gnome-terminal - en to eo translation catalogue (479 entries)

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
eo: GPL-3.0+ aŭ GFDL-1.3-sole

note: VERSION=@VERSION@
en: Terminal
eo: Terminalo

en: Use the command line
eo: Uzi la komandolinion

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
eo: GNOME Terminalo estas terminalimitilo por aliri Uniks-ŝela medio, kiun oni povas uzi por ruli programojn disponeblajn por via sistemo.

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
eo: Ĝi subtenas plurajn profilojn, multajn langetojn kaj povas uzi kelkajn klavkombinojn.

en: HighContrast
eo: Altkontrasto

en: SearchProvider
eo: Serĉprovizanto

en: UserDocs
eo: Uzantodokumentaro

en: Terminal plugin for Files
eo: Terminala kromprogramo por Dosieroj

en: Open a terminal from Files
eo: Malfermi terminalon el Dosieroj

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
eo: Malfermi Terminalon estas kromprogramo por la Dosieroj-aplikaĵo, kiu aldonas menueron en la kunteksta menuo por malfermi terminalon en la nuna dosierujo.

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
eo: ŝelo;invito;komando;komandlinio;kmd;cmd;

en: org.gnome.Terminal
eo: org.gnome.Terminalo

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: Preferences
eo: Agordoj

[ctx: visible-name]
note: Translators: Keep single quote please!
en: 'Unnamed'
eo: 'Nenomita'

en: Human-readable name of the profile
eo: Home legebla nomo de la profilo

en: Human-readable name of the profile.
eo: Home legebla nomo de la profilo.

en: Default color of text in the terminal
eo: Implicita koloro de la teksto en la terminalo

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
eo: Implicita koloro de teksto en la terminalo, kiel kolora specifo (povas esti HTML-a deksesumaj ciferoj, aŭ kolornomo kiel “red”).

en: Default color of terminal background
eo: Implicita koloro de la terminal-fono

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
eo: Implicita koloro de terminala fono, kiel kolora specifo (povas esti HTML-a deksesumaj ciferoj, aŭ kolornomo kiel “red”).

en: Default color of bold text in the terminal
eo: Defaŭlta koloro de grasa teksto en la terminalo

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
eo: Implicita koloro de grasa teksto en la terminalo, kiel kolora specifo (povas esti HTML-a deksesuma, aŭ angla kolornomo kiel “red”). Oni malatentas tiun, se bold-color-same-as-fg estas vero.

en: Whether bold text should use the same color as normal text
eo: Ĉu oni uzos la saman koloron por grasa teksto kaj normala teksto

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
eo: Se vera, grasa teksto estos bildigita uzante la saman koloron, kiel normala teksto.

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
eo: Skalfaktoro por la ĉelalto pro pligrandigi linispacon. (Ne pligrandigas la tiparan alton.)

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
eo: Skalfaktoro por la ĉellarĝo pro pligrandigi literspacon. (Ne pligrandigas la tiparan alton.)

en: Whether to use custom cursor colors
eo: Ĉu uzi proprajn tajpmontrilajn kolorojn

en: If true, use the cursor colors from the profile.
eo: Se vera, uzas kursorkolorojn de la profilo.

en: Cursor background color
eo: Tajpmontrila fona koloro

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
eo: Propra koloro de la fono de la terminara tajpmontrilo, kiel kolora specifo (povas esti HTML-a deksesumaj ciferoj, aŭ kolornomo kiel “red”). Oni malatentas tiun, se cursor-colors-set estas malvera.

en: Cursor foreground colour
eo: Tajpmontrila malfona koloro

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
eo: Propra koloro de la malfono de la tekstsigno ĉe la loko de la terminala tajpmontrilo, kiel kolora specifo (povas esti HTML-a deksesumaj ciferoj, aŭ kolornomo kiel “red”). Oni malatentas tiun, se cursor-colors-set estas malvera.

en: Whether to use custom highlight colors
eo: Ĉu uzi proprajn emfazajn kolorojn

en: If true, use the highlight colors from the profile.
eo: Se vera, uzi la emfazkolorojn de la profilo.

en: Highlight background color
eo: Emfazi fonan koloron

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
eo: Propra koloro de la fono de la terminala emfazo, kiel kolora specifo (povas esti HTML-a deksesumaj ciferoj, aŭ kolornomo kiel “red”). Oni malatentas tiun, se highlight-colors-set estas malvera.

