gnome-text-editor main - en to eo translation catalogue (283 entries)

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-Projekto

en: Text Editor
eo: Tekstredaktilo

en: Edit text files
eo: Redakti tekstajn dosierojn

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
eo: La Tekstredaktilo de GNOME estas simpla teksta redaktilo, kiu celas je plaĉa sperto.

en: write;notepad;
eo: skribi;notbloko;

en: View and edit text files
eo: Vidi kaj redakti tekstajn dosierojn

en: Auto Save Delay
eo: Aŭtomata konserva prokrasto

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
eo: La prokrasta tempo en sekundoj atendota antaŭ aŭtomate konservado de malneto.

en: Style Variant
eo: Stila varianto

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
eo: Uzu la varianton de la GTK-etoso kiu plej allogas al vi: la helan aŭ malhelan varianton, kaj/aŭ la stilŝemion de GtkSourceView.

en: Indentation Style
eo: Stilo de indentigo

en: If the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
eo: Ĉu la redaktilo devas enigi plurezerĉajn spacajn signojn anstataŭ tabulatoroj?

en: Auto Indent
eo: Aŭtomata indentigo

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
eo: Aŭtomate identigi novajn liniojn kopiantajn la antaŭan linian indentigon.

en: Tab Width
eo: Larĝo de tabo

en: The number of spaces represented by a tab.
eo: La nombro de spacaj signoj reprezentataj per unu tabo.

en: Indent Width
eo: Indentiglarĝo

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
eo: La nombro de spacaj signoj por indentigo aŭ -1 por uzi tabo-larĝon.

en: Show Line Numbers
eo: Montri lininumerojn

en: If line numbers should be displayed next to each line.
eo: Ĉu lininumeroj devas esti montrataj apud ĉiu linio.

en: Show Right Margin
eo: Montri dekstran marĝenon

en: If a margin line should be displayed on the right of the editor.
eo: Ĉu linio de marĝeno devas esti montrata en la dekstra flanko de la redaktilo.

en: Right Margin Position
eo: Dekstra marĝeno-pozicio

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
eo: La loko en signoj, kie la dekstra marĝeno devas esti montrata.

en: Show Overview Map
eo: Montri superrigardan mapon

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
eo: Se ebligite, supervidiga mapo de la dosiero estos montrata apud la redaktilo.

en: Show Background Grid
eo: Montri fonan kradon

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
eo: Se ebligite, stiltipo fona krado estas montrata sur la fono de la redaktilo.

en: Highlight current line
eo: Emfazi aktualan linion

en: If enabled, the current line will be highlighted.
eo: Se ebligite, aktuala linio estas emfaza.

en: Text Wrapping
eo: Teksto envolvado

en: If text should be wrapped.
eo: Se teksto devus esti envolvita.

en: Use System Font
eo: Uzi la sistemfonton

en: If the default system monospace font should be used.
eo: Se la defaŭlta sistema monospaca tiparo estu uzata.

en: Custom Font
eo: Propra tiparo

en: A custom font to use in the editor.
eo: Propra tiparo por uzi en la redaktilo.

en: Style Scheme
eo: Stila ŝablono

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
eo: La stila ŝablono uzata de la redaktilo. Ĝi povas traduki tion en helan formaton, se disponeblas.

en: Discover File Settings
eo: Malkovri dosierajn agordojn

en: If enabled then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
eo: Se ebligite, tiam Tekstredaktilo provos malkovri dosiersetojn de modelinioj, editorconfig, aŭ la per-lingvaj defaŭltoj.

en: Automatically check spelling
eo: Aŭtomate kontroli literumon

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
eo: Se ebligite, Tekstaredaktilo kontrolos literumadon dum vi tajpas.

en: Restore session
eo: Restaŭri sesion

en: When Text Editor is run, restore the previous session.
eo: Kiam Tekstredaktilo estas lanĉita, restaŭri la antaŭan sesion.

en: Recolor Window
eo: Rekolorigi la fenestron

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
eo: Uzi la stila ŝablono por rekolorigi la aplika fenestron.

en: Keybindings
eo: Klavoligoj

en: The keybindings to use within Text Editor.
eo: La klavoligoj uzeblaj en la Tekstredaktilo.

en: Last Save Directory
eo: Lasta konservita dosierujo

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
eo: La dosierujo laste uzita en dialogo pri konservado aŭ konservado kiel.

