gnome-text-editor main - en to kab translation catalogue (284 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
kab: Asenfar n GNOME

en: Text Editor
kab: Amaẓrag n yiḍrisen

en: Edit text files
kab: Ẓreg ifuyla n uḍris

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
kab: Amaẓrag n yiḍrisen GNOME d amaẓrag n yiḍrisen afessas isiḍes ɣef tirmit tamezwert yelhan.

en: write;notepad;
kab: aru;tazmilt tamaḍest;

en: View and edit text files
kab: Wali rnu ẓreg ifuyla n yiḍrisen

en: New Window
kab: Asfaylu amaynut

en: Auto Save Delay
kab: Tanzagt n usekles awurman

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
kab: Tanzagt n uraǧu s tsinin send asekles awurman n urewway.

en: Style Variant
kab: Talmest n uɣanib

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
kab: Seqdec talmest taceεlalt neɣ taberkant n usentel GTK akked/neɣ azenziɣ n uɣanib n GtkSourceView.

en: Indentation Style
kab: Aɣanib n usiẓi

en: If the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
kab: Ma yella amaẓrag ilaq ad iger aṭas n yisekkilen n tallunin deg wadeg n trigliwin.

en: Auto Indent
kab: Asiẓi awurman

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
kab: Siẓ s wudem awurman izirigen imaynuten s unɣal n usiẓi n yizirig udfir.

en: Tab Width
kab: Tehri n yiccer

en: The number of spaces represented by a tab.
kab: Amḍan n tallunin ttwasenkadent s yiccer.

en: Indent Width
kab: Tehri n usiẓi

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
kab: Amḍan n tallunin ara yettwasiẓen neɣ -1 i useqdec n trigla.

en: Show Line Numbers
kab: Sken uṭṭunen n yizirigen

en: If line numbers should be displayed next to each line.
kab: Ma yella uṭṭunen n yizirigen ilaq ad ttwaskanen ɣer tama n yal izirig.

en: Show Right Margin
kab: Sken tama tayeffust

en: If a margin line should be displayed on the right of the editor.
kab: Ma yella izirig n tama ilaq ad d-yettwasken deg tama tayeffust n umaẓrag.

en: Right Margin Position
kab: Ideg n tama tayeffust

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
kab: Ideg s yisekkilen anida ilaq ad tettwaskan tama.

en: Show Overview Map
kab: Sken taskant n tkarḍa

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
kab: Ma yella yettwarmed, taskant n tkarḍa n ufaylu ad tettwaskan deg yidis n umaẓrag.

en: Show Background Grid
kab: Sken iẓiki n ugilal

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
kab: Ma yella yettwarmed, iẓiki n uɣanib n uɣawas yettwasiggez deg ugilal n n umaẓrag.

en: Highlight current line
kab: Sebrureq izirig amiran

en: If enabled, the current line will be highlighted.
kab: Ma yella yettwarmed, izirig amiran ad yettusebruraq.

en: Text Wrapping
kab: Akbal n uḍris

en: If text should be wrapped.
kab: Ma yella aḍris ilaq ad yettwakbel.

en: Use System Font
kab: Seqdec tasefsit n unagraw

en: If the default system monospace font should be used.
kab: Ma yella tasefsit n unagraw s wudem amezwer ilaq ad tettuseqdec.

en: Custom Font
kab: Sagen tasefsit

en: A custom font to use in the editor.
kab: Tasefsit tusligt ara yettusqedcen deg umaẓrag.

en: Style Scheme
kab: Azenziɣ n uɣanib

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
kab: Azenziɣ n uɣanib ara yettusqedcen sɣur umaẓrag. Yezmer ad isuqqel aya deg umasal aberkan mi ara yili yella.

en: Discover File Settings
kab: Snirem iɣewwaren n yifuyla

en: If enabled then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
kab: Ma yella yettwarmed, amaẓrag n yiḍrisen ad iεreḍ ad yesnirem iɣewwaren n ufaylu seg yiskaren, n editorconfig neɣ azalen s wudem amezwer i yal tutlayt.

