gnome-text-editor main - en to fur translation catalogue (278 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: Text Editor
fur: Editôr di test

en: Edit text files
fur: Modifiche i files di test

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
fur: GNOME Editôr di test al è un sempliç editôr di tescj che al ponte a une plasevule esperience predefinide.

en: write;notepad;
fur: scrivi;tacuin;notis;bloc notis;

en: View and edit text files
fur: Viôt e modifiche i files di test

en: New Window
fur: Gnûf Barcon

en: Auto Save Delay
fur: Ritart di salvament automatic

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
fur: Il ritart in seconts di spietâ prime di salvâ in automatic un stampon.

en: Style Variant
fur: Variante di stîl

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
fur: Dopre la variante clare o scure dal teme GTK e/o scheme di stîl GtkSourceView.

en: Indentation Style
fur: Stîl di tornade in posizion

en: If the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
fur: Al definìs se l'editôr al à di inserî plui caratars di spazis invezit che di tabulazions.

en: Auto Indent
fur: Tornade in posizion automatiche

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
fur: Stabilìs in automatic la tornade in posizion pes gnovis riis, copiant la tornade in posizion de rie precedente.

en: Tab Width
fur: Largjece de tabulazion

en: The number of spaces represented by a tab.
fur: Il numar di spazis rapresentâts di une tabulazion.

en: Indent Width
fur: Largjece de tornade in posizion

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
fur: Il numar di spazis pe tornade in posizion o -1 par doprâ la largjece de tabulazion.

en: Show Line Numbers
fur: Mostre i numars des riis

en: If line numbers should be displayed next to each line.
fur: Stabilìs se si à di visualizâ i numars des riis dongje di ogni rie.

en: Show Right Margin
fur: Mostre il margjin a diestre

en: If a margin line should be displayed on the right of the editor.
fur: Stabilìs se si à di visualizâ une linie di margjin te bande diestre dal editôr.

en: Right Margin Position
fur: Posizion dal margjin a diestre

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
fur: La posizion in caratars dulà che si à di visualizâ il margjin di diestre.

en: Show Overview Map
fur: Mostre la mape panoramiche

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
fur: Se abilitât, e vignarà visualizade une mape panoramiche dal file in bande dal editôr.

en: Show Background Grid
fur: Mostre gridele di fonts

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
fur: Se abilitât, une gridele di planimetrie e ven stampade sul fonts dal editôr.

en: Highlight current line
fur: Evidenziâ la rie corinte

en: If enabled, the current line will be highlighted.
fur: Se abilitât, la rie corinte e vignarà evidenziade.

en: Text Wrapping
fur: Rie gnove automatiche

en: If text should be wrapped.
fur: Se il test al à di lâ a rie gnove in automatic.

en: Use System Font
fur: Dopre caratar di sisteme

en: If the default system monospace font should be used.
fur: Stabilìs se si à di doprâ il caratar a spaziadure fisse di sisteme.

en: Custom Font
fur: Caratar personalizât

en: A custom font to use in the editor.
fur: Un caratar personalizât di doprâ tal editôr.

en: Style Scheme
fur: Scheme dal stîl

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
fur: Il stîl dal scheme che l'editôr al à di doprâ. Al pues puartâ chest intun formât scûr se al è disponibil.

en: Discover File Settings
fur: Scuvierç lis impostazions dal file

en: If enabled then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
fur: Se abilitât alore l'editôr di test al cirarà di scuvierzi lis impostazion dal file partint dai valôrs predefinîts de lenghe, dai modelines o editorconfig.

en: Automatically check spelling
fur: Control ortografic automatic

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
fur: Se abilitât, alore l'editôr di test al controlarà la ortografie man a man che tu scrivis.

en: Restore session
fur: Ripristine session

en: When Text Editor is run, restore the previous session.
fur: Cuant che l'editôr di test al è in esecuzion, ripristine la session precedente.

en: Recolor Window
fur: Torne colore il barcon

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
fur: Dopre il scheme-stîl par tornâ a colorâ il barcon de aplicazion.

en: Keybindings
fur: Associazion tascj

en: The keybindings to use within Text Editor.
fur: La associazion di tascj di doprâ tal Editôr di test.

en: Last Save Directory
fur: Ultime cartele dai salvaments

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
fur: La cartele doprade la ultime volte tal dialic di salvament o salve-come.

