gnome-terminal master - en to an translation catalogue (425 entries)

en: Use the command line
an: Emplega la linia de comandos

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
an: GNOME Terminal ye una aplicación d'emulación d'a terminal ta accedir a l'entorno de shell d'UNIX, que se puede usar ta executar programas disponibles en o suyo equipo.

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
an: Suporta quantos perfils, quantas pestanyas y implementa quantos alcorces de teclau.

en: shell;prompt;command;commandline;
an: enterprite ;indicador;comando;linia de comandos;

en: Find
an: Mirar

en: _Search for:
an: _Mirar:

en: _Match case
an: _Coincidir mayusclas y minusclas

en: Match _entire word only
an: Coincidir nomás que con a parola _entera

en: Match as _regular expression
an: Coincidir con expresión _regular

en: Search _backwards
an: Mirar enta _zaga

en: _Wrap around
an: _Tornar a lo prencipio

en: Suppress output
an: Suprimir salida

en: Verbose output
an: Salida detallada

en: Output options:
an: Opcions de salida:

en: Show output options
an: Amostrar opcions de salida

en: "%s" is not a valid application ID
an: "%s" no ye un ID d'aplicación valido

en: Server application ID
an: ID de l'aplicación servidor

en: Show completions
an: Amostrar opcions de completau

en: Global options:
an: Opcions globals:

en: Show global options
an: Amostrar as opcions globals

en: FD passing of stdin is not supported
an: No ye suportau pasar o FD de stdin

en: FD passing of stdout is not supported
an: No ye suportau pasar o FD de stdout

en: FD passing of stderr is not supported
an: No ye suportau pasar o FD de stderr

en: Invalid argument "%s" to --fd option
an: Argumento "%s" no valido ta la opción --fd

en: Cannot pass FD %d twice
an: No se puede pasar o FD %d dos vegadas

en: Forward stdin
an: Reendrezar dentrada estandar (stdin)

en: Forward stdout
an: Reendrezar salida estandar (stdout)

en: Forward stderr
an: Reendrezar salida d'errors estandar (stderror)

en: Forward file descriptor
an: Reendrezar o descriptor d'o fichero

en: FD
an: Descriptor

en: Exec options:
an: Opcions d'execución:

en: Show exec options
an: Amostrar as opcions d'execución

en: Maximise the window
an: Maximizar a finestra

en: Full-screen the window
an: Finestra a pantalla completa

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
an: Establir a grandaria d'a finestra; por eixemplo: 80x24, u 80x24+200+200 (FILASxCOLUMNAS+X+Y)

en: GEOMETRY
an: CHEOMETRÍA

en: Set the window role
an: Estableix o paper d'a finestra

en: ROLE
an: PAPER

en: Window options:
an: Opcions d'a finestra:

en: Show window options
an: Amostrar as opcions d'a finestra

en: May only use option %s once
an: Solament puede usar a opción %s una vegada

en: "%s" is not a valid zoom factor
an: "%s" no ye un factor d'ampliación valido

en: Zoom value "%s" is outside allowed range
an: A valor d'ampliación "%s" ye difuera d'o rango permitiu

en: Use the given profile instead of the default profile
an: Emplega o perfil proporcionau en cuenta d'o perfil predeterminau

en: Set the working directory
an: Estableix a carpeta de treballo

en: DIRNAME
an: NOMBREDIR

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
an: Establir o factor d'ampliación d'a terminal (1.0 = grandaria normal)

en: ZOOM
an: AMPLIACIÓN

en: Terminal options:
an: Opcions d'a terminal:

en: Show terminal options
an: Amostrar as opcions d'a terminal

en: Wait until the child exits
an: Asperar a que o fillo remate

en: Processing options:
an: Opcions de procesau:

en: Show processing options
an: Amostrar as opcions de procesau

en: Missing argument
an: Manca l'argumento

en: Unknown command "%s"
an: Comando "%s" desconoixiu

en: '%s' needs the command to run as arguments after '--'
an: "%s" amenista o comando que executar como argumento dimpués de '--'

en: Error processing arguments: %s
an: Error en procesar os argumentos: %s

en: Default
an: Predeterminau

en: Unnamed
an: Sin nombre

[ctx: visible-name]
en: 'Unnamed'
an: 'Sin nombre'

en: Human-readable name of the profile
an: Nombre d'o perfil leyible por l'humán

en: Human-readable name of the profile.
an: Nombre d'o perfil leyible por l'humán.