en: Automatically check spelling
kab: Senqed inun s wudem awurman

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
kab: Ma yella yettwarmed, amaẓrag n yiḍrisen ad issenqed inun mi ara tettaruḍ.

en: Restore session
kab: Err-d tiɣimit

en: When Text Editor is run, restore the previous session.
kab: Mi ara yettuselkam umaẓrag n yiḍrisen, err-d tiɣimit tudfirt.

en: Recolor Window
kab: Ales aseɣmu n usfaylu

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
kab: Seqdec azenziɣ n uɣanib i wakken ad talseḍ aseɣmu n usfaylu n usnas.

en: Keybindings
kab: Inegzumen n unasiw

en: The keybindings to use within Text Editor.
kab: Inegzumen n unasiw ara yettusqedcen deg umaẓrag n yiḍrisen.

en: Last Save Directory
kab: Akaram aneggaru i yettwaskelsen

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
kab: Akaram i yettusqedcen yakan deg udiwenni n usekles neɣ deg usekles am.

en: Draw Spaces
kab: Suneɣ tallunin

en: The various types of spaces to draw in the editor.
kab: Anawen yemgaraden n tallunin i usuneɣ deg umaẓrag.

en: Enable Snippets
kab: Rmed iwzilen

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
kab: Rmed aseqdec n yiwzilen yettwaskelsen s GtkSourceView seg umaẓrag.

en: Line Height
kab: Awrir n yizirig

en: The line height to use for the selected font.
kab: Tehri n yizirig ara yettusqedcen i tsefsit i yettwafernen.

en: Highlight Matching Brackets
kab: Sebruraq tacciwin yemṣadan

en: Highlight matching brackets and braces.
kab: Sebruraq tacciwin d yikrucciyen yemṣadan.

en: Failed to find property %s in %s
kab: Tecceḍ tifin n warat %s deg %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
kab: Tecceḍ tririt n wazal va_list: %s

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
kab: Akcam alugen yettusra acḥal n tikkal. Zgel assuter.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
kab: Akcam alugen ur yettusefrak ara ɣef tɣerɣert-a. Zgel assuter.

en: Bugs may be reported at:
kab: Ineqqisen zemren ad ttwaznen ɣer:

en: [FILES…]
kab: [IFUYLA…]

en: Do not restore session at startup
kab: Ur d-ttarra ara tiɣimit lawan n usenker

en: Open provided files in a new window
kab: Ldi ifuyla i yettwamudden deg usfaylu amaynut

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
kab: Selkem tummant tamaynut n umaẓrag n yiḍrisen (selkem --anef-tiɣimit)

en: Print version information and exit
kab: Siggez talɣut n lqem syen ffeɣ

en: [Read-Only]
kab: [Taɣuri-Kan]

en: New Document
kab: Isemli amaynut

en: File path is NULL
kab: Abrid n ufaylu d ilem

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
kab: Tuccḍa deg uselket n yisem n ufaylu UTF-8 ɣer usekkil ameqqran

en: ILCreateFromPath() failed
kab: ILCreateFromPath() yecceḍ

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
kab: Yegguma ad iselket "%s" deg NSURL ameɣtu.

en: _Discard Changes and Reload
kab: _Sefsex isenfal syen ales asali

en: File Has Changed on Disk
kab: Afaylu ibeddel ɣef uḍebsi

en: The file has been changed by another program.
kab: Afaylu ad yettubeddel s wahil niḍen.

en: Save _As…
kab: Sekles _am…

en: Document Restored
kab: Isemli yettwarr-d

en: Unsaved document has been restored.
kab: Isemli ur yettwaskelsen ara yettwarr-d.

en: _Save…
kab: _Sekles…

en: _Discard…
kab: _Eǧǧ…

en: Draft Changes Restored
kab: Isenfal n urewway ttwarren-d

en: Unsaved changes to the document have been restored.
kab: Isenfal ur yettwaskelsen ara ɣef yisemli ttwarren-d.