en: Draw Spaces
fur: Dissegne i spazis

en: The various types of spaces to draw in the editor.
fur: I varis gjenars di spazis di dissegnâ tal editôr.

en: Enable Snippets
fur: Abilite i snippets

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
fur: Abilite l'ûs dai snippets regjistrâts cun GtkSourceView dal didentri dal editôr.

en: Line Height
fur: Altece de rie

en: The line height to use for the selected font.
fur: La altece de rie di doprâ pal caratar selezionât.

en: Highlight Matching Brackets
fur: Evidenzie parentesis corispondentis

en: Highlight matching brackets and braces.
fur: Evidenzie parentesis e grafis corispondentis.

en: Failed to find property %s in %s
fur: Impussibil cjatâ la proprietât %s in %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
fur: Impussibil recuperâ il valôr va_list: %s

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
fur: Il standard input al è stât domandât plui voltis. Si ignore la richieste.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
fur: Il standard input nol è supuartât su cheste plateforme. Si ignore la richieste.

en: Bugs may be reported at:
fur: Al è pussibil segnalâ i erôrs su:

en: Do not restore session at startup
fur: No sta ripristinâ la session al inviament

en: Open provided files in a new window
fur: Vierç i files indicâts intun gnûf barcon

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
fur: Eseguìs une gnove istance di Editôr di test (al impliche --ignore-session)

en: Print version information and exit
fur: Scrîf informazions de version e jes

en: [Read-Only]
fur: [dome-leture]

en: New Document
fur: Gnûf document

en: File path is NULL
fur: Il percors dal file al è NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
fur: Erôr tal convertî il non dal file UTF-8 in wide char

en: ILCreateFromPath() failed
fur: ILCreateFromPath() failît

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
fur: Impussibil convertî “%s” intun valit NSURL.

en: _Discard Changes and Reload
fur: _Scarte lis modifichis e torne cjame

en: File Has Changed on Disk
fur: Il file sul disc al è cambiât

en: The file has been changed by another program.
fur: Il file al è stât modificât di un altri program.

en: Save _As…
fur: S_alve Come…

en: Document Restored
fur: Document ripristinât

en: Unsaved document has been restored.
fur: Il document no salvât al è stât ripristinât.

en: _Save…
fur: _Salve…

en: _Discard…
fur: _Scarte…

en: Draft Changes Restored
fur: Modifichis dal stampon ripristinadis

en: Unsaved changes to the document have been restored.
fur: Lis modifichis al document no salvadis a son stadis ripristinadis.

en: Could Not Open File
fur: Impussibil vierzi il file

en: You do not have permission to open the file.
fur: No tu âs i permès par vierzi il file.

en: _Retry
fur: _Torne prove

en: Open As _Administrator
fur: Vierç come _aministradôr

en: Document Type
fur: Gjenar di document

en: Search document types
fur: Cîr gjenars di document

en: No Matches
fur: Nissune corispondence

en: Plain Text
fur: Test sempliç

en: Search documents
fur: Cîr documents

en: Open New Document
fur: Vierç gnûf document

en: No Recent Documents
fur: Nissun document resint

en: No Results Found
fur: Nissun risultât cjatât

en: Draft
fur: Stampon

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
fur: %s (Aministradôr)

en: Document Portal
fur: Portâl dal document

en: Failed to save document
fur: Impussibil salvâ il document

en: _Close
fur: _Siere

en: Save As
fur: Salve come

en: Save
fur: Salve

en: Cancel
fur: Anule

en: Ln %u, Col %u
fur: Rie %u, Col %u

en: Go to Line
fur: Va ae rie

en: Go
fur: Va

en: Indentation
fur: Tornade in posizion

en: _Automatic Indentation
fur: Tornade in posizion _automatiche

note: Translators: this is a tab character, not a browser tab
en: _Tabs
fur: _Tabulazions