en: Default color of text in the terminal
an: Color predeterminada d'o texto en a terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
an: Color predeterminada d'o texto en a terminal como una especificación de color (puet estar en estilo hexadecimal de HTML u lo nombre d'una color en anglés como "ret").

en: Default color of terminal background
an: Color predeterminada d'o fondo d'a terminal

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
an: Color predeterminada d'o fondo d'a terminal, como una especificación de color (puet estar en estilo hexadecimal de HTML u lo nombre d'una color en anglés como "ret").

en: Default color of bold text in the terminal
an: Color predeterminada d'o texto en negreta en a terminal

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
an: Color predeterminada d'o texto en negreta en a terminal como una especificación de color (puede estar en estilo hexadecimal de HTML u o nombre d'una color en anglés como "ret"). S'ignora si bold_color_*same_*as_*fg ye cierto.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
an: Indica si o texto en negreta debe usar a mesma color que o texto normal

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
an: Si ye verdadero o texto en negreta se renderizará usando a mesma color que o texto normal.

en: Whether to allow bold text
an: Define si se permite l'uso de texto resaltau

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
an: Si ye verdadero le se permite a las aplicacions en a terminal resaltar o texto.

en: Whether to ring the terminal bell
an: Indica si debe sonar a campana d'a terminal

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
an: Lista de caracters de puntuación ASCII que no se tractan como parte d'una parola en seleccionar por parolas

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
an: Indica si s'ha d'amostrar a barra de menú en as finestras u pestanyas nuevas

en: True if the menubar should be shown in new window
an: Cierto si a barra de menús debe amostrar-se en as finestras nuevas

en: Default number of columns
an: Numero predeterminau de columnas

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
an: Numero de columnas en as nuevas finestras creyadas d'a terminal. No tien efecto si use_custom_default_size no ye enchegau.

en: Default number of rows
an: Numero predeterminau de ringleras

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
an: Numero de ringleras en as nuevas finestras creyadas d'a terminal. No tien efecto si use_custom_default_size no ye enchegau.

en: When to show the scrollbar
an: Quán amostrar a barra de desplazamiento

en: Number of lines to keep in scrollback
an: Numero de linias ta mantener en o desplazamiento

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
an: Numero de linias de desplazamiento que alzar aproximadament. Puet desplazar-se enta zaga en a terminal ista cantidat de linias; as linias que no dentran en o desplazamiento se descartan. S'inora ista valor si scrollback_unlimited ye verdadero.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
an: Indica si se debe mantener un numero ilimitau de linias en o desplazamiento

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
an: Si ye verdadero as linias de desplazamiento no se descartarán nunca. L'historico de desplazamiento s'almagazena temporalment en o disco, de tal traza que puet causar que o disco se quede sin espacio si existe muita salida en o terminal.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
an: Indica si se debe desplazar dica la final quan se prete una tecla

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
an: Si ye verdadero, pretar una tecla fa blincar a barra de desplazamiento dica la final.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
an: Indica si se debe desplazar dica la final quan bi ha una salida nueva

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
an: Si ye verdadero, define si una nueva salida en a terminal producirá un desplazamiento dica la final.

en: What to do with the terminal when the child command exits
an: Qué fer con a terminal quan o comando fillo remata

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
an: As valors posibles son "close" ta zarrar a terminal y "restart" ta reenchegar o comando.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
an: Define si se debe executar o comando en terminal como un enterprite d'acceso (login shell)

