gnome-text-editor main - en to hr translation catalogue (265 entries)

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: Text Editor
hr: Uređivač teksta

en: Edit text files
hr: Uređivanje tekstovnih datoteka

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
hr: GNOME uređivač teksta je jednostavan uređivač teksta usredotočen na ugodno iskustvo.

en: write;notepad;
hr: piši;bilježnica;

en: View and edit text files
hr: Pregledaj i uredi tekstne datoteke

en: Auto Save Delay
hr: Odgoda automatskog spremanja

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
hr: Odgoda u sekundama za čekanje prije automatskog spremanja skice.

en: Style Variant
hr: Varijanta izgleda

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
hr: Koristite svijetlu ili tamnu varijantu GTK teme i/ili GtkSourceView shemu izgleda.

en: Indentation Style
hr: Izgled uvlačenja

en: If the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
hr: Treba li uređivač umetnuti više znakova razmak umjesto tabulatora.

en: Auto Indent
hr: Automatsko uvlačenje

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
hr: Automatski uvuci nove retke kopirajući uvlačenje prijašnjeg retka.

en: Tab Width
hr: Širina tabulatora

en: The number of spaces represented by a tab.
hr: Broj znakova razmaka koji se koriste za tabulator.

en: Indent Width
hr: Širina uvlačenja

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
hr: Broj znakova razmaka koji se koristi za uvlačenje ili -1 za korištenje širine tabulatora.

en: Show Line Numbers
hr: Prikaži brojeve redaka

en: If line numbers should be displayed next to each line.
hr: Trebaju li brojevi redaka biti prikazani pokraj svakog retka.

en: Show Right Margin
hr: Prikaži desni rub

en: If a margin line should be displayed on the right of the editor.
hr: Treba li linija ruba biti prikazana na desnoj strani uređivača.

en: Right Margin Position
hr: Položaj desnog ruba

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
hr: Položaj u znakovima na kojem bi se desni rub trebao prikazati.

en: Show Overview Map
hr: Prikaži panel pregleda

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
hr: Ako je omogućeno, panel pregleda datoteke biti će prikazan u bočnoj strani uređivača.

en: Show Background Grid
hr: Prikaži pozadinsku mrežu

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
hr: Ako je omogućeno, plavkasta mreža će se prikazati u pozadini uređivača.

en: Highlight current line
hr: Istakni trenutni redak

en: If enabled, the current line will be highlighted.
hr: Ako je omogućeno, trenutni redak će biti istaknut.

en: Text Wrapping
hr: Prijelom teksta

en: If text should be wrapped.
hr: Treba li tekst prelomiti.

en: Use System Font
hr: Koristi slova sustava

en: If the default system monospace font should be used.
hr: Treba li koristiti monospace zadana slova sustava.

en: Custom Font
hr: Prilagođena slova

en: A custom font to use in the editor.
hr: Prilagođena slova za korištenje u uređivaču.

en: Style Scheme
hr: Shema izgleda

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
hr: Shema izgleda koja se koristi u uređivaču. Može se prevesti u tamni format kada je dostupan.

en: Discover File Settings
hr: Otkrij postavke dokumenta

en: If enabled then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
hr: Ako je omogućeno uređivač teksta će pokušati otkriti postavke datoteke iz modela, podešavanja uređivača ili zadanih postavki jezika.

en: Automatically check spelling
hr: Automatski provjeri pravopis

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
hr: Ako je omogućeno, tada će uređivač teksta provjeravati pravopis tijekom tipkanja.

en: Restore session
hr: Obnovi sesiju

en: When Text Editor is run, restore the previous session.
hr: Kada se uređivač teksta pokrene, prijašnja sesija će se obnoviti.

en: Recolor Window
hr: Prebojavanje prozora

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
hr: Koristi shemu izgleda za prebojavanje prozora aplikacije.

en: Keybindings
hr: Prečaci tipkovnice

en: The keybindings to use within Text Editor.
hr: Prečaci tipkovnice koje koristi uređivač teksta.

en: Last Save Directory
hr: Posljednji direktorij spremanja

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
hr: Posljednje korišteni direktorij za spremanje dokumenta.