en: Could Not Open File
kab: Yegguma ad yeldi ufaylu

en: You do not have permission to open the file.
kab: Ur tesεiḍ ara tisirag i ulday n ufaylu.

en: _Retry
kab: _Ԑreḍ tikkelt niḍen

en: Open As _Administrator
kab: Ldi am_unedbal

en: Document Type
kab: Anaw n yisemli

en: Search document types
kab: Nadi anawen n yisemli

en: No Matches
kab: Ulac amṣada

en: Plain Text
kab: Aḍris aččuran

en: Search documents
kab: Nadi isemliyen

en: Open New Document
kab: Ldi isemli amaynut

en: No Recent Documents
kab: Ulac isemliyen imiranen

en: No Results Found
kab: Ulac igmad i yettwafen

en: Draft
kab: Arewway

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
kab: %s (Anedbal)

en: Document Portal
kab: Tawwurt n yisemliyen

en: Failed to save document
kab: Yecceḍ usekles n yisemli

en: _Close
kab: _Mdel

en: Save As
kab: Sekles d

en: Save
kab: Sekles

en: Cancel
kab: Sefsex

en: Go to Line
kab: Ddu ɣer yizirig

en: Go
kab: Ddu

en: Indentation
kab: Asiẓi

en: _Automatic Indentation
kab: _Asiẓi awurman

note: Translators: this is a tab character, not a browser tab
en: _Tabs
kab: _Accaren

en: _Spaces
kab: _Tallunin

en: Spaces _Per Tab
kab: Tallunin _S yiccer

en: Spaces Per Indent
kab: Tallunin s usiẓi

en: Use Tab Size
kab: Seqdec teɣzi n yiccer

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
kab: Iz

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
kab: Tig

en: Appearance
kab: Arwes

en: Custom _Font
kab: Sagen _Tasefsit

en: Display _Grid Pattern
kab: Sken _Talɣa n yiẓiki

en: _Highlight Current Line
kab: _Sebrureq izirig amiran

en: Display _Overview Map
kab: Sken _taskant n tkarḍa

en: Right Margin
kab: Tama tayefust

en: _Margin Position
kab: _Ideg n tama

en: Behavior
kab: Tikli

en: _Discover Document Settings
kab: _Snirem iɣewwaren n yisemli

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
kab: Snes iɣewwaren s yiskaren, editorconfig neɣ s wazalen s wudem amezwer

en: _Restore Session
kab: _Err-d tiɣimit

en: Return to your previous session when Text Editor is started
kab: Uɣal ɣer tɣimit-ik yezrin mi ara yebdu umaẓrag n yiḍrisen

en: _Clear History
kab: _Sfeḍ azray

en: Draft: %s
kab: Arewway: %s

en: File: %s
kab: Afaylu: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
kab: Asebter %N n %Q

en: Properties
kab: Iraten

en: File
kab: Afaylu

en: Name
kab: Isem

en: Location
kab: Adig

en: Open in File Manager
kab: Ldi deg umsefrak n yifuyla

en: Statistics
kab: Tidaddanin

en: Lines
kab: Izirigen

en: Words
kab: Awalen

en: Characters, No Spaces
kab: Isekkilen, Ulac tallunin

en: All Characters
kab: Akk isekkilen

en: _Discard
kab: _Eǧǧ

en: _Discard All
kab: _Sefsex kullec

en: Save Changes?
kab: Sekles ibeddilen?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
kab: Ldi isemliyen ideg llan isenfal ur yettwaskelsen ara. Isenfal ur yettwaskelsen ara ad ruḥen i lebda.