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
an: Si ye cierto, o comando de l'interior d'a terminal s'executará como un intérprete d'acceso (login) (argv[0] tendrá un guión debant d'ell).

en: Whether to update login records when launching terminal command
an: Indica si se deben esviellar os rechistros d'encieto de sesión en lanzar o comando de terminal

en: If true, the system login records utmp and wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
an: Si ye verdadero, l'os rechistros de dentrada d'o sistema utmp y wtmp s'esviellarán quan se lance o comando de dentro d'a terminal.

en: Whether to run a custom command instead of the shell
an: Define si se debe executar un comando personalizau en cuenta d'o enterprite

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
an: Si ye verdadero, a valor d'a configuración de "custom_command" será emplegau en cuenta d'executar un enterprite.

en: Whether to blink the cursor
an: Indica si o cursor debe parpagueyar

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
an: As valors posibles son "system" ta emplegar os achustes de parpagueyo globals, u "on" u "off" ta establir o modo explicito.

en: The cursor appearance
an: L'apariencia d'o cursor

en: Custom command to use instead of the shell
an: Comando presonalizau ta emplegar en cuenta d'o enterprite

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
an: Executa iste comando en cuenta d'o enterprite si "use_custom_command" ye "true" (verdadero).

en: Palette for terminal applications
an: Paleta ta aplicacions d'a terminal

en: A Pango font name and size
an: Un nombre y grandaria de fuent Pango

en: The code sequence the Backspace key generates
an: O codigo de seqüencia que chenera a tecla Retroceso

en: The code sequence the Delete key generates
an: O codigo de seqüencia que chenera a tecla Suprimir

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
an: Indica si s'han d'emplegar as colors d'o tema ta os controls d'a terminal

en: Whether to use the system monospace font
an: Indica si se debe emplegar a fuent monoespaciada d'o sistema

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
an: Indica si se debe achustar o conteniu d'a terminal en redimensionar a finestra

en: Which encoding to use
an: Qué codificación emplegar

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
an: Indica si os caracters con amplaria ambigua son estreitos u amplos en usar codificación UTF-8

en: Keyboard shortcut to open a new tab
an: Alcorce de teclau ta ubrir una nueva pestanya

en: Keyboard shortcut to open a new window
an: Alcorce de teclau ta ubrir una nueva finestra

en: Keyboard shortcut to create a new profile
an: Alcorce de teclau ta creyar un nuevo perfil

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
an: Alcorce de teclau ta alzar os contenius d'a pestanya actual a un fichero

en: Keyboard shortcut to close a tab
an: Alcorce de teclau ta zarrar una pestanya

en: Keyboard shortcut to close a window
an: Alcorce de teclau ta zarrar una finestra

en: Keyboard shortcut to copy text
an: Alcorce de teclau ta copiar texto

en: Keyboard shortcut to paste text
an: Alcorce de teclau ta apegar texto

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
an: Alcorce de teclau ta cambear a lo modo pantalla enamplada

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
an: Alcorce de teclau ta cambear a visibilidat d'a barra de menu

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
an: Alcorce de teclau ta reenchegar a terminal

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
an: Alcorce de teclau ta reenchegar y escoscar a terminal

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
an: Alcorce de teclau ta ubrir o dialogo de busca

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
an: Alcorce de teclau ta buscar a siguient aparición d'o termin buscau

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
an: Alcorce de teclau ta buscar l'anterior aparición d'o termin buscau

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
an: Alcorce de teclau ta limpiar o resaltau d'a busca

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
an: Alcorce de teclau ta cambiar t'a pestanya anterior

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
an: Alcorce de teclau ta cambiar t'a pestanya vinient

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
an: Alcorce de teclau ta mover a pestanya actual enta la cucha

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
an: Alcorce de teclau ta mover a pestanya actual enta la dreita

en: Keyboard shortcut to detach current tab
an: Alcorce de teclau ta desacoplar a pestanya actual

