gnome-text-editor master - en to gl translation catalogue (284 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: Text Editor
gl: Editor de texto

en: Edit text files
gl: Editar ficheiros de texto

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
gl: Editor de Texto de GNOME é un editor de texto sinxelo enfocado en ofrecer unha experiencia predeterminada agradábel.

en: write;notepad;
gl: escribir;caderno de notas;

en: View and edit text files
gl: Ver e editar ficheiros de texto

en: New Window
gl: Nova xanela

en: Auto Save Delay
gl: Atraso do autogardado

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
gl: O atraso en segundos a agardar antes de autogardar un borrador.

en: Style Variant
gl: Variante de estilo

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
gl: Usar a variante clara ou escura do tema GTK e/ou esquema de estilo GtkSourceView.

en: Indentation Style
gl: Estilo de sangrado

en: If the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
gl: Se o editor debería insertar varios caracteres de espacio en lugar de lapelas.

en: Auto Indent
gl: Autosangrar

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
gl: Sangrar automaticamente as liñas novas copiando o sangrado de liña anterior.

en: Tab Width
gl: Largura da tabulación

en: The number of spaces represented by a tab.
gl: O número de espazos representados por unha tabulación.

en: Indent Width
gl: Ancho do sangrado

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
gl: O número de espazos a sangrar ou -1 para usar o tab-width.

en: Show Line Numbers
gl: Mostrar os números de liña

en: If line numbers should be displayed next to each line.
gl: Indica se se debería mostrar o número de liña debería ao carón de cada liña.

en: Show Right Margin
gl: Mostrar a marxe dereita

en: If a margin line should be displayed on the right of the editor.
gl: Indica se se debería mostrar o marxe da liña na parte dereita do editor.

en: Right Margin Position
gl: Posición do marxe dereito

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
gl: A posición en caracteres na que se debería mostrar o marxe dereito.

en: Show Overview Map
gl: Mostrar o Mapa de vista xeral

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
gl: Se está activo, mostrarase un mapa de vista previa nun lado do editor.

en: Show Background Grid
gl: Mostrar a grade de fondo

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
gl: Se está activo, mostrarase unha grade con estilo de plano como fondo do editor.

en: Highlight current line
gl: Realzar a liña actual

en: If enabled, the current line will be highlighted.
gl: Se está activo, realzarase a liña actual.

en: Text Wrapping
gl: Axuste do texto

en: If text should be wrapped.
gl: Se o texto se debería axustar.

en: Use System Font
gl: Usar o tipo de letra do sistema

en: If the default system monospace font should be used.
gl: Se se debería usar o tipo de letra monoespaciado predeterminado do sistema.

en: Custom Font
gl: Tipo de letra personalizada

en: A custom font to use in the editor.
gl: Un tipo de letra a usar no editor.

en: Style Scheme
gl: Esquema de estilos

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
gl: O esquema de estilo a usar polo editor. Pode traducirse isto en formato escuro cando está dispoñíbel.

en: Discover File Settings
gl: Descubrir as preferencias de ficheiro

en: If enabled then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
gl: Se está activo o Editor de texto tentará descubrir as preferencias de ficheiro desde os modelines, editorconfig ou as predeterminadas da linguaxe.

en: Automatically check spelling
gl: Verificación ortográfica automática

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
gl: Se está activo, o Editor de texto fará verificación ortográfica mentres escribe.

en: Restore session
gl: Restaurar sessión

en: When Text Editor is run, restore the previous session.
gl: Ao iniciar o Editor de texto, restaurar a sesión anterior.

en: Recolor Window
gl: Recolorear xanela

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
gl: Usar o esquema de estilo para recolorear a xanela da aplicación.

en: Keybindings
gl: Atallos de teclado

en: The keybindings to use within Text Editor.
gl: Os atallos de teclado a usar no Editor de texto.

en: Last Save Directory
gl: O último directorio gardado

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
gl: O último directorio usado no diálogo de gardar ou gardar como.

en: Draw Spaces
gl: Debuxar espazos

en: The various types of spaces to draw in the editor.
gl: Os distintos estilos de espazos a debuxar no editor.