en: Draw Spaces
eo: Desegni Spacojn

en: The various types of spaces to draw in the editor.
eo: La diversaj tipoj de spacoj por desegni en la redaktilo.

en: Enable Snippets
eo: Ebligi fragmentojn

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
eo: Ebligi la uzon de fragmentoj registritaj per GtkSourceView en la redaktilo.

en: Line Height
eo: Linialteco

en: The line height to use for the selected font.
eo: La linialteco uzebla por la elektita tiparo.

en: Highlight Matching Brackets
eo: Emfazi kongruajn krampojn

en: Highlight matching brackets and braces.
eo: Emfazi kongruajn krampojn.

en: Failed to find property %s in %s
eo: Malsukcesis trovi econ %s en %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
eo: Malsukcesis alporti va_list-valoron: %s

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
eo: Petita norma enigo plurfoje. Ignoras la peton.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
eo: Norma enigo ne estas subtenata sur tiu platformo. Ignoras la peton.

en: Bugs may be reported at:
eo: Eraroj povas esti raportataj ĉe:

en: [FILES…]
eo: [DOSIEROJ…]

en: Do not restore session at startup
eo: Ne restaŭri sesion ĉe lanĉo

en: Open provided files in a new window
eo: Malfermi provizatajn dosierojn en nova fenestro

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
eo: Lanĉi novan instancon de la Tekstredaktilo (implicas --ignore-session)

en: Print version information and exit
eo: Montri informon pri versio kaj eliri

en: [Read-Only]
eo: [Nur-lega]

en: New Document
eo: Nova dokumento

en: File path is NULL
eo: Dosiervojo estas NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
eo: Eraro konvertante UTF-8-dosiernomo al larĝa signo

en: ILCreateFromPath() failed
eo: ILCreateFromPath() malsukcesis

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
eo: Ne eblas konverti “%s” en validan NSURL.

en: _Discard Changes and Reload
eo: _Forĵeti Ŝanĝojn kaj reŝargi

en: File Has Changed on Disk
eo: Dosiero ŝanĝiĝis sur disko

en: The file has been changed by another program.
eo: La dosiero estis ŝanĝita de alia programo.

en: Save _As…
eo: Konservi _kiel…

en: Document Restored
eo: Dokumento restaŭrata

en: Unsaved document has been restored.
eo: Nekonservita dokumento estis restaŭrata.

en: _Save…
eo: _Konservi…

en: _Discard…
eo: _Forĵeti…

en: Draft Changes Restored
eo: Malnetaj ŝanĝoj reestigitaj

en: Unsaved changes to the document have been restored.
eo: Nekonservitaj ŝanĝoj al la dokumento estis restaŭritaj.

en: Could Not Open File
eo: Ne eblis malfermi la dosieron

en: You do not have permission to open the file.
eo: Vi ne havas permeson malfermi la dosieron.

en: _Retry
eo: _Reprovi

en: Open As _Administrator
eo: Malfermi kiel _adminstranto

en: Document Type
eo: Dokumenta tipo

en: No Matches
eo: Neniuj matĉoj

en: Plain Text
eo: Simpla teksto

en: Search documents
eo: Serĉi dokumentojn

en: Open New Document (Ctrl+O)
eo: Malfermi novan dokumenton (Ctrl+O)

en: No Recent Documents
eo: Neniuj lastaj dokumentoj

en: No Results Found
eo: Neniu rezulto troviĝis

en: Draft
eo: Malneto

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
eo: %s (Administranto)

en: Document Portal
eo: Dokumenta portalo

en: Failed to save document
eo: Malsukcesis konservi la dokumenton

en: _Close
eo: _Fermi

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Save
eo: Konservi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Ln %u, Col %u
eo: Ln %u, Kol %u

en: Go to Line
eo: Iri al linio

en: Go
eo: Iri

en: Indentation
eo: Indentaĵo

en: _Automatic Indentation
eo: _Aŭtomata indentaĵo

note: Translators: this is a tab character, not a browser tab
en: _Tabs
eo: _Langetoj

en: _Spaces
eo: _Spacoj

en: Spaces _Per Tab
eo: Spacoj _per tabo

en: Spaces Per Indent
eo: Spacoj per indentigo

en: Use Tab Size
eo: Uzi la grandon de la tabo

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
eo: Kol

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Display Grid Pattern
eo: Montri krado-ŝablonon