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
an: Alcorce de teclau ta cambiar a la siguient pestanya numerada

en: Keyboard shortcut to launch help
an: Alcorce de teclau ta lanzar l'aduya

en: Keyboard shortcut to make font larger
an: Alcorce de teclau ta fer a letra mas gran

en: Keyboard shortcut to make font smaller
an: Alcorce de teclau ta fer a letra mas pequenya

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
an: Alcorce de teclau ta fer a letra de grandaria normal

en: Whether the menubar has access keys
an: Define si a barra de menús tien teclas d'acceso

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
an: Define si se deben tener combinacions de teclas de Alt+letra ta la barra de menús. Istas podrían interferir con qualques aplicacions executadas dentro d'a terminal asinas que ye posible desenchegar-las.

en: Whether shortcuts are enabled
an: Indica si os alcorces son activaus

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
an: Indica si os alcorces son activaus- Istos podrían interferir con qualques aplicacions executadas dentro d'a terminal asinas que ye posible desactivar-los.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
an: Define si a combinación de teclas estandar de GTK+ ta accedir a la barra de menús ye enchegada

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
an: Cheneralment puetz accedir a la barra de menús pretando F10. Isto puede estar presonalizau por meyo de gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "o que quieras"). Ista opción premite desenchegar a combinación de teclas estandar d'acceso a la barra de menús.

en: Whether the shell integration is enabled
an: Indica si a integración d'a shell ye activada

en: List of available encodings
an: Listau d'as codificacions disponibles

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there.
an: Un subconchunto de codificacions posibles son presents en o submenú "Codificacions". Ista ye una lista d'as codificacions que amaneixerán astí.

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
an: Indica si se debe preguntar antis d'una terminal

en: Whether to show the menubar in new windows
an: Indica si se debe amostrar a barra de menú en as finestras nuevas

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
an: Indica si s'han d'ubrir as terminals nuevas como finestras u como pestanyas

en: The position of the tab bar
an: A posición d'a barra de pestanyas

note: Open new terminal in new window
en: Window
an: Finestra

note: Open new terminal in new tab
en: Tab
an: Pestanya

en: Preferences
an: Preferencias

en: Show _menubar by default in new terminals
an: Amostrar a barra de _menu en as nuevas terminals de traza predeterminada

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
an: _Activar os mnemónicos (como Alt+F ta ubrir o menú Fichero)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
an: Activar a tecla d'acceso rapido a o _menú (F10 de traza predeterminada)

en: Open _new terminals in:
an: Ubrir terminals _nuevas en:

en: General
an: Cheneral

en: _Enable shortcuts
an: Activar _alcorces

en: Shortcuts
an: Alcorces

en: _Clone
an: _Clonar

en: _Profile used when launching a new terminal:
an: _Perfil emplegau en lanzar una terminal nueva:

en: Profiles
an: Perfils

en: E_ncodings shown in menu:
an: Codificacio_ns amostradas en o menu:

en: Encodings
an: Codificación

en: Black on light yellow
an: Negro sobre amariello suau

en: Black on white
an: Negro sobre blanco

en: Gray on black
an: Griso sobre negro

en: Green on black
an: Verde sobre negro

en: White on black
an: Blanco sobre negro

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
an: Solar claro

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
an: Solar fosco

en: Error parsing command: %s
an: S'ha produciu una error en analisar o comando: %s

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
an: Presonalizar

en: Editing Profile “%s”
an: Se ye editando o perfil "%s"

en: Choose Palette Color %u
an: Trigue a paleta de colors %u

en: Palette entry %u
an: Dentrada de paleta %u

note: Cursor shape
en: Block
an: Bloque

note: Cursor shape
en: I-Beam
an: Dople T

note: Cursor shape
en: Underline
an: Subrayau

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
an: Substituir o titol inicial

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
an: Adhibir a lo titol inicial

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
an: Adhibir a lo prencipio d'o titol inicial

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
an: Mantener o titol inicial

note: When command exits
en: Exit the terminal
an: Salir d'a terminal

note: When command exits
en: Restart the command
an: Reenchegar o comando

note: When command exits
en: Hold the terminal open
an: Mantener a terminal ubierta

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
an: Consola Linux

note: This is the name of a colour scheme
en: XTerm
an: Terminal

note: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
an: Solar

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
an: Automatico

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
an: Control+H

note: This refers to the Delete keybinding option
en: ASCII DEL
an: ASCII ta Supr.

