gnome-games master - en to be translation catalogue (37 entries)

en: Reorder tiles to fit a square
be: Перастаўляйце косці каб запоўніць квадрат

en: Each square piece has a number on each side. Position the pieces on the left side of the board so that the same numbers are next to each other. If the numbers don't match, you can't put the piece there. Move quickly: you're being timed!
be: Кожныя квадратная плітка мае нумар з кожнага боку. Змясціце пліткі на левай частцы дашкі, так каб аднолькавыя лікі былі побач. Калі лікі не супадаюць, змясціць плітку не атрымаецца. Хутчэй, час ужо ідзе!

en: You can make the game easier or harder by changing the size of the board.
be: Змяняючы памер дашкі, можна зрабіць гульню прасцей ці складаней.

en: Complete the puzzle by matching numbered tiles
be: Вырашыце галаваломку, складваючы аднолькавыя лічбы на фішках

en: game;logic;board;
be: гульня;логіка;лагічная гульня;настольная гульня;

en: The size of the playing grid
be: Памер гульнёвай сеткі

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid.
be: Значэнне гэтага ключа ўжываецца для вызначэння памеру гульнёвай сеткі.

en: Width of the window in pixels
be: Шырыня акна ў пікселах

en: Height of the window in pixels
be: Вышыня акна ў пікселах

en: true if the window is maximized
be: Уключана, калі акно максімалізавана

en: _New Game
be: _Новая гульня

en: _Scores
be: _Рэкорды

en: _Size
be: _Памер

en: _Help
be: _Дапамога

en: _About
be: _Аб праграме

en: _Quit
be: _Выйсці

en: Print release version and exit
be: Паказаць версію выдання і выйсці

en: Start the game paused
be: Распачаць прыпыненую гульню

en: Set size of board (2-6)
be: Наставіць памер дашкі (2-6)

note: not a typo
en: Resume the game
be: Узнавіць гульню

en: Pause the game
be: Прыпыніць гульню

en: Start a new game
be: Распачаць новую гульню

en: Give up and view the solution
be: Здацца і ўбачыць рашэнне

en: Size could only be from 2 to 6.
be: Памер павінен быць ад 2 да 6.

en: Are you sure you want to give up and view the solution?
be: Сапраўды здацца і ўбачыць рашэнне?

en: _Keep Playing
be: _Працягваць гульню

en: _Give Up
be: _Здацца

en: Position pieces so that the same numbers are touching each other
be: Перастаўляй фішкі такім чынам, каб аднолькавыя лічбы судакраналіся.

en: Are you sure you want to start a new game with a different board size?
be: Сапраўды распачаць новую гульню з іншым памерам дашкі?

en: _Start New Game
be: _Распачаць новую гульню

en: Paused
be: Паўза

en: Quit
be: Выйсці

en: New Game
be: Новая гульня

en: OK
be: Добра

en: Size:
be: Памер:

en: Date
be: Дата

en: Time
be: Час
