gnome-text-editor main - en to sk translation catalogue (199 entries)

en: Text Editor
sk: Textový editor

en: A Text Editor for GNOME
sk: Textový editor pre prostredie GNOME

en: View and edit text files
sk: Zobrazuje a upravuje textové súbory

en: Auto Save Delay
sk: Oneskorenie automatického ukladania

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
sk: Oneskorenie v sekundách, ktoré má uplynúť pred automatickým uložením konceptu.

en: Style Variant
sk: Variant štýlu

en: Indentation Style
sk: Štýl odsadenia

en: If the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
sk: Či má editor vkladať viacero znakov medzery namiesto tabulátorov.

en: Auto Indent
sk: Automatické odsadenie

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
sk: Automaticky odsadiť nové riadky skopírovaním odsadenia z predchádzajúceho riadku.

en: Tab Width
sk: Šírka tabulátora

en: The number of spaces represented by a tab.
sk: Počet medzier reprezentovaných tabulátorom.

en: Indent Width
sk: Šírka odsadenia

en: Show Line Numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: If line numbers should be displayed next to each line.
sk: Či sa majú zobraziť čísla riadkov vedľa každého riadku.

en: Show Overview Map
sk: Zobraziť mapu s prehľadom

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
sk: Ak je voľba povolená, bude zobrazená mapa s prehľadom na boku editora.

en: Show Background Grid
sk: Zobraziť mriežku pozadia

en: Highlight current line
sk: Zvýrazniť aktuálny riadok

en: If enabled, the current line will be highlighted.
sk: Ak je voľba povolená, aktuálny riadok bude zvýraznený.

en: Text Wrapping
sk: Zalamovanie textu

en: If text should be wrapped.
sk: Či má byť text zalamovaný.

en: Use System Font
sk: Použiť systémové písmo

en: If the default system monospace font should be used.
sk: Či má byť použité predvolené systémové písmo s pevnou šírkou.

en: Custom Font
sk: Vlastné písmo

en: A custom font to use in the editor.
sk: Vlastné písmo, ktoré sa má použiť v editore.

en: Automatically check spelling
sk: Automatická kontrola pravopisu

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
sk: Ak je voľba povolená, aplikácia Textový editor bude kontrolovať pravopis počas toho, ako budete písať.

en: Line Height
sk: Výška riadku

en: The line height to use for the selected font.
sk: Výška riadku, ktorá sa má použiť pre vybrané písmo.

en: Failed to find property %s in %s
sk: Zlyhalo nájdenie vlastnosti %s v %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
sk: Zlyhalo získanie hodnoty zoznamu va_list: %s

en: Text Editor Website
sk: Webová stránka Textového editora

en: [Read-Only]
sk: [Len na čítanie]

en: File path is NULL
sk: Cesta k súboru je prázdna(NULL)

en: _Discard Changes and Reload
sk: Zahodiť zmeny a _znovu načítať

en: File Has Changed on Disk
sk: Súbor bol zmenený na disku

en: The file has been changed by another program.
sk: Súbor bol zmenený iným programom.

en: Save _As…
sk: Uložiť _ako…

en: Document Restored
sk: Dokument obnovený

en: Unsaved document has been restored.
sk: Neuložený dokument bol obnovený.

en: _Save…
sk: _Uložiť…

en: _Discard…
sk: _Zahodiť…

en: Draft Changes Restored
sk: Zmeny v koncepte obnovené

en: Unsaved changes to the document have been restored.
sk: Neuložené zmeny v dokumente boli obnovené.

en: Could Not Open File
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor

en: You do not have permission to open the file.
sk: Nemáte oprávnenie na otvorenie súboru.

en: _Retry
sk: _Skúsiť znovu

en: Open As _Administrator
sk: Otvoriť ako _správca

en: Document Type
sk: Typ dokumentu

en: No Matches
sk: Žiadne zhody

en: No Recent Documents
sk: Žiadne nedávne dokumenty

en: No Results Found
sk: Nenašli sa žiadne výsledky

en: New Document
sk: Nový dokument

en: Draft
sk: Koncept

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
sk: %s (správca)

en: Ln %u, Col %u
sk: Ria %u, Stĺ %u

en: Indentation
sk: Odsadenie

en: _Automatic Indentation
sk: _Automatické odsadenie

en: _Tabs
sk: _Tabulátory

en: _Spaces
sk: _Medzery

en: Spaces _Per Tab
sk: Medzier _na tabulátor

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
sk: Ria

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
sk: Stĺ

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Right Margin
sk: Pravý okraj

en: Margin Position
sk: Pozícia okraju

en: Behavior
sk: Správanie

en: Restore Session
sk: Obnoviť reláciu

en: Return to your previous session when Text Editor is started
sk: Návrat k vašej predchádzajúcej relácii po spustení aplikácie Textový editor

en: _Clear History
sk: _Vymazať históriu

en: Select Font
sk: Výber písma

en: Draft: %s
sk: Koncept: %s

en: File: %s
sk: Súbor: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
sk: Stránka č. %N z/zo %Q

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: File
sk: Súbor

en: Name
sk: Názov

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Statistics
sk: Štatistika

en: Lines
sk: Riadkov

en: Words
sk: Slov

en: Characters, No Spaces
sk: Znakov, bez medzier

en: All Characters
sk: Všetkých znakov

en: _Discard
sk: _Zahodiť

en: _Discard All
sk: _Zahodiť všetko

en: Save Changes?
sk: Uložiť zmeny?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
sk: Otvorené dokumenty obsahujú neuložené zmeny. Zmeny, ktoré nebudú uložené, budú natrvalo stratené.

