gnome-text-editor main - en to fa translation catalogue (296 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fa: پروژهٔ گنوم

en: Text Editor
fa: ویرایشگر متن

en: Edit text files
fa: ویرایش پرونده‌های متنی

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
fa: ویرایشگر متن گنوم،‌ویرایشگر متنی ساده با تمرکز بر رضایت‌بخش کردن تجربهٔ پیش‌گزیده است.

en: write;notepad;
fa: write;notepad;نوشتن;یادداشت;متن;

en: View and edit text files
fa: نمایش و ویرایش پرونده‌های متنی

en: New Window
fa: پنجرهٔ جدید

en: Auto Save Delay
fa: تأخیر ذخیرهٔ خودکار

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
fa: تأخیر به ثانیه برای انتظار پیش از ذخیرهٔ خودکار یک پیش‌نویس.

en: Style Variant
fa: دگرگونهٔ سبک

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
fa: استفاده از دگرگونهٔ روشن یا تیرهٔ زمینهٔ GTK یا شمای سبک GtkSourceView.

en: Indentation Style
fa: سبک تورفتگی

en: If the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
fa: آیا ویرایشگر باید به‌جای جهش، چند نویسهٔ فاصله درج کند.

en: Auto Indent
fa: تورفتگی خودکار

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
fa: تورفتگی خودکار خط‌های جدید به شکل تورفتگی خط پیشین.

en: Tab Width
fa: پهنای جهش

en: The number of spaces represented by a tab.
fa: تعداد فاصله‌هایی که جهش را نمایندگی می‌کند.

en: Indent Width
fa: پهنای تورفتنگی

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
fa: تعداد فاصله‌ها برای تورفتگی یا -۱ برای استفادهٔ پهنای جهش.

en: Show Line Numbers
fa: نمایش شماره‌های خط

en: If line numbers should be displayed next to each line.
fa: آیا در کنار هر خط باید شماره نشان داده شود.

en: Show Right Margin
fa: نمایش حاشیهٔ راست

en: If a margin line should be displayed on the right of the editor.
fa: آیا در سمت راست ویرایشگر باید خط حاشیه‌ای نشان داده شود.

en: Right Margin Position
fa: موقعیت حاشیهٔ راست

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
fa: موقعیت بر حسب نویسه که حاشیهٔ راست باید آن‌جا نشان داده شود.

en: Show Overview Map
fa: نمایش نقشهٔ نمای کلّی

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
fa: اگر به کار بیفتد، یک نقشهٔ نمای کلّی از پرونده در کنار ویرایشگر نشان داده می‌شود.

en: Show Background Grid
fa: نمایش شبکهٔ پس‌زمینه

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
fa: اگر به کار بیفتد، شبکه‌ای روی پس‌زمینهٔ ویرایشگر چاپ می‌شود.

en: Highlight current line
fa: پررنگ سازی خط کنونی

en: If enabled, the current line will be highlighted.
fa: اگر به کار بیفتد، خط کنونی پررنگ خواهد شد.

en: Text Wrapping
fa: شکاندن متن

en: If text should be wrapped.
fa: آیا متن باید بشکند.

en: Use System Font
fa: استفاده از قلم سامانه

en: If the default system monospace font should be used.
fa: آیا باید از قلم تک‌عرض پیش‌گزیدهٔ سامانه استفاده شود.

en: Custom Font
fa: قلم سفارشی

en: A custom font to use in the editor.
fa: قلمی سفارشی برای استفاده در ویرایشگر.

en: Style Scheme
fa: شمای سبک

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
fa: شمای سبک برای استفاده به دست ویرایشگر. ممکن است هنگام وجود، به قالبی تیره ترجمه شود.

en: Discover File Settings
fa: کشف تنظیمات پرونده

en: If enabled then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
fa: اگر به کار بیفتد، ویرایشگر متن تلاش خواهد کرد که تنظیمات پرونده را از modelines، editorconfig یا پیش‌گزیده‌های زبانی کشف کند.