en: Draw Spaces
hr: Iscrtavanje znakova razmaka

en: The various types of spaces to draw in the editor.
hr: Različite vrste znakova razmaka za iscrtavanje u uređivaču.

en: Enable Snippets
hr: Omogući isječke

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
hr: Omogući korištenje isječaka registriranih s GtkSourceViewa sadržanog u uređivaču.

en: Line Height
hr: Visinu retka

en: The line height to use for the selected font.
hr: Visina retka koja se koristi za odabrana slova.

en: Failed to find property %s in %s
hr: Neuspjeli pronalazak svojstva %s u %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
hr: Neuspjelo primanje va_list vrijednosti: %s

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
hr: Standardan unos je zatražen više puta. Zanemarujem zahtjev.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
hr: Standardan unos nije podržan na ovoj platformi. Zanemarujem zahtjev.

en: Bugs may be reported at:
hr: Greške možete prijaviti na:

en: [FILES…]
hr: [DATOTEKE…]

en: Do not restore session at startup
hr: Ne obnavljaj sesiju pri pokretanju

en: Open provided files in a new window
hr: Otvori navedene datoteke u novom prozoru

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
hr: Pokreni novi primjerak Uređivača teksta (podrazumjeva korištenje --ignore-session)

en: Print version information and exit
hr: Prikaži informaciju inačice i izađi

en: [Read-Only]
hr: [Samo-za-čitanje]

en: New Document
hr: Novi dokument

en: File path is NULL
hr: Putanja datoteke je NULA

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
hr: Greška pretvaranja UTF-8 naziva datoteke u široki znak

en: ILCreateFromPath() failed
hr: ILCreateFromPath() je neuspjelo

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
hr: Nemoguća pretvorba “%s” u valjan NSURL.

en: _Discard Changes and Reload
hr: _Odbaci promjene i ponovno učitaj

en: File Has Changed on Disk
hr: Datoteka je promijenjena na disku

en: The file has been changed by another program.
hr: Datoteka je promijenjena od strane drugog programa.

en: Save _As…
hr: _Spremi kao…

en: Document Restored
hr: Dokument je obnovljen

en: Unsaved document has been restored.
hr: Nespremljeni dokument je obnovljen.

en: _Save…
hr: _Spremi…

en: _Discard…
hr: _Odbaci…

en: Draft Changes Restored
hr: Promjene skice su obnovljene

en: Unsaved changes to the document have been restored.
hr: Nespremljene promjene u dokumentu su obnovljene.

en: Could Not Open File
hr: Nemoguće otvaranje datoteke

en: You do not have permission to open the file.
hr: Nemate dozvolu za otvaranje datoteke.

en: _Retry
hr: _Pokušaj ponovno

en: Open As _Administrator
hr: Otvori kao _administrator

en: Document Type
hr: Vrsta dokumenta

en: No Matches
hr: Nema podudaranja

en: No Recent Documents
hr: Nema nedavnih dokumenata

en: No Results Found
hr: Nema pronađenih rezultata

en: Draft
hr: Skica

en: Document Portal
hr: Portal dokumenta

en: Failed to save document
hr: Neuspješno spremanje dokumenta

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save
hr: Spremi

en: Cancel
hr: Odustani

en: Ln %u, Col %u
hr: Redak %u, Stupac %u

en: Go to Line
hr: Idi na redak

en: Go
hr: Idi

en: Indentation
hr: Uvlačenje

en: _Automatic Indentation
hr: _Automatsko uvlačenje

note: Translators: this is a tab character, not a browser tab
en: _Tabs
hr: _Tabulatori

en: _Spaces
hr: _Razmaci

en: Spaces _Per Tab
hr: Broj znakova razmaka _za tabulator

en: Spaces Per Indent
hr: Broj znakova razmaka za uvlaku

en: Use Tab Size
hr: Koristi veličinu tabulatora

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
hr: Redak

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
hr: Stupac

en: Appearance
hr: Izgled

en: Display Grid Pattern
hr: Prikaži rešetkasi uzorak

en: Highlight Current Line
hr: Istakni trenutni redak

en: Display Overview Map
hr: Prikaži panel pregleda

en: Right Margin
hr: Desni rub

en: Margin Position
hr: Položaj ruba

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Discover Document Settings
hr: Otkrij postavke dokumenta

