are they in this table; or rather why do we need * the ASCII pass-through requirement?
en: Unicode
ug: يۇنىكود

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Chinese Traditional
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە

en: Cyrillic/Russian
ug: رۇسچە/سلاۋيان

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Korean
ug: كورېيەچە

en: Chinese Simplified
ug: ئاددىي خەنزۇچە

en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

en: Cyrillic/Ukrainian
ug: سلاۋيانچە/ئۇكرائىنچە

en: Croatian
ug: خورۋاتچە

en: Hindi
ug: ھىندىچە

en: Persian
ug: پارىسچە

en: Gujarati
ug: گۇجاراتچە

en: Gurmukhi
ug: گۇرمۇكىچە

en: Icelandic
ug: ئىسلاندچە

en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: Current Locale
ug: نۆۋەتتىكى يەرلىك تىل

en: Open in _Remote Terminal
ug: يىراقتىكى تېرمىنالدا ئاچ(_R)

en: Open in _Local Terminal
ug: يەرلىك تېرمىنالدا ئاچ(_R)

en: Open the currently selected folder in a terminal
ug: نۆۋەتتە تاللانغان قىسقۇچنى تېرمىنالدا ئاچىدۇ

en: Open the currently open folder in a terminal
ug: نۆۋەتتە ئېچىلغان قىسقۇچنى تېرمىنالدا ئاچىدۇ

en: Open in T_erminal
ug: تېرمىنالدا ئاچ(_E)

en: Open T_erminal
ug: تېرمىنالنى ئاچ(_E)

en: Open a terminal
ug: تېرمىنالنى ئاچىدۇ

en: Open in _Midnight Commander
ug: _Midnight Commander دا ئاچ(_M)

en: Open the currently selected folder in the terminal file manager Midnight Commander
ug: نۆۋەتتە تاللانغان قىسقۇچنى تېرمىنالدىكى ھۆججەت باشقۇرغۇ Midnight Commander دا ئاچىدۇ

en: Open the currently open folder in the terminal file manager Midnight Commander
ug: نۆۋەتتە ئېچىلغان قىسقۇچنى تېرمىنالدىكى ھۆججەت باشقۇرغۇ Midnight Commander دا ئاچىدۇ

en: Open _Midnight Commander
ug: _Midnight Commander نى ئاچ

en: Open the terminal file manager Midnight Commander
ug: تېرمىنالدىكى ھۆججەت باشقۇرغۇ Midnight Commander نى ئاچىدۇ

en: Option "%s" is no longer supported in this version of gnome-terminal.
ug: تاللانما «%s» نى بۇ نەشردىكى gnome-terminal دا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: GNOME Terminal
ug: گىنوم تېرمىنال

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
ug: «%s» ئەركىن ئۆزگەرگۈچى ئىناۋەتسىز بۇيرۇق: %s

en: Two roles given for one window
ug: بىر كۆزنەككە ئىككى خىل رول بېرىلگەن

en: "%s" option given twice for the same window
ug: ئوخشاش بىر كۆزنەككە «%s» تاللانما ئىككى قېتىم بېرىلگەن

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
ug: "%g" كېڭەيت تارايت factor بەك كىچىك، %g ئىشلىتىلىدۇ

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
ug: "%g" كېڭەيت تارايت factor بەك چوڭ، %g ئىشلىتىلىدۇ

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
ug: «%s» تاللانما قېلىپ قالغان بۇيرۇق قۇرىدا ئىجرا قىلىنىدىغان بۇيرۇقنى بەلگىلەيدۇ

en: Not a valid terminal config file.
ug: ئىناۋەتلىك تېرمىنال سەپلىمە ھۆججىتى ئەمەس.

en: Incompatible terminal config file version.
ug: تېرمىنال سەپلىمە ھۆججىتىنىڭ نەشرى ماسلاشمىدى.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
ug: ئات مۇلازىمېتىر خەتلەشنى ئاكتىپلاش ھاجەتسىز، ئاكتىپ تېرمىنالنى قايتا ئىشلەتمەڭ

en: Load a terminal configuration file
ug: تېرمىنال سەپلىمە ھۆججىتىدىن بىرنى يۈكلە

en: Open a new window containing a tab with the default profile
ug: كېيىنكى بەتكۈچتە كۆڭۈلدىكى سەپلىمىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان يېڭى كۆزنەكتىن بىرنى ئاچ