en: Highlight foreground colour
eo: Emfazi malfonan koloron

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
eo: Propra koloro de la malfono de la tekstsigno ĉe la loko de la terminala emfazo, kiel kolora specifo (povas esti HTML-a deksesumaj ciferoj, aŭ kolornomo kiel “red”). Oni malatentas tiun, se highlight-colors-set estas malvera.

en: Whether to perform bidirectional text rendering
eo: Ĉu efikigi ambaǔdirektan tekstbildigon

en: If true, perform bidirectional text rendering (“BiDi”).
eo: Se vera, efikigas ambaǔdirektan tekstbildigon.

en: Whether bold is also bright
eo: Ĉu grasa teksto ankaŭ estas hela

en: Whether to ring the terminal bell
eo: Ĉu sonorigi la terminalan sonorilon

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
eo: Listo de askiaj interpunkciaj karakteroj, ne konsiderataj kiel vortopartoj, dum inteligenta-elekto de vortoj

en: Default number of columns
eo: Defaŭlta nombro da kolumnoj

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
eo: Nombro da kolumnoj en novaj terminalaj fenestroj. Ne efikas se use_custom_default_size estas malŝaltita.

en: Default number of rows
eo: Implicita nombro da vicoj

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
eo: Nombro da vicoj en novaj terminalaj fenestroj. Ne efikas se use_custom_default_size estas malŝaltita.

en: When to show the scrollbar
eo: Kiam montri la rulumskalon

en: Number of lines to keep in scrollback
eo: Nombro da entenotaj linioj je rulumo

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
eo: Nombro da entenotaj linioj de malsupren-rulumo. Vi povas rulumi malsupren ĝis tiu maksimumo da linioj; la linioj preterpasitaj la limon ne estos montritaj. Se scrollback_unlimited estas vero, tiu ĉi valoro ne efikos.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
eo: Ĉu oni devos konservi senliman nombron da linioj, rilate al rulumo

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
eo: Se vera, nombro da linioj de malsupren-rulumo ne estos limigita. La historio de malsupren-rulumo oni konservos kelktempe, povante manki diskospaco, se la terminala eligo estas tro multa.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
eo: Ĉu rulumi malsupren se klavo estas premita

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
eo: Se vera, preminte klavon rulumi malsupren.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
eo: Ĉu rulumi malsupren se aperas nova eligo

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
eo: Se vera, ĉu rulumi malsupren kiam nova eligo aperas.

en: What to do with the terminal when the child command exits
eo: Kion fari kun la terminalo kiam la ida komando eliras

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
eo: Validaj valoroj estas “close” por fermi la terminalon, “restart” por restartigi la komandon, kaj “hold” por teni la terminalon malfermata sen rulanta komando.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
eo: Ĉu lanĉi la komandon en terminalo kiel saluta ŝelo

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
eo: Se vera, la komando ene de la terminalo estos lanĉita kiel saluta ŝelo (argv[0] havos antaŭ dividstrekon).

en: Whether to run a custom command instead of the shell
eo: Ĉu ruli propran komandon anstataŭ la ŝelo

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
eo: Se vera, oni uzos la valoron de la propra_komando agordo anstataŭ ruli kiel ŝelo.

en: Whether to blink the cursor
eo: Ĉu pulsi la tajpmontrilon

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
eo: La validaj valoroj estas “system” (sistemo) por uzi mallokajn agordojn de tajpmontrila pulsado, aŭ “on” (ŝaltita) aŭ “off” (malŝaltita) por agordi reĝimon rekte.

en: The cursor appearance
eo: La tajpmontrila aspekto

en: Custom command to use instead of the shell
eo: Propra komando uzota anstataŭ la ŝelo

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
eo: Ruli tiun ĉi komandon anstataŭ la ŝelo, se uzi_propran_komandon estas vera.

en: Palette for terminal applications
eo: Paletro por terminalaj aplikaĵoj

en: A Pango font name and size
eo: Pango-tiparnomo kaj grando

en: The code sequence the Backspace key generates
eo: La koda sekvenco, kiun la retropaŝoklavo generas

en: The code sequence the Delete key generates
eo: La koda sekvenco, kiun la forigoklavo generas

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
eo: Ĉu uzi la kolorojn de la etoso por la terminala fenestraĵo

en: Whether to use the system monospace font
eo: Ĉu uzi la sisteman egallarĝan tiparon

