gnome-terminal - en to sr translation catalogue (503 entries)

en: Terminal
sr: Терминал

en: Use the command line
sr: Користи линију наредби

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
sr: љуска;шкољка;упит;наредба;команда;shell;prompt;command;commandline;cmd;

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Preferences
sr: Поставке

en: Configure the command line
sr: Подеси линију наредби

en: Terminal Preferences
sr: Поставке терминала

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
sr: само ОЈЛ-3.0+ или само GFDL-1.3

en: GPL-3.0+
sr: ОЈЛ-3.0+

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
sr: Гномов терминал је опонашавач терминала за приступ конзолном окружењу ЈУНИКСА који може бити коришћен за покретање програма који су доступнни на вашем систему.

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
sr: Подржава неколико профила, отварање више језичака и примену неколико пречица тастатуре.

en: console
sr: конзола

en: keyboard
sr: тастатура

en: pointing
sr: показивање

note: This is the name of a colour scheme
en: GNOME
sr: Гном

en: Terminal plugin for Files
sr: Прикључак терминала за Датотеке

en: Open a terminal from Files
sr: Отвара терминал из Датотека

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
sr: Отвори терминал је додатак за програм Датотеке, који додаје ставку менија за отварање терминала из тренутног директоријума.

[ctx: visible-name]
note: Translators: This needs to be parsed as a GVariant string, so keep the regular single quotes around the string as-is, and do not add extra quotes.
en: 'Unnamed'
sr: 'Неименовано'

en: Human-readable name of the profile
sr: Човеку разумљив назив профила

en: Human-readable name of the profile.
sr: Човеку разумљив назив профила.

en: Default color of text in the terminal
sr: Основна боја текста у терминалу

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
sr: Основна боја текста у терминалу, као одредница боје (може бити дата у виду хексадекадних цифара ХТМЛ стила, или назив боје на енглеском језику, нпр.: „red“ — црвена).

en: Default color of terminal background
sr: Основна боја позадине терминала

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
sr: Основна боја позадине терминала, као одредница боје (може бити дата у виду хексадекадних цифара ХТМЛ стила, или назив боје на енглеском језику, нпр.: „red“ — црвена).

en: Default color of bold text in the terminal
sr: Подразумевана боја подебљаног текста у терминалу

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
sr: Подразумевана боја подебљаног текста у терминалу, као навод боје (може бити шестословни ХТМЛ код боје, или назив боје на енглеском језику). Ова опција се не користи уколико укључите „bold-color-same-as-fg“.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
sr: Да ли је подебљани текст исте боје као и уобичајени текст

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
sr: Ако је изабрано, подебљани текст ће бити исписан у истој боји као и уобичајени текст.

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
sr: Размера висине ћелије за повећање размакнутости редова (не повећава висину фонта).

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
sr: Размера ширине ћелије за повећање размакнутости слова (не повећава ширину фонта).

en: Whether to use custom cursor colors
sr: Да ли да користи произвољну боју курсора

en: If true, use the cursor colors from the profile.
sr: Уколико је укључено, користи боје курсора на основу профила.

en: Cursor background color
sr: Боја позадине курсора

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
sr: Произвољна боја позадине курсора терминала, као навод боје (може бити шестословни ХТМЛ код боје, или назив боје на енглеском језику). Ова опција се користи уколико укључите „cursor-colors-set“.

en: Cursor foreground colour
sr: Боја курсора

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
sr: Произвољна боја текста на позицији курсора у терминалу, као навод боје (може бити шестословни ХТМЛ код боје, или назив боје на енглеском језику). Ова опција се користи уколико укључите „cursor-colors-set“.

en: Whether to use custom highlight colors
sr: Да ли да користи произвољне боје за истицање

en: If true, use the highlight colors from the profile.
sr: Уколико је укључено, користи боје за истицање из профила.

en: Highlight background color
sr: Боја позадине истицања

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
sr: Произвољна боја позадине за истицање текста у терминалу, као навод боје (може бити шестословни ХТМЛ код боје, или назив боје на енглеском језику). Ова опција се користи уколико укључите „highlight-colors-set“.

en: Highlight foreground colour
sr: Боја текста за истицање

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
sr: Произвољна боја истакнутог текста у терминалу, као навод боје (може бити шестословни ХТМЛ код боје, или назив боје на енглеском језику). Ова опција се користи уколико укључите „highlight-colors-set“.