en: Enable Snippets
gl: Activar fragmentos

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
gl: Actíveo para usar os fragmentos rexistrados con GtkSourceView desde o editor.

en: Line Height
gl: Altura de liña

en: The line height to use for the selected font.
gl: O alto de liña a usar para o tipo de letra seleccionado.

en: Highlight Matching Brackets
gl: Realzar os corchetes coincidentes

en: Highlight matching brackets and braces.
gl: Realzar os corchetes e chaves coincidentes.

en: Failed to find property %s in %s
gl: Produciuse un erro ao buscar a propiedade %s en %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
gl: Produciuse un erro ao recuperar o valor da va_list: %s

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
gl: A entrada estándar foi solicitada varias veces. Ignorando a solicitude.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
gl: A entrada estándar non é compatíbel nesta plataforma. Ignorando a solicitude.

en: Bugs may be reported at:
gl: Os erros deben reportarse a:

en: [FILES…]
gl: [FICHEIROS…]

en: Do not restore session at startup
gl: Non restaurar sesión ao iniciar

en: Open provided files in a new window
gl: Abrir os ficheiros fornecidos nunha nova xanela

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
gl: Executar unha nova instancia do Editor de texto (implica --ignore-session)

en: Print version information and exit
gl: Imprimir a información da versión e saír

en: [Read-Only]
gl: [Só lectura]

en: New Document
gl: Novo documento

en: File path is NULL
gl: A ruta de ficheiro é NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
gl: Produciuse un erro ao converter o nome de ficheiro UTF-8 a caracter ancho

en: ILCreateFromPath() failed
gl: ILCreateFromPath() fallou

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
gl: Non é posíbel converter «%s» nunha NSURL válida.

en: _Discard Changes and Reload
gl: _Rexeitar cambios e recargar

en: File Has Changed on Disk
gl: O ficheiro cambiou no disco

en: The file has been changed by another program.
gl: O ficheiro foi cambiado por outro programa.

en: Save _As…
gl: Gardar _como…

en: Document Restored
gl: Documento restaurado

en: Unsaved document has been restored.
gl: Restaurouse o documento sen cargar.

en: _Save…
gl: _Gardar…

en: _Discard…
gl: _Rexeitar…

en: Draft Changes Restored
gl: Cambios no borrador restaurados

en: Unsaved changes to the document have been restored.
gl: Restauráronse os cambios sen gardar do documento.

en: Could Not Open File
gl: Non hai ningún ficheiro aberto

en: You do not have permission to open the file.
gl: Non ten permisos para abrir o ficheiro.

en: _Retry
gl: _Reintentar

en: Open As _Administrator
gl: Abrir como _administrador

en: Document Type
gl: Tipo de documento

en: Search document types
gl: Buscar tipos de documentos

en: No Matches
gl: Sen coincidencias

en: Plain Text
gl: Texto plano

en: Search documents
gl: Buscar documentos

en: Open New Document
gl: Abrir novo documento

en: No Recent Documents
gl: Non hai documentos recentes

en: No Results Found
gl: Non se atoparon resultados

en: Draft
gl: Borrador

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
gl: %s (Administrador)

en: Document Portal
gl: Portal de documentos

en: Failed to save document
gl: Produciuse un fallo ao gardar o documento

en: _Close
gl: Pecha_r

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save
gl: Gardar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Ln %u, Col %u
gl: Li %u, Col %u

en: Go to Line
gl: Ir á liña

en: Go
gl: Ir

en: Indentation
gl: Sangrado

en: _Automatic Indentation
gl: Sangrado _automática

note: Translators: this is a tab character, not a browser tab
en: _Tabs
gl: _Tabulacións

en: _Spaces
gl: _Espacios

en: Spaces _Per Tab
gl: Espazos _por tabulación

en: Spaces Per Indent
gl: Espazos por sangrado

en: Use Tab Size
gl: Tamaño de tabulación a usar

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
gl: Li

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Custom _Font
gl: Tipo de _letra personalizada