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
eo: Ĉu revolvi la terminalan enhavon je fenestra regrandigo

en: Which encoding to use
eo: Uzota kodoprezento

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
eo: Ĉu karakteroj de ambigua larĝo estas mallarĝaj aŭ larĝaj, kiam UTF-8 estas uzata

en: Keyboard shortcut to open a new tab
eo: Klavkombino por malfermi novan langeton

en: Keyboard shortcut to open a new window
eo: Klavkombino por malfermi novan fenestron

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
eo: Klavkombino por konservi la enhavon de la aktuala langeto al dosiero

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
eo: Klavkombino por elporti la enhavon de la aktuala langeto al dosiero per diversaj formoj

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
eo: Klavkombino por presi la enhavon de la aktuala langeto al presilo aŭ dosiero

en: Keyboard shortcut to close a tab
eo: Klavkombino por fermi langeton

en: Keyboard shortcut to close a window
eo: Klavkombino por fermi fenestron

en: Keyboard shortcut to copy text
eo: Klavkombino por kopii tekston

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
eo: Klavkombino por kopii tekston kiel HTML

en: Keyboard shortcut to paste text
eo: Klavkombino por alglui tekston

en: Keyboard shortcut to select all text
eo: Klavkombino por elekti ĉiun tekston

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
eo: Klavkombino por malfermi la agordan dialogon

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
eo: Klavkombino por baskuligi tutekranan reĝimon

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
eo: Klavkombino por baskuligi la videblon de la menubreto

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
eo: Klavkombino por baskuligi nurlegan staton

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
eo: Klavkombino por rekomencigi la terminalon

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
eo: Klavkombino por rekomencigi kaj vakigi la terminalon

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
eo: Klavkombino por malfermi la serĉa dialogujo

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
eo: Klavkombino por trovi la sekvantan aperon de la serĉata termino

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
eo: Klavkombino por serĉi la antaŭan aperon de la serĉata termino

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
eo: Klavkombino por vakigi la serĉan markon

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
eo: Klavkombino por ŝanĝi al la antaŭa langeto

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
eo: Klavkombino por ŝanĝi al la sekva langeto

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
eo: Klavkombino por movi la aktualan langeton maldekstren

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
eo: Klavkombino por movi la aktualan langeton dekstren

en: Keyboard shortcut to detach current tab
eo: Klavkombino por malligi la aktualan langeton

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
eo: Klavkombino por ŝanĝi al la nombrita langeto

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
eo: Klavkombino por ŝanĝi al la lasta langeto

en: Keyboard shortcut to launch help
eo: Klavkombino por lanĉi helpon

en: Keyboard shortcut to make font larger
eo: Klavkombino por pligrandigi tiparon

en: Keyboard shortcut to make font smaller
eo: Klavkombino por malpligrandigi tiparon

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
eo: Klavkombino por regrandigi tiparon al normala grandomnnpppp

en: Keyboard shortcut to show the primary menu
eo: Klavkombino por montri la ĉefan menuon

en: Whether the menubar has access keys
eo: Ĉu la menubreto havas klavkombinojn

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
eo: Ĉu permesi Alt+litero klavkombinojn por la menubreto. Ili povas interferi kun aplikaĵoj rulantaj en la terminalo por ke ili estas ĉesigeblaj.

en: Whether shortcuts are enabled
eo: Ĉu klavkombinoj estas ŝaltitaj

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
eo: Ĉu ŝalti la klavkombinojn. Ili povas interferi kun aplikaĵoj rulantaj en terminalo por ke ili estas ĉesigeblaj.

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
eo: Ĉu ŝalti la norman GTK-klavkombinon por menubreto

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
eo: Normale vi povas atingi la menubreton per F10. Vi ankaŭ povas uzi propran atingilon pere de gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "io ajn"). Tiu ĉi opcio permesas malŝalti la norman menuo-atingilon.

en: Whether the shell integration is enabled
eo: Ĉu la ŝela integrado estas ŝaltita

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
eo: Ĉu peti konfirmon antaŭ fermi terminalon

en: Whether to show the menubar in new windows
eo: Ĉu montri la menubreton en novaj fenestroj