en: Whether to perform bidirectional text rendering
sr: Да ли треба вршити двосмерно ицртавање текста

en: If true, perform bidirectional text rendering (“BiDi”).
sr: Ако је тачно, извршавај двосмерно ицртавање текста (BiDi).

en: Whether to perform Arabic shaping
sr: Да ли треба обликовати арапски

en: If true, shape Arabic text.
sr: Ако је тачно, обликуј арапски текст.

en: Whether to enable SIXEL images
sr: Да ли треба омогућити СИКСЕЛ слике

en: If true, SIXEL sequences are parsed and images are rendered.
sr: Ако је тачно, СИКСЕЛ секвенце се обрађују и приказују као слике.

en: Whether bold is also bright
sr: Да ли је подебљано такође и светло

en: If true, setting bold on the first 8 colors also switches to their bright variants.
sr: Ако је одабрано, подебљавање текста обојеног једном од првих 8 боја мења његову боју у светлију нијансу.

en: Whether to ring the terminal bell
sr: Да ли да зазвони терминалским звонцем

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
sr: Списак АСКРИ знакова интерпункције који се неће сматрати као део речи приликом избора на основу речи

en: Default number of columns
sr: Подразумевани број колона

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sr: Број колона у новим прозорима терминала. Кључ се занемарује уколико „use_custom_default_size“ (користи подразумевану произвољну величину) није постављен.

en: Default number of rows
sr: Подразумевани број редова

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sr: Број редова у новим прозорима терминала. Кључ се занемарује уколико „use_custom_default_size“ (користи подразумевану произвољну величину) није постављен.

en: When to show the scrollbar
sr: Када да ће бити приказан клизач

en: Number of lines to keep in scrollback
sr: Број редова који се памте у клизачу

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
sr: Број редова који се памте. Можете ићи уназад у терминалу за овај број редова; редови који нису стали се занемарују. Будите пажљиви са овим подешавањем; оно је основни чинилац који одређује колико меморије ваш терминал користи.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sr: Да ли ће неограничени број редова бити задржан у клизачу

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sr: Ако је изабрано, исписани редови неће бити заборављани. Историјат се чува привремено на диску, тако да можете остати без простора на диску ако има пуно редова у терминалу.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sr: Да ли да помери на дно када се притисне тастер

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sr: Ако је изабрано, притисак на тастер пребацује клизач на крај терминала.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
sr: Да ли да помери на дно када има новог излаза

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
sr: Ако је изабрано, при сваком новом излазу, терминал ће вас пребацити на крај.

en: What to do with the terminal when the child command exits
sr: Шта да ради са терминалом када се изврши зависна наредба

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
sr: Дозвољене вредности су „close“ за затварање терминала и „restart“ за поновно покретање наредбе и „hold“ да задржите терминал отвореним а да се наредба не извршава унутар њега.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
sr: Да ли да покрене наредбу у терминалу као пријавну љуску

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
sr: Ако је изабрано, наредба унутар терминала ће бити покренута као пријавна љуска (argv[0] ће садржати цртицу на почетку).

en: Whether to preserve the working directory when opening a new terminal
sr: Да ли треба сачувати радну фасциклу приликом отварања новог терминала

en: Controls when opening a new terminal from a previous one carries over the working directory of the opening terminal to the new one.
sr: Подешава да ли отварање новог терминала из постојећег преноси тренутну радну фасциклу већ постојећег у нови.

en: Whether to run a custom command instead of the shell
sr: Да ли да покрене наредбу по избору уместо љуске

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
sr: Ако је постављено на тачно, вредност произвољне наредбе (custom_command) ће се користити уместо покретања љуске.

en: Whether to blink the cursor
sr: Да ли курсор да трепће

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
sr: Дозвољене вредности су „system“ (из система) која користи општа подешавања трептања курсора или „on“ (укључено) и „off“ (искључено) за непосредно укључивање или искључивање треперења.

en: The cursor appearance
sr: Изглед курсора

en: Possible values are “always” or “never” allow blinking text, or only when the terminal is “focused” or “unfocused”.
sr: Дозвољене вредности за трептање текста су „always“ (увек) или „never“ (никад) или само када је терминал у фокусу или ван њега.