en: Automatically check spelling
fa: بررسی نوشتاری خودکار

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
fa: اگر به کار بیفتد،‌ویرایشگر متن هنگام نوشتنتان، نوشتار را بررسی خواهد کرد.

en: Restore session
fa: بازگردانی نشست

en: When Text Editor is run, restore the previous session.
fa: هنگام اجرای ویرایشگر، نشست پیشین بازگردانده شود.

en: Recolor Window
fa: تغییر رنگ پنجره

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
fa: استفاده از شمای سبک برای تغییر رنگ پنجرهٔ برنامه.

en: Keybindings
fa: ترکیب کلیدها

en: The keybindings to use within Text Editor.
fa: ترکیب کلیدها برای استفاده در ویرایشگر متن.

en: Last Save Directory
fa: شاخهٔ آخرین ذخیره

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
fa: آخرین شاخهٔ استفاده شده در یک گفت‌وگوی ذخیره.

en: Draw Spaces
fa: رسم فاصله‌ها

en: The various types of spaces to draw in the editor.
fa: گونه‌های مختلف فاصله برای نمایش در ویرایشگر.

en: Enable Snippets
fa: به کار انداختن قطعه‌ها

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
fa: به کار انداختن استفاده از قطعه‌های ثبت شده با GtkSourceView در ویرایشگر.

en: Line Height
fa: بلندای خط

en: The line height to use for the selected font.
fa: بلندای خط ایتفاده شده برای قلم گزیده.

en: Highlight Matching Brackets
fa: برجسته سازی براکت‌های مطابق

en: Highlight matching brackets and braces.
fa: برجسته سازی آکولادها و براکت‌های مطابق.

en: Failed to find property %s in %s
fa: شکست در یافتن ویژگی %s در%s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
fa: شکست در دریافت مقدار va_list: %s

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
fa: ,ورودی استاندارد چندین بار درخواست شد. چشم‌پوشی از درخواست.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
fa: ورودی استاندارد روی این بن‌سازه پشتیبانی نمی‌شود. چشم‌پوشی از درخواست.

en: Bugs may be reported at:
fa: مشکلات می‌توانند این‌جا گزارش شوند:

en: Do not restore session at startup
fa: باز نگرداندن نشست هنگام آغاز

en: Open provided files in a new window
fa: گشودن پرونده‌های فراهم شده در پنجره‌ای جدید

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
fa: اجرای نمونه‌ای جدید از ویرایشگر متن (پیاده‌سازی ‪--ignore-session‬)

en: Print version information and exit
fa: چاپ اطّلاعات نگارش و خروج

en: [Read-Only]
fa: [فقط خواندنی]

en: New Document
fa: سند جدید

en: File path is NULL
fa: مسیر پرونده NULL است

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
fa: خطا در تبدیل نام پروندهٔ UTF-8 به نویسهٔ پهن

en: ILCreateFromPath() failed
fa: ILCreateFromPath() شکست خورد

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
fa: نتوانست «%s» را به NSURL معتبری تبدیل کند.

en: _Discard Changes and Reload
fa: _دور انداختن تغییرات و بازآوری

en: File Has Changed on Disk
fa: پرونده روی دیسک تفییر کرده

en: The file has been changed by another program.
fa: پرونده به دست برنامه‌ای دیگر تغییر کرده.

en: Save _As…
fa: ذخیره به _شکل…

en: Document Restored
fa: سند بازیابی شد

en: Unsaved document has been restored.
fa: سند ذخیره نشده بازیابی شد.

en: _Save…
fa: _ذخیره…

en: _Discard…
fa: _دور انداختن…

en: Draft Changes Restored
fa: تفییرات پیش‌نویس بازیابی شد

en: Unsaved changes to the document have been restored.
fa: تغییرات ذخیره نشده روی سند بازیابی شد.

en: Could Not Open File
fa: نتوانست پرونده را بگشاید

en: You do not have permission to open the file.
fa: اجازهٔ گشودن پرونده را ندارید.

