gnome-text-editor master - en to eu translation catalogue (285 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Text Editor
eu: Testu-editorea

en: Edit text files
eu: Editatu testu-fitxategiak

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
eu: GNOME Testu-editorea testuak editatzeko aplikazio sinplea da, esperientzia lehenetsi atsegina eskaintzeko pentsatuta dagoena.

en: write;notepad;
eu: idatzi;notepad;

en: View and edit text files
eu: Bistaratu eta editatu testu-fitxategiak

en: New Window
eu: Leiho berria

en: Auto Save Delay
eu: Gordetze automatikoaren atzerapena

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
eu: Zirriborro bat automatikoki gorde ondoren itxarongo den denbora, segundotan.

en: Style Variant
eu: Estilo-aldaera

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
eu: Erabili GTK gaiaren edota GtkSourceView estilo-eskemaren aldaera argia edo iluna.

en: Indentation Style
eu: Koskatze-estiloa

en: If the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
eu: Editoreak tabuladoreen ordez zuriuneak sartu behar dituen ala ez.

en: Auto Indent
eu: Koskatze automatikoa

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
eu: Automatikoki koskatu lerro berriak, aurreko lerroaren koskatzea kopiatuta.

en: Tab Width
eu: Tabulazio-zabalera

en: The number of spaces represented by a tab.
eu: Tabulazio batek ordezkatzen duen zuriune kopurua.

en: Indent Width
eu: Koska-zabalera

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
eu: Koska bakoitzean erabiliko den zuriune kopurua edo -1 tabulazio-zabalera erabiltzeko.

en: Show Line Numbers
eu: Erakutsi lerro-zenbakiak

en: If line numbers should be displayed next to each line.
eu: Lerro bakoitzaren ondoan lerro-zenbakiak erakutsiko diren ala ez.

en: Show Right Margin
eu: Erakutsi eskuineko marjina

en: If a margin line should be displayed on the right of the editor.
eu: Editorearen eskuinean marjinako lerro bat bistaratuko den ala ez.

en: Right Margin Position
eu: Eskuineko marjinaren kokalekua

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
eu: Eskuineko marjina zein karaktere-posiziotan bistaratu beharko litzatekeen.

en: Show Overview Map
eu: Erakutsi ikuspegi orokorra

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
eu: Gaituta badago, fitxategiaren ikuspegi orokorra bistaratuko da editorearen alboan.

en: Show Background Grid
eu: Erakutsi atzeko planoko sareta

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
eu: Gaituta badago, zirriborro estiloko sareta bat inprimatuko da editorearen atzeko planoan.

en: Highlight current line
eu: Nabarmendu uneko lerroa

en: If enabled, the current line will be highlighted.
eu: Gaituta badago, uneko lerroa nabarmenduko da.

en: Text Wrapping
eu: Testu-egokitzea

en: If text should be wrapped.
eu: Testua egokituko den ala ez.

en: Use System Font
eu: Erabili sistemaren letra-tipoa

en: If the default system monospace font should be used.
eu: Sistemaren tarte bakarreko letra-tipo lehenetsia erabiliko den ala ez.

en: Custom Font
eu: Letra-tipo pertsonalizatua

en: A custom font to use in the editor.
eu: Editorean erabiliko den letra-tipo pertsonalizatua.

en: Style Scheme
eu: Estilo-eskema

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
eu: Editoreak erabiliko duen estilo-eskema. Formatu ilunean jarri daiteke, gai iluna erabilgarri dagoenean.

en: Discover File Settings
eu: Aurkitu fitxategi-ezarpenak

en: If enabled then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
eu: Gaituta badago, testu-editoreak lerro-moduetatik, editore-konfiguraziotik edo hizkuntzen lehenespenetik saiatuko da fitxategi-ezarpenak aurkitzen.

en: Automatically check spelling
eu: Ortografia-egiaztapen automatikoa

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
eu: Gaituta badago, testu-editoreak ortografia idatzi ahala egiaztatuko du.

en: Restore session
eu: Leheneratu saioa

en: When Text Editor is run, restore the previous session.
eu: Testu-editorea exekutatu denean, leheneratu aurreko saioa.

en: Recolor Window
eu: Aldatu leihoaren kolorea

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
eu: Erabili estilo-eskema aplikazio-leihoaren kolorea aldatzeko.

en: Keybindings
eu: Laster-teklak

en: The keybindings to use within Text Editor.
eu: Testu-editorean erabiliko diren laster-teklak.