en: Custom command to use instead of the shell
sr: Прилагођена наредба која се користи уместо љуске

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
sr: Покреће ову наредбу уместо љуске, ако је изабрано „use_custom_command“ (користи произвољну наредбу).

en: Palette for terminal applications
sr: Палета за програме терминала

en: A Pango font name and size
sr: Врста и величина Панго фонта

en: The code sequence the Backspace key generates
sr: Кодни низ који ствара тастер за враћање уназад

en: The code sequence the Delete key generates
sr: Кодни низ који ствара тастер за брисање

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sr: Да ли да користи боје из теме за терминалски елемент

en: Whether to use the system monospace font
sr: Да ли ће бити коришћен системски фонт утврђене ширине

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
sr: Да ли ће поново преломити садржај терминала приликом премене величине прозора

en: Which encoding to use
sr: Које кодирање ће бити коришћено

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
sr: Да ли су знаци нејасне ширине уски или широки приликом коришћења УТФ-8 кодирања

en: Keyboard shortcut to open a new tab
sr: Пречица за отварање новог језичка

en: Keyboard shortcut to open a new window
sr: Пречица за отварање новог прозора

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
sr: Пречица за чување садржаја тренутног језичка у датотеку

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
sr: Пречица за извоз садржаја тренутног језичка у датотеке различитих формата

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
sr: Пречица за штампање садржаја тренутног језичка преко штампача или у датотеку

en: Keyboard shortcut to close a tab
sr: Пречица за затварање језичка

en: Keyboard shortcut to close a window
sr: Пречица за затварање прозора

en: Keyboard shortcut to copy text
sr: Пречица за копирање текста

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
sr: Пречица за копирање текста као ХТМЛ

en: Keyboard shortcut to paste text
sr: Пречица за убацивање текста

en: Keyboard shortcut to select all text
sr: Пречица за одабир целог текста

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
sr: Пречица за отварање поставки програма

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
sr: Пречица за пребацивање режима приказа преко целог екрана

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
sr: Пречица за измену видљивости траке изборника

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
sr: Пречица за окидање „само за читање“ стања

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
sr: Пречица за ресетовање терминала

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
sr: Пречица за ресетовање и чишћење терминала

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
sr: Пречица са тастатуре за отварање прозорчета претраге

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
sr: Пречица за налажење следеће појаве термина претраге

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
sr: Пречица за налажење претхдне појаве термина претраге

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
sr: Пречица за уклањање истицања налажења

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
sr: Пречица за пребацивање на претходни језичак

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
sr: Пречица за пребацивање на следећи језичак

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
sr: Пречица за премештање текућег језичка на лево

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
sr: Пречица за премештање текућег језичка на десно

en: Keyboard shortcut to detach current tab
sr: Пречица за откачињање текућег језичка

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
sr: Пречица за пребацивање на нумерисани језичак

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
sr: Пречица за пребацивање на последњи језичак

en: Keyboard shortcut to launch help
sr: Пречица за приказивање помоћи

en: Keyboard shortcut to make font larger
sr: Пречица за повећавање фонта

en: Keyboard shortcut to make font smaller
sr: Пречица за умањивање фонта

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
sr: Пречица за подразумевану величину фонта

en: Keyboard shortcut to show the primary menu
sr: Пречица за приказ примарног изборника

en: Whether the menubar has access keys
sr: Да ли главни изборник садржи пречице

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
sr: Да ли да користи Alt+слово пречице за главни изборник. Оне могу да се сударају са неким програмима који се покрећу унутар терминала па их је могуће искључити.

en: Whether shortcuts are enabled
sr: Да су укључене пречице

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
sr: Да ли су пречице укључене. Оне могу да се сударају са неким програмима који се покрећу унутар терминала па их је могуће искључити.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
sr: Да ли је укључена обична подршка за Гтк пречице за изборник

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
sr: Обично можете приступити главном изборнику са F10. Ово се може прилагодити и помоћу гткрц (gtk-menu-bar-accell = "whatever"). Ова опција омогућава да се искључи стандардна пречица за главни изборник.

en: Whether the shell integration is enabled
sr: Да ли је укључено сједињавање шкољке