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
hr: Primijeni postavke iz modela, podešavanja uređivača ili zadanih postavki jezika

en: Restore Session
hr: Obnovi sesiju

en: Return to your previous session when Text Editor is started
hr: Vrati prijašnju sesiju kada se uređivač teksta pokrene

en: _Clear History
hr: _Ukloni povijest

en: Select Font
hr: Odabir slova

en: Draft: %s
hr: Skica: %s

en: File: %s
hr: Datoteka: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
hr: Stranica %N od %Q

en: Properties
hr: Svojstva

en: File
hr: Datoteka

en: Name
hr: Naziv

en: Location
hr: Lokacija

en: Statistics
hr: Statistika

en: Lines
hr: Redova

en: Words
hr: Riječi

en: Characters, No Spaces
hr: Znakova (bez razmaka)

en: All Characters
hr: Svi znakovi

en: _Discard
hr: _Odbaci

en: _Discard All
hr: _Odbaci sve

en: Save Changes?
hr: Spremi promjene?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
hr: Otvoreni dokumenti sadrže nespremljene promjene. Promjene koje nisu spremljene bit će trajno izgubljene.

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Save
hr: _Spremi

en: Untitled Document
hr: Neimenovani dokument

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
hr: %s (novo)

en: Save changes for this document
hr: Spremi promjene za ovaj dokument

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
hr: Idi na prijašnje podudaranje (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
hr: Idi na sljedeće podudaranje (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
hr: Pretraži i zamijeni (Ctrl+H)

en: Toggle search options
hr: Uklj/Isklj mogućnosti pretrage

en: Close search
hr: Zatvori pretragu

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: Replace _All
hr: Zamijeni _sve

en: Re_gular expressions
hr: Ob_ičan izraz

en: _Case sensitive
hr: Mala/Velika slova

en: Match whole _word only
hr: Podudaraj samo _cijelu riječ

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
hr: %u od %u

en: Add to Dictionary
hr: Dodaj u rječnik

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Check Spelling
hr: Provjera pravopisa

en: Languages
hr: Jezici

en: Follow system style
hr: Izgled sustava

en: Light style
hr: Svjetli izgled

en: Dark style
hr: Tamni izgled

en: Just now
hr: Upravo sada

en: An hour ago
hr: Prije jednog sata

en: Yesterday
hr: Jučer

en: About a year ago
hr: Oko jedne godine

en: About %u year ago | About %u years ago
hr[0]: Oko %u godine
hr[1]: Oko %u godine
hr[2]: Oko %u godina

en: Automatically Detected
hr: Automatski otkriveno

en: Character Encoding:
hr: Kôdne stranice:

en: Line Ending:
hr: Završetak retka:

en: Saving changes will replace the previously saved version.
hr: Spremanje promjena će zamijeniti prije spremljenu inačicu.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
hr: Spremi promjene u “%s”?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
hr: Nespremljene promjene biti će trajno izgubljene.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
hr: Odbaci promjene za “%s”?

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: Open
hr: Otvori

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Text Files
hr: Datoteke teksta

en: Document Type: %s
hr: Vrsta dokumenta: %s

en: Zoom in
hr: Uvećaj

en: Zoom out
hr: Umanji

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
hr: %s (%s) - Uređivač teksta

en: There are unsaved documents
hr: Postoje nespremljeni dokumenti

en: _Open
hr: _Otvori

en: Open recent document (Ctrl+K)
hr: Otvori nedavni dokument (Ctrl+K)

en: New tab (Ctrl+T)
hr: Nova kartica (Ctrl+T)

en: View
hr: Pogled

en: Menu
hr: Izbornik

en: Start or Open a Document
hr: Pokreni ili otvori dokument

en: • Press the Open button
    • Press the New tab button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
hr: • Pritisni tipku Otvori
    • Pritisni tipku Nova kartica
    • Pritisni Ctrl+N za početak novog dokumenta
    • Pritisni Ctrl+O za pregled dokumenta
    