en: Last Save Directory
eu: Gordetzeko azken direktorioa

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
eu: Gordetzeko elkarrizketa-koadro batean erabili den azken direktorioa.

en: Draw Spaces
eu: Marraztu zuriuneak

en: The various types of spaces to draw in the editor.
eu: Editorean marraztuko diren zuriune motak.

en: Enable Snippets
eu: Gaitu kode-zatiak

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
eu: Gaitu GtkSourceView-rekin erregistratutako kode-zatiak editorearen barruan.

en: Line Height
eu: Lerro-altuera

en: The line height to use for the selected font.
eu: Hautatutako letra-tiporako erabiliko den lerro-altuera.

en: Highlight Matching Brackets
eu: Nabarmendu bat datozen parentesiak

en: Highlight matching brackets and braces.
eu: Nabarmendu bat datozen parentesiak eta giltzak

en: Failed to find property %s in %s
eu: Ez da aurkitu %s propietatea %s(e)n

en: Failed to retrieve va_list value: %s
eu: Huts egin du zerrendako ba_lioa atzitzeak: %s

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
eu: Sarrera estandarra hainbat aldiz eskatu da. Eskariari ez ikusiarena egiten.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
eu: Sarrera estandarra ez da onartzen plataforma honetan. Eskariari ez ikusiarena egiten.

en: Bugs may be reported at:
eu: Eman akatsen berri hemen:

en: [FILES…]
eu: [FITXATEGIAK…]

en: Do not restore session at startup
eu: Ez berrezarri saioa abioan

en: Open provided files in a new window
eu: Ireki emandako fitxategiak leiho berrian

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
eu: Exekutatu testu-editorearen beste instantzia bat (--ignore-session inplikatzen du)

en: Print version information and exit
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa eta irten

en: [Read-Only]
eu: [Irakurtzeko soilik]

en: New Document
eu: Dokumentu berria

en: File path is NULL
eu: Fitxategi-bidea NULL da

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
eu: Errorea UTF-8 fitxategi-izena karaktere zabaletara bihurtzean

en: ILCreateFromPath() failed
eu: ILCreateFromPath() funtzioak huts egin du

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
eu: Ezin da “%s” baliozko NSURL bihurtu.

en: _Discard Changes and Reload
eu: _Baztertu aldaketak eta birkargatu

en: File Has Changed on Disk
eu: Fitxategia diskoan aldatu da

en: The file has been changed by another program.
eu: Fitxategia beste programa batek aldatu du.

en: Save _As…
eu: Gorde _honela...

en: Document Restored
eu: Dokumentua berrezarri da

en: Unsaved document has been restored.
eu: Gorde gabeko dokumentua leheneratu da.

en: _Save…
eu: _Gorde…

en: _Discard…
eu: _Baztertu…

en: Draft Changes Restored
eu: Zirriborro-aldaketak leheneratu dira

en: Unsaved changes to the document have been restored.
eu: Dokumentuan gode gabe zeuden aldaketak berrezarri egin dira.

en: Could Not Open File
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: You do not have permission to open the file.
eu: Ez duzu fitxategia irekitzeko baimenik.

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: Open As _Administrator
eu: Ireki _administrazaile gisa

en: Document Type
eu: Dokumentu mota

en: Search document types
eu: Bilatu dokumentu motak

en: No Matches
eu: Bat etortzerik ez

en: Plain Text
eu: Testu soila

en: Search documents
eu: Bilatu dokumentuak

en: Open New Document
eu: Ireki dokumentu berria

en: No Recent Documents
eu: Ez dago azken aldiko dokumenturik

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Draft
eu: Zirriborroa

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
eu: %s (administratzailea)

en: Document Portal
eu: Dokumentu-ataria

en: Failed to save document
eu: Huts egin du dokumentua gordetzeak

en: _Close
eu: It_xi

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save
eu: Gorde

en: Cancel
eu: Utzi

en: Ln %u, Col %u
eu: %u lerr., %u zut.

en: Go to Line
eu: Joan lerrora

en: Go
eu: Joan

en: Indentation
eu: Koskak

en: _Automatic Indentation
eu: _Koska automatikoak

note: Translators: this is a tab character, not a browser tab
en: _Tabs
eu: _Fitxak

en: _Spaces
eu: Z_uriuneak

en: Spaces _Per Tab
eu: Zuriuneak t_abulazioko

en: Spaces Per Indent
eu: Zuriuneak koskako

en: Use Tab Size
eu: Erabili tabuladorearen tamaina

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
eu: Lerr.