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
an: Seqüencia d'escape

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
an: Borrau TTY

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
an: Estreitos

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
an: Amplos

en: Profile Editor
an: Editor de perfils

en: _Profile name:
an: _Nombre d'o perfil:

en: Profile ID:
an: Identificador de perfil:

en: Initial terminal si_ze:
an: _Grandaria inicial d'a terminal:

en: columns
an: columnas

en: rows
an: ringleras

en: Rese_t
an: Re_encetar

en: Cursor _shape:
an: _Forma d'o cursor:

en: Terminal _bell
an: C_ampana d'a terminal

en: Text Appearance
an: Apariencia d'o texto

en: _Allow bold text
an: Premitir texto _resaltau

en: _Rewrap on resize
an: _Achustar en redimensionar

en: _Custom font
an: Fuen_t personalizada

en: Choose A Terminal Font
an: Triga una fuent de terminal

en: _Run command as a login shell
an: _Executar o comando como un enterprite de connexión

en: _Update login records when command is launched
an: _Esviellar rechistros d'encieto de sesión quan s'executa un comando

en: Ru_n a custom command instead of my shell
an: Executar u_n comando presonalizau en cuenta d'o mío enterprite

en: Custom co_mmand:
an: Comando _presonalizau:

en: When command _exits:
an: Quan o comando r_emata:

en: Command
an: Comando

en: Text and Background Color
an: Color d'o texto y d'o fundo

en: _Use colors from system theme
an: _Emplegar colors d'o tema d'o sistema

en: Built-in sche_mes:
an: Esque_mas incluius:

en: _Text color:
an: Color d'o _texto:

en: _Background color:
an: Color d'o _fondo:

en: Choose Terminal Background Color
an: Triga la color de fondo d'a terminal

en: Choose Terminal Text Color
an: Triga la color d'o texto d'a terminal

en: _Underline color:
an: Color d'o _subrayau:

en: _Same as text color
an: O _mesmo que a color d'o texto

en: Bol_d color:
an: Color de _negreta:

en: Palette
an: Paleta

en: Built-in _schemes:
an: E_squemas incluius:

en: <b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.
an: <b>Nota:</b> as aplicacions d'a terminal tienen a la suya disposición istas colors.

en: Color p_alette:
an: P_aleta de colors:

en: Scroll on _keystroke
an: Desplazar en pretar _teclas

en: Scroll on _output
an: Desplazar en a _salida

en: _Limit scrollback to:
an: _Limitar o desplazamiento enta:

en: lines
an: linias

en: _Show scrollbar
an: _Amostrar a barra de desplazamiento

en: Scrolling
an: Desplazamiento

en: <b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.
an: <b>Nota:</b> istas opcions pueden causar que qualques aplicacions se comporten incorrectament. Solament en i son ta premitir-te treballar con bellas aplicacions y sistemas operativos que asperan un comportamiento diferent d'a terminal.

en: _Delete key generates:
an: A tecla _Suprimir chenera:

en: _Backspace key generates:
an: A tecla _Retroceso chenera:

en: _Encoding:
an: _Codificación:

en: Ambiguous-_width characters:
an: Caracters de _amplaria ambigua:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
an: R_eenchegar as opcions de compatibilidat con as valors predeterminadas