en: Display _Grid Pattern
gl: Mostrar patrón de _grade

en: _Highlight Current Line
gl: _Realzar a liña actual

en: Display _Overview Map
gl: Mostrar o _mapa de vista xeral

en: Right Margin
gl: Marxe dereito

en: _Margin Position
gl: Posición da _marxe

en: Behavior
gl: Comportamento

en: _Discover Document Settings
gl: _Descubrir as preferencias do documento

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
gl: Aplicar preferencias usando modelines, editorconfig ou predeterminados sensíbeis

en: _Restore Session
gl: _Restaurar sesión

en: Return to your previous session when Text Editor is started
gl: Volver á súa anterior sesión cando inicia o Editor de Texto

en: _Clear History
gl: _Limpar historial

en: Draft: %s
gl: Borrador: %s

en: File: %s
gl: Ficheiro: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
gl: Páxina %N de %Q

en: Properties
gl: Propiedades

en: File
gl: Ficheiro

en: Name
gl: Nome

en: Location
gl: Localización

en: Open in File Manager
gl: Abrir no xestor de ficheiros

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Lines
gl: Liñas

en: Words
gl: Palabras

en: Characters, No Spaces
gl: Caracteres, sen espazos

en: All Characters
gl: Todos os caracters

en: _Discard
gl: _Rexeitar

en: _Discard All
gl: _Rexeitar todo

en: Save Changes?
gl: Desexas gardar os cambios?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
gl: Abrir documentos que conteñen cambios sen gardar. Os cambios non gardados perderanse de forma permanente.

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Save
gl: _Gardar

en: Untitled Document
gl: Documento sen título

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
gl: %s (novo)

en: Save changes for this document
gl: Buscar e substituír nun documento

en: Replace
gl: Substituír

en: Previous Match
gl: Coincidencia anterior

en: Next Match
gl: _Seguinte coincidencia

en: Search & Replace
gl: Buscar e substituír

en: Search Options
gl: Opcións da busca

en: Close Search
gl: Pechar a busca

en: _Replace
gl: S_ubstituír

en: Replace _All
gl: Substituír _todo

en: Re_gular expressions
gl: Expresións re_gulares

en: _Case sensitive
gl: _Coincidir con maiúsculas e minúsculas

en: Match whole _word only
gl: Coincidir só coa _palabra enteira

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
gl: %u de %u

en: Remove
gl: Eliminar

en: Add to Dictionary
gl: Engadir ao dicionario

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Check Spelling
gl: Verificación ortográfica

en: Languages
gl: Linguaxes

en: Follow System Style
gl: Seguir o estilo do sistema

en: Follow system style
gl: Seguir o estilo do sistema

en: Light Style
gl: Estilo claro

en: Light style
gl: Estilo claro

en: Dark Style
gl: Estilo escuro

en: Dark style
gl: Estilo escuro

en: Just now
gl: Agora mesmo

en: An hour ago
gl: Hai unha hora

en: Yesterday
gl: Onte

en: About a year ago
gl: Hai un ano

en: About %u year ago | About %u years ago
gl[0]: Hai %u ano
gl[1]: Hai %u anos

en: Automatically Detected
gl: Detectado automáticamente

en: Character Encoding:
gl: Codificación de caracteres:

en: Line Ending:
gl: Final de liña:

en: Saving changes will replace the previously saved version.
gl: Ao gardar os cambios subsituirá a versión gardada anteriormente.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
gl: Gardar cambios a “%s”?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
gl: Os cambios non gardados perderanse.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
gl: Desexa rexeitar os cambios de «%s»?

en: Open File
gl: Abrir ficheiro

en: Open
gl: Abrir

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Text Files
gl: Ficheiros de texto

en: Document Type: %s
gl: Tipo de documento: %s

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Zoom in
gl: Ampliar

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Zoom out
gl: Afastar

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
gl: %s (%s) - Editor de texto

en: There are unsaved documents
gl: Hai documentos sen gardar

en: _Open
gl: _Abrir

en: Recently Used Documents
gl: Documento abertos recentemente

en: New Tab
gl: Nova lapela

en: New tab
gl: Nova lapela

en: View Options
gl: Ver opcións

en: View
gl: Ver

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Main menu
gl: Menú principal

en: Start or Open a Document
gl: Iniciar ou abrir un documento

en: • Press the Open button
    • Press the New tab button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
gl: • Prema o botón de Abrir
    • Prema o botón de Nova lapela
    • Prema Ctrl+N para comezar un novo documento
    • Prema Ctrl+O para explorar por un documento
    