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
eu: Zut.

en: Appearance
eu: Itxura

en: Custom _Font
eu: Letra-tipo _pertsonalizatua

en: Display _Grid Pattern
eu: Bistaratu _saretaren eredua

en: _Highlight Current Line
eu: _Nabarmendu uneko lerroa

en: Display _Overview Map
eu: Bistaratu ikuspegi orokorraren _mapa

en: Right Margin
eu: Eskuineko marjina

en: _Margin Position
eu: _Marjinaren kokalekua

en: Behavior
eu: Portaera

en: _Discover Document Settings
eu: _Aurkitu dokumentu-ezarpenak

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
eu: Ezarpenak aplikatzeko, erabili lerro-moduak, editore-konfigurazioa edo zentzuzko lehenespenak

en: _Restore Session
eu: _Leheneratu saioa

en: Return to your previous session when Text Editor is started
eu: Itzuli aurreko saiora testu-editorea abiarazten denean

en: _Clear History
eu: _Garbitu historia

en: Draft: %s
eu: Zirriborroa: %s

en: File: %s
eu: Fitxategia: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
eu: %N/%Q orrialdea

en: Properties
eu: Propietateak

en: File
eu: Fitxategia

en: Name
eu: Izena

en: Location
eu: Kokalekua

en: Open in File Manager
eu: Ireki fitxategi-kudeatzailearekin

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Lines
eu: Lerroak

en: Words
eu: Hitzak

en: Characters, No Spaces
eu: Karaktereak, zuriunerik ez

en: All Characters
eu: Karaktere guztiak

en: _Discard
eu: _Baztertu

en: _Discard All
eu: Baztertu _dena

en: Save Changes?
eu: Gorde aldaketak?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
eu: Dokumentu irekiek gorde gabeko aldaketak dituzte. Gorde ez diren aldaketak betiko galduko dira.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Save
eu: _Gorde

en: Untitled Document
eu: Izenik gabeko dokumentua

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
eu: %s (berria)

en: Save changes for this document
eu: Gorde dokumentu honen aldaketak

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Previous Match
eu: Aurreko parekatzea

en: Next Match
eu: Hurrengo parekatzea

en: Search & Replace
eu: Bilatu eta ordeztu

en: Search Options
eu: Bilaketaren aukerak

en: Close Search
eu: Itxi bilaketa

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Replace _All
eu: Ordeztu _denak

en: Re_gular expressions
eu: _Adierazpen erregularra

en: _Case sensitive
eu: _Maiuskula/minuskula

en: Match whole _word only
eu: Bat etorri hitz o_soarekin soilik

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
eu: %u / %u

en: Remove
eu: Kendu

en: Add to Dictionary
eu: Gehitu hiztegiari

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Check Spelling
eu: Ortografia-egiaztapena

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Follow System Style
eu: Jarraitu sistemaren estiloa

en: Follow system style
eu: Jarraitu sistemaren estiloa

en: Light Style
eu: Estilo argia

en: Light style
eu: Estilo argia

en: Dark Style
eu: Estilo iluna

en: Dark style
eu: Estilo iluna

en: Just now
eu: Orain

en: An hour ago
eu: Duela ordubete

en: Yesterday
eu: Atzo

en: About a year ago
eu: Duela urtebete

en: About %u year ago | About %u years ago
eu[0]: Duela urte %u inguru
eu[1]: Duela %u urte inguru

en: Automatically Detected
eu: Automatikoki detektatua

en: Character Encoding:
eu: Karaktere-kodeketa:

en: Line Ending:
eu: Lerroaren amaiera:

en: Saving changes will replace the previously saved version.
eu: Aldaketak gordetzen badira, aurretik gordetako bertsioak ordeztuko dira.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
eu: Gorde aldaketak “%s” fitxategian?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
eu: Gorde gabeko aldaketak betiko galduko dira.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
eu: Baztertu “%s” fitxategiaren aldaketak?