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: _Save
kab: _Sekles

en: Untitled Document
kab: War azwel

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
kab: %s (amaynut)

en: Save changes for this document
kab: Sekles isenfal i yisemli-a

en: Replace
kab: Semselsi

en: Previous Match
kab: Amṣada udfir

en: Next Match
kab: Amsaḍa uḍfir

en: Search & Replace
kab: Nadi & Semselsi

en: Search Options
kab: Tixtiṛiyin n unadi

en: Close Search
kab: Mdel anadi

en: _Replace
kab: _Semselsi

en: Replace _All
kab: Se_mselsi akk

en: Re_gular expressions
kab: Tinfaliyin ye_zgan

en: _Case sensitive
kab: Amḥulfu ɣer umasal n isekkilen

en: Match whole _word only
kab: Semṣada awal_ummid kan

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
kab: %u n %u

en: Remove
kab: Kkes

en: Add to Dictionary
kab: Rnu ɣer umawal

en: Ignore
kab: Anef

en: Check Spelling
kab: Selken taɣdirawt

en: Languages
kab: Tutlayin

en: Follow System Style
kab: Ḍfer aɣanib n unagraw

en: Follow system style
kab: Ḍfer aɣanib n unagraw

en: Light Style
kab: Aɣanib aceεlal

en: Light style
kab: Aɣanib aceεlal

en: Dark Style
kab: Anaw ubrik

en: Dark style
kab: Aɣanib aberkan

en: Just now
kab: Tura kan

en: An hour ago
kab: Yiwen usrag aya

en: Yesterday
kab: Iḍelli

en: About a year ago
kab: Azal n useggas aya

en: About %u year ago | About %u years ago
kab[0]: Azal n %u useggas aya
kab[1]: Azal n %u yiseggasen aya

en: Automatically Detected
kab: Yettwaf s wudem awurman

en: Character Encoding:
kab: Asettengel n yisekkilen:

en: Line Ending:
kab: Taggara n yizirig:

en: Saving changes will replace the previously saved version.
kab: Asekles isenfal ad ismesli lqem yettwaskelsen yakan.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
kab: Sekles isenfal "%s"?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
kab: Isenfal ur yettuskelsen ara ad ruḥen i lebda.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
kab: Sefsex isenfal ɣer "%s"?

en: Open File
kab: Ldi afaylu

en: Open
kab: Ldi

en: All Files
kab: Akk ifuyla

en: Text Files
kab: Ifuyla n yiḍrisen

en: Document Type: %s
kab: Anaw n yisemli: %s

en: Zoom In
kab: Semẓiyy

en: Zoom in
kab: Semɣeṛ

en: Zoom Out
kab: Semɣer

en: Zoom out
kab: Semẓi

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
kab: %s (%s) - Amaẓrag n uḍris

en: There are unsaved documents
kab: Llan yisemliyen ur yettwaskelsen ara

en: _Open
kab: Ldi

en: Recently Used Documents
kab: Isemliyen i yettusqedcen melmi kan

en: New Tab
kab: Iccer amaynut

en: New tab
kab: Iccer amaynut

en: View Options
kab: Wali tixtiṛiyin

en: View
kab: Sken

en: Main Menu
kab: Umuɣ agejdan

en: Main menu
kab: Umuɣ agejdan

en: Start or Open a Document
kab: Bdu neɣ ldi isemli

en: • Press the Open button
    • Press the New tab button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
kab: • Sit ɣef tqeffalt Ldi
    • Sit ɣef tqeffalt n yiccer amaynut
    • Sit ɣef Ctrl+N i beddu n yisemli amaynut
    • Sit ɣef Ctrl+O i unadi ɣef yisemli
    
    Neɣ, sit ɣef Ctrl+W i umdal n usfaylu.

