gnome-text-editor master - en to nl translation catalogue (283 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
nl: Het GNOME-project

en: Text Editor
nl: Tekstbewerker

en: Edit text files
nl: Bewerk tekstbestanden

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
nl: GNOME Tekstbewerker is een eenvoudige tekstbewerker gericht op een aangename gebruikservaring.

en: write;notepad;
nl: write;notepad;schrijven;notitieblok;tekstbewerker;teksteditor;tekstverwerker;

en: View and edit text files
nl: Bekijk en bewerk tekstbestanden

en: New Window
nl: Nieuw venster

en: Auto Save Delay
nl: Vertraging voor automatisch opslaan

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
nl: De vertraging in seconden voordat een concept automatisch opgeslagen wordt.

en: Style Variant
nl: Stijlvariant

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
nl: Gebruik de lichte of de donkere variant van het GTK-thema en/of het GtkSourceView-stijlschema.

en: Indentation Style
nl: Inspringstijl

en: If the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
nl: Bepaalt of de editor meerdere spatietekens moet invoeren in plaats van tabs.

en: Auto Indent
nl: Automatisch inspringen

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
nl: Nieuwe regels automatisch laten inspringen op basis van de vorige regel.

en: Tab Width
nl: Tabbreedte

en: The number of spaces represented by a tab.
nl: Het aantal spaties dat met een tab ingevoerd wordt.

en: Indent Width
nl: Breedte inspringing

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
nl: Het aantal spaties om in te springen, of -1 om tab-breedte te gebruiken.

en: Show Line Numbers
nl: Regelnummers weergeven

en: If line numbers should be displayed next to each line.
nl: Bepaalt of er naast elke regel regelnummers weergegeven worden.

en: Show Right Margin
nl: Rechtermarge weergeven

en: If a margin line should be displayed on the right of the editor.
nl: Bepaalt of er een margeregel aan de rechterkant van de editor weergegeven wordt.

en: Right Margin Position
nl: Positie van rechtermarge

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
nl: De positie in tekens waarop de rechtermarge weergegeven moet worden.

en: Show Overview Map
nl: Overzicht weergeven

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
nl: Indien ingeschakeld, wordt een overzicht van het bestand weergegeven aan de zijkant van de editor.

en: Show Background Grid
nl: Achtergrondraster weergeven

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
nl: Indien ingeschakeld, wordt een raster in blauwdrukstijl getoond op de achtergrond van de editor.

en: Highlight current line
nl: Huidige regel markeren

en: If enabled, the current line will be highlighted.
nl: Indien ingeschakeld, wordt de huidige regel gemarkeerd.

en: Text Wrapping
nl: Regelafbreking

en: If text should be wrapped.
nl: Bepaalt of regels afgebroken moeten worden.

en: Use System Font
nl: Systeemlettertype gebruiken

en: If the default system monospace font should be used.
nl: Bepaalt of het standaard systeemlettertype met vaste breedte gebruikt wordt.

en: Custom Font
nl: Aangepast lettertype

en: A custom font to use in the editor.
nl: Een aangepast lettertype om in de editor te gebruiken.

en: Style Scheme
nl: Stijlschema

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
nl: Het stijlschema dat door de editor gebruikt wordt. Indien beschikbaar, kan dit in een donker formaat gebruikt worden.

en: Discover File Settings
nl: Bestandsinstellingen ontdekken

en: If enabled then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
nl: Indien ingeschakeld, zal Tekstbewerker bestandsinstellingen proberen te achterhalen uit modusregels (modelines), editorconfig of taalspecifieke instellingen.

en: Automatically check spelling
nl: Spelling automatisch controleren

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
nl: Indien ingeschakeld, controleert Tekstbewerker uw spelling automatisch terwijl u typt.

en: Restore session
nl: Sessie herstellen

en: When Text Editor is run, restore the previous session.
nl: Wanneer Tekstbewerker wordt gestart, de vorige sessie herstellen.

en: Recolor Window
nl: Venster  opnieuw kleuren

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
nl: Gebruik het stijlschema om het toepassingsvenster opnieuw te kleuren.

en: Keybindings
nl: Sneltoetsen

en: The keybindings to use within Text Editor.
nl: De in Tekstbewerker te gebruiken sneltoetsen.

en: Last Save Directory
nl: Laatst-opgeslagen map

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
nl: De map die als laatste gebruikt is in een opslaan-  of opslaan als-dialoog.