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
sr: Да ли да тражи потврду пре затварања терминала

en: Additional info section items to appear in the context menu
sr: Додатне ставке у инфо одељку које треба приказати у контекстуалном менију

en: Whether to show the menubar in new windows
sr: Да ли да приказује траку изборника у новим прозорима

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
sr: Да ли ће нови терминали бити отворени као прозори или језичци

en: When to show the tabs bar
sr: Када се приказују картице

en: The position of the tab bar
sr: Положај траке језичака

en: Which theme variant to use
sr: Коју варијанту теме ћете користити

en: Whether new tabs should open next to the current one or at the last position
sr: Да ли нове језичке треба отворити поред постојећих или на последњи положај

en: Always check whether GNOME Terminal is the default terminal
sr: Увек проверава да ли је Гномов терминал основни терминал

note: Open new terminal in new window
en: Window
sr: Прозор

note: Open new terminal in new tab
en: Tab
sr: Језичак

note: New tab opens at the last position
en: Last
sr: Последње

note: New tab opens next to current tab
en: Next
sr: Следеће

[ctx: theme variant]
en: Default
sr: Подразумевана

[ctx: theme variant]
en: Light
sr: Светла

[ctx: theme variant]
en: Dark
sr: Тамна

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
sr: Уски

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
sr: Широки

note: Cursor shape
en: Block
sr: Блок

note: Cursor shape
en: I-Beam
sr: Усправна цртица

note: Cursor shape
en: Underline
sr: Доња цртица

note: Cursor blink mode
en: Default
sr: Основно

note: Cursor blink mode
en: Enabled
sr: Омогућено

note: Cursor blink mode
en: Disabled
sr: Онемогућено

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Never
sr: Никад

note: Text blink mode
en: When focused
sr: Када је у фокусу

note: Text blink mode
en: When unfocused
sr: Када није у фокусу

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Always
sr: Увек

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
sr: Замени почетни наслов

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
sr: Додај на почетни наслов

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
sr: Уклони почетни наслов

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
sr: Задржи почетни наслов

note: When command exits
en: Exit the terminal
sr: Изађи из терминала

note: When command exits
en: Restart the command
sr: Понови наредбу

note: When command exits
en: Hold the terminal open
sr: Држи терминал отвореним

note: This is the name of a colour scheme
en: Tango
sr: Танго

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
sr: Линукс конзола

note: This is the name of a colour scheme
en: XTerm
sr: ИксТерм

note: This is the name of a colour scheme
en: Rxvt
sr: Рхвт

note: This is the name of a colour scheme
en: Solarized
sr: Осветљена

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
sr: Произвољно

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
sr: Сам изабери

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
sr: CTRL-H

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
sr: Низ бекства

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
sr: Конзолно брисање

note: Preserve working directory
en: Shell only
sr: Само шкољка

en: _Show menubar by default in new terminals
sr: Прикажи _изборник у новим терминалима по основи

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
sr: _Укључи подсетнике (као што је Alt+F за отварање изборника Датотека)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
sr: Укључи тастер _пречице изборника (Ф10 подразумевано)

en: Theme _variant:
sr: _Варијанта теме:

en: Open _new terminals in:
sr: Отвори _нове терминале као:

en: New tab _position:
sr: _Положај новог језичка:

en: _Always check if default terminal
sr: _Увек провери да ли је основни терминал

en: _Set as default terminal
sr: _Постави као основни терминал

en: _Enable shortcuts
sr: _Укључи пречице

en: Text Appearance
sr: Изглед текста

en: Initial terminal si_ze:
sr: Почетна _величина терминала:

en: columns
sr: колоне

en: rows
sr: реда

en: Rese_t
sr: Поново _постави

en: Custom _font:
sr: Произвољан _фонт:

en: Choose A Terminal Font
sr: Изаберите фонт терминала

en: Cell spaci_ng:
sr: Размак_нутост ћелије:

en: Allow b_linking text:
sr: Дозволи трептајући текст:

en: Cursor
sr: Курсор

en: Cursor _shape:
sr: Облик _курсора:

en: Cursor blin_king:
sr: Трептање _показивача:

en: Sound
sr: Звук

en: Terminal _bell
sr: _Звонце терминала

en: Profile ID:
sr: ИБ профила:

en: Text
sr: Текст

en: Text and Background Color
sr: Боја текста и позадине

en: _Use colors from system theme
sr: _Користи боје које користи систем

en: Built-in sche_mes:
sr: Постојеће _шеме:

en: Background
sr: Позадина

en: _Default color:
sr: Подразумевана _боја:

en: Choose Terminal Text Color
sr: Изаберите боју текста терминала

en: Choose Terminal Background Color
sr: Изаберите боју позадине терминала

en: Bo_ld color:
sr: Боја _подебљања:

en: Choose Terminal Bold Text Color
sr: Изаберите боју подебљаног текста

en: _Underline color:
sr: Боја п_одвлачења:

en: Choose Terminal Underlined Text Color
sr: Изаберите боју подвученог текста

en: Cu_rsor color:
sr: Боја _курсора:

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
sr: Изаберите боју курсора

en: Choose Terminal Cursor Background Color
sr: Изаберите боју позадине курсора

en: _Highlight color:
sr: Боја _истицања:

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
sr: Изаберите боју изабраног текста

en: Choose Terminal Highlight Background Color
sr: Изаберите боју позадине истакнутог текста

en: Palette
sr: Палета

en: Built-in _schemes:
sr: Постојеће ш_еме:

en: Color p_alette:
sr: Палета _боја:

en: Show _bold text in bright colors
sr: Прикажи _подебљан текст светлим бојама

en: Colors
sr: Боје

en: _Show scrollbar
sr: Прикажи _клизач

en: Scroll on _output
sr: По_мерај при испису

en: Scroll on _keystroke
sr: Померај на притисак _тастера

en: _Limit scrollback to:
sr: _Ограничи клизање на:

en: lines
sr: реда

en: Scrolling
sr: Клизање

en: _Run command as a login shell
sr: _Покрени наредбу као љуску за пријаву

en: Ru_n a custom command instead of my shell
sr: По_крени ову наредбу уместо наредбе љуске

en: Custom co_mmand:
sr: Произвољна наред_ба:

en: _Preserve working directory:
sr: Сачувати _радну фасциклу:

en: When command _exits:
sr: Након извршења наредб_е:

en: Command
sr: Наредба

en: _Backspace key generates:
sr: Тастер _повратнице остварује:

en: _Delete key generates:
sr: Тастер _брисања остварује:

en: _Encoding:
sr: _Кодирање:

en: Ambiguous-_width characters:
sr: Нејасни _широки знаци:

en: Enable _SIXEL images
sr: Омогући _СИКСЕЛ слике

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
sr: _Врати опције усклађивања на подразумеване

en: Compatibility
sr: Усклађивање

en: Clone…
sr: Клонирај…

en: Rename…
sr: Преименуј…

en: Delete…
sr: Обриши…

en: Set as default
sr: Подеси као подразумевано

en: Cancel
sr: Откажи

en: Black on light yellow
sr: Црна на светло жутој

en: Black on white
sr: Црна на белој

en: Gray on black
sr: Сива на црној

en: Green on black
sr: Зелена на црној

en: White on black
sr: Бела на црној

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: GNOME light
sr: Гномова светла

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: GNOME dark
sr: Гномова тамна

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Tango light
sr: Светла танго

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Tango dark
sr: Тамна танго

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
sr: Осветљена светла

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
sr: Осветљена тамна

en: Error parsing command: %s
sr: Грешка при обради наредбе: %s

en: Chinese Traditional
sr: традиционални кинески

en: Cyrillic/Russian
sr: ћирилични/руски

en: Japanese
sr: јапански

en: Korean
sr: корејски

en: Chinese Simplified
sr: кинески поједностављени

en: Western
sr: западни

en: Central European
sr: централноевропски

en: Cyrillic
sr: ћирилични

en: Turkish
sr: турски

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Arabic
sr: арапски

en: Nordic
sr: норвешки

en: Baltic
sr: балтички

en: Celtic
sr: келтски

en: Romanian
sr: румунски

en: South European
sr: јужноевропски

en: Greek
sr: грчки

en: Hebrew Visual
sr: хебрејски визуелни

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: ћирилични/украјински

en: Croatian
sr: хрватски

en: Thai
sr: тајландски

en: Unicode
sr: уникод

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Legacy CJK Encodings
sr: Стара КЈК кодирања

en: Obsolete Encodings
sr: Застарела кодирања

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × width
en: width
sr: ширина