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
eo: Ĉu malfermi novajn terminalojn kiel fenestrojn aŭ lagetojn

en: When to show the tabs bar
eo: Kiam montri la langetobreton

en: The position of the tab bar
eo: Pozicio de la langetobreto

en: Which theme variant to use
eo: Uzota haŭtvarianton

note: Open new terminal in new window
en: Window
eo: Fenestro

note: Open new terminal in new tab
en: Tab
eo: Langeto

note: New tab opens at the last position
en: Last
eo: Lasta

note: New tab opens next to current tab
en: Next
eo: Sekva

[ctx: theme variant]
en: Default
eo: Implicita

[ctx: theme variant]
en: Light
eo: Hela

[ctx: theme variant]
en: Dark
eo: Malhela

note: ambiguous-width characers are
en: Narrow
eo: Mallarĝa

note: ambiguous-width characers are
en: Wide
eo: Larĝa

note: Cursor shape
en: Block
eo: Bloko

note: Cursor shape
en: Underline
eo: Substreki

note: Cursor blink mode
en: Default
eo: Implicita

note: Cursor blink mode
en: Enabled
eo: Malŝaltita

note: Cursor blink mode
en: Disabled
eo: Malŝaltite

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Never
eo: Neniam

note: Text blink mode
en: When focused
eo: Kiam fokusita

note: Text blink mode
en: When unfocused
eo: Kiam malfokusita

note: Text blink mode Preserve working directory
en: Always
eo: Ĉiam

note: When terminal commands set their own titles
en: Replace initial title
eo: Anstataŭigi komencan titolon

note: When terminal commands set their own titles
en: Append initial title
eo: Postglui komencan titolon

note: When terminal commands set their own titles
en: Prepend initial title
eo: Antaŭglui komencan titolon

note: When terminal commands set their own titles
en: Keep initial title
eo: Konservi komencan titolon

note: When command exits
en: Exit the terminal
eo: Forlasi la terminalon

note: When command exits
en: Restart the command
eo: Restartigi la komandon

note: When command exits
en: Hold the terminal open
eo: Lasi la terminalon malfermata

note: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
eo: Linuksa konzolo

note: This is the name of a colour scheme
en: Custom
eo: Propra

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
eo: Stirklavo-H

note: This refers to the Delete keybinding option
en: ASCII DEL
eo: Askia DEL

note: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
eo: Eskapa sekvenco

note: This refers to the Delete keybinding option
en: TTY Erase
eo: TTY Viŝi

note: Preserve working directory
en: Shell only
eo: Nur ŝelo

en: _Show menubar by default in new terminals
eo: Implicite montri _menubreton en novaj terminaloj

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
eo: Ŝ_alti mnemonikojn (kiel Alt+F por malfermi la Dosiero menuon)

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
eo: Ŝalti la klavon de _menuo-atingilo (F10 defaŭlte)

en: Theme _variant:
eo: Haŭt_varianto:

en: Open _new terminals in:
eo: Malfermi _novajn terminalojn en:

en: New tab _position:
eo: _Pozicio de nova tabo:

en: _Enable shortcuts
eo: Ŝ_alti klavkombinojn

en: Text Appearance
eo: Teksta aspekto

en: Initial terminal si_ze:
eo: Komenca terminalo_grando:

en: columns
eo: kolumnoj

en: rows
eo: vicoj

en: Rese_t
eo: Rekomenc_igi

en: Custom _font:
eo: _Propra tiparo:

en: Choose A Terminal Font
eo: Elekti terminal-tiparon

en: Cell spaci_ng:
eo: Spacado i_nter ĉeloj:

en: Allow b_linking text:
eo: _Permesi pulsadan tekston:

en: Cursor
eo: Tajpmontrilo

en: Cursor _shape:
eo: Tajpmontrila _formo:

en: Cursor blin_king:
eo: Tajpmontrila _pulsado:

en: Sound
eo: Sono

en: Terminal _bell
eo: Terminala _sonorilo

en: Profile ID:
eo: Profila identigilo:

en: Text
eo: Teksto

en: Text and Background Color
eo: Koloro de teksto kaj fono

en: _Use colors from system theme
eo: _Uzi kolorojn de la sistemhaŭto

en: Built-in sche_mes:
eo: Enkorpigitaj ske_moj:

en: Background
eo: Fono

en: _Default color:
eo: _Implicita koloro:

en: Choose Terminal Text Color
eo: Elekti terminalan tekstan koloron

en: Choose Terminal Background Color
eo: Elekti terminalan fonan koloron

en: Bo_ld color:
eo: _Grasa koloro:

en: Choose Terminal Bold Text Color
eo: Elekti terminalan grasan tekstan koloron

en: _Underline color:
eo: S_ubstrek-koloro:

en: Choose Terminal Underlined Text Color
eo: Elekti terminalan substrekitan tekstan koloron

en: Cu_rsor color:
eo: Tajpmont_rila koloro:

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
eo: Elekti terminalan tajpmontrilan malfonan koloron

en: Choose Terminal Cursor Background Color
eo: Elekti terminalan tajpmontrilan fonan koloron

en: _Highlight color:
eo: _Emfaza koloro:

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
eo: Elekti terminalan emfazan malfonan koloron

en: Choose Terminal Highlight Background Color
eo: Elekti terminalan emfazan fonan koloron

en: Palette
eo: Paletro

en: Built-in _schemes:
eo: Enkorpigitaj _skemoj:

en: Color p_alette:
eo: Kolorp_aletro:

en: Show _bold text in bright colors
eo: Montri _grasan tekston hele

en: Colors
eo: Koloroj

en: _Show scrollbar
eo: _Montri rulumskalon

en: Scroll on _output
eo: Rulumo dum _eligo

en: Scroll on _keystroke
eo: Rulumo dum _klavofrapo

en: _Limit scrollback to:
eo: _Limigi malsupren-rulumon al:

en: lines
eo: linioj

en: Scrolling
eo: Rulumado

en: _Run command as a login shell
eo: _Ruli komandon kiel saluta ŝelo

en: Ru_n a custom command instead of my shell
eo: _Ruli propran komandon anstataŭ mia ŝelo

en: Custom co_mmand:
eo: Propra ko_mando:

en: _Preserve working directory:
eo: _Konservi la kurantan dosierujon:

en: When command _exits:
eo: Se komando _ekzistas:

en: Command
eo: Komando

en: _Backspace key generates:
eo: _Retropaŝoklavo generas:

en: _Delete key generates:
eo: _Forigklavo generas:

en: _Encoding:
eo: _Kodoprezento:

en: Ambiguous-_width characters:
eo: Ambigua _larĝeco de karakteroj:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
eo: _Rekomencigi kongruecajn opciojn al defaŭltaj valoroj

en: Compatibility
eo: Kongrueco

en: Clone…
eo: Kloni…

en: Rename…
eo: Alinomi…

en: Delete…
eo: Forigi…

en: Set as default
eo: Agordi kiel implicita

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Black on light yellow
eo: Nigro sur hela flavo

en: Black on white
eo: Nigro sur blanko

en: Gray on black
eo: Grizo sur nigro

en: Green on black
eo: Verdo sur nigro

en: White on black
eo: Blanka sur nigro

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: GNOME light
eo: GNOME hela

note: Translators: "GNOME" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: GNOME dark
eo: GNOME malhela

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Tango light
eo: Tango hela

note: Translators: "Tango" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Tango dark
eo: Tango malhela

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "light" can be translated
en: Solarized light
eo: Luma Solarized

note: Translators: "Solarized" is the name of a colour scheme, "dark" can be translated
en: Solarized dark
eo: Malluma Solarized

en: Error parsing command: %s
eo: Eraro dum analizo de komando: %s

en: Armenian
eo: Armena

en: Chinese Traditional
eo: Ĉina tradicie

en: Cyrillic/Russian
eo: Cirila/Rusa

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Chinese Simplified
eo: Ĉina simpligite

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Western
eo: Okcidente

en: Central European
eo: Mezeŭrope

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Turkish
eo: Turka

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Arabic
eo: Araba

en: Nordic
eo: Norda

en: Baltic
eo: Balta

en: Celtic
eo: Kelta

en: Romanian
eo: Rumana

en: South European
eo: Sudeŭrope

en: Greek
eo: Greka

en: Hebrew Visual
eo: Hebrea Vida

en: Cyrillic/Ukrainian
eo: Cirila/Ukraina

en: Croatian
eo: Kroata

en: Thai
eo: Taja

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Legacy CJK Encodings
eo: Malnovaj CJK kodoprezentoj

en: Obsolete Encodings
eo: Malaktualaj kodoprezentoj

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × width
en: width
eo: larĝo

note: Translators: Appears as: [numeric entry] × height
en: height
eo: alto

en: Choose Palette Color %u
eo: Elekti kolorpaletron %u

en: Palette entry %u
eo: Paletro-enigo %u

en: Find
eo: Serĉi

en: Find previous occurrence
eo: Serĉi antaŭan okazon

en: Find next occurrence
eo: Serĉi sekvan okazon

en: Toggle search options
eo: Baskuligi serĉajn opciojn

en: _Match case
eo: _Uskleca kongruo

en: Match _entire word only
eo: Kongrui nur _tutan vorton

en: Match as _regular expression
eo: Kongrui kiel _regula esprimo

en: _Wrap around
eo: Ĉirkaŭ_flui

en: New Tab
eo: Nova langeto

en: Save Contents
eo: Konservi enhavoj

en: Export
eo: Elporti

en: Print
eo: Presi

en: Close Tab
eo: Fermi la langeton

en: Close Window
eo: Fermi la fenestron

en: Copy
eo: Kopii

en: Copy as HTML
eo: Kopii kiel HTML

en: Paste
eo: Alglui

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Find Next
eo: Serĉi la sekvan