en: Draw Spaces
nl: Spaties tekenen

en: The various types of spaces to draw in the editor.
nl: De verschillende soorten spaties om in de editor te tekenen.

en: Enable Snippets
nl: Fragmenten inschakelen

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
nl: Sta het gebruik van fragmenten geregistreerd in GtkSourceView vanuit de editor toe.

en: Line Height
nl: Regelhoogte

en: The line height to use for the selected font.
nl: De te gebruiken regelhoogte voor het gekozen lettertype.

en: Highlight Matching Brackets
nl: Gepaarde haakjes markeren

en: Highlight matching brackets and braces.
nl: Markeer gepaarde ronde en rechte haakjes en accolades.

en: Failed to find property %s in %s
nl: Eigenschap %s niet gevonden in %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
nl: Ophalen van va_list-waarde is mislukt: %s

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
nl: Standaardinvoer is meerdere keren aangevraagd. Verzoek wordt genegeerd.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
nl: Standaardinvoer wordt niet ondersteund op dit platform. Verzoek wordt genegeerd.

en: Bugs may be reported at:
nl: Gelieve fouten te melden aan:

en: [FILES…]
nl: [BESTANDEN…]

en: Do not restore session at startup
nl: Sessie niet herstellen bij opstarten

en: Open provided files in a new window
nl: Aangeleverde bestanden openen in een nieuw venster

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
nl: Opent een nieuwe instantie van Tekstbewerker (veronderstelt --ignore-session)

en: Print version information and exit
nl: Versieinformatie tonen en afsluiten

en: [Read-Only]
nl: [alleen-lezen]

en: New Document
nl: Nieuw document

en: File path is NULL
nl: Bestandspad is NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
nl: Fout tijdens het converteren van UTF-8-bestandsnaam naar wide char

en: ILCreateFromPath() failed
nl: ILCreateFromPath() mislukt

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
nl: ‘%s’ kan niet naar een geldige NSURL worden geconverteerd.

en: _Discard Changes and Reload
nl: Wijzigingen verwer_pen en opnieuw laden

en: File Has Changed on Disk
nl: Bestand is gewijzigd op schijf

en: The file has been changed by another program.
nl: Het bestand is gewijzigd door een ander programma.

en: Save _As…
nl: Opslaan _als…

en: Document Restored
nl: Document hersteld

en: Unsaved document has been restored.
nl: Niet-opgeslagen document is hersteld.

en: _Save…
nl: Op_slaan…

en: _Discard…
nl: _Verwerpen…

en: Draft Changes Restored
nl: Wijzigingen aan concept hersteld

en: Unsaved changes to the document have been restored.
nl: Niet-opgeslagen wijzigingen aan het document zijn hersteld.

en: Could Not Open File
nl: Kon bestand niet openen

en: You do not have permission to open the file.
nl: U heeft geen rechten om dit bestand te openen.

en: _Retry
nl: _Opnieuw proberen

en: Open As _Administrator
nl: Openen als _administrator

en: Document Type
nl: Documenttype

en: Search document types
nl: Documenttypes zoeken

en: No Matches
nl: Geen overeenkomsten

en: Plain Text
nl: Platte tekst

en: Search documents
nl: Documenten zoeken

en: Open New Document
nl: Nieuw document openen

en: No Recent Documents
nl: Geen recente documenten

en: No Results Found
nl: Geen resultaten gevonden

en: Draft
nl: Concept

en: Document Portal
nl: Documentportaal

en: Failed to save document
nl: Opslaan van document is mislukt

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: Save As
nl: Opslaan als

en: Save
nl: Opslaan

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Ln %u, Col %u
nl: Rg %u, kol %u

en: Go to Line
nl: Ga naar regel

en: Go
nl: Gaan

en: Indentation
nl: Inspringing

en: _Automatic Indentation
nl: _Automatische inspringing

en: _Spaces
nl: _Spaties

en: Spaces _Per Tab
nl: Spaties _per tab

en: Spaces Per Indent
nl: Spaties per inspringing

en: Use Tab Size
nl: Tabgrootte gebruiken

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
nl: Rg

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
nl: Kol

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Custom _Font
nl: Aangepast _lettertype

