gnome-text-editor main - en to sr translation catalogue (289 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Гном пројекат

en: Text Editor
sr: Уређивач текста

en: Edit text files
sr: Уређујте текстуалне датотеке

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
sr: Гномов уређивач текста је једноставни уређивач текста, усредсређен на пријатно подразумевано искуство.

en: write;notepad;
sr: write;notepad;писање;нотепад;гедит;pisanje;notepad;gedit;текст;tekst;text;

en: View and edit text files
sr: Погледајте и уређујте текстуалне датотеке

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Auto Save Delay
sr: Застој самосталног чувања

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
sr: Застој у секундама пре самосталног чувања нацрта.

en: Style Variant
sr: Варијанта стила

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
sr: Користи светлу или тамну варијацију ГТК теме и/или GtkSourceView стилске шеме.

en: Indentation Style
sr: Стил увлачења

en: If the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
sr: Да ли уређивач треба убацивати више знакова размака уместо табулатора.

en: Auto Indent
sr: Самостално увлачење

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
sr: Самостално увлачи нове линије на основу увучености претходне линије.

en: Tab Width
sr: Ширина табулатора

en: The number of spaces represented by a tab.
sr: Ширина табулатора у размацима.

en: Indent Width
sr: Ширина увлачења

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
sr: Број размака за увлачење или -1 за коришћење ширине табулатора.

en: Show Line Numbers
sr: Прикажи бројеве редова

en: If line numbers should be displayed next to each line.
sr: Да ли треба приказати број реда поред сваког реда.

en: Show Right Margin
sr: Прикажи десну маргину

en: If a margin line should be displayed on the right of the editor.
sr: Да ли треба приказати линију маргине на десној страни уређивача.

en: Right Margin Position
sr: Положај десне маргине

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
sr: Даљина у знаковима на којој ће десна маргина бити приказана.

en: Show Overview Map
sr: Прикажи минијатурни преглед кода

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
sr: Ако је омогућено, минијатурни преглед кода биће приказан на страни уређивача.

en: Show Background Grid
sr: Прикажи мрежицу

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
sr: Ако је омогућено, мрежица биће приказана у позадини текста.

en: Highlight current line
sr: Истакни текући ред

en: If enabled, the current line will be highlighted.
sr: Ако је омогућено, тренутни ред биће истакнут.

en: Text Wrapping
sr: Прелом текста

en: If text should be wrapped.
sr: Да ли треба преламати текст.

en: Use System Font
sr: Користи системски фонт

en: If the default system monospace font should be used.
sr: Да ли треба користити системски фонт утврђене ширине.

en: Custom Font
sr: Произвољни фонт

en: A custom font to use in the editor.
sr: Произвољни фонт за коришћење у уређивачу.

en: Style Scheme
sr: Шема стила

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
sr: Шема стила коју користи уређивач. Може се превести у тамни формат када је он доступан.

en: Discover File Settings
sr: Откриј подешавања датотеке

en: If enabled then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
sr: Ако је омогућено онда ће уређивач текста покушати да пронађе подешавање датотеке из modelines, editorconfig или подразумеваних подешавања сваког језика понаособ.

en: Automatically check spelling
sr: Самостално проверавај правопис

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
sr: Ако је омогућено, уређивач текста провераваће правопис током куцања.

en: Restore session
sr: Обнови сесију

en: When Text Editor is run, restore the previous session.
sr: Када се уређивач текста покрене, обнови претходну сесију.

en: Recolor Window
sr: Поново обоји прозор

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
sr: Користи шему стила за поновно бојење прозора програма.

en: Keybindings
sr: Пречице тастатуре

en: The keybindings to use within Text Editor.
sr: Пречице које се користе унутар уређивача текста.

en: Last Save Directory
sr: Последња фасцикла чувања

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
sr: Фасцикла која је коришћена последњи пут у прозорчићима чувања.

en: Draw Spaces
sr: Означи размаке

en: The various types of spaces to draw in the editor.
sr: Разне врсте размака које треба означити у уређивачу.