en: _Spaces
fur: _Spazis

en: Spaces _Per Tab
fur: Spazis _par tabulazion

en: Spaces Per Indent
fur: Spazis _par tornade in posizion

en: Use Tab Size
fur: Dopre dimension de tabulazion

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
fur: Rie

en: Appearance
fur: Aspiet

en: Custom _Font
fur: _Caratar personalizât

en: Display _Grid Pattern
fur: Mostre motîf de _gridele

en: _Highlight Current Line
fur: _Evidenzie linie corinte

en: Display _Overview Map
fur: Mostre mape _panoramiche

en: Right Margin
fur: Margjin a diestre

en: _Margin Position
fur: Posizion dal _margjin

en: Behavior
fur: Compuartament

en: _Discover Document Settings
fur: _Scuvierç impostazions dal document

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
fur: Apliche lis impostazions doprant i modelines, editorconfig o predefinîts sensibii

en: _Restore Session
fur: _Ripristine session

en: Return to your previous session when Text Editor is started
fur: Torne ae session precedente cuant che al ven inviât l'editôr di test

en: _Clear History
fur: _Nete la cronologjie

en: Draft: %s
fur: Stampon: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
fur: Pagjine %N di %Q

en: Properties
fur: Proprietâts

en: Name
fur: Non

en: Location
fur: Ubicazion

en: Open in File Manager
fur: Vierç tal gjestôr dai files

en: Statistics
fur: Statistichis

en: Lines
fur: Liniis

en: Words
fur: Peraulis

en: Characters, No Spaces
fur: Caratars (cence spazis)

en: All Characters
fur: Ducj i caratars

en: _Discard
fur: _Scarte

en: _Discard All
fur: Scarte _dut

en: Save Changes?
fur: Salvâ lis modifichis?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
fur: Vierç i document che a contegnin modifichis no salvadis. Lis modifichis che no son salvadis a vignaran pierdudis par simpri.

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Save
fur: _Salve

en: Untitled Document
fur: Document cence titul

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
fur: %s (gnûf)

en: Save changes for this document
fur: Salve lis modifichis par chest document

en: Replace
fur: Sostituìs

en: Previous Match
fur: Corispondence precedente

en: Next Match
fur: Corispondence sucessive

en: Search & Replace
fur: Cîr e sostituìs

en: Search Options
fur: Opzions di ricercje

en: Close Search
fur: Siere ricercje

en: _Replace
fur: _Sostituìs

en: Replace _All
fur: Sostituìs _dut

en: Re_gular expressions
fur: Espressions re_golârs

en: _Case sensitive
fur: Ten _cont des maiusculis o minusculis

en: Match whole _word only
fur: Corispondence dome di peraulis interiis

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
fur: %u di %u

en: Remove
fur: Gjave

en: Add to Dictionary
fur: Zonte al dizionari

en: Check Spelling
fur: Controle la ortografie

en: Languages
fur: Lenghis

en: Follow System Style
fur: Va daûr dal stîl di sisteme

en: Follow system style
fur: Va daûr dal stîl di sisteme

en: Light Style
fur: Stîl clâr

en: Light style
fur: Stîl clâr

en: Dark Style
fur: Stîl scûr

en: Dark style
fur: Stîl scûr

en: Just now
fur: Propite cumò

en: An hour ago
fur: Une ore indaûr

en: Yesterday
fur: Îr

en: About a year ago
fur: Cirche un an indaûr

en: About %u year ago | About %u years ago
fur[0]: Cirche %u an indaûr
fur[1]: Uns %u agns indaûr

en: Automatically Detected
fur: Rilevât in automatic

en: Character Encoding:
fur: Codifiche dai caratars:

en: Line Ending:
fur: Fin di rie:

en: Saving changes will replace the previously saved version.
fur: Il salvament des modifichis al sostituirà la version salvade in precedence.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
fur: Salvâ lis modifichis a “%s”?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
fur: Lis modifichis no salvadis a laran pierdudis par simpri.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
fur: Scartâ lis modifichis fatis a “%s”?

en: Open File
fur: Vierç file

en: Open
fur: Vierç

en: All Files
fur: Ducj i files

en: Text Files
fur: Files di test

en: Document Type: %s
fur: Gjenar di document: %s

en: Zoom In
fur: Ingrandìs

en: Zoom in
fur: Ingrandî

en: Zoom Out
fur: Impiçulìs

en: Zoom out
fur: Impiçulî

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
fur: %s (%s) - Editôr di test

en: There are unsaved documents
fur: A son documents no salvâts

en: _Open
fur: _Vierç

en: Recently Used Documents
fur: Document doprâts di resint

en: New Tab
fur: Gnove schede

en: New tab
fur: Gnove schede

en: View Options
fur: Visualize lis opzions

en: View
fur: Visualize

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: Main menu
fur: Menù principâl

en: Start or Open a Document
fur: Scomence o vierç un document

en: • Press the Open button
    • Press the New tab button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
fur: • Frache il boton Vierç
    • Frache il boton Gnove schede
    • Frache Ctrl+N par scomençâ un gnûf document
    • Frache Ctrl+O par cirî sul disc un document
    