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × height
en: height
sr: висина

en: Choose Palette Color %u
sr: Изаберите боју у палети %u

en: Palette entry %u
sr: Боја у палети %u

en: Find
sr: Пронађи

en: Find previous occurrence
sr: Нађи претходно појављивање

en: Find next occurrence
sr: Нађи следеће појављивање

en: Toggle search options
sr: Прикажи опције претраге

en: _Match case
sr: _Упореди величину слова

en: Match _entire word only
sr: Упореди само _целе речи

en: Match as _regular expression
sr: Упореди као _регуларни израз

en: _Wrap around
sr: Преламај _около

en: New Tab
sr: Нови језичак

en: Save Contents
sr: Сачувај садржај

en: Export
sr: Извези

en: Print
sr: Одштампај

en: Close Tab
sr: Затвори језичак

en: Close Window
sr: Затвори прозор

en: Copy
sr: Копирај

en: Copy as HTML
sr: Копирај као ХТМЛ

en: Paste
sr: Убаци

en: Select All
sr: Изабери све

en: Find Next
sr: Нађи следеће

en: Find Previous
sr: Нађи претходно

en: Clear Highlight
sr: Уклони истицање

en: Hide and Show Menubar
sr: Сакриј и прикажи траку изборника

en: Full Screen
sr: Преко целог екрана

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Normal Size
sr: Уобичајена величина

en: Read-Only
sr: Само за читање

en: Reset
sr: Поново постави

en: Reset and Clear
sr: Поново постави и очисти

en: Switch to Previous Tab
sr: Пређи на претходни језичак

en: Switch to Next Tab
sr: Пређи на следећи језичак

en: Move Tab to the Left
sr: Премести језичак на лево

en: Move Tab to the Right
sr: Премести језичак на десно

en: Detach Tab
sr: Одвој језичак

en: Switch to Last Tab
sr: Пређи на последњи језичак

en: Contents
sr: Садржај

en: Show Primary Menu
sr: Прикажи примарни изборник

en: File
sr: Датотека

en: Edit
sr: Уреди

en: View
sr: Преглед

en: Search
sr: Претражи

en: Tabs
sr: Језичци

en: Help
sr: Помоћ

en: Global
sr: Опште

en: Switch to Tab %u
sr: Пређи на језичак %u

en: _Action
sr: _Радња

en: Shortcut _Key
sr: Тастер _пречице

en: New Terminal
sr: Нови терминал

en: New _Terminal
sr: Нови _терминал

en: New _Tab
sr: Нови _језичак

en: New _Window
sr: Нови п_розор

en: Change _Profile
sr: Измени _профил

en: _Profile
sr: _Профили

en: Profiles
sr: Профили

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: _Full Screen
sr: _Преко целог екрана

en: Read-_Only
sr: Само за _читање

en: Set _Title…
sr: Постави _наслов…

en: _Advanced
sr: Н_апредно

en: _Reset
sr: По_ново постави

en: Reset and C_lear
sr: Поново постави и _очисти

en: _Inspector
sr: _Инспектор

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About
sr: _О програму

en: _File
sr: _Датотека

en: _Save Contents…
sr: _Сачувај садржај…

en: _Export…
sr: _Извези…

en: _Print…
sr: _Одштамај…

en: C_lose Tab
sr: Затвори _језичак

en: _Close Window
sr: Затвори _прозор

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Copy
sr: _Копирај

en: Copy as _HTML
sr: Копирај као _ХТМЛ

en: _Paste
sr: У_баци

en: Paste as _Filenames
sr: Убаци као називе _датотека

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: P_references
sr: П_оставке

en: _View
sr: Пре_глед

en: Show _Menubar
sr: Прикажи _изборник

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: _Search
sr: Пре_трага

en: _Find…
sr: _Нађи…

en: Find _Next
sr: Нађи _следеће

en: Find _Previous
sr: Нађи _претходно

en: _Clear Highlight
sr: Уклони _истицање

en: _Terminal
sr: _Терминал

en: Ta_bs
sr: _Језичци

en: _Previous Tab
sr: _Претходни језичак

en: _Next Tab
sr: Следећи је_зичак

en: Move Terminal _Left
sr: Премести терминал на _лево

en: Move Terminal _Right
sr: Премести терминал на _десно

en: _Detach Terminal
sr: _Одвој терминал

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Open in _Remote Terminal
sr: Отвори у _удаљеном терминалу