en: Find Previous
eo: Serĉi la antaŭan

en: Clear Highlight
eo: Vakigi emfazon

en: Hide and Show Menubar
eo: Kaŝi kaj montri menubreton

en: Full Screen
eo: Tutekrane

en: Zoom In
eo: Enzomi

en: Zoom Out
eo: Elzomi

en: Normal Size
eo: Normala grando

en: Read-Only
eo: Nurlega

en: Reset
eo: Reagordi

en: Reset and Clear
eo: Reagordi kaj vakigi

en: Switch to Previous Tab
eo: Sanĝi al antaŭa langeto

en: Switch to Next Tab
eo: Ŝanĝi al sekva langeto

en: Move Tab to the Left
eo: Move langeton maldekstren

en: Move Tab to the Right
eo: Move langeton dekstren

en: Detach Tab
eo: Malfiksi langeton

en: Switch to Last Tab
eo: Ŝanĝi al lasta langeto

en: Contents
eo: Enhavoj

en: Show Primary Menu
eo: Montri ĉefan menuon

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redakti

en: View
eo: Vido

en: Search
eo: Serĉi

en: Tabs
eo: Langetoj

en: Help
eo: Helpo

en: Global
eo: Malloka

en: Switch to Tab %u
eo: Ŝanĝi al langeto %u

en: _Action
eo: _Ago

en: Shortcut _Key
eo: Klavkombin_klavo

en: New Terminal
eo: Nova terminalo

en: New _Terminal
eo: Nova _terminalo

en: New _Tab
eo: _Nova langeto

en: New _Window
eo: Nova _fenestro

en: Change _Profile
eo: Ŝanĝi _profilon

en: _Profile
eo: _Profilo

en: Failed to parse arguments: %s
eo: Malsukcesis analizi argumentojn: %s

en: Zoom _Out
eo: Malz_omi

en: Zoom _In
eo: Zom_i

en: _Full Screen
eo: _Tutekrano

en: Read-_Only
eo: _Nurlega

en: Set _Title…
eo: Agordi _titolon…

en: _Advanced
eo: _Altnivela

en: _Reset
eo: _Reagordi

en: Reset and C_lear
eo: Reŝarĝi kaj _vakigi

en: _Inspector
eo: _Inspektanto

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About
eo: _Pri

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Save Contents…
eo: _Konservi enhavoj…

en: _Export…
eo: _Elporti…

en: _Print…
eo: _Presi…

en: C_lose Tab
eo: _Fermi la langeton

en: _Close Window
eo: _Fermi la fenestron

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Copy as _HTML
eo: Kopii kiel _HTML

en: _Paste
eo: Al_glui

en: Paste as _Filenames
eo: Alglui kiel _dosiernomoj

en: Select _All
eo: Elekti ĉ_ion

en: P_references
eo: _Agordoj

en: _View
eo: _Vido

en: Show _Menubar
eo: Montri _menubreton

en: _Normal Size
eo: _Norma grando

en: _Search
eo: _Serĉi

en: _Find…
eo: _Serĉi…

en: Find _Next
eo: Serĉi _sekvan

en: Find _Previous
eo: Serĉi _antaŭan

en: _Clear Highlight
eo: _Forigi emfazon

en: _Terminal
eo: _Terminalo

en: Ta_bs
eo: _Langetoj

en: _Previous Tab
eo: _Antaŭa langeto

en: _Next Tab
eo: _Sekva langeto

en: Move Terminal _Left
eo: Movi terminalon _maldekstren

en: Move Terminal _Right
eo: Movi terminalon _dekstren

en: _Detach Terminal
eo: Mal_fiksi terminalon

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: Open in _Remote Terminal
eo: Malfermi en fora _terminalo

en: Open in _Local Terminal
eo: Malfermi en loka _terminalo

en: Open the currently selected folder in a terminal
eo: Malfermi la aktuale elektatan dosierujon en terminalo

en: Open the currently open folder in a terminal
eo: Malfermi la aktuale malfermatan dosierujon en terminalo

en: Open in T_erminal
eo: Malfermi en _terminalo

en: Open T_erminal
eo: Malfermi _terminalon

en: Open a terminal
eo: Malfermi terminalon

en: C_lose Terminal
eo: _Fermi la terminalon

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
eo: Opcio “%s” evitindas kaj oni povus forigi ĝin en venonta versio de gnome-terminal.

note: %s is being replaced with "-- " (without quotes), which must be used literally, not translatable
en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
eo: Uzu “%s” por fini la opciojn kaj meti la rulendan komandlinion post ĝi.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
eo: Opcio “%s” ne plu estas subtenita en ĉi tiu versio de gnome-terminal.