en: Enable Snippets
sr: Омогући исечке

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
sr: Омогућавање коришћења исечака регистрованих унутар GtkSourceView дела уређивача.

en: Line Height
sr: Висина реда

en: The line height to use for the selected font.
sr: Висина реда за одабрани фонт.

en: Highlight Matching Brackets
sr: Истакни поклопљене заграде

en: Highlight matching brackets and braces.
sr: Истакни поклопљене угласте и витичасте заграде

en: Failed to find property %s in %s
sr: Нисам успео да учитам особину %s унутар %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
sr: Нисам успео да добавим va_list вредност: %s

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
sr: Стандардни излаз затражен више пута. Занемарујем захтев.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
sr: Стандардни излаз није подржан на овој платформи. Занемарујем захтев.

en: Bugs may be reported at:
sr: Грешке можете пријавити користећи:

en: [FILES…]
sr: [ДАТОТЕКЕ…]

en: Do not restore session at startup
sr: Не обнављај сесију при покретању

en: Open provided files in a new window
sr: Отвори достављене датотеке у новом прозору

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
sr: Покрени нови примерак Уређивача текста (имплицира --ignore-session)

en: Print version information and exit
sr: Прикажи податке о издању и изађи

en: [Read-Only]
sr: [само за читање]

en: New Document
sr: Нови документ

en: File path is NULL
sr: Путања датотеке је неисправна

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
sr: Грешка приликом претварања УТФ-8 назива датотеке у широки знак

en: ILCreateFromPath() failed
sr: Позив ILCreateFromPath() није успео

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
sr: Не могу претворити „%s“ у исправан NSURL.

en: _Discard Changes and Reload
sr: О_дбаци измене и поново учитај

en: File Has Changed on Disk
sr: Датотека на диску је промењена

en: The file has been changed by another program.
sr: Ову датотеку је променио други програм.

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: Document Restored
sr: Документ је обновљен

en: Unsaved document has been restored.
sr: Несачувани документ је обновљен.

en: _Save…
sr: _Сачувај…

en: _Discard…
sr: О_дбаци…

en: Draft Changes Restored
sr: Измене нацрта су обновљене

en: Unsaved changes to the document have been restored.
sr: Несачуване измене у документу су обновљене.

en: Could Not Open File
sr: Не могу да отворим датотеку

en: You do not have permission to open the file.
sr: Немате потребне дозволе да отворите датотеку.

en: _Retry
sr: П_робај поново

en: Open As _Administrator
sr: Отвори као _администратор

en: Document Type
sr: Врста документа

en: Search document types
sr: Претражи типиве докумената

en: No Matches
sr: Нема подударања

en: Plain Text
sr: Обичан текст

en: Search documents
sr: Претражи документе

en: Open New Document
sr: Отвори нови документ

en: No Recent Documents
sr: Нема скорашњих докумената

en: No Results Found
sr: Нема резултата

en: Draft
sr: Нацрт

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
sr: %s (администратор)

en: Document Portal
sr: Портал документа

en: Failed to save document
sr: Нисам успео да сачувам документ

en: _Close
sr: _Затвори

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save
sr: Сачувај

en: Cancel
sr: Откажи

en: Ln %u, Col %u
sr: Ред %u, кол.: %u

en: Go to Line
sr: Иди на ред

en: Go
sr: Иди

en: Indentation
sr: Увлачење

en: _Automatic Indentation
sr: С_амостално увлачење

note: Translators: this is a tab character, not a browser tab
en: _Tabs
sr: _Табулатори

en: _Spaces
sr: Ра_змаци

en: Spaces _Per Tab
sr: Размака _по табулатору

en: Spaces Per Indent
sr: Размака по увлачењу

en: Use Tab Size
sr: Користи величину табулатора

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
sr: Ред

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
sr: Кол.