en: Highlight Current Line
eo: Emfazi aktualan linion

en: Display Overview Map
eo: Montri superrigardan mapon

en: Right Margin
eo: Dekstra marĝeno

en: Margin Position
eo: Marĝena pozicio

en: Behavior
eo: Konduto

en: Discover Document Settings
eo: Ekscii dokumentajn agordojn

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
eo: Apliki agordojn per modelinioj, editorconfig, aŭ prudentaj defaŭltoj

en: Restore Session
eo: Restaŭri la sesion

en: Return to your previous session when Text Editor is started
eo: Reiri al via antaŭa sesio kiam Tekstredaktilo estas lanĉita

en: _Clear History
eo: _Forigi la historion

en: Select Font
eo: Elekti tiparon

en: Draft: %s
eo: Malneto: %s

en: File: %s
eo: Dosiero: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
eo: Paĝo %N el %Q

en: Properties
eo: Atributoj

en: File
eo: Dosiero

en: Name
eo: Nomo

en: Location
eo: Loko

en: Statistics
eo: Statistikoj

en: Lines
eo: Linioj

en: Words
eo: Vortoj

en: Characters, No Spaces
eo: Literoj, Sen spacoj

en: All Characters
eo: Ĉiuj lLiteroj

en: _Discard
eo: _Ignori

en: _Discard All
eo: _Ignori ĉiujn

en: Save Changes?
eo: Ĉu konservi ŝanĝojn?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
eo: Malfermitaj dokumentoj enhavas nekonservitajn ŝanĝojn. Ŝanĝoj kiuj ne estas konservitaj estos por ĉiam perdita.

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Save
eo: _Konservi

en: Untitled Document
eo: Sentitola dokumento

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
eo: %s (nova)

en: Save changes for this document
eo: Konservi ŝanĝojn por ĉi tiu dokumento

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
eo: Iri al la antaŭa kongruo (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
eo: Iri al la venonta kongruo (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
eo: Serĉi & anstataŭigi (Ktrl+H)

en: Toggle search options
eo: Ŝalti serĉajn opciojn

en: Close search
eo: Fermi la serĉon

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: Replace _All
eo: Anstataŭigi _ĉiujn

en: Re_gular expressions
eo: Regulaj _esprimoj

en: _Case sensitive
eo: _Usklecodistinga

en: Match whole _word only
eo: Kongrui _tutvorte nur

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
eo: %u el %u

en: Remove
eo: Forigi

en: Add to Dictionary
eo: Aldoni al la vortaro

en: Ignore
eo: Ignori

en: Check Spelling
eo: Kontrolu literumadon

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Follow System Style
eo: Sekvi la stilon de la sistemo

en: Follow system style
eo: Sekvi la stilon de la sistemo

en: Light Style
eo: Hela stilo

en: Light style
eo: Hela stilo

en: Dark Style
eo: Malhela stilo

en: Dark style
eo: Malhela stilo

en: Just now
eo: Nur nun

en: An hour ago
eo: Antaŭ unu horo

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: About a year ago
eo: Proksimume antaŭ jaro

en: About %u year ago | About %u years ago
eo[0]: Proksimume antaŭ %u jaro
eo[1]: Proksimume antaŭ %u jaroj

en: Unix/Linux (LF)
eo: Unikso/Linukso (LF)

en: Windows (CR+LF)
eo: Vindozo (CR+LF)

en: Automatically Detected
eo: Aŭtomate detektita

en: Character Encoding:
eo: Karakterkodado:

en: Line Ending:
eo: Finaĵo de linio:

en: Saving changes will replace the previously saved version.
eo: Konservado de ŝanĝoj anstataŭigos la antaŭe konservitan version.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
eo: Ĉu konservi ŝanĝojn en “%s”?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
eo: nekonservitaj ŝanĝoj estos por ĉiam perdita.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
eo: Ĉu forigi ŝanĝojn en “%s”?

en: Open File
eo: Malfermi dosieron

en: Open
eo: Malfermi

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Text Files
eo: Tekstaj dosieroj

en: Document Type: %s
eo: Tipo de dokumento: %s

en: Zoom In
eo: Enzomi

en: Zoom in
eo: Enzomi

en: Zoom Out
eo: Fari Malpligrandigon

en: Zoom out
eo: Elzomi

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
eo: %s (%s) - Tekstredaktilo

en: There are unsaved documents
eo: Estas nekonservitaj dokumentoj

en: _Open
eo: Mal_fermi

en: Recently Used Documents
eo: Lastatempe uzitaj dokumentoj

en: New Tab
eo: Nova langeto

en: New tab
eo: Nova langeto

en: View Options
eo: Vidi opciojn

en: View
eo: Vidi

en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Main menu
eo: Ĉefa menuo

en: Start or Open a Document
eo: Komenci aŭ malfermi dokumenton

en: • Press the Open button
    • Press the New tab button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
eo: • Premu la Malfermi-butonon
    • Premu la Nova langeto-butonon
    • Premu Ktrl+N por krei novan dokumenton
    • Premu Ktrl+O por rigardi dosieron
    