en: Compatibility
an: Compatibilidat

en: New Terminal in New Tab
an: Nueva terminal en una pestanya nueva

en: New Terminal in New Window
an: Nueva terminal en una finestra nueva

en: New Profile
an: Nuevo perfil

en: Save Contents
an: Alzar o conteniu

en: Close Terminal
an: Zarrar a terminal

en: Close All Terminals
an: Zarrar todas as terminals

note: Edit menu
en: Copy
an: Copiar

en: Paste
an: Apegar

en: Find Next
an: Mirar siguient

en: Find Previous
an: Mirar anterior

en: Clear Find Highlight
an: Limpiar o resaltau d'a busca

en: Hide and Show toolbar
an: Amagar y amostrar a barra de ferramientas

en: Full Screen
an: Pantalla completa

note: View menu
en: Zoom In
an: Reducir

en: Zoom Out
an: Reducir

en: Normal Size
an: Grandaria normal

en: Reset
an: Reenchegar

en: Reset and Clear
an: Reenchegar y limpiar

en: Switch to Previous Terminal
an: Cambiar a la terminal anterior

en: Switch to Next Terminal
an: Cambiar a la siguient terminal

en: Move Terminal to the Left
an: Mover terminal a la cucha

en: Move Terminal to the Right
an: Mover a terminal a la dreita

en: Detach Terminal
an: Desacoplar terminal

en: Contents
an: Indiz

en: File
an: Fichero

en: Edit
an: Editar

en: View
an: Veyer

en: Tabs
an: Pestanyas

en: Help
an: Aduya

en: Switch to Tab %u
an: Cambiar a la pestanya %u

en: _Action
an: _Acción

en: Shortcut _Key
an: _Alcorce de teclau

en: User Defined
an: Definiu por l'usuario

en: _New Terminal
an: _Nueva terminal

en: _Preferences
an: _Preferencias

en: _Help
an: _Aduya

en: _About
an: _Arredol de

en: _Quit
an: _Surtir

en: Failed to parse arguments: %s
an: Ha fallau en analisar os argumentos: %s

en: Western
an: Occidental

en: Central European
an: Europa d'o centro

en: South European
an: Europa d'o sud

en: Baltic
an: Baltico

en: Cyrillic
an: Cirilico

en: Arabic
an: Arabe

en: Greek
an: Griego

en: Hebrew Visual
an: Hebreu visual

en: Hebrew
an: Hebreu

en: Turkish
an: Turco

en: Nordic
an: Nordico

en: Celtic
an: Celta

en: Romanian
an: Rumano

en: Armenian
an: Armenio

en: Chinese Traditional
an: Chino tradicional

en: Cyrillic/Russian
an: Cirilico/Ruso

en: Japanese
an: Chaponés

en: Korean
an: Coreano

en: Chinese Simplified
an: Chino simplificau

en: Georgian
an: Cheorchiano

en: Cyrillic/Ukrainian
an: Cirilico/Ucrainés

en: Croatian
an: Crovata

en: Hindi
an: Hindú

en: Persian
an: Persa

en: Icelandic
an: Islandés

en: Vietnamese
an: Vietnamita

en: Thai
an: Tailandés

en: Open in _Remote Terminal
an: Ubrir en una terminal _remota

en: Open in _Local Terminal
an: Ubrir en una terminal _local

en: Open the currently selected folder in a terminal
an: Ubrir a carpeta seleccionada en una terminal

en: Open the currently open folder in a terminal
an: Ubrir a carpeta ubierta actualment en una terminal

en: Open in T_erminal
an: Ubrir en una t_erminal

en: Open T_erminal
an: Ubrir t_erminal

en: Open a terminal
an: Ubrir una terminal

en: Open in _Midnight Commander
an: Ubrir en _Midnight Commander

en: Open the currently selected folder in the terminal file manager Midnight Commander
an: Ubrir a carpeta actualment seleccionada en o chestor de fichers d'a terminal Midnight Commander

en: Open the currently open folder in the terminal file manager Midnight Commander
an: Ubrir a carpeta actualment ubierta en o chestor de fichers d'a terminal Midnight Commander

en: Open _Midnight Commander
an: Ubrir o _Midnight Commander

en: Open the terminal file manager Midnight Commander
an: Ubrir o chestor de fichers d'a terminal Midnight Commander

en: Option "%s" is no longer supported in this version of gnome-terminal.
an: A opción "%s" ya no ye suportada en ista versión de gnome-terminal.