en: _Retry
fa: _تلاش دوباره

en: Open As _Administrator
fa: گشودن به عنوان _مدیر

en: Document Type
fa: گونهٔ سند

en: Search document types
fa: جست‌وجوی گونه‌های سندها

en: No Matches
fa: بدون مطابقت

en: Plain Text
fa: متن خام

en: Search documents
fa: جست‌وجوی سندها

en: Open New Document
fa: گشودن سند جدید

en: No Recent Documents
fa: بدون سندهای اخیر

en: No Results Found
fa: هیچ نتیجه‌ای پیدا نشد

en: Draft
fa: پیش‌نویس

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
fa: %s (مدیر)

en: Document Portal
fa: درگاه سند

en: Failed to save document
fa: شکست در ذخیرهٔ سند

en: _Close
fa: _بستن

en: Save As
fa: ذخیره به شکل

en: Save
fa: ذخیره

en: Cancel
fa: لغو

en: Ln %u, Col %u
fa: خ %Iu، س %Iu

en: Go to Line
fa: رفتن به خط

en: Go
fa: رفتن

en: Indentation
fa: تورفتگی

en: _Automatic Indentation
fa: _تورفتگی خودکار

note: Translators: this is a tab character, not a browser tab
en: _Tabs
fa: _جهش

en: _Spaces
fa: _فاصله

en: Spaces _Per Tab
fa: فاصله‌ها _به ازای جهش

en: 2
fa: ۲

en: 4
fa: ۴

en: 6
fa: ۶

en: 8
fa: ۸

en: Spaces Per Indent
fa: فاصله‌ها به ازای جهش

en: Use Tab Size
fa: استفاده از اندازهٔ جهش

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
fa: خ

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
fa: س

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Custom _Font
fa: قلم -سفارشی

en: Display _Grid Pattern
fa: نمایش الگوی -شبکه‌ای

en: _Highlight Current Line
fa: -پررنگ سازی خط کنونی

en: Display _Overview Map
fa: نمایش -نقشهٔ نمای کلی

en: Right Margin
fa: حاشیهٔ راست

en: _Margin Position
fa: موقعیت -حاشیه

en: Behavior
fa: رفتار

en: _Discover Document Settings
fa: -کشف تنظیمات سند

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
fa: اعمال تغییرات با استفاده از modelines، editorconfig یا پیش‌گزیده‌های معقول

en: _Restore Session
fa: -بازگردانی نشست

en: Return to your previous session when Text Editor is started
fa: بازگشت به نشست پیشینتان هنگام آغاز ویرایشگر متن

en: _Clear History
fa: _پاک‌سازی تاریخچه

en: Draft: %s
fa: پیش‌نویس: %s

en: File: %s
fa: پرونده: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
fa: صفحهٔ %N از %Q

en: Properties
fa: ویژگی‌ها

en: File
fa: پرونده

en: Name
fa: نام

en: Location
fa: مکان

en: Open in File Manager
fa: گشودن در مدیر پرونده

en: Statistics
fa: آمار

en: Lines
fa: خط

en: Words
fa: واژه

en: Characters, No Spaces
fa: نویسه، بدون فاصله

en: All Characters
fa: کل نویسه‌ها

en: _Discard
fa: _دور انداختن

en: _Discard All
fa: _دور انداختن همه

en: Save Changes?
fa: ذخیرهٔ تغییرات؟

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
fa: سندهای گشوده، تغییراتی ذخیره نشده دارند. تغییراتی که ذخیره نشده‌اند از دست خواهند رفت.

en: _Cancel
fa: _لغو

en: _Save
fa: _ذخیره

en: Untitled Document
fa: سند بی‌عنوان

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
fa: %s (جدید)