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Untitled Document
sk: Dokument bez názvu

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
sk: %s (nový)

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
sk: Presunie na predchádzajúcu zhodu (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
sk: Presunie na nasledujúcu zhodu (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
sk: Vyhľadá a nahradí (Ctrl+H)

en: Toggle search options
sk: Prepne voľby vyhľadávania

en: Close search
sk: Zavrie vyhľadávanie

en: _Replace
sk: Nah_radiť

en: Replace _All
sk: N_ahradiť všetko

en: Re_gular expressions
sk: Re_gulárne výrazy

en: _Case sensitive
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
sk: %u z/zo %u

en: Languages
sk: Jazyky

en: Light style
sk: Svetlý štýl

en: Dark style
sk: Tmavý štýl

en: Just now
sk: Práve teraz

en: An hour ago
sk: Pred hodinou

en: Yesterday
sk: Včera

en: About a year ago
sk: Pred rokom

en: About %u year ago | About %u years ago
sk[0]: Pred %u rokmi
sk[1]: Pred %u rokom
sk[2]: Pred %u rokmi

en: Mac OS Classic (CR)
sk: Klasické Mac OS (CR)

en: Automatically Detected
sk: Automaticky zistené

en: Character Encoding:
sk: Kódovanie znakov:

en: Line Ending:
sk: Konce riadkov:

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
sk: Uložiť zmeny v dokumente „%s“?

en: Saving changes will replace the previously saved version.
sk: Uložením zmien sa nahradí predchádzajúca uložená verzia.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
sk: Zahodiť zmeny vykonané v dokumente „%s“?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
sk: Neuložené zmeny budú natrvalo stratené.

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Text Files
sk: Textové súbory

en: Document Type: %s
sk: Typ dokumentu: %s

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
sk: %s (%s) - Textový editor

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Open recent document (Ctrl+K)
sk: Otvorí nedávny dokument (Ctrl+K)

en: New tab (Ctrl+T)
sk: Nová karta (Ctrl+T)

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: _Discard Changes
sk: _Zahodiť zmeny

en: _Find/Replace…
sk: _Nájsť/nahradiť…

en: _Print
sk: _Tlač

en: Documen_t Properties
sk: Vlastnosti dokumen_tu

en: P_references
sk: P_redvoľby

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: A_bout Text Editor
sk: _O aplikácii Textový editor

en: _Line Numbers
sk: Čísla _riadkov

en: _Right Margin
sk: P_ravý okraj

en: T_ext Wrapping
sk: Zalamovanie t_extu

en: Chec_k Spelling
sk: _Kontrola pravopisu

en: _Document Type
sk: Typ _dokumentu

en: Move _Left
sk: Presunúť doľ_ava

en: Move _Right
sk: Presunúť dop_rava

en: _Move to New Window
sk: _Presunúť do nového okna

en: Close _Other Tabs
sk: Zavrieť _ostatné karty

en: _Close
sk: _Zavrieť

[ctx: shortcut window]
en: Editor Shortcuts
sk: Klávesové skratky editora

[ctx: shortcut window]
en: Windows
sk: Okná

[ctx: shortcut window]
en: New window
sk: Nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
sk: Presun dokumentu do nového okna

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
sk: Presun na nasledujúcu kartu

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
sk: Presun na predchádzajúcu kartu

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
sk: Znovu usporiadanie po nasledujúcej karte

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
sk: Znovu usporiadanie pred predchádzajúcou kartou

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
sk: Obnovenie naposledy zavretej karty

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
sk: Priblíženie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sk: Zväčšenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sk: Zmenšenie

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
sk: Obnovenie priblíženia

[ctx: shortcut window]
en: Documents
sk: Dokumenty

[ctx: shortcut window]
en: New document
sk: Nový dokument

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
sk: Prehliadanie kvôli otvoreniu dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
sk: Nájdenie dokumentu podľa názvu

[ctx: shortcut window]
en: Save
sk: Uloženie

[ctx: shortcut window]
en: Save As
sk: Uloženie ako

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
sk: Nájdenie/nahradenie

[ctx: shortcut window]
en: Close document
sk: Zavretie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
sk: Kopírovanie a vkladanie

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
sk: Skopírovanie vybratého textu do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
sk: Vystrihnutie vybratého textu do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
sk: Vloženie textu zo schránky

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
sk: Skopírovanie všetkého do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
sk: Vrátenie späť a zopakovanie

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
sk: Vrátenie späť predchádzajúceho príkazu

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
sk: Zopakovanie predchádzajúceho príkazu

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sk: Úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
sk: Vloženie emotikony do dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
sk: Vyhľadávanie v dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
sk: Vyhľadanie a nahradenie v dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
sk: Prirátanie čísla riadku v mieste kurzoru

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
sk: Odrátanie čísla riadku v mieste kurzoru

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
sk: Prepnutie prepisovania

[ctx: shortcut window]
en: Selections
sk: Výbery

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sk: Výber všetkého

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
sk: Zrušenie výberu všetkého

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
sk: Výber aktuálneho riadku

[ctx: shortcut window]
en: Movements
sk: Presuny

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
sk: Presun na začiatok dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
sk: Presun na koniec dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
sk: Presun na začiatok predchádzajúceho odseku

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
sk: Presun na koniec nasledujúceho odseku

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
sk: Presun aktuálneho alebo vybraných riadkov nahor

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
sk: Presun aktuálneho alebo vybraných riadkov nadol

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
sk: Prejdenie na riadok

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
sk: Odstraňovanie

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
sk: Odstránenie od kurzoru po začiatok slova

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
sk: Odstránenie od kurzoru po koniec slova

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
sk: Odstránenie od kurzoru po začiatok odseku

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
sk: Odstránenie od kurzoru po koniec odseku

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
sk: Odstránenie aktuálneho riadku