en: Display _Grid Pattern
nl: _Rasterpatroon weergeven

en: _Highlight Current Line
nl: _Huidige regel markeren

en: Display _Overview Map
nl: _Overzichtskaart weergeven

en: Right Margin
nl: Rechtermarge

en: _Margin Position
nl: Positie van _marge

en: Behavior
nl: Gedrag

en: _Discover Document Settings
nl: Documentinstellingen ont_dekken

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
nl: Instellingen toepassen op basis van modelines, editorconfig of logische standaardwaarden

en: _Restore Session
nl: Sessie he_rstellen

en: Return to your previous session when Text Editor is started
nl: Teruggaan naar de vorige sessie wanneer Tekstbewerker wordt gestart

en: _Clear History
nl: _Geschiedenis wissen

en: Draft: %s
nl: Concept: %s

en: File: %s
nl: Bestand: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
nl: Pagina %N van %Q

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: File
nl: Bestand

en: Name
nl: Naam

en: Location
nl: Locatie

en: Open in File Manager
nl: Openen met bestandsbeheer

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Lines
nl: Regels

en: Words
nl: Woorden

en: Characters, No Spaces
nl: Tekens, geen spaties

en: All Characters
nl: Alle tekens

en: _Discard
nl: _Verwerpen

en: _Discard All
nl: _Alles verwerpen

en: Save Changes?
nl: Wijzigingen opslaan?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
nl: De geopende documenten bevatten niet-opgeslagen wijzigingen. Wijzigingen die u niet opslaat zullen definitief verloren gaan.

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: _Save
nl: Op_slaan

en: Untitled Document
nl: Naamloos document

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
nl: %s (nieuw)

en: Save changes for this document
nl: Wijzigingen opslaan voor dit document

en: Replace
nl: Vervangen

en: Previous Match
nl: Vorige overeenkomst

en: Next Match
nl: Volgende overeenkomst

en: Search & Replace
nl: Zoeken & vervangen

en: Search Options
nl: Zoekopties

en: Close Search
nl: Zoeken sluiten

en: _Replace
nl: Ve_rvangen

en: Replace _All
nl: _Alles vervangen

en: Re_gular expressions
nl: Re_guliere expressies

en: _Case sensitive
nl: Hoofdletter_gevoelig

en: Match whole _word only
nl: Alleen met  hele _woord overeenkomen

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
nl: %u van %u

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Add to Dictionary
nl: Toevoegen aan woordenboek

en: Ignore
nl: Negeren

en: Check Spelling
nl: Spelling controleren

en: Languages
nl: Talen

en: Follow System Style
nl: Systeemstijl volgen

en: Follow system style
nl: Systeemstijl volgen

en: Light Style
nl: Lichte stijl

en: Light style
nl: Lichte stijl

en: Dark Style
nl: Donkere stijl

en: Dark style
nl: Donkere stijl

en: Just now
nl: Zojuist

en: An hour ago
nl: Een uur geleden

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: About a year ago
nl: Ongeveer een jaar geleden

en: About %u year ago | About %u years ago
nl[0]: Ongeveer %u jaar geleden
nl[1]: Ongeveer %u jaar geleden

en: Automatically Detected
nl: Automatisch herkend

en: Character Encoding:
nl: Tekenset:

en: Line Ending:
nl: Regeleinde:

en: Saving changes will replace the previously saved version.
nl: Door de wijzigingen op te slaan zal de vorige opgeslagen versie vervangen worden.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
nl: Wijzigingen opslaan in ‘%s’?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
nl: Niet-opgeslagen wijzigingen zullen definitief verloren gaan.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
nl: Wijzigingen aan ‘%s’ verwerpen?

en: Open File
nl: Bestand openen

en: Open
nl: Openen

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: Text Files
nl: Tekstbestanden

en: Document Type: %s
nl: Documenttype: %s

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom in
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Zoom out
nl: Uitzoomen

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
nl: %s (%s) - Tekstbewerker

en: There are unsaved documents
nl: Er zijn nog niet opgeslagen documenten

en: _Open
nl: _Openen

en: Recently Used Documents
nl: Recente documenten

en: New Tab
nl: Nieuw tabblad

en: New tab
nl: Nieuw tabblad

en: View Options
nl: Weergaveopties

en: View
nl: Weergave

en: Main Menu
nl: Hoofdmenu

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Start or Open a Document
nl: Open een nieuw of bestaand document

en: • Press the Open button
    • Press the New tab button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
nl: • Druk op de knop ‘Openen’
    • Druk op de knop ‘Nieuw tabblad’
    • Druk op Ctrl+N om een nieuw document te beginnen
    • Druk op Ctrl+O om een document te zoeken
    