    Ou, prema Ctrl+W para pechar a xanela.

en: _New Window
gl: _Nova xanela

en: _Discard Changes
gl: _Rexeitar cambios

en: _Find/Replace…
gl: _Buscar/Substituír…

en: _Print…
gl: Im_primir…

en: Documen_t Properties
gl: Propiedades do documen_to

en: P_references
gl: P_referencias

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de _teclado

en: _Help
gl: _Axuda

en: A_bout Text Editor
gl: _Sobre Editor de texto

en: Show _Line Numbers
gl: Mostrar os números de _liña

en: Show _Right Margin
gl: Mostrar a marxe _dereita

en: T_ext Wrapping
gl: A_xustar texto

en: Chec_k Spelling
gl: Verifi_cación ortográfica

en: _Document Type…
gl: Tipo de _documento…

en: Move _Left
gl: Mover para a _esquerda

en: Move _Right
gl: Mover á _dereita

en: _Move to New Window
gl: Mover a unha _xanela nova

en: Close _Other Tabs
gl: Pechar as _outras lapelas

[ctx: shortcut window]
en: Windows
gl: Xanelas

[ctx: shortcut window]
en: New window
gl: Nova xanela

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
gl: Mover documento a unha xanela nova

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
gl: Mover á seguinte la pela

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
gl: Mover á anterior lapela

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
gl: Reordenar despois da seguinte lapela

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
gl: Reordenar antes da anterior lapela

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
gl: Restaurar a última lapela pechada

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
gl: Ampliación

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
gl: Ampliar

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
gl: Afastar

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
gl: Reiniciar ampliación

[ctx: shortcut window]
en: Documents
gl: Documentos

[ctx: shortcut window]
en: New document
gl: Novo documento

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
gl: Explorar para abrir documento

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
gl: Buscar documento por nome

[ctx: shortcut window]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: shortcut window]
en: Save As
gl: Gardar como

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
gl: Buscar/Substituír

[ctx: shortcut window]
en: Close document
gl: Pechar documento

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
gl: Copiar e pegar

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
gl: Copiar o texto seleccionado ao portapapeis

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
gl: Cortar o texto seleccionado ao portapapeis

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
gl: Pegar texto desde o portapapeis

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
gl: Copiar todo no portapapeis

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
gl: Copiar a liña actual cara abaixo

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
gl: Desfacer e refacer

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
gl: Desfacer anterior orde

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
gl: Refacer anterior orde

[ctx: shortcut window]
en: Editing
gl: Editando

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
gl: Inserir emoji no documento

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
gl: Buscar no documento

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
gl: Buscar e substituír nun documento

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
gl: Incrementar o número no cursor

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
gl: Decrementar o número no cursor

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
gl: Trocar a sobrescrita

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
gl: Trocar a visibilidade do cursor de inserción

[ctx: shortcut window]
en: Selections
gl: Seleccións

[ctx: shortcut window]
en: Select all
gl: Seleccionar todo

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
gl: Deseleccionar todo

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
gl: Seleccionar a liña actual

[ctx: shortcut window]
en: Movements
gl: Movementos

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
gl: Moverse ao inicio do documento

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
gl: Moverse ao final do documento

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
gl: Moverse ao inicio do anterior parágrafo

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
gl: Moverse ao final do seguinte parágrafo

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
gl: Mover a liña actual ou as seleccionadas cara arriba

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
gl: Mover a liña actual ou as seleccionadas cara abaixo

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
gl: Ir á liña

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
gl: Eliminación

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
gl: Eliminar desde o cursor ao inicio da palabra

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
gl: Eliminar desde o cursor ao final da palabra

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
gl: Eliminar desde o cursor ao inicio do parágrafo

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
gl: Eliminar desde o cursor ao final do parágrafo

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
gl: Eliminar a liña actual

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
gl: Mostrar as preferencias

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
gl: Mostrar atallos de teclado

[ctx: shortcut window]
en: Show help
gl: Mostrar axuda