en: GNOME Terminal
an: Terminal de GNOME

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
an: L'argumento ta "%s" no ye un comando valido: %s

en: Two roles given for one window
an: S'han dau dos papers ta una finestra

en: "%s" option given twice for the same window
an: A opción "%s" s'ha emplegau dos vegadas ta la mesma finestra

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
an: O factor d'ampliación "%g" ye masiau chicot, se ye emplegando %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
an: O factor d'ampliación "%g" ye masiau gran, se ye emplegando %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
an: A opción "%s" amenista que s'especifique o comando ta executar-se en a resta d'a linia de comandos

en: Not a valid terminal config file.
an: O fichero de configuración d'a terminal no ye valido

en: Incompatible terminal config file version.
an: A versión d'o fichero de configuración no ye compatible.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
an: No rechistrar con o servidor de nombres d'activación, no reemplegar una terminal activa

en: Load a terminal configuration file
an: Cargar un fichero de configuración d'a terminal

en: FILE
an: FICHERO

en: Open a new window containing a tab with the default profile
an: Ubre una finestra nueva contenendo una pestanya con o perfil predeterminau.

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
an: Ubre una pestanya nueva en a zaguera finestra ubierta con o perfil predeterminau.

en: Turn on the menubar
an: Enchegar a barra de menú

en: Turn off the menubar
an: Desenchegar a barra de menú

en: Maximize the window
an: Maximizar a finestra

en: Set the last specified tab as the active one in its window
an: Estableix a zaguera pestanya especificada como l'activa en a tuya finestra

en: Execute the argument to this option inside the terminal
an: Executa l'argumento d'ista opción dentro d'a terminal

en: PROFILE-NAME
an: NOMBRE-D'O-PERFIL

en: GNOME Terminal Emulator
an: Emulador de terminal ta GNOME

en: Show GNOME Terminal options
an: Amuestra as opcions d'a Terminal de GNOME

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
an: Opcions ta ubrir finestras nuevas u pestanyas de terminal; puet haber especificau mas d'una d'ellas:

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
an: Opcions d'as finestras; si s'emplegan antis d'o primer argumento --window u --tab, estableixen as valors predeterminadas ta todas as finestras:

en: Show per-window options
an: Amuestra as opcions por a finestra

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
an: Opcions d'a terminal; si s'emplegan antis d'o primer argumento --window u --tab, estableixen as valors predeterminadas ta totz os terminals:

en: Show per-terminal options
an: Amuestra as opcions por terminal

en: Click button to choose profile
an: Preta lo botón ta seleccionar un perfil

en: Profile list
an: Listau de perfils

en: Delete profile “%s”?
an: Borrar o perfil "%s"

en: _Cancel
an: _Cancelar

en: _Delete
an: _Eliminar

en: Delete Profile
an: Borrar o perfil

en: Show
an: Amostrar

en: _Encoding
an: _Codificación

en: No command supplied nor shell requested
an: No s'ha especificau un comando ni s'ha indicau l'enterprite d'ordens

en: _Profile Preferences
an: _Preferencias d'o perfil

en: _Relaunch
an: _Relanzar

en: There was an error creating the child process for this terminal
an: S'ha produciu una error en creyar o proceso fillo ta iste terminal

en: The child process exited normally with status %d.
an: O proceso fillo ha rematau correctament con o estau %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
an: S'ha interrumpiu o proceso fillo con o sinyal %d.

en: The child process was aborted.
an: S'ha interrumpiu o proceso fillo.

en: Close tab
an: Zarrar pestanya

en: Switch to this tab
an: Cambiar a ista pestanya

en: There was an error displaying help
an: S'ha produciu una error en amostrar l'aduya

en: Contributors:
an: Colaboradors:

en: Using VTE version %u.%u.%u
an: Usando a versión %u.%u.%u de VTE

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
an: Un emulador de terminal ta l'escritorio GNOME

en: Could not open the address “%s”
an: No s'ha puesto ubrir l'adreza "%s"