en: Open in _Local Terminal
sr: Отвори у _локалном терминалу

en: Open the currently selected folder in a terminal
sr: Отвара текући директоријум у терминалу

en: Open the currently open folder in a terminal
sr: Отвара текући директоријум у терминалу

en: Open in T_erminal
sr: Отвори у _терминалу

en: Open T_erminal
sr: Отвори _терминал

en: Open a terminal
sr: Отвори терминал

en: C_lose Terminal
sr: _Затвори терминал

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
sr: Опција „%s“ је застарела и вероватно ће бити уклоњена у наредним издањима Гномовог терминала.

note: %s is being replaced with "-- " (without quotes), which must be used literally, not translatable
en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
sr: Користите „%s“ да окончате опције и да линија наредби започне извршавање након тога.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
sr: Опција „%s“ више није подржана у новим издањима Гномовог терминала.

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
sr: Аргумент за „%s“ није исправна наредба: %s

en: Two roles given for one window
sr: Две улоге наведене за један прозор

en: “%s” option given twice for the same window
sr: „%s“ опција је наведена два пута за исти прозор

en: Cannot pass FD %d twice
sr: Не могу да пропустим ФД %d два пута

en: “%s” is not a valid zoom factor
sr: „%s“ није исправна вредност увећања

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
sr: Вредност увећања „%g“ је премала, користим %g

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
sr: Вредност увећања „%g“ је превелика, користим %g

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
sr: Могућност „%s“ захтева задавање наредбе на крају линије за наредбе

en: Can only use --wait once
sr: Заставицу --wait можете користити само једном

en: Not a valid terminal config file.
sr: Неисправна датотека са подешавањима терминала.

en: Incompatible terminal config file version.
sr: Неисправно издање датотеке са подешавањима терминала.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
sr: Не пријављује се на сервер за покретање, не користи исти покренути терминал

en: Load a terminal configuration file
sr: Учитава датотеку са подешавањима терминала

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Do not pass the environment
sr: Не шаљи окружење

en: Show preferences window
sr: Приказује прозор поставки

en: Print environment variables to interact with the terminal
sr: Испиши промењиве окружења за рад са терминалом

en: Increase diagnostic verbosity
sr: Повећај опширност дијагностике

en: Suppress output
sr: Потисни излаз

en: Open a new window containing a tab with the default profile
sr: Отвара нови прозор са језичком користећи подразумевани профил

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
sr: Отвара нови језичак у последњем отвореном прозору користећи подразумевани профил

en: Turn on the menubar
sr: Приказује траку изборника

en: Turn off the menubar
sr: Уклања траку изборника

en: Maximize the window
sr: Увећава прозор

en: Full-screen the window
sr: Поставља преко целог екрана

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
sr: Поставља величину прозора, на пример: 80x24, или 80x24+200+200 (КОЛОНЕxРЕДОВИ+X+Y)

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: Set the window role
sr: Поставља улогу прозора

en: ROLE
sr: УЛОГА

en: Set the last specified tab as the active one in its window
sr: Поставља последње наведени језичак као активан у свом прозору

en: Execute the argument to this option inside the terminal
sr: Извршава аргумент ове могућности унутар терминала

en: Use the given profile instead of the default profile
sr: Користи дати профил уместо подразумеваног

en: PROFILE-NAME
sr: НАЗИВ ПРОФИЛА

en: Set the initial terminal title
sr: Поставља почетни наслов прозора

en: TITLE
sr: НАСЛОВ

en: Set the working directory
sr: Поставља радни директоријум

en: DIRNAME
sr: Назив ДИРЕКТОРИЈУМА

en: Wait until the child exits
sr: Чека на потпроцесе да заврше

en: Forward file descriptor
sr: Прослеђује описника датотеке

note: FD = file descriptor
en: FD
sr: Описник

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
sr: Поставља вредност увећања (1.0 = нормалан приказ)

en: ZOOM
sr: УВЕЋАЊЕ

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: GNOME Terminal Emulator
sr: Гномов емулатор терминала