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
ug: ئاخىرقى بەتكۈچتە كۆڭۈلدىكى سەپلىمىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان يېڭى كۆزنەكتىن بىرنى ئاچ

en: Turn on the menubar
ug: تىزىملىك بالداقنى ئاچ

en: Turn off the menubar
ug: تىزىملىك بالداقنى ياپ

en: Set the last specified tab as the active one in its window
ug: ئاخىرقى بەلگىلەنگەن بەتكۈچنى تۇرۇشلۇق كۆزنەكنىڭ نۆۋەتتىكى بەتكۈچىگە تەڭشە

en: Execute the argument to this option inside the terminal
ug: تېرمىنالدا بۇ تاللانمىنىڭ ئەركىن ئۆزگەرگۈچىسىنى ئىجرا قىل

en: PROFILE-NAME
ug: سەپلىمە ھۆججەت ئاتى

en: GNOME Terminal Emulator
ug: گىنوم تېرمىنال تەقلىدلەشتۈرگۈچ

en: Show GNOME Terminal options
ug: گىنوم تېرمىنال تاللانمىسىنى كۆرسەت

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
ug: يېڭى كۆزنەك ياكى تېرمىنال بەتكۈچ ئېچىش تاللانمىسى؛ بىردىن كۆپ بەلگىلەشكە بولىدۇ:

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
ug: كۆزنەك تاللانما؛ ئەگەر بىرىنچى --window (كۆزنەك) ياكى --tab(بەتكۈچ) ئەركىن ئۆزگەرگۈچىنىڭ ئالدىدا ئىشلىتىلسە، ھەممە كۆزنەكنىڭ كۆڭۈلدىكى سەپلىمىسى بەلگىلىنىدۇ:

en: Show per-window options
ug: ھەر بىر كۆزنەك تاللانمىسىنى كۆرسەت

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
ug: تېرمىنال تاللانما؛ ئەگەر بىرىنچى --window (كۆزنەك) ياكى --tab(بەتكۈچ) ئەركىن ئۆزگەرگۈچىنىڭ ئالدىدا ئىشلىتىلسە، ھەممە تېرمىنالنىڭ كۆڭۈلدىكى سەپلىمىسى بەلگىلىنىدۇ:

en: Show per-terminal options
ug: ھەر بىر تېرمىنال تاللانمىسىنى كۆرسەت

en: Click button to choose profile
ug: بۇ توپچا چېكىلسە سەپلىمە ھۆججەت تاللىنىدۇ

en: Profile list
ug: سەپلىمە ھۆججەت تىزىملىكى

en: Delete profile “%s”?
ug: سەپلىمە ھۆججەت «%s» نى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Delete Profile
ug: سەپلىمە ھۆججەت ئۆچۈر

en: Show
ug: كۆرسەت

en: _Encoding
ug: كودلاش(_E)

en: No command supplied nor shell requested
ug: بۇيرۇق كۆرسىتىلمىگەن ياكى shell تەلەپ قىلمىغان

en: _Profile Preferences
ug: سەپلىمە ھۆججەت مايىللىق(_P):

en: _Relaunch
ug: قايتا ئىجرا قىل(_R)

en: There was an error creating the child process for this terminal
ug: بۇ تېرمىنالنىڭ بالا ئىجرانى قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: The child process exited normally with status %d.
ug: تارماق ئىجرا %d ھالەتتە ئادەتتىكىدەك چېكىندى.

en: The child process was aborted by signal %d.
ug: تارماق ئىجرانى %d سىگنالى بىنورمال ئاخىرلاشتۇردى.

en: The child process was aborted.
ug: تارماق ئىجرا بىنورمال ئاخىرلاشتۇردى.

en: Close tab
ug: بەتكۈچ ياپ

en: Switch to this tab
ug: بۇ بەتكۈچكە ئالماشتۇر

en: There was an error displaying help
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Contributors:
ug: تۆھپىكارلار:

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
ug: گىنوم ئۈستەلئۈستى تېرمىنال تەقلىدلەشتۈرگۈچ

en: Could not open the address “%s”
ug: «%s» مەنزىلنى ئاچالمىدى

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
ug: گىنوم تېرمىنال ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە بويىچە ئۇنى قايتا تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتەلەيسىز؛ سىز شۇ ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ ئۈچىنچى نەشرى ياكى يۇقىرى نەشرىنى ئىشلىتىڭ.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: گىنوم تېرمىنالنى تارقىتىشتىكى مەقسەت سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كېلىش، ئەمما سودا ياكى باشقا ئالاھىدە قوللىنىشقا نىسبەتەن ھېچقانداق كاپالەت يوق. ھەمدە مۇئەييەن ئىشلىتىشتە سىز ئارزۇ قىلغان نەتىجىگە ئېرىشىشتە كاپالەتكە ئىگە ئەمەس. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
ug: سىز خالىغان يۇمشاق دېتال ئارقىلىق بىر نۇسخا GNU ئۇنىۋېرسال ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ كۆپەيتىلگەن نۇسخىسىغا ئېرىشەلەيسىز. ئەگەر بولمىسا <http://www.gnu.org/licenses/> نى زىيارەت قىلىڭ.

