gnome-tetravex master - en to eu translation catalogue (35 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Solve the game automatically.
eu: Ebatzi jokoa automatikoki.

note: (itstool) path: page/title
en: Hints
eu: Iradokizunak

note: (itstool) path: note/p
en: If you use the following method to complete the game, your score will not be included among the high scores.
eu: Jokoa osatzeko honako metodoa erabiltzen baduzu, zure puntuazioa ez da sartuko puntuaziorik altuenen zerrendan.

note: (itstool) path: section/title
en: Solve the game
eu: Ebatzi jokoa

note: (itstool) path: section/p
en: If you get stuck in the game and want to solve it automatically, press the question mark button in the bottom-right corner.
eu: Jokoan trabatuta geratzen bazara eta automatikoki ebatzi nahi baduzu, sakatu beheko eskuineko izkinan dagoen galdera-botoia.

note: (itstool) path: info/desc
en: GNOME Tetravex help.
eu: GNOME Tetravex laguntza.

note: (itstool) path: media/span
en: GNOME Tetravex logo
eu: GNOME Tetravex logoa

note: (itstool) path: page/p
en: <app>GNOME Tetravex</app> is a simple puzzle game which scope is to move the various pieces from one side of the board to the other side, so that the same numbers depicted on the pieces are touching each other.
eu: <app>GNOME Tetravex</app> puzzle sinple bat da. Piezak taularen alde batetik bestera eraman behar dira, piezetan adierazitako zenbaki berak elkarri ukitzen egon arte.

note: (itstool) path: page/p
en: The game is timed, and these times are used as the score for the game. You have to move all the pieces in the least time possible.
eu: Jokoa kronometratua da, eta denbora-mugak jokoaren puntuazio gisa erabiltzen dira. Pieza guztiak ahalik eta denbora gutxienean mugitu behar dira.

note: (itstool) path: section/title
en: Basic Gameplay &amp; Usage
eu: Jokoaren oinarrizko erabilera

note: (itstool) path: section/title
en: Tips &amp; Tricks
eu: Iradokizunak eta trikimailuak

note: (itstool) path: info/desc
en: Legal information.
eu: Legezko informazioa.

note: (itstool) path: page/title
en: License
eu: Lizentzia

note: (itstool) path: page/p
en: This work is distributed under a CreativeCommons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.
eu: Lan  hau Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported lizentzia pean banatzen da.

note: (itstool) path: page/p
en: You are free:
eu: Libre zara:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To share</em>
eu: <em>Partekatzeko</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To copy, distribute and transmit the work.
eu: Lana kopiatu, banatu eta transmititzeko.

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To remix</em>
eu: <em>Aldatzeko</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To adapt the work.
eu: Lana moldatzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: Under the following conditions:
eu: Honako baldintzen pean:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Attribution</em>
eu: <em>Aitortu</em>

note: (itstool) path: item/p
en: You must attribute the work in the manner specified by the author or licensor (but not in any way that suggests that they endorse you or your use of the work).
eu: Lanaren egilea edo lizentziaren jabea nor den aitortu behar duzu, hark esandako moduan (baina zuk egiten duzun erabilera babesten duela esan edo iradoki gabe).

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Share Alike</em>
eu: <em>Partekatu berdin</em>

note: (itstool) path: item/p
en: If you alter, transform, or build upon this work, you may distribute the resulting work only under the same, similar or a compatible license.
eu: Lan hau aldatu, transformatu edo osatzen baduzu, lizentzia bera edo lizentzia bateragarri bat erabili beharko duzu sortutako lan berria banatzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: For the full text of the license, see the <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode">CreativeCommons website</link>, or read the full <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/">Commons Deed</link>.
eu: Lizentziaren testu osoa kontsultzeko, begiratu <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode">CreativeCommons webgunean</link> edo irakurri <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/">Commons kontratu osoa</link> osoa.

note: (itstool) path: info/desc
en: How to move the pieces on the game board.
eu: Nola mugitu piezak jokoaren taulan.

note: (itstool) path: page/title
en: Move the pieces
eu: Mugitu piezak

note: (itstool) path: section/title
en: Move a piece
eu: Mugitu pieza bat

note: (itstool) path: section/p
en: To move a piece, you can either click on it to select it, and click on the square to place it or drag it to the new square.
eu: Pieza bat lekuz aldatzeko, haren gainean klik egin daiteke hura hautatzeko eta ondoren laukian klik egin pieza kokatzeko, edo pieza lauki berrira arrastatu eta jaregin daiteke.

note: (itstool) path: section/p
en: These moves are not permanent and can be reversed.
eu: Mugimendu horiek ez dira behin-betiko eta atzera bota daitezke.

note: (itstool) path: info/desc
en: Change the size of the game board.
eu: Aldatu joko-taularen tamaina.

note: (itstool) path: page/title
en: Game board size
eu: Joko-taularen tamaina

note: (itstool) path: section/title
en: Video demonstration
eu: Bideo-erakustaldia

note: (itstool) path: section/p
en: This short video shows how the game works, and what are the possible movements.
eu: Bideo labur honek erakusten du nola funtzionatzen duen jokoak eta zeintzuk diren balizko mugimenduak.

note: (itstool) path: media/p
en: Demo
eu: Erakustaldia