en: Appearance
sr: Изглед

en: Custom _Font
sr: Произвољни _фонт

en: Display _Grid Pattern
sr: Прикажи _шаблон са мрежом

en: _Highlight Current Line
sr: _Истакни тренутну линију

en: Display _Overview Map
sr: Прикажи _минијатурни преглед кода

en: Right Margin
sr: Десна маргина

en: _Margin Position
sr: Положај _маргине

en: Behavior
sr: Понашање

en: _Discover Document Settings
sr: _Откриј подешавања датотеке

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
sr: Примени подешавања на основу modelines, editorconfig или подразумеваних подешавања

en: _Restore Session
sr: О_бнови сесију

en: Return to your previous session when Text Editor is started
sr: Обнови претходну сесију када се уређивач текста покрене

en: _Clear History
sr: Очис_ти историјат

en: Draft: %s
sr: Нацрт: %s

en: File: %s
sr: Датотека: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
sr: Страница %N од %Q

en: Properties
sr: Особине

en: File
sr: Датотека

en: Name
sr: Назив

en: Location
sr: Место

en: Open in File Manager
sr: Отвори у управнику датотека

en: Statistics
sr: Статистика

en: Lines
sr: Редови

en: Words
sr: Речи

en: Characters, No Spaces
sr: Знакова (без размака)

en: All Characters
sr: Сви знакови

en: _Discard
sr: О_дбаци

en: _Discard All
sr: О_дбаци све

en: Save Changes?
sr: Сачувати измене?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
sr: Отворена документа садрже несачуване измене. Несачуване измене биће трајно изгубљене.

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Untitled Document
sr: Неименован документ

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
sr: %s (нова)

en: Save changes for this document
sr: Сачувај измене у овом документу

en: Replace
sr: Замени

en: Previous Match
sr: Претходно поклапање

en: Next Match
sr: Наредно поклапање

en: Search & Replace
sr: Нађи и замени

en: Search Options
sr: Опције за претрагу

en: Close Search
sr: Затвори претрагу

en: _Replace
sr: _Замени

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: Re_gular expressions
sr: Ре_гуларни изрази

en: _Case sensitive
sr: _Разликуј велика и мала слова

en: Match whole _word only
sr: Поклопи само _целу реч

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
sr: %u од %u

en: Remove
sr: Уклони

en: Add to Dictionary
sr: Додај у речник

en: Ignore
sr: Занемари

en: Check Spelling
sr: Провера правописа

en: Languages
sr: Језици

en: Follow System Style
sr: На основу стила система

en: Follow system style
sr: На основу стила система

en: Light Style
sr: Светли стил

en: Light style
sr: Светли стил

en: Dark Style
sr: Тамни стил

en: Dark style
sr: Тамни стил

en: Just now
sr: Управо сада

en: An hour ago
sr: Пре једног сата

en: Yesterday
sr: Јуче

en: About a year ago
sr: Пре једне године

en: About %u year ago | About %u years ago
sr[0]: Пре %u године
sr[1]: Пре %u године
sr[2]: Пре %u година
sr[3]: Пре једне године

en: Unix/Linux (LF)
sr: Уникс/Линукс (LF)

en: Mac OS Classic (CR)
sr: Мек ОС класични (CR)

en: Windows (CR+LF)
sr: Виндоус (CR+LF)

en: Automatically Detected
sr: Самостално препознат

en: Character Encoding:
sr: Кодирања знакова:

en: Line Ending:
sr: Завршетак реда:

en: Saving changes will replace the previously saved version.
sr: Чување измена замениће претходно сачувано издање.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
sr: Сачувати измене у документу „%s“?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
sr: Несачуване измене биће трајно изгубљене.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
sr: Одбацити измене у документу „%s“?

en: Open File
sr: Отвори датотеку

en: Open
sr: Отвори

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Text Files
sr: Текстуалне датотеке

en: Document Type: %s
sr: Врста документа: %s

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom out
sr: Умањи

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
sr: %s (%s) - уређивач текста

en: There are unsaved documents
sr: Имате несачуваних докумената

en: _Open
sr: От_вори

en: Recently Used Documents
sr: Скоро коришћени документи

en: New Tab
sr: Нови језичак

en: New tab
sr: Нови језичак

en: View Options
sr: Опција прегледа

en: View
sr: Преглед

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Main menu
sr: Главни мени

en: Start or Open a Document
sr: Започни или отвори документ

en: • Press the Open button
    • Press the New tab button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
sr: • Притисни дугме за отварање
    • Притисни дугме за нови језичак
    • Притисни Ctrl+N за нови документ
    • Притисни Ctrl+O за прегледање докумената
    