    Ili, pritisni Ctrl+W za zatvaranje prozora.

en: _New Window
hr: _Novi prozor

en: _Discard Changes
hr: _Odbaci promjene

en: _Find/Replace…
hr: _Pretraži/Zamijeni…

en: _Print
hr: _Ispis

en: Documen_t Properties
hr: Svojstv_a dokumenta

en: P_references
hr: O_sobitosti

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Help
hr: _Priručnik

en: A_bout Text Editor
hr: O u_ređivaču teksta

en: Show
hr: Prikaži

en: _Line Numbers
hr: Brojeve _redaka

en: _Right Margin
hr: _Desni rub

en: T_ext Wrapping
hr: P_rijelom teksta

en: Chec_k Spelling
hr: Provjer_a pravopisa

en: _Document Type
hr: _Vrsta dokumenta

en: Move _Left
hr: Premjesti _lijevo

en: Move _Right
hr: Premjesti _desno

en: _Move to New Window
hr: _Premjesti u novi prozor

en: Close _Other Tabs
hr: Zatvori _ostale kartice

[ctx: shortcut window]
en: Editor Shortcuts
hr: Prečaci uređivača

[ctx: shortcut window]
en: Windows
hr: Prozori

[ctx: shortcut window]
en: New window
hr: Novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
hr: Premjesti dokument u novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
hr: Idi u sljedeću karticu

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
hr: Idi u prijašnju karticu

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
hr: Pomakni nakon sljedeće kartice

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
hr: Pomakni prije prijašnje kartice

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
hr: Otvori prije zatvorenu karticu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
hr: Uvećanje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
hr: Uvećaj

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
hr: Umanji

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
hr: Izvorno uvećanje

[ctx: shortcut window]
en: Documents
hr: Dokumenti

[ctx: shortcut window]
en: New document
hr: Novi dokument

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
hr: Otvori dokument

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
hr: Potraži dokument po nazivu

[ctx: shortcut window]
en: Save
hr: Spremi

[ctx: shortcut window]
en: Save As
hr: Spremi kao

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
hr: Pretraži/Zamijeni

[ctx: shortcut window]
en: Close document
hr: Zatvori dokument

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
hr: Kopiraj i zalijepi

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
hr: Kopiraj odabrani tekst u međuspremnik

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
hr: Izreži odabrani tekst u međuspremnik

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
hr: Zalijepi sadržaj iz međuspremnika

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
hr: Kopiraj sve u međuspremnik

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
hr: Kopiraj trenutni redak dolje

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
hr: Poništi i ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
hr: Poništi prijašnju naredbu

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
hr: Ponovi prijašnju naredbu

[ctx: shortcut window]
en: Editing
hr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
hr: Umetni emotikon u dokument

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
hr: Pretraži unutar dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
hr: Pretraži i zamijeni unutar dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
hr: Povećaj broj pri pokazivaču miša

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
hr: Smanji broj pri pokazivaču miša

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
hr: Uklj/Isklj prebrisivanje

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
hr: Uklj/Isklj vidljivost pokazivača teksta

[ctx: shortcut window]
en: Selections
hr: Odabir

[ctx: shortcut window]
en: Select all
hr: Odaberi sve

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
hr: Ukloni sav odabir

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
hr: Odaberi trenutni redak

[ctx: shortcut window]
en: Movements
hr: Pomicanje

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
hr: Pomakni na početak dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
hr: Pomakni na kraj dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
hr: Pomakni na početak prijašnjeg odlomka

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
hr: Pomakni na kraj sljedećeg odlomka

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
hr: Pomakni trenutni ili odabrani redak gore

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
hr: Pomakni trenutni ili odabrani redak dolje

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
hr: Idi na redak

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
hr: Brisanje

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
hr: Obriši od pokazivača do početka riječi

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
hr: Obriši od pokazivača do kraja riječi

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
hr: Obriši od pokazivača do početka odlomka

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
hr: Obriši od pokazivača do kraja odlomka

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
hr: Obriši trenutni redak