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
eo: Argumento al “%s” ne estas valida komando: %s

en: Two roles given for one window
eo: Du roloj agorditaj por unu fenestro

en: “%s” option given twice for the same window
eo: “%s” opcio estis provizita dufoje por la sama fenestro

en: Cannot pass FD %d twice
eo: Ne eblas pasi la dosiernumeron %d dufoje

en: “%s” is not a valid zoom factor
eo: “%s” ne estas valida zomfaktoro

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
eo: Zomfaktoro “%g” estas tro malgranda, uzante %g

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
eo: Zomfaktoro “%g” estas tro granda, uzante %g

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
eo: La opcio “%s” bezonas specifi la rulendan komandon en la cetero de la komandlinio

en: Can only use --wait once
eo: Nur povas uzi --wait unufoje

en: Not a valid terminal config file.
eo: Nevalida agorda dosiero de terminalo.

en: Incompatible terminal config file version.
eo: Nekongrua versio de terminala agorda dosiero.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
eo: Ne registri per la aktiviga nomservilo, ne reuzi aktivan terminalon

en: Load a terminal configuration file
eo: Ŝarĝi agordan dosieron de terminalo

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Show preferences window
eo: Montri agordan fenestron

en: Print environment variables to interact with the terminal
eo: Presi medivariablojn por interagi kun la terminalo

en: Increase diagnostic verbosity
eo: Pligrandigi diagnozan babilemecon

en: Suppress output
eo: Forigi eligon

en: Open a new window containing a tab with the default profile
eo: Malfermi kun la defaŭlta profilo novan fenestron, ke enhavas langeton

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
eo: Malfermi kun la defaŭlta profilo novan langeton en la lastfoje malfermita fenestro

en: Turn on the menubar
eo: Ŝalti menubreton

en: Turn off the menubar
eo: Malŝalti menubreton

en: Maximize the window
eo: Maksimumigi la fenestron

en: Full-screen the window
eo: Plenekranigi la fenestron

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
eo: Agordi la fenestran grandon; ekzemple: 80x24, aŭ 80x24+200+200 (KOLUMNOJxVICOJ+X+Y)

en: GEOMETRY
eo: GEOMETRIO

en: Set the window role
eo: Agordi la fenestrorolon

en: ROLE
eo: ROLO

en: Set the last specified tab as the active one in its window
eo: Agordi la laste specifitan langeton kiel la aktivan en tiu ĉi fenestro

en: Execute the argument to this option inside the terminal
eo: Ruli argumenton de tiu ĉi opcio ene de la terminalo

en: Use the given profile instead of the default profile
eo: Uzi la difinitan profilon anstataŭ la defaŭltan

en: PROFILE-NAME
eo: PROFIL-NOMO

en: Set the initial terminal title
eo: Agordi la komencan terminalan titolon

en: TITLE
eo: TITOLO

en: Set the working directory
eo: Agordi la kurantan dosierujon

en: DIRNAME
eo: DOSERUJO-NOMO

en: Wait until the child exits
eo: Atendi ĝis la ido eliras

en: Forward file descriptor
eo: Al dosiernumero

note: FD = file descriptor
en: FD
eo: Dosiernumero

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
eo: Agordi la terminalan zoman faktoron (1.0 = norma grando)

en: ZOOM
eo: ZOMI

en: COMMAND
eo: KOMANDO

en: GNOME Terminal Emulator
eo: Terminalimitilo de GNOME

en: Show GNOME Terminal options
eo: Montri agordojn de GNOME-Terminalo

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
eo: Opcioj por malfermo de novaj fenestroj aŭ langetoj; pli ol unu el ili oni povas specifi:

en: Show terminal options
eo: Montri terminal-agordojn

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
eo: Fenestraj opcioj; se uzata antaŭ la unua --fenestro aŭ --langeto argumento, ĝi agordas la defaŭltan por ĉiuj fenestroj:

en: Show per-window options
eo: Montri opciojn por ĉiuj fenestroj

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
eo: Terminalaj opcioj; se uzata antaŭ la unua --fenestro aŭ --langeto argumento, ĝi agordas la defaŭltan por ĉiuj terminaloj:

en: Show per-terminal options
eo: Montri opciojn por ĉiuj terminaloj

en: Profile “%s”
eo: Profilo “%s”

en: Preferences – %s
eo: Agordoj — %s

en: New Profile
eo: Nova profilo

en: Enter name for new profile with default settings:
eo: Enigu nomon por la nova profilo kun implicitaj agordoj:

en: Create
eo: Krei

en: Enter name for new profile based on “%s”:
eo: Enigu nomon por nova profilo bazita sur “%s”:

en: %s (Copy)
eo: %s (kopio)

en: Clone Profile
eo: Kloni profilon

en: Clone
eo: Kloni

en: Enter new name for profile “%s”:
eo: Enigu novan nomon por profilo “%s”:

en: Rename Profile
eo: Alinomi profilon

en: Rename
eo: Alinomi

en: Really delete profile “%s”?
eo: Ĉu vi vere volas forigi profilon “%s”?

en: Delete Profile
eo: Forigi la profilon

en: Delete
eo: Forigi

en: This is the default profile
eo: Ĉi tiu estas la implicita profilo

en: General
eo: Ĝenerala

en: Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Profiles
eo: Profiloj

en: No command supplied nor shell requested
eo: Nek provizita komando nek petita ŝelo

en: _Relaunch
eo: _Relanĉi

en: There was an error creating the child process for this terminal
eo: Okazis eraro dum kreo de la ida procezo por tiu ĉi terminalo

en: The child process exited normally with status %d.
eo: La ida procezo forlasis normale kun stato %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
eo: La ida procezo estis ĉesigita de signalo %d.

en: The child process was aborted.
eo: La ida procezo estis ĉesigita.

en: Close tab
eo: Fermi la langeton

en: There was an error displaying help
eo: Okazis eraro dum vidigo de helpo

en: Contributors:
eo: Kontribuintoj:

en: Using VTE version %u.%u.%u
eo: Uzante la VTE-version %u.%u.%u

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
eo: Terminalimitilo por la GNOME Labortablo

en: GNOME Terminal
eo: GNOME-Terminalo

en: Could not open the address “%s”
eo: Ne eblis malfermi la adreson “%s”

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
eo: Terminalo de GNOME estas libera programaro; vi povas disdoni kaj/aŭ modifi ĝin sub la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU eldonite de la 'Free Software Foundation'; aŭ en la versio 3 de la permesilo aŭ (laŭ via volo) en iu ajn sekva versio.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eo: Terminalo de GNOME estas distribuata kun la espero ke ĝi estos utila, sed SEN IA AJN GARANTIO; eĉ sen la implica garantio de NEGOCEBLO aŭ ADAPTADO AL IU APARTA CELO.  Vidu la Ĝeneralan Publikan Permesilon de GNU por plida detaloj.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
eo: Vi devintus ricevi kopion de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU kune kun GNOME Terminalo.  Se ne, vidu <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: “file” scheme with remote hostname not supported
eo: “dosiero”-skemo kun defora gastignomo ne estas subtenita

en: Could not save contents
eo: Ne eblis konservi enhavojn

en: Save as…
eo: Konservi kiel…

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Save
eo: _Konservi

en: Open _Hyperlink
eo: Malfermi _ligilon

en: Copy Hyperlink _Address
eo: Kopii ligilan _adreson

en: Send Mail _To…
eo: Sendi retpoŝton _al…

en: Copy Mail _Address
eo: Kopii retpoŝtan _adreson

en: Call _To…
eo: Voki _al…

en: Copy Call _Address
eo: Kopii vokan _adreson

en: _Open Link
eo: _Malfermi la ligilon

en: Copy _Link
eo: Kopii _ligilon

en: P_rofiles
eo: P_rofiloj

en: L_eave Full Screen
eo: _Forlasi tutekranan reĝimon

en: Close this window?
eo: Ĉu fermi tiun fenestron?

en: Close this terminal?
eo: Ĉu fermi tiun terminalon?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
eo: Ankoraŭ rulas procezoj en kelkaj terminaloj de la fenestro. Ferminte la fenestron, oni mortigos ĝin.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
eo: Ankoraŭ rulas procezo en terminalo. Ferminte la terminalon, oni mortigos ĝin.

en: C_lose Window
eo: _Fermi la fenestron