    Of druk op Ctrl+W om het venster te sluiten.

en: _New Window
nl: _Nieuw venster

en: _Discard Changes
nl: Wijzigingen _verwerpen

en: _Find/Replace…
nl: Zoeken/_vervangen…

en: _Print…
nl: _Afdrukken…

en: Documen_t Properties
nl: Documen_teigenschappen

en: P_references
nl: _Voorkeuren

en: _Keyboard Shortcuts
nl: _Sneltoetsen

en: _Help
nl: _Hulp

en: A_bout Text Editor
nl: _Over Tekstbewerker

en: Show _Line Numbers
nl: _Regelnummers weergeven

en: Show _Right Margin
nl: _Rechtermarge weergeven

en: T_ext Wrapping
nl: R_egelafbreking

en: Chec_k Spelling
nl: Spelling _controleren

en: _Document Type…
nl: _Documenttype…

en: Move _Left
nl: Naar _links verplaatsen

en: Move _Right
nl: Naar _rechts verplaatsen

en: _Move to New Window
nl: Naar een nieuw venster _verplaatsen

en: Close _Other Tabs
nl: _Andere tabbladen sluiten

[ctx: shortcut window]
en: Windows
nl: Vensters

[ctx: shortcut window]
en: New window
nl: Nieuw venster

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
nl: Document verplaatsen naar nieuw venster

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
nl: Verplaatsen naar volgend tabblad

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
nl: Verplaatsen naar vorig tabblad

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
nl: Herschikken na volgend tabblad

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
nl: Herschikken vóór vorig tabblad

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
nl: Gesloten tabblad herstellen

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
nl: Zoomen

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
nl: Inzoomen

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
nl: Zoomniveau herstellen

[ctx: shortcut window]
en: Documents
nl: Documenten

[ctx: shortcut window]
en: New document
nl: Nieuw document

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
nl: Bladeren om documenten te openen

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
nl: Document zoeken op naam

[ctx: shortcut window]
en: Save
nl: Opslaan

[ctx: shortcut window]
en: Save As
nl: Opslaan als

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
nl: Zoeken/vervangen

[ctx: shortcut window]
en: Close document
nl: Document sluiten

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
nl: Kopiëren en plakken

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
nl: Geselecteerde tekst naar klembord kopiëren

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
nl: Geselecteerde tekst naar klembord knippen

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
nl: Tekst van klembord plakken

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
nl: Alles naar klembord kopiëren

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
nl: Huidige regel omlaag kopiëren

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
nl: Ongedaan maken en herhalen

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
nl: Vorige opdracht ongedaan maken

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
nl: Vorige opdracht herhalen

[ctx: shortcut window]
en: Editing
nl: Bewerken

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
nl: Emoji in document invoegen

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
nl: Zoeken binnen het document

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
nl: Zoeken en vervangen binnen het document

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
nl: Getal bij aanwijzer verhogen

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
nl: Getal bij aanwijzer verlagen

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
nl: Overschrijven in-/uitschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
nl: Invoegteken weergeven/verbergen

[ctx: shortcut window]
en: Selections
nl: Selecties

[ctx: shortcut window]
en: Select all
nl: Alles selecteren

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
nl: Alles deselecteren

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
nl: Huidige regel selecteren

[ctx: shortcut window]
en: Movements
nl: Verplaatsingen

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
nl: Naar begin van document gaan

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
nl: Naar einde van document gaan

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
nl: Naar begin van vorige alinea gaan

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
nl: Naar einde van volgende alinea gaan

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
nl: Huidige of geselecteerde regels omhoog verplaatsen

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
nl: Huidige of geselecteerde regels omlaag verplaatsen

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
nl: Ga naar regel

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
nl: Verwijderen

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
nl: Verwijderen vanaf aanwijzer tot begin woord

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
nl: Verwijderen vanaf aanwijzer tot einde woord

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
nl: Verwijderen vanaf aanwijzer tot begin alinea

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
nl: Verwijderen vanaf aanwijzer tot einde alinea

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
nl: De huidige regel verwijderen

[ctx: shortcut window]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
nl: Voorkeuren tonen

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen tonen

[ctx: shortcut window]
en: Show help
nl: Hulp tonen