    O frache Ctrl+W par sierâ il barcon.

en: _New Window
fur: _Gnûf Barcon

en: _Discard Changes
fur: _Scarte modifichis

en: _Find/Replace…
fur: _Cjate/Sostituìs…

en: _Print…
fur: Stam_pe…

en: Documen_t Properties
fur: Proprietâts dal documen_t

en: P_references
fur: P_referencis

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis di tastiere

en: _Help
fur: _Jutori

en: A_bout Text Editor
fur: I_nformazions su Editôr di test

en: Show _Line Numbers
fur: Mostre i numars des _riis

en: Show _Right Margin
fur: Mostre il margjin a _diestre

en: T_ext Wrapping
fur: Rie gnov_e automatiche

en: Chec_k Spelling
fur: Control orto_grafie

en: _Document Type…
fur: Gjenar di _document…

en: Move _Left
fur: Sposte a _çampe

en: Move _Right
fur: Sposte a _drete

en: _Move to New Window
fur: _Sposte suntun gnûf barcon

en: Close _Other Tabs
fur: Siere _altris schedis

[ctx: shortcut window]
en: Windows
fur: Barcons

[ctx: shortcut window]
en: New window
fur: Gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
fur: Sposte document suntun gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
fur: Passe ae schede sucessive

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
fur: Passe ae schede precedente

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
fur: Torne ordene daspò la schede sucessive

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
fur: Torne ordene prime de schede precedente

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
fur: Ripristine schede sierade in precedence

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
fur: Ingrandìs

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
fur: Impiçulìs

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
fur: Azere ingrandiment

[ctx: shortcut window]
en: New document
fur: Gnûf document

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
fur: Sgarfe par vierzi un document

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
fur: Cjate document par non

[ctx: shortcut window]
en: Save
fur: Salve

[ctx: shortcut window]
en: Save As
fur: Salve come

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
fur: Cjate/Sostituìs

[ctx: shortcut window]
en: Close document
fur: Siere document

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
fur: Copie e tache

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
fur: Copie il test selezionât intes notis

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
fur: Taie il test selezionât intes notis

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
fur: Tache il test da lis notis

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
fur: Copie dut intes notis

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
fur: Copie la rie corinte in jù

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
fur: Disfe e torne fâs

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
fur: Disfe il comant precedent

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
fur: Torne fâs il comant precedent

[ctx: shortcut window]
en: Editing
fur: Modifiche

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
fur: Inserìs emoji tal document

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
fur: Cîr dentri dal document

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
fur: Cîr e sostituìs dentri dal document

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
fur: Aumente il numar sul cursôr

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
fur: Diminuìs il numar sul cursôr

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
fur: Inseriment/sorescriture

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
fur: Comute visibilitât dal cursôr di inserzion

[ctx: shortcut window]
en: Selections
fur: Selezions

[ctx: shortcut window]
en: Select all
fur: Selezione dut

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
fur: Deselezione dut

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
fur: Selezione la rie corinte

[ctx: shortcut window]
en: Movements
fur: Moviments

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
fur: Sposte al inizi dal document

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
fur: Sposte ae fin dal document

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
fur: Sposte al inizi dal paragraf precedente

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
fur: Sposte ae fin dal paragraf sucessîf

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
fur: Sposte lis riis selezionadis o chê corinte in sù

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
fur: Sposte lis riis selezionadis o chê corinte in jù

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
fur: Va ae rie

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
fur: Eliminazion

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
fur: Elimine dal cursôr al inizi de peraule

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
fur: Elimine dal cursôr ae fin de peraule

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
fur: Elimine dal cursôr al inizi dal paragraf

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
fur: Elimine dal cursôr ae fin dal paragraf

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
fur: Elimine la rie corinte

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
fur: Mostre preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
fur: Mostre scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fur: Mostre jutori