en: Save changes for this document
fa: ذخیرهٔ تغییرات برای این سند

en: Replace
fa: جای‌گزینی

en: Previous Match
fa: نتیجهٔ پیشین

en: Next Match
fa: نتیجهٔ بعدی

en: Search & Replace
fa: جست‌وجو و جایگزینی

en: Search Options
fa: گزینه‌های جست‌وجو

en: Close Search
fa: بستن جست‌وجو

en: _Replace
fa: _جای‌گزینی

en: Replace _All
fa: جایگزینی _همه

en: Re_gular expressions
fa: _عبارت‌های با قاعده

en: _Case sensitive
fa: _حسّاس به بزرگی و کوچکی

en: Match whole _word only
fa: فقط تطبیق واژهٔ _کامل

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
fa: %Iu از %Iu

en: Remove
fa: برداشتن

en: Add to Dictionary
fa: افزودن به واژه‌نامه

en: Ignore
fa: چشم‌پوشی

en: Check Spelling
fa: بررسی نوشتاری

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Follow System Style
fa: پیروی از سبک سامانه

en: Follow system style
fa: پیروی از سبک سامانه

en: Light Style
fa: سبک روشن

en: Light style
fa: سبک روشن

en: Dark Style
fa: سبک تیره

en: Dark style
fa: سبک تیره

en: Just now
fa: هم‌اکنون

en: An hour ago
fa: ساعتی پیش

en: Yesterday
fa: دیروز

en: About a year ago
fa: حدود پارسال

en: About %u year ago | About %u years ago
fa[0]: حدود %Iu سال پیش

en: Unix/Linux (LF)
fa: یونیکس/گنو (LF)

en: Mac OS Classic (CR)
fa: مک کلاسیک (CR)

en: Windows (CR+LF)
fa: ویندوز (CR+LF)

en: Automatically Detected
fa: تشخیص داده به صورت خودکار

en: Character Encoding:
fa: رمزگذاری نویسه:

en: Line Ending:
fa: پایان خط:

en: Saving changes will replace the previously saved version.
fa: ذخیرهٔ تغییرات، نگارش ذخیره شدهٔ پیشین را جایگزین خواهد کرد.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
fa: ذخیرهٔ تغییرات «%s»؟

en: Unsaved changes will be permanently lost.
fa: تغییرات ذخیره نشده برای همیشه از دست خواهند رفت.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
fa: دور انداختن تغییرات «%s»؟

en: Open File
fa: گشودن پرونده

en: Open
fa: گشودن

en: All Files
fa: تمامی پرونده‌ها

en: Text Files
fa: پرونده‌های متنی

en: Document Type: %s
fa: گونهٔ سند: %s

en: Zoom In
fa: بزرگ‌نمایی

en: Zoom in
fa: بزرگ‌نمایی به داخل

en: Zoom Out
fa: کوچک‌نمایی

en: Zoom out
fa: بزرگ‌نمایی به خارج

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
fa: %s (%s) - ویرایشگر متن

en: There are unsaved documents
fa: سندهای ذخیره نشده‌ای وجود دارند

en: _Open
fa: _گشودن

en: Recently Used Documents
fa: سندهای به تازگی استفاده شده

en: New Tab
fa: زبانهٔ جدید

en: New tab
fa: زبانهٔ جدید

en: View Options
fa: گزینه‌های نما

en: View
fa: نما

en: Main Menu
fa: فهرست اصلی

en: Main menu
fa: فهرست اصلی

en: Start or Open a Document
fa: آغاز یا گشودن یک سند

en: • Press the Open button
    • Press the New tab button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
fa: • زدن دکمهٔ گشودن
    • زدن دکمهٔ زبانهٔ جدید
    • زدن مهار+د برای آغاز سندی جدید
    • زدن مهار+خ برای مرور یک سند
    
    یا زدن مهار+ص برای بستن پنجره.