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Open
eu: Ireki

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Text Files
eu: Testu-fitxategiak

en: Document Type: %s
eu: Dokumentu mota: %s

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Zoom in
eu: Handiagotu

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Zoom out
eu: Txikiagotu

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
eu: %s (%s) - Testu-editorea

en: There are unsaved documents
eu: Gorde gabeko dokumentuak daude

en: _Open
eu: _Ireki

en: Recently Used Documents
eu: Azken aldiko dokumentuak

en: New Tab
eu: Fitxa berria

en: New tab
eu: Fitxa berria

en: View Options
eu: Ikusteko aukerak

en: View
eu: Ikusi

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Main menu
eu: Menu nagusia

en: Start or Open a Document
eu: Hasi edo ireki dokumentu bat

en: • Press the Open button
    • Press the New tab button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
eu: • Sakatu 'Ireki' botoia
    • Sakatu 'Fitxa berria' botoia
    • Sakatu Ctrl+N dokumentu berria hasteko
    • Sakatu Ctrl+O dokumentu bat bilatzeko
    
    Edo sakatu Ctrl+W leihoa ixteko.

en: _New Window
eu: _Leiho berria

en: _Discard Changes
eu: Ba_ztertu aldaketak

en: _Find/Replace…
eu: _Bilatu/ordeztu…

en: _Print…
eu: _Inprimatu…

en: Documen_t Properties
eu: Dokumentu-_propietateak

en: P_references
eu: H_obespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: L_aguntza

en: A_bout Text Editor
eu: Testu-editoreari b_uruz

en: Show _Line Numbers
eu: Erakutsi _lerro-zenbakiak

en: Show _Right Margin
eu: Erakutsi e_skuineko marjina

en: T_ext Wrapping
eu: T_estua egokitzea

en: Chec_k Spelling
eu: O_rtografia-egiaztapena

en: _Document Type…
eu: _Dokumentu mota…

en: Move _Left
eu: Eraman e_zkerrera

en: Move _Right
eu: Eraman e_skuinera

en: _Move to New Window
eu: _Eraman leiho berrira

en: Close _Other Tabs
eu: Itxi _beste fitxak

[ctx: shortcut window]
en: Windows
eu: Leihoak

[ctx: shortcut window]
en: New window
eu: Leiho berria

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
eu: Eraman dokumentua leiho berrira

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
eu: Joan hurrengo fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
eu: Joan aurreko fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
eu: Berrordenatu hurrengo fitxaren ondoren

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
eu: Berrordenatu aurreko fitxaren aurretik

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
eu: Leheneratu aurretik itxitako fitxa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
eu: Zooma

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
eu: Handiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
eu: Berrezarri zooma

[ctx: shortcut window]
en: Documents
eu: Dokumentuak

[ctx: shortcut window]
en: New document
eu: Dokumentu berria

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
eu: Arakatu dokumentu berria irekitzeko

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
eu: Bilatu dokumentua izenaren arabera

[ctx: shortcut window]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: shortcut window]
en: Save As
eu: Gorde honela

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
eu: Bilatu/ordeztu

[ctx: shortcut window]
en: Close document
eu: Itxi dokumentua

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
eu: Kopiatu eta itsatsi

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
eu: Kopiatu hautatutako testua arbelean

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
eu: Ebaki hautatutako testua arbelera

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
eu: Itsatsi testua arbeletik

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
eu: Kopiatu dena arbelean

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
eu: Kopiatu uneko lerroa behean

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
eu: Desegin eta berregin

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
eu: Desegin aurreko komandoa

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
eu: Berregin aurreko komandoa

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eu: Edizioa

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
eu: Txertatu emojia dokumentuan

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
eu: Bilatu dokumentuaren barruan

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
eu: Bilatu eta ordeztu dokumentuaren barruan

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
eu: Handiagotu zenbakia kurtsorean

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
eu: Txikiagotu zenbakia kurtsorean

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
eu: Txandakatu gainidaztea

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
eu: Txandakatu txertatze-kurtsorearen ikusgaitasuna

[ctx: shortcut window]
en: Selections
eu: Hautapenak

[ctx: shortcut window]
en: Select all
eu: Hautatu dena

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
eu: Desautatu dena

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
eu: Hautatu uneko lerroa

[ctx: shortcut window]
en: Movements
eu: Mugimenduak

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
eu: Joan dokumentuaren hasierara

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
eu: Joan dokumentuaren amaierara

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
eu: Joan aurreko paragrafoaren hasierara

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
eu: Joan hurrengo paragrafoaren amaierara

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
eu: Eraman uneko edo hautatutako lerroa gorantz

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
eu: Eraman uneko edo hautatutako lerroa beherantz

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
eu: Joan lerrora

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
eu: Ezabaketak

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
eu: Ezabatu kurtsoretik hitzaren hasierara

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
eu: Ezabatu kurtsoretik hitzaren amaierara

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
eu: Ezabatu kurtsoretik paragrafoaren hasierara

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
eu: Ezabatu kurtsoretik paragrafoaren amaierara

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
eu: Ezabatu uneko lerroa

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
eu: Erakutsi hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
eu: Erakutsi laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: sErakutsi laguntza