en: _New Window
kab: _Asfaylu amaynut

en: _Discard Changes
kab: _Sefsex ibeddilen

en: _Find/Replace…
kab: _Af/Semselsi…

en: _Print…
kab: _Siggez…

en: Documen_t Properties
kab: Araten n yiseml_i

en: P_references
kab: I_smenyifen

en: _Keyboard Shortcuts
kab: _Inegzumen n unasiw

en: _Help
kab: _Tallalt

en: A_bout Text Editor
kab: Γ_ef umaẓrag n yiḍrisen

en: Show _Line Numbers
kab: Sken _uṭṭunen n yizirigen

en: Show _Right Margin
kab: Sken _tama tayeffust

en: T_ext Wrapping
kab: Akbal n u_ḍris

en: Chec_k Spelling
kab: Senqe_d inun

en: _Document Type…
kab: _Anaw n yisemli…

en: Move _Left
kab: Mutti ɣer _zelmaḍ

en: Move _Right
kab: Mutti ɣer _yeffus

en: _Move to New Window
kab: _Mutti ɣer usfaylu amaynut

en: Close _Other Tabs
kab: Mdel _Accaren niḍen

en: Enchant 2
kab: TAkalawt 2

[ctx: shortcut window]
en: Windows
kab: Isfuyla

[ctx: shortcut window]
en: New window
kab: Asfaylu amaynut

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
kab: Err isemli ɣer usfaylu amaynut

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
kab: Uɣal ɣer yiccer uḍfir

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
kab: Uɣal ɣer yiccer udfir

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
kab: Ales asmizwer seg yiccer uḍfir

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
kab: Ales asmizwer seg yiccer udfir

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
kab: Ales asmizwer seg yiccer yettwamedlen yakan

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
kab: Semẓiyy

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
kab: Semɣer

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
kab: Wennez Zoom

[ctx: shortcut window]
en: Documents
kab: Isemliyen

[ctx: shortcut window]
en: New document
kab: Isemli amaynut

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
kab: Inig i ulday n yisemli

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
kab: Af isemliyen s yisem

[ctx: shortcut window]
en: Save
kab: Sekles

[ctx: shortcut window]
en: Save As
kab: Sekles d

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
kab: Af/Semselsi

[ctx: shortcut window]
en: Close document
kab: Mdel isemli

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
kab: Nɣel, tsentḍeḍ

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
kab: Nɣel aḍris i yettwafernen ɣer tecfawt

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
kab: Gzem aḍris i yettwafernen ɣer tecfawt

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
kab: Senteḍ aḍris seg tecfawt

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
kab: Nɣel kullec ɣer tecfawt

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
kab: Nɣel izirig amiran d akessar

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
kab: Sefsex, talseḍ-as

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
kab: Sefsex taladna tudfirt

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
kab: Ales-as i tladana tudfirt

[ctx: shortcut window]
en: Editing
kab: Asiẓreg

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
kab: Sekcem imujit deg yisemli

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
kab: Anadi deg yisemli

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
kab: Nadi, tesmelsiḍ deg yisemli

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
kab: Seffes uṭṭun deg teḥnaccaḍt

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
kab: Krey uṭṭun deg teḥnaccaḍt

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
kab: Rmed/Sens asefsex

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
kab: Rmed/Sens abani n teḥnaccaḍt n tguri

[ctx: shortcut window]
en: Selections
kab: Tifrayin

[ctx: shortcut window]
en: Select all
kab: Fren kullec

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
kab: Sefsex afran i meṛṛa

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
kab: Fren izirig amiran

[ctx: shortcut window]
en: Movements
kab: Tinigawin

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
kab: Uɣal ɣer tazwara n yisemli

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
kab: Uɣal ɣer taggara n yisemli

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
kab: Uɣal ɣer tazwara n tseddart tudfirt

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
kab: Uɣal ɣer taggara n tseddart tuḍfirt

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
kab: Senkez izirigen imiranen neɣ i yettwafarnen d asawen

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
kab: Senkez izirigen imiranen neɣ i yettwafarnen d akessar

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
kab: Ddu ɣer yizirig

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
kab: Tukksa

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
kab: Kkes seg teḥnaccaḍt ɣer tazwara n wawal

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
kab: Kkes seg teḥnaccaḍt ɣer taggara n wawal

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
kab: Kkes seg teḥnaccaḍt ɣer tazwara n tseddart

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
kab: Kkes seg teḥnaccaḍt ɣer taggara n tseddart

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
kab: Kkes izirig amiran

[ctx: shortcut window]
en: General
kab: Amatu

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
kab: Sken ismenyifen

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
kab: Sken inegzumen n unasiw

[ctx: shortcut window]
en: Show help
kab: Sken tallalt