en: _New Window
fa: پنجرهٔ _جدید

en: _Discard Changes
fa: _دور انداختن تغییرات

en: _Find/Replace…
fa: _جست‌وجو و جایگزینی…

en: _Print…
fa: _چاپ…

en: Documen_t Properties
fa: _ویژگی‌های سند

en: P_references
fa: _ترجیحات

en: _Keyboard Shortcuts
fa: _میان‌برهای صفحه‌کلید

en: _Help
fa: _راهنما

en: A_bout Text Editor
fa: دربارهٔ ویرایشگر متن

en: Show _Line Numbers
fa: نمایش _شماره‌های خط

en: Show _Right Margin
fa: نمایش _حاشیهٔ راست

en: _2
fa: _۲

en: _4
fa: _۴

en: _6
fa: _۶

en: _8
fa: _۸

en: T_ext Wrapping
fa: _شکاندن متن

en: Chec_k Spelling
fa: _بررسی نوشتاری

en: _Document Type…
fa: _گونهٔ سند…

en: Move _Left
fa: جابه‌جایی به _چپ

en: Move _Right
fa: جابه‌جایی به _راست

en: _Move to New Window
fa: _جابه‌جایی به پنجرهٔ جدید

en: Close _Other Tabs
fa: بستن _دیگر زبانه‌ها

en: Enchant 2
fa: نگارش ۲ Enchant

[ctx: shortcut window]
en: Windows
fa: پنجره‌‌ها

[ctx: shortcut window]
en: New window
fa: پنجرهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
fa: جابه‌جایی سند به پنجرهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
fa: رفتن به زبانهٔ بعدی

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
fa: رفتن به زبانهٔ پیشین

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
fa: تغییر چینش پس از زبانهٔ بعدی

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
fa: تغییر چینش پیش از زبانهٔ پیشین

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
fa: بازیابی زبانهٔ بسته‌شدهٔ پیشین

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
fa: بزرگ‌نمایی

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
fa: بزرگ‌نمایی به داخل

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
fa: بزرگ‌نمایی به خارح

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
fa: بازنشانی بزرگ‌نمایی

[ctx: shortcut window]
en: Documents
fa: سندها

[ctx: shortcut window]
en: New document
fa: سند جدید

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
fa: مرور به سند گشوده

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
fa: یافتن پرونده با نام

[ctx: shortcut window]
en: Save
fa: ذخیره

[ctx: shortcut window]
en: Save As
fa: ذخیره به شکل

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
fa: جست‌وجو و جایگزینی

[ctx: shortcut window]
en: Close document
fa: بستن سند

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
fa: رونوشت و جای‌گذاری

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
fa: رونوشت متن گزیده در تخته‌گیره

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
fa: برش متن گزیده در تخته‌گیره

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
fa: جای‌گذاری متن از تخته‌گیره

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
fa: رونوشت همه به تخته‌گیره

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
fa: رونوشت خط‌ کنونی به پایین

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
fa: برگردان و انجام دوباره

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
fa: برگردان فرمان پیشین

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
fa: انجام دوبارهٔ فرمان پیشین

[ctx: shortcut window]
en: Editing
fa: ویرایش

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
fa: درج ایموجی در سند

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
fa: جست‌وجو در سند

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
fa: جست‌وجو و جایگذاری در سند

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
fa: افزایش عدد زیر مکان‌نما

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
fa: کاهش عدد زیر مکان‌نما

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
fa: تغییر وضعیت رونویسی

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
fa: تغییر وضعیت نمایانی درج مکان‌نما

[ctx: shortcut window]
en: Selections
fa: گزینش‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Select all
fa: گزینش همه

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
fa: ناگزینش همه

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
fa: گزینش خط کنونی

[ctx: shortcut window]
en: Movements
fa: جابه‌جایی‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
fa: رفتن به آغاز سند

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
fa: رفتن به پایان خط سند

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
fa: رفتن به آغاز بند پیشین

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
fa: رفتن به پایان بند بعدی

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
fa: جابه‌جایی خط‌های گزیده یا کنونی به بالا

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
fa: جابه‌جایی خط‌های گزیده یا کنونی به پایین

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
fa: رفتن به خط

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
fa: حذف

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
fa: حذف از نشانگر تا آغاز واژه

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
fa: حذف از نشانگر تا پایان واژه

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
fa: حذف از نشانگر تا آغاز بند

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
fa: حذف از نشانگر تا پایان بند

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
fa: حذف خط کنونی

[ctx: shortcut window]
en: General
fa: عمومی

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
fa: نمایش ترجیحات

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
fa: نمایش میان‌برهای صفحه‌کلید

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fa: نمایش راهنما