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
an: GNOME Terminal ye software libre; puetz redistribuir-lo y/u modificar-lo baixo os termins d'a Licencia Publica Cheneral GNU tal como se publica por a Free Software Foundation; ya siga la versión 3 d'a Licencia, u (a la tuya esleción) qualsiquier versión posterior.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
an: Iste programa se distribuye con a esperanza que te siga util, pero SIN GARRA GUARENCIA; sin mesmo a guarencia implicita de MERCANTILIDAT u IDONEIDAT TA UN PROPOSITO PARTICULAR. Veye a Licencia Publica Cheneral GNU ta mas detalles.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
an: Habrías d'haber recibiu una copia d'a Licencia publica Cheneral de GNU chunto con GNOME Terminal; si no, veye <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Could not save contents
an: No s'ha puesto alzar o conteniu

en: Save as…
an: Alzar como…

en: _Save
an: _Alzar

note: Toplevel
en: _File
an: _Fichero

note: File menu
en: Open _Terminal
an: Ubrir a _terminal

en: _Edit
an: _Editar

en: _View
an: _Veyer

en: _Search
an: _Mirar

en: Ta_bs
an: Pe_stanyas

en: Open Ta_b
an: Ubrir pe_stanya

en: New _Profile
an: _Perfil nuevo

en: _Save Contents
an: _Alzar conteniu

en: C_lose Terminal
an: Zarrar a _terminal

en: _Close All Terminals
an: _Zarrar todas as terminals

en: Paste _Filenames
an: Apegar os _nombres de fichero

en: Select All
an: Seleccionar tot

en: Pre_ferences
an: _Preferencias

note: Search menu
en: _Find…
an: _Mirar…

en: Find Ne_xt
an: Mirar _siguient

en: Find Pre_vious
an: Mirar _anterior

en: _Clear Highlight
an: _Sacar resaltau

en: Go to _Line...
an: Ir ta la _linia…

en: _Incremental Search...
an: Busca _incremental…

note: Terminal menu
en: Change _Profile
an: Cambiar _perfil

en: Set _Character Encoding
an: Establir a _codificación de caracters

en: _Reset
an: _Reenchegar

en: Reset and C_lear
an: Reenchegar y _limpiar

note: Terminal/Encodings menu
en: _Add or Remove…
an: _Adhibir u sacar…

note: Tabs menu
en: _Previous Terminal
an: Terminal _anterior

en: _Next Terminal
an: _Siguient terminal

en: Move Terminal _Left
an: Mover terminal a la _cucha

en: Move Terminal _Right
an: Mover terminal a la d_reita

en: _Detach Terminal
an: _Desacoplar terminal

note: Help menu
en: _Contents
an: _Indiz

note: Popup menu
en: _Send Mail To…
an: _Ninviar un correu a…

en: _Copy E-mail Address
an: _Copiar l'adreza de correu electronico

en: C_all To…
an: Grit_ar a…

en: _Copy Call Address
an: _Copiar l'adreza de gritada

en: _Open Link
an: Ubrir o vincl_o

en: _Copy Link Address
an: C_opiar l'adreza d'o vinclo

en: P_rofiles
an: Pe_rfils

en: L_eave Full Screen
an: D_eixar a pantalla completa

note: View Menu
en: Show _Menubar
an: Amostrar a barra de _menú

en: _Full Screen
an: _Pantalla completa

note: Terminal menu
en: Read-_Only
an: Solo que _lectura

en: Close this window?
an: Zarrar ista finestra?

en: Close this terminal?
an: Zarrar ista terminal?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
an: Encara bi ha procesos executando-se en qualques terminals d'ista finestra. Zarrar a finestra matará totz os procesos.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
an: Encara bi ha un proceso executando-se en ista terminal. Zarrar a terminal lo matará.

en: C_lose Window
an: _Zarrar a finestra
