gnome-text-editor main - en to es_ES translation catalogue (20 entries)

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: GNOME Text Editor
es_ES: Editor de texto de GNOME

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: GNOME Text Editor
es_ES: Editor de texto de GNOME

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: GNOME Text Editor
es_ES: Editor de texto de GNOME

note: (itstool) path: page/title
en: <_:media-1/> GNOME Text Editor
es_ES: <_:media-1/> Editor de texto de GNOME

note: (itstool) path: section/title
en: Basics
es_ES: Conceptos básicos

note: (itstool) path: section/title
en: Edit files
es_ES: Editar archivos

note: (itstool) path: page/title
en: Open a file
es_ES: Abrir un archivo

note: (itstool) path: section/title
en: Open by name
es_ES: Abrir por nombre

note: (itstool) path: info/keywords
en: new file, create file
es_ES: archivo nuevo, crear archivo

note: (itstool) path: page/title
en: Create a new file
es_ES: Crear un archivo nuevo

note: (itstool) path: item/p
en: Press <keyseq><key>Ctrl</key><key>N</key></keyseq>
es_ES: Pulse <keyseq><key>Ctrl</key><key>N</key></keyseq>

note: (itstool) path: info/desc
en: Search and replace text
es_ES: Buscar y reemplazar texto

note: (itstool) path: info/keywords
en: search, replace
es_ES: buscar, reemplazar

note: (itstool) path: page/title
en: Search and Replace
es_ES: Buscar y reemplazar

note: (itstool) path: list/title
en: Search for text
es_ES: Buscar texto

note: (itstool) path: list/title
en: Search tips &amp; tricks
es_ES: Trucos y consejos para buscar

note: (itstool) path: list/title
en: Replace text
es_ES: Reemplazar texto

note: (itstool) path: info/keywords
en: undo, redo, discard changes
es_ES: deshacer, rehacer, descartar cambios

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License
es_ES: Creative Commons de Atribución-Compartir Igual 3.0 no portada

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
es_ES: Este trabajo está licenciado bajo la <_:link-1/>.