    Или, притисните Ctrl+W да бисте затворили прозор.

en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: _Discard Changes
sr: _Одбаци измене

en: _Find/Replace…
sr: Нађи и за_мени…

en: _Print…
sr: Штам_пај…

en: Documen_t Properties
sr: Својс_тва документа

en: P_references
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на та_статури

en: _Help
sr: По_моћ

en: A_bout Text Editor
sr: _О уређивачу текста

en: Show _Line Numbers
sr: Прикажи _бројеве редова

en: Show _Right Margin
sr: Прикажи _десну маргину

en: T_ext Wrapping
sr: Пр_еламање текста

en: Chec_k Spelling
sr: Про_вери правопис

en: _Document Type…
sr: Врста _документа…

en: Move _Left
sr: Премести _лево

en: Move _Right
sr: Премести _десно

en: _Move to New Window
sr: Премести у _нови прозор

en: Close _Other Tabs
sr: Затвори _остале језичке

en: Enchant 2
sr: Енчант 2

[ctx: shortcut window]
en: Windows
sr: Прозори

[ctx: shortcut window]
en: New window
sr: Нови прозор

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
sr: Премести у нови прозор

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
sr: Премести у следећи језичак

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
sr: Премести у претходни језичак

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
sr: Помери иза следећег језичка

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
sr: Помери испред претходног језичка

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
sr: Обнови претходно затворени језичак

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
sr: Увеличавање

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sr: Увећавање

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sr: Умањивање

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
sr: Враћање увеличавања

[ctx: shortcut window]
en: Documents
sr: Документи

[ctx: shortcut window]
en: New document
sr: Нови документ

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
sr: Отвори нови документ

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
sr: Пронађи документ по називу

[ctx: shortcut window]
en: Save
sr: Сачувај

[ctx: shortcut window]
en: Save As
sr: Сачувај као

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
sr: Нађи и замени

[ctx: shortcut window]
en: Close document
sr: Затвори документ

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
sr: Копирај и убаци

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
sr: Копирај изабрани текст у оставу

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
sr: Исеци изабрани текст у оставу

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
sr: Убаци текст из оставе

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
sr: Копирај све у оставу

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
sr: Копира тренутну линију испод

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
sr: Опозови и понови

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
sr: Опозови претходну наредбу

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
sr: Понови претходну наредбу

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Уређивање

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
sr: Убаци емотивка у документ

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
sr: Претражи унутар документа

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
sr: Претражи и замени унутар документа

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
sr: Повећај број на показивачу

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
sr: Смањи број на показивачу

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
sr: Укључи преписивање

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
sr: Промени стање видљивости знака куцања

[ctx: shortcut window]
en: Selections
sr: Одабири

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sr: Изабери све

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
sr: Избаци све из избора

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
sr: Изабери тренутни ред

[ctx: shortcut window]
en: Movements
sr: Кретања

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
sr: Помери на почетак документа

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
sr: Помери на крај документа

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
sr: Помери на почетак наредног пасуса

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
sr: Помери на крај наредног пасуса

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
sr: Помери тренутну или изабране редове нагоре

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
sr: Помери тренутну или изабране редове надоле

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
sr: Иди на ред

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
sr: Брисање

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
sr: Обриши од показивача до почетка речи

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
sr: Обриши од показивача до краја речи

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
sr: Обриши од показивача од почетка пасуса

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
sr: Обриши од показивача од краја пасуса

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
sr: Обриши тренутни ред

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sr: _Прикажи поставке

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
sr: Прикажи пречице на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Прикажи помоћ