    Aŭ, premu Ktrl+W por fermi la fenestron.

en: _New Window
eo: Nova fenestro

en: _Discard Changes
eo: _Forigi ŝanĝojn

en: _Find/Replace…
eo: _Serĉi/Anstataŭigi…

en: _Print…
eo: _Presi…

en: Documen_t Properties
eo: Dokumen_taj atributoj

en: P_references
eo: _Agordoj

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: A_bout Text Editor
eo: _Pri Tekstredaktilo

en: Show _Line Numbers
eo: Montri _lininumerojn

en: Show _Right Margin
eo: Montri _dekstran marĝenon

en: T_ext Wrapping
eo: T_eksta envolvado

en: Chec_k Spelling
eo: _Kontroli literumadon

en: _Document Type
eo: Tipo de _dokumento

en: Move _Left
eo: Movi _maldekstren

en: Move _Right
eo: Movi _dekstren

en: _Move to New Window
eo: Movi al _nova fenestro

en: Close _Other Tabs
eo: Fermi aliajn _langetojn

[ctx: shortcut window]
en: Windows
eo: Fenestroj

[ctx: shortcut window]
en: New window
eo: Nova fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
eo: Movi la dokumenton al nova fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
eo: Movi al sekva langeto

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
eo: Movi al antaŭa langeto

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
eo: Reordigi post la sekva langeto

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
eo: Reordigi antaŭ la antaŭa langeto

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
eo: Restarigi antaŭe fermitan langeton

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
eo: Zomi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
eo: Enzomi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
eo: Elzomi

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
eo: Restarigi zomon

[ctx: shortcut window]
en: Documents
eo: Dokumentoj

[ctx: shortcut window]
en: New document
eo: Nova dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
eo: Foliumi por malfermi dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
eo: Trovi dokumenton laŭ nomo

[ctx: shortcut window]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: shortcut window]
en: Save As
eo: Konservi kiel

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
eo: Serĉi/Anstataŭigi

[ctx: shortcut window]
en: Close document
eo: Fermi dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
eo: Kopii kaj enmeti

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
eo: Kopii elektitan tekston al tondujo

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
eo: Tranĉi elektitan tekston al tondujo

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
eo: Alglui tekston el la tondujo

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
eo: Kopii ĉion al tondujo

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
eo: Kopii nunan linion malsupren

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
eo: Malfari kaj refari

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
eo: Malfari antaŭan komandon

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
eo: Refari antaŭan komandon

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eo: Redaktado

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
eo: Enigi emoĝion en dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
eo: Serĉi en la dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
eo: Serĉu kaj anstataŭigu ene de la dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
eo: Pliigi nombron ĉe kursoro

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
eo: Malpliigi nombron ĉe kursoro

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
eo: Baskuligi anstataŭigon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
eo: Baskuligi videblecon de enmeta signo

[ctx: shortcut window]
en: Selections
eo: Elektoj

[ctx: shortcut window]
en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
eo: Malelekti ĉiujn

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
eo: Elekti aktualan linion

[ctx: shortcut window]
en: Movements
eo: Movoj

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
eo: Movi al la komenco de la dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
eo: Movi al la fino de la dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
eo: Movi al la komenco de la antaŭa alineo

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
eo: Movi al la fino de la sekva alineo

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
eo: Movi aktualajn aŭ elektitajn liniojn supren

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
eo: Movi aktualajn aŭ elektitajn liniojn malsupren

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
eo: Iri al linio

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
eo: Forigo

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
eo: Forigi de kursoro ĝis vortkomenco

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
eo: Forigi de kursoro ĝis vortfino

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
eo: Forigi de kursoro ĝis alinea komenco

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
eo: Forigi de kursoro ĝis alinea fino

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
eo: forigi la aktualan linion

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
eo: Montri agordojn

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
eo: Montri klavkombinojn

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eo: Montri helpon