note: Toplevel
en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

note: File menu
en: Open _Terminal
ug: تېرمىنال ئاچ(_T)

en: Open Ta_b
ug: بەتكۈچ ئاچ(_B)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Search
ug: ئىزدە(_S)

en: _Terminal
ug: تېرمىنال(_T)

en: Ta_bs
ug: بەتكۈچلەر(_B)

en: New _Profile
ug: يېڭى سەپلەك(_P)

en: _Save Contents
ug: مەزمۇنلارنى ساقلا(_S)

en: C_lose Tab
ug: بەتكۈچ ياپ(_L)

en: _Close Window
ug: كۆزنەك ياپ(_C)

en: Paste _Filenames
ug: ھۆججەت ئاتىنى چاپلا(_F)

en: Pre_ferences
ug: مايىللىقلار(_F)

note: Search menu
en: _Find…
ug: ئىزدە(_F)…

en: Find Ne_xt
ug: كېيىنكىنى ئىزدە(_X)

en: Find Pre_vious
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_V)

en: _Clear Highlight
ug: يورۇتۇشنى تازىلا(_C)

en: Go to _Line...
ug: قۇرغا يۆتكەل(_L)…

en: _Incremental Search...
ug: ئاشۇرۇلما ئىزدەش(_I)…

note: Terminal menu
en: Change _Profile
ug: سەپلىمە ھۆججەت ئۆزگەرت(_P)

en: _Set Title…
ug: ماۋزۇ بەلگىلىمەك(_S)…

en: Set _Character Encoding
ug: ھەرپ بەلگە كودلىنىش تەڭشىكى(_C)

en: _Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: Reset and C_lear
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇپ ئېكران تازىلا(_L)

note: Terminal/Encodings menu
en: _Add or Remove…
ug: قوش ياكى چىقىرىۋەت(_A)…

note: Tabs menu
en: _Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ(_P)

en: _Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(_N)

en: Move Tab _Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە(_L)

en: Move Tab _Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە(_R)

en: _Detach tab
ug: بەتكۈچ ئايرىش(_D)

note: Help menu
en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

note: Popup menu
en: _Send Mail To…
ug: ئېلخەت يوللا(_S)…

en: _Copy E-mail Address
ug: ئېلخەت ئادرېس كۆچۈر(_C)

en: C_all To…
ug: چاقىر(_A)…

en: _Copy Call Address
ug: چاقىرغان ئادرېسنى كۆچۈر(_C)

en: _Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ(_O)

en: _Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئاتىنى كۆچۈر(_C)

en: P_rofiles
ug: سەپلىمە ھۆججەت(_R)

en: L_eave Full Screen
ug: پۈتۈن ئېكراندىن چېكىن(_E)

en: _Input Methods
ug: كىرگۈزگۈچ(_I)

note: View Menu
en: Show _Menubar
ug: تىزىملىك بالداقنى كۆرسەت(&M)(_M)

en: _Full Screen
ug: پۈتۈن ئېكران(_F)

en: Close this window?
ug: بۇ كۆزنەكنى ياپ؟

en: Close this terminal?
ug: بۇ تېرمىنالنى ياپ؟

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
ug: بۇ كۆزنەكتىكى بەزى تېرمىناللاردا ئىجرا قىلىنىۋاتقان جەريان بار. بۇ كۆزنەك يېپىلسا ئۇلار توختىتىلىدۇ.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
ug: بۇ تېرمىنالدا يەنە بىر ئىجرا ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ. تېرمىنال يېپىلسا ئۇنى توختىتىلىدۇ.

en: C_lose Window
ug: كۆزنەك ياپ(_L)

en: C_lose Terminal
ug: تېرمىنال ياپ(_L)

en: Could not save contents
ug: مەزمۇننى ساقلىيالمايدۇ

en: Save as…
ug: باشقا ئاتتا ساقلاش…

en: _Title:
ug: ماۋزۇ (_T):