en: Show GNOME Terminal options
sr: Приказује могућности Гномовог терминала

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
sr: Могућности отварања терминала у језичцима; можете одредити више од једног језичка:

en: Show terminal options
sr: Приказује опције терминала

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
sr: Могућности прозора; уколико се користи пре аргумената „--window“ или „--tab“ поставља се подразумевано за све прозоре:

en: Show per-window options
sr: Опције приказа по прозору

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
sr: Могућности терминала; уколико се користи пре аргумената „--window“ или „--tab“ поставља се подразумевано за све терминале:

en: Show per-terminal options
sr: Опције приказа по терминалу

en: Profile “%s”
sr: Профил „%s“

en: Preferences – %s
sr: Поставке – %s

en: New Profile
sr: Нови профил

en: Enter name for new profile with default settings:
sr: Унесите назив новог профила са подразумеваним подешавањима:

en: Create
sr: Направи

en: Enter name for new profile based on “%s”:
sr: Унесите назив за нови профил заснован на „%s“:

en: %s (Copy)
sr: %s (копирај)

en: Clone Profile
sr: Клонирај профил

en: Clone
sr: Клонирај

en: Enter new name for profile “%s”:
sr: Унесите нови назив за профил „%s“:

en: Rename Profile
sr: Преименуј профил

en: Rename
sr: Преименуј

en: Really delete profile “%s”?
sr: Да обришем профил „%s“?

en: Delete Profile
sr: Обриши профил

en: Delete
sr: Обриши

en: This is the default profile
sr: Ово је подразумевани профил

en: General
sr: Опште

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: No command supplied nor shell requested
sr: Није достављена наредба нити је затражена љуска

en: _Relaunch
sr: Поново _покрени

en: There was an error creating the child process for this terminal
sr: Дошло је до грешке стварања потпроцеса овог терминала

en: The child process exited normally with status %d.
sr: Потпроцес је нормално напуштен са стањем %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
sr: Потпроцес је окончан уз сигнал %d.

en: The child process was aborted.
sr: Потпроцес је окончан.

en: Close tab
sr: Затворите језичак

en: There was an error displaying help
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи

en: Contributors:
sr: Доприносиоци:

en: Version %s for GNOME %d
sr: Издање %s за Гном %d

en: Using VTE version %u.%u.%u
sr: Користим ВТЕ издање %u.%u.%u

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
sr: Терминал за Гномову радну површ

en: GNOME Terminal
sr: Гномов терминал

en: Could not open the address “%s”
sr: Не могу да отворим адресу „%s“

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Гномов терминал је слободан софтвер: можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове Опште јавне лиценце коју објављује Задужбина слободног софтвера, било издања 3 те дозволе, или (према вашем избору) било којег новијег издања.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Гномов терминал се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце уз Гномов терминал; ако нисте, погледајте <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: “file” scheme with remote hostname not supported
sr: Шема „file“ са удаљеним називом домаћина није подржана

en: Could not save contents
sr: Не могу да сачувам садржај

en: Save as…
sr: Сачувај као…

en: _Cancel
sr: О_ткажи

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Open _Hyperlink
sr: Отвори _хипервезу

en: Copy Hyperlink _Address
sr: Копирај _адресу хипервезе

en: Send Mail _To…
sr: Пошаљи _е-пошту…

en: Copy Mail _Address
sr: _Копирај адресу е-поште

en: Call _To…
sr: _Позови…

en: Copy Call _Address
sr: Копирај _позивну адресу

en: _Open Link
sr: Отвори _везу

en: Copy _Link
sr: Копирај _везу

en: P_rofiles
sr: _Профили

en: L_eave Full Screen
sr: _Напусти цео екран

en: Set GNOME Terminal as your default terminal?
sr: Да поставим Гномов терминал као ваш основни терминал?

en: _Yes
sr: _Да

en: _No
sr: _Не

en: Close this window?
sr: Да затворим прозор?

en: Close this terminal?
sr: Да затворим терминал?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
sr: Неки програми су још увек покренути унутар терминала у овом прозору. Затварање прозора ће их све убити.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
sr: Неки програм је још увек покренут унутар овог терминала. Затварање терминала ће га убити.

en: C_lose Window
sr: _Затвори прозор

en: Failed to parse arguments: %s
sr: Нисам успео да обрадим аргументе: %s
